Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Primul proiect de gestionare a deșeurilor din Ialomița a dat faliment

Declarat drept succes național în aprilie 2009

Primul proiect de gestionare a deșeurilor din Ialomița a dat faliment

Povestea fără sfîrșit a deșeurilor din Ialomița înscrie în paginile sale un nou eșec răsunător. După un an de la inaugurarea primului proiect realizat de administrațiile locale ialomițene, acesta a ajuns în pragul falimentului. Este vorba despre Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ECO 2008 de la Sfîntu Gheorghe, în care sînt implicate 7 comune din zonele limitrofe localității. În acest moment, ADI ECO 2008 înregistrează datorii de 1,4 milioane de lei, responsabilii declarînd că singura soluție pentru salvarea serviciilor de salubritate o reprezintă desființarea asociației.

ADI ECO, regina proiectelor de gestionare a deșeurilor
Proiectele de gestionare a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2010, 06:12 (31765 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

O elevă de clasa a IX-a apare într-un filmuleț porno pe internet

Scandal sexual la Liceul de Chimie

O elevă de clasa a IX-a apare într-un filmuleț porno pe internet

Mai multe fotografii ale unei adolescente în ipostaze sexy au apărut pe internet și pe site-urile cu conținut pornografic. Adolescenta, o elevă în clasa a IX-a a unui liceu slobozean, pozează în adevărate ipostaze compromițătoare. Existența unui «scurt-metraj» pornografic cu aceeași protagonistă a pus pe jar procurorii. În tot acest timp, autoritățile școlare încearcă o mușamalizare a penibilei situații. Faptele neortodoxe ale fetei sînt considerate de unii drept o abatere gravă de la conduita școlară, iar de alții drept un gest nevinovat, inocent, specific vîrstei...

Sex oral în timul liber
Filmulețele porno, cu eleve de doar 14-15 ani, fac furori pe internet. Sau au... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2010, 08:36 (48683 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Chițu și Hertu, Brutuși de Slobozia

«Regele» pe 1 Mai

Chițu și Hertu, Brutuși de Slobozia

Unirea Slobozia-Viitorul Constanța 1-2

Cu Gheorghe Hagi în tribune și cu o galerie formată din copiii «Academiei», Viitorul Constanța a tremurat pentru prima dată în minutul 8, cînd centrarea lui Roșu l-a găsit în careu pe crudul Nițor, care a reluat peste poartă. Prima repriză mai reține șutul pe poartă din final al lui Gheorghe, reținut de portarul constănțean. A doua parte a meciului găsește tot Unirea la cîrmă, iar în minutul 53, năbădăiosul Roșu șerpuiește pe dreapta, îl găsește pe Viorel Gheorghe care aruncă în aer tribunele și îi provoacă lui Hagi dureri de cap. Analgezicul i-l aduce ex-slobozeanul Aurelian Chițu, cel care în urma unei lovituri libere (’66), lovește necruțător cu capul, învingîndu-l pe Răuță jr. La 1-1, Unirea... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2010, 21:33 (29224 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Le-a trecut glonțul pe lângă ureche

Handbal: CSM Slobozia-Activ Ploiești 21-19 (11-10)

Le-a trecut glonțul pe lîngă ureche

«Pe-astea le batem lejer, pariu că le dăm cu 15 mai mult?». Cam așa vorbea tribuna înaintea meciului cu Activ Ploiești. Și, într-adevăr, cunoscînd rezultatele anterioare și văzînd doar 9 handbaliste îmbrăcate în verde, culoarea Activului, n-aveai cum să te îndoiești de rezultatul final. Începutul partidei părea să dea dreptate publicului: 4-1 pentru Slobozia, iar pînă și cei mai pesimiști se pregăteau de o demonstrație de forță asemănătoare celei din meciul cu Tîrgoviște. Așa au crezut probabil și fetele lui Marian Simion. Altfel nu se explică lejeritatea cu care s-au pornit pe ratări. Prahovencele, în schimb, s-au dovedit o echipă ațoasă și extrem de ambițioasă: s-au agățat de fiecare metru și... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2010, 21:32 (13521 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ștefan Andreescu, tenis, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu’ nostru are

Ștefan Andreescu, tenis, CSS Slobozia

Ștefan calcă sigur și apăsat pe urmele fratelui său, Cristi, despre care ați putut citi de asemenea în acest colț de pagină. Îl are idol pe Federer și, la fel ca liderul mondial, își dozează pașii cu rigoare de ceas elvețian. A început tenisul cu 2 ani în urmă sub îndrumarea profesorului Ion Savu, iar acum, deși abia a împlinit 8 ani, este numărul 1 pe țară, în rîndul celor născuți în 2001. «Vrem să păstrăm ritmul și în 2011. Ștefan să fie primul la categoria 10 ani în clasamentul FRT» ne spune tatăl micuțului. Noi lăsăm imaginația să zburde și ne permitem să proiectăm în viitor un dublu de Cupa Davis compus din Ștefan și Cristi Andreescu. Ar fi frumos, nu?... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2010, 21:31 (33806 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal

Juniorii republicani cîntă marșul înfrîngerii

Luni, 29 martie, juniorii republicani ai CSS Slobozia au pierdut ambele întîlniri din dubla disputată în deplasare cu LPS Galați. Juniorii A (1991-1992) au fost învinși cu scorul de 3-1, pentru CSS Slobozia marcînd Brebeanu. Juniorii B (1993-1994) au pierdut cu scorul de 1-0. Joi, 1 aprilie, echipele pregătite de profesorul Constantin Prepeliță vor marca din nou o dublă confruntare, de data aceasta pe propriul teren, cu reprezentantele similare ale Deltei Tulcea.... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2010, 21:30 (25055 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal: Unirea Urziceni-Dinamo București 4-4

Comedia erorilor

Dacă aveai ghinionul ca exact în momentul fluierului de start să te trimită nevasta după bere și semințe, la întoarcere ai fi găsit deja 4 goluri pe tabelă. Și asta pentru că nici nu s-au așezat bine jucătorii în ghete, iar Brandan a și trimis mingea spre careul cîinilor. N’Doye a ratat respingerea, iar balonul a ajuns la Onofraș care, cu un șut bine plasat, a deschis scorul (’2). Bruno Fernandes a ținut și el morțiș să-și vadă numele pe lista marcatorilor, și a înscris în minutul 6, dar în proprie poartă, cu largul concurs al amorțitului Tudor. Portarul Unirii rămîne spectator și la șutul lui Andrei Cristea (’8), care îi aduce pe cîini în avantaj. Pentru doar 2 minute însă, pentru că Semedo îi... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2010, 21:29 (17463 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Hagi, la Slobozia

«Regele» pe 1 Mai

Gheorghe Hagi, la Slobozia

Unirea Slobozia-Viitorul Constanța 1-2

Gheorghe Hagi a fost prezent în tribunele Stadionului «1 Mai» la meciul disputat între Unirea Slobozia și Viitorul Constanța. Partida a fost pierdută de uniriști, jucătorii «slobozeni» Nicușor Hertu și Aurelian Chițu, preluați de «Academia» patronată de Gheorghe Hagi și transferați la Viitorul Constanța, marcînd golurile victoriei marinarilor. Gheorghe Hagi, în exclusivitate pentru ziarul nostru, s-a declarat mulțumit de evoluția propriilor jucători. Mai multe amănunte despre meci și atmosfera din jurul «Regelui» citiți în Secțiunea Sport a site-ului.... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2010, 21:26 (29689 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incendiu la generatorul de joasă tensiune al Spitalului Județean Slobozia

A luat foc Spitalul!

Incendiu la generatorul de joasă tensiune al Spitalului Județean Slobozia

În cursul acestei dimineți, pompierii au fost solicitați pentru o intervenție la generatorul de joasă tensiune al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit primelor informații, două dintre cablurile de joasă tensiune care alimentează blocurile operatoare ale instituției au cedat provocînd un scurtcircuit. Din cauza supraalimentării rețelei electrice, anumiți conductori electrici s-au supraîncălzit, efectul termic conducînd la aprinderea izolației acestora și la inundarea cu fum a construcției.
Horia Pîrgă, directorul Spitalului a declarat că incidentul nu a ridicat probleme în desfășurarea activităților curente. «În această dimineață, blocurile operatoare nu au avut programări pentru... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2010, 12:16 (30499 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aspiranții la funcțiile de procurori și judecători au fost nepregătiți

Din cei 17 participanți la concurs niciunul nu a promovat

Aspiranții la funcțiile de procurori și judecători au fost nepregătiți

Niciunul dintre participanții la concursul de admitere în magistratură din Ialomița nu a reușit să promoveze examenul. Asta întrucît nimeni nu a obținut o medie de cel puțin 7 puncte. Aspiranții ialomițeni la posturile de magistrați sînt de nota 4, 5 și cel mult 6!
La începutul lunii martie 2010, Institutul Național al Magistraturii a organizat concursul de admitere în magistratură, examenul tip grilă fiind susținut în data de 21 martie curent. La nivelul județului erau vacante două posturi de procurori, unul la Parchetul de pe lînga Judecătoria Slobozia, iar un altul la Parchetul Urziceni. Calendarul de desfășurare a concursului pentru procurori a fost același și pentru posturile libere de... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2010, 21:40 (29567 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Paros, șef peste Spitalul de salvări

E pe bune!

Paros, șef peste Spitalul de salvări

Niște democrat-liberali de bine ne-au informat că vrăjeala noastră (a se citi propunerea noastră) cu Paros șef peste Salvări se confirmă. Adică, domnul Marinică (nu nea Marinică că acum este președinte; scuzați cacofonia, că n-am scris Marinică Cazacu) se gîndi el ce se gîndi și dintr-odată o trînti. Pe idee, ce credeați? Ideea cu Paros la Salvare, care i s-a părut la fel de valoroasă precum Parosul în esența lui de ființă umană. În calitate de membru PDL-PNL-independent-PDL și fost candidat independent la Primăria Sloboziei, Paros Radu Mihăiță n-a crîcnit cine știe ce. Ce dacă e Salvare? Are crucea roșie ca la Spital?
Acum, cu deontologia în moarte clinică, așteptăm o recunoaștere a patentului... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2010, 16:06 (24862 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Sfântu Gheorghe, apa vine cu un an întârziere

Fondurile europene se duc pe apa sîmbetei

La Sfîntu Gheorghe, apa vine cu un an întîrziere

Presa ialomițeană a comentat cu lux de amănunte cele 30 de milioane de lei noi investiți în ultimii ani în realizarea unor sisteme de canalizare și apă pentru comunitățile rurale. Catalogate drept realizări certe de către autorități sau considerate drept semi-eșecuri de către mass-media, sistemele de apă, canalizare și epurare din Ialomița au devenit pietre de moară pentru populație prin prisma cheltuielilor pe care le generează. Mai grav e însă faptul că unele dintre ele, deși finalizate, nu au intrat în exploatare nici pînă în prezent. Un astfel de caz, cel de la Sfîntu Gheorghe, riscă să devină emblematic pentru întreg județul. Iar acesta nu e decît începutul.

Apa de un milion de euro... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2010, 10:24 (28449 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia, zonă de conflict armat pentru «militarii» AIRSOFT

Ubi Honor, ibi Victoria

Slobozia, zonă de conflict armat pentru «militarii» AIRSOFT

Duminică, cu puțin înainte de prînz, una dintre fermele zootehnice dezafectate din apropierea orașului Slobozia s-a transformat, pentru o zi, în teatru de operațiuni militare. Timp de 8 ore, două plutoane rivale de «militari» AIRSOFT și-au disputat supremația unei stații radar de cartografiere militară a zonei. Ordinul plutonului care a asigurat stația: acela de a apăra timp de 15 minute obiectivul încredințat de guvern. Obiectivul teroriștilor: distrugerea stației și anihilarea plutonului militar. Un război fără milă și fără prizonieri! Totul însă sub deviza «Ubi honor, ibi victoria!». Într-o traducere aproximativă, fără onoare, nu există victorie!

Primăvara se numără războaiele... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2010, 04:18 (33906 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Căzănești revine la statutul de comună

Căzănești revine la statutul de comună

Vineri, 19 martie 2010, Consiliul Local Căzănești a decis reluarea referendumului pentru revenirea orașului la statutul de comună. Decizia a fost adoptată în cadrul unei ședințe de consiliu local deschise la care au participat peste 100 de cetățeni. Referendumul va fi organizat în ultima duminică a lunii aprilie, adică pe 25. Orașul Căzănești are în jur de 3500 de locuitori și, potrivit unui sondaj de opinie realizat de administrația locală, 80% din cetățeni doresc revenirea la statutul de comună. Inițiativa referendumului aparține celor 5 consilieri PD-L din Consiliul Local Căzănești. Vineri, în cadrul ședinței, unii dintre consilierii locali au reclamat că «inițiativa consilierilor PD-L este... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2010, 14:16 (31361 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Vrem să modernizăm agricultura ialomițeană»

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița are președinte nou

«Vrem să modernizăm agricultura ialomițeană»

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița este una dintre cele mai active organizații agricole din cadrul LAPAR-Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România. Cunoscută de mai bine de trei ani prin ex-președintele Nicolae Sitaru, devenit la începutul acestei luni președintele LAPAR, Asociația are de 10 zile încoace un nou președinte. El se numește Marin Nedu, a fost ales cu unanimitate de voturi și este mandatat să reprezinte interesele agricultorilor ialomițeni la nivel național.

-Cîți membri ați moștenit în cadrul Asociației?
-În acest moment sîntem 65. Practic, ne-am dublat numărul de membri în doar doi ani, iarr la nivel de județ cultivăm circa... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2010, 08:52 (26354 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia investește în «loisir»

1,5 milioane de lei pentru copiii din oraș

Primăria Slobozia investește în «loisir»

După miliarde de lei cheltuite fără rezultate notabile și cîteva reușite timide, Primăria Slobozia reușește să onoreze promisiunile făcute acum 20 de ani: începînd cu 2010, copiii copiilor din anii ’90 vor avea cinci locuri de joacă și un parc complet irigat, noutate absolută la nivelul municipalității. Investițiile, în valoare de peste 5 milioane de lei, vor fi demarate în această primăvară, urmînd ca pînă la sfîrșitul anului primele rezultate să fie deja vizibile.

Parcuri irigate la Slobozia
Cel mai ambițios dintre proiectele Primăriei Slobozia are o valoare de 1,3 milioane de lei noi și își propune să schimbe definitiv imaginea Parcului Tineretului. «Este o abordare... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2010, 14:28 (29223 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Barajul de la Dridu intră în renovare

16 luni fără apărare în calea viiturilor

Barajul de la Dridu intră în renovare

La 5 ani de la inundațiile din 2005, autoritățile județene reușesc performanța de a include barajul de la Dridu într-un program de reabilitare. Lucrările vor începe în această primăvară și vor dura 16 luni. În toată acesta perioadă, susțin oficialii abilitați, barajul nu va fi funcțional, localitățile din aval fiind obligate să facă față eventualelor amenințări prin forțe proprii.

ISU pentru barajul de la Dridu
La sfîrșitul săptămînii trecute, autoritățile județene au făcut public proiectul de reabilitare a barajului de la Dridu. Anunțul a fost făcut în cadrul unei ședințe a Inspectoratului pentru Situații de Urgențe Ialomița la care au participat, alături de oficialii... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2010, 08:16 (35569 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Război administrativ pe tema apei potabile la Slobozia

Primarul Ionașcu se ia la trîntă cu prefectul Teculescu

Război administrativ pe tema apei potabile la Slobozia

Prefectura Ialomița a organizat vineri, 28 martie a.c., o întîlnire publică pe tema apei potabile în municipiul Slobozia. La întîlnire au fost convocați să participe, alături de reprezentanții Prefecturii, primarul muncipiului Slobozia, Gabi Ionașcu și responsabili din cadrul Direcției de Sănătate Publică Ialomița și ai SC Urban.
Motivul oficial al întîlnirii l-a reprezentat numărul mare de sesizări primite de Prefectură, în care zeci de cetățeni solicită în scris un răspuns oficial cu privire la demersurile autorităților în problema apei potabile.
Singura autoritate care a refuzat să răspundă convocării Prefecturii Ialomița a fost Primăria Slobozia. Primarul Gabi Ionașcu a trimis, în schimb... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2010, 14:16 (27537 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița dăunează grav proiectelor europene

Localitățile ialomițene, private de cofinanțări

Consiliul Județean Ialomița dăunează grav proiectelor europene

Un recent control al reprezentanților Instituției Prefectului Ialomița aduce pe tapet obstacolele aflate în calea unităților administrative locale în procesul de atragere și investire a fondurilor europene. Pe de o parte... De cealaltă parte, raportul de control atrage atenția asupra unui aspect cel puțin scandalos: inexistența unei susțineri financiare a Consiliului Județean Ialomița pentru localitățile care au în derulare proiecte europene. O paletă de proiecte ce întîmpină în implementarea propriu-zisă o serie de probleme administrative...

Proiectele europene, între deficiențe și legislații potrivnice
Reprezentanții Instituției Prefectului Județului Ialomița au demarat... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2010, 08:30 (24451 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Amonil investește profitul în pierderi

Amonil investește profitul în pierderi

Amonil își cheamă acționarii la Adunarea Generală Ordinară a Acționarilor, pentru data de vineri, 26 aprilie 2010. Pe ordinea de zi a lucrărilor sînt prezente 9 proiecte asupra cărora acționarii urmează să decidă. Principalele aspecte ce vor fi luate în discuție privesc aprobarea rapoartelor financiare ale anului precedent, dar și aprobarea bugetului de venituri, cheltuieli și investiții pentru anul 2010. De departe, cel mai interesant punct al Adunării din 26 aprilie este repartizarea profitului aferent anului 2009, propunerea, potrivit convocatorului, fiind aceea de a distribui 5% pentru constituirea rezervelor legale, restul urmînd a fi folosit pentru acoperirea pierderilor înregistrate în... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2010, 15:38 (25147 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ITM Ialomița: Angajatori prinși cu «munca la negru»

Inspecția muncii a inițiat, începînd cu 27 ianuarie 2011, o campanie la nivel național privind identificarea și combaterea cazurilor de muncă nedeclarată în domenii susceptibile utilizării frecvente a acesteia ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 14:21
(10729 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Furturile dau bătăi de cap polițiștilor

În urma activităților desfășurate în cazul unui furt comis sîmbătă, 29 ianuarie a.c., din sediul unei firme de pe raza municipiului Fetești, faptă ce figura în evidențele Poliției cu autori necunoscuți ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 11:41
(8039 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Ialomița: Doi morți într-un accident pe DN2, în apropiere de Sinești

În cursul dimineții de miercuri, 2 februarie, în jurul orei 7.15, pe DN2, în afara localității Sinești s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul a două persoane și rănirea unei alteia ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:23
(12944 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Slobozia: Manifestare expozițională «Femina Star»

Camera de Comerț Industrie și Agricultură Ialomița, în parteneriat cu Consiliul Județean Ialomița, organizează a XII-a ediție a manifestării expoziționale Femina Star&Salonul Mireselor. Acțiunea are un ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:19
(8192 vizualizări - 0 comentarii)


«Lucrezi pămîntul, depui cererea de sprijin și accesezi fonduri europene! APIA te așteaptă!»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează, începînd cu 1 februarie 2011, campania «Lucrezi pămîntul, depui cererea de sprijin și accesezi fonduri europene! APIA te așteaptă!». În cadrul ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:17
(10385 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Simulare la depunerea Declarației 112

25 februarie este termenul limită pînă la care poate fi depusă declarația unică privind obligațiile de plată a contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența nominală a persoanelor asigurate ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:13
(7082 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 09:05
(4886 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții DIICOT la Slobozia

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Structura Centrală au efectuat 22 de percheziții domiciliare, pe raza municipiilor București, Slobozia, Onești ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 18:42
(19176 vizualizări - 2 comentarii)


Tînăr slobozean, trimis în judecată pentru trafic de minori și pornografie infantilă

Un tînăr de 20 de ani din Slobozia, acuzat de infracțiunile de trafic de minori și pornografie infantilă, a fost trimis în judecată după ce a postat pe internet un filmuleț în care întreținea raporturi ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 18:21
(11556 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ucenici pe lângă polițiști

Ialomița: Ucenici pe lîngă polițiști

Polițiștii Inspectoratului de Poliție Ialomița au ucenici. Este voba despre 11 ialomițeni (6 fete și 5 băieți) studenți în cadrul Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București care au fost repartizați să ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:27
(12632 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Copaci furați cu autoutilitara

Vineri, 28 ianuarie, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Amara au depistat pe DN2C trei indivizi care furau un copac cu o autoutilitară. Potrivit constatărilor făcute la fața locului, cei trei tăiau ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:24
(10774 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara furt


Ialomița: Și-a făcut «plinul» cu alcool

Sîmbătă, 29 ianuarie un echipaj al poliției rutiere care acționa pe DN2A a oprit în trafic un autoturism suspect. Conducătorul auto, un bărbat, de 40 de ani, din București, emana halenă alcoolică, iar ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:24
(9849 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Prinși cu gardul în brațe!

Un echipaj al Poliției Municipiului Urziceni a surprins în după-amiaza zilei de vineri, 28 ianuarie, doi bărbați care transportau un grilaj metalic. Suspecții au fost legitimați de echipaj și conduși la ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:23
(8679 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


«Șmen» la Fetești

Polițiștii orașului Fetești au fost sesizați sîmbătă, 29 ianuarie, că gestionara unei societăți comerciale a fost înșelată prin metoda «șmen». Metoda constă în subtilizarea bancnotelor de către infractor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:23
(8977 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești șmen


Grivița: Beție cu victimă

Un bărbat de 37 de ani din localitatea Grivița este cercetat de polițiști, după ce a accidentat cu autoturismul un pieton și a părăsit locul faptei. Evenimentul s-a produs sîmbătă, 29 ianuarie, pe strada ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:22
(10299 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Ialomița: Record de amenzi

La sfîrșitul săptămînii precedente, cu ocazia acțiunilor derulate pe șoselele din Ialomița, polițiștii au stabilit un nou record. Aceștia au aplicat peste 300 de sancțiuni contravenționale, au retras 1 ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:21
(10395 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: amendă Ialomița


Ialomița: Bovine testate medical

«Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița își propune ca pînă la sfîrșitul anului 2011 să realizeze calificarea statusului de sănătate al exploatațiilor nonprofesionale și comerciale ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 11:12
(11793 vizualizări - 0 comentarii)


Copiii romi, instruiți pe bani europeni

Peste 2000 de elevi romi vor beneficia de educație de tipul «Școală după Școală» prin intermediul proiectului «Școală după școală, primul pas către succesul școlar și profesional». Potrivit specialiștilor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 11:08
(10119 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: proiect Ialomița


Axintele: Un bătrân a murit după ce a căzut în fântână

Axintele: Un bătrîn a murit după ce a căzut în fîntînă

În urma unui apel primit prin 112 duminică, 30 ianuarie a.c, în jurul orei 9.20, pompierii militari au intervenit pentru scoaterea unui bărbat, în vîrstă de 77 de ani, dintr-o fîntînă de pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:44
(12193 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Instruire pentru taximetriști

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoane fizice autorizate în desfășurarea activității de taximetrie, că în urma desființării normei de venit pentru activitatea ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:41
(9775 vizualizări - 2 comentarii)


LAPAR, în război cu FNAPR

Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România a declanșat războiul cu Federația Națională a Producătorilor Agricoli din România. Asta după ce un un reprezentant al Ligii nu a fost acceptat ca observator ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:20
(8411 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: LAPAR FNAPR scandal


Ialomița: Pompierii scot cîini din gropi și dărîmă țurțuri

Sîmbătă, 29 ianuarie, în jurul orei 11.45, pompierii de la Detașamentul Urziceni au intervenit pentru scoaterea unui cîine care căzuse într-o fîntînă dezafectată, adîncă de aproape 20m, aflată în apropierea ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:10
(8620 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: ISU Ialomița


Renta Viageră trece la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, începînd cu data de 1 februarie 2011, va prelua activitatea desfășurată de birourile județene ale Oficiului Național de Rentă Viageră Agricolă ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:06
(14064 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav la intrare în Alexeni

În urmă cu cîteva ore, un bărbat, de 52 de ani, din municipiul Urziceni, și-a pierdut viața într-un accident rutier. Bărbatul se afla la volanul unui autoturism și se deplasa pe direcția Slobozia-Urziceni ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 13:59
(10258 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Amplasarea radarelor

Ialomița: Amplasarea radarelor

Continuînd seria de acțiuni pentru prevenirea accidentelor în trafic, polițiștii rutieri au acționat pe principalele artere de circulație din județeț. Astfel, în ultimele 24 de ore, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:46
(11838 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: radar Ialomița


Andrășești: Hoți prinși de polițiști

Polițiștii ialomițeni avertizează din nou asupra apariției unor hoți care pătrund în locuințe sau curțile oamenilor. În acest sens, miercuri, 25 ianuarie, trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 23 de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:40
(9064 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Activități preventive cu elevii de la Liceul de Artă

În perioada 25-28 ianuarie, polițiștii ialomițeni s-au întîlnit cu elevii Liceului de Artă «Ionel Perlea» din Slobozia, polițiștii vorbind elevilor despre prevenirea implicării acestora în acte de delicvență ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:37
(8132 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși la furat de motorină într-o benzinărie

Colaborarea Poliției Locale Slobozia cu Biroul de Poliție Rutieră, inițiată de conducerea IPJ Ialomița și Poliția Locală Slobozia, începe să dea rezultate. O demonstrează acțiunea din noaptea trecută în ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:13
(7408 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


APIA: Adeverințe eliberate pentru accesare de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru beneficiarii plăților aferente Măsurilor 211-«Sprijin pentru zona montană defavorizată», 212-«Sprijin pentru zone defavorizate ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:04
(10520 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Așa cum și-a obișnuit electoratul în ultimul timp, deputatul PNL Cristina Pocora cere din nou demisia unui ministru. De această dată a venit rîndul ministrului Afacerilor Externe, Teodor Bacnschi, persoana ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2011, 08:34
(10570 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...