Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Pleacă cine vrea, rămâne cine trebuie!

Prea multă Sănătate strică

Pleacă cine vrea, rămîne cine trebuie!

Săptămîna precedentă o nouă prevedere legislativă, ce-i drept aflată doar la stadiul de proiect, a încins spiritele Sănătății ialomițene. Este vorba despre un proiect de Ordin privind modificarea normativului de personal care, dacă va fi adoptat în această formă, va izbi din plin și spitalele ialomițene. Principiul noii normări de personal este numărul de paturi din fiecare unitate
sanitară...

43 de la Spitalul Slobozia
În Ialomița funcționează patru spitale. Spitalul de Urgență Slobozia, cu un număr de 527 de paturi, Spitalul Municipal Urziceni, funcționabil cu 127 paturi, Spitalul Municipal Fetești unde există 152 de paturi și Spitalul Orășenesc Țăndărei unde, potrivit... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2010, 09:38 (24657 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

GLINA de Țăndărei

GLINA de Țăndărei

Cea mai celebră groapă de gunoi din România are o replică în miniatură. Ea se află în Ialomița, la Țăndărei, se întinde de la ultima stradă din oraș și pînă hăt departe, în culturile de gogoșari ale lui Nicolae Bărzoi și are o particularitate inedită: autoritățile se întrec cu cetățenii în a depune ilegal gunoiul în groapa respectivă. Doamnelor și domnilor, vă prezentăm, în premieră națională, Glina de Țăndărei!

Cine sapă groapa altora...
Groapa de gunoi de la marginea orașului Țăndărei merge de-acum pe 5 ani. Începe de la marginea orașului, înspre Chirana, cam pe la jumătatea ultimei străzi. Acolo pămîntul coboară brusc, în vale, către Ialomița și locul se lărgește... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2010, 19:26 (28803 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

17 mii litri de alcool, marfă confiscată de Vamă

Captură record în Ialomița

17 mii litri de alcool, marfă confiscată de Vamă

Inspectorii Direcției Județene și Operațiuni Vamale Ialomița au confiscat nu mai puțin de 17 mii de litri băuturi alcoolice. Operațiunea de capturare s-a desfășurat joi, 8 iulie, în localitatea Ion Roată. Băuturile alcoolice se aflau într-o semiremorcă frigorifică, amplasată pe un cîmp din localitate. Actual, inspectorii vamali desfășoară verificări pentru identificarea proprietarului, întrucît semiremorca zăcea abandonată de cîteva zile. Băuturile alcoolice erau ambalate în aproximativ 15800 de peturi. «Echipe mobile din cadrul DJOV, în colaborarea cu colegii de la Autoritatea Națională Vamală , în baza analizei de risc, au procedat la un control în comuna Ion Roată unde au identificat o semiremorcă frigorifică încărcată cu produse alcoolice intermediare și distilate. Remorca părea a fi abandonată, stătea de mai mult timp acolo... Am ridicat-o și am adus-o în curtea Vămii, am făcut inventarul cantităților, iar la momentul acesta desfășurăm cercetări pentru a identifica proprietarul remorcii și dacă cineva revendică marfa»... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2010, 14:11 (24350 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ambelivăbăl: Ciupercă își cere scuze public pentru... zgomot

Ambelivăbăl: Ciupercă își cere scuze public pentru... zgomot

Da, incredibil dar adevărat. Președintele Consiliului Județean Ialomița, președintele Partidului Social Democrat tot Ialomița, domnul acela cu trei costume în toată garderoba, a decis că este timpul să ceară scuze poporului.
Nu, nu pentru faptul că Ialomița, aflată timp de 20 de ani sub dominație pesedistă, este un județ mai sărac ca niciodată, nu pentru toate drumurile jalnice și dezastruoase ale județului, nu pentru că Ialomița ocupă un fruntaș loc de la coadă la accesarea de fonduri europene, nu pentru că lucrările de investiție lipsesc cu desfăvîrșire iar cele puține care s-au realizat au fost dedicate firmelor de partid, gen samgepele, nu pentru nenorocirea oamenilor săraci și morți de... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2010, 13:59 (15553 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ion Tatu, fost director al SAM Făcăeni, mazilit de prietenii PD-L

Grosolănie marca noii conduceri a Inspectoratului Școlar la Făcăeni

Ion Tatu, fost director al SAM Făcăeni, mazilit de prietenii PD-L

Abuzurile din mediul școlar nu au doar substrat politic. De fiecare dată însă, acestea sînt făcute cu știința și acordul tacit al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. La Făcăeni, victima acestor abuzuri s-a dovedit a fi Ion Tatu, profesor de biologie la Școala de Arte și Meserii din Făcăeni. Patruzeci și doi de ani de școală și 37 de ani de directorat. Aceasta este cartea de vizită a profesorului Ion Tatu. O viață de muncă, dedicată școlii, dar aruncată la gunoi de ultima evaluare a consiliului de administrație al unității de învățămînt. O evaluare pe care Ion Tatu o denunță drept «ilegală» și despre care precizează că a fost făcută înainte de termen, la 31 mai 2010, în loc de 31 august,... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2010, 13:19 (181820 vizualizări - 74 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția Comunitară, înjumătățită

Poliția Comunitară, înjumătățită

Ca urmare a deciziei guvernamentale de a reduce numărul salariaților din administrația publică cu 40%, una dintre instituțiile care va avea de suferit va fi și Poliția Comunitară Slobozia. Instituția, în prezent, numără aproximativ 250 de angajați. 62 sînt agenți comunitari, care asigură ordinea și liniștea publică zi de zi pe raza municipiului Slobozia, ceilalți făcînd parte din categoria «personal contractual» și fiind folosiți de Poliția Comunitară pentru a asigura paza unor obiective, pe bază unor contracte.
Chiar dacă numărul de contracte de pază se va reduce, personalul contractual depinzînd de solicitări, reducerea masivă va fi făcută în ceea ce privește polițiștii comunitari, cei care... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2010, 06:16 (68951 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția Fetești, în vizorul șefului Ștefu

Comandantul Adrian Dănilă și-a chemat «apărători»

Poliția Fetești, în vizorul șefului Ștefu

După numirea șefului Poliției Slobozia, a comandantului Poliției Țăndărei și schimbarea șefului Poliției Urziceni, a venit rîndul Poliției Municipiului Fetești. La schimbări, desigur. Actual, Poliția orașului de lîngă Dunăre se află în plin control intern din ordinul inspectorului șef al IPJ Ialomița, Viorel Ștefu... Catalogînd controlul drept unul deloc obiectiv, șeful Poliției de la Fetești și-a chemat în ajutor doi reprezentanți ai Corpului Național al Polițiștilor și doi reprezentanți ai Sindicatului Polițiștilor care să asiste la controlul ordonat de Ștefu. Comentariile, chiar dacă par inutile, alegem să le producem...

Reforma lui Ștefu se numește «schimbarea șefimii»... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2010, 15:19 (75135 vizualizări - 18 comentarii)

SPORT

Sorin Iordache, campion național la dublu

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, campion național la dublu

«Este cea mai mare performanță din istoria tenisului ialomițean!» ne-a declarat președintele clubului Tenis Con, Constantin Ștefan la încheierea campionatului național de tenis, categoria 12 ani, desfășurat în perioada 28 iunie-4 iulie la București. La această competiție Sorin Iordache și-a confirmat din plin locul în vîrful ierarhiei, între sportivii de vîrsta sa. Alături de partenerul său, Daniel Cozma, Sorin a devenit campion național la dublu, confirmînd rezultatul similar obținut în iarnă la campionatul de sală de la Tîrgu Ocna. Totodată, favorit numărul 2 al competiției, Sorin a ratat la mustață victoria în fața ieșeanului Eduard Adam, cel care avea să devină campion național la simplu.... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2010, 05:16 (30309 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Alexandra Manole, scrimă, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu’ nostru are

Alexandra Manole, scrimă, CSS Slobozia

Doisprezece ani, locul 5 la campionatul național de copii 2009 și dublă medaliată cu bronz pe echipe (2009-2010). Un început promițător pentru Alexandra Manole, una dintre marile speranțe în sabia feminină din județul nostru. «Are o ambiție extraordinară. Și-a dezvoltat mult viteza și tehnica. Și, în plus, manifestă o capacitate de luptă specifică mai degrabă băieților. De altfel, aceștia o și ajută foarte mult la antrenamente în duelurile pe planșă» explică zîmbind antrenorul Marin Cruțu, cel care a descoperit-o pe Alexandra la deja cunoscutul centru din Săveni.
La doisprezece ani, sportul de-abia acum te răsplătește și așteptăm de la micuța sportivă să continue seria rezultatelor sportive... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2010, 05:15 (28636 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Ultrascurte

Fotbal: Portarul Unirii Slobozia, Leonida Dobre, nu pleacă, deocamdată, la echipa lui Hagi. Conducerea CSM Unirea nu a primit deocamdată nicio ofertă de la Viitorul Constanța, fotbalistul urmînd să se prezinte la reunirea slobozenilor pe 12 iulie. În cazul în care negocierile vor avansa, prietena lui Dobre, handbalista Jeni Drăgan, și-a dat acordul pentru transfer.

Fotbal: Golgheterul Unirii Slobozia din sezonul 2009-2010, Viorel Gheorghe, a ratat transferul la o echipă de Liga a II-a, deși avea mai multe oferte. Aflat la final de contract cu Unirea, fotbalistul este dispus să continue la echipa slobozeană. Conducerea clubului îi va propune un contract... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2010, 05:14 (11598 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă, Campionatele naționale pentru copii

Trei medalii pentru elevii lui Cruțu

În perioada 1-4 iulie, a avut loc la Constanța Campionatul Național de Sabie rezervat copiilor cu vîrste cuprinse între 10 și 13 ani. CSS Slobozia s-a întors de la această competiție cu o zestre de trei medalii. La individual masculin Claudiu Nenovici a obținut medalia de argint, doar o greșeală de arbitraj privîndu-l de aur. La echipe masculin, CSS Slobozia, în componența Claudiu Nenovici, Mihăiță Dragomir, Ionuț Dragomir și Nicușor Minea, a obținut medalia de bronz. Performanță similară și pentru echipa feminină care s-a duelat în componența Diana Cruțu, Alexandra Manole, Alexandra Bănică și Elena Marin. Din păcate, la individual feminin cele trei reprezentante de la CSS Slobozia care au prins... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2010, 05:13 (22893 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Program favorabil în sezonul 2010-2011: Pariu pe omogenitate

Fotbal, Liga I, Unirea Urziceni

Program favorabil în sezonul 2010-2011: Pariu pe omogenitate

Chiar dacă toată lumea prognoza căderea în mediocritate și dezastrul ialomițenilor, Unirea pleacă în al doilea cantonament al verii cu aceeași bancă tehnică, aceeași conducere administrativă și cu lotul din sezonul trecut păstrat în proporție de 95%.

Nucleul e același
Arlauskis, Brandan, Galamaz și Bilașco au fost în această pauză competițională cele mai vehiculate nume ale Urziceniului care ar fi urmat să îmbrace din sezonul viitor alt tricou decît cel alb-albastru. Dinamo, Steaua, Vaslui sau galonatele Stuttgart și Sevilla s-au arătat interesate să înregimenteze jucătorii care în toamna lui 2009 au dat fiori Europei prin spiritul lor de luptă. Uniriștii au rămas însă... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2010, 05:12 (14085 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«DIGUL NIMĂNUI»

Vinovații fără vină

«DIGUL NIMĂNUI»

Inundațiile din 2005 au fost uitate. La fel și cele din 2006. Acum avem inundații noi. Nimic nu s-a schimbat. Aceiași saci de nisip, aceleași promisiuni, aceeași panică și oameni îngroziți de furia apelor. Iar pentru ca tabloul să fie identic, vinovatul pentru producerea dezastrelor este același: ploaia! Încă din anul 2007, primul an de după inundațiile de anvergură din județul nostru, «Independent» avertiza într-un material amplu, în fapt o radiografie a digurilor ialomițene, asupra unui aspect mai mult decît înfiorător: «Digurile vor ceda la o primă inundație». Și au cedat. În 2010. Declarațiile puse pe tapet la acel moment aparțineau specialiștilor în domeniu, însă informația a rămas la fel... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2010, 18:39 (23127 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

UPDATE

Ialomița: Promovabilitatea la BAC-45,2%, cel mai slab procent din țară

Anul acesta, mai rău ca niciodată. Bacalaureat 2010 în Ialomița s-a terminat mai prost decît în orice an de pînă acum. Dacă anul precedent reușeam performanța negativă de a ne adjudeca podiumul inferior al clasamentului în ceea ce privește promovabilitatea, anul acesta inevitabilul s-a produs. Ialomița a înregistrat cel mai scăzut procent de promovabilitate din țară, de doar 45,2%.
La polul opus, cele mai mari procente de promovabilitate la examenul de Bacalaureat au fost înregistrate, potrivit rezultatelor înaintea rezolvării contestațiilor, în județele Caraș-Severin (87,9%), Suceava (87,6%), Hunedoara (85,7%), Arad (85,7%) și Bihor (85%). În timp ce județele cu cel mai mic număr de elevi... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2010, 16:25 (21769 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Promovabilitatea la BAC-45,2%, cel mai slab procent din țară

Anul acesta, mai rău ca niciodată. Bacalaureat 2010 în Ialomița s-a terminat mai prost decît în orice an de pînă acum. Dacă anul precedent reușeam performanța negativă de a ne adjudeca podiumul inferior al clasamentului în ceea ce privește promovabilitatea, anul acesta inevitabilul s-a produs. Ialomița a înregistrat cel mai scăzut procent de promovabilitate din țară, de doar 45,2%.
La polul opus, cele mai mari procente de promovabilitate la examenul de Bacalaureat au fost înregistrate, potrivit rezultatelor înaintea rezolvării contestațiilor, în județele Caraș-Severin (87,9%), Suceava (87,6%), Hunedoara (85,7%), Arad (85,7%) și Bihor (85%). În timp ce județele cu cel mai mic... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2010, 19:16 (25551 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Furați liniștiți, Kaufland veghează

Hai criminalii!

Furați liniștiți, Kaufland veghează

• peste 30 de furturi înregistrate în aceeași locație în doar 6 luni
• dosar penal pentru un fruct necîntărit corespunzător
• ore întregi de cercetări penale
• «taxa rușinii», găselnița de jefuit clienții

Kaufland, cel mai mare hipermarket din municipiul Slobozia, primește zilnic zeci de reclamații scrise sau nescrise ale propriilor clienți. Nemulțumirile oamenilor vizează, de regulă, modul în care administratorii magazinului din Slobozia înțeleg să-și trateze clienții. Nu de multă vreme, media locală a fost invadată de mesajele unei femei din Slobozia ce relata modul catalogat drept abuziv în care a fost tratată de personalul magazinului Kaufland.
«Vă scriu în speranța că poate că vă veți amuza și veți scrie ceva despre acest caz. Mi s-a întîmplat ceva aproape stupefiant azi la magazinul de renume din Slobozia, Kaufland. Ca în fiecare sîmbătă am decis să merg împreună cu mama mea la cumpărături la magazinul Kaufland, unde mergem de cînd s-a deschis. Fac precizarea că nu am mers niciodată la acest magazin fără să fac o consumație de cel puțin 70 de lei. Ca de fiecare dată am dorit să cumpăr fructe, lucru care s-a întîmplat și de această dată. Am mers la standul de fructe de unde am cumpărat două lămîi și patru grapefruit. Le-am cîntărit apoi ne-am continuat cumpărăturile. O dată ajunsă la casă, surpriză! Trecînd peste comportamentul vînzătoarei, după ce mi-a trecut prin scaner punga cu fructe mi-a spus să i le dau înapoi, chemîndu-și o colegă să le recîntărească. Între timp noi am plătit tot bonul, dar între timp și-a făcut apariția gardianul magazinului care ne-a cerut pe un ton impetuos să-l însoțim. Fără a ne spune ce s-a întîmplat, plin de importanța momentului, și-a ridicat basca și pe un ton superior ne-a spus că vom vedea ce pățim. Ne-a dus într-o încăpere care era situată lîngă toaletă. Acolo mai erau doi adolescenți care băuseră în magazin un suc de 4 lei fără să îl plătească și care dădeau declarații unui polițist. Într-un final, aveam să aflăm și de ce eram acolo: depășisem gramajul la grefe cu 500 grame. Apoi ni s-a spus să așteptăm să dăm la rîndu-l nostru declarație Poliției, pentru că ni se va întocmi dosar penal. Peste toate acestea trebuia să plătim 160 de lei. Solicitările noastre de a vedea proba video au fost în zadar, iar prejudiciul stabilit a fost de 2 lei pe care oricum îi achitasem. Am așteptat o oră pînă au venit alți doi polițiști care ne-au luat la secție, asta după ce gardianul se prăpădea de rîs. La secție aveam să aflăm că astfel de cazuri sînt cu sutele, iar gardienii primesc bonusuri penstru astfel de situații. Pînă una alta, la momentul actual sînt o criminală cu dosar penal și cu taxe de milioane plătite»... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2010, 05:26 (136051 vizualizări - 35 comentarii)

Taguri: Slobozia Kaufland

EVENIMENT

Digul de la Fetești, salvat de pompieri și polițiști

Pe aici nu se trece!

Digul de la Fetești, salvat de pompieri și polițiști

După ce la 1 iulie Borcea a spart al doilea dig de apărare al orașului pe o lungime de 10 metri, inundînd o suprafață de circa 80 de hectare te teren, autoritățile locale și județene și-au concentrat atenția asupra întăririi si supraînălțării digului rămas în picioare. După o săptămînă de eforturi permanente, a doua linie de apărare a orașului Fetești a fost stabilizată, cartierul Buliga fiind salvat.

Mobilizare generală pe malul Borcei
Fetești are două diguri de apărare împotriva inundațiilor. Primul, situat în apropierea cursului rîului, are o lungime de 13 kilometri și a fost construit în anii ’60-’70. Al doilea a fost ridicat în 2006 și protejează pe o lungime de... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2010, 11:47 (36515 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

«La Popescu», omul cu port la poartă

«La Popescu», omul cu port la poartă

Se anunță ploi, vin inundațiile, barajul de la Dridu e în reparații capitale, primul dig de apărare al Ialomiței scîrțîie și autoritățile s-au retras în munți... Pardon, în declarații ambigue, menite să liniștească populația. E timpul pentru un reportaj în ton cu agenda publică a săptămînii. De aceea am ales să-l cunoaștem împreună pe Marin Popescu, singurul om din Ialomița care are port la poartă.

Portul din poarta casei
Ca să ajungi înspre «La Popescu» îți trebuie, înainte de toate, curaj... Pentru că de la șosea, cum treci podul către Buliga, e obligatoriu să lași în urmă bruma de civilizație pe care ți-o oferă infrastructura rutieră și să te căruțezi prin hîrtoape... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2010, 11:22 (34340 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, fără prostituție

Ialomița, fără prostituție

Mediatizată uneori excesiv, prostituția în Ialomița nu este un fenomen. Sau cel puțin așa demonstrează statisticile Inspectoratului de Poliție și cele ale Inspectoratului Județean de Jandarmi, instituții cu atribuții în supravegherea și sancționarea prostituției. Concret, în județul nostru, în primele 5 luni ale anului în curs, autoritățile au întocmit 4 dosare penale pentru prostituție, aplicînd în aceeași perioadă și 11 amenzi contravenționale pentru același gen de infracțiune. Eradicarea prostituției în Ialomița poate avea mai multe explicații. Pe de o parte, rămîn autoritățile, ce se laudă cu o serie de campanii organizate în scop de prevenție a acestui fenomen, iar de cealaltă parte a baricadei... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2010, 16:46 (22787 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Investiție de 500 mii de lei de dragul istoriei

Megalomanie administrativă

Investiție de 500 mii de lei de dragul istoriei

Țara arde și Consiliul Județean se piaptănă. Și nu oricum. Autoritățile județene scot de la saltea nu mai puțin de 500 mii de lei pentru investiții în... istorie. «Casa Memorială Ionel Perlea» a devenit, peste noapte, interesul number one al consilierilor județeni, ce grabnic au votat proiectul de hotărîre privind reabilitarea monumentului istoric de la Ograda. Iar asta nu este decît o primă parte a investiției... O demonstrație de imunitate administrativă județeană în fața unei crize economice mai profunde ca niciodată.

Ciupercă cu ochii lui închiși
În timp ce sute sau chiar mii de ialomițeni au rămas fără locuri de muncă, cînd pensionarii nu mai știu dacă pot să-și... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2010, 09:36 (22893 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
246 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2431 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2613 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3743 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2475 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4056 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2845 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3654 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2871 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2272 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2055 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5518 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2020 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3829 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3037 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5705 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2768 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3794 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3424 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4766 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3478 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3454 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2836 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4560 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2534 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2589 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...