Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița vrea două stații de încărcare electrică pentru autoturisme

Consiliul Județean Ialomița vrea două stații de încărcare electrică pentru autoturisme

Administrația județeană intenționează să construiască două stații de încărcare electrică pentru autoturisme. Cele două stații ar putea fi construite la Fierbinți și Cosâmbești, în imediata vecinătate a Conacului Bolomey. Valoarea estimată a acestei investiții este de 600 mii de lei.
Viitorul bate la ușă Consiliul Județean Ialomița a aprobat tema de proiectare și nota conceptuală aferente realizării a două stații de încărcare electrică pe teritoriul județului Ialomița. Valoarea acestei investiții se ridică la 600 mii de lei. Fondurile vor fi accesate în cadrul unui program național gestionat... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2022, 11:10 (4433 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Stație de tratare mecanico-biologică a deșeurilor de 34 milioane de lei

Ialomița scapă de deșeuri

Stație de tratare mecanico-biologică a deșeurilor de 34 milioane de lei

Județul Ialomița face primii pași către legalitate. După 30 de ani de așteptare, autoritățile județene au demarat procedurile preliminare pentru construirea unei stații de tratare mecanico-biologică a deșeurilor. Valoarea estimată a acestei investiții este de 34 milioane de lei. Stația ar puma să fie amplasată în imediata vecinătate a depozitului zonal de deșeuri al Vivani Salubritate.

Încă un pas înainte Administrația județeană este cu un pas mai aproape de construirea primei stații de tratare mecanico-biologică (TMB) a deșeurilor menajere. Consilierii județeni au aprobat, la sfârșitul... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2022, 10:50 (8199 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Costul mediu de întreținere pentru un bătrân este de 4535 de lei/lună

Ialomița: Costul mediu de întreținere pentru un bătrân este de 4535 de lei/lună

Consilierii județeni au aprobat tarifele medii de întreținere pentru vârstnicii din căminele care aparțin administrației județene. Persoanele vârstnice care locuiesc aici au obligația de a plăti până la 60% din valoarea veniturilor personale lunare.

Din ce în ce mai mulți Administrația județeană a stabilit tarifele medii de întreținere pentru bătrânii din căminele care aparțin administrației județene. Aceste tarife au fost aprobate joi, 23 decembrie 2021, de către consilierii județeni în cadrul unei ședințe ordinare. Conform acestor tarife, costurile de întreținere pentru persoanele... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2022, 12:20 (6899 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Valori de referință pentru produsele agricole

Ialomița: Valori de referință pentru produsele agricole

Printr-o hotărâre, Consiliul Județean Ialomița a aprobat prețurile medii ale produselor agricole pentru anul 2022. Valoarea acestora a fost stabilită la 0,90 lei/kg pentru grâu, 0,84 lei/kg pentru orz și orzoaică, 2,36 lei/kg pentru rapiță, 2,22 lei/kg pentru floarea-soarelui și 0,94 lei/kg pentru porumb. Hotărârea emisă de Consiliul Județean Ialomița intră în vigoare începând cu 1 ianuarie 2022. ... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2021, 11:20 (10458 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița va cheltui 50 milioane de lei pentru investiții în 2022

Din credit

Consiliul Județean Ialomița va cheltui 50 milioane de lei pentru investiții în 2022

Jumătate din creditul de 100 milioane de lei contractat de către autoritățile județene prin BCR va fi utilizat în 2022. La sfârșitul anului 2021, în cadrul ședintei ordinare de joi, 23 decembrie a.c., consilierii județeni au aprobat modul de cheltuire a acestor fonduri. Prioritățile investiționale sunt Spitalul Județean de Urgențe Slobozia și infrasrucutura rutieră.

Începe balul Administrația județeană a decis să utilizeze în 2022 jumătate din creditul de 100 milioane de lei contractat pentru asigurarea finanțării proiectelor de investiții derulate cu fonduri europene în Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2021, 10:10 (9213 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a primit 22,5 milioane de lei la ultima rectificare bugetară a anului 2021

Administrația are fonduri

Ialomița a primit 22,5 milioane de lei la ultima rectificare bugetară a anului 2021

Luni, 20 decembrie 2021, Monitorul Oficial a publicat valoarea fondurilor alocate de Guvernul României pentru județul Ialomița. Suma repartizată județului din Fondul de Rezervă la dispoziția Guvernului se ridică la 22,5 milioane de lei. Printre localitățile ialomițene care nu au primit niciun leu la această rectificare bugetară se numără orașul Amara...

Bani de Crăciun pentru administrațiile locale Administrațiile din Ialomița au primit bani din Fondul de Rezevă la dispoziția Guvernului. Cele mai mari sume au fost alocate Consiliului Județean Ialomița (4 milioane de lei), municipiului... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2021, 09:55 (5518 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Nașterii Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorala Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU la Sărbătoarea Nașterii Domnului

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
iar, din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Ne-a învrednicit Preabunul Dumnezeu și ne-a dat multă putere să parcurgem, prin mari încercări și necazuri, drumurile acestui an și să ajungem la prăznuirea minunii Nașterii Celui așteptat de milenii de întreaga creație, Mântuitorul Iisus Hristos, Cel Ce este „Calea, Adevărul și Viața” și „Lumină a lumii”, pe Care urmându-L, nu vom umbla întru întuneric.
Anul acesta, cu prilejul sărbătorii... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2021, 10:10 (13103 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Anchetată penal pentru că și-a scos copiii la cerșit

Se întâmplă la Fetești

Anchetată penal pentru că și-a scos copiii la cerșit

Polițiștii din Fetești au deschis un dosar penal pe numele unei femei din localitate după ce aceasta a fost surprinsă obligându-și copiii să cerșească. Cazul a intrat și în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, care a dispus integrarea copiilor într-un program de protecție socială. «În prezent, copiii sunt în grija serviciilor noastre!» au precizat reprezentanții instituției.

Copiii pot ajunge pe lista de adopții Din primele informații, se pare că femeia se afla sub monitorizarea autorităților de mai bine de jumătate de an. Aceasta a fost suprinsă... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2021, 12:40 (6323 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara se revoltă: Miting în fața Consiliului Județean Ialomița!

Amara se revoltă: Miting în fața Consiliului Județean Ialomița!

Primarul orașului Amara, Alin-Sorin Sandu, a organizat joi, 23 decembrie 2021, un miting de protest în fața Consiliului Județean Ialomița. Edilul a citit în fata grupului de protestatari o scrisoare deschisă adresată Consiliului Județean Ialomița, Guvernului României și Avocatului Poporului. «Administrație fără strategii politice!» au susținut protestatarii stânși în Piața Revoluției din Slobozia.

Ultimul protest administrativ al anului Administrația din Amara a decis să organizeze un protest public în fața Consiliului Județean Ialomița. Protestul a fost organizat de către... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2021, 10:05 (4773 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, sub lupa Comisiei Europene

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, sub lupa Comisiei Europene

Doi reprezentanți ai Comisiei Europene, de la Bruxelles, au demarat săptămâna prece­dentă o misiune de audit în cadrul Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița. Scopul verificării a fost acela privitor la modul în care autoritățile sanitar-veterinare din județul nostru au gestionat epidemia de Pestă Porcină Africană. Concluziile oficiale se vor regăsi într-un raport ce va fi înmânat premierului Nicolae Ciucă. Reamintim că Ialomița se află pe primul loc la nivel național în ceea ce privește incidența cazurilor de Pestă Porcină Africană. Oficialii DSVSA Ialomița apreciază că cifrele sunt generate de faptul că la nivelul județului nostru raportarea cazurilor se face... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2021, 10:50 (12937 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unități mobile pentru pacienții COVID-19, în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Unități mobile pentru pacienții COVID-19, în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia implementează un proiect ce are ca scop creșterea gradului de intervenție în ceea ce privește boala infecțioasă COVID-19. Astfel, unitatea medicală va achiziționa 3 unități mobile în care pacienții infectați cu SARS-CoV-2 să beneficieze de consultații și tratament adecvat. Investiția va fi suportată din bugetul Uniunii Europene și are o valoare de 14 milioane de lei.

Sprijin pentru bolnavii de COVID-19 Proiectul Spitalului Județean de Urgență Slobozia este finanțat prin Programul Operațional Infrastructură Mare și se numește «Creșterea capacității... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2021, 10:05 (13005 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marin Constantin așteaptă numirea ca prefect al Ialomiței

Marin Constantin așteaptă numirea ca prefect al Ialomiței

Miercuri, 22 decembrie 2021, pe ordinea de zi a ședinței de Guvern, la ultimul punct figurează un proiect de hotărâre «privind eliberări/numiri de prefecți și/sau subprefecți». Astfel, după consumarea negocierilor în cadrul coaliției de guvernare și așa cum am anunțat încă de la începutul lunii decembrie a.c., propunerea PSD Ialomița privind nominalizarea lui Marin Constantin drept prefect al județului Ialomița a fost acceptată. În acest sens, în cadrul ședinței de Guvern urmează să fie validată, printr-o hotărâre, această propunere, Marin Constantin urmând... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2021, 13:10 (7736 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tâlhari la Țăndărei: Cu pistol și cagule, trei bărbați au pătruns în casa unui bărbat. I-au furat banii!

Tâlhari la Țăndărei: Cu pistol și cagule, trei bărbați au pătruns în casa unui bărbat. I-au furat banii!

În seara zilei de luni, 20 decembrie a.c., în jurul orelor 20,00, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată cu privire la faptul că trei persoane mascate au intrat în locuința unui bărbat și l-au deposedat de o sumă de bani. La fața locului s-a deplasat o echipă operativă formată din polițiști de Investigații Criminale, de Ordine Publică și criminaliști, care în urma cercetărilor au stabilit că trei persoane, cu fețele acoperite, au pătruns în locuința unui bărbat, în vârstă de 60 de ani, din Țăndărei, l-au amenințat cu un pistol și l-au deposedat de o sumă de bani, un card bancar și un telefon mobil, după care au plecat într-o direcție necunoscută. Polițiștii efectuează cercetări în vederea identificării... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2021, 12:35 (4990 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenajarea unui monument istoric, sistată din lipsa unui aviz

La Slobozia

Amenajarea unui monument istoric, sistată din lipsa unui aviz

Direcția Județeană pentru Cultură Ialomița a sistat lucrările de amenajare a unei case maramureșene, inițiate de Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia. Specialiștii instituției susțin că lucrarea nu putea începe fără un aviz din partea acestora. În replică, reprezentanții Muzeului Național al Agriculturii susțin că respectivul aviz nu era necesar atâta timp cât au pri­mit Certificatul de Urbanism din partea Primăriei Slobozia. «Din punctul nostru de vedere totul este legal!» susține Gheorghe Petre, directorul Muzeului.

Lucrări sitate, aviz lipsă În anul 2017, Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2021, 10:05 (12258 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bolnavă de COVID-19, internată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia: «Medicii și asistentele sunt niște îngeri păzitori!»

Bolnavă de COVID-19, internată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia: «Medicii și asistentele sunt niște îngeri păzitori!»

În lupta cu pandemia de COVID-19, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a tratat cele mai grave cazuri de boală. Una dintre pacientele care a fost internată pe Secția ATI-COVID a celui mai mare spital din județul Ialomița le mulțumește public medicilor, asistentelor și infirmierelor care i-au acordat îngrijiri medicale. «Sunt niște îngeri păzitori!» a mărturisit pacienta.

Salvată de cadrele medicale ale Spitalului Slobozia Pacienta, pe numele său Carmen Dumitriu, a fost diagnosticată cu boala COVID-19 pe data de 12 noiembrie 2021. Femeia a fost transportată la Spitalul... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2021, 12:10 (6577 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesoară cercetată de polițiști pentru «purtare abuzivă»

Anchetă penală la Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia

Profesoară cercetată de polițiști pentru «purtare abuzivă»

Inspectorul școlar general, Steluța Mitrea: «S-a hotărât declanșarea cercetării disciplinare!»

Scandalul public provocat de profesorul Cristina Ștefan, din cadrul Liceului Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia, a intrat în atenția Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Polițiștii s-au sesizat din oficiu în momentul în care în spațiul public au apărut înregistrările audio în care profesorul de limba Franceză și Engleză își înjură elevii în timpul orei. Aceasta este acum cercetată penal pentru «purtare abuzivă» și, spun surse judiciare, se află în concediu medical.

Verificările sunt în curs În urmă cu o săptămână, în spațiul public, au apărut o serie de înregistrări audio... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2021, 17:10 (8245 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia susține construirea primului Campus Tehnologic din Ialomița

Administrația Soare vrea restructurarea rețelei școlare locale

Slobozia susține construirea primului Campus Tehnologic din Ialomița

Administrația din Slobozia încearcă să comaseze rețeaua școlară locală a orașului. Într-o primă etapă, liceele «A.I. Cuza» și «Mihai Eminescu» vor deveni un singur Campus Tehnologic, primul de acest fel din județ. «Rețeaua școlară din Slobozia instruiește forța de muncă la fel ca acum 30-40 de ani... Însă piața de muncă s-a schimbat radical! Avem nevoie de forță de muncă specializată în domeniile pe care le cere piața. Administrația locală este un partener în acest proces, nu un spectator... Vrem să construim aici, la Slobozia, cel mai mare Campus Tehnologic al jude­țului!» declară primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Ambiții administrative... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2021, 09:55 (9534 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Ciulniței răspunde oficial... pe Facebook

Avocatul Poporului contra «avocatul» Clean Tech

Primarul Ciulniței răspunde oficial... pe Facebook

În primăvara anului 2021, ca urmare a sutelor de sesizări venite din partea cetățenilor, instituția Avocatul Poporului a cerut oficial explicații autorităților statului privitor la activitatea firmei Clean Tech Ciulnița. Singura instituție care a refuzat să răs­pundă solicitării ar fi fost Primăria Ciulnița. La 6 luni distanță, după mediatizarea situației în spațiul public, Gheorghe Stelică acuză instituția Avocatul Poporului de «politizarea» situației... pe Facebook!

Și tăcerea e un răspuns Timp de 10 ani Clean Tech Ciulnița a poluat sistematic zona Ciulnița-Slobozia fără ca autoritățile... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2021, 10:05 (6366 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Crimă în satul ialomițean Bucșa

Crimă în satul ialomițean Bucșa

Un tânăr de 24 de ani a ajuns în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița după ce a ucis un bărbat de 42 de ani. Crima s-a petrecut pe un islaz de la marginea satului Bucșa. Victima a fost ucisă cu un briceag.

Arestat preventiv pentru 30 de zile Mai mulți localnici din satul Bușca au sesizat la 112 faptul că pe islazul de la marginea localității s-ar fi produs un scandal. Cel care l-ar fi declanșat este tânărul de 24 de ani. Acesta ar fi fost deranjat că oile victimei sale, identificată în persoana unui bărbat de 42 de ani, ar fi pătruns... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2021, 13:50 (7480 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Bucșa crimă

EVENIMENT

Ialomița are 3 Centre de Vaccinare anti-COVID-19 destinate copiilor

Ialomița are 3 Centre de Vaccinare anti-COVID-19 destinate copiilor

Autoritățile din Ialomița au stabilit care vor fi Centrele de Vaccinare anti-COVID-19 din județ unde se va putea realiza imunizarea copiilor, cu vârste cuprinse între 5 și 11 ani. Acestea vor funcționa în orașele Fetești, Urziceni și Slobozia.

Se așteaptă vaccinul În așteptarea unei date oficiale cu pri­vire la debutul campaniei de vacci­nare anti-COVID-19 destinată copii­lor cu vârste cuprinse între 5 și 11 ani, autoritățile sanitare din Ialomița au făcut demersuri pentru amenajarea Centrelor de Vaccinare destinate acestei categorii de populație. Potrivit unei decizii a Comi­tetului... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2021, 10:20 (10758 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vânzarea de telefoane mobile contrafăcute

Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vînzarea de telefoane mobile contrafăcute

Polițiștii slobozeni cercetează cinci tineri pentru vînzarea de telefoane contrafăcute. Astfel, în cadrul unei acțiuni, au fost depistați 5 tineri, cu vîrste cuprinse între 18 și 29 de ani, care aveau asupra ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 15:33
(6161 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au furat sămînța de porumb de la ferma unde erau angajați

Polițiștii feteșteni au fost sesizați miercuri, 13 aprilie, de către administratorul unei firme din localitate despre faptul că dintr-un depozit al fermei au dispărut mai mulți saci de sămînță de porumb ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:57
(8540 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Sărbători Pascale păzite de jandarmi

«Cu prilejul Sărbătorilor Pascale, peste 80 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică la nouă lăcașe de cult de pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:42
(9992 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși de polițiști

Doi tineri de 16, respectiv 18 ani, sînt cercetați pentru furt după ce au sustras dintr-un imobil din localitate bunuri în valoare de 13000 lei. Furtul a fost anunțat polițiștilor, miercuri, 13 aprilie ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:15
(7988 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Bărbulești: Percheziții domiciliare

Miercuri, 13 aprilie, la Bărbulești a fost organizată o acțiune de amploare a Poliției. Au fost efectuate 3 percheziții domiciliare, fiind verificate și 10 mașini, în timp ce 20 de persoane au fost legitimate ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:11
(13600 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A falsificat documentele fiscale pentru a-și justifica marfa

Un moldovean de 37 ani a fost prins ieri, 13 aprilie, de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta mărfuri a căror provenință era falsificată. Individul a fost oprit de polițiști în zona Sinești, solicitîndu ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:08
(10722 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni fals


Amara: Acțiune în trafic

Miercuri, 13 aprilie, la Amara, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune ce a vizat disciplinizarea traficului rutier. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în verificarea a peste 50 de vehicule ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:06
(10660 vizualizări - 5 comentarii)


Alexeni: I-au furat porumbul din hambar

Miercuri, 13 aprilie, un bătrîn de 84 ani a anunțat Poliția că din hambarul situat în curtea casei sale au dispărut mai multe unelte agricole și mai mulți saci de porumb. În urma cercetărilor, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:05
(10112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Amara: Căruțaș amendat pentru transport de fier vechi

250 kg de fier vechi, transportate fără documente de un căruțaș din Amara, au adus bărbatului o amendă de 1000 lei. Individul a fost prins de polițiștii ialomițeni în timp ce se deplasa cu căruța pe șoseaua ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:00
(8524 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Au furat banii șoferului

Un șofer al unei firme de transport persoane a sesizat polițiștilor ialomițeni că a fost victima unei infracțiuni. Bărbatul a reclamat, marți, 12 aprilie, că doi tineri i-au furat 400 lei, bani proveniți ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 14:55
(9078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pământ

Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pămînt

Polițiștii efectuează cercetări privind trei persoane care au fost depistate în timp ce sustrăgeau cablu electrice de la puțurile de apă ce aparțineau unei societăți comerciale cu sediul în Fetești. În ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:41
(9775 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mai multe persoane urmărite general, depistate

Polițiști de investigații criminale au desfășurat în cursul zilei de marți, 12 aprilie a.c., mai multe acțiuni ce au vizat punerea în executare a mandatelor, dar și identificarea persoanelor ce se sustrag ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:37
(9091 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a intervenit în dimineața zilei de miercuri, 13 aprilie, în jurul orei 10.00, pentru ridicarea unui element de muniție descoperit ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:35
(9039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două intervenții SMURD în două ore

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au intervenit în cursul zilei de marți, 12 aprilie, pentru acordarea asistenței medicale în cazul a doi bărbați. În primul caz, paramedicii ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:33
(8089 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Pesticide expirate

Peste 27 litri de substanțe periculoase au fost descoperite, marți, 12 aprilie în comuna Ciulnița. Produsele au fost găsite de polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase, în urma ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:31
(10561 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de materiale feroase și cabluri

Noaptea trecută (12/13 aprilie), polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii din localitate au organizat o acțiune în intervalul orar 23,00-4,00, pentru prevenirea furturilor de materiale feroase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:30
(8963 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Peste 60 de persoane legitimate și 52 de autovehicule controlate, acestea sînt principalele rezultate ale unei acțiuni desfășurate zilele precedente de polițiștii compartimentului rutier din Țăndărei. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:25
(9042 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 99%

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în luna martie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 39 milioane lei, programul alocat de colectare ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:54
(8398 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV»

Miercuri, 13 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» inaugurează o acțiune inedită. Intitulat strategic «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV», evenimentul marchează, în perioada 11-16 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:48
(13238 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:35
(6503 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Păziți școlile de hoți!

«În perioada 22-24 februarie 2011, la nivelul județului a fost desfășurată o acțiune de verificare a modului în care sînt asigurate unitățile de învățămînt» informează un comunicat al polițiștilor ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:30
(10345 vizualizări - 3 comentarii)


Scandal la Ion Ghica: S-au bătut pînă la venirea polițiștilor

Un apel pe numărul de urgență 112, anunța luni, 11 aprilie, la prînz, un scandal în centrul satului Ion Ghica aparținînd comunei Ciulnița. Doi bărbați își cărau pumni cu nemiluita, unul dintre aceștia folosind ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:25
(9469 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Ghica scandal


Fetești: Hoți prinși de polițiști

Furt calificat. Această faptă se reține în sarcina a trei persoane, cu vîrste cuprinse între 25 și 58 ani. Cei trei sînt acuzați că în perioada septembrie 2010-aprilie 2011 au furat din curtea și locuința ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:20
(8995 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Slobozia: Băut, la volan

Un slobozean a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină deși consumase băuturi alcoolice. Șoferul avea o alcoolemie de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost dus la ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:15
(6708 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Un adolescent de 17 ani a murit după ce un bloc de calcar a căzut peste el

Polițiștii cercetează modul în care a survenit decesul unui adolescent de 17 ani, din Bordușani. Sîmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii au fost sesizați de o femeie din Bordușani despre ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 15:28
(15006 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Bordușani deces


Slobozia: Înșelăciune la telefon

Slobozia: Înșelăciune la telefon

Potrivit anchetatorilor, de la începutul anului polițiștii Compartimentului de Investigații Criminale au întocmit 4 dosare penale pentru comiterea infracțiunii de înșelăciune. Ultima faptă de acest gen ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:59
(12148 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: A condus băut, a provocat un accident și a refuzat recoltarea de sînge

Un bărbat de 56 ani, din Slobozia, este acuzatul principal într-un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice și refuzul de a se supune recoltării de probe biologice de sînge. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:46
(11054 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Armășești: 10 minori au furat rechizitele școlii

Vineri, 8 aprilie, polițiștii din Armășești au fost alarmați cu privire la faptul că dintr-o anexă a Școlii Generale Malu Roșu au dispărut mai multe rechizite. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:43
(12136 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Armășești furt


Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Minorii dispăruți la sfîrșitul lunii precedente au fost găsiți de polițiști. Cei doi vagabondau pe raza municipiului Tulcea, iar cît au fost dați dispăruți nu au fost victimele niciunei infracțiuni. În ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:42
(7840 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: 165 locuri de muncă la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 15 aprilie 2011, ora 9.00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:30
(9455 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...