Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Roxana Chiriță, handbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu' nostru are

Roxana Chiriță, handbal, CSS Slobozia

Surpriza turneului 1 Decembrie, unde a fost promovată la senioare reușind să înscrie un gol, Roxana a început handbalul la școala din Căzănești. Cel care a inițiat-o în tainele sportului cu mingea mică a fost profesorul Gheorghe Grigore. Deși a pășit pe semicerc relativ tîrziu, la 13 ani, talentul și ambiția au făcut-o remarcată în competițiile interșcoli. O dată ajunsă la Colegiul Național Mihai Viteazul a intrat sub bagheta profesorului Marian Simion care, recunoscîndu-i potențialul, a aruncat-o în focurile competiției, alături de junioarele CSS. «Este o sportivă serioasă, a avut o ascensiune rapidă și sînt sigur că va face față rigorilor lotului de senioare» ne spune profesorul. Ajunsă în clasa... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2009, 23:54 (12436 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Zeci de mașini confiscate zac în «custodia» IPJ Ialomița

Show-room de mașini în curtea Poliției

Zeci de mașini confiscate zac în «custodia» IPJ Ialomița

Mașinile furate din străinătate au transformat curtea interioară a Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița într-un adevărat parc auto. Autoturisme străine, unele chiar de lux, zac sigilate în «ograda» Poliției. La fel și la Urziceni, unde alte mașini luxoase sînt parcate în incinta instituției. Procedura de identificare a proprietarilor este greoaie și anevoioasă, asta în cazul în care între așa-zisul hoț și adevăratul proprietar nu este o înțelegere de mai mare frumusețea, miza fiind încasarea asigurării auto, deloc de neglijat în străinătate... Regimul juridic al mașinilor nu este de «confiscate», ci doar de «indisponibilizate» sau «ridicate în vederea indisponibilizării».

Spania și Italia, cele mai «prădate» țări... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2009, 15:43 (7607 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

5 miliarde, necesare Spitalelor din Ialomița

5 miliarde, necesare Spitalelor din Ialomița

După scandaluri și acuzații publice legate de subfinanțarea sistemului sanitar din Ialomița, autoritățile medicale trag linie și comunică: mai sînt necesare 5 miliarde pentru finalizarea anului în condiții bune. În mare, banii vor fi folosiți pentru acoperirea unor cheltuieli rezultate urmare a unor reglări efectuate în cele mai mari unități sanitare din județ. Evident, cea mai constitentă sumă, în cazul în care banii vor fi obținuți, va merge către Spitalul Județean de Urgență Slobozia, 3 miliarde urmînd să «salveze» unitatea medicală din colapsul financiar. Una dintre cele mai acute probleme a sistemului sanitar în anul 2009 a fost subfinanțarea. Managerii spitalelor, oricare au fost aceștia... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2009, 15:32 (7336 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Faceți istorie!

VfB Stuttgart-Unirea Urziceni, miercuri, 9 decembrie 2009, 21.45, TVR1

Faceți istorie!

Meci crucial, în această seară, pentru campioana României! Lupii din Bărăgan vor lupta 90 de minute pe Mercedes Benz Arena, pentru ca, la primăvară să le înmugurească-n conturi 3 milioane de euro, atît cît oferă UEFA pentru calificarea în optimile Ligii Campionilor. Adversara, VfB Stuttgart, trece printr-o perioadă plină de convulsii. Aflată pe locul 16 în campionatul german, cu 8 meciuri fără victorie, egala Sevillei din ultima etapă a Ligii, a primit duminică, după egalul acasă cu Bochum, un șoc menit să o trezească din amorțeală: Markus Babbel a fost înlocuit de elvețianul Christian Gross, cel care are ca obiectiv imediat calificarea echipei în optimi, prin urmare, victorie cu Urziceniul. ... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2009, 08:12 (7813 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Irina Nițu a câștigat Cupa VRANCART

Tenis

Irina Nițu a cîștigat Cupa VRANCART

Pe zi ce trece, speranțele sportului ialomițean pe care le găzduim săptămînal în paginile ziarului nostru confirmă încrederea acordată. Micuța jucătoare de tenis Irina Nițu a reușit să ne bucure săptămîna trecută, cîștigînd importantul turneu de categoria a treia Cupa VRANCART de la Adjud. Prin punctele obținute, Irina, care va disputa următorul turneu începînd cu 27 decembrie la București, va deschide anul 2010 pe locul 5, la categoria 12 ani. Obiectivul ei este intrarea în top 3. Mai pretențioși din fire, noi ne-o dorim pe primul loc.... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 18:18 (11460 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Senioarele reintră în competiție

Sfîrșitul acestei săptămîni le va găsi pe handbalistele CSM Slobozia la București, angrenate în primul turneu al actualei ediții de campionat. Elevele lui Marian Simion vor juca vineri, 11 decembrie, cu Universitatea Tîrgoviște, sîmbătă, 12 decembrie cu Spartac București și Dumincă, 13 decembrie cu Activ Ploiești. Altfel, profitînd de pauza competițională, CSM a disputat vineri, 4 decembrie, un amical de trei reprize în deplasare cu Rapid, pierdut cu 49-47. Principalele noastre marcatoare au fost Raluca Băcăoanu (9 goluri) și Denisa Păduraru cu 7 reușite.
... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 18:18 (7618 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Junioarele II, în turneu la Slobozia

Sîmbătă și duminică, 12-13 decembrie 2009, se va disputa la Slobozia al treilea turneu contînd pentru campionatul 2009-2010 al junioarelor II. CSS Slobozia, care activează în seria D, va juca sîmbătă cu CSS nr. 5 București și CSS nr.2 București, iar duminică, cu o altă echipă din Capitală, CSS nr. 6. Obiectivul echipei noastre, aflată momentan pe locul 3, este cîștigarea tuturor partidelor pentru a putea ocupa una din primele două poziții care asigură calificarea în faza următoare.... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 18:17 (5952 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Scrimă

Săbii de Națională

În perioada 3-5 decembrie, la sala de sport a Liceului A.I. Cuza din Slobozia s-au desfășurat campionatele naționale la sabie, categoria speranțe (13-15 ani). Săbierii slobozeni s-au aflat iarăși la înălțime. Echipa masculină formată din Mădălin Bucur, Iulian Teodosiu, Cătălin Mircioiu și Claudiu Nenovici a devenit campioană națională. La individual, Mădălin Bucur a obținut argintul, iar Iulian Teodosiu bronzul. La feminin, Loredana Dima și-a confirmat valoarea devenind campioană națională. Sportiva noastră a cîștigat bronzul și în proba pe echipe, unde s-a duelat avîndu-le alături pe Lavinia Popa, Oana Minciu și Alexandra Negoiță. În perioada 7-18 decembrie, Loredana Dima participă la un stagiu... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 18:16 (11018 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

IPPON, IPPON, IPPON

Karate

IPPON, IPPON, IPPON

Duminică, 6 decembrie, la Mediaș, s-a desfășurat Cupa IPPON, unul dintre cele mai puternice concursuri de karate ale sezonului. Clubul Satori Slobozia a fost reprezentat de trei senioare și cinci copii, iar recolta de premii a fost substanțială. Astfel, la kumite +18 ani, Daniela Dinu a ocupat prima poziție, fiind urmată de colega sa Diana Florea. Cele mai multe premii le-a strîns și de această dată Cosmina Gavrilă, ea ocupînd locul 2 la kata +18 open și kumite +18 ani, +65 kg și locul 3 la kumite +18, open, concurs pe care l-a terminat cu mîna în ghips, fracturîndu-și degetul mare de la mîna stîngă. Nici copiii nu s-au lăsat mai prejos. Matei Gheorghe a obținut locul 2 la kumite 13-14 ani, Ciprian... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 18:16 (13654 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal

Primele mutări la Unirea Slobozia

Deși lotul a intrat în vacanță, o dată cu finalul turului, conducerea Unirii pregătește strategia pentru retur. Astfel, reunirea programată pentru 11 ianuarie, îi va găsi în lot pe Măciucă și Matache, reveniți după împrumutul la Players, dar și pe cîțiva dintre juniorii CSS care se vor pregăti cu echipa mare. În privința plecărilor, le notăm pe cele ale portarului Oprea și ale juniorilor Bolocan și Ilie. Cea mai grea pierdere o reprezintă însă principalul marcator, Nicușor Hertu, care va îmbrăca din iarnă tricoul rivalei, Viitorul Constanța. «Sînt dezamăgit dacă transferul lui Hertu se concretizează. Pierdem unul dintre cei mai importanți fotbaliști, foarte greu de înlocuit» ne-a declarat antrenorul... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 18:15 (8439 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Diana, o fată fericită

Diana e o fată fericită! Nu din cauza dimensiunilor (90-59-90)! Nici pentru că e preocupată mai degrabă de trupa de dans din care face parte (ansamblul Doina Bărăganului) decît de cariera de fotomodel. Și nici pentru că-și mulțumește părinții învățînd, ca să devină economist, cum vrea tata sau doctor, cum vrea mama. Nu! Ea e fericită pentru că, la 16 ani, încă mai așteaptă un Făt-Frumos, călare pe un cal alb, care să vină și s-o salveze de un oraș sărac și fără orizont. «Acolo, undeva, e un prinț care mă așteaptă! Dar, dacă nu mă vede, cum o să știe să mă găsească?!». I-am dat dreptate, iar fotografiile pe care nu le-am putut publica le-am postat pe site, pentru ca prințul s-o găsească mai ușor... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 17:57 (54608 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaziune de peste 1 milion de euro din comerțul cu cereale

Evaziune de peste 1 milion de euro din comerțul cu cereale

Întotdeauna v-ați întrebat cum este posibil ca în România să se fure miliarde fără ca nimeni să bage de seamă. Ei bine, vă mai răspundem o dată oferindu-vă o posibilă rețetă descoperită la un control de rutină de comisarii Gărzii Financiare Ialomița. Nu vă lăsați însă înșelați de simplitatea rețetei. Aceasta e doar partea văzută a afacerii!

Cînd 39 de facturi umblă «hai-hui» prin cereale
Un control rutier de rutină al Gărzii Financiare Ialomița, desfășurat la filele lunii octombrie 2009, a permis identificarea unui transportator de cereale care comercializa imense cantități de grîne. Sediul social declarat al societății era în Bolintin Vale, județul Giurgiu. Extinderea... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 17:37 (14859 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Învingătorii Învinsului, Învinșii Învingătorului

Învingătorii Învinsului, Învinșii Învingătorului

Învingătorii Învinsului
Sediul PSD de la Slobozia e pe Eminescu, la ieșire din oraș. Și e prost luminat. Dacă nu-l știi, nici nu-l bagi de seamă, pentru că primarul Ionașcu nu și-a dezmințit renumele. De zgîrcit ce e, nici în noaptea cea mare n-a aprins luminile. Dar staff-ului PSD nici că-i pasă. La 20,45 deja sărbătorește. Chivas Regal la păhăruțe de plastic. Pe chipurile obosite de-atîta cărat la vot, se așterne relaxarea. Deja știu! Geoană a cîștigat exit-poll-urile acum o oră. 52 la 48, cum o să scrie acuma pe ecranul teveului. Știe președintele Ciupercă, care explică didactic că victoria lui Geoană este victoria tuturor celor care pun preț pe mai binele public. Primarul... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 17:33 (10978 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

REZULTATE în Ialomița, pe localități

Turul II al alegerilor prezidențiale, 6 decembrie 2009

REZULTATE în Ialomița, pe localități

Județul Ialomița-prezență la vot-54,84%
Mircea Geoană (PSD)-55,85%
Traian Băsescu (PD-L)-44,14%

Municipiul Slobozia (primar PSD)-prezență la vot-53,52%
Mircea Geoană (PSD)-54,32%
Traian Băsescu (PD-L)-45,67%

Municipiul Fetești (primar PNL)-prezență la vot-50,04%
Mircea Geoană (PSD)-54,66%
Traian Băsescu (PD-L)-45,33%

Municipiul Urziceni (primar PNL)-prezență la vot-52,08%
Mircea Geoană (PSD)-53,71%
Traian Băsescu (PD-L)-46,28%

Oraș Amara (primar PSD)-prezență la vot-52,00%
Mircea Geoană... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2009, 13:32 (7504 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL

Ialomița l-a votat pe Geoană, dar l-a cîștigat pe Băsescu

Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL

La fel ca și în primul tur (40,08%), și la cel de-al doilea PSD și-a adjudecat detașat județul Ialomița cu un procent de 55,80%. PD-L se află în urmă la aproape 10 puncte diferență, cu un procent de 44,20%. În ciuda susținerii acordate de filiala PNL, diferența a fost prea mică pentru a schimba semnificativ rezultatul votului. Dincolo de procente însă, dacă luăm în calcul strict numărul de voturi, se poate constata că fiecare dintre cele două formațiuni au obținut un număr aproape egal, puțin peste 24000 de voturi. De altfel, declarațiile președinților celor două filiale făcute imediat după anunțarea rezultatelor exit-poll-urilor confirmă lipsa de surprize a bătăliei electorale în Ialomița. «... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2009, 10:57 (8294 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dializa, de 4 ori mai scumpă cu apa lui Ionașcu

Sursa subterană de apă face găuri și în bugetul Spitalului Județean Slobozia

Dializa, de 4 ori mai scumpă cu apa lui Ionașcu

După ce a găurit metodic țevile de oțel ale rețelei îmbogățind orașul cu o nouă colecție de gropi, apa din sursa subterană face o nouă victimă: Secția de dializă a Spitalului Județean. Iar acesta e doar începutul...

Cheltuieli de 4 ori mai mari
Într-un banc uitat, de pe vremea comunismului, Bulă era întrebat unde se poate bea cea mai bună bere. «Dacă n-ai bani și relații, o bei la București... Dacă ai, cea mai bună bere o bei la Viena» explica Bulă la vremea respectivă. După 20 de ani, la Slobozia, bancul rămîne unul de actualitate. Iar la Secția de dializă a Spitalului Județean Ialomița, are conotații tragice. Pentru că, deși nu e vorba de bere ci doar de banala apă... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2009, 08:25 (11147 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Bibliotecarul Sandrei Brown

Munca cu cartea

Bibliotecarul Sandrei Brown

Într-o lume în care totul e pe internet, cititul a devenit o activitate desuetă. N-o mai fac nici măcar copiii din ciclul primar, d-apoi adulții. Și totuși... Independent a căutat și a găsit o bibliotecă cu 2200 de volume unde timpul s-a oprit în loc și aceiași 800 de oameni citesc zilnici aceleași cărți. Iar în topul acestora din urmă conduc detașat romanele Sandrei Brown, probabil prima autoare de best-selleruri pentru adulți din România anilor '90.

Biblioteca unde timpul s-a oprit
Biblioteca e cazată într-o sală mică, de trei pe patru, la care ajungem după o lungă rătăcire pe coridoare înguste și pustii. Pe unul dintre pereți, cel din stînga ușii, cărțile sînt așezate... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2009, 09:13 (16719 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Pesediștii au împărțit umbrele și s-au rugat privind la cer

«Ploaie pentru Mircea Geoană!»

În ultima zi a campaniei electorale, vineri, 4 decembrie, un comando electoral de peste 100 de pesedei locali, în frunte cu Silvian Ciupercă, s-au rugat social-democrat «să dea Ăl de Sus să plouă». Motivul?! Cele 100 de umbrele roșu-turbat, de campanie, pe care stă scris cu litere de-o șchioapă numele candidatului Geoană.
Și cum săptămînile astea Dumnezeu și-a luat ochii de la noi, făcînd 40 la sută din votanți să vadă doar «sînge» înaintea ochilor în cabinele de votare, ploaia nu s-a lasat așteptată! Ea a lovit scurt, mocănește, fix în Piața Revoluției, acolo unde comando-ul se oprise pentru o clipă, într-o grămadă organizată, să-și mai tragă sufletul din îndemnat electoratul la vot.
Și... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2009, 15:15 (12251 vizualizări - 5 comentarii)

ANCHETĂ

APA LUI IONAȘCU NU E POTABILĂ

Oficialul oficialului

APA LUI IONAȘCU NU E POTABILĂ

În cursul zilei de joi, 3 decembrie 2009, Institutul de Sănătate Publică București a dat publicității rezultatele analizelor de verificare a potabilității sursei subterane de apă care alimentează municipiul Slobozia și localitățile limitrofe. Concluzia categorică a seturilor de probe prelevate în ultimele trei săptămîni e indubitabilă: APA NU E POTABILĂ! Prefectul Mădălin Teculescu, unul dintre susținătorii acestui demers de reanalizare a calității apei, consideră imperios necesară convocarea Comitetului pentru Situații de Urgență în vederea identificării de soluții pe termen scurt care să remedieze situația.

Amoniu, fier și enterococi în apa slobozenilor... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2009, 08:28 (14579 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

15 miliarde de lei pentru elevii Liceului de Artă

15 miliarde de lei pentru elevii Liceului de Artă

Începînd de joi, 3 decembrie a.c., elevii Liceului de Artă din Slobozia beneficiază de un atelier multifuncțional, modern și dotat la cele mai exigente standarde în domeniu. Investiția demarată în urmă cu mai bine de un an constă în două corpuri de clădire legate de un coridor de legătură și o mansardă pentru depozitarea lucrărilor elevilor, destinate studiului practic al elevilor. Valoarea investiției, estimată inițial la 10 miliarde lei, s-a ridicat, la final, la 15 miliarde, din cauza unor lucrări suplimentare efectuate pe parcurs. Prezent la recepție, Gabi Ionașcu a declarat că «aceasta este cea mai nouă investiție finalizată a municipalității. După cum știți, în următoarea perioadă vom inaugura... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2009, 17:13 (7614 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
ISU Ialomița: 3 incendii produse în gospodăriile unor cetățeni

ISU Ialomița: 3 incendii produse în gospodăriile unor cetățeni

Marți, 22 martie a.c., pompierii ialomițeni au intervenit în cazul a 3 incendii produse în incinta a 3 gospodării de pe raza localităților ialomițene Valea Ciorii, Fetești și Movilița. În cazul incendiului ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2022, 15:50
(3023 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Peste 1600 fermieri ialomițeni au depus Cereri Unice de Plată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) se află în plină Campanie de primire a cererilor unice de plată pentru anul 2022. Astfel, în perioada 1-22 martie 2022, în județul Ialomița au fost ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2022, 15:40
(2234 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 30 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 23 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26888, fiind înregistrate 30 de noi cazuri față de ziua de marți, ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2022, 15:15
(1329 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de control ale DSVSA Ialomița

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează cu privire la faptul că, în intervalul 23.03.2022-01.05.2022, vor fi dispuse măsuri specifice, precum intensificarea controalelor ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2022, 15:00
(10166 vizualizări - 0 comentarii)


Exercițiu de simulare a unui cutremur la Liceul Teoretic «Paul Georgescu» Țăndărei

Exercițiu de simulare a unui cutremur la Liceul Teoretic «Paul Georgescu» Țăndărei

Joi, 24 martie a.c., în cadrul Liceului Teoretic Paul Georgescu» Țăndărei se va desfășura un exercițiu tactic de simulare a unui cutremur. Exercițiile de acest tip sunt absolut necesare și urmăresc modul ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2022, 12:30
(22638 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 43500 de lei

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 77 de evenimente, dintre care 73 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112 și au constatat 19 infracțiuni. Din totalul acestora, ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2022, 15:50
(8967 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 noi cazuri de COVID-19

Marți, 22 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26858, fiind înregistrate 18 noi cazuri față de ziua de luni, 21 martie ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2022, 15:35
(3523 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2022, 15:10
(10424 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: TVA rambursată de peste 7,44 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în primele două luni ale anului 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de 7,44 milioane ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2022, 11:25
(2289 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi aplicate la stațiile de distribuție carburanți

În perioada 10-16 martie 2022, inspectorii ITM Ialomița au desfășurat ample acțiuni de control la stațiile de distribuție carburanți. Aceștia au verificat modul în care sunt respectate cerințele minime ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2022, 17:15
(16492 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Luni, 21 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26840, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de duminică, 20 martie ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2022, 15:15
(4037 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Locuință cuprinsă de flăcări

Duminică, 20 martie a.c., pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din Dridu. Trei echipaje de pompieri cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2022, 13:00
(8692 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Incendii de vegetație uscată la Moldoveni, Movila, Roșiori, Țăndărei și Dridu

Incendii de vegetație uscată la Moldoveni, Movila, Roșiori, Țăndărei și Dridu

Duminică, 20 martie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină în cazul a 6 incendii de vegetație uscată, produse pe raza localităților Moldoveni, Movila, Roșiori, Țăndărei și Dridu. În ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2022, 12:40
(10050 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 25 de noi cazuri de COVID-19

Duminică, 20 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26836, fiind înregistrate 25 de noi cazuri față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2022, 16:05
(2124 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 19 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26811, fiind înregistrate 18 noi cazuri față de ziua de vineri, 18 ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2022, 15:50
(1565 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Criza refugiaților ucraineni, în atenția autorităților

Vineri, 18 martie a.c., Instituția Prefectului Ialomița a convocat Comitetul Județean pentru Situații de Urgență. În cadrul întâlnirii oficiale au fost discutate aspecte legate de triajul refugiaților ucraineni ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2022, 16:40
(20282 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Haine contrafăcute, confiscate de polițiști

Joi, 17 martie a.c., polițiștii din Fetești, în timp ce desfășurau acțiuni specifice pe raza de competență, au surprins o persoană în timp ce oferea spre vânzare trecătorilor mai multe articole de îmbrăcăminte ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2022, 15:50
(2132 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Femeie bătută de concubin

În ziua de joi, 17 martie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu, după ce o femeie de 49 de ani, domiciliată în comuna Traian, a sesizat faptul că a fost agresată de concubin ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2022, 15:45
(4362 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 30 martie 2022, termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 30 martie 2022, este termenul limită de depunere a Formularului 394. Perioada de raportare este cea declarată ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2022, 15:30
(11087 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 21 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 18 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26793 , fiind înregistrate 21 de noi cazuri față de ziua de joi, 17 ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2022, 15:10
(1738 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor din județ 442 de noi locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea se sunt destinate persoanelor calificate într ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2022, 12:40
(4135 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 200 milioane de euro pentru Ajutoarele Naționale Tranzitorii, în 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce la cunoștința beneficiarilor că până la data curentă a autorizat la plată Ajutoare Naționale Tranzitorii (ANT) în sectoarele vegetal și zootehnic ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2022, 10:30
(9198 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive în școlile din județ

În ultimele 24 de ore, peste 800 de elevi din Fetești și comunele arondate Secției nr. 1 Poliție Rurală Slobozia au participat la acțiunile desfășurate de polițiști, în scopul prevenirii victimizării acestora ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2022, 17:15
(2616 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 21 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 17 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26772, fiind înregistrate 21 de noi cazuri față de ziua de miercuri, 1 ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2022, 15:16
(1203 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune de amploare a polițiștilor

Acțiune de amploare pe raza municipiului Fetești pentru pentru menținerea climatului de ordine și siguranță publică și reducerea riscului rutier. Au fost aplicate 93 de sancțiuni contravenționale și constatate ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2022, 17:10
(6734 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focar de Pestă Porcină Africană la Bărbătescu

Potrivit Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor, miercuri, 16 martie 2022, pe raza județului Ialomița se înregistrează un focar de pestă porcină în localitatea Bărbătescu, declarat ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2022, 15:40
(2351 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 39 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 16 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26751, fiind înregistrate 39 de noi cazuri față de ziua de marți, ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2022, 15:20
(1642 vizualizări - 0 comentarii)


APIA eliberează adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2022

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începând de miercuri, 16.03.2022, eliberează adeverințe pentru beneficiarii schemelor de plăți directe (schema de plată unică pe suprafață ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2022, 14:50
(2310 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni au donat sânge

Polițiștii ialomițeni au donat sânge

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și-a arătat solidaritatea printr-o acțiune de donare de sânge față de militarii și civilii din Ucraina, care au luptat și au fost răniți în urma războiului ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2022, 13:05
(2213 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Munteni-Buzău

Incendiu la o casă din Munteni-Buzău

Marți, 15 martie a.c., în jurul orelor 18,00, pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au fost solicitați să intervină pentru limitarea și lichidarea unui incendiu produs la o casă de locuit ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2022, 12:20
(3711 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...