Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

«Tase», la puterea a 4-a

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Agricola Borcea 4-2

«Tase», la puterea a 4-a

Meciul cu Agricola Borcea era privit cu oarecare teamă de suporterii Recoltei Gheorghe Doja. Privind foaia de joc, nu aveai cum să nu remarci nume ca Ghinga, Goge, Călințaru sau Potecea, jucători cu zeci, poate chiar sute de meciuri în primele două divizii. Ca să fim pe deplin sinceri, așteptările vizau, mai degrabă, un rezultat nefavorabil. Antrenorul Mirel Condei și elevii săi aveau însă alte așteptări care, după confruntarea cu trupa lui Viorel Ferfelea, au fost răsplătite. Mirel Condei a început meciul cu următorii jucători: Borțea-Barabaș, Ene, Lungu, Andrei-Alexe, Ivan-Răduca, Drăgan, Liță-Năstase. Au mai intrat Palii, Comșa, Eavaz, Anton și Bălan.

Goluri încă din primele minute... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2023, 19:05 (13515 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Procesomanul din fire, n-are lecuire

Procesomanul din fire, n-are lecuire

L-am lăsat pe juristul Spitalului Județean, Vasile Zamfir, în anul de grație 2021, încercând să devină director al Casei Județene de Sănătate Ialomița.Vi-l mai amintiți? Da, da, cel din poză! Sau cel pe care l-a obligat Primăria Slobozia să-și dărâme gardul construit ilegal pe spațiul public. Asta după ce ceruse anularea concursului de manager la Spitalul Județean pentru că n-avusese loc să candideze. Și la ani distanță de când tot el ceruse executarea silită a instituției. Da! Același care, prin 2015, pe mână cu Andalex, o firmă privată de transport pacienți, escroca Spitalul prin contracte one­roase pentru că șpăgile de mii de euro la angajarea asistentelor nu-i mai ajungeau. Și exemplele ar... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2023, 17:20 (12259 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Încă o victorie pentru CSM Unirea Slobozia

Handbal, junioare 2

Încă o victorie pentru CSM Unirea Slobozia

Jucătoarele antrenate de profesorul Alexandru Ivan continuă să strângă puncte pentru realizarea obiecti­vului: calificarea în Grupa «Valoare» a Campionatului junioarelor 2. Micile handbaliste de la CSM Unirea Slobozia au obținut a 4-a victorie în 5 meciuri. Ialo­mițencele au trecut, în deplasare, de CSS Medgidia, cu 42-24, după ce la pauză au avut 21-9. Pentru CSM Unirea Slobozia au marcat: Sîrghi-12 goluri, Mateescu-9, Trifa-7, Oprea-6, Antohi-5, Dumitrache-2, Tache-1. La final, jucătoarele Sloboziei au dedicat victoria co­legei lor, Andreea Răileanu, proaspăt operată la ligamente. Următorul meci al tinerelor jucătoare din Slo­bozia se va juca duminică, 5 noiembrie 2023, când vor primi, pe propriul... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2023, 13:45 (5500 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Start de retur cu surprize puține

Fotbal, Liga a IV-a

Start de retur cu surprize puține

Prima etapă a returului Ligii a IV-a ialomițene a păstrat, în mare parte, lucrurile așa cum le-am știut din tur. Derby-ul Seriei Est s-a jucat la Amara, iar CSM Fetești s-a dovedit aceeași echipă invin­cibilă. Mai mult, feteștenii au scăpat, din nou, fără gol primit. Liderul seriei a învins și la Amara, cu 1-0, grație golului înscris de fostul junior al Unirii Slobozia, Alexandru Drezaliu. În aceeași serie, Victoria Țăndărei a zdrobit echipa din Albești, chiar pe terenul acesteia. Abatorul Slobozia a învins, pe propriul teren, Unirea Grivița, făcând uitat acel 1-5 din tur. Abatorul prinde ceva culori în obraji și se pare că-și va disputa ultimul loc de play-off cu cei de la Iazu, victorioși... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2023, 11:20 (4412 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a colectat doar 5700 de lei din impozitarea bacșișului

În primul semestru al anului 2023

Ialomița a colectat doar 5700 de lei din impozitarea bacșișului

Analiștii financiari au făcut o verificare cu privire la sumele pe care Statul le-a încasat o dată cu introducerea măsurii de impozi­tare a bacșișului lăsat la restaurante sau cafenele. Datele arată că Ialomița se situează printre ulti­mele județe la nivel național în ceea ce privește îndeplinirea acestei obligații fiscale. Astfel, în pri­mul semes­tru al acestui an, din impo­zitarea bacșișului, Ialomița a reușit să colecteze la buget doar 5700 de lei.

Valori mici ale sumelor colectate De la 1 ianuarie 2023, localurile de alimentație publică au fost obligate să evidențieze bacșișul... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2023, 15:20 (8720 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă configurație pentru viitorul Bloc Operator al spitalului din Slobozia

O nouă configurație pentru viitorul Bloc Operator al spitalului din Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a definitivat confi­gurația viitorului Bloc Operator, clădire care se construiește cu fonduri acordate de Guvernul României. Astfel, potrivit noilor decizii, în cadrul noului Bloc Operator vor funcționa 6 săli de operații, iar aparatura medicală necesară desfășurării intervențiilor va fi de ultimă generație. «A fost nevoie să ajustăm proiectul și să-l facem astfel încât să corespundă nevoilor pe care le avem în prezent!» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

O nouă configurație Blocul Operator este cea mai mare... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2023, 10:55 (26479 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Școlile ialomițene se bazează pe consilierii școlari

Școlile ialomițene se bazează pe consilierii școlari

După mai bine de 5 ani de așteptare, în baza unei decizii a Ministerului Educației, la începutul acestui an, județului Ialomița i-au fost repartizate 12 posturi de consilieri școlari. Astfel, numărul consi­lierilor școlari prezenți în unitățile de învățământ s-a îmbunătățit consi­derabil. Reprezentanții Centrului Județean de Resurse și Asistență Educațională Ialomița consideră însă că este nevoie de mai mulți specialiști, mai ales în mediul rural.

Elevii au nevoie de consiliere Consilierea școlară ajută elevii atât în relația cu școala, cât și cu familia. Mai mult, consilierii școlari... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2023, 12:55 (4481 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Unirea învinge, în premieră, echipa Armatei!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CSA Steaua București 1-0

Unirea învinge, în premieră, echipa Armatei!

«M-am uitat la meciul dintre Șelimbăr și Slobozia și, sincer, nu am reușit să scot nimic pentru vizionare!» a declarat fostul antrenor de perspectivă și actualul tehnician al unei echipe fără obiectiv, Daniel Oprița, la finalul meciului pierdut de echipa sa cu Unirea Slobozia. Adevărul e că, cel puțin la faza golului, notițele lui Oprița nu puteau ajuta: Ekollo nu a jucat, iar Dorobanțu a intrat doar câteva minute. Unirea Slobozia a învins în premieră CSA Steaua, a făcut-o în același stil italian, dar a meritat pe deplin victoria, pentru că a avut cele mai mari ocazii. A fost un meci frumos, echilibrat, jucat în fața a peste 3000 de spectatori. Atmosfera a fost animată de cei 300 de suporteri... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2023, 02:05 (4735 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri Hidroelectrica pentru programul «Educație prin Șah» al CCD Ialomița

Fonduri Hidroelectrica pentru programul «Educație prin Șah» al CCD Ialomița

Compania Națională Hidroe­lectrica, unul dintre cei mai mari furnizori de energie electrică din țara noastră, a decis să finanțeze derularea programului «Educație prin Șah». Inițiativa aparține Casei Corpului Didactic Ialomița și a fost lansată anul trecut, cu sprijinul Federației Române de Șah.

Cursuri de șah pentru educația copiilor În decembrie 2022, Casa Corpului Didactic Ialomița a creat și acreditat cursul «Educație prin Șah», beneficiind de sprijinul Federației Române de Șah. Proiectul are ca scop învățarea principa­lelor reguli ale șahului de către cadrele didactice, urmând... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2023, 13:20 (3095 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

3 milioane de lei pentru iluminatul public din Țăndărei

3 milioane de lei pentru iluminatul public din Țăndărei

Orașul Țăndărei reabilitează sistemul de iluminat public local, va­loarea proiectului fiind de 3 milioane de lei. Banii vor fi asigurați de Administrația Fondului pentru Mediu în cadrul Programului privind creșterea eficienței energetice a infrastructurii de iluminat public. «Este încă un pas în procesul de modernizare a loca­lității noastre!» declară Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei.

Sistem de iluminat cu LED Administrația Fondului pentru Mediu va finanța la Țăndărei un proiect de investiții în valoare de 3 milioane de lei. Banii vor fi asigurați prin intermediul Programului... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2023, 15:55 (3398 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nitramonia caută soluții pentru redeschiderea fostului Combinat Chimic din Slobozia

Nitramonia caută soluții pentru redeschiderea fostului Combinat Chimic din Slobozia

Activitatea fostului Combinat Chimic din Slobozia, deținut în prezent de compania Nitramonia Bacău, este în impas. Reprezentanții societății susțin că, din cauza prețului prea mare al gazelor naturale, principala materie primă utilizată pentru obținerea îngrășămintelor, nu pot să pună în funcțiune liniile de producție. În momentul de față se poartă negocieri cu un distribuitor de gaze naturale în vederea obținerii unui preț mai avantajos. În 2022, Nitramonia a propus un plan investițional pentru fostul Combinat Chimic din Slobozia în valoare de 5 milioane de euro, o parte dintre investiții fiind deja realizate...

Se caută soluții... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2023, 11:10 (5966 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări în grafic pentru «sistemul integrat de transport durabil» din Fetești

45,1 milioane de lei în 5 ani

Lucrări în grafic pentru «sistemul integrat de transport durabil» din Fetești

Inițiat în 2020 și finanțat din fonduri UE, proiectul «Sistem integrat de transport durabil în Municipiul Fetești» a ajuns la jumătatea drumului. Administrația locală susține că proiectul se desfășoară conform graficului și că Fetești va deveni în următorii ani «oraș verde».

Un proiect de milioane Administrația din Fetești a inițiat în anul 2020 un proiect de investiții finanțat prin Programul Operațional Regional 2014-2020, «Axa prioritară 3-Sprijinirea tranziției către o economie cu emisii scăzute de carbon». Obiectivul general al proiectului îl reprezintă crearea în municipiul Fetești... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2023, 15:10 (2726 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaluarea tehnică a investiției «Dytras», finalizată la sfârșitul lunii octombrie 2023

La Slobozia

Evaluarea tehnică a investiției «Dytras», finalizată la sfârșitul lunii octombrie 2023

bonus: Stația de Tratare, caz similar

Administrația locală a nominalizat o comisie internă care realizează evaluarea tehnică a investițiilor realizate în urmă cu 15 ani la Stația de Epurare a orașului Slobozia. Decizia a fost adoptată în urmă cu 3 săptămâni după ce primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a deschis unul dintre con­tainerele cu echipamente lăsate în urmă de către firma care a realizat investi­țiile. «Evaluarea va fi finalizată până la finalul lunii octombrie... Vrem să avem o evidență clară a lucrărilor efectuate și plătite de către municipalitate!» susține acum Dragoș Soare. Reamintim că valoarea investiției realizate în urmă cu 15 ani la Stația de Epurare a orașului Slobozia se ridică la 6,7 milioane de euro.

... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2023, 10:50 (5762 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un singur candidat a promovat examenul pentru intrarea în Baroul Ialomița

Un singur candidat a promovat examenul pentru intrarea în Baroul Ialomița

În urmă cu o lună, la nivel național, Uniunea Națională a Barourilor din România a organizat examenul de primire în profesie destinat celor care vor să devină avocați. La nivelul jude­țului Ialomița s-au înscris la această testare trei candidați, însă doar unul singur a fost declarat «admis». Oficialii Baroului Ialomița susțin faptul că instituția are nevoie de avocați tineri, având în vedere faptul că aproape jumătate dintre cei care își desfășoară activitatea în prezent se află în pragul pensionării. Ieșirea din profesie ar putea afecta, pe viitor, plata pensiilor, având în vedere faptul că avocații, potrivit legii, au un sistem propriu de pensii, prin intermediul Casei de Asigurări a Avocaților... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2023, 13:20 (9880 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Schimb de generații pe două roți

Slobozia: Schimb de generații pe două roți

Duminică, 15 octom­brie 2023, la Slobozia, s-a desfășurat «Cycling Race», a doua ediție a unei competiții de ciclism care se adresează în egală măsură amatorilor și profesioniștilor. La startul compe­tiției s-au aliniat peste 400 de sportivi amatori și profesioniști, veniți din Slobozia, Ialomița și județele limitrofe. Prima din cele trei curse, cea destinată amatorilor, a fost câștigată de David Nicholas Rolandi, din Fetești. Restul curselor au fost dominate de sportivi profesioniști. Evenimentul, altfel modest și perfectibil, demonstrează că în Slobozia există o generație nouă, total diferită de cea care există acum. Și că, de fapt, pentru această generație se pregătește acum orașul.
... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 21:05 (2290 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Invincibili și în amicale

Fotbal, Unirea Slobozia-Progresul Spartac București 2-0

Invincibili și în amicale

E pauză competițională în Liga a II-a, o parte dintre jucătorii care acoperă regula «Under» și nu numai fiind prezenți la loturile naționale. Prin urmare, mai toate cluburile și-au programat, în week-end-ul liber, meciuri amicale. Unirea Slobozia a primit vizita celor de la Progresul Spartac București, lanterna roșie a Ligii a II-a, o echipă tânără și ambițioasă care, în ciuda situației din clasament, poate fi capabilă oricând să pună probleme adversarilor. Antre­norul Adrian Mihalcea nu i-a avut la dispoziție pe Aioanei și Vlăsceanu, plecați la Lotul Național «U19», dar și pe Serafim Cojocari, convocat la Echipa Națională a Republicii Moldova. De asemenea, au fost menajați Ekollo, Atanase și... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 17:40 (1474 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia a finalizat cartografierea cimitirelor municipale

Locuri de veci pentru vii

Slobozia a finalizat cartografierea cimitirelor municipale

Procesul de cartografiere a cimitirelor municipale a fost finalizat. Conform datelor oficiale, la acest moment există 565 de locuri de veci disponibile în cimitirele din Bora și Slobozia Nouă. Pentru a disponibiliza noi locuri de veci, administrația locală a cheltuit peste 600000 de lei. «Asigurăm locuri de veci pentru cei care fac dovada unor probleme de sănătate grave și pentru cei care au vârste peste 70 de ani...» confirmă Dorina Milea, directorul Servicii Publice Slobozia SRL.

S-a rezolvat și nu prea Timp de mai bine de 10 ani, până în anul 2021, Slobozia s-a confruntat an de an... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 16:20 (14386 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Încă un eșec la limită

Fotbal, Liga a III-a, Dunărea Călărași-Recolta Gheorghe Doja 1-0

Încă un eșec la limită

Dunărea Călărași își dorește să fie acolo, sus, în lupta pentru promovare. Altfel nu s-ar explica faptul că, în staff-ul tehnic a fost cooptat fostul dinamovist Adrian Ropotan. De partea cealaltă, echipa noastră, Recolta Gheorghe Doja caută să strângă cât mai multe puncte și să stea cât mai departe de zona retrogradării. Dacă acest lucru ar putea însemna play-off, cu atât mai bine. De aceea, la Călărași, într-un meci contând pentru etapa a 8-a, s-a jucat destul de economicos, cu puține faze de poartă. Antrenorul Recoltei Gheorghe Doja, călărășeanul Mirel Condei a început jocul în următoarea alcătuire: Oprica-Barabaș, Lungu, Ivan, Andrei-Alexe, Palii, Drăgan, Răduca, Liță-Năstase. Au mai... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 14:25 (2856 vizualizări - 18 comentarii)

SPORT

Fetești și Rovine, campioanele turului

Fotbal, Liga a IV-a

Fetești și Rovine, campioanele turului

S-au scurs deja primele 9 etape din sezonul regulat al Ligii a IV-a ialomi­țene. Practic, cele 20 de echipe au ajuns cu bine la finalul turului. Etapa a 9-a a fost una interesantă prin prisma rezultatelor care s-au consemnat. Favo­ritele au învins, dar spre mijlocul clasamen­telor s-au produs schimbări importante. CSM Fetești este, fără îndoială, echipa momentului. Ultima victimă a feteștenilor se numește Unirea Grivița, echipă care pornise foarte bine în noul sezon. Feteștiul a învins Grivița cu 12-0 și, la finele turului, este lider incontestabil în Seria Est, cu 9 victorii din 9 meciuri și 48-1 la golaveraj. Sunt deja mulți, din cei atenți la fenomen, care consideră echipa feteșteană viitoarea... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2023, 12:10 (2985 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomițenii beau apă din fântâni și circulă pe drumuri de pământ

După 30 de ani

Ialomițenii beau apă din fântâni și circulă pe drumuri de pământ

O analiză a Institutului Național de Statistică arată faptul că situația în ceea ce privește conectarea județului Ialomița, în ultimii 30 de ani, la uti­lități publice, nu s-a schimbat semnificativ. Mii de oameni au nevoie de apă curentă, gaze naturale, energie electrică și drumuri mai bune pe care să circule. Într-un singur aspect ne situăm ceva mai bine, iar asta vizează «zonele verzi». Între 1990 și 2022, Ialomița a reușit să-și îmbunătățească suprafața de «spații verzi», dar doar în cazul zonelor urbane. În mediul rural, deficitul de parcuri sau zone de recreere a rămas neschimbat.

Un județ blocat în timp... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2023, 15:05 (6650 vizualizări - 3 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
309 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28959, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 20 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 16:35
(1646 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la o hală de sortare a deșeurilor

Pompierii din Slobozia au intervenit în seara zilei de sâmbătă, 20 august a.c., în cazul unui incendiu produs la o hală de sortare a deșeurilor, amplasată pe raza municipiului Slobozia. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

21 August 2022, 03:15
(12964 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 17 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28956, fiind înregistrate 17 cazuri noi față de ziua de vineri, 19 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2022, 16:50
(2160 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

ISU Ialomița: Distrugere de muniție rămasă neexplodată

Specialiștii pirotehniști din cadrul ISU Ialomița au executat joi, 19 august a.c., o acțiune de distrugere controlată a unor elemente de muniție neexplodate, identificate în urma misiunilor de asanare executate ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 19:30
(7447 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții ar fi recoltat 30 ha de floarea-soarelui!

Reprezentanții unei firme cu profil agricol din Balaciu au sesizat Poliția după ce hoții ar fi recoltat 30 hectare de floarea-soarelui. Paguba provocată se ridică la peste 200 mii de lei, fiind culeasă ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:10
(7411 vizualizări - 2 comentarii)


Razie organizată de polițiști, la Țăndărei

Joi, 18 august a.c., polițiști au desfășurat o acțiune de amploare pe raza orașului Țăndărei, în vederea prevenirii infracționalității stradale și reducerea riscului de producere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 18:00
(4814 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei razie


Ialomița: 36 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28939, fiind înregistrate 36 de cazuri noi față de ziua de joi, 18 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 16:15
(4819 vizualizări - 0 comentarii)


Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

Tabără de vară pentru copii, organizată de Catedrala Urziceni

În perioada 16-18 august a.c., copiii din cadrul gruplui de cateheză «Vlăstare Ortodoxe» au participat la o tabără de vară organizată de Catedrala Urziceni. Tabăra s-a desfășurat la Bușteni, pe Valea Prahovei ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:40
(7170 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 22 august a.c., Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda expoziției de pictură, organizată de artistul Dan Constantinescu-Cocoru. Evenimetul începe de la orele 17,00. ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 14:00
(10005 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 242 de candidați, prezenți la ultima probă a Bacalaureatului de toamnă 2022

Sesiunea august-septembrie 2022 a Examenului Național de Bacalaureat s-a încheiat joi, 18 august a.c., cu proba la alegere a profilului și a specializării, fiind organizată la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

19 August 2022, 12:00
(13926 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Protopopiatul Slobozia: «Clubul de vară» la Muzeul Național al Agriculturii

Cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, miercuri, 17 august 2022, Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» Bucu și Muzeul Național ...[citește_toată_știrea]

18 August 2022, 18:00
(11895 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 60 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 18 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28903, fiind înregistrate 60 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 17 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

18 August 2022, 16:15
(4002 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 43 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 17 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28843, fiind înregistrate 43 de cazuri noi față de ziua de marți, 16 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

17 August 2022, 16:40
(2384 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 28 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 16 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28800, fiind înregistrate 28 de cazuri noi față de ziua de luni, 15 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 16:15
(3327 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: A început Bacalaureatul de toamnă 2022

Marți, 16 august a.c., s-a desfășurat prima probă scrisă a Bacalaureatului de toamnă 2022. La nivelul județului, potrivit Inspectoratului Școlar Județean, au fost organizate 3 centre de examen. La prima ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 15:15
(30215 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au aplicat amenzi de peste 284 mii de lei

În perioada 12-15 august a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 500 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost aplicate 725 de sancțiuni contravenționale, iar în urma acțiunilor și ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 14:45
(4124 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Bilanțul pompierilor după minivacanța de Sfânta Maria

ISU Ialomița: Bilanțul pompierilor după minivacanța de Sfânta Maria

În minivacanța de Sfânta Maria, pompierii ialomițeni au participat la 73 de intervenții ce au vizat acordarea de prim ajutor, descarcerarea, salvarea persoanelor și animalelor din medii ostile vieții. ...[citește_toată_știrea]

16 August 2022, 14:15
(18464 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Jointuri» la Festivalul Amara

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Jointuri» la Festivalul Amara

Printr-un comunicat de presă, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița informează că duminică, 14 august a.c., a depistat un bărbat, în vârstă de 28 de ani, din Amara, care avea asupra sa substanțe susceptibile ...[citește_toată_știrea]

15 August 2022, 20:10
(9577 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 21 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 15 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28772, fiind înregistrate 21 de cazuri noi față de ziua de duminică, 14 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

15 August 2022, 16:10
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 14 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28751, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 13 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

14 August 2022, 16:20
(3057 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 13 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28744, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de vineri, 12 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

13 August 2022, 16:50
(1968 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 42 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 12 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28711, fiind înregistrate 42 de cazuri noi față de ziua de joi, 11 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 16:15
(2324 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 100 de polițiști, la datorie în minivacanța de Sfânta Maria

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița va fi la datorie pentru ca întreaga comunitate să se bucure în liniște și siguranță de minivacanța prilejuită de sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului, precum ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 16:00
(15548 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni preventive ale polițiștilor și jandarmilor

Joi, 11 august a.c., polițiștii și jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune de menținere a climatului de ordine publică pe raza municipiului Slobozia. În cadrul raziei, polițiștii au acționat în filtre ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 14:30
(6532 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Raportărilor contabile, la 30 iunie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că marți, 16 august 2022 este termenul limită pentru depunerea Raportărilor contabile la 30 iunie 2022. Astfel ...[citește_toată_știrea]

12 August 2022, 13:30
(14319 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Miercuri, 10 august a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului Analiza și Prevenirea Criminalității au desfășurat o activitate de prevenire în domeniul traficului și consumului de substanțe interzise ...[citește_toată_știrea]

11 August 2022, 17:00
(11689 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În luna iulie 2022, valoarea sumelor colectate a fost de 97,57 milioane de lei

În luna iulie a anului 2022 Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 97,57 milioane de lei. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2022, 16:30
(19586 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 11 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28669, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 10 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

11 August 2022, 16:15
(2391 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Programul casieriilor în mini-vacanța de Sfânta Maria

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că luni, 15 august 2022, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. În această zi ...[citește_toată_știrea]

10 August 2022, 18:15
(22602 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 58 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 10 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28636, fiind înregistrate 58 de cazuri noi față de ziua de marți, 9 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

10 August 2022, 16:15
(7372 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...