Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

8 angajați ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, bolnavi de COVID-19

8 angajați ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, bolnavi de COVID-19

Numărul cazurilor de infecție cu SARS-CoV-2 înregistrate în instituțiile publice din Ialomița este în creștere. Joi, 17 septembrie a.c., oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au confirmat faptul că 8 angajați ai instituției s-au îmbolnăvit de COVID-19. Noi cazuri de boală s-au înregistrat și în centrele pe care Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița le administrează.

Anchete epidemiologice în curs Focarul de la IPJ Ialomița ar fi pornit de la Serviciul Criminalistic și s-ar fi extins către alte două structuri din cadrul instituției... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2020, 19:05 (6255 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia se amână pentru 2021

Finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia se amână pentru 2021

Stația de tratare a apei din Slobozia cu instalație de osmoză inversă nu va fi gata nici anul acesta. Asumat în totalitate de Adrian Mocioniu, pe vremea în care acesta era primarul orașului, proiectul are mari pro­bleme din cauza faptului că echipamentele furnizate au o capacitate mai mică decât cea prevăzută în caietul de sarcini. Până în prezent, Primăria Slobozia a cheltuit 5 din cele 8 milioane destinate realizării acestui obiectiv.

Dezastru pe bani publici
Stația de tratare cu instalație de osmoză inversă a fost considerată cea mai bună metodă prin care apa furnizată cetățenilor... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2020, 20:50 (7306 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar: 14 salariați ai DSP Ialomița, infectați cu COVID-19!

Focar: 14 salariați ai DSP Ialomița, infectați cu COVID-19!

14 salariați ai DSP Ialomița au fost confirmați pozitiv la testul pentru SARS-CoV-2. «Aceștia au fost izolați și s-au aplicat măsurile prevăzute în Metodologia INSP!» se arată într-un comunicat de presă remis redacției noastre.... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 18:45 (6473 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (II)

Oamenii ex-președintelui Moraru jefuiesc bugetul județului

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (II)

bonus: 7000 de lei lunar pentru Dan Anton

Începând cu 31 iulie, Dan Anton, unul dintre «oamenii de casă» ai ex-președintelui Con­si­liului Județean Ialomița, Victor Moraru, este director al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Re­confirmarea în funcție condamnă societatea la faliment. În februarie 2020, Consiliul Județean Ialomița a ma­jorat capitalul societății cu 4 milioane de lei. In­fra­structură Drumuri și Poduri SA nu a câștigat nicio licitație orga­nizată la nivelul administrației județene, executând, ca subcontractor, lucrările de «întreținere și reparații drumuri județene în perioada 2019-2023» câștigate prin licitație de către EM Prime Construct SRL.

Preambulul unei «țepe» financiare... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2020, 11:05 (3785 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNAIR cheltuie 3 milioane de lei pentru reparația podului rutier peste râul Ialomița

La Slobozia

CNAIR cheltuie 3 milioane de lei pentru reparația podului rutier peste râul Ialomița

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere dă startul unor noi lucrări de reabilitare a podului peste râul Ialomița, din zona Cartierului Bora al Sloboziei. Obiectivul ar fi trebuit reabilitat în urmă cu 2 ani însă, din cauza unor probleme tehnice, pe care proiectantul nu le-a luat în calcul, lucră­rile au fost sistate. CNAIR a încercat și anul trecut să redes­chidă șantierul, însă niciuna dintre firmele speciali­zate în construcții de poduri nu s-a arătat interesată să participe. Din cauza șantierului, circulația pe pod se va des­fășura cu restricții pentru autovehiculele mai mari de 7,5 tone.

Țeava de gaz care a blocat proiectul... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2020, 10:50 (5044 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protecția sanitară în școlile din Ialomița, un eșec pentru autorități

Protecția sanitară în școlile din Ialomița, un eșec pentru autorități

Deși mai importantă ca niciodată, siguranța sanitară a elevilor și profesorilor din Ialomița în școlile din județ este tratată și de această dată cu indiferență. În lipsa medicilor școlari și a asistentelor, unitățile de învățământ nu pot asigura un triaj epidemiologic corespunzător pentru copii. Printr-o decizie a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, administrațiile locale sunt obligate să încheie contracte remunerate cu medicii de familie din comunitate. Reprezentații autorităților locale susțin însă că nu dispun de fondurile necesare pentru a-i plăti pe medici. În schimb, oficialii Asociației Medicilor de Familie Ialomița precizează că decizia Comitetului Județean pentru... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2020, 17:20 (6659 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

După viceprimarul Gradea, primarul interimar Gabriel Mușat este infectat cu noul Coronavirus!

Pandemia de COVID-19 a lăsat Primăria Slobozia fără conducere

După viceprimarul Gradea, primarul interimar Gabriel Mușat este infectat cu noul Coronavirus!

Primăria Slobozia a rămas fără conducere după ce primarul interimar Gabriel Mușat a fost confirmat pozitiv la testul pentru noul Coronavirus și, în consecință, a intrat în perioada de izolare și tratament. Desemnat să ocupe această funcție în urma încetării mandatului lui Adrian Mocioniu, Gabriel Mușat este al doilea oficial confirmat pozitiv la infecția cu SARS-CoV-2, după viceprimarul Rudolf Gradea. Revenind, în urma unei ședințe de îndată a Consiliului Local Slobozia organizată vineri, 11 septembrie a.c., atribuțiile primarului interimar ar fi trebuit delegate unuia dintre consilierii locali. În consecință, grupul PSD din cadrul Consiliului Local a înaintat propunerea privind desemnarea... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2020, 19:25 (7372 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

«Legea mirosurilor» reglementează activitatea agenților economici

Ialomița mai are o șansă

«Legea mirosurilor» reglementează activitatea agenților economici

La jumătatea lunii iulie 2020 a intrat în vigoare «Legea mirosurilor». Lau­rențiu Ghiauru, directorul Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, susține că noile reglementări vor permite cetățenilor din Ialomița să oblige autoritățile publice la reacții și măsuri rapide de intervenție: «Noile reglementări generează responsabili­tăți suplimentare pentru Direcția de Sănătate Publică și autoritățile locale. Practic, acum orice cetățean poate cere autorităților un studiu de impact în cazul în care reclamă apariția unui disconfort olfactiv!».

O lege așteptată 30 de ani În Monitorul... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2020, 14:50 (3337 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexeni, Albești și Munteni Buzău, cele mai afectate localități

Secetă pedologică extremă în Ialomița

Alexeni, Albești și Munteni Buzău, cele mai afectate localități

O  analiză a su­prafețelor calamitate din cauza lipsei apei din sol arată modul în care acest fenomen a distrus câmpurile în fiecare localitate din județul Ialomița. Con­form datelor, culturile agricole înființate pe câmpurile din Alexeni, Albești și Munteni Buzău au fost periclitate în proporție de peste 70%, conform datelor oficiale.

2020, un an greu pentru agricultori
Seceta pedologică extremă a produs pagube însemnate în județul Ialomița, atât pentru culturile înființate în toamna anului trecut, cât și pentru cele semănate în această primăvară. Ulti­mele estimări arată... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 15:05 (4655 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Petrache, trimis în judecată pentru «conflict de interese»

Candidat cu probleme penale, la Țăndărei

Gheorghe Petrache, trimis în judecată pentru «conflict de interese»

Lista candidaților la funcția de primar cu probleme penale din județul Ialomița este deschisă de Gheorghe Petrache, propu­nerea PRO România pentru Primăria Țăndărei. Acesta a fost trimis în judecată în urmă cu 4 luni, fiind acuzat de faptul că a aprobat plata din bani publici a unor facturi privind achiziția de medicamente pentru cabinetele medicale școlare, produse ce au fost distribuite de firma fratelui său. Facturile au fost semnate în perioada septembrie 2014-martie 2015, în care Gheorghe Petrache a deținut atât funcția de primar, cât și pe cea de viceprimar al orașului Țăndărei.

Inculpatul neagă acuzațiile... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2020, 11:10 (5801 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comandantul Poliției Țăndărei, infectat cu COVID-19

Comandantul Poliției Țăndărei, infectat cu COVID-19

UPDATE Două cazuri de infecție cu noul Coronavirus la Primăria Slobozia

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a demarat luni, 7 septembrie a.c., o anchetă epidemiologică la Poliția Orașului Țăndărei. Decizia a fost adoptată după ce în cadrul instituției au fost confirmate două cazuri de COVID-19. Este vorba despre comandantul Poliției Țăndărei și un subordonat al acestuia, care își desfășura activitatea în cadrul Biroului de Investigații Criminale.

Măsuri dispuse de autorități Atât comandantul Poliției Orașului Țăndărei, cât și subordonatul acestuia, care își desfășura activitatea în cadrul Biroului de Investigații Criminale, au simptome ușoare de boală... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2020, 18:15 (4646 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cartierul Gării Noi rămâne neasfaltat

Slobozia electorală

Cartierul Gării Noi rămâne neasfaltat

În mai 2019, administrația Mocioniu anunța că până la sfârșitul anului Cartierul Gării Noi va fi asfaltat. În august 2020, primarul Adrian Mocioniu publica on-line fotografii electorale în care defila triumfător pe primii metri de asfalt turnați în cartier. La sfârșitul lunii august 2020, am fotografiat străzile asfaltate de către «primarul care a confirmat». Dezastrul edilitar din Cartierul Gării Noi nu are nevoie de comentarii. Vom consemna strict ce am văzut cu ochii noștri!

Asfalt electoral Vineri, 28 august 2020, înainte de prânz, în Cartierul Gării Noi nu e nici țipenie... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2020, 15:20 (4257 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (I)

Oamenii ex-președintelui Moraru jefuiesc bugetul județului

Dan Anton a falimentat SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA (I)

Începând cu 31 iulie 2020, Dan Anton, unul dintre «oamenii de casă» ai ex-președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a fost reconfirmat în funcția de director general al SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Decizia vine după ce Victor Moraru, constrâns de scandalurile publice generate de administrarea defectuoasă a activității firmei, a susținut public că va organiza un concurs pentru numirea în funcție a unui director «competent». În cei 2 ani de când conduce societatea, Dan Anton a reușit performanța de a o aduce în pragul falimentului. Foștii angajați ai societății susțin că «au lucrat pe moșia lui Anton ca slugile» și că au fost concediați atunci... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2020, 10:55 (7309 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transferurile medicale, misiune imposibilă pentru Spitalul Municipal Urziceni

Transferurile medicale, misiune imposibilă pentru Spitalul Municipal Urziceni

Pandemia de COVID-19 blochează transferurile interspitalicești. Reprezentanții Spitalului Municipal Urzicnei susțin faptul că durează mai bine de 3 ore ca pacienții să fie transferați către o unitate medicală din Capitală. De o lună și jumătate, unitatea medicală tratează doar cazurile de COVID-19, medicii fiind obligați să transfere pacienții non-COVID-19 către alte spitale. «Și înainte era greu, dar acum este aproape imposibil!» susține Daniela Ianuș, ma­nagerul Spitalului Municipal Urziceni.

Bolnavii, obligați să aștepte Foarte aglomerate din cauza faptului că cele mai mari spitale... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2020, 12:20 (7165 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

CJAS Ialomița refuză plata concediilor medicale pentru bolnavii de COVID-19

CJAS Ialomița refuză plata concediilor medicale pentru bolnavii de COVID-19

O  ștampilă face diferența între viață și moarte în cazul pacienților infectați cu SARS-CoV-2. În județul Ialomița, 60 de pacienți diagnosticați cu COVID-19, dar fără simptome, încearcă de aproximativ o lună să convingă Casa Județeană de Asigurări de Sănătate să le deconteze concediul medical aferent celor 14 zile în care au fost sub monitorizare medicală la domiciliu. Oficialii CJAS susțin faptul că oamenii au nevoie de un document parafat de un medic infecționist, pentru a demonstra faptul că, într-adevăr, au suferit de COVID-19. Situația este cu adevărat revoltătoare în condițiile în care pacienții dețin documentele eliberate de centrele medicale unde și-au făcut testele pentru depistarea... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2020, 18:15 (5662 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare financiare de peste 112 milioane de lei în Ialomița!

Fermierii au la dispoziție 10 zile pentru a solicita despăgubirile la culturile de toamnă calamitate

Ajutoare financiare de peste 112 milioane de lei în Ialomița!

Fermierii ialomițeni au la dispoziție 10 zile, începând de joi, 3 septembrie a.c., pentru a face demersuri în vederea obținerii despăgubirilor financiare acordate de Guvernul României pentru culturile calamitate de seceta pedologică extremă înființate în toamna anului trecut. Cererile privind solicitarea ajutorului financiar se depun la Centrele locale ale Agenției Județene de Plăți și Intervenție în Agricultură Ialomița sau la sediul din Slobozia al instituției.

117 mii de hectare, afectate de secetă
Acordarea ajutoarelor financiare pentru agricultorii ale căror culturi înființate... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2020, 18:25 (4442 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

URBAN SA execută silit 662 de datornici din Slobozia

URBAN SA execută silit 662 de datornici din Slobozia

Nu toți locuitorii din Slobozia dau dovadă de responsabi­litate în ceea ce privește plata utilităților. O analiză a URBAN SA, firma care furnizează apă la nivelul orașului, arată faptul că societatea a deschis 662 de acțiuni de executare silită pe numele rău-platnicilor. Valoarea sumelor care trebuie recuperate prin aceste procese este de 3 milioane de lei. Cea mai veche datorie pe care un cetățean o are către firmă datează din anul 2011.

Facturile la apă, greu de plătit Plata facturilor la apă pare a fi o misiune imposibilă pentru locuitorii din Slobozia. URBAN SA, firma care furnizează... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2020, 16:10 (6882 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciune de viol asupra unei fetițe de 11 ani, în satul Marsilieni

Suspiciune de viol asupra unei fetițe de 11 ani, în satul Marsilieni

O anchetă a fost deschisă în satul Marsilieni după ce o minoră de 11 ani ar fi fost batjocorită de un vecin, în vârstă de 57 de ani. Cazul a ieșit la iveală după ce polițiștii au intervenit pentru a stinge un conflict apărut între presupusul agresor și tatăl copilei. Deși bărbatul susține că nu este adevărat, minora a fost descoperită în locuința sa, întinsă pe pat. Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a dispus institu­ționalizarea în regim de urgență a fetiței și a celor doi frați pe care îi are. «Verificările sunt în curs, fetița și frații săi sunt sub monitorizare!» susține Nicolae Badea, purtătorul de cuvânt al instituției.

Verificările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2020, 20:20 (6668 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Seceta pedologică extremă a distrus culturile de porumb și floarea-soarelui

În Ialomița

Seceta pedologică extremă a distrus culturile de porumb și floarea-soarelui

Lipsa precipitațiilor din această vară a afectat într-o proporție ridicată culturile de porumb și floarea-soarelui. Estimările de până acum ale Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița arată faptul că peste 80% din suprafețele pe care aceste plante au fost însămân­țate au fost calamitate din cauza secetei. În timp ce oficialii Direcției pentru Agricultură Județeană fac bilanțul acestor pagube, agricultorii încă așteaptă să primească despăgubirile promise de Guvernul României pentru culturile de toamnă calamitate...

Culturi distruse de secetă Conform datelor furnizate de Direcția... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2020, 11:40 (5842 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Sloboziei a abandonat Ștrandul Municipal

Administrația Sloboziei a abandonat Ștrandul Municipal

Tratat cu indiferență de administrația locală, Ștrandul Municipal al Sloboziei se află într-un stadiu avansat de degradare. Responsabilitatea cade pe umerii Servi­ciului Patrimoniu al Primăriei Slobozia, ai cărui funcționari nu au reușit să facă nici până acum un caiet de sarcini corespunzător astfel încât concesionarea obiectivului să fie scoasă la licitație publică. Acest demers trenează pe masa de lucru a funcționarilor din cadrul Serviciului Patrimoniu de 1 an... «Legea ne obligă să facem carte funciară dacă vrem să concesionăm. La asta lucrăm acum!» susține Eduard Plăiașu, șeful Serviciului Patrimoniu al Primăriei Slobozia.

Primăria în care nu se întâmplă nimic... [citește_tot_articolul]

31 August 2020, 15:10 (4021 vizualizări - 8 comentarii)

28 Iun 2026
251 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident la Gura Ialomiței

Sâmbătă, 18 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, la un accident rutier produs în comuna Gura Ialomiței. În eveniment a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:35
(3206 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de miriști și lanuri de grâu la Slobozia și Borănești

Sâmbătă, 17 iulie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu la o miriște de grâu. Au ars aproximativ 2000 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:20
(4089 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

În dimineața zilei de luni, 19 iulie a.c., pompierii au intervenit la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă de locuit. Două echipaje de salvatori cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:10
(2546 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz

Duminică, 18 iulie a.c., un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz. Șoferul autovehicului, un bărbat de 51 de ani, circula în interiorul localității moment în care l-a acroșat pe minor ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 22:30
(7781 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

Polițiștii ialomițeni efectuează căutări în vederea depistării unei minore de 16 ani, care a plecat de la domiciliul din comuna Bordușani și nu a mai revenit până în prezent. În cursul zilei de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 20:35
(5721 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 18 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 17:10
(3475 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori depistați de polițiști conducând pe drumurile publice

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 iulie a.c, polițiștii din Ion Roată au depistat, pe raza comunei Manasia, un autoturism ce avea o deplasare necorespunzătoare. Oamenii legii au tras pe dreapta respectivul ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:40
(6765 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparații și întreținere a rețelelor electrice, E-Distribuiție Dobrogea anunță sistarea parțială a furnizării energiei electrice în anumite zone din județ. Astfel, în perioada 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:15
(5328 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: La volan în stare de ebrietate

În seara zilei de joi, 15 iulie a.c., un bărbat de 36 de ani s-a ales cu un dosar penal, fiind depistat în trafic în stare de ebrietate. Polițiștii l-au tras pe dreapta pe raza comunei Gârbovi și, întrucât ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:05
(3115 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Starea tehnică a autovehiculelor, verificată de polițiști

În perioada 14-15 iulie a.c., polițiștii ialomițeni și reprezentanții Registrului Auto Român au realizat ample controale în trafic, privind starea tehnică a autovehiculelor. În urma verificărilor, au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 18:50
(2120 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 16 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 17:05
(2610 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 84,41 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița precizează printr-un comunicat că, în luna iunie 2021, la bugetul general consolidat s-au încasat venituri nete în sumă totală de 84,41 milioane de ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 19:15
(2439 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Inspecția Fiscală, la raport

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița a efectuat, în luna iunie a.c., 27 de controale la contribuabili persoane fizice și juridice, respectiv 11 la contribuabili persoane juridice și ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 17:20
(2653 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă pune la dispoziția șomerilor din județ 289 de noi locuri de muncă, cele mai multe fiind destinate persoanelor calificate într-o meserie. Detalii suplimentare ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:45
(3215 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 15 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:15
(1472 vizualizări - 0 comentarii)


Într-o singură zi, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi cu permisele «suspendate»

Marți, 13 iulie a.c., polițiștii Secției Nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, în timp ce desfășurau activități de control în cadrul unui filtru rutier în zona Popasului Sinești, au oprit un autoturism ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:15
(4677 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 84 de evenimente, dintre care 81 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:05
(2502 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 14 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 16:35
(1554 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de înscrieri în Programul pentru susținerea producției de legume în spații protejate-2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până la data de 20 iulie 2021 inclusiv, pot depune cererea de înscriere în Programul pentru susținerea producției de ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 15:45
(5137 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

13 Iulie 2021, 20:05


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 097/Noi instrucțiuni de completare a Formularelor 208, 209 și 253

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 20 iulie 2021, este termenul limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 17:20
(8554 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 13 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 16:45
(2961 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băut și fără permis, la volan. A devenit agresiv la spital!

Luni, 12 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism care circula fără a avea puse în funcțiune luminile de întâlnire. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:35
(2117 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sudiți, dispărut

Bărbat din Sudiți, dispărut

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sudiți desfășoară activități specifice pentru depistarea unui bărbat, în vârstă de 63 de ani, care a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Sesizarea a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:20
(1874 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Administrația Națională de Meteorologie a emis un Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă pentru mai multe județe, printre care și Ialomița, pentru marți/miercuri, 13/14 iulie ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 14:20
(1548 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Multe persoane sunt superstițioase și consideră ziua de «Marți, 13» o zi cu ghinion, dar se întâmplă uneori să ne facem și singuri «ghinionul» prin faptul că nu suntem destul de bine informați. Începând ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 19:25
(3477 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, drogat la volanul unui autoturism

Duminică seară, 11 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din Slobozia. Întrucât șoferul avea un comportament ciudat ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:35
(2619 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Urziceni, aflându-se în executarea serviciului de îndrumare și control al traficului rutier pe raza municipiului, au depistat în trafic un ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:25
(2043 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 12 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10795, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 16:35
(2734 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la o casă din Borănești și la o firmă de termopane din Fetești

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,55, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit în comuna Borănești, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:25
(6593 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...