Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Noi amenzi acordate Primăriei Slobozia de Poliția Rutieră Ialomița

Noi amenzi acordate Primăriei Slobozia de Poliția Rutieră Ialomița

Drumurile pe care le are în administrare Primăria Slobozia au adus și anul acesta sancțiuni din partea Poliției Rutiere Ialomița. Oamenii legii au constatat faptul că porțiunile de drumuri naționale lăsate de Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere, prin Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța, în grija administrației locale din reședința județului nu sunt întreținute corespunzător. Pe cale de consecință, administrația locală a fost amendată. Datele arată că amenzile au făcut ca problemele constatate de oamenii legii să fie remediate.

 

O obligație legală... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2025, 12:20 (9770 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Înalta Curte de Casație și Justiție decide dacă localitățile ialomițene asociate Ecoaqua Călărași vor rămâne fără proiectele de apă-canal

Cu termen de judecată devansat în ianuarie 2026

Înalta Curte de Casație și Justiție decide dacă localitățile ialomițene asociate Ecoaqua Călărași vor rămâne fără proiectele de apă-canal

Undeva prin luna septembrie 2025, ziarul nostru aducea în discuție situația Ecoaqua Călărași, titrând «Localitățile din Ialomița vor rămâne fără rețelele de apă promise de operatorul Ecoaqua Călărași». În fapt și pe scurt, articolul făcea referire la problemele întâmpinate de proiectul de investiții al operatorului regional Ecoaqua Călărași, acesta impactând și cele 7 comunități locale din Ialomița asociate în cadrul proiectului investițional de anvergură. Așadar, 7 localități din Ialomița, respectiv Urziceni, Alexeni, Coșereni, Gârbovi, Grindu, Manasia, Reviga, s-au asociat cu alte 31 din Călărași pentru a beneficia... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2025, 07:55 (13939 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi aplicate de Garda de Mediu Ialomița agenților economici care colectează deșeuri

Amenzi aplicate de Garda de Mediu Ialomița agenților economici care colectează deșeuri

Într-o informare publică, Garda de Mediu Ialomița arată faptul că a aplicat o sancțiune de 50 mii de lei unui agent economic din Ialomița, ce des­fășoară ac­tivitate în domeniul colectării deșeurilor. Repre­zentanții instituției susțin faptul că res­pectivul agent economic a refuzat să pre­zinte documen­tele solicitate de Garda de Mediu Ialomița în urma con­trolului efectuat.

 

Firmele care colectează deșeuri, în atenția Gărzii de Mediu Ialomița Pe tot parcursul acestui an, Garda de Mediu Ialomița a efectuat controale ce au vizat... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2025, 14:40 (7975 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Serviciul de Probațiune Ialomița are în supraveghere peste 600 de inculpați

Serviciul de Probațiune Ialomița are în supraveghere peste 600 de inculpați

Direcția Națională de Probațiune prezintă o situație statistică privind numărul inculpaților aflați în supravegherea Serviciilor Județene de Probațiune. Datele arată că, pentru județul Ialomița, există în suprave­ghere peste 600 de persoane.

 

Supravegherea persoanelor sancționate penal Potrivit legii, Serviciul de Probațiune Ialomița asigură supravegherea «persoanelor sancționate penal adulți pentru care judecătorul a amânat aplicarea pedepsei, a suspendat executarea pedepsei sub supraveghere sau a înlocuit amenda penală cu munca neremunerată... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2025, 10:20 (9051 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministrul Florin Manole caută soluții pentru sprijinul meșteșugarilor tradiționali

Aflat în vizită la Slobozia

Ministrul Florin Manole caută soluții pentru sprijinul meșteșugarilor tradiționali

La finalul săptămânii precedente, Slobozia a găzduit prima dezbatere publică a Pro­iectului Național al Ministerului Muncii, Familiei și Tineretului dedicat micilor meșteșugari. Instituția vrea să ofere un cadru legal mai elaborat și să găsească soluții legislative pentru a dezvolta creativitatea și priceperea acestora. În momentul de față, legi care pot oferi drepturi mește­rilor populari sunt aproape inexistente în România... Întâl­nirea s-a desfășurat la sediul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în prezența lui Florin Manole, ministrul Muncii, Familiei, Tineretului și Solidarității Sociale.

 

... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2025, 09:55 (13453 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secretariatul General al Guvernului confirmă lipsa de transparență a primăriilor ialomițene

Secretariatul General al Guvernului confirmă lipsa de transparență a primăriilor ialomițene

bonus: Studiu de caz. Primăria Slobozia și Legea Transparenței Decizionale

Anual, Secretariatul General al Guvernului monitorizează respectarea Legii Transparenței Decizionale, dar și modul în care administrațiile publice oferă acces la informații de interes public cetățenilor. Și într-un caz, și în celălalt, primăriile din Ialomița nu depun foarte multe eforturi pentru a respecta procedurile legale. SGG consideră că este nevoie de mai multă transparență și comunicare, dar primăriile ialomițene par că nu înțeleg preve­derile legilor care le obligă să fie mult mai deschise în ceea ce privește relația pe care o au cu cetățenii.

 

Ce a descoperit SGG în județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2025, 08:10 (12030 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subprefectul Babagianu eliberat, subprefectul Mihai Tănăsescu instalat Subprefectul Babagianu eliberat, subprefectul Mihai Tănăsescu instalat

Schimbări la Instituția Prefectului Județul Ialomița

Subprefectul Babagianu eliberat, subprefectul Mihai Tănăsescu instalat

Guvernul a decis joi, 27 noiembrie 2025, să îl numească pe Mihai Tănăsescu, consilier local USR în Consiliul Local Slobozia, în funcția de subprefect al județului Ialomița. Decizia a fost adoptată ca urmare a pensionării fostului subprefect PNL Gheorghe Babagianu, precum și a solicitării USR de posturi la nivelul Prefecturilor.

 

Tănăsescu, din nou la Prefectură În perioada martie-septembrie 2021, Mihai Tănăsescu a fost prefectul USR al județului Ialomița, fiind demis și înlocuit cu Tonița Manea (PNL). În urma Alegerilor Locale din... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2025, 15:10 (20895 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, acreditat de ANMCS

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, acreditat de ANMCS

Autoritatea Națională de Management al Calității în domeniul Sănătății a acordat acreditarea pentru Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. În urma obținerii acre­ditării, spitalul din Fetești redevine unitate medicală de categoria a II-a, cu recomandări.

 

Proces de acreditare, la final Procedura de reacreditare a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești a început în urmă cu mai bine de jumătate de an și s-a finalizat în urmă cu aproximativ două săptămâni. Comisia Autorității Naționale de Management... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2025, 12:20 (9596 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pregătirea suplimentară a elevilor pentru Examenele Naționale aduce beneficii profesorilor

În Ialomița

Pregătirea suplimentară a elevilor pentru Examenele Naționale aduce beneficii profesorilor

bonus: Venituri ale profesorilor de 1,3 milioane de lei, din meditații particulare

În ultimii 3 ani școlari, rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat au plasat județul Ialomița pe ultimele locuri la nivel național în ceea ce privește procentul de promovare. Cu scopul de a crește cifrele, școlile au luat decizia de a organiza cursuri de pregătire suplimentară. Deși aceste cursuri nu sunt legiferate prin Ordin al Ministerului Educației, profesorii susțin astfel de cursuri. Miza nu sunt însă notele elevilor la Examenele Naționale, ci avantajele pe care dascălii le primesc. Se pare că susținerea acestor cursuri de pregătire profesională se transformă în puncte de care Inspectoratul Școlar Județean Ialomița ține cont în momentul în... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2025, 08:05 (8944 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«rectificări bugetare», «organigrame» și Cultură în Registru

Ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița

«rectificări bugetare», «organigrame» și Cultură în Registru

Ordinea de zi a ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița de miercuri, 26 noiembrie 2025, a cuprins nu mai puțin de 14 proiecte de hotărâri, suplimentarea acesteia cu încă un proiect fiind în nota obișnuită. În cele ce urmează, vom încerca să rezumăm ceea ce consilierii județeni aprobă, dintr-o inerție a procesului de vot, proiectele de hotărâri cu impact urmând să le expunem opiniei publice ialomițene.

 

Despre «rectificări bugetare» și «organigrame» Din start, consilierilor județeni prezenți le-a fost adus... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2025, 15:20 (3853 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concurs de «director general adjunct» la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița

Concurs de «director general adjunct» la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița

Așa cum vă anunțam, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului DGASPC Ialomița se pre­gătește să-și schimbe conducerea. Sub atenta coordonare și îndrumare a Consiliului Județean Ialomița, for tutelar, DGASPC Ialomița a publicat vineri, 21 noiembrie 2025, anunțul concursului pentru ocuparea funcției de «director general adjunct».

 

Consilierul Potinche vrea director Detașat în urmă cu ceva timp de la Cabinetul Președintelui Consiliului Județean Ialomița la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului DGASPC Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2025, 08:05 (26055 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mirosurile neplăcute, problema nerezolvată a instituțiilor publice din Ialomița

Mirosurile neplăcute, problema nerezolvată a instituțiilor publice din Ialomița

De mai bine de 10 ani, instituțiile cu rol în protecția mediului din Slobozia primesc sute de sesizări privind problemele cauzate de mirosurile pestilențiale rezultate din activitatea industrială a firmelor din jurul ora­șului. În ultimele 5 luni, problema mirosurilor a devenit și a stației de epurare din Slobozia care, din cauza instalațiilor vechi, nu mai poate face față prelucrării apelor industriale pe care aceiași agenți economici le de­versează aici, fără respectarea pre­vederilor legale. Problema mirosu­rilor pestilențiale nu este doar a Slo­boziei, ci a întregului județ. Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține că, anual, primește sute de reclamații... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2025, 16:20 (8090 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița a rămas fără conducere

Parchetul Județean Ialomița a rămas fără conducere

Pensionările masive din Justiție afectează activitatea Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Cea mai mare unitate de Parchet din Ialomița a rămas fără conducere după pensionarea prim-procurorului și prim-procurorului adjunct din cadrul instituției. Plecarea acestora a lăsat Parchetul Județean Ialomița și fără procurori, în prezent aici desfășurându-și activitatea doar doi magistrați. Unul dintre aceștia este pensionar și a primit delegare pe funcție din partea Con­siliului Superior al Magistraturii doar pentru un an. Rolul Parchetului Județean Ialomița în comunitate este important, având în vedere că investighează infracțiuni grave, printre care... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2025, 12:20 (15274 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

INVESTIȚII NEFUNCȚIONALE la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg

INVESTIȚII NEFUNCȚIONALE la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg

În anul de grație 2014, admi­nistrația locală din orașul Fierbinți-Târg semna un contract de finanțare europeană pentru construcția unui campus școlar, destinat Liceului Tehnologic din localitate. Astăzi, o parte din investițiile realizate pe bani europeni sunt nefuncționale. Problemele au apărut imediat după ce lucrările s-au finalizat. Proiectul a costat peste 13 milioane de lei, iar astăzi despre eșecul acestei investiții nu răspunde nimeni. Școala trebuie să se descurce singură să protejeze două clădiri pe care nu le poate utiliza.

 

Eșecul investițional al administrației locale... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2025, 07:55 (2086 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Dezvoltării blochează modernizarea străzilor din Fetești

Ministerul Dezvoltării blochează modernizarea străzilor din Fetești

Într-un mesaj public, Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești, atrage atenția cu privire la faptul că modernizarea străzilor din oraș, prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny», a fost sistată în urma deciziei Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației de a suspenda plățile.

 

Se caută soluții «Așteptăm cu interes începutul lunii decembrie, atunci când Ministerul Dezvoltării va efectua primele plăți și ne vom primi banii pentru cele patru situații de lucrări. În acel moment, vom putea achita sumele către constructor, iar lucrările vor putea fi reluate. Vom analiza stadiul la zi și vom stabili, împreună cu antreprenorul, cele mai potrivite soluții pentru conti­nuarea proiectului!»... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2025, 10:40 (1428 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împrumut de 5,3 milioane de lei pentru finalizarea investițiilor

La Țăndărei

Împrumut de 5,3 milioane de lei pentru finalizarea investițiilor

În cadrul ședinței ordinare a lunii octombrie, Consiliul Local Țăndărei a aprobat contractarea unui împrumut de 5,3 milioane de lei. Fondurile ar fi necesare pentru continuarea celor mai importante investiții care se derulează la nivelul orașului Țăndărei. «Dorim să dezvoltăm comunitatea locală, iar acest împrumut este esențial pentru continuarea planului de investiții!» susține Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei.

 

Investiții în curs Împrumutul pe care Primăria Țăndărei, cu aprobarea Consiliului Local Țăndărei, vrea să... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2025, 09:50 (7353 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Peste 200 de bărbați primesc indemnizații pentru creșterea copilului

În Ialomița

Peste 200 de bărbați primesc indemnizații pentru creșterea copilului

O statistică a Agenției pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că la nivelul județului Ialomița există peste 200 de bărbați care beneficiază de concedii de creștere a copilului. De la începutul anului și până în prezent, va­loarea totală a indemnizațiilor pentru creșterea copilului, plătite în Ialomița, a depășit 40 milioane de lei, conform datelor oficiale.

 

Concediu de creștere a copilului pentru tați, o obligație legală În ultimii 3 ani, legislația privind acordarea concediului de creștere a copilului s-a modificat, astfel că persoanele... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2025, 10:20 (9590 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a înregistrat o creștere a cheltuielilor

În trimestrul III din 2025

Primăria Slobozia a înregistrat o creștere a cheltuielilor

În urmă cu o săptămână, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată în sistem on-line, în atenția aleșilor locali fiind prezentate în vederea aprobării 17 proiecte de hotărâri. Inițial, lista de ședință a cuprins doar 5 inițiative, însă cu 40 de minute înainte de debutul întâlnirii, lista inițială a fost suplimentată cu încă 12 proiecte. Printre cele mai importante proiecte de hotărâri s-au numărat cele referitoare la cheltuielile bugetare pe care Primăria Slobozia le-a făcut în trimestrul III al anului, dar și aprobarea organizării unor evenimente publice de... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2025, 09:55 (7341 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Președinta Judecătoriei Slobozia, cercetată disciplinar de Inspecția Judiciară

Președinta Judecătoriei Slobozia, cercetată disciplinar de Inspecția Judiciară

Un raport al Inspecției Judiciare scoate în evidență grave abateri profesionale ale judecătoarei Elena Olteanu la Judecătoria Slobozia, printre altele și președinta acestei instanțe. Inspectorii judiciari susțin că Elena Olteanu dădea termene de judecată doar de două ori pe an, în contextul în care instanța pe care o conduce are cele mai multe dosare înregistrate pe rol dintre toate cele patru instanțe din Ialomița.

 

Inspecția Judiciară, la Slobozia În cazul judecătoarei Elena Olteanu, Inspecția Judiciară a inițiat procedura de «trimitere în judecată disciplinară»... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2025, 10:05 (49939 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Ședință extraordinară la Consiliul Județean Ialomița

Ședință extraordinară la Consiliul Județean Ialomița

Marți, 18 noiembrie 2025, Consiliul Județean Ialomița a organizat o ședință extraordinară, în sistem on-line. Ordinea de zi a cuprins 4 proiecte de hotărâri. Unul dintre acestea a vizat aprobarea «promovării» a doi dintre funcționarii din cadrul aparatului de specialitate al instituției, un alt proiect de hotărâre supus aprobării făcând referire la transferul de proprietate către primăriile din județ a echipamentelor digitale achiziționate pentru școlile din județ prin PNRR.

 

Ședință extraordinară, în sistem on-line În atenția consilierilor... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2025, 18:05 (11061 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
303 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Acțiune a polițiștilor

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:20
(2233 vizualizări - 0 comentarii)


Păltinișu: Pieton și motociclist, decedați în urma unui groaznic accident

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 21,30, pe DN2, în interiorul localității Păltinișu, s-a produs un groaznic accident rutier soldat cu decesul a două persoane. În urma verificărilor efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 15:50
(4405 vizualizări - 3 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,52%

La sfârșitul lunii ianuarie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4225  șomeri (din care 1807 femei), rata șomajului fiind de 4,52%, cu 1 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 14:40
(2172 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Băut și fără permis, la volanul unui autoturism furat

În noaptea de marți spre miercuri, 3/4 martie a.c., în jurul orei 3,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat pe raza localității Lilieci un autoturism declarat furat, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:40
(2209 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Grivița

Incendiu la o casă din Grivița

În cursul zilei de marți, 3 martie a.c., în jurul orelor 17,15, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Grivița ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:20
(3252 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: Biciclist băut, rănit după ce a fost acroșat de o mașină

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 15,00, polițiștii slobozeni au intervenit la un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, a reieșit faptul că un bărbat, de 52 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:10
(2406 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 4 martie 1977-zi dramatică în conștiința românilor

În data de 4 martie 1977, în România s-a produs un cutremur puternic care a avut efecte devastatoare asupra țării. Cu o magnitudine de 7,4 grade pe scara Richter și o durată de circa 56 de secunde, seismul ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:40
(2868 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 91 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 3 martie 2020, 91 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 18:35
(3415 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 9 permise reținute, amenzi de peste 62 mii de lei

Acțiunile preventive ale polițiștilor ialomițeni pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, desfășurate în ultimele 24 de ore, au condus la aplicarea a peste 160 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:50
(2936 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «furt calificat»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:45
(2335 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Doi bărbați, cercetați penal pentru «braconaj»

Luni, 2 martie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Ciocârlia au depistat, pe un fond cinegetic de pe raza comunei Ciocârlia, un autoturism condus de un tânăr, de 22 de ani, din județul Ilfov ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 15:40
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Slobozia: Concursul de Arte Marțiale «Kempo Open Cup 2020»

Sâmbătă, 29 februarie 2020, la Slobozia s-a desfășurat primul eveniment sportiv de arte marțiale mixte. La concurs au participat 5 cluburi cu peste 10 secții, adunând la start peste 150 sportivi din județele ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2020, 01:10
(4385 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bărcănești și Alexeni

În cursul zilei de sâmbătă, 29 februarie a.c., în jurul orelor 21,30, pompierii ialomițeni au intervenit pentru localizarea și stingerea unui incendiu la o casă din comuna Bărcănești. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:35
(2613 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente, patru răniți

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii slobozeni au intervenit la un accident de circulație produs pe raza municipiul Slobozia, soldat cu rănirea a două persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:30
(2449 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori, beți și fără permise la volan

Vineri, 28 februarie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au intervenit  la un accident de circulație produs între un autoturism și un moped în localitatea Smirna, soldat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:25
(2863 vizualizări - 1 comentariu)


Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Șoferițele, «amendate» cu mărțișoare de polițiștii ialomițeni

Ca în fiecare an de 1 Martie, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au oferit flori și mărțișoare doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Mai multe echipaje de poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 18:20
(1862 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 83 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, luni, 2 martie 2020, 83 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 17:25
(2640 vizualizări - 0 comentarii)


Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Gabriel Cateliu, candidatul Alianței USR PLUS la Primăria Urziceni

Duminică, 1 martie 2020, Gabriel Cateliu a fost prezentat oficial drept candidat al Alianței USR PLUS pentru funcția de primar al municipiului Urziceni la Alegerile Locale din iunie 2020. La evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 16:50
(6233 vizualizări - 0 comentarii)


Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman deschide un nou magazin la Slobozia

Dedeman, lider național în retailul materialelor de construcții și al amenajărilor interioare, cu capital 100% românesc, inaugurează vineri, 6 martie 2020, magazinul din Slobozia, ajungând astfel la o rețea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 15:20
(4375 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia Dedeman


Ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, achiziționați de Agenția Națională Antidrog

Anul acesta, Agenția Națională Antidrog (ANA) a achiziționat 144 de perechi de ochelari care simulează efectele consumului de alcool și droguri, dar și starea de intoxicare cu acestea, ce vor deveni parte ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:35
(4492 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din municipiul Fetești!

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 14:20
(4925 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Spectacolul aniversar «Din inimă pentru Mama»

Duminică, 1 martie 2020, Protopopiatul Slobozia a organizat, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, ediția a IX-a a spectacolului aniversar «Din inimă pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2020, 12:50
(2586 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 73 de persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 28 februarie 2020, 73 de persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 19:20
(5656 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Național al Agriculturii

Prima lună de primăvară debutează la Muzeul Național al Agriculturii cu o expoziție de pictură. Sub denumirea «Armonii de primăvară», artista Cecilia Nițu își va expune pe simezele din cadrul Muzeulului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:40
(2960 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor peste 223 de locuri de muncă. Persoanele interesate pot obține mai multe detalii la sediul instituției din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:25
(2975 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 2-6 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 17:20
(6823 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Surprins beat la volan, a refuzat recoltarea de sânge

Joi, 27 februarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Roată au depistat în trafic un bărbat, de 51 de ani, ce conducea un autoturism pe raza localității Broșteni, aflându-se sub influența ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:20
(3377 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Fetești și în localitățile învecinate

Joi, 27 februarie a.c., polițiști ialomițeni au efectuat o razie pe raza municipiului Fetești, dar și a comunelor arondate, pentru prevenirea și combaterea faptelor comise cu violență, a activităților comerciale ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2020, 16:15
(3990 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 65 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, joi, 26 februarie 2020, 65 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 19:10
(3487 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Slobozia: Mircea Dinescu lansează «Scaunul cu trei picioare»

Cu ocazia «Zilei Modiale a Scriitorului», marți, 3 martie 2020, de la orele 14,30, la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va lansa volumul de poezii «Scaunul cu trei picioare ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2020, 18:35
(3781 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...