Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Polițiștii au pichetat sediul Prefecturii Ialomița

Polițiștii au pichetat sediul Prefecturii Ialomița

Reprezentanții locali ai celor mai importante formațiuni sindicale din Poliția Română au organizat joi, 31 decembrie a.c., un protest spontan în fața Prefecturii Ialomița. Marea nemulțumire a protestatarilor o reprezintă decizia Guvernului de a îngheța salariile în sectorul bugetar.

Polițiștii, la protest Guvernul României a decis, în baza unei Ordonanțe de Urgență, să înghețe salariile din sistemul bugetar la nivelul lunii decembrie 2020. Din această cauză, veniturile multor angajați ai Poliției nu vor mai putea fi majorate, deși aceștia aveau acest drept. «Prin această decizie, practic... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2020, 14:40 (4431 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia: Serviciul Urbanism face legea pe subiectul «terase provizorii»

Primăria Slobozia: Serviciul Urbanism face legea pe subiectul «terase provizorii»

Acuzații grave împotriva funcționarilor Serviciului Urbanism al Primăriei Slobozia, o firmă locală invocând faptul că procesele de contravenție ar fi întocmite ilegal. În replică, primarul Sloboziei susține că legea pe subiectul «terase provizorii» nu mai poate fi încălcată! Drama e că toată lumea are dreptate, numai noi nu...

Primarii se schimbă, obiceiurile rămân
De mai bine de 20 de ani, administrația din Slobozia încearcă să reglementeze existența teraselor din Slobozia. Până la cest moment însă, eforturile administrative au dat greș. La sfârșit de an însă, o firmă din Slobozia... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2020, 10:25 (19782 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii din Ialomița se pregătesc de vaccinarea anti-COVID-19

Medicii din Ialomița se pregătesc de vaccinarea anti-COVID-19

bonus: Rata incidenței cazurilor de COVID-19 la Slobozia, în scădere

Conform informațiilor Direcției de Sănătate Publică Ialomița, marți, 5 ianuarie 2021, începe oficial campania de vaccinare anti-COVID-19 în sistemul local de sănătate. Până acum, 610 angajați din spitalele ialomițene și-au manifestat interesul în privința vaccinării.

Dozele de vaccin, aduse de la București
Unitățile medicale din Ialomița vor fi aprovizionate cu vaccin anti-COVID-19 de către Centrul Principal de Depozitare din cadrul Institutului de Cercetare Dezvoltare Medico-Militară «Cantacuzino» din Capitală. Dozele vor fi transmise în teritoriu în baza unei solicitări pe care... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2020, 11:40 (4808 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Proces de insolvență intentat SC Drumuri și Poduri SA Ialomița pentru o datorie de 300 mii lei

Întârzierile plăților Ministerului Dezvoltării la lucrările PNDL falimentează firmele

Proces de insolvență intentat SC Drumuri și Poduri SA Ialomița pentru o datorie de 300 mii lei

Firma de reparații și întreținere a drumurilor județene aparținând Consiliului Județean, Drumuri și Poduri SA Ialomița, este acționată în instanță pentru o datorie de 300 mii de lei. Cei care au inițiat procesul sunt reprezentanții firmei B&A Construcții și Excavații Slobozia, care au desfășurat lucrări  de utilitate publică în comuna brăileană Vădeni, în baza unui proiect PNDL. Oficialii Drumuri și Poduri SA Ialomița dau vina pe Ministerul Dezvoltării care a întârziat plățile pentru Programul Național de Dezvoltare Locală.

Un proces în curs În urmă cu 2 ani, Primăria Comunei... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2020, 10:15 (7388 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cătălin Grigore (PSD) și Alexandru Dinu (PNL), noii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița

Într-un final s-au ales

Cătălin Grigore (PSD) și Alexandru Dinu (PNL), noii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița

Luni, 28 decembrie 2020, cei 31 de consilieri județeni întruniți în ședință ordinară au votat pentru desemnarea vicepreședinților Consiliului Județean Ialomița. Cătălin Grigore a obținut 25 de voturi, iar Alexandru Dinu 24 de voturi. «Urmează 3 ani fără bătălii electorale... Acum ne putem concentra asupra intereselor ialomițenilor!» a declarat la sfârșitul ședinței președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

PSD și PNL s-au înțeles  Luni, 28 decembrie 2020, de la orele 14,00, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit pentru prima dată în formulă completă... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2020, 19:05 (7287 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas Holding Corporation ar putea plăti datoriile acumulate în următorii 42 de ani!

Ce s-a ales de platforma Combinatului Chimic Slobozia...

Chemgas Holding Corporation ar putea plăti datoriile acumulate în următorii 42 de ani!

Potrivit Tabelului de Creanțe anexat dosarului de faliment al Chemgas Holding Corporation, societatea trebuie să returneze creditorilor săi 502,5 milioane de lei. Datoriile au fost acumultate în ultimii 10 ani, perioadă în care firma a administrat Combinatul Chimic din Slobozia. Șansele ca aceste sume de bani să mai ajungă în conturile creditorilor sunt infime. De asemenea, niciuna dintre instituțiile implicate nu a reușit să formuleze un răspuns clar cu privire la cauzele care au generat acumularea atâtor datorii, având în vedere că firma s-a aflat sub supravegherea financiară a Adminis­trației Județene a Finanțelor Publice Ialomița și Direcției Generale Regionale a Finanțelor Publice Prahova... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2020, 10:20 (6647 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări de împădurire doar pe hârtie în pădurea din Sudiți

Direcția Silvică Ialomița tace

Lucrări de împădurire doar pe hârtie în pădurea din Sudiți

O asociație nonguvernamentală care militează pentru respec­tarea legislației de mediu, «Agent Green», sesizează dispariția a peste 200 mii de arbori ce ar fi trebuit să împădurească o suprafață de 250 de hectare de pădure tăiată în zona localității Sudiți. Contactați telefonic, reprezentanții Direcției Silvice Ialomița nu au făcut niciun fel de comentariu cu privire la investigația realizată de Asociația «Agent Green».

Jaf în pădure pe bani publici
Conform estimărilor oficiale, în jurul localității Sudiți există cea mai întinsă zonă despădurită din Sud-Estul României. Aproximativ... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2020, 13:10 (6986 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia a ieșit din Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 începe să scadă!

Slobozia a ieșit din Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 începe să scadă!

După mai bine de o lună în care s-a aflat în Zona Roșie din cauza numărului mare de cazuri înregistrate, situația epidemiologică înregistrată la Slobozia pare să fie sub control. Ultimele date ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița arată faptul că rata de incidență a cazurilor COVID-19 la data de 26 decembrie 2020 a scăzut la 5,02/1000 de locuitori. Datele arată faptul că la nivelul municipiului reședință de județ există la acest moment 260 de cazuri active de COVID-19. Reamintim faptul că Slobozia s-a aflat în carantină zonală din cauza numărului mare de infectări cu SARS-CoV-2. La momentul de față, localitatea Balaciu are cea mai mare rată a incidenței cazurilor, aceasta... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2020, 12:05 (5655 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

«Iată, Fecioara va lua în pântece și va naște Fiu și vor chema numele Lui Emanuel!» (Isaia 7,14)

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
iar, din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Sărbătoarea Crăciunului sau a Nașterii Domnului a fost, este și va rămâne o sărbătoare a bucuriei și a darului făcut de Dumnezeu lumii prin nașterea în istorie a Fiului Său, Domnul nostru Iisus Hristos.
Potrivit Sfintelor Scripturi, Dumnezeu în „multe feluri și în multe chipuri” a cercetat pe poporul Său, l-a pregătit pentru venirea în lume a Fiului Său și, totodată, a făcut cunoscute... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2020, 10:50 (3549 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secție suport COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Secție suport COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Numărul mare de îmbolnăviri de COVID-19 înregistrat la nivelul județului a determinat Spitalul Județean de Urgență Slobozia să adopte măsuri suplimentare pentru tratarea bolnavilor. Astfel, unitatea medicală a înființat Secția suport COVID-19, unde beneficiază de tratament medical cazurile medii de boală. În timp ce celelalte 3 spitale din județ sunt destinate exclusiv bolnavilor de COVID-19, Spitalul Slobozia asigură asistență medicală și pentru pacienții non-COVID.

Sprijin pentru pacienți Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din județ care are... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2020, 10:20 (4791 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Răzvan Ciucă, fostul director al Muzeului Agriculturii, achitat definitiv în dosarul «trafic de locomotive de epocă»

După 6 ani

Răzvan Ciucă, fostul director al Muzeului Agriculturii, achitat definitiv în dosarul «trafic de locomotive de epocă»

În anul 2014, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Deva l-au pus sub control judiciar pe Răzvan Ciucă, fostul director al Muzeului Național al Agriculturii din România, într-un dosar ce avea ca obiect «traficul de locomotive de epocă». La 6 ani distanță de la debutul anchetei, Curtea de Apel din Alba Iulia îl achită definitiv pe Răzvan Ciucă. Decizia instanței a fost dată în urmă cu câteva zile.

O anchetă încurcată În anul 2014, Parchetul de pe lângă Judecătoria Deva făcea publice informații dintr-o anchetă de mare interes pentru opinia publică. Procurorii vorbeau în exclusivitate... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2020, 13:10 (7657 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Perieți: Tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere, aproape duble

Urmează tariful la apă

Perieți: Tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere, aproape duble

Luni, 21 decembrie 2020, Consiliul Local Perieți s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare. Pe ordinea de zi a ședinței a figurat și un proiect de hotărâre privind majorarea tarifelor pentru activitățile de salubrizare.

Tarife aproape duble Consiliul Local Perieți a decis luni, 21 decembrie a.c., majorarea tarifelor pentru activitățile de salubrizare prestate populației de către Selectiv Deșeuri SRL. Decizia afectează toți cei 3700 de locuitori ai comunei. Conform datelor oficiale, tariful lunar pentru activitățile de salubrizare crește de la 4 lei/persoană la 7,48 lei/persoană... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2020, 12:20 (3688 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Real Test Slobozia, din nou spiridușul lui Moș Crăciun

Real Test Slobozia, din nou spiridușul lui Moș Crăciun

Luni, 21 decembrie 2020, Real Test Slobozia, împreună cu furnizorii firmei, au dăruit cadouri de Crăciun pentru copiii unor familii fără posibilități materiale din Munteni Buzău. «Emoția copiilor care au primit darurile noastre este cea mai frumoasă răsplată pe care o puteam primi...» a declarat Aurelian Petre, administratorul firmei.

Daruri pentru 6 familii La fiecare sfârșit de an, firma Real Test Slobozia, distribuitor Hyundai la nivelul județului Ialomița, îl susține pe Moș Crăciun. Anul acesta, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2020, 10:10 (4190 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ședința Consiliului Local Slobozia și noua viziune administrativă

Ședința Consiliului Local Slobozia și noua viziune administrativă

Vineri, 11 decembrie a.c., de la orele 15,00, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședințe de Consiliu Local, principalul punct pe ordinea de zi fiind desemnarea viitorilor viceprimari ai Sloboziei. După cum am consemnat, au fost aleși cu 15 voturi «pentru» și 3 «împotrivă» Gigi Manea (PNL) și Gabriel Mușat (PSD). Pe ordinea de zi a ședinței s-au regăsit și alte 3 proiecte de hotărâri de o reală importanță pentru viitorul administrativ al orașului. Consensul politic privind alegerea viceprimarilor orașului a permis aprobarea acestor proiecte de hotărâri care permit adoptarea de decizii privind iluminatul public, investițiile din fonduri proprii și accesarea de fonduri europene... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2020, 14:40 (4045 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA, obligată să plătească 5 milioane de lei către Amonil SA

Decizie a Judecătoriei Slobozia

Urban SA, obligată să plătească 5 milioane de lei către Amonil SA

Judecătoria Slobozia a admis favorabil solicitarea lichidatorului Expert Insolvență, firmă care are drept de administrare pentru Amonil SA, de a obliga Urban SA la plata a 5 milioane de lei, repre­zentând sume provenite din neindexarea corespunzătoare a datoriei pe care societatea a avut-o către Amonil SA. Deși debitul a fost stins, admi­nistratorii Urban SA nu au luat în calcul actualizarea sumelor corespunzător cu rata inflației. Sentința dată la Slobozia nu este definitivă, dar are caracter executoriu. Oficialii Urban SA încearcă acum să facă demersuri pentru a suspenda executarea până la soluționarea definitivă a cauzei.

Filmul unei datorii istorice... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2020, 10:05 (4378 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar administrațiile PNL din Ialomița au primit 2,73 milioane de lei!

Guvernul schimbă părul, dar năravul ba

Doar administrațiile PNL din Ialomița au primit 2,73 milioane de lei!

Guvernul a aprobat, în ședința de joi, 17 decembrie a.c., 2,73 milioane de lei  pentru finanțarea cheltuielilor de funcționare până la sfârșitul anului 2020. Banii au fost alocați exclusiv primăriilor PNL din Ialomița, conform metodei patentate de PSD în mandatele trecute.

Obiceiurile proaste nu mor niciodată
Guvernul României a alocat în ședința de joi, 17 decembrie 2020, alocarea a peste 876 milioane de lei din Fondul de rezervă bugetară, prevăzut în bugetul de stat pe anul 2020, unora dintre primăriile din țară. Fondurile au fost alocate pentru finanțarea cheltuielilor... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2020, 19:05 (5351 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primele decizii ale administrației Pavel

Nu aduce mandatul ce aduce sfârșitul de an

Primele decizii ale administrației Pavel

Vineri, 18 decembrie 2020, s-a desfășurat prima ședință extraordinară a Consiliului Județean Ialomița. Președintele Marian Pavel a prezidat ședința on-line, din cauza infectării cu virusul COVID-19. În cadrul ședinței au fost adoptate o serie de proiecte de hotărâri de interes pentru opinia publică din Ialomița. Cel mai important dintre acestea rămâne cel privind asocierea județului Ialomița cu Agenția pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia în vederea realizării unor proiecte de investiții în valoare de 26,8 milioane de lei.

Unde se duc banii publici când se duc...
Cei 31 de... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2020, 17:15 (5121 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița va avea 8 centre de vaccinare anti-COVID-19

Ialomița va avea 8 centre de vaccinare anti-COVID-19

Activitățile specifice derulării campaniei de vaccinare anti-COVID-19 au intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Autoritățile județene și locale susțin faptul că la nivelul județului vor exista 8 centre de vaccinare. Fiecare dintre spațiile identificate în urma controalelor în teren făcute de Direcția de Sănătate Publică Ialomița va trebui însă reamenajat pentru a corespunde din punct de vedere sanitar. De asemenea, toate spitalele din județ vor deveni centre de coordonare a campanie de vaccinare destinate personalului medical.

Lucrări de amenajare în curs Cele 8 centre de vaccinare... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 19:05 (6363 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia iese oficial din carantină!

Începând de vineri, 18 decembrie 2020

Slobozia iese oficial din carantină!

În urma analizei făcută de Institutul Național de Sănătate Publică, în baza documentației transmisă de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, s-a luat decizia ca începâd de vineri, 18 decembrie a.c., municipiul Slobozia să iasă din carantină. Măsura a fost dispusă ca urmare a scăderii incidenței cazurilor de COVID-19 la nivelul orașului.

Barurile și restaurantele rămân închise La momentul de față, rata incidenței cauzilor înregistrată în ultimele 14 zile a fost de 5,94/1000 de locuitori, ceea ce a determinat Institutul Național de Sănătate Publică să ridice carantina impusă la Slobozia... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 18:15 (3740 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Vaccinarea anti-COVID-19, respinsă de 30% dintre cadrele medicale din Ialomița

Vaccinarea anti-COVID-19, respinsă de 30% dintre cadrele medicale din Ialomița

În așteptarea vaccinului anti-COVID-19, Ministerul Sănătății a trimis o înștiin­țare către toți furnizorii publici de servicii medicale din județ cu privire la intenția acestora de a se imuniza împotriva SARS-CoV-2. Listele au fost transmise către Direcția de Sănătate Publică Ialomița, instituție ai cărei repre­zentanți susțin faptul că în spita­lele și cabinetele medicale din ju­dețul nostru există cadre medicale care refuză ideea de vaccinare.

Rezultate în analiză Din datele Direcției de Sănătate Publică Ialomița, aproximativ 2500 de angajați din sistemul medical ialomițean au fost... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 10:10 (9678 vizualizări - 16 comentarii)

28 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite de către crescătorii de bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii pentru ajutoarele naționale tranzitorii (ANT) în sectorul zootehnic, la specia bovine, că eliberează adeverințe pentru cei care ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 13:15
(8062 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți deschise» la Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița

Săptămîna viitoare, mai exact marți, 13 octombrie 2014, oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița vor organiza «Ziua Porților Deschise». Prin acest eveniment ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 11:40
(5224 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: O singură zi, două accidente

Într-o singură zi, pe raza localității ialomițene Lilieci s-au produs două accidente rutiere. În urma evenimentelor, două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind transportate de urgență la ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 08:20
(5741 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Bărbulești: Prins la volan sub influența băuturilor alcoolice

Un tînăr, de 21 de ani, din Bărbulești s-a ales cu dosar penal după ce a fost depistat conducînd sub influența băuturilor alcoolice. O anchetă a fost deschisă în acest caz. Tînărul de 21 de ani a fost oprit ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 07:15
(6422 vizualizări - 0 comentarii)


Susține pompierii ialomițeni într-un concurs internațional!

Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» din Ialomița participă anul acesta la concursul internațional «Conrad Dietrich Magirus Award». Competiția își propune să ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 14:20
(6583 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Boala limbii albastre se extinde

Oficialii Direcției Sanitară Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță faptul că, la acest moment, pe raza județului incidența cazurilor de «blutongue» a crescut. Astfel, în prezent există ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 10:05
(4844 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Acțiune de reintegrare socială a foștilor deținuți

Reprezentanții Penitenciarului Slobozia vor iniția la începutul săptămînii viitoare o acțiune ce vizează mijloacele prin care pot fi reintegrați în societate foștii deținuți. În cadrul manifestării se vor ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 08:00
(6955 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la suspecți de infracțiuni economice

Poilițiști din cadrul Direcției de Investigare a Fraudelor din cadrul IGPR au demarat 54 de percheziții domiciliare, avînd în vizor persoane bănuite de infracțiuni economice. Descinderile s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2014, 10:10
(7868 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

7 Octombrie 2014, 17:55


anunț angajare

Marți, 7 octombrie 2014
(orele 10,00-18,00) și
miercuri, 8 octombrie 2014
(orele 9,00-13,00)

SC TROTA România SRL Cluj
organizează interviuri în București,
Hotel IBIS Gara de Nord, Calea Griviței,
nr. 143, Sector 1, pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E
,
cu cel puțin 2 ani
de experiență demonstrabilă
pe camion articulat TIR
(cap tractor cu semiremorcă).
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de
transporturi frigorifice în
Comunitatea Europeană.
După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul
cu avionul, dus și întors.
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria
profesională și de vechimea
în firmă și care pornește
de la 1550 euro/lună.

Solicitanții selectați vor susține
o probă practică pentru a se valora
capacitatea profesională.
Informații la tel. 0740/295.418,
numai după trimiterea unui CV
și copii de pe documentele de mai jos,
la [email protected]
-Buletin
-Pașaport
-Permis de conducere
-Cartela tahograf
-Atestat de marfă
-Caziere judiciar și auto
-Caracterizare de la ultimul loc de muncă
A se abține toți cei ce nu întrunesc
condițiile mai sus arătate

7 Octombrie 2014, 07:40


Autospecială nouă pentru ISU Ialomița

Autospecială nouă pentru ISU Ialomița

Vineri, 3 octombrie 2014, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost dotat cu o autospecială de lucru cu apă și spumă de capacitate mare (9000 l). Achiziționarea ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2014, 17:15
(6505 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare antirabică

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță că, în perioada 6.10-16.10.2014, în județul Ialomița va începe campania de vaccinare orală a vulpilor prin distribuție aeriană ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2014, 10:10
(5925 vizualizări - 0 comentarii)


PREVENIREA, «armă» a polițiștilor ialomițeni

PREVENIREA, «armă» a polițiștilor ialomițeni

La începutul acestei săptămîni, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au lansat pentru al nouălea an consecutiv campania «Săptămîna Prevenirii Criminalității». La sediul instituției ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2014, 17:30
(5892 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-a redeschis Salonul Anual de Carte

Miercuri, 1 octombrie 2014, Salonul Anual de Carte din Slobozia și-a redeschis porțile pentru a XXIII-a ediție. Evenimentul este organizat, ca în fiecare an, în incinta Galeriilor de Artă «Arcadia» din ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2014, 16:40
(7257 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Octombrie, luna curățeniei

Autoritățile locale din Slobozia militează pentru un oraș curat. Pentru a evidenția acest aspect au lansat campania civică «Octombrie-luna curățeniei la Slobozia». Municipalitatea speră ca susținătorii ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2014, 15:20
(5451 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată! Anunțuri angajare la Secțiunea Publicitate online!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Septembrie 2014, 18:25


Slobozia: Copil de 5 ani, lovit de mașină

Lăsat nesupravegheat de părinți, un copil de 5 ani a fost victima unui accident rutier petrecut pe raza municipiului Slobozia. Copilul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Din datele ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 15:20
(6406 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: 52 mii de lei, valoarea amenzilor aplicate de polițiști

Acțiunile preventive desfășurate de polițiști i-au lăsat fără bani pe ialomițenii contravenienți. Cuantumul sancțiunilor aplicate se ridică la suma de 52 mii de lei. Oamenii legii au demarat acțiuni pe ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 14:30
(5337 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Muniție neexplodată, descoperită la groapa de gunoi

Un element exploziv de artilerie, de calibru 120 mm, a fost descoperit la groapa de gunoi din cartierul Bora al Sloboziei. Muniția a fost ridicată de pirotehniștii Inspectoratului pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 11:25
(6292 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Și-a găsit sfîrșitul pe șosea, lovită de trei mașini!

O femeie a murit în zona Urziceniului călcată de trei mașini. Polițiștii au deschis o anchetă în acest caz și încearcă să descopere cauzele exacte ale accidentului, precum și identitatea victimei. Din primele ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 10:45
(7275 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Fetești: La volan, fără drept de a conduce

Un tînăr, de 35 de ani, din București a fost depistat pe o șosea din Fetești în stare de ilegalitate. Bărbatul avea dreptul de a conduce suspendat. În cauză, oamenii legii au întocmit un dosar penal, urmînd ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 10:15
(6623 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Urmărită de ghinion, salvată de pompieri

O bătrînă, de 68 de ani, din comuna Sfîntu Gheorghe, a fost la un pas de moarte. Femeia s-a dezechilibrat și a căzut într-o fîntînă, adîncă de 15 metri. A avut însă noroc pentru că a fost salvată la timp ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 09:25
(6898 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Prins la volan în stare de ebrietate

Un bărbat, de 60 de ani, din București, a fost depistat conducînd în stare de ebrietate. El s-a ales cu dosar penal. După ce l-au testat cu aparatul Drager, polițiștii au constatat faptul că respectivul ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 08:40
(7179 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Depunerea cererilor de subvenție pentru agricultură ecologică

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pînă în data de 28 noiembrie 2014 inclusiv, se pot depune cererile de solicitare a ajutorului specific acordat ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 07:10
(9650 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Viteza prea mare le-a adus amenzi

Viteza excesivă sau lipsa centurii de siguranță în timpul mersului au fost principalele motive pentru care 139 de șoferi au fost sancționați de polițiști. Valoarea amenzilor s-a ridicat la suma de 77 mii ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2014, 06:45
(4304 vizualizări - 0 comentarii)


Licitație cu strigare pentru închirierea spațiilor comerciale de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia anunță public faptul că vineri, 26 septembrie a.c., la orele 10,00, la sediul instituției se va organiza o licitație cu strigare privind închirierea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2014, 10:10
(13374 vizualizări - 0 comentarii)


Patruzeci de Sfinte Liturghii la Catedrala din Urziceni

Din 29 septembrie 2014, la Catedrala din Urziceni se vor oficia 40 de Sfinte Liturghii în cinstea Sfîntului Nectarie vindecătorul de boli, spre slava lui Dumnezeu. Slujbele vor începe în fiecare zi, la ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2014, 11:40
(7784 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci șoferi prinși băuți la volan

Pe șoselele ialomițene au fost depistați cinci șoferi, cu vîrste cuprinse între 20 și 50 de ani, domiciliați pe raza județului Ialomița și municipiului București, în timp ce conduceau autoturisme aflîndu ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2014, 09:15
(6308 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii puternice

Aproximativ 53 ha dintr-un lan de porumb de pe raza localității Glodeanu Siliștea-Buzău au fost mistuite de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 sîmbătă, 20 septembrie a.c., în jurul orei 14,25 ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2014, 07:20
(6729 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Graffiti pe clopotnița Catedralei

În seara zilei de miercuri, 10 septembrie 2014, în jurul orelor 21,00, polițiștii locali aflați în acțiune de patrulare în zona bdul Chimiei-Parcul Tineretului, au observat că pe clădirea clopotniței Catedralei ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2014, 15:45
(7159 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...