Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: O nouă răfuială în Cartierul Bora 

Dosar penal pentru «distrugere» instrumentat de polițiști

Slobozia: O nouă răfuială în Cartierul Bora 

Polițiștii din Slobozia fac cercetări într-un dosar penal privind un nou scandal petrecut în Cartierul Bora din Slobozia. Incidentul s-a petrecut în ziua de joi, 19 septembrie 2024, iar 10 persoane sunt acum în vizorul oamenilor legii. Surse judiciare au precizat că scandalagii nu au legătură cu cei anchetați deja pentru fapte similare.

 

Se așteaptă decizia Parchetului Slobozia Din primele informații, se pare că o femeie a sunat la 112, precizând faptul că mai multe persoane i-au intrat în locuință și au produs pagube materiale. Se pare că ... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2024, 17:05 (5668 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Credite obținute cu buletine descărcate de pe internet

Fetești: Credite obținute cu buletine descărcate de pe internet

Mai multe unități bancare au fost înșelate de un grup alcătuit din patru tineri din municipiul Fetești. Aceștia descărcau copii ale actelor de identitate transmise prin intermediul rețelelor de socializare, modificau numele posesorilor, iar ulterior obțineau credite bancare, folosind aplicațiile on-line ale respectivelor bănci. Cazul a fost investigat de Serviciul de Investigații Criminale al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Capul rețelei, un tânăr de 27 de ani, a fost arestat preventiv.

 

Pericolul din spatele ecranelor Activitatea infracțională a... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2024, 11:55 (6804 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consumul de alcool, principala cauză de producere a accidentelor rutiere!

Poliția ialomițeană avertizează

Consumul de alcool, principala cauză de producere a accidentelor rutiere!

bonus: Teste anti-drog efectuate în județul Vrancea

O analiză a Serviciului Poliției Rutiere Ialomița arată faptul că, în perioada ianuarie-august 2024, la nivelul județului nostru s-au produs peste 180 de accidente rutiere. În urma investigațiilor realizate de polițiști, principala cauză de producere a evenimentelor rutiere a fost consumul de alcool. În aceeași perioadă, polițiștii au reținut peste 1400 de permise de conducere.

 

Analiza activității Poliției Rutiere Ialomița În perioada ianuarie-august 2024, polițiștii ialomițeni din cadrul Serviciului Poliției Rutiere Ialomița au aplicat 22886 de sancțiuni... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2024, 07:55 (1826 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Abordare multidisciplinară pentru tratamentul pacienților cu AVC

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Abordare multidisciplinară pentru tratamentul pacienților cu AVC

Spitalul Județean de Urgență Slobozia face eforturi pentru a îmbu­nătăți calitatea serviciilor medicale acordate pacienților. Una din cel mai des întâlnite afecțiuni în practica medicală, accidentul vascular cerebral, beneficiază de o abordare multidisciplinară. Pe lângă medicii neurologi, spi­talul din Slobozia oferă bolnavilor acces la tratament și prin intermediul altor specialități medicale.

 

Sprijin pentru pacienții cu accident vascular Spitalul Județean de Urgență Slobozia, prin Secția Neurologie, și-a adaptat permanent serviciile medicale... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2024, 11:55 (2755 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Referendum pentru demiterea primarului din Sudiți

Referendum pentru demiterea primarului din Sudiți

La începtul lunii septembrie 2024, la Instituția Prefectului Județul Ialomița a fost depusă o cerere pentru organizarea unui Referendum având drept obiect «demiterea primarului comunei Sudiți, Vasile Șincan». Procedura este inițiată de către candidatul PNL la Alegerile Locale din 9 iunie 2024 și are susținerea a 500 de cetățeni cu drept de vot din comună. Potrivit art. 162, alin. 2 din Codul Administrativ «Referendumul pentru încetarea mandatului primarului se organizează ca urmare a cererii adresate în acest sens prefectului de locuitorii comunei, orașului sau municipiului, ca urmare a nesocotirii de către acesta a intereselor generale ale colectivității locale sau a neexercitării atribuțiilor ce îi revin»... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2024, 08:05 (14800 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Senatorul Adrian Costea vrea DOAR 22 de localități în Ialomița!

Proiect ambițios de reorganizare administrativă

Senatorul Adrian Costea vrea DOAR 22 de localități în Ialomița!

Senatorul ialomițean Adrian Costea pro­pune un proiect le­gislativ de comasare a Uni­tăților Administrativ-Terito­riale (UAT) din Ialomița. Conform propunerii, depusă marți, 10 septembrie 2024, în Senat, Ialomița ar urma să fie redusă la 22 de Unități Admi­nistrativ-Teritoriale (UAT)!

 

O avanpremieră națională Potrivit unui sondaj INSCOP dat publicității în această vară, 56,1% dintre români cred că o reformă administrativ-teritorială ar îmbunătăți calitatea serviciilor publice din România. În acest context, senatorul ialomițean... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2024, 10:25 (6209 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

43 milioane de lei pentru «Centura Ocolitoare a Sloboziei» din zona de Nord

Proiect finanțat prin Programul «Anghel Saligny»

43 milioane de lei pentru «Centura Ocolitoare a Sloboziei» din zona de Nord

Dragoș Soare, primarul în funcție al municipiului reședință de județ, dar aflat la finalul mandatului, a semnat marți, 17 septembrie 2024, contractul de finanțare pentru «Centura Ocolitoare a Sloboziei» din zona de Nord. Proiectul a fost prezentat inițial încă din campania Alegerilor Locale din 2020, Dragoș Soare reușind prezentarea acestuia la finalul anului 2021. «Obținerea finanțării vine după 2 ani de muncă, fiind un proiect complex care a inclus și expropierea terenurilor din zona vizată și numeroase avize. Noul drum ocolitor din zona de Nord a orașului va ajuta la decongestionarea traficului și va crea infrastructura necesară pentru o nouă zonă industrială și logistică!»... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 15:40 (8395 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Au debutat cu stângul

Handbal, Divizia A, CSM Galați-CSM Unirea Slobozia 32-28 (19-14)

Au debutat cu stângul

La sfârșitul săptămânii precedente, a început oficial campionatul Diviziei A la handbal feminin. În primul meci al noului sezon, CSM Unirea Slobozia a jucat în deplasare la Galați, acolo unde a întâlnit-o pe CSM Galați. Consi­derată un adversar puternic, echipa gălățeană s-a impus în fața elevelor antrenate de Ion Ivan, câștigând partida cu scorul de 32-28.

 

Debut favorabil, înfrângere la final Meciul dintre CSM Galați și CSM Unirea Slobozia s-a desfășurat la Sala Sporturilor «Dunărea»... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 13:10 (1806 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Rezultate de excepție ale sportivilor legitimați la CSM Unirea Slobozia

Tenis de câmp

Rezultate de excepție ale sportivilor legitimați la CSM Unirea Slobozia

Doi sportivi legitimați la Secția Tenis a Clubului Sportiv Municipal Slobozia au reușit să obțină rezultate deosebite la competițiile la care au participat. Este vorba despre Irina Constantin și Luca Apostol. Sportiva Irina Constantin a câștigat turneul feminin al categoriei 14 ani, din cadrul «Memorialului Ribița Nicolas», iar Luca Apostol a ocupat poziția a treia a podiumului în cadrul categoriei 14 masculin, în cadrul turneului «Cupa Major».

 

S-au întors acasă victorioși Desfășurat în Brăila la finalul săptămânii trecute... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 11:35 (2664 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Asociațiile de Proprietari, nefuncționale din cauza lipsei președinților

Slobozia: Asociațiile de Proprietari, nefuncționale din cauza lipsei președinților

Viața la bloc nu presupune doar confort, ci și gestionarea problemelor apărute în cadrul Asociațiilor de Proprietari. La Slobozia, de exemplu, în evidențele administrației locale există 400 de astfel de entități, însă aproximativ 100 sunt nefuncționale din cauza lipsei președinților. Oficialii Primăriei Slobozia susțin faptul că au făcut numeroase sesizări către proprietarii de apartamente pentru a-i mobiliza să-și aleagă noi președinți însă s-au lovit în permanență de indiferența acestora. Noile modificări legislative asupra actelor normative care reglementează activitatea Asociațiilor de Proprietari susțin faptul că, în lipsa președinților, aceste entități... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 10:20 (13551 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Memorialul «Isfache Ștefan»

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Memorialul «Isfache Ștefan»

Sâmbătă, 14 septembrie 2024, comuna Zărnești, din județul Buzău, a găzduit a doua ediție a Memorialului «Isfache Ștefan», competiție dedicată luptelor libere. Întrecerea a adunat la Buzău peste 100 de sportivi, legitimați la 13 cluburi de profil din țară. Printre aceștia s-au numărat și luptătorii CS Amara. Sportivii ialomițeni s-au făcut remarcați la această competiție, ajungând pe podium.

 

Pe podium, la Zărnești Memorialul «Isfache Ștefan» este o competiție sportivă dedicată luptelor libere ce are ca scop promovarea acestui sport î... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 09:20 (4693 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 20 de percheziții domiciliare într-un dosar penal instrumentat de polițiști

Slobozia: 20 de percheziții domiciliare într-un dosar penal instrumentat de polițiști

UPDATE 10 persoane au fost reținute pentru 24 de ore!

Polițiștii ialomițeni au descins în dimineața zilei de marți, 17 septembrie 2024, la 20 de adrese de pe raza municipiului Slobozia. Surse judiciare au confirmat faptul că descinderile au legătură cu scandalul petrecut în ziua de luni, 9 septembrie 2024, în apropiere de sediul Poliției ialomițene. 10 persoane au fost puse sub control judiciar după acest incident.

 

Cercetările sunt în curs 

Din primele informații, se pare că polițiștii ar fi descins la 20 de adrese de pe raza municipiului Slobozia. Conform unor surse judiciare, perchezițiile au... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 08:20 (4143 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Erorile bazelor de date au împiedicat recalcularea a peste 600 de pensii

Ialomița: Erorile bazelor de date au împiedicat recalcularea a peste 600 de pensii

Deși procesul de recalculare a pen­siilor s-a încheiat, peste 600 de pensio­nari din Ialomița nu au primit încă deciziile de recalculare. Oficialii Casei Județene de Pensii Ialomița susțin faptul că, în cazul acestor beneficiari, proce­dura se va relua din cauza unor erori apărute în urma derulării acestui proces. «Vom onora toate obligații care le avem, iar aceste persoane vor primi pensiile recalculate începând cu 1 septembrie 2024!» au transmis reprezentanții Casei Județene de Pensii Ialomița.

 

Procedură în curs... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2024, 13:10 (5282 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Slobozia: Posibilă «deturnare de fonduri» anchetată de Parchetul Județean Ialomița

«Groapa lui Stoica», în vizorul procurorilor

Slobozia: Posibilă «deturnare de fonduri» anchetată de Parchetul Județean Ialomița

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a deschis, în 2023, un dosar penal care vizează plata ilegală a 9 milioane de lei pentru lucrările executate la «Groapa lui Stoica». Decizia privind această plată a fost adoptată de către administrația Mocio­niu în anul 2019. Surse judiciare susțin că ancheta ar fi fost blocată, timp de câteva luni, chiar de către secretarul Primăriei Slobozia, Valentin Tudoran. Acesta ar fi «uitat» să pună la dispoziția anchetatorilor documentele solicitate.

 

Dosarul «Mocioniu», în atenția Parchetului... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2024, 07:50 (10703 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Municipiul Fetești va avea Primărie nouă

După 8 ani de la demolarea sediului

Municipiul Fetești va avea Primărie nouă

După 15 de ani de așteptare și 8 ani de la demolarea vechiului sediu, demersurile administrative privind realizarea unui nou sediu de primărie la Fetești dau roade. Până la sfârșitul anului în curs, Primăria Fetești va semna ordinul de începere a lucrărilor pentru un nou sediu. Valoarea investiției este de 33,1 milioane de lei, iar termenul de execuție a lucrărilor este de 15 luni.

 

Vești bune după 8 ani Demersurile privind construirea unui nou sediu administrativ la Fetești intră în linie dreaptă. În luna august 2024, în urma licitației... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2024, 13:15 (6115 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«USR are soluții pentru a guverna eficient România!»

Alexandru Horhocea, vicepreședintele USR Ialomița

«USR are soluții pentru a guverna eficient România!»

În prima decadă a lunii sep­tem­brie 2024, Partidul USR a anunțat că va candida «singur» pe listele pentru Alegerile Parlamentare. În acest context, Alexandru Horhocea, vice­preșe­dinte al USR Ialomița, asigură că toți viitori candidați sunt conștienți de așteptările electoratului: «USR are soluții pentru a guverna eficient România! Iar pentru Ialomița soluțiile sunt la îndemâna tuturor...».

 

Lasconi în Ialomița USR Ialomița susține activ candida­tura Elenei Lasconi, cel mai bine plasat candidat al... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2024, 08:50 (2573 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

«Zumba» sau «Ora de fericire» cu Laura

«Zumba» sau «Ora de fericire» cu Laura

În acte o cheamă Aura. Aura Voinicu! Dar toată lumea o strigă Laura. Este instructor de «Zumba», un sport ce îmbină miș­cările de gimnastică cu dansul. Și la ediția de anul acesta a «FreeLand» a fost invitată să demonstreze că «Zumba» este mai mult decât o oră de curs. Nu este prima dată când cursanții ei ajung pe scenă. Dar acum Laura a atras atenția comunității. «Pentru că o oră de „Zumba“ este „o oră de fericire“... Asta simt toți copiii și toate doamnele mele!» ne spune Laura, cu un zâmbet larg până la urechi.

 

Lungul drum către fericire... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2024, 14:55 (3315 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Înfrângere în jocul cu Dinamo București

Fotbal, SuperLiga, Dinamo București-Unirea Slobozia 1-0

Înfrângere în jocul cu Dinamo București

Unirea Slobozia a mai bifat o înfrângere, în meciul cu Dinamo București. Haita «câinilor roșii» a avut câștig de cauză, partida încheindu-se 1-0 pentru gazde. Deși au avut mai multe ocazii de a înscrie, jucătorii Sloboziei nu au putut trimite mingea în poarta apărată de Adnan Golubović.

 

Mai multe ocazii, niciuna confirmată Încă din prima repriză, în minutul 27, Slobozia a avut șansa de a înscrie un gol în poarta lui Dinamo, prin șutul de la marginea careului al lui Pospielov. Portarul dinamoviștilor... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2024, 09:10 (2407 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

PNL încurajează plata la timp a impozitelor și taxelor

PNL încurajează plata la timp a impozitelor și taxelor

PNL și Ministerul Finanțelor au decis să lanseze două măsuri importante de stimulare fiscală, care vor ajuta aproape 900000 de antreprenori din România și încă 850000 de cetățeni.

 

Alegerile aduc minuni Guvernul va adopta miercuri, 11 sep­tembrie 2024, o ordonanță de urgență care introduce amnistia fiscală pentru persoane fizice și firmele cu datorii, o boni­ficație pentru contribuabilii buni platnici și mă­suri de reduceri de cheltuieli în sectorul public. Măsura a fost susținută activ de PNL, ca răspuns la haosul fiscal ge­nerat de practicile... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2024, 12:40 (13524 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Numărul medicilor din Ialomița, în continuă scădere

Raport al Institutului Național de Statistică

Numărul medicilor din Ialomița, în continuă scădere

Potrivit unui raport oficial al Institutului Național de Statistică, numărul medicilor care profesează în unitățile medicale din județul Ialomița s-a redus semnificativ în perioada 2000-2023. INSEE arată că, anul trecut, la nivelul județului Ialomița profesau cu aproximativ 100 de medici mai puțin decât în anul 2000.

 

Ialomița are nevoie de medici În analiza oficială pe care specialiștii Institutului Național de Statistică au realizat-o se arată faptul că, în anul 2000, la nivelul județului Ialomița profesau aproximativ 322 de medici, atâ... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2024, 08:05 (2649 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
315 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Prins la volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de joi, 6 mai a.c. polițiștii rutieri au depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, din Slobozia, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 52 de ani din municipiu. Procedînd la ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:26
(25197 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șofer penal


Slobozia: Se fură din supermarket

Joi, 6 mai a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de două ori, la intervale orare diferite, de către agentul de pază al unui supermarket din municipiu, despre faptul că a surprins două persoane ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:21
(17806 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt supermarket


Andrășești: Scandal la Postul de Poliție

Trei bărbați din Căzănești au fost sancționați contravențional cu amenzi a căror valoare depășește 5000 de lei și sînt cercetați și penal. Asta după ce, pentru a-și scăpa prietenul de rigorile legii, au ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:13
(32531 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Infractor încarcerat

Miercuri, 5 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat, reținut și încarcerat în arestul Inspectoratului un bărbat, de 45 de ani, domiciliat în municipiu, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:59
(25779 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Oale confiscate de polițiști

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, în cursul zilei de miercuri, 5 martie a.c., au acționat în sistem integrat pe raza municipiului reședință de județ urmărind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:57
(22167 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22868 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19776 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15769 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22897 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23187 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14281 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18052 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15527 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13211 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20084 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24930 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23885 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22047 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23828 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13009 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24166 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12122 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21694 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25931 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23275 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22058 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15348 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15598 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13022 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste 20000 de lei de la Poliția Rutieră

În ultimele 24 de ore, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(12851 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...