Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

PSD Ialomița va lua cu asalt Prefectura Ialomița

Proteste colorate în roșu

PSD Ialomița va lua cu asalt Prefectura Ialomița

Seria prostestelor legate de măsurile de austeritate decise de guvernul Boc nu se opresc doar la pichetarea Prefecturilor și a sediului Guvernului de către bugetari sau pensionari ci, mai nou, de către membri ai partidului de Opoziție. La Slobozia, în fața Prefecturii, marți, 15 iunie, sînt așteptați peste 500 de membri ai PSD Ialomița. La miting ar putea participa și liderul PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, recent întrors de la Bruxelles. De remarcat faptul că cei 500 de social-democrați așteptați să protesteze în fața Prefecturii vor depăși numeric pensionarii și bugetarii care au protestat în ultimele săptămîni în aceeași locație.
Să completăm că în urmă cu cîteva zile, liderul PSD Ialomița... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2010, 15:20 (28990 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Polițistul Goagă, șeful de la Rutieră cercetat penal

Corb la corb ÎȘI scoate ochii!

Polițistul Goagă, șeful de la Rutieră cercetat penal

E oficial. Șeful Serviciului Rutier este cercetat penal de procurori. Asta după ce același personaj a fost anchetat de proprii colegi. Dosarul penal pe numele domniei sale a fost trimis spre instumentare Parchetului Județean, iar Goagă este anchetat pentru «abuz în serviciu contra intereselor publice».

Țeapa...
Șeful Serviciului Rutier din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, subcomisarul Sorin Goagă a ajuns în atenția mediei locale cam în același timp cu dezvăluirile referitoare la cel ce se denumește Jan Dumitrescu, țeparul de casă al fabricii de ulei Expur. Contextul în care Goagă a făcut obiectul unor documentări media a fost o țeapă de 1,4 miliarde... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2010, 06:21 (26860 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

10 milioane de lei pentru patinoarul de la Amara

10 milioane de lei pentru patinoarul de la Amara

Implicarea autorităților locale din Amara își arată roadele. În ultimii 2 ani, autoritățile din Amara au realizat proiecte care vor permite accesarea a 10 milioane de euro pentru asfaltarea drumurilor din oraș, reamenajarea peisagistică a stațiunii și realizarea unei surse de apă subterană.

Moraru, favoritul Elenei Udrea
Accesarea fondurilor care să permită investiții de anvergură pentru comunitate nu reprezintă însă punctul forte al primarului Victor Moraru. Ultima performanță a sa este seducerea ministrului Udrea cu un program integrat de reabilitare a intrării în stațiunea Amara. Neschimbat de 30 de ani, complexul turistic de la Perla și intrarea în stațiune dinspre... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2010, 16:27 (26779 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Flegme și înjurături pe Secția de Ginecologie a Spitalului Județean

«Mîngîiată» doar cu un avertisment, doctorița Dinu recidivează

Flegme și înjurături pe Secția de Ginecologie a Spitalului Județean

Situație fără precedent la Spitalul Județean. Un medic a fost amenințat cu moartea de fratele unei colege, sub privirile neputincioase ale pacienților. Scandalul s-a petrecut în urmă cu o săptămînă și a fost generat ca urmare a punerii în practică a unei decizii a Colegiului Medicilor Ialomița.

Istoria nefericită a scandalului «Dinu»
Scandalul «Dinu» nu este străin opiniei publice. Cine nu a cunoscut «performanțele» medicale ale doctorului Dinu pe propria piele le-a putut lectura în paginile ziarului nostru. Iar pentru cine nu le-a citit îndeajuns sau deloc revenim, în cîteva rînduri, cu istoria nefericită a medicului Dinu. Doctorul ginecolog Valentina Dinu a arărut... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2010, 09:06 (102789 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

71 de ani de probleme ale apei și 342 de zile de când bem «Apa lui Ionașcu»

Apa la Slobozia, din 1939 încoace!

71 de ani de probleme ale apei și 342 de zile de cînd bem «Apa lui Ionașcu»

• 342 de zile de la intrarea în exploatare a sursei de apă subterană
• 190 de zile de cînd apa a fost oficial declarată menajeră
• 135 de zile de cînd DSP a anulat autorizația de funcționare a Urban SA
• 71 de ani de la ultima atestare documentară privind calitatea apei

Astăzi, 9 iunie 2010, au trecut 342 de zile de cînd bem efectiv «apa lui Ionașcu», dată de la care robinetele noastre sînt «mîngîiate» de mult discutata și mult contestata apă potabilă devenită, de cîteva luni, chiar menajeră. Și asta pentru că, în aceeași manieră în care am început articolul, au trecut deja 190 de zile de cînd prefectul județului, Mădălin Teculescu, a primit analizele Institutului de Sănătate Publică București, în care se scria, negru pe alb, că apa declarată potabilă conținea fier în exces, amoniu, sulf, plumb... Concluzia categorică a seturilor de probe prelevate era indubitabilă: APA NU E POTABILĂ! În aceeași ordine de idei, au mai trecut 135 de zile de cînd Direcția de Sănătate... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 18:03 (33340 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Listele lui Cazacu&Stavăr epurează învățământul județean

Chiar dacă nu sînt recunoscute oficial

Listele lui Cazacu&Stavăr epurează învățămîntul județean


PD-L face poliție politică în școlile și liceele din Ialomița

PD-L Ialomița a declanșat săptămîna trecută procesul de reconvertire politică a directorilor de școli și licee din Ialomița. Modelul e unul deja patentat, fiind inventat pe vremea PDSR și redescoperit de liberalul Gheorghe Petre, prin 2007. Spre deosebire de predecesori însă, PD-L a transformat formalitatea într-o practică pe care deputatul Cristina Pocora o cataloghează drept «poliție politică». Iar ceea ce directorii crucificați de noul general Stavăr declară ca fiind adevărat este negat vehement de președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică.

Modelul Gogu, reloaded
Istoria orală a avatarurilor prin care a tot trecut Inspectoratul Școlar Ialomița reține că Man (pentru... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 12:02 (36033 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criza adîncește declinul economic

Doar un ialomițean din 8 este salariat!

Dacă în aceste vremuri de criză v-ați imaginat că economia județului tinde spre mai bine, v-ați înșelat amarnic. Asta pentru că, în Ialomița, numărul pensionarilor și al asistaților social depășește cu mult numărul angajaților. Drept urmare, un singur salariat ține în spate 8 concetățeni, fie ei pensionari, asistați social, copii de pînă la 18 ani sau poate șomeri. Din păcate, numărul angajaților, plătitori de taxe și impozite, este mult prea mic comparativ cu al celorlalți. Iar rata șomajului este în continuă creștere, situîndu-ne pe un rușinos loc fruntaș la nivel național: 5 pe țară și în continuă creștere. S-a început prin disponibilizări din domeniul privat, apoi din cel de stat...

... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 10:21 (32659 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Hai copii să facem sport!

NU violenței verbale

Hai copii să facem sport!

În dimineața zilei de sîmbătă, 5 iunie, pista de atletism a stadionului 1 Mai a fost gazda crosului PROToleranța, acțiune sportivă care, pe lîngă caracterul competițional, a militat și pentru un deziderat greu de atins, respectiv «diminuarea violenței verbale în școli». Fenomenul în sine este unul ușor observabil, iar amploarea lui a atins cote pe care, cu anii în urmă, doar galeria echipei Rapidului din Giulești se putea lăuda. Socializarea prin sport, bine coordonată, poate, deși pare paradoxal, să pună umărul la comunicarea civilizată între elevi. Primul pas, făcut sîmbătă, a adus la start circa 100 de copii care învață la Școala nr. 3 Slobozia, Liceul Pedagogic și Școala de Arte și Meserii... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 02:07 (29007 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Andrei Comșa, fotbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu’ nostru are

Andrei Comșa, fotbal, CSS Slobozia

Despre puștiul născut în 2000 am avut referințe pozitive încă din iarnă, cînd la turneul «Gheorghe Ola» s-a remarcat atît prin evoluție, cît și prin numărul golurilor reușite. Este unul dintre copiii extrem de promițători ai Clubului Sportiv Școlar, în ciuda experienței de doar doi ani pe care o are în spate sub îndrumarea profesorului Ion Ionescu. «Îmi place mult fotbalul și sper să ajung celebru!», cuvinte simple, dar care spun mult, pentru că piciul de doar trei coți s-a impus pe postul cu cea mai mare concurență, cel de atacant! Andrei Comșa are și un idol, Messi, dar pentru că aspectul fizic îl avantajează, îi dorim mai degrabă să ajungă mare... ca Ronaldo!... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 02:06 (46608 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Ne-a bătut și Eforie!

În campionatul 2008-2009 Unirea Slobozia bătea la Eforie cu 4-1! În penultima etapă a actualei stagiuni, galben-albaștrii s-au întors la Eforie probabil pentru băi de soare și nămol pentru că despre fotbal nu poate fi vorba. Și cum fotbalul și Slobozia par tot mai des noțiuni distincte, spunem și noi telegrafic: CS Eforie-Unirea Slobozia, 1-0, gol Niță (’36).
Jocul rezultatelor face din fericire ca echipa lui Constantin Prepeliță să rămînă pe 3, cu 64 de puncte. Ultima etapă ne rezervă confruntarea cu ocupanta locului 4, Calatis Mangalia. Cum constănțenii au 61 de puncte și avantajul rezultatului direct, slobozenii au nevoie de cel puțin un egal pentru a termina campionatul pe podium.... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 02:04 (34808 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Salt spre categoria superioară

Tenis de cîmp

Salt spre categoria superioară

În perioada 31 mai-6 iunie, la București, s-au desfășurat campionatele naționale de tenis rezervate categoriei 14 ani. Deși nu au încă vîrsta necesară încadrării în această categorie, la calificările pentru tabloul principal s-au înscris și cele mai bune produse ale momentului în tenisul ialomițean, adică Irina Nițu și Sorin Iordache. Cei doi au izbutit să treacă de calificări. În vreme ce Sorin a avut ghinionul unui adversar redutabil, care i-a stopat ascensiunea încă din primul tur, Irina a avut o comportare meritorie ajungînd pînă în optimile de finală. De remarcat că luna mai a fost una plină pentru cei doi copii, ei avînd rezultate foarte bune și la turneul internațional de la Arad, unde... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 02:02 (26648 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV

S-a terminat campionatul județean

Fotbalul ialomițean și-a desemnat o nouă campioană. Contestată de unii, aplaudată de ceilați, cei mai mulți, Victoria Țăndărei s-a instalat în fotoliul de lider după cele 30 de bătălii duse pe maidanele fotbalului județean în sezonul 2009-2010. Victoria a devansat oarecum surprinzător obișnuita purtătoare a laurilor, Abatorul Slobozia, echipă antrenată de omul bun la toate în fotbalul de Ialomița, Constantin Prepeliță. Pe lîngă Abatorul, la capitolul dezamăgiri o putem trece și pe Victoria Amara, echipă pornită cu ambiții de promovare, dar care în final a trebuit să se mulțumească doar cu locul 6. Întorcîndu-ne la echipa din Țăndărei, aceasta va reprezenta județul nostru în barajul pentru promovarea... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 02:01 (24974 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, Unirea Urziceni

Doman, ultimul pe listă

Pentru că în fotbal rareori iese fum fără foc (cel puțin la nivel teoretic), faptul că managerul general al Unirii Urziceni, Mihai Stoica a fost văzut luînd masa cu Cătălin Doman (FC Argeș) a dat frîu liber speculațiilor privitoare la trecerea piteșteanului în tabăra ialomițeană. Fotbalistul de 22 de ani a lovit prima oară mingea sub bagheta reputatului tehnician Mihai Ianovschi, a îmbrăcat pînă în prezent tricourile echipelor Dacia Mioveni și FC Argeș și mai este dorit de Dinamo, Steaua și U Cluj. În acest moment, campania de achiziții a Unirii seamănă cu cea din 2009: multe nume, puține certitudini. Doman se adaugă unei liste lungi care-i cuprinde pe Boștină, Neaga, P. Marin (liber de contract... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 02:00 (23309 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaziunea cu păcura bulgărească tranzitează Ialomița

Evaziunea cu păcura bulgărească tranzitează Ialomița

În urmă cu două luni, comisarii Gărzii Financiare Ialomița confiscau la Stația de Taxare Fetești două autocisterne ce transportau produse petroliere, scriptic neaccizabile. Analizele ulterioare aveau să demonstreze că ceea ce transportatorii declarau drept produse neaccizabile era, de fapt, păcură. Bulgărească. Iar mecanismul evaziunii fiscale era mai mult decît evident. Cele două cisterne erau doar capătul unei afaceri de milioane de euro ce păgubește, regulat, statul român prin neplata accizelor... La diferență de doar cîteva zile, în același punct de taxare de la Feteșri, comisarii financiari, în tandem cu vameșii ialomițeani, aveau să intercepteze alte două transportui de «produse neaccizabile... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2010, 18:41 (27722 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban, furnizor de apă menajeră pentru cișmelele slobozene

Mii de metri cubi de apă, pierdute inutil în fiecare lună

Urban, furnizor de apă menajeră pentru cișmelele slobozene

Prin parcuri sau pe bulevarde, Primăria Slobozia a instalat cișmele. În prezent, la cișmele, slobozenilor și nu numai li se livrează apă menajeră, căci la nivelul orașului nu mai putem discuta demult de apă potabilă. În cele ce urmează, vă vom explica însă cît anume cheltuie Primăria Slobozia pentru apa menajeră oferită din belșug la cișmelele stradale, amplasate strategic în parcurile orașului sau la intersecțiile intens circulate.

Cișmele cu apometru
Ca prim aspect de consemnat, toate cișmelele din Slobozia sînt dotate cu apometre. Așadar, consumul este contorizat, lunar, de aceste aparate, Urban SA centralizînd datele. Iar plata pentru apa consumată este, evident... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2010, 11:42 (24323 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Megainstituție de control constituită din Direcția de Control a Finanțelor, Gardă Financiară și Vamă

Megainstituție de control constituită din Direcția de Control a Finanțelor, Gardă Financiară și Vamă

În viitorul nu prea îndepărtat și dată fiind criza economică, se preconizează constituirea unei superinstituții de control. Am făcut referire la criză întrucît «reorganizarea» unor instituții va presupune, de fapt, «restructurarea» de personal. Așadar, din Inspecția Fiscală din cadrul Finanțelor, Gardă Financiară și Vamă, prin comasare, se va plăsmui o megainstituție de control, cu puteri și competențe sporite. Planul este cunoscut și la nivel local și, firesc, au început zbaterile pentru ocuparea funcției de șef. Actual, Direcția Controlului Fiscal din cadrul DGFP este condusă de Daniel Rădulescu, în fruntea Gărzii Financiare Ialomița este Petre Țenea, iar șef de Vamă este Ionuț Scrioșteanu.... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2010, 20:12 (32629 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: control fiscal

EVENIMENT

Primăria Slobozia a pierdut în instanță litigiul cu Camera de Conturi Ialomița

Primăria Slobozia a pierdut în instanță litigiul cu Camera de Conturi Ialomița

În urmă cu o lună, Independent a dezvăluit o bună parte a rezultatelor controalelor Camerei de Conturi Ialomița efectuate în cadrul administrațiilor locale. Acțiunile de verificare au fost realizate în anul 2009 asupra activităților financiare din anul 2008. Tot la acel moment precizam cum rapoartele de control, ce au tulburat liniștea unităților administrative, au fost contestate la instanțele de judecată. Una dintre primăriile ce a înaintat la Tribunalul Ialomița o acțiune în acest sens a fost a Primăria Slobozia.
Pe scurt, în urma controlului anual desfășurat de Camera de Conturi la Primăria Slobozia, control efectuat în anul 2009 pentru execuția bugetară din anul 2008, inspectorii fiscali... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2010, 16:28 (28432 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Dragoș Soare NU mai este director al Direcției Agricole. A fost numită Maria Ardeleanu la conducerea DADR

Dragoș Soare NU mai este director al Direcției Agricole. A fost numită Maria Ardeleanu la conducerea DADR

De vineri, 4 iunie 2010, Dragoș Soare nu mai este director al Direcției pentru Agricultură și Dezvoltare Rurală Ialomița. Modificarea s-a produs printr-un ordin al ministrului Agriculturii, vineri, 4 iunie a.c., încheindu-se contractul de management al fostului de-acum director Soare. Printr-un alt ordin, în funcția de director al DADR Ialomița a fost numită Maria Ardeleanu, șef al Unității Fitosanitare Ialomița. Să adăugăm că funcția de director coordonator al Direcției Agricole, ca urmare a împărțirii posturilor de conducere la nivel local, a revenit partidului de independenți-Uniunea Națională pentru Progresul României, condus în Ialomița de omul de afaceri Dumitru Vișan.... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2010, 14:52 (18436 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Pensionarii au protestat în fața Prefecturii Ialomița

100 pentru 100 de mii!

Pensionarii au protestat în fața Prefecturii Ialomița

Ialomițenii continuă seria protestelor organizate în fața instituțiilor publice din județ. De data aceasta, luni, 7 iunie a.c., a fost rîndul pensionarilor. Grupați în fața Prefecturii Ialomița, aceștia au scandat în numele celor aproape 100 mii de pensionari ialomițeni împotriva deciziei de modificare a Legii 250 din 2007, precum și pentru înlăturarea «hoților și bandiților din Guvernul României».
Reamintim că Guvernul a anunțat că își va asuma răspunderea în Parlament pentru planul de măsuri de austeritate gîndite să facă economii la buget. Salariile la stat scad cu 25%, iar pensiile și ajutoarele sociale se reduc cu 15%. Măsurile au fost convenite cu Fondul Monetar Internațional, care așteptă... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2010, 13:40 (24561 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Salariații Primăriei Slobozia primesc «stimulente», Tribunalul își face sediu nou

Unde este criza?

Salariații Primăriei Slobozia primesc «stimulente», Tribunalul își face sediu nou

Pe lîngă măriri salariale pentru angajații Primăriei și scandaluri asupra zonării municipiului reședință de județ, consilierii locali slobozeni au adoptat, în ultima ședință de lucru desfășurată în data de 27 mai 2010, o hotărîre cel puțin interesantă. Executivul slobozean a concesionat un hectar de teren pentru construirea unui edificiu administrativ al Tribunalului Ialomița... În plus, consilierii locali au adoptat, cu scîntei ce-i drept, mărirea prețului la apă dar și zonarea terenurilor din intravilanul municipiului.

Palatul Justiției se mută-n Parc
Joi, 27 mai, după-amiază, consilierii locali municipali s-au întrunit în ședința lunară de lucru. Ordinea de zi a ședinței... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2010, 11:28 (29671 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
212 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Broșteni: Accident rutier provocat de un șofer băut

Un accident rutier soldat cu pagube materiale s-a produs luni, 18 octombrie a.c., pe raza localității Broșteni. Potrivit informațiilor, evenimentul s-a produs în urma coliziunii dintre două autovehicule ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 18:00
(4739 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Minor depistat la volanul unei mașini

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal după ce au identificat în trafic un minor, de 17 ani. Acesta a fost prins conducând pe raza orașului Urziceni, în ziua de luni, 18 octombrie 2021. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 17:45
(6589 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amendați pentru că au încălcat măsura carantinării

Plasați în carantină obligatorie prin decizii ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița, 5 ialomițeni au fost amendați de polițiști pentru că nu au fost descoperiți la domiciliul pe care l-au declarat ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 17:30
(3793 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 273 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 19 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15406, fiind înregistrate 273 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 16:55
(6563 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 836,34 milioane de lei în primele 9 luni din 2021

Pentru perioada ianuarie-septembrie 2021, Administrația Județeană a Finanțelșor Publice a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 836,34 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 12:20
(4032 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Acordarea șomajului tehnic

În contextul epidemiologic generat de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2, AJOFM Ialomița continuă aplicarea măsurilor de protecție socială a angajaților. Astfel, se reia plata indemnizației sub formă ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 19:20
(7130 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție provizoriu pentru «violență în familie»

Duminică, 7 octombrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, de 48 de ani, este lovită de concubin. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 18:45
(5566 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A comandat un telefon și a primit un cablu!

Sâmbătă, 16 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați de o tânără din Urziceni asupra faptului că a comandat pe un site de comerț on-line un telefon mobil, pentru care a achitat suma de 43 ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 18:35
(2732 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal în incinta unui magazin între doi feteșteni «carantinați»

În perioada 14-17 octombrie 2021, la nivel național, polițiștii au intensificat acțiunile de informare, prevenire și combatere a răspândirii pandemiei de COVID-19. Astfel, în această perioadă, au fost organizate ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 18:20
(3804 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 164 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 18 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15133, fiind înregistrate 164 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 16:15
(3629 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Start la plățile în avans pentru Campania 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că luni, 18 octombrie 2021, a autorizat la plată în cadrul Campaniei de plăți în avans pentru anul 2021 un număr de 39623 de fermieri ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 14:20
(8077 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie găsită decedată în propriul apartament

Duminică, 17 octombrie 2021, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru a debloca ușa de acces la un apartament din Slobozia. În interiorul locuinței a fost găsită o femeie, fără funcții ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 12:25
(5014 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 226 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 17 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 14969, fiind înregistrate 226 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2021, 16:40
(3031 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 124 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 16 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 14743, fiind înregistrate 124 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2021, 16:20
(2912 vizualizări - 0 comentarii)


Taximetriștii, în vizorul polițiștilor slobozeni

Taximetriștii, în vizorul polițiștilor slobozeni

Joi, 14 octombrie a.c., în intervalul orar 10,00-12,00, au fost verificate 25 de taxiuri pe raza municipiului Slobozia și au fost constatate 23 de abateri privind activitatea taximetriștilor. Printre obiectivele ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 17:30
(4650 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de prevenire la Slobozia

În cursul zilei de joi, 14 octombrie a.c., peste 30 de polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, cu sprijinul jandarmilor ialomițeni au acționat atât în filtre rutiere cât și în patrule de Ordine ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 17:25
(2171 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 244 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 15 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 14619, fiind înregistrate 244 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 16:20
(6340 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania

Agenția Federală de Muncă din Germania, ȋn numele companiilor Westfleisch și Tönnies oferă, prin intermediul EURES România, 250 de locuri de muncă ȋn industria de prelucrare a cărnii (tăietor carne și lucrător ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 16:10
(11676 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o biserică penticostală

Fetești: Incendiu la o biserică penticostală

Joi, 14 octombrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o biserică penticostală. Două echipaje de pompieri cu două autospeciale de stingere ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 12:45
(2181 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Pompierii au spart ușa unui apartament

Pompierii din Slobozia au deblocat o ușă de acces a unui apartament din municipiul reședință de județ. Evenimentul s-a produs joi, 14 octombrie a.c., în interiorul locuinței fiind găsită o persoană în stare ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 12:40
(2954 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Coșereni, Amara și Bărbulești

Joi, 14 octombrie a.c., trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2021, 12:35
(12410 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat respectarea măsurilor de prevenire a răspândirii noului Coronavirus, pe raza județului. În urma activităților desfășurate, au fost legitimate aproximativ ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2021, 16:50
(4252 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 194 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 14 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 14375, fiind înregistrate 194 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2021, 16:40
(9428 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan

În noaptea de marți spre miercuri, 12/13 octombrie a.c., în jurul orei 1,30, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier au efectuat semnal de oprire unui ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 18:40
(1529 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 37 de amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Pe parcursul zilei de marți, 12 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificarea modului în care sunt respectate normele ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 18:25
(3319 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termenul pentru conectarea aparatelor de marcat electronice fiscale la sistemul informatic național al ANAF

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește operatorilor economici încadrați în categoria contribuabililor mici și mijlocii și care încasează, integral sau parțial, cu numerar sau ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 18:05
(13346 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Acordare de zile libere plătite părinților în contextul răspândirii SARS-CoV-2

În contextul epidemiologic generat de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2, AJOFM Ialomița continuă aplicarea măsurilor de protecție socială a angajaților. Astfel, se reia decontarea unor zile libere ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 17:10
(13925 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 274 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 13 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 14181, fiind înregistrate 274 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 16:50
(6833 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 85,05 milioane de lei

În luna septembrie a anului 2021, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 85,05 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 12:25
(2226 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru apicultori

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a efectuat plățile către beneficiarii Programului Național Apicol (PNA) pentru anul 2021. Prin Hotărârea de Guvern nr. 339/2020, privind ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2021, 12:15
(2094 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...