Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga III, Partizanul Merei-Unirea Slobozia 1-2

Tango pentru promovare

Unirea și Calatis Mangalia merg umăr la umăr către Liga a II-a, lăsînd în urmă, surprinzător!, echipe cu pretenții, gen ACS Berceni sau Rapid II. Vineri, 22 octombrie, în cadrul etapei a IX-a, la Slobozia, va avea loc prima încleștare între cele două trupe. Pînă atunci, elevii lui Prepeliță sînt deciși să măture totul în calea lor. Așa s-a întîmplat și în etapa a VII-a, vineri, 8 octombrie, cînd Unirea s-a duelat cu Partizanul din Merei. Deși alcătuiesc o echipă arțăgoasă, buzoienii nu au rezistat nici măcar o repriză în fața galben-albaștrilor. La pauză era 2-0 pentru Slobozia, goluri marcate de Constantin Toma și Viorel Gheorghe. Din păcate, s-a lăsat și cu victime, portarul Leo Dobre accidentîndu... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 18:24 (14661 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Noapte cu bătaie lungă la Slobozia

K-1

Noapte cu bătaie lungă la Slobozia

Conferință de presă inedită la Slobozia, duminică 10 octombrie, pe la orele prînzului. Motivul? Prima gală K-1 din istoria orașului nostru care se va desfășura sub titulatura «Romanian Fighting Challenge», vineri, 15 octombrie, ora 21,30, la sala de handbal a stadionului 1 Mai. Amfitrionii conferinței: Cristian Ursu, președintele Satori Club, în calitate de organizator, comentatorul K-1 Valentin Halacenco, supervizor al competiției, Ionuț «Pittbul» Atodiresei (ăla micu’ de-i bate pe alții pînă respiră greu, îl știți!) de data asta doar în calitate de arbitru, Sorin Simion și Ștefan Vrabie, cei mai tari luptători din urbea noastră. Nu știm dacă ați auzit de ei, dar sperăm ca adversarii lor de vineri... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 18:23 (13350 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

O singură victorie pentru junioarele III

La finele săptămînii trecute a avut loc la Cernavodă primul turneu din cadrul campionatului național de handbal feminin, junioare III, seria C. CSS Slobozia, echipă pregătită de profesorul Marian Simion, a obținut următoarele rezultate: 24-45 cu LPS Brăila, 24-28 cu CSS Constanța, 16-38 cu CSS Galați și 23-20 cu Axiopolis Cernavodă. În urma acestei evoluții, handbalistele din Slobozia se află pe locul 4 cu 2 puncte, doar primele două poziții asigurînd calificarea în fazele următoare. Al doilea turneu va avea loc în perioada 10-11 decembrie, în organizarea celor de la LPS Brăila.... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 18:21 (15407 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, juniori republicani

Unirea Slobozia și LPS Galați și-au împărțit victoriile

Duminică, 10 octombrie, juniorii A și B ai Unirii Slobozia au primit acasă replica celor de la LPS Galați, în partidele contînd pentru etapa a V-a a sezonului regulat, seria a doua. Juniorii A au învins cu 2-0 prin golurile marcate de Ilie și Cîlțea și ocupă locul 5 cu 12 puncte. Juniorii B au pierdut, din păcate, cu 2-5, golurile Unirii fiind marcate de Șolcănea și Patrianca. În urma acestei înfrîngeri, ei au coborît pe locul 10, avînd 4 puncte. Duminică, 17 octombrie, echipa noastră se va deplasa la Constanța, pentru dubla cu Farul.... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 18:20 (20499 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

A început campania electorală pentru Primărie

Deșteaptă-te, Slobozia!

A început campania electorală pentru Primărie

Săptămîna trecută, sub pretextul apărării interesului public, liberalii au lansat prima fițuică de campanie. În patru pagini multicolore și cu liderii locali cap de afiș, liberalii ialomițeni cheamă la deșteptare națională bătînd șaua să priceapă electoratul din spinarea gloabei electorale a PSD. Da, l-am numit aici pe primarul Gabi Ionașcu, armăsarul electoral al PDS de-acum patru ani, ajuns după ce a băut dintr-o răsuflare apa moartă, un biet cal de povară, numai bun de sacrificat la abatorul politic. Prin urmare, dragi alegători, să ne deșteptăm împreună trăgînd cu ochiul prin paginile celui mai nou ziar de campanie cu care se poate lăuda urbea.

Familia mea, care de la pașopt încoace...... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 15:14 (15160 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria angajează avocat pentru a se proteja de contribuabili

Poveste fără sfîrșit la Căzănești!

Primăria angajează avocat pentru a se proteja de contribuabili

Administrația din Căzăneși ridică la un nou nivel conceptul de ales local care lucrează exclusiv în interesul comunității. După ce a sabotat referendumul din aprilie și a inundat apartamentele locatarilor de la blocuri cu fecale an de-a rîndul refuzînd vidanjarea periodică a foselor septice, autoritățile locale s-au remarcat din nou triplînd impozitele contribuabilor prin zonarea arbitrară a localității. Sătui de atîtea abuzuri, 50 de proprietari de apartamente au dat în judecată Primăria Căzănești, cerînd revenirea la zonarea anterioară. Iritată de atîta tupeu, Primăria Căzănești a reacționat...

Gîlceava administrației cu contribuabilii
În urmă cu 3 luni, după 5 ani... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2010, 05:48 (16013 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală pierde bătălia pentru supermarketul de pe DN2A?

Ionașcu, amenințat cu instanța

Administrația locală pierde bătălia pentru supermarketul de pe DN2A?

Pasiunea primarului Gabi Ionașcu pentru supermarketuri se dovedește a fi păguboasă. Iar unul dintre cele mai mediatizate proiecte locale, cel privind «concesionarea prin licitație publică a suprafeței de 2 ha, teren situat pe DN2A (incintă Uzina de apă) pentru amplasare Hypermarket» s-a transformat joi, 30 septembrie, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, într-o piatră de moară atîrnată de gîtul administrației. Potrivit declarațiilor dezvoltatorilor imobiliari prezenți la ședință, în contractul încheiat cu autoritățile locale există inadvertențe care nu permit rezilierea documentului. În ciuda acestor declarații, consilierii locali au votat pentru revenirea terenului în domeniul public... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2010, 10:12 (10270 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ocaua lui Ciupercă Vodă!

Consiliul Județean Ialomița a dat cu o mînă și a luat cu două

Ocaua lui Ciupercă Vodă!

De ani buni încoace, deciziile administrative din cadrul Consiliului Județean Ialomița au devenit formale. Cu un cvorum dominat de alianța PSD-PNL și controlat eficient de președintele Ciupercă, Consiliul Județean s-a transformat într-o oglindă a acestuia, incapabilă să mai refecte alt chip. Situația va mai dura cel puțin doi ani. Între timp, deciziile adoptate produc efecte și gestionează fonduri publice.

Reabilitare pe banii noștri
După ce s-a bătut cu pumnii în piepții administrației că va asigura reabilitarea Spitalului din investiții externe, Consiliul Județean Ialomița alocă sume consistente pentru asigurarea cofinanțărilor la acest obiectiv. Reamintim că pentru... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2010, 09:12 (17619 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia încalcă legea de dragul odraslei primarului Ionașcu

Și-a tras cabinet stomatologic la Policlinica cu Plată

Primăria Slobozia încalcă legea de dragul odraslei primarului Ionașcu

UPDATE: Drept la replică al primarului Gabi Ionașcu

Fiica primarului Gabi Ionașcu a primit ilegal un cabinet medical în sediul Policlinicii cu Plată din Slobozia. Acuzația a fost făcută joi, 7 octombrie, de către reprezentanții PNL Ialomița într-o conferință de presă. În sprijinul acuzelor, liberalii pun la dispoziție documente potrivit cărora cîștigătorul licitației, respectiv CMI Ionașcu Ana-Maria, nu era înființată la data atribuirii!

PNL acuză Primăria Slobozia de fals și uz de fals
Pe data de 14 august 2010 s-a desfășurat licitația pentru cele 6 spații, rămase libere în sediul Policlinicii cu Plată din Slobozia. Cel mai mare dintre acestea, de 60 mp, a fost adjudecat de CMI Ionașcu Ana-Maria, fiica primarului Gabi... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2010, 19:01 (23757 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răscoala de la Sudiți

Glasul pămîntului în stil ialomițean

Răscoala de la Sudiți

Comuna Sudiția a devenit un adevărat cîmp de bătălie. Miza războiului o reprezintă cele cîteva sute de hectare de teren agricol. Pe de o parte, reprezentantul unei firme din Cluj acuză primarul și pe protejații acestuia că ar exploata abuziv și în interes personal peste 200 de hectare, proprietatea firmei. De cealaltă parte, primarul Emil Vlante susține că nu face decît să apere interesele localnicilor în fața rechinilor imobiliari.

Peștii locali înghit rechinii mari
Terenul agricol al comunei Sudiți a devenit miză într-un război public. Acuzațiile se învîrt în jurul primarului, Emil Vlante, învinuit că ar refuză să elibereze peste 200 de hectare de teren agricol aparținînd... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2010, 16:24 (21962 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cazacu reales, înainte de Congres!

Consiliul Județean de Coordonare al Partidului Democrat Liberal Ialomița a decis

Cazacu reales, înainte de Congres!

Nu știm alții cum sînt, dar noi cînd ne amintim de locul nașterii domniei sale, la stîlpul hornului unde lega Maria o șfară cu motocei la capăt, de crăpau activiștii de partid jucîndu-se cu ei, la prichiciul vetrei cel humuit, de care se ținea Marinică pe vremea cînd era primar, parcă nu ne vine a crede că vineri, 1 octombrie, acesta s-a reales în unanimitate de voturi, într-un consens general grețos, supervizat politic de primarul Aradului, Gheorghe Falcă, secretar executiv al Biroului Permanent Național al PD-L.

Totul pentru partid, totul pentru Cazacu
Vineri la 15,00 trecute fix, Marinică știa. De fapt, știau pînă și gîndacii din sală. Da, vorbim de gîndacii de partid... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2010, 10:59 (20999 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Mădălin Teculescu acuză Consiliul Județean Ialomița de «minciună și manipulare a presei și opiniei publice»

Prefectul Mădălin Teculescu acuză Consiliul Județean Ialomița de «minciună și manipulare a presei și opiniei publice»

Într-un comunicat remis mass-mediei locale, prefectul Mădălin Tecluescu acuză reprezentanții Consiliului Județean Ialomița de «minciună și manipulare a presei și opiniei publice». Comunicatul face precizări legate de diferendul dintre cele două instituții pe marginea alocărilor bugetare din luna martie și precizează explicit poziția Instituției Prefectului vizavi de acest litigiu ajuns în acest moment la Curtea de Apel București. Publicăm mai jos textul integral al comunicatului semnat de prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu.

DREPT LA REPLICĂ
cu privire la campania de presă pin care se dezinformează populația, referitor la acțiunea introdusă de Prefect împotriva... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2010, 16:25 (18340 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sabrerii CSM Slobozia, rezultate meritorii

Scrimă, «Superliga Națională de Scrimă»-seniori echipe

Sabrerii CSM Slobozia, rezultate meritorii

«Superliga Națională de Scrimă»-seniori echipe s-a desfășurat în perioada 29 septembrie-2 octombrie 2010, la Predeal, la competiție fiind reprezentați de echipa CSM Slobozia. În urma unei evoluții meritorii, sabrerii ialomițeni s-au clasat pe locul 4, bifînd 4 victorii și 3 înfrîngeri. Așadar, CSM Slobozia a dispus de Unirea Iași (45-40), de CSTA București (45-41), de Riposta București (45-29), dar și de CSM Brașov (45-39). Pe de altă parte, echipa noastră a pierdut în fața celor de la Dinamo București (18-45), CSM Iași (36-45) precum și a celor de la Steaua București (27-45). După cum v-am precizat în debut, CSM Slobozia a ocupat locul 4, în urma echipelor, în ordine, Steaua București (14 puncte... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2010, 13:41 (19405 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tarife de 10 ori mai mari pentru firma favorită a juristului Zamfir

Spitalul Județean cotizează din greu la Andalex, transportatorul de dializați

Tarife de 10 ori mai mari pentru firma favorită a juristului Zamfir

În timp ce bolnavii se plîng zilnic de servicii medicale de proastă calitate, cînd personalul medical abia își încasează salariile și așa micșorate, cînd medicii părăsesc unitatea medicală în fiecare lună, cînd lipsa medicamentelor se resimte din ce în ce mai acut, Spitalul Județean de Urgență Slobozia se transformă într-o vacă tocmai bună de muls pentru anumite firme, favorite ale conducerii. Astăzi, Andalex! Sau, probabil, unul dintre cele mai consistente «tunuri» încasate de Spitalul Județean sub paravanul unor servicii de transportat pacienți dializați.

Licitația «descîntată» de Zamfir
Afacerea cu bolnavii dializați ai Spitalului Județean de Urgență nu este nouă... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2010, 09:12 (49425 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul taie și spînzură

Să iei trei goluri pe propriul teren de la lanterna roșie și să treci pe primul loc! De asta e frumos fotbalul de Ialomița! După un început mai degrabă poticnit, marcat de victorii la limită în fața unor outsideri sau la masa verde în fața unor comisii, Abatorul profită de jocul rezultatelor și se instalează momentan în fotoliul de lider. Că veni vorba de rezultate, ne așteptam ca Axintele să se împiedice la Reviga, aspect pe care l-am prevăzut, de altfel, în numărul precedent, dar nici prin gînd nu ne trecea ca Amara să dea chix la Doja. Deh, o mai dăm și noi în bară că, dacă aveam mai multă precizie, jucam acum în Liga a IV-a Ialomița. Surprinde în continuare consecvența cu care Țăndăreiul ține... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:25 (18920 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fabrica de goluri

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Spartac București 44-20 (18-8)

Fabrica de goluri

Spartac București este cea mai slabă adversară pe care CSM Unirea a primit-o în acest sezon la Slobozia. Cu toate acestea, elevele lui Marian Simion au avut cel mai slab start din acest campionat. Adversarele au deschis scorul, iar fetele noastre au replicat imediat. Lejeritatea apărării, dată de cartea de vizită săracă a oaspetelor, a făcut ca în minutul 10 să fie doar 5 la 4 pentru Slobozia. În acel moment, Spartac a ratat un 7 metri, iar gazdele au accelerat. Desprinderea a venit la mijlocul primei părți cînd, la scorul de 8-6, Ștefan și compania au punctat de 7 ori fără a primi gol.
A doua repriză a început de la 18-8 pentru CSM Unirea și a adus schimbări majore în componența de bază a... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:24 (18237 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-ABC Stoicescu 6-0

Se poartă triplele

Unirea merge ceas în Campionatul Ligii a III-a. Ultima victimă a fost echipa buzoiană ABC Stoicescu, pe care elevii lui Constantin Prepeliță au depășit-o categoric vineri, 1 octombrie, în cadrul etapei a șasea, cu 6-0. Omul meciului a fost Andrei Avanu, autorul unei triple la care puțini s-ar fi așteptat în intersezon. Avanu a răsplătit astfel încrederea pe care Prepeliță i-a acordat-o la debutul Campionatului, după ce în vară a fost cît pe ce să-l excludă din lot. Avanu a deschis rapid scorul (’2), tot el a făcut 2-0 (’16), lăsîndu-l apoi pe Viorel Gheorghe (’26) să-și facă norma de un gol pe meci. A patra reușită (’31) a purtat semnătura lui Florin Anghel, aflat la primul gol pentru Unirea,... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:21 (14766 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga I, Gloria Bistrița-Unirea Urziceni 0-0

Triumful defensivei

«Pe aici nu se trece» pare să fie politica noii echipe a Urziceniului. Disputa dintre cei mai curtați fotbaliști din Liga I, brazilianul Ribeiro Moraes și Vasile Maftei s-a terminat steril și indecis. Frații Moraes au fost singurii bistrițeni care au spart barajul ialomițean. Ribeiro (’22) și Bruno (’28) au șutat pe poartă dar s-a opus din nou excelentul Cornel Cernea. Ribeiro Moraes a fost faultat în careu de Muzac în finalul primei reprize și tot el a executat, dar același Cernea a apărat. A doua repriză consemnează asediul anemic al echipei lui Reghecampf, concretizat prin capul lui Mureșan (’78) și foarfeca lui Thaer (’83), ambele reținute de Cernea. Și pentru ca totul să meargă conform tiparelor... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:21 (13740 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal

Juniorii au clacat la malul mării

Juniorii Republicani ai Unirii Slobozia au disputat duminică, 3 octombrie, o dublă întîlnire, contînd pentru etapa a patra a Campionatului, în deplasare împotriva Viitorului Constanța. Juniorii A au pierdut cu 3-0 toate, golurile dobrogenilor fiind marcate în ultimul sfert de oră. Povestea a fost mult mai tristă în cazul Juniorilor B, care au încasat nu mai puțin de 11 goluri fără a marca vreunul. Juniorii A ocupă locul 5 cu 8 puncte, în vreme de Juniorii B se află pe 9, cu doar 4 puncte.... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:20 (15264 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal

Junioarele 3 intră în competiție

În perioada 8-10 octombrie se dă startul Campionatului Național de Junioare 3, singura categorie la care secția de handbal feminin al CSS Slobozia este reprezentată. Echipa noastră, pregătită de profesorul Marian Simion, a fost repartizată în seria C, alături de Axiopolis Cernavodă, LPS Brăila, CSS Constanța și CSS Galați. Sistemul competițional este alcătuit din 5 turnee, fiecare echipă urmînd să găzduiască unul. Primul turneu va avea loc la Cernavodă. La sfîrșitul sezonului reluat, primele două clasate vor merge la turneul semifinal.... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:18 (16753 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
180 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

SC CONSTRUCT PEROM SRL

angajează
-șoferi profesioniști
categoria C+E
-mecanici utilaje
-automacaragiu
-inginer mecanic

așteptăm CV-urile dvs
la adresa de e-mail

[email protected]
Pentru mai multe detalii
vă rugăm să ne contactați
la telefon
0264/358.878

27 Octombrie 2016, 20:05


DN2C: Beat la volan, a acroșat cu mașina un biciclist

Miercuri, 26 octombrie a.c., Poliția Orașului Amara a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 19:05
(4232 vizualizări - 0 comentarii)


SC CDI TRANSPORT INTERN Și INTERNAȚIONAL SRL

angajează
șoferi cu categoria D
pentru transport angajați
Urziceni-Balotești
(tur-retur)
Relații la telefon
0730/466.979
0730/444.450

27 Octombrie 2016, 18:30


Fructe și legume, confiscate de polițiștii ialomițeni

În cadrul unei acțiuni demarată de polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu cei ai Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, oamenii legii au confiscat 275 kg de fructe ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 18:20
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: A acroșat un biciclist

Marți, 25 octombrie a.c., în jurul orei 10,30, pe raza localității Mihail Kogălniceanu s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate, polițiștii ajunși la fața ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:45
(4351 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Jandarmii i-au confiscat peștele

Jandarmii din cadrul echipei de intervenție Urziceni, care desfășurau marți, 25 octombrie a.c., o acțiune de prevenire a comerțului ilicit, au observat un bărbat care comercializa pește direct din portbagajul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:30
(5368 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «complicitate la evaziune fiscală», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:25
(4162 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimis în judecată pentru sex cu minori

Un bătrîn de 76 de ani din zona Urziceniului a fost trimis în judecată de procurorii locali după ce a obligat un minor de 12 ani să întrețină raporturi sexuale orale cu inculpatul. Potrivit anchetei, bătrînul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:15
(4421 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis, reținut după ce a acroșat un pieton și a părăsit locul accidentului!

Un tînăr, de 22 de ani, din Slobozia, a fost reținut pe baza de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, marți, 25 octombrie a.c., fiind prezentat Parchetului cu propunere de arestare preventivă. În fapt ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:35
(5014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accidente la Munteni Buzău și Urziceni

Luni, 24 octombrie a.c., pe DN2A, lîngă localitatea Munteni Buzău, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 61 de ani, din Urziceni, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:20
(6240 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

În parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 din municipiu, Protopopiatul Slobozia a desfășurat luni, 24 octombrie 2016, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:55
(6817 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Intervenție a jandarmilor pentru calmarea unui elev-bătăuș

Vineri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, patrula de intervenție din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a fost sesizată de conducerea unui liceu din localitate despre faptul că în incinta școlii ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:40
(6754 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat, Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:40
(5505 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: A intrat cu mașina în stîlp

Joi, 20 octombrie a.c., în comuna Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din comuna Manasia, conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:25
(4971 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița

Joi, 20 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:10
(4722 vizualizări - 1 comentariu)


Două posturi de ofițer, scoase la concurs la ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs/examen în vederea ocupării unor posturi vacante de execuție, recrutare din sursă externă ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 18:20
(11383 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Bugetul pentru «Casa Verde Clasic», epuizat

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 20 octombrie 2016, un număr de 181 dosare. Astfel, plafonul de 1089963 lei, pus la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 15:35
(5200 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Luna octombrie, luna siguranței on-line

Peste 80 de elevi de la Colegiul Național «Grigore Moisil» și Liceul Tehnologic «Sfînta Ecaterina», din Urziceni, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul on-line. Astfel, la data de 1 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 14:10
(3902 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Săveni produs de un șofer băut la volan

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DJ201, în localitatea Săveni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 12:20
(5653 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Joi, 20 octombrie 2016, la nivel național s-a organizat, sub îndrumarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți. Acest eveniment s-a desfășurat și ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 10:45
(6686 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții ale Poliției în Ialomița. «Evaziune fiscală» în servicii de publicitate!

Joi, 20 octombrie a.c., polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lîngă Tribunalul București, pun în aplicare 34 de mandate de percheziție ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2016, 12:10
(7370 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șoferul a fugit de la locul faptei!

Un tînăr de 23 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier, în zona Muzeului Național al Agriculturii. Fără să dețină permis de conducere, după ce a băut cîteva ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 18:53
(6675 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat mortal la Ciochina

Marți, 18 octombrie 2016, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 16:20
(4103 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 36500 de lei, 10 de permise reținute

În perioada 17-19 octombrie 2016, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:55
(5610 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 50 și 60 de ani, au fost depistați în perioada 17-19 octombrie 2016 de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:40
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestați pentru «furt calificat»

În cursul zilei de marți, 18 octombrie 2016, polițiști de Investigații Criminale au acționat pe raza județului Ialomița pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:20
(5352 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: Bătrînă de 82 de ani, victimă a unui furt

În urmă cu 2 zile, fiica unei femei de 82 de ani, din localitatea Fierbinți-Tîrg a sesizat Poliția cu privire la faptul că mama sa a fost victima infracțiunii de furt. Victima le-a relatat anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 18:40
(5549 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Accident rutier, provocat de un șofer băut

Accident rutier la Gîrbovi, la sfîrșitul săptămînii trecute, produs de un bărbat de 49 de ani, cu domiciliul în aceeași localitate. Șoferul a scăpat cu viață, însă s-a ales cu un dosar penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 13:20
(4868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


DSVSA Ialomița: Macrou contaminat, retras de la comercializare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, în perioada 10-12 octombrie 2016, ca urmare a unei notificări primite de la DSVSA Bucuresti, a dispus ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 12:25
(4875 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Atestarea si certificarea întreprinderilor sociale/întreprinderilor sociale de inserție

În cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a înființat Compartimentul de Economie Socială, ce are ca obiectiv consolidarea coeziunii economice si sociale, ocuparea forței de ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 18:20
(5895 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...