Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

După miros, în curtea stației de epurare din Slobozia

După miros, în curtea stației de epurare din Slobozia

Retehnologizarea stației de epurare a orașului Slobozia a costat 7 milioane de euro. Adică 28 milioane de lei în 2012, când a devenit parțial funcțională. De-atunci nimeni nu a mai schimbat nimic... Iar costurile pentru fiecare lună de funcționare a celor 10 motoare energofage cu care a fost dotată stația se ridică la 100 mii de lei. Și parcă totul ar fi suportabil dacă n-ar mirosi așa de tare!

Acolo unde aerul e irespirabil În curtea stației de epurare a orașului Slobozia aerul e irespirabil. Apoi, te obișnuiești, cum te obișnuiești cu toate relele... Gabriel Șamit este șeful stației... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 13:05 (7279 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Amara va avea 3 blocuri ANL

Orașul Amara va avea 3 blocuri ANL

Ruinele din centrul orașului Amara, amplasate în imediata apropiere a Poliției Amara, vor fi transformate în blocuri ANL. În total, vor fi 35 de apartamente și garsoniere. Cu o valoare de 5,4 milioane de lei, proiectul se va finaliza în 24 de luni. «Ne bucură faptul că această inițiativă se concretizează!» a precizat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

Blocuri construite în 2 ani Administrația locală din Amara a fost notificată de Agenția Națională de Locuințe privind construcția unor blocuri ANL în orașul-stațiune. Blocurile vor fi ridicate în imediata apropiere a Poliției Orașului... [citește_tot_articolul]

30 August 2021, 14:55 (5625 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița investițiilor cu fonduri europene

Administrația Pavel se apropie de bilanțul de an

Ialomița investițiilor cu fonduri europene

Administrația Pavel susține că investițiile finanțate din fonduri europene au șanse de finalizare în acest mandat. Prioritatea o reprezintă cele 4 proiecte de investiții care au drept țintă modernizarea Spitalului Județean Slobozia. Oficialii județeni sunt însă optimiști și în privința celorlalte investiții, respectiv cele în infrastructura rutieră și «cultura istorică». Reamintim că valoarea totală a investițiilor cofinanțate din fonduri europene la nivelul județului Ialomița este de 317,18 milioane de lei.

Un pariu riscant pentru Ialomița Administrația județeană derulează la acest... [citește_tot_articolul]

30 August 2021, 10:55 (7095 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Controale pe ultima sută de metri în școlile ialomițene

Controale pe ultima sută de metri în școlile ialomițene

Dacă în anii trecuți pregătirea unităților de învățământ pentru noul an școlar era în plină desfășurare în această perioadă, de anul acesta situația s-a schimbat complet. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița va verifica stadiul pregătirilor pentru noul an școlar cu o săptămână înainte de primirea elevilor în clase. Fără a avea o imagine clară asupra situației din școli, oficialii instituției declară că totul este sub control și că nu vor fi probleme.

Niciodată nu e prea târziu Pregătirea școlilor pentru noul an școlar reprezenta o prioritate pentru majoritatea instituțiilor publice... [citește_tot_articolul]

29 August 2021, 12:55 (4165 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jaf în Cartierul «Pepinieră» din Slobozia: Locuința unui om de afaceri, spartă de hoți

Jaf în Cartierul «Pepinieră» din Slobozia: Locuința unui om de afaceri, spartă de hoți

O amplă anchetă a fost deschisă de Poliția Municipiului Slobozia și Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia după ce în noaptea de vineri spre sâmbătă, 27/28 august a.c., locuința unui om de afaceri din Slobozia a fost jefuită. Cei trei hoți, cu fețele acoperite de cagule, ar fi sustras un seif în care s-ar fi aflat sume de bani și bijuterii. Cercetările la fața locului sunt în plină desfășurare.

Poliția are un cerc de suspecți Din primele informații, se pare că omul de afaceri ar fi plecat de acasă, în locuință rămând bona alături de doi dintre copiii săi. În momentul spargerii... [citește_tot_articolul]

28 August 2021, 16:20 (11802 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au împrumutat de la bănci 8,3 miliarde de lei

În primul semestru din 2021

Ialomițenii au împrumutat de la bănci 8,3 miliarde de lei

Conform unei statistici oficiale a Băncii Naționale a României, în primul semestru al anului în curs, la nivelul județului Ialomița, au fost încheiate contracte de credit destinate persoanelor fi­zice în valoare de 8,3 miliarde de lei. În privința restanțelor, BNR apreciază faptul că ialomițenii care s-au împrumutat la bănci trebuie să returneze 183 mi­lioane de lei. În ceea ce privește depozitele, valoarea sumelor pe care ialomițenii le dețin în conturile deschise la bănci este de 3,3 miliarde de lei, conform aceleiași statistici realizată de Banca Națională a României.

Situația creditelor populației... [citește_tot_articolul]

28 August 2021, 13:10 (5192 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

În octombrie 2021 încep lucrările la pasajul de la Drajna!

Zicere de la ministrul Transporturilor, Cătălin Drulă

În octombrie 2021 încep lucrările la pasajul de la Drajna!

Lucrările pentru construirea pasajului suprateran de la Drajna peste Magistrala feroviară București-Constanța vor începe în octombrie 2021. «Contractul a fost semnat miercuri, 25 august 2021!» a anunțat ministrul Transporturilor,  Cătălin Drulă.

Ministrul a anunțat pe Facebook Ministrul Transporturilor, Cătălin Drulă, a anunțat pe pagina sa de Facebook că pasajul de la Drajna e cu un pas mai aproape de realizare. «Astfel, vom scăpa de cozile la trecerea la nivel cu calea ferată și timpii mari de așteptare pe relația Slobozia-Autostrada A2-Călărași. Proiectul are o lungime de 2... [citește_tot_articolul]

27 August 2021, 18:05 (11795 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Tânărul fugar, identificat și reținut la Alexeni

Evadatul din Urziceni, greu de prins de către polițiști. Se ascunde la Gârbovi!

Tânărul fugar, identificat și reținut la Alexeni

Polițiștii ialomițeni încearcă, fără rezultat, să-l prindă pe tânărul de 18 ani care marți seara, 24 august a.c., a fugit din sediul Poliției Urziceni, în timp ce urma să fie audiat. Deși l-au văzut de câteva ori, oamenii legii nu au reușit să pună mâna pe el. Infractorul a fost văzut pe străzile din Gârbovi, localitatea unde s-ar ascunde de vigilența polițiștilor.

Căutat cu elicopterul MAI Sătenii din Gârbovi nu mai au liniște de când polițiștii au luat la pas fiecare stradă din localitate în încercarea de a-l prinde pe tânărul de 18 ani care marți seara, 24 august a.c., a fugit din... [citește_tot_articolul]

27 August 2021, 17:20 (25284 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vocile care vor reprezenta Ialomița la Festivalul «Trofeul Tinereții»

Vocile care vor reprezenta Ialomița la Festivalul «Trofeul Tinereții»

La cea de a 53-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții», Ialomița va fi reprezentată de trei participanți. Este vorba despre Cristina Frățilă, Robert Iosifescu și Alina Nădrag. Prima participantă locuiește chiar în orașul-stațiune și a așteptat cu sufletul la gură să împlinească vârsta necesară participării la acest concurs muzical. Ceilalți doi au mai fost prezenți pe scena Festivalului «Trofeul Tinereții» în edițiile anterioare, fiecare plecând acasă cu un premiu. În acest an, fiecare dintre ei speră ca «Trofeul Tinereții» să rămână acasă, în Ialomița. Festivalul «Trofeul Tinereții» se va desfășura anul acesta în... [citește_tot_articolul]

27 August 2021, 12:35 (3545 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ograda: Trimis în judecată pentru «uciderea unor animale»

Ograda: Trimis în judecată pentru «uciderea unor animale»

Legislația în ceea ce privește protecția animalelor începe să fie pusă în aplicare în Ialomița. Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au tri­mis în judecată un bărbat din localitatea Ograda sub acuzația de «uciderea unor animale». Este primul caz de acest gen anchetat de organele judiciare locale și trimis în judecată.

Oi omorâte cu un tractor Ancheta procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia a debutat în momentul în care un cioban din Ograda a reclamat faptul că i-au fost omorâte mai multe oi de către un alt cetățean. Datele arată că proprietarul animalelor... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 15:55 (3622 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița încep pregătirile pentru Valul 4 al pandemiei de COVID-19

Spitalele din Ialomița încep pregătirile pentru Valul 4 al pandemiei de COVID-19

În așteptarea Valului 4 al pandemiei de COVID-19, Direcția de Sănătate Publică Ialomița face verificări în toate cele 4 spitale din județ, pentru a identifica vulnerabilitățile pe care unitățile medicale le întâmpină. Marea problemă a tuturor spitalelor ialomițene este lipsa de medici specialiști care să le poată asigura asistență medicală pacienților infectați cu tulpina Delta a noului Coronavirus. DSP Ialomița a trimis notificări către Ministerul Sănătății prin care solicită detașarea de medici specialiști în Anestezie și Terapie Intensivă și Pediatrie. «Trebuie să fim pregătiți să facem față noului val de îmbolnăviri. Cifrele zilnice nu sunt îmbucurătoare...» a precizat Dan Noel, directorul... [citește_tot_articolul]

26 August 2021, 11:10 (5959 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a alocat 1,3 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Bani pentru confortul elevilor

Primăria Slobozia a alocat 1,3 milioane de lei pentru unitățile de învățământ din oraș

Consiliul Local Slobozia a decis alocarea a 1,3 milioane de lei «pentru lucrări de reparații și achiziții de mobilier școlar». Banii vor fi utilizați de către unitățile școlare din Slobozia care au solicitat aceste fonduri. Lucrările de reparații sunt în curs, iar oficialii grădinițelor și școlilor din oraș speră la alocări bugetare mai mari până la sfârșitul anului 2021.

Bani pentru elevii orașului Consiliul Local Slobozia a votat în plenul ședinței din 11 august a.c. alocarea a 1,3 milioane de lei «pentru lucrări de reparații și achiziții de mobiler școlar» în unitățile școlare din... [citește_tot_articolul]

25 August 2021, 13:20 (7096 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aflat la audieri, un tânăr de 18 ani a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam!

Aflat la audieri, un tânăr de 18 ani a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam!


Polițiștii ialomițeni au fost mobilizați pentru a da de urma unui tânăr, de 18 ani, care a fugit din sediul Poliției Urziceni. Tânărul de 18 ani urma să fie audiat într-un dosar aflat în lucru la Poliția Urziceni, reușind să fugă de sub ochii polițiștilor. În prezent, sunt instituite filtre rutiere în tot județul Ialomița. Tânărul a fugit din sediul Poliției Urziceni sărind pe geam.


Căutat în tot județul Ialomița Tânărul de 18 ani, cu domiciliul în Iași, era cercetat într-un dosar privind fapte de «furt calificat» și «conducere a unui autovehicul fără permis», alături... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 22:40 (7960 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

Aniversare arhierească la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

Luni, 23 august 2021, în vreme ce AUR declara public «zi de doliu național», Ialomița ortodoxă cinstea aniver­sarea Preasfințitului Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. Preasfinția Sa a împlinit 67 de ani și păstorește sufletele noastre pline de păcate din 28 iunie 2009. Aniversarea a fost sărbătorită semipublic, cadrul restrâns impunând invitarea și a oficialilor administrației ialomițene.

Unul este Dumnezeu, al doilea e El Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a împlinit 67 de ani. Potrivit site-ului Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, și... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 20:15 (5436 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Brandul de oraș» al Sloboziei ar putea costa 250 mii de lei

Primarul Soare crede în povești

«Brandul de oraș» al Sloboziei ar putea costa 250 mii de lei

Primarul Dragoș Soare vrea că creeze «un brand de oraș» pentru municipiul reședință de județ Slobozia. Edilul susține că «brandul» este un element definitoriu în efortul administrativ de poziționare a Sloboziei pe harta națională a orașelor.

Soare zice că ne trebuie o poveste Primarul Dragoș Soare a susținut public ideea alocării de fonduri pentru realizarea «unui brand de oraș» pentru municipiul reședință de județ Slobozia. Edilul susține că «brandul» este un element definitoriu în efortul administrativ de poziționare a Sloboziei pe harta națională. Suma a fost deja alocată în bugetul... [citește_tot_articolul]

24 August 2021, 13:10 (10187 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou concurs pentru șefia CJAS Ialomița

Un nou concurs pentru șefia CJAS Ialomița

În urmă cu o săptămână, Casa Națională de Asigurări de Sănătate a făcut publice lista rezultatelor celui de-al treilea concurs organizat pentru ocuparea funcțiilor de director general ai Caselor Județene de Asigurări de Sănătate. Prima testare a fost organizată în mai, fiind urmată de cele din lunie iunie și iulie. În Ialomița, la aceste concursuri au participat trei candidați. La prima testare s-a înscris Ionel Gae, fost vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Al doilea examen a fost susținut de Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. La cea de-a treia exami­nare, Ionel Gae s-a răzgândit pe ultima sută de metri în privința participării, așa că în concurs au rămas... [citește_tot_articolul]

23 August 2021, 11:10 (4473 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

O nouă locație pentru Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

O nouă locație pentru Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Din cauza lucrărilor de modernizare a Ambulatoriului Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița a fost mutat într-o altă locație. Instituția își desfășoară activitatea în sediul firmei Drumuri și Poduri SA, de pe strada Răzoare, din Slobozia. La deschiderea noului sediu, 20 de angajați ai Consiliului Județean Ialomița au vrut să dea un exemplu tuturor semenilor și au venit să doneze sânge.

Donatorii sunt așteptați la Centrul de Transfuzie Saunguină
Clădirea SC Drumuri și Poduri SA se află în administrea Coniliului Județean Ialomița, instituția... [citește_tot_articolul]

21 August 2021, 14:20 (6063 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Validarea mandatului de primar al lui Nicu Biserică a fost contestată în instanță

La Gura Ialomiței

Validarea mandatului de primar al lui Nicu Biserică a fost contestată în instanță

La mai bine de o lună de la Alegerile Locale par­țiale, mandatul lui Nicu Biserică (PSD) la funcția de primar al localității Gura Ialomiței nu a fost încă validat. Jude­că­torul desemnat să ducă la îndeplinire acest demers a fost recuzat de Lucian Spânu, unul dintre contracandidații lui Biserică în cursa electorală. Instanța urmează să se pronunțe în acest caz abia în luna octombrie. Până atunci, administrația locală din Gura Ialomiței va fi condusă de un viceprimar, ales din rândul consilierilor locali sau de către secretarul comunei.

Se așteaptă decizia instanței Comuna Gura Ialomiței... [citește_tot_articolul]

20 August 2021, 17:20 (10250 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Parcul Industrial IMM Slobozia are cea mai mare taxă de administrare din țară

Record de incompetență administrativă

Parcul Industrial IMM Slobozia are cea mai mare taxă de administrare din țară

Concesionarii din Parcul Industrial IMM Slobozia sunt obligați să plătească o taxă de administrare cu 60% mai mare începând cu luna august a anului curent. Decizia a fost adoptată în Adunarea Generală a Acționarilor SC Platforma Industrială IMM Slobozia SRL din iunie 2021. Taxa de administrare este de 6,1 lei/mp/an și este cea mai mare din România. Decizia este considerată ilegală de către concesionari, iar aceștia amenință că vor acționa firma Primăriei Slobozia în instanță. Primarul Dragoș Soare susține că taxa va fi readusă la stadiul anterior, iar sprijinul directorului Parcului IMM Slobozia va fi retras.

Cu 60% mai scump... [citește_tot_articolul]

20 August 2021, 12:20 (9479 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are de recuperat debite de 130 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are de recuperat debite de 130 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a în­ceput un adevărat război în instanțe pentru a recupera sumele pe care le-a cheltuit acordând îngrijiri medicale victimelor rezultate în urma infracțiunilor comise pe raza județului. Legea de funcționare a Casei Naționale de Asigurări de Sănătate obligă spitalele să recupereze acești bani de la inculpați. În caz contrar, banii vor fi imputați unităților medicale. Datele arată că, numai de anul trecut, Spitalul Județean de Urgență Slobozia trebuie să primească de la persoanele care au comis infracțiuni în urma cărora au rezultat victime peste 130 mii de lei.

Val de procese în instanțe... [citește_tot_articolul]

19 August 2021, 13:20 (5855 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
248 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 15250 de lei

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni de verificare a modului în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. În cadrul activităților au fost verificate 800 de ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 16:15
(2578 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 23 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8113, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 15:35
(2450 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenție a pompierilor ialomițeni la un accident în Cotorca-Buzău

Intervenție a pompierilor ialomițeni la un accident în Cotorca-Buzău

Pompierii cadrul ISU Ialomița au intervenit luni, 22 februarie 2021, în jurul orelor 13,30, la un accident rutier produs pe DJ203I, pe raza localității Cotorca-Buzău, zonă aflată în zona de intervenție ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 17:40
(2904 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 22 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8084, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 15:35
(2051 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 20 februarie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei, în timp ce efectuau activități de control al traficului rutier, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 47 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 14:45
(2746 vizualizări - 0 comentarii)


Carantinat la domiciliu, un tânăr din Borcea a fost surprins la volanul unei mașini în Vlădeni

Pe parcursul zilei de duminică, 21 februarie 2021, polițiștii ialomițeni au acționat pentru verificarea modului în care se respectă măsurile impuse în contextul pandemiei de COVID-19. La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 14:40
(5973 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 21 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8069, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2021, 16:20
(2234 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Copil de 9 ani, lovit de o mașină

Amara: Copil de 9 ani, lovit de o mașină

În seara zilei de sâmbătă, 20 februarie a.c., în orașul Amara s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate a reieșit că, în timp ce un bărbat conducea un autoturism pe raza orașului Amara, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2021, 22:30
(3193 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 20 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8060, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2021, 15:35
(2557 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Cercetări în 48 de dosare penale

În anul 2020, ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița au desfășurat activități de urmărire penală în 48 de dosare, în baza a 58 de ordonanțe de delegare. În baza actelor procedurale instrumentate ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:55
(2962 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Dosar penal pentru «violență domestică»

În ziua de joi, 18 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție pe numele unui bărbat de 46 de ani, acuzat că și-a lovit soția, o femeie de 42 de ani. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:40
(1893 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Având permisul suspendat, circula pe străzile orașului cu 95 km/h

Un bărbat de 37 de ani a fost depistat joi, 18 februarie a.c., conducând pe străzile Sloboziei cu 95 km/h. Polițiștii care l-au tras pe dreapta au constatat faptul că acesta avea dreptul de a conduce suspendat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:15
(4830 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 39000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat modul în care măsurile de protecție sanitară sunt respectate la nivelul județului. Cu această ocazie, au fost verificate 51 de societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:10
(1867 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 19 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8044, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:05
(3628 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Consiliul Județean Ialomița manifestă o deosebită atenție cu privire la proiectele investiționale din portofoliul administrației județene astfel că, după îndelungi eforturi, anunțăm cetățenii interesați ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 10:05
(3439 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 22 de clase și-au suspendat activitatea din cauza pandemiei de COVID-19

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează că joi, 18 februarie 2021, la nivelul județului, 22 de clase au activitatea suspendată din cauza pandemiei de COVID-19. 11 dintre acestea se află în cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:20
(1789 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut după 3 ani de la comiterea faptelor

Un tânăr de 20 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii ialomițeni la 3 ani de la comiterea faptelor. În 2018, acesta a jefuit un bărbat din Fetești, de la care a furat 18000 de lire și 215 ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:15
(2648 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Turc arestat pentru «evaziune fiscală» și «infracțiuni la regimul rutier»

Polițiștii ialomițeni au reușit miercuri, 17 februarie a.c., identificarea unui cetățean turc, în vârstă de 53 de ani, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Acesta a fost condamnat ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:10
(3791 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii au depistat și sancționat 15 persoane care nu au respectat măsura izolării sau carantinării la domiciliu. De asemenea, au fost verificate 43 de societăți comerciale și ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:05
(1722 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8023, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 15:50
(1777 vizualizări - 0 comentarii)


S-a semnat contractul pentru Pasajul de la Drajna

Miercuri, 17 februarie 2021, a fost semnat contractul de execuție pentru realizarea Pasajului de la Drajna, care va fi ridicat peste DN3A Lehliu-Fetești și magistrala de cale ferată București-Constanța ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 18:15
(5298 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbați din Bărbulești, cercetați penal pentru tăiere și furt de arbori

Bărbați din Bărbulești, cercetați penal pentru tăiere și furt de arbori

Marți, 16 februarie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii au fot sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că din cadrul unui canton silvic din zona municipiului Urziceni au fost tăiați și sustrași ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 17:10
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Amenzi la înmormântare

Peste 50 de societăți comerciale, aproximativ 870 de persoane și 130 de autovehicule au fost verificate de polițiști în ultimele 24 de ore, în cadrul activităților de prevenire a răspândirii și limitare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 17:05
(3990 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 30 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8008, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 15:35
(2184 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 elevi și 2 profesori, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează cu privire la faptul că 7 clase din unitățile de învățământ din Ialomița și-au suspendat cursurile din cauza apariției cazurilor de infecții cu virusul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 18:10
(5865 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 15 februarie 2021, pe raza localității Broșteni. Din primele informații, o femeie a lovit cu mașina o tânără care s-a angajat în traversarea străzii. Impactul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:50
(4223 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, peste 100 de amenzi aplicate

Peste 100 de sancțiuni contravenționale au fost  aplicate, în ultimele 24 de ore, de polițiști și polițiști locali, împreună cu reprezentanți ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:35
(4593 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7978, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 15:35
(1820 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de informare privind primirea Cererilor Unice de Plată în anului 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că luni, 15 februarie 2021, demarează Campania de informare a fermierilor cu privire la primirea Cererilor Unice de Plată în anului ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:40
(7291 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:20
(1475 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...