Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Drumurile județene, deszăpezite de incompetenți

Atențiune, prefect în zonă!

Drumurile județene, deszăpezite de incompetenți

Astăzi, 16 februarie, la orele 8,30, în cadrul unei ședințe publice a Comitetului pentru Situații de Urgență Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu a acuzat conducerea Consiliului Județean Ialomița precum și pe cea a SC Drumuri și Poduri de incompetență.
Acuzațiile prefectului Teculescu survin ca urmare a modului în care reprezentanții Consiliului Județean Ialomița și ai societății care asigură deszăpezirea drumurilor județene în Ialomița au înțeles să asigure deblocarea celor 6 puncte-bariere de zăpadă apărute în perioada viscolului de ziele trecute: «De ce nu ieșiți public și să spuneți tuturor că nu sînteți în stare să deblocați drumurile județene?! Ca să nu mai trimită oamenii copiii la școală și să rămînă în zăpadă. Asta nu e posibil! Mie mi se pare incompetență! Ne jucăm cu viețile oamenilor!»... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2010, 10:45 (20259 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

INFOTRAFIC-18,40

Din nou DRUMURI blocate în Ialomița

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (18,40) sînt închise circulației următoarele segmente de drumuri naționale, județene și comunale:

DJ 203 F Grivița - Scînteia
DJ 201 B Ciochina IL – Lehliu CL
DC 40 Sălcioara – Horia
DC 18 Coșereni – Dridu
DC 78 Brazii – Ciorani PH
DC 4 Ion Roată – Valea Măcrișului
DC 51 DN2A – Gheorghe Doja
DJ 102 H Miloșești – Reviga
DJ 211 Grivița – Traian
DJ 203 F Scânteia – Murgeanca
DN 21 Iazu IL – Bărăganu BR


Facem precizarea că autovehiculele rămase înzăpezite pe DJ 313 Axintele – Horia și DN21 A Țăndărei – Valea Ciorii – Bărăganu au fost deblocate... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2010, 19:18 (13853 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Unitatea Militară din Slobozia, un fel de Mecca Șomerilor

Unitatea Militară din Slobozia, un fel de Mecca Șomerilor

De la începutul anului încoace, piața locală a forței de muncă e dinamitată de un zvon-bombă. Unitatea militară de la intrare în oraș se reface! 200 de slujbe sigure pentru cei 12,5 la sută șomeri pe care îi are Slobozia. Plus pilele, amantele, cumnații, nepoții după tată... Săptămîna asta n-am mai rezistat! Și ne-am hotărăt să aflăm ce și cum.

Cu APV-ul în piața publică
Prima dată am aflat despre cele 200 de slujbe oferite de fosta unitate militară de la gară de la un apevist pensionar, întîlnit la tutungerie. Deși încerca să șoptească aparte, unui prieten din sistem, vocea nărăvită de ordine militare urlate din bojoci 30 de ani acoperea toată locația: «și nu știu cui... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2010, 06:18 (29391 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Justiția ialomițeană are nevoie de procurori și judecători

Recent, oficialii sistemului judiciar de la București au solicitat guvernanților deblocarea posturilor vacante din Justiție. Invocînd lipsuri acute de personal, reprezentanții Consiliului Superior al Magistraturii au dus pe masa primului ministru schemele incomplete de procurori și judecători, solicitînd sprijin pentru completarea organigramelor. Cu aceeași problemă, e drept la un nivel mai scăzut, se confruntă și Ialomița. Deficitul de personal din sistemul judiciar județean ridică mari probleme magistraților în funcție. Potrivit ultimelor actualizări, pentru a putea funcționa în condiții normale, Justiția ialomițeană are nevoie de 10 judecători și 7 procurori...

10 pentru Judecătorii... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2010, 15:08 (15919 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană costă 300 de miliarde

În doar 3 luni

Sănătatea ialomițeană costă 300 de miliarde

Sănătatea ialomițenilor, un subiect pe cît de amplu pe atît de complex, revine din nou în atenția publicului larg. Specialiștii în domeniu au detaliat costurile pentru fiecare serviciu medical în parte, în primul trimestru al anului în curs. Deși catalogat drept un domeniu cu grave probleme de funcționare, sănătatea costă nu mai puțin de 300 miliarde de lei. Doar în primele trei luni ale anului 2010. Paradoxal, pacienții se plîng de servicii medicale de proastă calitate, de lipsa analizelor medicale gratuite, de absența medicației cu același titlu de gratuitate. La rîndu-le, autoritățile recunosc dificultățile sistemului și lipsa fondurilor necesare...

130 de miliarde pentru spitale... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2010, 08:14 (14529 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Din păcate, apa are culoare iar verzișorii sunt în altă parte!»

Prefectul Teculescu sare la gîtul PSD

«Din păcate, apa are culoare iar verzișorii sînt în altă parte!»

«Lucru bine știut de viceprimarul Sloboziei Alexandru Stoica și de conducerea organizației locale PSD» se arată într-un comunicat de presă remis redacției ca urmare a declarațiilor liderilor PSD Slobozia. «Prefectul judetului Ialomița, Petru-Mădălin Teculescu informează opinia publică despre faptul că Instituția pe care o conduce nu a încercat și nu încearcă să politizeze în niciun fel problema deosebită, reprezentată de apa furnizată locuitorilor municipiului Slobozia și localităților limitrofe» se mai precizează în același comunicat. În continuare, Teculescu speră ca «adevărul să iasă la lumină» în această problemă, reiterînd liderilor PSD că nu intră în polemică cu partidele politice pe această... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2010, 08:05 (11513 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Turismul balnear se amână până la primăvară

În februarie se numără turiștii

Turismul balnear se amînă pînă la primăvară

În septembrie anul trecut, cînd pensionarii hotelurilor din Amara și-au clătit ochii cu decolteul ministrului Elena Udrea, muiat într-o baie de mulțime improvizată ad-hoc, autoritățile locale au răsuflat ușurate și au declarat: turismul balnear de la Amara este salvat! Iar acum hotelurile din Amara, altădată pline la această oră, zac pustii și stinghere, lipsite de personal și, ce e mai grav, fără niciun fel de perspective pe termen lung.

Amara dulce-amară
Iarna, sub stratul gros de zăpadă înghețată, Amara e aceeași de acum 30 de ani. Dacă n-ai mai venit aici din tinerețe, ai toate șansele s-o recunoști. Aceleași alei pustii în liniștea sfîrșitului de iarnă, hotelurile... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2010, 16:13 (14651 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Aproape 18 milioane de euro, datoria publică a județului

Credite neautorizate pe banii cetățenilor

Aproape 18 milioane de euro, datoria publică a județului

Administrațiile locale au îndatorat județul cu aproape 18 milioane de euro, echivalentul a 700 miliarde de lei vechi. Primăriile aveau la începutul anului o datorie publică locală colosală către diverse instituții creditoare. Împrumuturi pe alese, de la mașini și utilaje, pînă la modernizarea infrastructurii, toate din și pe banii cetățenilor...

Slobozia, loc fruntaș
Recent, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a făcut publică datoria locală a județului. Situația, deosebit de interesantă pe alocuri, detaliază cum, de ce și cît aleg primarii să îndatoreze administrațiile locale. În plus, multe din creditele contractate nu dețin nici măcar autorizarea Comisiei... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2010, 09:11 (14605 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Cazacu și Teculescu sunt niște mizerabili profitori»

PSD Slobozia a identificat inamicii publici în criza apei

«Cazacu și Teculescu sînt niște mizerabili profitori»

Vineri, 12 februarie 2010, la orele prînzului, organizația PSD Slobozia a organizat o conferință de presă care a avut drept subiect «Criza apei». Susținută de aleșii PSD din cadrul Consiliului Local Slobozia, conducerea organizației a lansat o serie de acuzații grave la adresa președintelui PD-L Cazacu Marinică și a prefectului Mădălin Teculescu, considerați drept principalii vinovați pentru situația în care se găsesc locuitorii orașului Slobozia. Declarațiile au fost asumate de viceprimarul Alexandru Stoica, în calitate de președinte al filialei. «Domnii Cazacu și Teculescu au creat o falsă problemă. S-au prevalat de pozițiile de forță pe care le dețin pentru ca prin instrumentele umane pe care le-au numit în fruntea unor instituții, care ar fi trebuit să fie cu adevărat în slujba noastră a tuturor, să poată vinde partea benefică din activitatea de producere, distribuire și canalizare a apă din municipiu urmînd ca noi toți să rămînem cu datoriile»... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2010, 18:33 (19565 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Fabrica de ulei Țăndărei, datorii de 400 de miliarde

Nițescu îndreaptă Ultex spre faliment

Fabrica de ulei Țăndărei, datorii de 400 de miliarde

Despre Vasile Nițescu, printre altele, patron al Ultex SA Țăndărei am tot scris. De bine, mai puțin. Căci milioanele de euro ale patronului Nițescu, jinduite de mai toți salariații fabricii, urbea Țăndăreiului și alți clienți ai Ultex, s-au transformat, de-a lungul timpului, în datorii la stat sau țepe sau autoțepe sau alte mișmașuri ieftine. Pe scurt, după cum știți, Ultex a devenit de ani buni gazda afacerilor de succes ale investitorului Nițescu, încă de la preluarea acțiunilor fabricii de la Topway miliardarul Vasile dorind să le vîndă. Acțiunile. Dacă nu pricepeți ceea ce v-am scris, vă invităm să parcurgeți cele ce urmează, cu mențiunea că lăsăm la atitudinea dlui Nițescu eventuale interpretări... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2010, 07:48 (94673 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4 drumuri județene și 10 drumuri comunale, în continuare BLOCATE

4 drumuri județene și 10 drumuri comunale, în continuare BLOCATE

Nici ploaia și nici eforturile autorităților nu au ajutat la deblocarea în totalitate a drumurilor județene și comunale din Ialomița. Ultimul raport al Prefecturii, de joi, 11 februarie, orele 16,00, confirmă faptul că în Ialomița există în continuare drumuri blocate. În acest moment, pe teritoriul județului Ialomița se înregistrează cantități relativ importante de precipitații sub formă de ploaie. În ceea ce privește starea drumurilor, aceasta se prezintă astfel:

• drum național cu circulația îngreunată
-DN3B pe tronsonul Fetești- Făcăeni

• drumuri județene blocate/închise
DJ102H Grindu-Colelia și Reviga-Miloșești
DJ101B Moldoveni-Brazii
DJ302 Movilița-Dridu și Movilița-Drăgoești
DJ402 Lilieci-Fundulea (Călărași) și Sinești-Petrăchioaia
• drumuri comunale blocate
DC19 Livedea, comuna Sinești-DN2
DC18 Coșereni-Dridu
DC16 DN1D-Adîncata-Patru Frați
DC20 Armășești-Malu Roșu
DC15A Brazii-Gherghița (Prahova)
DC4 Ion Roată-Valea Măcrișului
DC40 Sălcioara-Rași-Ciochina
DC11 Livedea-Boteni
DC78 Brazii-Ciorani
DC28 Traian-Smirna
... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2010, 17:17 (11207 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia plutește pe ape

După autorități, potopul!

Slobozia plutește pe ape

Anunțată încă de marți, 8 februarie, ploaia de azi-noapte a surprins, încă o dată, autoritățile. La prima oră a dimineții, toate străzile și ulițele Sloboziei bălteau de apă. Eforturile utilajelor de deszăpezire prezente pe străzi, precum și zecile de angajați mobilizați pentru a elibera carosabilul de zăpada înmuiată de ploaie se dovedesc inutile în condițiile în care gurile de canalizare ale orașului rămîn obturate.
La Slobozia, sarcina deszăpezirii revine SC Urban, firmă ca a raportat acest obiectiv ca fiind îndeplinit. «Am luat deja măsuri pentru decolmatarea gurilor de scurgere» a declarat directorul Valentin Cilibeanu, directorul SC Urban la ultima întîlnire operativă cu prefectul.
... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2010, 11:51 (19028 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Angajații, sclavii moderni ai patronilor din Ialomița

Două angajate ale SC Florens își caută dreptatea cu legea în mînă

Angajații, sclavii moderni ai patronilor din Ialomița

Criza este o scuză excelentă pentru excesele oricărui patron. Ea îl ajută să-și trateze angajații ca pe niște obiecte, să nu-și plătească datoriile către stat și, la nevoie, să-i concedieze pe cei care nu reușesc să se adapteze suficient de repede acestei forme moderne de sclavie. O sclavie în care legile statului, oricare ar fi ele, se opresc la poarta firmei.

«Munceam și 20 de ore pe zi!»
Aurica Ilie e croitoreasă de cînd se știe. Și a trecut prin multe firme, unele mai cumplite decît altele. A lucrat chiar și pentru SC Korin, celebră în urmă cu cîțiva ani pentru modul inuman în care își trata angajații. Și a rezistat de fiecare dată. Ar fi rezistat și aici, la SC... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2010, 08:51 (20032 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Comunitarii, gaura neagră a administrației locale

100 de miliarde pentru liniște și ordine publică

Comunitarii, gaura neagră a administrației locale

Vă mai amintiți reducerile de personal din administrațiile publice locale, anunțate de Guvern la început de an? Da, da, alea de care s-a ales praful și pulberea... Ei bine, la Slobozia, locul 2 la nivel județean în topul orașelor cu cei mai numeroși angajați din administrația publică, nu angajații Primăriei reprezintă problema, ci polițiștii comunitari. Ajunși, după numai 5 ani, de la 30 la 234, polițiștii comunitari din Slobozia au cheltuit, pînă acum, aproape 100 miliarde de lei.

224 de comunitari pentru liniștea noastră
«Cu cît sînt mai mulți, cu atît sînt mai greu de găsit!». Aceasta este concluzia generală a unui sondaj de opinie lansat la nivelul străzii la Slobozia... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2010, 16:53 (18800 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deszăpezirea în Ialomița, blocată de conflictul dintre autorități

Zăpada are culoare politică

Deszăpezirea în Ialomița, blocată de conflictul dintre autorități

În ciuda operativității cu care Ialomița a fost deszăpezită, blocajele continuă să amenințe reluarea traficului pe drumurile județene. Și asta pentru că, sub mormanele de zăpadă, autoritățile ascund orgolii politice greu de imaginat într-o situație atît de gravă. Conflictul dintre prefectul Mădălin Teculescu și președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă a fost devoalat marți, 9 februarie a.c., în cadrul videoconferinței organizate de premierul Emil Boc.

Conflict de orgolii pe bani publici
Imediat după anunțarea ultimatumului, premierul Boc a cerut ca pînă miercuri, 10 februarie a.c., la orele 13,00, toate drumurile județene să fie practicabile, prefectul... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2010, 11:50 (9297 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Jeni Drăgan și Leonida Dobre

CSM Slobozia, scene de familie

Jeni Drăgan și Leonida Dobre

După povestea Andreei Tîlvăru și a lui Cristi Ciortescu, continuăm cu o altă idilă născută la sînul generos al Clubului Sportiv Municipal. Vorbim de o relație compusă din foarte mult sport, puțin timp liber și chiar ceva silvicultură... N-aveți nevoie de batiste pentru că avem de-a face cu doi oameni veseli și frumoși, iar în jurul lor adie o mireasmă de happy-end.
«Mîndru, din dragostea noastră, a crescut un pom pe coastă!». Cam așa putem rezuma începutul poveștii încununate de victoria handbalistelor noastre în fața Naționalului Rîmnicu Vîlcea. În public, cel mai frenetic suporter, portarul Unirii, Leo Dobre a ochit calitățile handbalistice și nu nunai ale pivotului Jeni Drăgan, inspirat... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2010, 10:54 (20589 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Adrian Turcu și Doru Măiță, lupte libere, CSM Slobozia

Viitor de aur sportu' nostru are

Adrian Turcu și Doru Măiță, lupte libere, CSM Slobozia

Adrian și Doru sînt doi adolescenți pe care, atunci cînd îi vezi, n-ai crede că practică un sport atît de dur și, mai ales, că sînt cei mai temuți dintre adversari la categoria lor de greutate. Adrian are 16 ani, dintre care ultimii patru i-a dedicat sportului. S-a mișcat bine acontînd un titlu de campion național și unul de vicecampion la cadeți, 42 de kilograme. Doru face lupte de la 12 ani, iar la 17 are în spate două titluri naționale, în 2007 și 2008 și o finală pierdută la mustață, în 2009, la 36 de kilograme. «Am făcut o greșeală care m-a costat și pe care o voi repara anul acesta, cînd voi fi din nou numărul 1» spune Doru. Cei doi dedică foarte mult timp antrenamentelor, iar cînd sînt... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2010, 10:53 (15782 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Tenis de cîmp

Tenismanii CSS Slobozia, comportări meritorii

CSS Slobozia a fost singurul club cu 4 sportivi pe tabloul principal masculin de la Tîrgu Ocna. Dacă Nicolae Anghel și Radu Popa au pierdut în turul inaugural, surprizele plăcute au venit de la Rafael Nițu și Cristian Andreescu. Acești, veniți din calificări, au ajuns pînă în turul 2. Din păcate, deși pornea cu șanse mari pentru fazele superioare, tot în optimi s-a oprit și singura reprezentantă la feminin, Irina Nițu. Aceasta a mai îndreptat lucrurile la dublu, unde a ajuns în semifinală. «Sînt mulțumit de prestația copiilor și sînt convins că, o dată ieșiti pe zgură, rezultatele vor fi net superioare» ne-a declarat profesorul Ion Savu, antrenorul CSS.... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2010, 10:52 (17102 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal

Junioarele I, o victorie din 4 meciuri

În perioada 4-7 februarie, la Constanța, a avut loc al doilea turneu al campionatului național junioare I. Elevele lui Marian Simion, avînd cea mai scăzută medie de vîrstă din serie, au izbutit un singur succes din cele 4 meciuri disputate. Rezultatele au fost următoarele: 23-27 cu CSS Constanța, 25-29 cu CSS Galați, 30-31 cu Axiopolis Cernavodă și 25-23 cu CSS Tulcea. Cea mai bună marcatoare a echipei noastre a fost Maria Bala cu 3 de goluri, evoluții bune avînd și Alexandra Udrea, Zenovia Radu sau Violeta Chiru.
În prima partidă s-a accidentat grav Mihaela Iordache, cea care va sta două săptămîni cu piciorul în gips. Altfel, senioarele de la CSM Slobozia dispută la sfîrșitul săptămînii două... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2010, 10:52 (14469 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Sorin Iordache, dublu vicecampion național la Târgu Ocna

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, dublu vicecampion național la Tîrgu Ocna

Așa cum ziarul nostru prevestea în numărul precedent, numărul 2 național la categoria 12 ani, Sorin Iordache de la TenisCon Slobozia a făcut o figură de excepție la campionatul Național organizat în perioada 1-7 februarie la Tîrgu Ocna. Sorin a disputat finala la simplu împotriva favoritului numărul 1, Eduard Adam și a avut chiar două mingi de meci la 1-0 și 5-4 în setul 2, moment în care adversarul a întors jocul în favoarea lui.
Descurajat, Sorin a pierdut și finala de dublu desfășurată în aceeași zi, unde a făcut pereche cu Edris Fetișleam, din Constanța. «Obiectivul pentru acest an este îmbunătățirea jocului și rămînerea în primii trei din țară!» ne-a declarat Ionel Iordache, tatăl și antrenorul... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2010, 10:50 (11080 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident la Cotorca

Un accident rutier s-a produs în satul Cotorca, aparținând comunei Ciocârlia. Astfel, duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 12,00, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit cu o autospecială de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:05
(2894 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


AJOFM Ialomița: 4,42%-rata șomajului în luna mai 2021

La sfârșitul lunii mai 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4146 șomeri (din care 1863 femei), rata șomajului fiind de 4,42%, cu 0,29 puncte procentuale ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 11:55
(2378 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 11 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10794, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 16:25
(1870 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de duminică, 11 iulie a.c., la ora 3,30, în zona localității Bărbulești, s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 13:10
(2110 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Sâmbătă, 10 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10794, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2021, 16:40
(4008 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Parfumuri contrafăcute, confiscate de polițiști

În ziua de joi, 8 iulie a.c, polițiștii din Urziceni au confiscat 24 de cutii cu parfumuri ce păreau a fi contrafăcute. Bunurile erau comercializate pe stradă de un bărbat, de 47 de ani, din Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:15
(3990 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Accident de circulație pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și București. Evenimentul rutier a fost anunțat la 112 în ziua de vineri, 9 iulie 2021. Din verificările efectuate a reieșit că tragedia ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:05
(3694 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni accident


Grindu: Reținut pentru fapte de «violență» și «distrugere»

Un tânăr de 30 de ani, domiciliat în localitatea Grindu, a fost reținut pentru 24 de ore în ziua de joi, 8 iulie 2021. Activitatea infracțională reținută în sarcina acestuia constă în faptul că, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 18:50
(3121 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copiii din oraș, polițiști pentru o zi

Slobozia: Copiii din oraș, polițiști pentru o zi

Vineri, 9 iulie a.c., polițiștii rutieri și cei de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați direct de un grup de peste 60 de copii din cadrul Clubului Interact, cu privire ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 18:40
(3037 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe energia electrică!

E-Distribuție Dobrogea informează cu privire la faptul că în perioada 12-16 iulie a.c., se vor desfășura lucrări de reparații ale liniilor de înaltă tensiune. Din această cauză în anumite localități din ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 17:35
(3763 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 9 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 16:45
(2759 vizualizări - 0 comentarii)


Verificări în teren realizate de APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de vineri, 09.07.2021, inspectorii APIA și cei ai instituțiilor de specialitate delegate demarează controlul la fața locului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 14:25
(3140 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Îngroziți de un șofer băut

Un bărbat de 53 de ani, din localitatea Movila, a băgat spaima în cetățenii din localitate. După ce și-a făcut curaj cu mai multe pahare cu băutură, acesta s-a urcat la volanul unei mașini și a început ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 19:20
(2851 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan, cu permisul suspendat

Miercuri, 7 iulie a.c., polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, o autoutilitară care se deplasa pe șoseaua de centură a orașului. La volanul acesteia a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 18:55
(2596 vizualizări - 0 comentarii)


Glodeanu Siliștea: Doi răniți în urma unui accident rutier

Glodeanu Siliștea: Doi răniți în urma unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 8 iulie a.c., în cazul unui accident rutier, în care a fost implicat un autoturism care s-a răsturnat într-un șanț în afara părții carosabile. La locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 18:40
(2805 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 8 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 16:35
(3623 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat pentru ameliorarea raselor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 14:10
(3607 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 28000 de lei

Pe parcursul zilei de marți, 6 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 62 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 7 infracțiuni și au aplicat 117 sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 17:20
(2884 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Adâncata, surprins băut la volan

Marți, 6 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din Fierbinți-Târg, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier în localitatea Fierbinții de Sus, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 17:10
(2463 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 7 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 16:35
(2523 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga-Fetești

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește Cartierul Buliga din Fetești, RAJA Constanța va sista furnizarea apei joi, 8 iulie ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 14:55
(2210 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A prezentat un permis de conducere italian «fals»

În cursul zilei de luni, 5 iulie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru  control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 28 de ani. Bărbatul a prezentat pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 19:10
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Agro Oil Service SRL
cu sediul în Slobozia, bdul Matei Basarab,
bl. MB20, sc. B-C, parter
angajează
-laborant gradator pentru
Punctele de Lucru Fetești, Slobozia
și Ivănești cu sau fără experiență,
se asigură cursuri de specializare
-șoferi profesioniști Categoria B, C, E,
atestatul ADR reprezintă un avantaj
Oferim salariu atractiv,
mediu de lucru pozitiv,
cursuri perfecționare,
posibilități de promovare

Relații la telefon 0788/601.501
Persoana de contact: Bogdan Țigău
e-mail: [email protected],
Siloz Fetești

6 Iulie 2021, 19:05


Slobozia: Ordin de protecție provizoriu emis de polițiști

Polițiștii din Slobozia au emis luni, 5 iulie a.c., un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 43 de ani. Acesta a fost reclamat de soția acestuia, o femeie în vârstă de 42 de ani, că i ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 19:00
(1802 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri preventive pentru limitarea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 18:45
(4456 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov!

Marți, 6 iulie a.c., conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de la intersecția străzilor Stejarului cu Gutuiului din localitatea Dridu-Snagov, județul Ialomița, a înregistrat o avarie. În ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 18:05
(4765 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Coșereni, conducea beat și fără permis un moped neînmatriculat

Un tânăr, de 23 de ani, din Coșereni s-a ales cu un dosar penal pentru mai multe infracțiuni la regimul rutier. Astfel, în seara zilei de luni, 5 iulie a.c., acesta a fost depistat, în flagrant delict, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 16:45
(3282 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 6 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 16:35
(2838 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 5 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 16:25
(1944 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a prelungit Comandamentul pentru Situații de Urgență

Având în vedere atenționările meteorologice pentru următoarea perioadă, de vreme severă cu precipitații abundente și perioade cu manifestări de instabilitate atmosferică, cantitățile de apă putând acumula ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 14:40
(2686 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...