Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga III, Partizanul Merei-Unirea Slobozia 1-2

Tango pentru promovare

Unirea și Calatis Mangalia merg umăr la umăr către Liga a II-a, lăsînd în urmă, surprinzător!, echipe cu pretenții, gen ACS Berceni sau Rapid II. Vineri, 22 octombrie, în cadrul etapei a IX-a, la Slobozia, va avea loc prima încleștare între cele două trupe. Pînă atunci, elevii lui Prepeliță sînt deciși să măture totul în calea lor. Așa s-a întîmplat și în etapa a VII-a, vineri, 8 octombrie, cînd Unirea s-a duelat cu Partizanul din Merei. Deși alcătuiesc o echipă arțăgoasă, buzoienii nu au rezistat nici măcar o repriză în fața galben-albaștrilor. La pauză era 2-0 pentru Slobozia, goluri marcate de Constantin Toma și Viorel Gheorghe. Din păcate, s-a lăsat și cu victime, portarul Leo Dobre accidentîndu... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 18:24 (14661 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Noapte cu bătaie lungă la Slobozia

K-1

Noapte cu bătaie lungă la Slobozia

Conferință de presă inedită la Slobozia, duminică 10 octombrie, pe la orele prînzului. Motivul? Prima gală K-1 din istoria orașului nostru care se va desfășura sub titulatura «Romanian Fighting Challenge», vineri, 15 octombrie, ora 21,30, la sala de handbal a stadionului 1 Mai. Amfitrionii conferinței: Cristian Ursu, președintele Satori Club, în calitate de organizator, comentatorul K-1 Valentin Halacenco, supervizor al competiției, Ionuț «Pittbul» Atodiresei (ăla micu’ de-i bate pe alții pînă respiră greu, îl știți!) de data asta doar în calitate de arbitru, Sorin Simion și Ștefan Vrabie, cei mai tari luptători din urbea noastră. Nu știm dacă ați auzit de ei, dar sperăm ca adversarii lor de vineri... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 18:23 (13350 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

O singură victorie pentru junioarele III

La finele săptămînii trecute a avut loc la Cernavodă primul turneu din cadrul campionatului național de handbal feminin, junioare III, seria C. CSS Slobozia, echipă pregătită de profesorul Marian Simion, a obținut următoarele rezultate: 24-45 cu LPS Brăila, 24-28 cu CSS Constanța, 16-38 cu CSS Galați și 23-20 cu Axiopolis Cernavodă. În urma acestei evoluții, handbalistele din Slobozia se află pe locul 4 cu 2 puncte, doar primele două poziții asigurînd calificarea în fazele următoare. Al doilea turneu va avea loc în perioada 10-11 decembrie, în organizarea celor de la LPS Brăila.... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 18:21 (15407 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, juniori republicani

Unirea Slobozia și LPS Galați și-au împărțit victoriile

Duminică, 10 octombrie, juniorii A și B ai Unirii Slobozia au primit acasă replica celor de la LPS Galați, în partidele contînd pentru etapa a V-a a sezonului regulat, seria a doua. Juniorii A au învins cu 2-0 prin golurile marcate de Ilie și Cîlțea și ocupă locul 5 cu 12 puncte. Juniorii B au pierdut, din păcate, cu 2-5, golurile Unirii fiind marcate de Șolcănea și Patrianca. În urma acestei înfrîngeri, ei au coborît pe locul 10, avînd 4 puncte. Duminică, 17 octombrie, echipa noastră se va deplasa la Constanța, pentru dubla cu Farul.... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 18:20 (20499 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

A început campania electorală pentru Primărie

Deșteaptă-te, Slobozia!

A început campania electorală pentru Primărie

Săptămîna trecută, sub pretextul apărării interesului public, liberalii au lansat prima fițuică de campanie. În patru pagini multicolore și cu liderii locali cap de afiș, liberalii ialomițeni cheamă la deșteptare națională bătînd șaua să priceapă electoratul din spinarea gloabei electorale a PSD. Da, l-am numit aici pe primarul Gabi Ionașcu, armăsarul electoral al PDS de-acum patru ani, ajuns după ce a băut dintr-o răsuflare apa moartă, un biet cal de povară, numai bun de sacrificat la abatorul politic. Prin urmare, dragi alegători, să ne deșteptăm împreună trăgînd cu ochiul prin paginile celui mai nou ziar de campanie cu care se poate lăuda urbea.

Familia mea, care de la pașopt încoace...... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 15:14 (15160 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria angajează avocat pentru a se proteja de contribuabili

Poveste fără sfîrșit la Căzănești!

Primăria angajează avocat pentru a se proteja de contribuabili

Administrația din Căzăneși ridică la un nou nivel conceptul de ales local care lucrează exclusiv în interesul comunității. După ce a sabotat referendumul din aprilie și a inundat apartamentele locatarilor de la blocuri cu fecale an de-a rîndul refuzînd vidanjarea periodică a foselor septice, autoritățile locale s-au remarcat din nou triplînd impozitele contribuabilor prin zonarea arbitrară a localității. Sătui de atîtea abuzuri, 50 de proprietari de apartamente au dat în judecată Primăria Căzănești, cerînd revenirea la zonarea anterioară. Iritată de atîta tupeu, Primăria Căzănești a reacționat...

Gîlceava administrației cu contribuabilii
În urmă cu 3 luni, după 5 ani... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2010, 05:48 (16013 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală pierde bătălia pentru supermarketul de pe DN2A?

Ionașcu, amenințat cu instanța

Administrația locală pierde bătălia pentru supermarketul de pe DN2A?

Pasiunea primarului Gabi Ionașcu pentru supermarketuri se dovedește a fi păguboasă. Iar unul dintre cele mai mediatizate proiecte locale, cel privind «concesionarea prin licitație publică a suprafeței de 2 ha, teren situat pe DN2A (incintă Uzina de apă) pentru amplasare Hypermarket» s-a transformat joi, 30 septembrie, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, într-o piatră de moară atîrnată de gîtul administrației. Potrivit declarațiilor dezvoltatorilor imobiliari prezenți la ședință, în contractul încheiat cu autoritățile locale există inadvertențe care nu permit rezilierea documentului. În ciuda acestor declarații, consilierii locali au votat pentru revenirea terenului în domeniul public... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2010, 10:12 (10270 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ocaua lui Ciupercă Vodă!

Consiliul Județean Ialomița a dat cu o mînă și a luat cu două

Ocaua lui Ciupercă Vodă!

De ani buni încoace, deciziile administrative din cadrul Consiliului Județean Ialomița au devenit formale. Cu un cvorum dominat de alianța PSD-PNL și controlat eficient de președintele Ciupercă, Consiliul Județean s-a transformat într-o oglindă a acestuia, incapabilă să mai refecte alt chip. Situația va mai dura cel puțin doi ani. Între timp, deciziile adoptate produc efecte și gestionează fonduri publice.

Reabilitare pe banii noștri
După ce s-a bătut cu pumnii în piepții administrației că va asigura reabilitarea Spitalului din investiții externe, Consiliul Județean Ialomița alocă sume consistente pentru asigurarea cofinanțărilor la acest obiectiv. Reamintim că pentru... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2010, 09:12 (17619 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia încalcă legea de dragul odraslei primarului Ionașcu

Și-a tras cabinet stomatologic la Policlinica cu Plată

Primăria Slobozia încalcă legea de dragul odraslei primarului Ionașcu

UPDATE: Drept la replică al primarului Gabi Ionașcu

Fiica primarului Gabi Ionașcu a primit ilegal un cabinet medical în sediul Policlinicii cu Plată din Slobozia. Acuzația a fost făcută joi, 7 octombrie, de către reprezentanții PNL Ialomița într-o conferință de presă. În sprijinul acuzelor, liberalii pun la dispoziție documente potrivit cărora cîștigătorul licitației, respectiv CMI Ionașcu Ana-Maria, nu era înființată la data atribuirii!

PNL acuză Primăria Slobozia de fals și uz de fals
Pe data de 14 august 2010 s-a desfășurat licitația pentru cele 6 spații, rămase libere în sediul Policlinicii cu Plată din Slobozia. Cel mai mare dintre acestea, de 60 mp, a fost adjudecat de CMI Ionașcu Ana-Maria, fiica primarului Gabi... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2010, 19:01 (23757 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răscoala de la Sudiți

Glasul pămîntului în stil ialomițean

Răscoala de la Sudiți

Comuna Sudiția a devenit un adevărat cîmp de bătălie. Miza războiului o reprezintă cele cîteva sute de hectare de teren agricol. Pe de o parte, reprezentantul unei firme din Cluj acuză primarul și pe protejații acestuia că ar exploata abuziv și în interes personal peste 200 de hectare, proprietatea firmei. De cealaltă parte, primarul Emil Vlante susține că nu face decît să apere interesele localnicilor în fața rechinilor imobiliari.

Peștii locali înghit rechinii mari
Terenul agricol al comunei Sudiți a devenit miză într-un război public. Acuzațiile se învîrt în jurul primarului, Emil Vlante, învinuit că ar refuză să elibereze peste 200 de hectare de teren agricol aparținînd... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2010, 16:24 (21962 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cazacu reales, înainte de Congres!

Consiliul Județean de Coordonare al Partidului Democrat Liberal Ialomița a decis

Cazacu reales, înainte de Congres!

Nu știm alții cum sînt, dar noi cînd ne amintim de locul nașterii domniei sale, la stîlpul hornului unde lega Maria o șfară cu motocei la capăt, de crăpau activiștii de partid jucîndu-se cu ei, la prichiciul vetrei cel humuit, de care se ținea Marinică pe vremea cînd era primar, parcă nu ne vine a crede că vineri, 1 octombrie, acesta s-a reales în unanimitate de voturi, într-un consens general grețos, supervizat politic de primarul Aradului, Gheorghe Falcă, secretar executiv al Biroului Permanent Național al PD-L.

Totul pentru partid, totul pentru Cazacu
Vineri la 15,00 trecute fix, Marinică știa. De fapt, știau pînă și gîndacii din sală. Da, vorbim de gîndacii de partid... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2010, 10:59 (20999 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Mădălin Teculescu acuză Consiliul Județean Ialomița de «minciună și manipulare a presei și opiniei publice»

Prefectul Mădălin Teculescu acuză Consiliul Județean Ialomița de «minciună și manipulare a presei și opiniei publice»

Într-un comunicat remis mass-mediei locale, prefectul Mădălin Tecluescu acuză reprezentanții Consiliului Județean Ialomița de «minciună și manipulare a presei și opiniei publice». Comunicatul face precizări legate de diferendul dintre cele două instituții pe marginea alocărilor bugetare din luna martie și precizează explicit poziția Instituției Prefectului vizavi de acest litigiu ajuns în acest moment la Curtea de Apel București. Publicăm mai jos textul integral al comunicatului semnat de prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu.

DREPT LA REPLICĂ
cu privire la campania de presă pin care se dezinformează populația, referitor la acțiunea introdusă de Prefect împotriva... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2010, 16:25 (18340 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sabrerii CSM Slobozia, rezultate meritorii

Scrimă, «Superliga Națională de Scrimă»-seniori echipe

Sabrerii CSM Slobozia, rezultate meritorii

«Superliga Națională de Scrimă»-seniori echipe s-a desfășurat în perioada 29 septembrie-2 octombrie 2010, la Predeal, la competiție fiind reprezentați de echipa CSM Slobozia. În urma unei evoluții meritorii, sabrerii ialomițeni s-au clasat pe locul 4, bifînd 4 victorii și 3 înfrîngeri. Așadar, CSM Slobozia a dispus de Unirea Iași (45-40), de CSTA București (45-41), de Riposta București (45-29), dar și de CSM Brașov (45-39). Pe de altă parte, echipa noastră a pierdut în fața celor de la Dinamo București (18-45), CSM Iași (36-45) precum și a celor de la Steaua București (27-45). După cum v-am precizat în debut, CSM Slobozia a ocupat locul 4, în urma echipelor, în ordine, Steaua București (14 puncte... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2010, 13:41 (19405 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tarife de 10 ori mai mari pentru firma favorită a juristului Zamfir

Spitalul Județean cotizează din greu la Andalex, transportatorul de dializați

Tarife de 10 ori mai mari pentru firma favorită a juristului Zamfir

În timp ce bolnavii se plîng zilnic de servicii medicale de proastă calitate, cînd personalul medical abia își încasează salariile și așa micșorate, cînd medicii părăsesc unitatea medicală în fiecare lună, cînd lipsa medicamentelor se resimte din ce în ce mai acut, Spitalul Județean de Urgență Slobozia se transformă într-o vacă tocmai bună de muls pentru anumite firme, favorite ale conducerii. Astăzi, Andalex! Sau, probabil, unul dintre cele mai consistente «tunuri» încasate de Spitalul Județean sub paravanul unor servicii de transportat pacienți dializați.

Licitația «descîntată» de Zamfir
Afacerea cu bolnavii dializați ai Spitalului Județean de Urgență nu este nouă... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2010, 09:12 (49425 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul taie și spînzură

Să iei trei goluri pe propriul teren de la lanterna roșie și să treci pe primul loc! De asta e frumos fotbalul de Ialomița! După un început mai degrabă poticnit, marcat de victorii la limită în fața unor outsideri sau la masa verde în fața unor comisii, Abatorul profită de jocul rezultatelor și se instalează momentan în fotoliul de lider. Că veni vorba de rezultate, ne așteptam ca Axintele să se împiedice la Reviga, aspect pe care l-am prevăzut, de altfel, în numărul precedent, dar nici prin gînd nu ne trecea ca Amara să dea chix la Doja. Deh, o mai dăm și noi în bară că, dacă aveam mai multă precizie, jucam acum în Liga a IV-a Ialomița. Surprinde în continuare consecvența cu care Țăndăreiul ține... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:25 (18920 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fabrica de goluri

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Spartac București 44-20 (18-8)

Fabrica de goluri

Spartac București este cea mai slabă adversară pe care CSM Unirea a primit-o în acest sezon la Slobozia. Cu toate acestea, elevele lui Marian Simion au avut cel mai slab start din acest campionat. Adversarele au deschis scorul, iar fetele noastre au replicat imediat. Lejeritatea apărării, dată de cartea de vizită săracă a oaspetelor, a făcut ca în minutul 10 să fie doar 5 la 4 pentru Slobozia. În acel moment, Spartac a ratat un 7 metri, iar gazdele au accelerat. Desprinderea a venit la mijlocul primei părți cînd, la scorul de 8-6, Ștefan și compania au punctat de 7 ori fără a primi gol.
A doua repriză a început de la 18-8 pentru CSM Unirea și a adus schimbări majore în componența de bază a... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:24 (18237 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-ABC Stoicescu 6-0

Se poartă triplele

Unirea merge ceas în Campionatul Ligii a III-a. Ultima victimă a fost echipa buzoiană ABC Stoicescu, pe care elevii lui Constantin Prepeliță au depășit-o categoric vineri, 1 octombrie, în cadrul etapei a șasea, cu 6-0. Omul meciului a fost Andrei Avanu, autorul unei triple la care puțini s-ar fi așteptat în intersezon. Avanu a răsplătit astfel încrederea pe care Prepeliță i-a acordat-o la debutul Campionatului, după ce în vară a fost cît pe ce să-l excludă din lot. Avanu a deschis rapid scorul (’2), tot el a făcut 2-0 (’16), lăsîndu-l apoi pe Viorel Gheorghe (’26) să-și facă norma de un gol pe meci. A patra reușită (’31) a purtat semnătura lui Florin Anghel, aflat la primul gol pentru Unirea,... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:21 (14766 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga I, Gloria Bistrița-Unirea Urziceni 0-0

Triumful defensivei

«Pe aici nu se trece» pare să fie politica noii echipe a Urziceniului. Disputa dintre cei mai curtați fotbaliști din Liga I, brazilianul Ribeiro Moraes și Vasile Maftei s-a terminat steril și indecis. Frații Moraes au fost singurii bistrițeni care au spart barajul ialomițean. Ribeiro (’22) și Bruno (’28) au șutat pe poartă dar s-a opus din nou excelentul Cornel Cernea. Ribeiro Moraes a fost faultat în careu de Muzac în finalul primei reprize și tot el a executat, dar același Cernea a apărat. A doua repriză consemnează asediul anemic al echipei lui Reghecampf, concretizat prin capul lui Mureșan (’78) și foarfeca lui Thaer (’83), ambele reținute de Cernea. Și pentru ca totul să meargă conform tiparelor... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:21 (13740 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal

Juniorii au clacat la malul mării

Juniorii Republicani ai Unirii Slobozia au disputat duminică, 3 octombrie, o dublă întîlnire, contînd pentru etapa a patra a Campionatului, în deplasare împotriva Viitorului Constanța. Juniorii A au pierdut cu 3-0 toate, golurile dobrogenilor fiind marcate în ultimul sfert de oră. Povestea a fost mult mai tristă în cazul Juniorilor B, care au încasat nu mai puțin de 11 goluri fără a marca vreunul. Juniorii A ocupă locul 5 cu 8 puncte, în vreme de Juniorii B se află pe 9, cu doar 4 puncte.... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:20 (15264 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal

Junioarele 3 intră în competiție

În perioada 8-10 octombrie se dă startul Campionatului Național de Junioare 3, singura categorie la care secția de handbal feminin al CSS Slobozia este reprezentată. Echipa noastră, pregătită de profesorul Marian Simion, a fost repartizată în seria C, alături de Axiopolis Cernavodă, LPS Brăila, CSS Constanța și CSS Galați. Sistemul competițional este alcătuit din 5 turnee, fiecare echipă urmînd să găzduiască unul. Primul turneu va avea loc la Cernavodă. La sfîrșitul sezonului reluat, primele două clasate vor merge la turneul semifinal.... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2010, 18:18 (16753 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Alcoolul la volan face victime

Patru participanți la trafic s-au ales cu dosare penale din partea polițiștilor ialomițeni. Toți au fost depistați sub influența alcoolului. Mai mult, șoferii cheflii au făcut și victime pe șosele...
...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2013, 13:47
(4621 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: O mașină a luat foc pe șosea

Un incendiu produs la instalația electrică a unei autoutilitare a făcut ca mașina să se aprindă ca o torță. Deși focul a fost stins cu repeziciune, automobilul s-a făcut scrum. Incidentul s-a petrecut în ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2013, 09:36
(5512 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Comerciant ambulant amendat de polițiști

O patrulă de Ordine Publică a amendat cu 1000 de lei un bărbat, de 37 de ani, din București. Omul vindea produse nealimentare, fără documente. Bărbatul a fost depistat pe o stradă din Slobozia. În momentul ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2013, 07:38
(4890 vizualizări - 2 comentarii)


anunț

Vînd apartament
3 camere, Slobozia,

et. 3/4, termopan,
centrală termică proprie,
anvelopat,
apartamentul este construit după 1990,
zona Cuza-Vodă,
preț 45000 de euro,
negociabil.
Telefon
0723/699.100,
0723/699.102

8 Octombrie 2013, 08:06


Ion Roată: Tînăr de 26 de ani întins pe șosea, acroșat de un vehicul

Sîmbătă, 5 octombrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Ion Roată s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, în ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2013, 10:25
(7355 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: La 17 ani, prinsă șofînd

O tînără în vîrstă de 17 ani, din comuna Manasia, a fost depistată la volanul unui autoturism pe raza localității de domiciliu. Atît pe numele acesteia, cît și pe numele tînărului de 26 de ani, care i-a ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2013, 09:44
(7295 vizualizări - 1 comentariu)


Căzănești: Beat la volan

O patrulă de ordine publică a oprit pentru control în trafic, un autoturism, condus de un tînăr în vârstă de 31 de ani, din Căzănești. Întrucît șoferul emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2013, 08:41
(5947 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 110000 lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 4-6 octombrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Încălcările normelor rutiere au fost sancționate ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2013, 07:41
(5527 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 5000 de elevi, sancționați în anul școlar precedent

Un raport oficial al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița scoate în evidență hibele din sistemul educațional județean. Potrivit documentului, în anul școlar precedent au fost sancționați 5401 de elevi ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2013, 16:26
(7665 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Festivalul Culinar «La Casa Tudorii», a III-a ediție

Festivalul-concurs culinar «La Casa Tudorii» a ajuns la a treia ediție. Evenimentul se va desfășura sîmbătă, 12 octombrie 2013, la situl arheologic «Orașul de Floci» de la Giurgeni. Concursul culinar de ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2013, 15:24
(10134 vizualizări - 8 comentarii)


Miloșești: Bătrînă de 90 de ani, înșelată de escroci

O bătrînă de 90 de ani din satul ialomițean Miloșești a fost înșelată de doi necunoscuți cu suma de 400 de lei. În cauză a fost întocmit un dosar penal de către polițiști... Cei doi necunoscuți au mers ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2013, 14:23
(8800 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Titluri și autori la «Salonul Anual de Carte»

Primul eveniment organizat în cadrul Salonului Anual de Carte, ediția a XXII-a, debutează vineri, 4 octombrie a.c., la orele 11,00, la Slobozia. În cadrul Galeriilor de Artă «Arcadia», iubitorii de lectură ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2013, 11:13
(6959 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenirea delicvenței juvenile, o prioritate pentru polițiști

Cea de-a treia zi a campaniei «Săptămîna prevenirii criminalității» a fost dedicată exclusiv prevenirii delicvenței juvenile. Cu această ocazie, polițiștii ialomițeni au mers în școli și le-au explicat ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2013, 10:21
(4919 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 201 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, joi, 3 octombrie 2013, sînt disponibile 196 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2013, 09:12
(7043 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive pe șoselele județului

Polițiștii ialomițeni au continuat seria acțiunilor de prevenire a producerii evenimentelor rutiere grave pe arterele de circulație din județ. În plasa polițiștilor au căzut peste 85 de contravenienți. ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2013, 08:17
(6088 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: «Săptămîna prevenirii criminalității»

Luni, 30 septembrie a.c., la nivel național s-a dat startul «Săptămînii prevenirii criminalității». Pentru a marca debutul acestei campanii, polițiștii ialomițeni au demarat mai multe acțiuni ce au vizat ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2013, 15:40
(7616 vizualizări - 1 comentariu)


Vremea rea a făcut ravagii în Ialomița

Atenționarea meteo cod Portocaliu de ploi a făcut ravagii și în județul Ialomița. Mai bine de 48 de ore în județ a plouat abundent, iar din cauza vremii nefavorabile s-au înregistrat o serie de evenimente ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2013, 07:40
(5874 vizualizări - 0 comentarii)


NOU

Complexul Laguna Blue
organizează
CURSURI ÎNOT PENTRU COPII
în fiecare zi de luni, orele 18,00
Pentru mai multe detalii
sunați la tel. 0374/900.261

1 Octombrie 2013, 17:44


Incendii la Amara și Bărcănești

Un foc deschis lăsat nesupravegheat a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o magazie a unui cetățean din orașul Amara. Evenimentul a fost anunțat vineri, 27 septembrie 2013, în ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2013, 08:46
(8567 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Minoră dispărută fără urmă

Movilița: Minoră dispărută fără urmă

Familia unei adolescente de 12 ani din Movilița încearcă cu disperare să-i dea de urmă fetei. Aceasta a plecat de acasă în ziua de 26 septembrie 2013 și nu a mai revenit pînă în prezent. Pe fir au intrat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2013, 18:38
(7455 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Cu «sabia» în portbagaj

Un tînăr de 24 de ani, din Bărbulești, s-a ales cu dosar penal, după ce polițiștii au descoperit în mașina sa o armă albă, pe care o deținea ilegal. În urma unui control de rutină, oamenii legii au descoperit ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2013, 14:33
(5832 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Cu ochii-n patru» după șoferii contravenienți

În cursul zilei de joi, 26 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au acționat pe toate arterele rutiere ale județului pentru a-i sancționa pe șoferii certați cu legea. În plasa oamenilor ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2013, 12:32
(7884 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Razie de amploare a polițiștilor

Municipiul Urziceni și comunele arondate acestuia au fost împînzite de polițiști în cursul zilei de 26 septembrie 2013. Oamenii legii au demarat o amplă acțiune de combatere a faptelor antisociale. Această ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2013, 11:23
(7622 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: 200 de kilograme de carne congelată, confiscată de polițiști

În perioada 25-26 septembrie a.c., efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor și Serviciului Rutier au acționat sub coordonarea Inspectoratului General al Poliției Române, pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2013, 10:22
(6308 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Deținuții sprijină campania «Let’s Do It Romania»

Cea mai mare campanie de ecologizare demarată în România, «Let’s Do It Romania», este sprijinită și de persoanele private de libertate. 20 de deținuți vor ieși din celule pentru a curăța Slobozia de gunoaie ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2013, 09:21
(5910 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Doi șarlatani au înșelat o bătrînă de 84 de ani

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că o femeie, în vîrstă de 84 de ani, din comuna Bucu, a fost înșelată de două persoane necunoscute, cu suma de 200 de lei. Suspecții s-au prezentat la locuința ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2013, 11:27
(8186 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hramul Catedralei Episcopale

Marți, 1 octombrie 2013, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, va sărbători hramul de toamnă al Catedralei Episcopale «Acoperămîntul Maicii Domnului ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2013, 08:25
(8031 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sinucidere în condiții misterioase...

Sinuciderea unui tînăr, de 24 de ani, în dimineața zilei de miercuri, 25 septembrie a.c., la Slobozia, ridică multe semne de întrebare. Vecinii, familia, dar și criminaliștii încearcă să determine motivul ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2013, 15:26
(8259 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia: Femeie accidentată cînd încerca să traverseze

Luni, 23 septembrie a.c., în jurul orei 14,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În timp ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2013, 19:16
(6862 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA Ialomița: Cereri pentru subvențiile la bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita informează potențialii beneficiari că, în perioada 17 septembrie-28 octombrie 2013, primește cererile de solicitare a plăților ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2013, 17:13
(9877 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...