Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Geoană seduce alegătorii cu ajutorul Maicii Domnului

PSD l-a atrîrnat pe Dumnezeu la brăcinari

Geoană seduce alegătorii cu ajutorul Maicii Domnului

În vreme ce caravana PD-L împarte 5 căciuli și 3 fulare de comună, partidul lui Geoană, mai social-democrat și mai darnic, dă să ajungă la toată lumea. Numai că, spre deosebire de campaniile anterioare, cînd se împărțeau bere și cîrnați, de data asta Geoană împarte credință. În Ialomița, credința s-a materializat sub forma unor brelocuri chinezești din copertă de caiet, vopsite în roșu și pictate regulamentar cu chipul Maicii Domnului. Nu știm cîtă priză vor avea aceste flecuștețe electorale la șorțurile bătrînelor de 80 de ani (cel din fotografie ne-a fost încredințat sub cuvînt că-l vom returna), dar știm cu siguranță că Geoană l-a mîniat pe Dumnezeu prin reprezentanții lui legali pe pămînt... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2009, 19:00 (7311 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ANCHETĂ

«Nu vreau decât să mă lase să-mi văd copilul!»

Un părinte acuză autoritățile locale din Fetești de blocarea demersurilor de încredințare a copilului

«Nu vreau decît să mă lase să-mi văd copilul!»

Povestea sosită pe adresa redacției este un caz clasic de dramă domestică. Divorțați anul trecut, Beznilă George și Beznilă Simona, părinții unei fetițe de numai 3 ani, își revendică în instanțele de judecată dreptul de a le fi încredințată minora. Procesul, sau mai degrabă procesele, se află pe rol la Judecătoria Sectorului 5 București și, în acest moment, se derulează cu greutate din cauza sincopelor intervenite în activitatea judecătorească. Ce este însă spectaculos la acest caz este faptul că, potrivit declarațiilor lui George Beznilă, declarații probate cu zeci de pagini de dosar, autoritățile locale din Fetești refuză în mod sistematic dreptul obținut în instanță de către acesta de a-și... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2009, 04:48 (9098 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cârmaciul de la Finanțe are artroză

Anunț umanitar

Cîrmaciul de la Finanțe are artroză

Avem plăcerea să vă anunțăm pe această cale că, începînd de luni, 15 noiembrie 2009, decanului de vîrstă al directorilor din Finanțe i-a expirat concediul medical. Al treilea. Cum Casa de Asigurări de Sănătate a avertizat clar doctorii de familie să manifeste «o exigență deosebită la eliberarea certificatelor medicale pentru incapacitate temporară de muncă», încercăm pe această cale să lansăm un apel umanitar către eventualii medici dispuși să-i prelungească lui Vîjdea concediul medical cu diagnosticul de 634 cronic (pentru aceia dintre dumneavostră care nu au fost în viața lor bolnavi închipuiți precizăm că 634 este codul de boală pentru gonartroză sau artroza genunchiului). În caz contrar, vom... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2009, 17:17 (11003 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile locale au suplimentat numărul de locuri de taxi cu încă 60

În timp ce taximetriștii au dus Primăria Slobozia în instanță

Autoritățile locale au suplimentat numărul de locuri de taxi cu încă 60

Pe scurt, istoria scandalului dintre taximetriștii și autoritățile locale s-a scris încă din primele luni ale anului în curs. Într-o primă etapă, Primăria Slobozia a demarat procedura de atribuirea a unui număr de 150 autorizații de taxi, moment consumat în februarie 2009. La procedura de atribuire au participat 52 de operatori independenți și 12 operatori economici. Cinci dintre operatorii economici au pierdut, neîndeplinind criteriile de departajare. La scurtă vreme, aceleași autorități s-au răzgîndit și au stabilit o nouă dată de atribuire, în acest timp producîndu-se și modificarea criteriilor și punctajelor de departajare. Iar numărul de autorizații a fost majorat de la 150 la 210. Evident... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2009, 12:41 (6058 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Sper ca Fetești să rămână un oraș galben pentru că și eu sunt galben!»

Gheorghe Catrinoiu, un primar cît un oraș

«Sper ca Fetești să rămînă un oraș galben pentru că și eu sînt galben!»

Gheorghe Catrinoiu a fost consilier local. Nu i s-a părut de ajuns... Așa că a devenit consilier județean! Nici funcția asta n-a fost suficientă! Drept pentru care, în 2008, s-a ales primar. Cu ajutorul lui! Și al prietenilor care au avut încredere în el și l-au susținut necondiționat. Pentru că erau veri, frați, unchi, mătuși și nepoți pînă la al șaptelea neam. Toți feteșteni get-beget care au jurat cu mîna pe volanul jeep-urilor din dotare că vor elibera orașul de ciuma roșie a PSD. Acum orașul Fetești e galben ca păpădia. Iar primarul Gheorghe Catrinoiu acordă selectiv și relaxat interviuri. Noi am fost extrași la tragerea la sorți de săptămîna trecută după trei luni de așteptare. Mai bine... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2009, 12:29 (9325 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Generația Jetix face fotbal de performanță

Generația Jetix face fotbal de performanță

Sîmbătă dimineață, cam pe la momentul cînd pentru majoritatea copiilor începe a treia oră de desene animate pe Jetix, am avut curiozitatea să vizităm terenurile sintetice de pe stadionul «1 Mai» din Slobozia. Îmbrăcați precum steliștii, 18 pitici împînzeau terenul încă de pe la 8,00, călcînd în picioare cea mai dragă dintre jucăriile pămîntului, mingea de fotbal. Cînd am sosit noi, la 9,00, antrenamentul era în toi. Cu tricouri personalizate lungi pînă la genunchi, meritul părinților, copiii, împărțiți în șiruri indiene, dispuse față în față, învățau unul dintre procedeele de bază: deposedarea. Rînd pe rînd, fruntașii distribuțiilor plecau unul spre altul. Primul, cu mingea la picior, exersa faza... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:40 (7683 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Flavia Mincu și Vivian Corcheș, dans, Satori Club

Viitor de aur sportu' nostru are

Flavia Mincu și Vivian Corcheș, dans, Satori Club

Flavia Mincu are 11 ani și dansează de 2 ani și jumătate. L-a întîlnit pe Vivian Corcheș pe ringul de la Satori Club, în 2007... Și de atunci au devenit nedespărțiți. El este mai mare, are 13 ani. Dar diferența de vîrstă nu a contat în sportul pe care au ales să îl practice. Două ședințe pe săptămînă, obositoare și costisitoare. Pentru că, o dată ajunși în clasa valorică E, unde evoluează în prezent, cei doi sportivi au înțeles că nici un efort al părinților nu e prea mare pentru a-și îndeplini visele. «La început a fost un hobby. Pentru condiție fizică, pentru a crește frumos. Acum vrem mai mult. Vrem premii! Și pentru asta muncim în fiecare săptămînă» ne explică Vivian în timp ce se lasă fotografiat... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:39 (9530 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal

Denisa Păduraru revine acasă

CSM Slobozia a făcut în această săptămînă una dintre cele mai importante achiziții din ultima vreme, asigurîndu-și serviciile extremei Denisa Păduraru. Denisa are 22 de ani, a plecat în handbalul mare de la CSS Slobozia și a evoluat multe meciuri în Liga Națională, în tricoul echipelor Oțelul Galați și Hidroconcas Buzău. «Mă bucur foarte mult că revin la Slobozia, sub comanda profesorului Marian Simion. Nu voi avea probleme de acomodare pentru că le cunosc pe multe dintre fete și am văzut o bună parte din meciurile echipei» a spus sportiva. De remarcat că Denisa Păduraru a cîștigat în 2002 titlul național la Junioare III, cu CSS Slobozia, echipă din care mai făceau parte Andrea Nica și Cristina... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:38 (8855 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia-Partizan Merei 6-0

Șase boabe, norma casei

Calitatea tot mai bună a jocului echipei lui Ion Răuță a fost testată din plin vineri, 13 noiembrie 2009, cînd uniriștii au trecut lejer de o echipă a Mereiului destul de incomodă pentru alte adversare. În prima repriză, omul orchestră a fost Viorel Gheorghe, cel care printr-o triplă realizată în minutele 20, 23 și 40 a stabilit scorul la pauză: 3-0. În a doua parte, ștafeta a fost preluată de Constantin Toma, care a înscris de două ori ('56, '70) fiind completat de alt marcator constant, Stelian Stan, cu o reușită în minutul 80. 6-0, scor fluviu care reprezintă un important aport moral pentru ultimele trei întîlniri cu Medgidia (meci disputat după închiderea ediției), Eforie și Calatis Mangalia... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:37 (5581 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Scrieți pentru Andreea!

Nu, nu versuri! E prea banal și Andreea a depășit demult această etapă existențială. Dacă vreți să-i atrageți atenția așa cum v-o atrage ea vouă în acest moment, pentru Andreea trebuie să scrieți proză. Pentru că dincolo de cei 17 ani ai săi, cei 58 de centimetri cît măsoară în talie și de pasiunea ei pentru modelling, pentru Andreea cel mai important lucru din lume e scrisul. «Mă liniștește și mă binedispune! E o hrană pe care o dau și pe care o primesc cu egală plăcere. Iar dacă cineva vrea să-mi atragă cu adevărat atenția, trebuie să-mi scrie. Dar nu sms-uri și nici numere de telefon pe colțul șervețelelor în discotecă... Am cunoscut deja băieți care pot mai mult!». No comment!... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:15 (22290 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița dau de pământ cu Legea

Primăriile din Ialomița dau de pămînt cu Legea

De circa 3 ani, Prefectura Ialomița atrage atenția asupra modului în care administrațiile locale calcă în picioare Legea, prin hotărîri de Consiliu Local ilegale, dispoziții arbitrare emise de primari sau decizii de-a dreptul absurde ce încalcă cele mai elementare norme de drept administrativ. Și tot de ceva timp, aceleași administrații locale și aceiași primari continuă să facă abuz de prerogativele deținute, emițînd, pe bandă, astfel de aberații aministrative. Așa se face că, numai în luma octombrie a acestui an, Prefectura a contabilizat nu mai puțin de 15 astfel de acte pentru care nu a emis avizul de legalitate. Pe două dintre acestea vi le prezentăm mai jos în toată splendoarea lor.
... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 17:53 (5836 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul de Jurgență Slobozia, reabilitat cu bani elvețieni

Spitalul de Jurgență Slobozia, reabilitat cu bani elvețieni

După tergiversări îndelungate și numeroase studii de fezabilitate, administrația județeană a pus pe picioare un proiect viabil de reabilitare a celei mai mari unități sanitare din județ, Spitalul de Urgență Slobozia. Reabilitarea se va realiza în două etape, iar proiectul prevede drept termen de finalizare a lucrărilor sfîrșitul anului 2010. Investiția se va derula tot în două etape, prima, în valoare de aproximativ 6 milioane lei, constînd în realizarea cadrelor metalice exterioare. Cea de-a doua, a cărei valoare se ridică la 3 milioane lei, susține montarea unui sistem de atenuare a amplitudinii oscilațiilor. De remarcat faptul că principalul partener în acest proict este Ambasada Elveției,... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 17:51 (5847 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia primarului Ionaşcu

CENTRUL ORAŞULUI, 17 NOIEMBRIE 2009
(slideshow)

o nouă spărtură în reţeaua subterană de apă. fără comentarii

... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 11:57 (6191 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

35 mii de îmbolnăviri și 192 mii de zile de spitalizare

Ialomița, județ suferind

35 mii de îmbolnăviri și 192 mii de zile de spitalizare

Sistemul de sănătate ialomițean a susținut, doar pînă la finele lunii septembrie 2009, nu mai puțin de 192 mii de zile de spitalizare pentru 35 mii de cazuri de îmbolnăviri. Potrivit unor date statistice ale Școlii Naționale de Sănătate Publică și Management Sanitar, instituție cu competențe în validarea cazurilor de îmbolnăviri, cele 4 unități spitalicești din județul nostru au tratat, de la începutul anului pînă la finele lunii septembrie 2009, nu mai puțin de 35429 de cazuri în 192 mii de zile de spitalizare. Dintre acestea, cele mai multe cazuri se remarcă la capitolul neurologie, pînă la sfîrșitul lunii septembrie 2009, peste 1733 de ialomițeni fiind diagnosticați în spitale... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2009, 19:04 (7772 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Pe mine nu m-a înfrânt sistemul ticăloșit. Dar există o realitate: nici eu nu l-am înfrânt pe el. Încă!»

Președintele Traian Băsescu, la «Nașul»-B1 TV

«Pe mine nu m-a înfrînt sistemul ticăloșit. Dar există o realitate: nici eu nu l-am înfrînt pe el. Încă!»

Președintele Traian Băsescu le-a explicat românilor, la emisiunea «Nașul»de la B1TV, ce-l deosebește de alți oameni politici postedecembriști care au făcut parte din defunctul PCR sau de tinerii formați sub influența nomenclaturii PCR. Președintele a mai descifrat și opțiunea lui Ion Iliescu pentru Mircea Geoană, în detrimentul lui Sorin Oprescu. «Toată tinerețea, partenerii mei de ședință PCR erau valorile, furtunile, marea și o navă de 306 metri lungime» a ținut să declare președintele Băsescu. «Ion Iliescu a înțeles că dacă s-ar fi îndreptat cu susținerea către Sorin Oprescu, care eu cred că-i este mai drag, dacă îmi permiteți să fac aprecierea asta, și Oprescu îi este mult mai loial lui Ion... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2009, 17:14 (7556 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

115 milioane de euro, «înghițite» de șomaj, pensii și ajutoare sociale

Ialomița în criză financiară

115 milioane de euro, «înghițite» de șomaj, pensii și ajutoare sociale

România e în recesiune. Guvernanții se bat în măsuri de evitare a colapsului financiar. Autoritățile locale aproape că sînt în faliment. Instituțiile publice se plîng de o acută lipsă a fondurilor necesare desfășurării activităților. Investițiile lipsesc cu desăvîrșire. Firmele falimentează de la o zi la alta, iar criza amenință, inclusiv în Ialomița, angajații ce încă nu și-au pierdut slujbele. Deși acestea previziuni sumbre sînt susținute de specialiști financiari, statul român se dovedește neputincios în fața stopării pomenilor sub forma unor ajutoare financiare. E drept, o parte din acești bani ajung în buzunarele celor nevoiași; o parte însă iau calea leneșilor ce, lună de lună, întind mîna... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2009, 13:12 (8200 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

«Eu cred că am supărat serios reprezentanții PSD Ialomița»

Prefectul Teculescu reacționează

«Eu cred că am supărat serios reprezentanții PSD Ialomița»

Imediat după publicarea în premieră a scrisorii deschise pe site-ul nostru, prefectul județului, Mădălin Teculescu a acceptat un scurt comentariu legat de această dispută cu conotații politice pe care PSD a ales să o facă publică. «Eu cred că am supărat serios reprezentanții PSD, dar țin să precizez pentru informarea corectă a opiniei publice că nu am făcut decît să atrag atenția primarilor că trebuie să fie mai atenți la cheltuirea banilor publici. În plus, încă de ieri (n. red.: miercuri, 11 noiembrie 2009) am solicitat, printr-o adresă remisă Consiliului Județean, Asociației Comunelor și Direcției Finanțelor Publice, inițierea unei dezbateri publice pe această temă. Eu sînt acela care am pus... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2009, 18:06 (9866 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

RĂZBOI ÎNTRE PREȘEDINTELE CONSILIULUI JUDEȚEAN, SILVIAN CIUPERCĂ ȘI PREFECTUL DE IALOMIȚA, MĂDĂLIN TECULESCU

Organizați PSD vs Prefectura Ialomița

RĂZBOI ÎNTRE PREȘEDINTELE CONSILIULUI JUDEȚEAN, SILVIAN CIUPERCĂ ȘI PREFECTUL DE IALOMIȚA, MĂDĂLIN TECULESCU

PSD Ialomița a demarat joi, 11 noiembrie, o campanie împotriva prefectului Mădălin Teculescu. Într-o scrisoare publică adresată mass-mediei locale, prefectul este acuzat de «grave încălcări ale atribuțiilor de serviciu, abuz de funcție și necunoaștere a legii». Scrisoarea, pe care o reproducem integral, este semnată de președintele PSD, Silvian Ciupercă, în calitate de președinte al Consiliului Județean Ialomița, primarul Gabi Ionașcu, în calitate de președinte al Ligii Primarilor PSD din Ialomița, primarul din Țăndărei, Vasile Sava și Lucian Corlău, primarul comunei Vlădeni, în calitate de președinte al filialei ialomițene a Asociației comunelor din Romînia.
Acuzațiile, cele mai grave din... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2009, 18:03 (9470 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

AU RĂMAS FĂRĂ GAZ

Amonil SA, din nou în pericol de a-și închide porțile

AU RĂMAS FĂRĂ GAZ

După ce, la începutul lunii octombrie 2009, Amonil SA a fost executată silit și a pierdut o parte importantă din patrimoniul propriu, actual Combinatul de îngrășăminte chimice din Slobozia se află în pericol de a-și închide porțile. Potrivit ultimelor rapoarte remise Bursei de Valori București, Amonil SA aduce la cunoștință faptul că furnizorul principal de gaz metan, Interagro SA nu mai poate livra gaze naturale. În consecință, pentru a evita închiderea stațiilor de producție, reprezentanții societății s-au adresat SNGN Romgaz SA Mediaș, în vederea contractării unei cantități de gaz metan necesare desfășurării procesului de producție. Răspunsul venit însă de la Romgaz Mediaș a fost nefavorabil... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2009, 13:14 (7989 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Jumătate din suprafețele agricole ale județului riscă să rămână necultivate

Agricultura ialomițeană se retrage în munți

Jumătate din suprafețele agricole ale județului riscă să rămînă necultivate

Anunțat ca posibil sau probabil pînă la jumătatea lunii octombrie, falimentul agriculturii ialomițene a devenit, la acest început de noiembrie 2009, o certitudine. Fermierii ialomițeni continuă să aștepte subvenția pe suprafață, motorina a fost livrată pentru doar 60 la sută din cereri, iar dintre cele 12 mii de solicitări depuse în cadrul campaniei SAPS 2009 au fost luate în calcul puțin peste 500.

Dezastrul din noiembrie
Potrivit operativei întocmite de Direcția Agricolă de Dezvoltare Rurală Ialomița, la începutul acestei luni, din suprafața agricolă de 374178 de hectare, în acest moment suprafața arăturilor de toamnă se ridică la 173168 de hectare, adică mai puțin... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2009, 11:12 (7158 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: «Hai pe net! 2012», campanie lansată de Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, partener al Consorțiului Alianța Digitală pentru România, lansează, în perioada 26-30 martie 2012, Campania «Hai pe net! 2012». Activitățile aflate în organizarea ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:58
(7457 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: A furat din curtea consăteanului

După ce în perioada 9-26 martie 2012 a furat mai multe bunuri din locuința unui bărbat de 36 ani, din Ciulnița, un bărbat de 47 ani a fost identificat și prins de polițiști. Hoțul, consătean cu victima ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:56
(9708 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Ialomița: Hoți de fier vechi

Marți, 27 martie a.c., polițiștii din Țăndărei au prins pe raza de competență doi bărbați de 38, respective 47 ani. Cei doi, domiciliați în Fetești, se deplasau cu două căruțe în care transportau peste ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:55
(9015 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor și jandarmilor

Marți, 27 martie, în intervalul orar 15,00-17,00, polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(8857 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pescari fără autorizație, prinși

Doi tineri de 21, respectiv 26 ani, ambii din Fetești, au fost prinși marți, 27 martie a.c., de către polițiști în timp ce pescuiau pe brațul Borcea. Cei doi s-au folosit de o ambarcațiune de tip lotcă ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(9475 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:25
(8605 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează asupra înșelăciunilor din mediul rural!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația asupra pericolului de înșelăciune. Este vorba despre un mod de operare extrem de periculos și aplicat cu succes în cazul bătrînilor din mediul rural. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:13
(8262 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru raportarea anuală a persoanelor juridice aflate în lichidare

Vineri, 30 martie 2012, este data limită pînă la care persoanele juridice aflate în lichidare pot depune raportarea anuală la administrațiile financiare teritoriale. Obligația se aplică societăților comerciale ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:11
(13693 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident într-o intersecție

Luni, 26 martie a.c., la Țăndărei s-a produs un accident de circulație cu o victimă. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un bucureștean, de 36 ani, se deplasa la volanul unei autoutilitare, în ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:07
(9770 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Trei saci cu sturioni, confiscați

Luni, 26 martie, polițiștii au prins, la Făcăeni, doi bărbați de 32, respectiv 60 ani, domiciliați în Bordușani, care se deplasau cu o căruță. În vehiculul celor doi, polițiștii au găsit trei saci cu pește ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:04
(9832 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Doi bărbați de 29 și 35 ani, ambii din Slobozia, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor, luni, 26 martie, de către un bărbat din Gheorghe Lazăr, care ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:03
(10133 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi fără permise, la volan

Un bărbat de 63 ani, din Fetești, a fost oprit de polițiști luni, 26 martie, în trafic, în comuna Stelnica, în timp ce conducea un autovehicul. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit cp ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:01
(7215 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinică medicală angajează asistent medical cu experiență în recoltare și reprezentant medical pentru punctul de lucru din Slobozia
CV-urile vă rugăm să le trimiteți ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 10:12
(9083 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Un bărbat de 34 ani, din Căzănești, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină ce figura urmărită internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat vineri, 23 martie, cînd polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:31
(9537 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu mașina într-un panou publicitar

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 23/24 martie, la Slobozia, în jurul orei 03,00, s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Potrivit polițiștilor, un tînăr de 21 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:22
(8984 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 12 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 56000 lei

În perioada 23-26 martie, polițiștii rutieri au sancționat neregulile comise de șoferi pe șoselele județului prin aplicarea a peste 270 amenzi, retragerea a 5 certificate de înmatriculare, alți 12 șoferi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:18
(10700 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru infracțiuni rutiere

Vineri, 23 martie, un bărbat de 37 ani a fost prins și încarcerat. Pe numele acestuia Judecătoria Ploiești a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 ani închisoare pentru o infracțiune la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:03
(9792 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii anchetează un tînăr de 26 ani, din Traian, pentru furt. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor vineri, 23 martie, cînd un bărbat de 32 ani din localitate a anunțat polițiștii că din curtea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:33
(7977 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian furt


Adăpost de animale cuprins de flăcări la Ion Ghica, furaje arse la Fetești

În după-amiaza zilei de duminică, 25 martie a.c, un adăpost de animale al unui cetățean din satul Ion Ghica a fost cuprins de flăcări, după ce proprietarul a aprins un foc în curte și l-a lăsat nesupravegheat ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:13
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

Un tînăr prahovean, de 23 ani, conducător al unui autoturism, a fost oprit în trafic de polițiști pentru un control de rutină. Verificările ulterioare au demonstrat că tînărul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:11
(9404 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 114 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 26 martie 2012, sînt disponibile 114 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:10
(8160 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Biciclist accidentat

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 23 martie, la Fetești s-a produs un accident de circulație în urma căruia o persoană a fost rănită. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un constănțean ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:01
(8536 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Polițiștii ialomițeni le-au pus gînd rău braconierilor. În urma unei acțiuni preventive, în năvoadele oamenilor legii au picat nu mai puțin de opt bărbați, toți cercetați acum pentru braconaj piscicol. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:54
(9143 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Moaște de la Mânăstirea Comana

Urziceni: Moaște de la Mînăstirea Comana

Timp de 3 zile, în perioada 29 martie-1 aprilie 2012, vor poposi la Urziceni moaștele «Sf. M. Mc. Ecaterina», din Episcopia Giurgiului, de la Mînăstirea Comana. Potrivit declarației preotului Bogdan Ionuț ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:46
(11200 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni moaște


Ialomița: În trafic, cu numere de înmatriculare expirate

Miercuri, 21 martie, polițiștii rutieri au depistat în trafic un autoturism condus de un tînăr, de 21 ani, din comuna Cornetu-Ilfov. În urma verificărilor efectuate cu privire la autoturism, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:39
(11062 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Accident mortal după ce s-a răsturnat cu mașina

Joi, 21 martie a.c., pe unul dintre drumurile comunale din apropierea comunei Săveni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane și vătămarea corporală a unei alteia. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:19
(11819 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Săveni accident


IPJ Ialomița: Număr record de avansări de «Ziua Poliției»

IPJ Ialomița: Număr record de avansări de «Ziua Poliției»

Vineri, 23 martie, începînd cu ora 10,00, la sala de festivități din cadrul Casei de Cultură a Sindicatelor din municipiul Slobozia a avut loc o ședință festivă, prilejuită de sărbătorirea Zilei Poliției ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:09
(8797 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Șoferi prinși beți la volan

Acțiunile polițiștilor rutieri pentru combaterea încălcărilor la regimul circulației pe drumurile publice au dus la identificarea altor două infracțiuni în trafic. Primul șofer, un bărbat de 47 ani, din ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:05
(9865 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 26 martie 2012, termen scadent pentru depunerea declarațiilor

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că luni, 26 martie 2012, inclusiv, este ultima zi în care mai pot fi depuse următoarele declarații:
-Declarația privind obligațiile ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:02
(12904 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bișnițarii la control

Polițiștii slobozeni au organizat în cursul zilei de miercuri, 21 martie a.c., o acțiune pe linia prevenirii și combaterii comerțului ilegal. În cadrul acțiunii, polițiștii au verificat 16 societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 16:38
(9097 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...