Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga I, Unirea Urziceni

Doman, ultimul pe listă

Pentru că în fotbal rareori iese fum fără foc (cel puțin la nivel teoretic), faptul că managerul general al Unirii Urziceni, Mihai Stoica a fost văzut luînd masa cu Cătălin Doman (FC Argeș) a dat frîu liber speculațiilor privitoare la trecerea piteșteanului în tabăra ialomițeană. Fotbalistul de 22 de ani a lovit prima oară mingea sub bagheta reputatului tehnician Mihai Ianovschi, a îmbrăcat pînă în prezent tricourile echipelor Dacia Mioveni și FC Argeș și mai este dorit de Dinamo, Steaua și U Cluj. În acest moment, campania de achiziții a Unirii seamănă cu cea din 2009: multe nume, puține certitudini. Doman se adaugă unei liste lungi care-i cuprinde pe Boștină, Neaga, P. Marin (liber de contract... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 02:00 (23305 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Evaziunea cu păcura bulgărească tranzitează Ialomița

Evaziunea cu păcura bulgărească tranzitează Ialomița

În urmă cu două luni, comisarii Gărzii Financiare Ialomița confiscau la Stația de Taxare Fetești două autocisterne ce transportau produse petroliere, scriptic neaccizabile. Analizele ulterioare aveau să demonstreze că ceea ce transportatorii declarau drept produse neaccizabile era, de fapt, păcură. Bulgărească. Iar mecanismul evaziunii fiscale era mai mult decît evident. Cele două cisterne erau doar capătul unei afaceri de milioane de euro ce păgubește, regulat, statul român prin neplata accizelor... La diferență de doar cîteva zile, în același punct de taxare de la Feteșri, comisarii financiari, în tandem cu vameșii ialomițeani, aveau să intercepteze alte două transportui de «produse neaccizabile... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2010, 18:41 (27722 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban, furnizor de apă menajeră pentru cișmelele slobozene

Mii de metri cubi de apă, pierdute inutil în fiecare lună

Urban, furnizor de apă menajeră pentru cișmelele slobozene

Prin parcuri sau pe bulevarde, Primăria Slobozia a instalat cișmele. În prezent, la cișmele, slobozenilor și nu numai li se livrează apă menajeră, căci la nivelul orașului nu mai putem discuta demult de apă potabilă. În cele ce urmează, vă vom explica însă cît anume cheltuie Primăria Slobozia pentru apa menajeră oferită din belșug la cișmelele stradale, amplasate strategic în parcurile orașului sau la intersecțiile intens circulate.

Cișmele cu apometru
Ca prim aspect de consemnat, toate cișmelele din Slobozia sînt dotate cu apometre. Așadar, consumul este contorizat, lunar, de aceste aparate, Urban SA centralizînd datele. Iar plata pentru apa consumată este, evident... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2010, 11:42 (24322 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Megainstituție de control constituită din Direcția de Control a Finanțelor, Gardă Financiară și Vamă

Megainstituție de control constituită din Direcția de Control a Finanțelor, Gardă Financiară și Vamă

În viitorul nu prea îndepărtat și dată fiind criza economică, se preconizează constituirea unei superinstituții de control. Am făcut referire la criză întrucît «reorganizarea» unor instituții va presupune, de fapt, «restructurarea» de personal. Așadar, din Inspecția Fiscală din cadrul Finanțelor, Gardă Financiară și Vamă, prin comasare, se va plăsmui o megainstituție de control, cu puteri și competențe sporite. Planul este cunoscut și la nivel local și, firesc, au început zbaterile pentru ocuparea funcției de șef. Actual, Direcția Controlului Fiscal din cadrul DGFP este condusă de Daniel Rădulescu, în fruntea Gărzii Financiare Ialomița este Petre Țenea, iar șef de Vamă este Ionuț Scrioșteanu.... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2010, 20:12 (32609 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: control fiscal

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a pierdut în instanță litigiul cu Camera de Conturi Ialomița

Primăria Slobozia a pierdut în instanță litigiul cu Camera de Conturi Ialomița

În urmă cu o lună, Independent a dezvăluit o bună parte a rezultatelor controalelor Camerei de Conturi Ialomița efectuate în cadrul administrațiilor locale. Acțiunile de verificare au fost realizate în anul 2009 asupra activităților financiare din anul 2008. Tot la acel moment precizam cum rapoartele de control, ce au tulburat liniștea unităților administrative, au fost contestate la instanțele de judecată. Una dintre primăriile ce a înaintat la Tribunalul Ialomița o acțiune în acest sens a fost a Primăria Slobozia.
Pe scurt, în urma controlului anual desfășurat de Camera de Conturi la Primăria Slobozia, control efectuat în anul 2009 pentru execuția bugetară din anul 2008, inspectorii fiscali... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2010, 16:28 (28422 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dragoș Soare NU mai este director al Direcției Agricole. A fost numită Maria Ardeleanu la conducerea DADR

Dragoș Soare NU mai este director al Direcției Agricole. A fost numită Maria Ardeleanu la conducerea DADR

De vineri, 4 iunie 2010, Dragoș Soare nu mai este director al Direcției pentru Agricultură și Dezvoltare Rurală Ialomița. Modificarea s-a produs printr-un ordin al ministrului Agriculturii, vineri, 4 iunie a.c., încheindu-se contractul de management al fostului de-acum director Soare. Printr-un alt ordin, în funcția de director al DADR Ialomița a fost numită Maria Ardeleanu, șef al Unității Fitosanitare Ialomița. Să adăugăm că funcția de director coordonator al Direcției Agricole, ca urmare a împărțirii posturilor de conducere la nivel local, a revenit partidului de independenți-Uniunea Națională pentru Progresul României, condus în Ialomița de omul de afaceri Dumitru Vișan.... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2010, 14:52 (18434 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pensionarii au protestat în fața Prefecturii Ialomița

100 pentru 100 de mii!

Pensionarii au protestat în fața Prefecturii Ialomița

Ialomițenii continuă seria protestelor organizate în fața instituțiilor publice din județ. De data aceasta, luni, 7 iunie a.c., a fost rîndul pensionarilor. Grupați în fața Prefecturii Ialomița, aceștia au scandat în numele celor aproape 100 mii de pensionari ialomițeni împotriva deciziei de modificare a Legii 250 din 2007, precum și pentru înlăturarea «hoților și bandiților din Guvernul României».
Reamintim că Guvernul a anunțat că își va asuma răspunderea în Parlament pentru planul de măsuri de austeritate gîndite să facă economii la buget. Salariile la stat scad cu 25%, iar pensiile și ajutoarele sociale se reduc cu 15%. Măsurile au fost convenite cu Fondul Monetar Internațional, care așteptă... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2010, 13:40 (24560 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Salariații Primăriei Slobozia primesc «stimulente», Tribunalul își face sediu nou

Unde este criza?

Salariații Primăriei Slobozia primesc «stimulente», Tribunalul își face sediu nou

Pe lîngă măriri salariale pentru angajații Primăriei și scandaluri asupra zonării municipiului reședință de județ, consilierii locali slobozeni au adoptat, în ultima ședință de lucru desfășurată în data de 27 mai 2010, o hotărîre cel puțin interesantă. Executivul slobozean a concesionat un hectar de teren pentru construirea unui edificiu administrativ al Tribunalului Ialomița... În plus, consilierii locali au adoptat, cu scîntei ce-i drept, mărirea prețului la apă dar și zonarea terenurilor din intravilanul municipiului.

Palatul Justiției se mută-n Parc
Joi, 27 mai, după-amiază, consilierii locali municipali s-au întrunit în ședința lunară de lucru. Ordinea de zi a ședinței... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2010, 11:28 (29656 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

LATINISTELE de la CNMV

Olimpicii limbilor moarte

LATINISTELE de la CNMV

Mitul latinistelor de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» a depășit demult gardul păzit al liceului: «Niște tocilare care mănîncă carte pe pîine... N-o să scoateți nimic de la ele. Cine dracu’ a mai pomenit să fii olimpic la o limbă moartă?!» descrie succint situația unul dintre adolescenții prezenți în urmă cu două săptămîni la Sărbătorile Sloboziei, acolo unde latinistele CNMV au fost premiate pentru pasiunea lor de modă ... antică. Spooky, cum ar spune latinii din Britania de azi. Dar extrem de tentant pentru un reportaj!

Antrenor de latiniști
CNMV are aspect de fortăreață romană. Două rînduri de paznici, patrule mixte, profesori cu ochi vigilenți, eleve-soldat... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2010, 13:16 (164723 vizualizări - 61 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pășunatul, INTERZIS în Ialomița!

Administrațiile locale au decretat

Pășunatul, INTERZIS în Ialomița!

În Ialomița administrațiile locale continuă să aplice legea după ureche. Urechea e a consilierilor locali, iar vocea pe care aceștia o ascultă, cea a primarului, este mai convingătoare decît legile și reglementările în vigoare. În cazul ordinului 210 (pentru modificarea și completarea Strategiei privind organizarea activității de îmbunătățire si exploatare a pajiștilor la nivel național), 12 dintre consiliile locale ale județului Ialomița au decis că «pohta» administrației locale este mai presus decît legea și au refuzat concesionarea acestor terenuri. În consecință, la acest moment, Prefectura Ialomița a acționat în contencios administrativ aceste autorități, iar procesele sînt în curs. Mai interesantă... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2010, 15:02 (27295 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Impresarul-proxenet Tera rămâne în arest

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux (update)

Impresarul-proxenet Tera rămîne în arest

Ion Tămîrjan, Tera printre cunoscuți, patronul singurei agenții de fotomodele din Slobozia, «Star Models», rămîne încarcerat în arestul IPJ Ialomița. După ce judecătorii l-au trimis după gratii sub acuzația de proxenetism, impresarul a formulat recurs împotriva acestei decizii la Curtea de Apel București. Miercuri, 2 iunie, magistrații Curții au respins însă recursurile formulate de cei doi proxeneți, Ion Tămîrjan și Costan Relu, apreciindu-le drept nefondate. Drept pentru care cei doi vor rămîne arestați pentru cel puțin 29 de zile. Interesant este faptul că, deși acuzațiile ce se rețin în sarcina celor doi sînt convingătoare, cei doi au fost reprezentați la Curtea de Apel București de un avocat... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2010, 10:36 (29235 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ioan Martin, candidatul PNL la Primăria Sloboziei

Susținut de PSD

Ioan Martin, candidatul PNL la Primăria Sloboziei

Vom demara acest articol abrupt. Căci informația este, la rîndu-i, abruptă. Așadar, potrivit surselor noastre din mediul politic, Ioan Martin, președintele PNL Ialomița, va deveni candidatul acestui partid la funcția de primar al municipiului reședință de județ Slobozia. Și, foarte important, această candidatură va fi sprijinită chiar de PSD pe mîna liderului de județeană Ciupercă.

Ionașcu se duce la fundul... sursei de apă!
Motivul pentru care Gabi Ionașcu nu ar mai fi agreat de conducerea social-democrată pentru un nou mandat este evident: APA! Cu ea agățată de gît, pe post de piatră de moară, sărmanul primar nea Gabi gîfăie de peste un an încercînd să dreagă busuiocul... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2010, 06:22 (27973 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Academia Cațavencu: Caty Andronescu s-a apropiat periculos de mult de șeful CJ Ialomița

Academia Cațavencu: Caty Andronescu s-a apropiat periculos de mult de șeful CJ Ialomița

În cadrul unui articol de investigații, săptămînalul Academia Cațavencu lasă să se înțeleagă că între președintele Consiliului Județean și al organizației PSD Ialomița, onorabilul profesor Vasile Silvian Ciupercă și fostul ministru al Educației, Ecaterina Andronescu, ar exista «ceva». Acum, înțelegeți-ne și pe noi că ne vine greu a digera o astfel de informație în condițiile în care îi privim pe domnul Ciupercă și pe doamna în cauză. Asta nu înseamnă că băgăm mîna-n foc pentru șeful Consiliului Județean sau pentru doamna Caty. Căci, pe de altă parte, cine se aseamănă, se-adună; și, matematic vorbind, specialitatea domnului Ciupercă, în general 1+1=2. Și unde-s doi... Oricum, articolul îl citiți... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2010, 13:18 (27030 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Nu fura! Guvernul nu accepta concurență!»

300 de bugetari au scandat timp de două ore în fața Prefecturii Ialomita

«Nu fura! Guvernul nu accepta concurență!»

Peste 300 de bugetari din învățămînt și administrație au scandat în fața Prefecturii Ialomița lozinci antiguvernamentale, manifestîndu-și astfel disprețul față de măsurile adoptate de administrația Boc.
Deși conștienți de inutilitatea demersului lor, sindicaliștii și-au manifestat timp de două ore revolta, convinși fiind că este ultima soluție: «Știm că e degeaba, dar altceva nu mai avem de făcut. Locuri de muncă nu mai avem, salariile s-au tăiat, băncile ne bat la ușă... Nu ne-a rămas decît strada!».
Față de acțiunile de protest anterioare, cea de astăzi se dovedește suprinzătoare prin diversitatea protestatarilor strînși de sindicate. De la pensionari la cadre militare în retragere și... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2010, 13:11 (25123 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile locale caută concesionari pentru proiectele SAPARD

După ce au fost la un pas de a înapoia banii investiți

Autoritățile locale caută concesionari pentru proiectele SAPARD

În urmă cu o lună, raportorii SAPARD au monitorizat stadiul implementării proiectelor SAPARD în 6 din cele 16 localități ialomițene care au beneficiat de astfel de investiții. Concluziile preliminare ale raportului au confirmat faptul că între proiectele inițiale în baza cărora s-au obținut finanțările și rezultatele finale există diferențe majore. Prin urmare, administrațiile locale au fost somate să readucă investițiile la forma inițială, în caz contrar fiind obligate să returneze, în medie, 2 milioane de lei noi. La o lună de la ultimatum, administrațiile locale verificate se pregătesc de concesionarea acestor investiții derulate cu fonduri europene.

Capul ce se pleacă, SAPARD-ul nu-l taie... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2010, 11:32 (28160 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O delegație a Primăriei Fetești se plimbă în Spania

Înfrățire cu Lepe pe bani publici

O delegație a Primăriei Fetești se plimbă în Spania

15 mii de lei, 4 zile de vacanță și o înfrățire cu un oraș din Spania. Asta meșterește Primăria municipiului Fetești în aceste vremuri de criză, cînd toți angajații sau mare parte din ei sînt în grevă din cauza lefurilor reduse, cînd bugetele locale sînt infinit mai mici decît în alți ani, cînd investițiile lipsesc cu desăvîrșire, iar datoriile de orice natură depășesc puterile financiare ale oricărui oraș...

«Lepe» costă 15 mii de lei
Feteștiul se înfrățește! Am vrut să spunem că 6 membri ai Consiliului Local Fetești, în frunte cu primarul Gheorghe Catrinoiu, au dat startul vancanțelor exotice, plătite cum altfel?, din bani publici. E drept, este prima tentativă reușită... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2010, 06:22 (24712 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Poliția, bătaia de joc a interlopilor locali

Poliția, bătaia de joc a interlopilor locali

În urmă cu un an, șefii poliției locale și județene au fost «decapitați» în prime-time, la TV, în baza unor filmulețe realizate cu telefonul mobil și a declarațiilor «de familie» ale interlopilor din clanul Gigi Piticu. La un an de la acest incident, DNA Ialomița confirmă, oficial, că dovezile vehiculate de interlopi au fost false. «Considerați că a fost o răzbunare a noastră» declară Stanciu Nina, concubina lui Toma Gheorghe (Gigi Piticu) confirmînd astfel cea mai scandaloasă manipulare a poliției ialomițene și a opinie publice din Ialomița și din țară.

Nina, spaima IPJ Ialomița
«Vreau să-mi retrag toate declarațiile, inclusiv autodenunțul, deoarece am motive personale pe care nu vreau să le precizez. Considerați că a fost răzbunarea noastră»... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2010, 15:08 (26422 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Fostul prefect Ilie Virgil a rămas fără pușcă și pistol

La Urziceni, în plină stradă și în plină zi

Fostul prefect Ilie Virgil a rămas fără pușcă și pistol

În urmă cu cîteva zile, fostul prefect al județului Ialomița din perioada 1996-2000, Ilie Virgil a fost prădat ziua în amiaza mare în centrul municipiului Urziceni. Jaful l-a lăsat pe fostul demnitar fără o pușcă de vînătoare și un pistol, armele fiindu-i furate din mașina personală parcată pe o stradă din Urziceni. Iar asta nu este tot. Urmare a furtului, Ilie Virgil ar fi rămas și fără dreptul de port și folosire a armelor și s-a ales și cu o amendă de 5000 de lei pentru neasigurarea securității armelor și munițiilor.
Pasiunea fostului prefect pentru arme este arhicunoscută încă de cînd domnia sa ocupa funcția publică. Surse apropiate fostului demnitar își amintesc că Ilie Virgil purta aproape... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2010, 06:16 (30846 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Asaltul noilor veniți

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia-CSM Medgidia 3-2

Asaltul noilor veniți

Unirea Slobozia s-a deprins să trăiască periculos. Este aspectul pe care l-au remarcat și cei aproximativ 300 de spectatori prezenți, vineri, 28 mai, pe «1 Mai», pentru a urmări penultima reprezentație, pe teren propriu, a elevilor lui Constantin Prepeliță. Adeversarul din etapa 32, CSM Medgidia, a fost primit cu o ostilitate nespecifică publicului slobozean, generată, probabil, de meciu l tur, cînd constănțenii au pus piedică Unirii, învingînd cu 2-0. În partida de vineri, galben-albaștrii au dat semne, din start, că nu mai vor să repete istoria din toamnă. Juniorul Florin Nițor, venit în iarnă de la Tulcea, a înclinat, încă din minutul 20, balanța în favoarea Unirii. A urmat veteranul Adrian... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2010, 18:39 (28178 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Pleacă Mihaela Stănciulescu

Handbal, CSM Slobozia

Pleacă Mihaela Stănciulescu

Echipa de handbal a CSM Slobozia va începe pregătirile pentru sezonul 2010-2011 pe 12 iulie. De la reunire va lipsi Mihaela Stănciulescu. Cea mai prolifică marcatoare din scurta istorie a echipei de handbal CSM Slobozia a evoluat sub formă de împrumut de la Tomis Constanța. Înțelegerea cu echipa noastră expiră în această vară, iar jucătoarea nu dorește să-și prelungească colaborarea. «Mihaela are o ofertă de la Oțelul Galați și, aproape sigur, nu va mai fi în lotul CSM în sezonul viitor» ne-a declarat Ion Nica, președintele secției de handbal.
În altă ordine de idei, CSM București, nou promovată în prima ligă, și-a manifestat interesul pentru pivotul Raluca Băcăoanu. «Oferta pe care ne-au înaintat... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2010, 18:37 (28137 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Drapele simbolice pentru toți slobozenii

Drapele simbolice pentru toți slobozenii

Membrii Asociației «Montan Club Excelsior» au sărbătorit miercuri, 26 iunie a.c., «Ziua Drapelului» alături de toți locuitorii Sloboziei. Reprezentanții organizației au împărțit locuitorilor municipiului ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2013, 15:38
(5524 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Accident rutier grav pe DN2

În cursul zilei de marți, 25 iunie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2, în afara municipiului Urziceni, s-a produs un accident de circulație, soldat cu decesul unei persoane. Cu ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2013, 14:43
(10850 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Două persoane, reținute pentru comiterea de infracțiuni rutiere

Polițiștii au reținut în cursul zilei de marți, 25 iunie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, doi bărbați de 18, respectiv 45 de ani, pentru comiterea de infracțiuni la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2013, 13:51
(8244 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

25 Iunie 2013, 20:03


Pompier ialomițean, locul II la campionatul de atletism și cros al Ministerului Afacerilor Interne

Pompier ialomițean, locul II la campionatul de atletism și cros al Ministerului Afacerilor Interne

În perioada 11-14 iunie a.c., în municipiul Constanța s-a desfășurat etapa finală a Campionatului de atletism și cros al Ministerului Afacerilor Interne. La competiție s-au înscris și au participat peste ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 15:27
(9178 vizualizări - 1 comentariu)


Giurgeni: Accident mortal

Miercuri, 19 iunie a.c., în jurul orei 22,00, Poliția a fost sesizată cu privire la producerea unui accident rutier, pe DN2A, pe raza localității Giurgeni, soldat cu decesul unei persoane. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 13:16
(8915 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Mihail Kogălniceanu: A transportat cu mașina un proiectil găsit în curte!

Mihail Kogălniceanu: A transportat cu mașina un proiectil găsit în curte!

În timp ce executa lucrări agricole în gospodărie, un cetățean din localitatea Mihail Kogălniceanu a descoperit un proiectil exploziv de artilerie, de calibru 85 mm. Bărbatul, fără să conștientizeze pericolul ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 12:05
(8242 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna mai 2013, inspectorii din cadrul DGFP Ialomița au întreprins pe linia colectării veniturilor bugetare, mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis un număr de peste 1250 de somații, ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 11:05
(9404 vizualizări - 0 comentarii)


Paznicii-pistolari ai firmei «Save and Self Security»: Scandal cu focuri de armă în triajul Gării Fetești

Paznicii-pistolari ai firmei «Save and Self Security»: Scandal cu focuri de armă în triajul Gării Fetești

În noaptea de marți spre miercuri, 18/19 iunie a.c., triajul Gării CFR Fetești a fost locul unui adevărat scandal. Focuri de armă au răsunat în miez de noapte și doi bărbați au ajuns la spital cu mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 10:48
(22801 vizualizări - 17 comentarii)


TEREN DE VÎNZARE ÎN ȚĂNDĂREI

SC SOCERAM SA
cu sediul în București,
B-dul I.C. Brătianu, nr. 10, Sector 3

vinde terenul în suprafață
de cca 19 ha
pe care este situat
Fabrica de cărămizi
și țigle din argilă arsă,
din localitatea Țăndărei,
str. Aleea Fabricii, nr. 1,
jud. Ialomița


-din suprafața totală de
19 ha de teren intravilan,
4,7 ha este teren ocupat
de clădirile fabricii

Persoanele fizice și juridice
interesate pot solicita
informații suplimentare la
telefon 0726/262.706

20 Iunie 2013, 09:06


Scandalul de la Bora: Trei persoane, arestate pentru «ultraj»

Judecătoria Slobozia a emis mandate de arestare preventivă pentru o perioadă de 29 de zile pe numele a trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 41 și 51 de ani, toți din municipiul Slobozia, pentru săvîrșirea ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 08:10
(8130 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

18 Iunie 2013, 18:38


Sorin Iordache, câștigător la dublu al turneului «Mamaia IDU Junior Championships». Tenismenul slobozean s-a calificat la «Olimpiada Juniorilor», turneu desfășurat la Utrecht-Olanda!

Sorin Iordache, cîștigător la dublu al turneului «Mamaia IDU Junior Championships». Tenismenul slobozean s-a calificat la «Olimpiada Juniorilor», turneu desfășurat la Utrecht-Olanda!

Începînd cu 2 iunie 2013, pe terenurile clubului constănțean «Mamaia Idu», s-a desfășurat un foarte puternic turneu internațional de juniori U16 la tenis de cîmp, «Mamaia IDU Junior Championships». La turneu ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2013, 17:04
(20600 vizualizări - 29 comentarii)


Siguranța în unitățile de învățămînt, prioritate a polițiștilor ialomițeni

Activitățile de amploare demarate de polițiștii ialomițeni pentru asigurarea climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă unităților de învățămînt au continuat și joi, 6 iunie a.c. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2013, 13:14
(8146 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Termene pentru subvenții

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează potențialii beneficiari că, în perioada 10 iunie-15 iulie 2013, se depun cererile de plată aferente anului 2013 în ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2013, 12:53
(13790 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița s-a autosesizat la o posibilă faptă de corupție

«Conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a sesizat cu privire la săvîrșirea unor eventuale fapte de corupție și încălcare a normelor de etică și deontologie profesională de către un ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2013, 09:13
(8884 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

5 Iunie 2013, 13:13


APIA Ialomița: Controale la crescătorii de ovine și caprine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că în această perioadă se desfășoară controlul la fața locului în exploatațiile de ovine și caprine pentru care au ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2013, 13:17
(7615 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen pentru depunerea Declarației 394

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, potrivit prevederilor HG nr. 84/2013, pentru achizițiile de bunuri și servicii pe bază de bonuri fiscale emise în ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2013, 11:18
(12267 vizualizări - 0 comentarii)


Maltezi: Cadavru pe Borcea

Duminică, 2 iunie a.c, în jurul orei 13,45, trupul neînsuflețit al unui bărbat a fost văzut de un trecător plutind în apele brațului Borcea, pe raza localității Maltezi. Bărbatul a sunat la 112, iar în ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2013, 11:14
(7636 vizualizări - 0 comentarii)


«Zâmbet de Copil» la Protopopiatul Urziceni

«Zîmbet de Copil» la Protopopiatul Urziceni

Duminică, 2 iunie 2013, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni, în colaborare cu primarul ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2013, 09:53
(7347 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Incendiu de la o butelie

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 1 iunie 2013, în urma unor scăpări de gaze de la o butelie, bucătăria unui cetățean din localitatea Scânteia a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii de la Garda Țăndărei s ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2013, 08:01
(8193 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci persoane rănite în urma a două accidente

Cinci persoane au fost rănite în urma a două accidente rutiere produse în cursul zilei de vineri, 31 mai a.c., pe arterele județului. În ambele cazuri, acestea au avut drept cauză de producere neatenția ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 18:40
(6839 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: «Înștiințarea privind stingerea creanțelor fiscale», în format electronic

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începînd cu 1 iunie 2013, ANAF demarează testarea unui nou serviciu oferit contribuabililor prin care aceștia vor ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 14:00
(12117 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți deschise» la ISU Ialomița

Cu ocazia zilei de 1 iunie-«Ziua Internațională a Copilului», Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița își deschide porțile. Vineri, 31 mai 2013, începînd cu orele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 12:56
(6190 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 2 ani, acroșată de un autoturism

Joi, 30 mai a.c., în jurul orei 18,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în Fetești s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei fetițe de 2 ani. În urma verificărilor efectuate de ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 10:42
(5558 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


APIA Ialomița: Perioadă de depunere a formularelor de acordare a unei cantități de cotă de lapte din rezerva națională

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează producătorii de lapte de vacă despre faptul că, începînd cu 1 iunie și pînă la 31 iulie 2013, se desfășoară prima ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 09:09
(12687 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Mai 2013, 08:45


Jandarmi ialomițeni întorși din Afganistan, decorați

Jandarmi ialomițeni întorși din Afganistan, decorați

Doi jandarmi ialomițeni au fost decorați luni, 27 mai a.c., de ministrul Afacerilor Interne, Radu Stroe. Cei doi, căpitanul Leonte Dragoș și plutonierul Cerbu Daniel, au fost decorați alături de membrii ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 15:55
(4999 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Luni, 27 mai 2013-4 accidente, 2 morți, 7 răniți

Luni, 27 mai 2013, a fost o zi însîngerată pe șoselele ialomițene. Două persoane au decedat și șapte au fost rănite în 4 accidente de circulație.
Astfel, primul eveniment rutier s-a produs în jurul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 14:47
(7546 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...