Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Serviciul de Permise și Înmatriculări Ialomița are o nouă conducere

Serviciul de Permise și Înmatriculări Ialomița are o nouă conducere

Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița are un nou șef. Este vorba despre ofițerul de poliție Viorel Aldea. Acesta a fost declarat admis la concursul organizat de Prefectura Ialomița și Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor pentru ocuparea funcției de conducere a SRPCIV Ialomița. Acesta a reușit să obțină nota 7,56.

Un singur candidat înscris la concurs O dată cu pensionarea fostului șef al Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița (SRPCIV), Octavian... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 18:40 (23697 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

După miros, în curtea stației de epurare din Slobozia

După miros, în curtea stației de epurare din Slobozia

Retehnologizarea stației de epurare a orașului Slobozia a costat 7 milioane de euro. Adică 28 milioane de lei în 2012, când a devenit parțial funcțională. De-atunci nimeni nu a mai schimbat nimic... Iar costurile pentru fiecare lună de funcționare a celor 10 motoare energofage cu care a fost dotată stația se ridică la 100 mii de lei. Și parcă totul ar fi suportabil dacă n-ar mirosi așa de tare!

Acolo unde aerul e irespirabil În curtea stației de epurare a orașului Slobozia aerul e irespirabil. Apoi, te obișnuiești, cum te obișnuiești cu toate relele... Gabriel Șamit este șeful stației... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 13:05 (7279 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Amara va avea 3 blocuri ANL

Orașul Amara va avea 3 blocuri ANL

Ruinele din centrul orașului Amara, amplasate în imediata apropiere a Poliției Amara, vor fi transformate în blocuri ANL. În total, vor fi 35 de apartamente și garsoniere. Cu o valoare de 5,4 milioane de lei, proiectul se va finaliza în 24 de luni. «Ne bucură faptul că această inițiativă se concretizează!» a precizat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

Blocuri construite în 2 ani Administrația locală din Amara a fost notificată de Agenția Națională de Locuințe privind construcția unor blocuri ANL în orașul-stațiune. Blocurile vor fi ridicate în imediata apropiere a Poliției Orașului... [citește_tot_articolul]

30 August 2021, 14:55 (5625 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița investițiilor cu fonduri europene

Administrația Pavel se apropie de bilanțul de an

Ialomița investițiilor cu fonduri europene

Administrația Pavel susține că investițiile finanțate din fonduri europene au șanse de finalizare în acest mandat. Prioritatea o reprezintă cele 4 proiecte de investiții care au drept țintă modernizarea Spitalului Județean Slobozia. Oficialii județeni sunt însă optimiști și în privința celorlalte investiții, respectiv cele în infrastructura rutieră și «cultura istorică». Reamintim că valoarea totală a investițiilor cofinanțate din fonduri europene la nivelul județului Ialomița este de 317,18 milioane de lei.

Un pariu riscant pentru Ialomița Administrația județeană derulează la acest... [citește_tot_articolul]

30 August 2021, 10:55 (7096 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Controale pe ultima sută de metri în școlile ialomițene

Controale pe ultima sută de metri în școlile ialomițene

Dacă în anii trecuți pregătirea unităților de învățământ pentru noul an școlar era în plină desfășurare în această perioadă, de anul acesta situația s-a schimbat complet. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița va verifica stadiul pregătirilor pentru noul an școlar cu o săptămână înainte de primirea elevilor în clase. Fără a avea o imagine clară asupra situației din școli, oficialii instituției declară că totul este sub control și că nu vor fi probleme.

Niciodată nu e prea târziu Pregătirea școlilor pentru noul an școlar reprezenta o prioritate pentru majoritatea instituțiilor publice... [citește_tot_articolul]

29 August 2021, 12:55 (4165 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jaf în Cartierul «Pepinieră» din Slobozia: Locuința unui om de afaceri, spartă de hoți

Jaf în Cartierul «Pepinieră» din Slobozia: Locuința unui om de afaceri, spartă de hoți

O amplă anchetă a fost deschisă de Poliția Municipiului Slobozia și Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia după ce în noaptea de vineri spre sâmbătă, 27/28 august a.c., locuința unui om de afaceri din Slobozia a fost jefuită. Cei trei hoți, cu fețele acoperite de cagule, ar fi sustras un seif în care s-ar fi aflat sume de bani și bijuterii. Cercetările la fața locului sunt în plină desfășurare.

Poliția are un cerc de suspecți Din primele informații, se pare că omul de afaceri ar fi plecat de acasă, în locuință rămând bona alături de doi dintre copiii săi. În momentul spargerii... [citește_tot_articolul]

28 August 2021, 16:20 (11803 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au împrumutat de la bănci 8,3 miliarde de lei

În primul semestru din 2021

Ialomițenii au împrumutat de la bănci 8,3 miliarde de lei

Conform unei statistici oficiale a Băncii Naționale a României, în primul semestru al anului în curs, la nivelul județului Ialomița, au fost încheiate contracte de credit destinate persoanelor fi­zice în valoare de 8,3 miliarde de lei. În privința restanțelor, BNR apreciază faptul că ialomițenii care s-au împrumutat la bănci trebuie să returneze 183 mi­lioane de lei. În ceea ce privește depozitele, valoarea sumelor pe care ialomițenii le dețin în conturile deschise la bănci este de 3,3 miliarde de lei, conform aceleiași statistici realizată de Banca Națională a României.

Situația creditelor populației... [citește_tot_articolul]

28 August 2021, 13:10 (5192 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

În octombrie 2021 încep lucrările la pasajul de la Drajna!

Zicere de la ministrul Transporturilor, Cătălin Drulă

În octombrie 2021 încep lucrările la pasajul de la Drajna!

Lucrările pentru construirea pasajului suprateran de la Drajna peste Magistrala feroviară București-Constanța vor începe în octombrie 2021. «Contractul a fost semnat miercuri, 25 august 2021!» a anunțat ministrul Transporturilor,  Cătălin Drulă.

Ministrul a anunțat pe Facebook Ministrul Transporturilor, Cătălin Drulă, a anunțat pe pagina sa de Facebook că pasajul de la Drajna e cu un pas mai aproape de realizare. «Astfel, vom scăpa de cozile la trecerea la nivel cu calea ferată și timpii mari de așteptare pe relația Slobozia-Autostrada A2-Călărași. Proiectul are o lungime de 2... [citește_tot_articolul]

27 August 2021, 18:05 (11796 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tânărul fugar, identificat și reținut la Alexeni

Evadatul din Urziceni, greu de prins de către polițiști. Se ascunde la Gârbovi!

Tânărul fugar, identificat și reținut la Alexeni

Polițiștii ialomițeni încearcă, fără rezultat, să-l prindă pe tânărul de 18 ani care marți seara, 24 august a.c., a fugit din sediul Poliției Urziceni, în timp ce urma să fie audiat. Deși l-au văzut de câteva ori, oamenii legii nu au reușit să pună mâna pe el. Infractorul a fost văzut pe străzile din Gârbovi, localitatea unde s-ar ascunde de vigilența polițiștilor.

Căutat cu elicopterul MAI Sătenii din Gârbovi nu mai au liniște de când polițiștii au luat la pas fiecare stradă din localitate în încercarea de a-l prinde pe tânărul de 18 ani care marți seara, 24 august a.c., a fugit din... [citește_tot_articolul]

27 August 2021, 17:20 (25288 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vocile care vor reprezenta Ialomița la Festivalul «Trofeul Tinereții»

Vocile care vor reprezenta Ialomița la Festivalul «Trofeul Tinereții»

La cea de a 53-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții», Ialomița va fi reprezentată de trei participanți. Este vorba despre Cristina Frățilă, Robert Iosifescu și Alina Nădrag. Prima participantă locuiește chiar în orașul-stațiune și a așteptat cu sufletul la gură să împlinească vârsta necesară participării la acest concurs muzical. Ceilalți doi au mai fost prezenți pe scena Festivalului «Trofeul Tinereții» în edițiile anterioare, fiecare plecând acasă cu un premiu. În acest an, fiecare dintre ei speră ca «Trofeul Tinereții» să rămână acasă, în Ialomița. Festivalul «Trofeul Tinereții» se va desfășura anul acesta în... [citește_tot_articolul]

27 August 2021, 12:35 (3545 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ograda: Trimis în judecată pentru «uciderea unor animale»

Ograda: Trimis în judecată pentru «uciderea unor animale»

Legislația în ceea ce privește protecția animalelor începe să fie pusă în aplicare în Ialomița. Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au tri­mis în judecată un bărbat din localitatea Ograda sub acuzația de «uciderea unor animale». Este primul caz de acest gen anchetat de organele judiciare locale și trimis în judecată.

Oi omorâte cu un tractor Ancheta procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia a debutat în momentul în care un cioban din Ograda a reclamat faptul că i-au fost omorâte mai multe oi de către un alt cetățean. Datele arată că proprietarul animalelor... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 15:55 (3622 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița încep pregătirile pentru Valul 4 al pandemiei de COVID-19

Spitalele din Ialomița încep pregătirile pentru Valul 4 al pandemiei de COVID-19

În așteptarea Valului 4 al pandemiei de COVID-19, Direcția de Sănătate Publică Ialomița face verificări în toate cele 4 spitale din județ, pentru a identifica vulnerabilitățile pe care unitățile medicale le întâmpină. Marea problemă a tuturor spitalelor ialomițene este lipsa de medici specialiști care să le poată asigura asistență medicală pacienților infectați cu tulpina Delta a noului Coronavirus. DSP Ialomița a trimis notificări către Ministerul Sănătății prin care solicită detașarea de medici specialiști în Anestezie și Terapie Intensivă și Pediatrie. «Trebuie să fim pregătiți să facem față noului val de îmbolnăviri. Cifrele zilnice nu sunt îmbucurătoare...» a precizat Dan Noel, directorul... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 11:10 (5959 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a alocat 1,3 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Bani pentru confortul elevilor

Primăria Slobozia a alocat 1,3 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Consiliul Local Slobozia a decis alocarea a 1,3 milioane de lei «pentru lucrări de reparații și achiziții de mobilier școlar». Banii vor fi utilizați de către unitățile școlare din Slobozia care au solicitat aceste fonduri. Lucrările de reparații sunt în curs, iar oficialii grădinițelor și școlilor din oraș speră la alocări bugetare mai mari până la sfârșitul anului 2021.

Bani pentru elevii orașului Consiliul Local Slobozia a votat în plenul ședinței din 11 august a.c. alocarea a 1,3 milioane de lei «pentru lucrări de reparații și achiziții de mobiler școlar» în unitățile școlare din... [citește_tot_articolul]

25 August 2021, 13:20 (7098 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aflat la audieri, un tânăr de 18 ani a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam!

Aflat la audieri, un tânăr de 18 ani a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam!


Polițiștii ialomițeni au fost mobilizați pentru a da de urma unui tânăr, de 18 ani, care a fugit din sediul Poliției Urziceni. Tânărul de 18 ani urma să fie audiat într-un dosar aflat în lucru la Poliția Urziceni, reușind să fugă de sub ochii polițiștilor. În prezent, sunt instituite filtre rutiere în tot județul Ialomița. Tânărul a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam.


Căutat în tot județul Ialomița Tânărul de 18 ani, cu domiciliul în Iași, era cercetat într-un dosar privind fapte de «furt calificat» și «conducere a unui autovehicul fără permis», alături... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 22:40 (7961 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

Aniversare arhierească la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

Luni, 23 august 2021, în vreme ce AUR declara public «zi de doliu național», Ialomița ortodoxă cinstea aniver­sarea Preasfințitului Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. Preasfinția Sa a împlinit 67 de ani și păstorește sufletele noastre pline de păcate din 28 iunie 2009. Aniversarea a fost sărbătorită semipublic, cadrul restrâns impunând invitarea și a oficialilor administrației ialomițene.

Unul este Dumnezeu, al doilea e El Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a împlinit 67 de ani. Potrivit site-ului Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, și... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 20:15 (5437 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Brandul de oraș» al Sloboziei ar putea costa 250 mii de lei

Primarul Soare crede în povești

«Brandul de oraș» al Sloboziei ar putea costa 250 mii de lei

Primarul Dragoș Soare vrea că creeze «un brand de oraș» pentru municipiul reședință de județ Slobozia. Edilul susține că «brandul» este un element definitoriu în efortul administrativ de poziționare a Sloboziei pe harta națională a orașelor.

Soare zice că ne trebuie o poveste Primarul Dragoș Soare a susținut public ideea alocării de fonduri pentru realizarea «unui brand de oraș» pentru municipiul reședință de județ Slobozia. Edilul susține că «brandul» este un element definitoriu în efortul administrativ de poziționare a Sloboziei pe harta națională. Suma a fost deja alocată în bugetul... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 13:10 (10194 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Un nou concurs pentru șefia CJAS Ialomița

Un nou concurs pentru șefia CJAS Ialomița

În urmă cu o săptămână, Casa Națională de Asigurări de Sănătate a făcut publice lista rezultatelor celui de-al treilea concurs organizat pentru ocuparea funcțiilor de director general ai Caselor Județene de Asigurări de Sănătate. Prima testare a fost organizată în mai, fiind urmată de cele din lunie iunie și iulie. În Ialomița, la aceste concursuri au participat trei candidați. La prima testare s-a înscris Ionel Gae, fost vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Al doilea examen a fost susținut de Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. La cea de-a treia exami­nare, Ionel Gae s-a răzgândit pe ultima sută de metri în privința participării, așa că în concurs au rămas... [citește_tot_articolul]

23 August 2021, 11:10 (4473 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

O nouă locație pentru Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

O nouă locație pentru Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Din cauza lucrărilor de modernizare a Ambulatoriului Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița a fost mutat într-o altă locație. Instituția își desfășoară activitatea în sediul firmei Drumuri și Poduri SA, de pe strada Răzoare, din Slobozia. La deschiderea noului sediu, 20 de angajați ai Consiliului Județean Ialomița au vrut să dea un exemplu tuturor semenilor și au venit să doneze sânge.

Donatorii sunt așteptați la Centrul de Transfuzie Saunguină
Clădirea SC Drumuri și Poduri SA se află în administrea Coniliului Județean Ialomița, instituția... [citește_tot_articolul]

21 August 2021, 14:20 (6063 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Validarea mandatului de primar al lui Nicu Biserică a fost contestată în instanță

La Gura Ialomiței

Validarea mandatului de primar al lui Nicu Biserică a fost contestată în instanță

La mai bine de o lună de la Alegerile Locale par­țiale, mandatul lui Nicu Biserică (PSD) la funcția de primar al localității Gura Ialomiței nu a fost încă validat. Jude­că­torul desemnat să ducă la îndeplinire acest demers a fost recuzat de Lucian Spânu, unul dintre contracandidații lui Biserică în cursa electorală. Instanța urmează să se pronunțe în acest caz abia în luna octombrie. Până atunci, administrația locală din Gura Ialomiței va fi condusă de un viceprimar, ales din rândul consilierilor locali sau de către secretarul comunei.

Se așteaptă decizia instanței Comuna Gura Ialomiței... [citește_tot_articolul]

20 August 2021, 17:20 (10250 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Parcul Industrial IMM Slobozia are cea mai mare taxă de administrare din țară

Record de incompetență administrativă

Parcul Industrial IMM Slobozia are cea mai mare taxă de administrare din țară

Concesionarii din Parcul Industrial IMM Slobozia sunt obligați să plătească o taxă de administrare cu 60% mai mare începând cu luna august a anului curent. Decizia a fost adoptată în Adunarea Generală a Acționarilor SC Platforma Industrială IMM Slobozia SRL din iunie 2021. Taxa de administrare este de 6,1 lei/mp/an și este cea mai mare din România. Decizia este considerată ilegală de către concesionari, iar aceștia amenință că vor acționa firma Primăriei Slobozia în instanță. Primarul Dragoș Soare susține că taxa va fi readusă la stadiul anterior, iar sprijinul directorului Parcului IMM Slobozia va fi retras.

Cu 60% mai scump... [citește_tot_articolul]

20 August 2021, 12:20 (9480 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Constănțean surprins băut la volan pe străzile Sloboziei

Duminică seara, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce efectuau acțiuni de control al traficului pe raza municipiului Slobozia, au observat, pe bulevarul ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:25
(2825 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

La sfârșit de săptămână au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Peste 700 de persoane au fost verificate dacă respectă ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:20
(8839 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 221 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13728, fiind înregistrate 221 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:05
(7561 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Movila

Accident la Movila

Sâmbătă, 9 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna Movila. În eveniment ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 12:50
(2097 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila accident


APIA efectuează plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură aferentă trimestrului II 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a demarat plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură, aferentă cantităților de motorină ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 12:25
(6479 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 139 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13507, fiind înregistrate 139 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2021, 17:05
(4945 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 148 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13368, fiind înregistrate 148 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2021, 16:40
(3912 vizualizări - 2 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Jandarmii ialomițeni s-au alăturat campaniei «Donează sânge, salvează o viață!», desfășurată la nivel național de către Jandarmeria Română. Astfel, vineri, 8 octombrie a.c., reprezentanții Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 19:45
(9002 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 152 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13220, fiind înregistrate 152 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:50
(7421 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În noaptea de joi spre vineri, 7/8 octombrie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Secției Nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată, în timp ce acționau pe raza comunei Sărățeni în vederea reducerii ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:25
(1720 vizualizări - 1 comentariu)


Razie de prevenire la Slobozia

Razie de prevenire la Slobozia

Întrucât în municipiul Slobozia rata de incidență se ridică la o valoare de peste 9 la mia de locuitori, forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 7 octombrie a.c., pentru prevenirea răspândirii ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:10
(4198 vizualizări - 2 comentarii)


Incendii la Fetești și Bordușelu

Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească a unui feteștean. Două echipaje de pompieri cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 12:55
(4178 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pisică salvată de pompieri

Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești, cu mijloacele din dotare, au intervenit pentru salvarea unei pisici. Patrupedul căzuse într-o fosă septică, adâncă de aproximativ 2 metri. ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 12:45
(3582 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Concursuri din sursă externă la Inspectoratul pentru Situații de Urgență și Inspectoratul de Jandarmi Județean

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița și Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița organizează concursuri din sursă externă. În cadrul ISU Ialomița sunt disponibile 8 posturi ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 19:30
(19133 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 169 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13068, fiind înregistrate 169 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 16:30
(2860 vizualizări - 0 comentarii)


Maltezi: Sancționată pentru că a încălcat măsura izolării

Polițiștii ialomițeni au aplicat o sancțiune pe numele unei tinere din localitatea Maltezi, care a încălcat măsura izolării, stabilită de Direcția de Sănătate Publică Ialomița. În ziua de miercuri, 6 octombrie ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 15:30
(3798 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru încălcarea regulilor de circulație

Miercuri, 6 octombrie, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat acțiuni punctuale pentru creșterea gradului de disciplină rutieră, pentru prevenirea și combaterea încălcării normelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 15:15
(7859 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Recomandări privind folosirea tehnologiei ca mijloc de protecție împotriva COVID-19

Creșterea îngrijorătoare a ratei de infectare și evoluția constantă a valorii incidenței cazurilor confirmate cu COVID-19 ne determină să lansăm un apel către toți cei interesați, în sensul limitării activității ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 14:45
(9050 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsurile de protecție sanitară, verificate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au continuat, în sistem integrat, acțiunile de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, în scopul prevenirii răspândirii virusului COVI ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 19:05
(6852 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12899, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 16:30
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Copil acroșat de un autoturism

Marți, 5 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Condeești, un autoturism ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 12:35
(3167 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Conducea fără drept, cu permis susceptibil a fi fals

Luni, 4 octombrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, un bărbat din Mangalia, în timp ce conducea un autoturism cu permis susceptibil a fi fals. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 19:45
(2274 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Tânăr căzut într-o fântână

Pompierii din Slobozia au intervenit marți, 5 octombrie a.c., pentru salvarea unui bărbat, în vârstă de aproximativ 33 de ani, căzut într-o fântână în localitatea Andrășești. La locul intervenției a venit ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 19:30
(2164 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reglementări normative privind circulația trotinetelor electrice

Marți, 5 octombrie a.c., în ședința de Guvern a fost adoptată Hotărârea de Guvern pentru modificarea și completarea Regulamentului de aplicare a Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 195/2002, privind ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 18:40
(4568 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, verificată de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat noi acțiuni de verificare a respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, în zone aglomerate, centre și societăți comerciale, piețe ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 18:20
(1670 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 131 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 5 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12740, fiind înregistrate 131 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 16:45
(2336 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: În misiune la «Ștafeta Veteranilor»

IJJ Ialomița: În misiune la «Ștafeta Veteranilor»

Jandarmii ialomițeni au participat luni, 4 octombrie a.c., la a 8-a ediție a «Ștafetei Veteranilor», acțiune organizată de Asociația Invictus România împreună cu MApN, care presupune purtarea în alergare ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 16:45
(1627 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna octombrie

Ministerul Finanțelor a emis, începând de luni, 04 octombrie 2021, noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,50%, 4,00% și 4,40%. Titlurile ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 14:00
(5819 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozean reținut pentru «tentativă de omor»

Sâmbătă, 3 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reținut un bărbat din Slobozia, bănuit de comiterea infracțiunii de «tentativă de omor». În urma cercetărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 19:15
(2550 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

La sfârșit de săptămână, au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Peste 400 de sancțiuni contravenționale au fost ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 19:05
(2553 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...