Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Teren de sport amenajat ilegal de Primăria Slobozia

Teren de sport amenajat ilegal de Primăria Slobozia

Inspectoratul de Stat în Construcții Ialomița a primit zeci de sesizări din partea cetă­țenilor care locuiesc în zona Policlinicii cu Plată din Slobozia cu privire la existența unui teren de fotbal sintetic, amenajat de Primăria Slobozia, care a devenit factor de perturbare a liniștii pu­blice pentru cetățeni. Verificările ISC Ialomița au scos la iveală faptul că respectivul teren a fost amenajat ilegal, pentru că nu are autorizație de construire. Primăria Slobozia l-a dat în folosință cu aproape 10 ani în urmă...

 

Se caută soluții În ultima... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2025, 12:35 (16522 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Noi sancțiuni aplicate companiei Clean Tech Ciulnița de Garda de Mediu Ialomița

Noi sancțiuni aplicate companiei Clean Tech Ciulnița de Garda de Mediu Ialomița

Principalul poluator olfactiv din zona Sloboziei, fabrica deținută de compania Clean Tech în comuna Ciulnița, a fost din nou amendat pentru încălcarea legislației de mediu. Este vorba despre nerespectarea Planului de Gestionare a Mirosurilor și a autorizației integrate de mediu, potrivit cărora fabrica nu trebuie să mai provoace poluare olfactivă. Garda de Mediu Ialomița a constatat faptul că în lunile octombrie și noiembrie 2025, în urma activității industriale desfă­șurate, fabrica a poluat olfactiv zona Ciulnița-Slobozia, fiind amendată cu aproximativ 200 mii de lei.

 

Un apel la 112 și o sancțiune... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2025, 08:10 (8506 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ai grijă de tine și de cei dragi în sezonul rece: Ghidul siguranței în domeniul electric

Ai grijă de tine și de cei dragi în sezonul rece: Ghidul siguranței în domeniul electric

advertorial

Sezonul rece ne aduce mai mult timp petrecut acasă, alături de familie, dar și o responsabilitate în plus: aceea de a verifica dacă locuința noastră este sigură din punct de vedere electric. Pentru a preveni incidentele provocate de suprasolicitarea instalațiilor și pentru a crește gradul de conștientizare în rândul populației, Departamentul pentru Situații de Urgență, în parteneriat cu Rețele Electrice România, a lansat Ghidul siguranței în domeniul electric-o resursă practică, accesibilă tuturor, dedicată protecției oamenilor și locuințelor în sezonul de iarnă

Disponibil gratuit pe platforma www.fiipregatit.ro... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2025, 08:00 (9543 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Numiri controversate la conducerea firmelor Primăriei Slobozia

Numiri controversate la conducerea firmelor Primăriei Slobozia

Procesul de selecție a admi­nistratorilor firmelor Pri­mă­riei Slobozia aproape s-a încheiat. Demersul ridică însă nume­roase semne de întrebare cu privire la numele celor desemnați să ocupe aceste funcții. În cazul a două societăți, așa cum sunt Servicii Publice Slobozia SRL și Pază și Servicii Comunitare SRL, au fost aleși aceiași administratori. Mai mult, la Serviciul Public de Transport Local Slobozia SRL a fost numit administrator Ște­fan Ghibanu, fostul director al «mu­ribundei» Drumuri și Poduri SA, dar și Doinița Popa. O parte dintre consilierii locali ai Sloboziei au criticat numirile controversate. În replică, Alexandru... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2025, 14:05 (17448 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Derapaj administrativ al primarului Alexandru Potor

Scandal în ședința Consiliul Local Slobozia

Derapaj administrativ al primarului Alexandru Potor

Joi, 27 noiembrie 2025, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul ședinței ordinare. Ceea ce s-a dorit a fi o dezbatere cu privire la proiectele privind comunitatea locală s-a transformat rapid în haos, scandalul evidențiind indolența cu care edilul Alexandru Potor tratează Consiliul Local sau problemele urbei. Cu ordinea de zi suplimentată «pe repede-înainte», mai mulți consilieri locali nu au reușit să parcurgă toate inițiati­vele propuse. Supli­mentar, s-a dorit introducerea pe ordinii de zi a unor proiecte de hotărâri fără ca respectivele documente să fie dezbătute în Comisiile de specialitate ale Consiliului Local ... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2025, 09:20 (12650 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal și bătaie la meciul dintre CS Amara și FC Movila

Asociația Județeană de Fotbal Ialomița, depășită de evenimente

Scandal și bătaie la meciul dintre CS Amara și FC Movila

A fost bătaie în toată regula și terenul de fotbal s-a transformat în ring de MMA la un meci din Liga 5 desfășurat pe stadionul din Miloșești. Reprezentanții Asociației Județene de Fotbal Ialomița încearcă să minimizeze incidentele petrecute la Miloșești, stadionul din localitatea amintită fiind gazda meciului din etapa 13 dintre CS Amara și FC Movila.

 

Scandal și bătaie Partida dintre CS Amara și FC Movila a contat pentru etapa 13 a Ligii 5 Ialomița, meciul disputându-se pe stadionul din Miloșești sâmbătă, 29 noiembrie 2025, de la orele 14,00. Terenul... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2025, 18:20 (12501 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița și Judecătoria Slobozia așteaptă fonduri pentru construcția unui nou sediu

De 10 ani

Tribunalul Ialomița și Judecătoria Slobozia așteaptă fonduri pentru construcția unui nou sediu

Tribunalul Ialomița și Judecătoria Slobozia sunt menționate în mai multe acte oficiale privind construcția unui sediu nou, ce poartă semnătura atât a Con­siliului Superior al Magistra­turii, cât și a Ministerului Justiției. Cele două instituții și-au manifestat intenția încă din 2016 de a iniția un astfel de proiect, dar în afară de a-l menționa în respectivele do­cumente nu s-a realizat nimic. Cu 2 ani în urmă se pare că un studiu de fezabilitate în acest sens ar fi fost realizat, dar planul respectiv nu a fost niciodată pus în practică. În trecut, Tribunalul Ialomița a primit drept de folosință gratuit asupra unui teren... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2025, 16:10 (20380 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Noi amenzi acordate Primăriei Slobozia de Poliția Rutieră Ialomița

Noi amenzi acordate Primăriei Slobozia de Poliția Rutieră Ialomița

Drumurile pe care le are în administrare Primăria Slobozia au adus și anul acesta sancțiuni din partea Poliției Rutiere Ialomița. Oamenii legii au constatat faptul că porțiunile de drumuri naționale lăsate de Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere, prin Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța, în grija administrației locale din reședința județului nu sunt întreținute corespunzător. Pe cale de consecință, administrația locală a fost amendată. Datele arată că amenzile au făcut ca problemele constatate de oamenii legii să fie remediate.

 

O obligație legală... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2025, 12:20 (9803 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Înalta Curte de Casație și Justiție decide dacă localitățile ialomițene asociate Ecoaqua Călărași vor rămâne fără proiectele de apă-canal

Cu termen de judecată devansat în ianuarie 2026

Înalta Curte de Casație și Justiție decide dacă localitățile ialomițene asociate Ecoaqua Călărași vor rămâne fără proiectele de apă-canal

Undeva prin luna septembrie 2025, ziarul nostru aducea în discuție situația Ecoaqua Călărași, titrând «Localitățile din Ialomița vor rămâne fără rețelele de apă promise de operatorul Ecoaqua Călărași». În fapt și pe scurt, articolul făcea referire la problemele întâmpinate de proiectul de investiții al operatorului regional Ecoaqua Călărași, acesta impactând și cele 7 comunități locale din Ialomița asociate în cadrul proiectului investițional de anvergură. Așadar, 7 localități din Ialomița, respectiv Urziceni, Alexeni, Coșereni, Gârbovi, Grindu, Manasia, Reviga, s-au asociat cu alte 31 din Călărași pentru a beneficia... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2025, 07:55 (13967 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi aplicate de Garda de Mediu Ialomița agenților economici care colectează deșeuri

Amenzi aplicate de Garda de Mediu Ialomița agenților economici care colectează deșeuri

Într-o informare publică, Garda de Mediu Ialomița arată faptul că a aplicat o sancțiune de 50 mii de lei unui agent economic din Ialomița, ce des­fășoară ac­tivitate în domeniul colectării deșeurilor. Repre­zentanții instituției susțin faptul că res­pectivul agent economic a refuzat să pre­zinte documen­tele solicitate de Garda de Mediu Ialomița în urma con­trolului efectuat.

 

Firmele care colectează deșeuri, în atenția Gărzii de Mediu Ialomița Pe tot parcursul acestui an, Garda de Mediu Ialomița a efectuat controale ce au vizat... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2025, 14:40 (8014 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul de Probațiune Ialomița are în supraveghere peste 600 de inculpați

Serviciul de Probațiune Ialomița are în supraveghere peste 600 de inculpați

Direcția Națională de Probațiune prezintă o situație statistică privind numărul inculpaților aflați în supravegherea Serviciilor Județene de Probațiune. Datele arată că, pentru județul Ialomița, există în suprave­ghere peste 600 de persoane.

 

Supravegherea persoanelor sancționate penal Potrivit legii, Serviciul de Probațiune Ialomița asigură supravegherea «persoanelor sancționate penal adulți pentru care judecătorul a amânat aplicarea pedepsei, a suspendat executarea pedepsei sub supraveghere sau a înlocuit amenda penală cu munca neremunerată... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2025, 10:20 (9077 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministrul Florin Manole caută soluții pentru sprijinul meșteșugarilor tradiționali

Aflat în vizită la Slobozia

Ministrul Florin Manole caută soluții pentru sprijinul meșteșugarilor tradiționali

La finalul săptămânii precedente, Slobozia a găzduit prima dezbatere publică a Pro­iectului Național al Ministerului Muncii, Familiei și Tineretului dedicat micilor meșteșugari. Instituția vrea să ofere un cadru legal mai elaborat și să găsească soluții legislative pentru a dezvolta creativitatea și priceperea acestora. În momentul de față, legi care pot oferi drepturi mește­rilor populari sunt aproape inexistente în România... Întâl­nirea s-a desfășurat la sediul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în prezența lui Florin Manole, ministrul Muncii, Familiei, Tineretului și Solidarității Sociale.

 

... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2025, 09:55 (13500 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secretariatul General al Guvernului confirmă lipsa de transparență a primăriilor ialomițene

Secretariatul General al Guvernului confirmă lipsa de transparență a primăriilor ialomițene

bonus: Studiu de caz. Primăria Slobozia și Legea Transparenței Decizionale

Anual, Secretariatul General al Guvernului monitorizează respectarea Legii Transparenței Decizionale, dar și modul în care administrațiile publice oferă acces la informații de interes public cetățenilor. Și într-un caz, și în celălalt, primăriile din Ialomița nu depun foarte multe eforturi pentru a respecta procedurile legale. SGG consideră că este nevoie de mai multă transparență și comunicare, dar primăriile ialomițene par că nu înțeleg preve­derile legilor care le obligă să fie mult mai deschise în ceea ce privește relația pe care o au cu cetățenii.

 

Ce a descoperit SGG în județul Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2025, 08:10 (12065 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subprefectul Babagianu eliberat, subprefectul Mihai Tănăsescu instalat Subprefectul Babagianu eliberat, subprefectul Mihai Tănăsescu instalat

Schimbări la Instituția Prefectului Județul Ialomița

Subprefectul Babagianu eliberat, subprefectul Mihai Tănăsescu instalat

Guvernul a decis joi, 27 noiembrie 2025, să îl numească pe Mihai Tănăsescu, consilier local USR în Consiliul Local Slobozia, în funcția de subprefect al județului Ialomița. Decizia a fost adoptată ca urmare a pensionării fostului subprefect PNL Gheorghe Babagianu, precum și a solicitării USR de posturi la nivelul Prefecturilor.

 

Tănăsescu, din nou la Prefectură În perioada martie-septembrie 2021, Mihai Tănăsescu a fost prefectul USR al județului Ialomița, fiind demis și înlocuit cu Tonița Manea (PNL). În urma Alegerilor Locale din... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2025, 15:10 (21002 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, acreditat de ANMCS

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, acreditat de ANMCS

Autoritatea Națională de Management al Calității în domeniul Sănătății a acordat acreditarea pentru Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. În urma obținerii acre­ditării, spitalul din Fetești redevine unitate medicală de categoria a II-a, cu recomandări.

 

Proces de acreditare, la final Procedura de reacreditare a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești a început în urmă cu mai bine de jumătate de an și s-a finalizat în urmă cu aproximativ două săptămâni. Comisia Autorității Naționale de Management... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2025, 12:20 (9625 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pregătirea suplimentară a elevilor pentru Examenele Naționale aduce beneficii profesorilor

În Ialomița

Pregătirea suplimentară a elevilor pentru Examenele Naționale aduce beneficii profesorilor

bonus: Venituri ale profesorilor de 1,3 milioane de lei, din meditații particulare

În ultimii 3 ani școlari, rezultatele la Evaluarea Națională și Bacalaureat au plasat județul Ialomița pe ultimele locuri la nivel național în ceea ce privește procentul de promovare. Cu scopul de a crește cifrele, școlile au luat decizia de a organiza cursuri de pregătire suplimentară. Deși aceste cursuri nu sunt legiferate prin Ordin al Ministerului Educației, profesorii susțin astfel de cursuri. Miza nu sunt însă notele elevilor la Examenele Naționale, ci avantajele pe care dascălii le primesc. Se pare că susținerea acestor cursuri de pregătire profesională se transformă în puncte de care Inspectoratul Școlar Județean Ialomița ține cont în momentul în... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2025, 08:05 (8969 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«rectificări bugetare», «organigrame» și Cultură în Registru

Ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița

«rectificări bugetare», «organigrame» și Cultură în Registru

Ordinea de zi a ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița de miercuri, 26 noiembrie 2025, a cuprins nu mai puțin de 14 proiecte de hotărâri, suplimentarea acesteia cu încă un proiect fiind în nota obișnuită. În cele ce urmează, vom încerca să rezumăm ceea ce consilierii județeni aprobă, dintr-o inerție a procesului de vot, proiectele de hotărâri cu impact urmând să le expunem opiniei publice ialomițene.

 

Despre «rectificări bugetare» și «organigrame» Din start, consilierilor județeni prezenți le-a fost adus... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2025, 15:20 (3853 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Concurs de «director general adjunct» la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița

Concurs de «director general adjunct» la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița

Așa cum vă anunțam, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului DGASPC Ialomița se pre­gătește să-și schimbe conducerea. Sub atenta coordonare și îndrumare a Consiliului Județean Ialomița, for tutelar, DGASPC Ialomița a publicat vineri, 21 noiembrie 2025, anunțul concursului pentru ocuparea funcției de «director general adjunct».

 

Consilierul Potinche vrea director Detașat în urmă cu ceva timp de la Cabinetul Președintelui Consiliului Județean Ialomița la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului DGASPC Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2025, 08:05 (26076 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Mirosurile neplăcute, problema nerezolvată a instituțiilor publice din Ialomița

Mirosurile neplăcute, problema nerezolvată a instituțiilor publice din Ialomița

De mai bine de 10 ani, instituțiile cu rol în protecția mediului din Slobozia primesc sute de sesizări privind problemele cauzate de mirosurile pestilențiale rezultate din activitatea industrială a firmelor din jurul ora­șului. În ultimele 5 luni, problema mirosurilor a devenit și a stației de epurare din Slobozia care, din cauza instalațiilor vechi, nu mai poate face față prelucrării apelor industriale pe care aceiași agenți economici le de­versează aici, fără respectarea pre­vederilor legale. Problema mirosu­rilor pestilențiale nu este doar a Slo­boziei, ci a întregului județ. Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține că, anual, primește sute de reclamații... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2025, 16:20 (8102 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița a rămas fără conducere

Parchetul Județean Ialomița a rămas fără conducere

Pensionările masive din Justiție afectează activitatea Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Cea mai mare unitate de Parchet din Ialomița a rămas fără conducere după pensionarea prim-procurorului și prim-procurorului adjunct din cadrul instituției. Plecarea acestora a lăsat Parchetul Județean Ialomița și fără procurori, în prezent aici desfășurându-și activitatea doar doi magistrați. Unul dintre aceștia este pensionar și a primit delegare pe funcție din partea Con­siliului Superior al Magistraturii doar pentru un an. Rolul Parchetului Județean Ialomița în comunitate este important, având în vedere că investighează infracțiuni grave, printre care... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2025, 12:20 (15288 vizualizări - 10 comentarii)

28 Iun 2026
226 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: 15 mai, ziua veterinarilor

În fiecare an, pe 15 mai, este serbată «Ziua Națională a Medicului Veterinar». Sărbătoarea a fost stabilită în cadrul celui de-al VI-lea Congres Național de Medicină Veterinară din 1994. S-a marcat astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 17:08
(9730 vizualizări - 2 comentarii)


Unul dintre copii dispăruți din Urziceni, găsit în Gara de Nord

Minorul Matache Gabriel-Leonard, din Urziceni, sesizat ca dispărut la data de 6 mai a.c., a fost depistat și încredințat familiei. În urma cercetărilor efectuate, băiatul, în vîrstă de 14 ani, a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:53
(13853 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Povești digitale» pentru vîrstnici

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează cursuri de «Povești digitale» pentru vîrstnici, avînd drept grup țintă persoanele de vîrsta a treia din județul nostru. Cursurile se vor desfășura în ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:47
(11505 vizualizări - 0 comentarii)


Patru jandarmi ialomițeni decorați în Kosovo

70 de jandarmi români detașați în Kosovo, în cadrul miniunii UE au fost distinși, joi, 12 mai, cu medalia «Common Security and Defence Policy». Printre aceștia de numără și patru subofițeri din cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:39
(9743 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Prins în flagrant în timp ce bracona

Prevenirea și combaterea braconajului piscicol a reprezentat în această perioadă o prioritate pentru polițiștii ialomițeni, avînd în vedere faptul că s-a înregistrat o creștere a faptelor de acest gen. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:14
(8507 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Grivița: Fier vechi, confiscat

Polițiștii din Grivița au prins joi, 12 mai, un bărbat de 43 ani din localitate care transporta cu căruța fier vechi, fără a deține documente de proveniență. Fierul vechi a fost confiscat și predat unei ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:12
(10580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Condamnați încarcerați

Joi, 12 mai, un bărbat de 38 ani din Coșereni a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului, Judecătoria Urziceni emisese un mandat de executare a pedepsei de un an închisoare ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:11
(9060 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Combaterea violenței

Efective din cadrul Poliției Urziceni au acționat joi, 12 mai a.c., în sistem integrat cu jandarmii pentru prevenirea și combaterea violenței stradale. Polițiștii au legitimat peste 50 de persoane, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:10
(8419 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Atenție fermieri! Declarația pentru cota de lapte, la final

Termenul de depunere a declarațiilor anuale de cotă de lapte se apropie. În acest sens, reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură atenționează fermierii că ultima zi va fi 16 mai ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 12:49
(10349 vizualizări - 0 comentarii)


Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Hyundai a lansat, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011, noul Elantra-model ce va fi disponibil către vînzare în România, Spania și alte țări europene în cel de-al treilea trimestru al acestui an ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 10:47
(7771 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Asociația «Prietenii Bibliotecii»

Cu prilejul Anului European al Voluntariatului 2011 și a Săptămînii Naționale a Voluntariatului 9-15 mai 2011, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița va înființa Asociația de voluntariat «Prietenii ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 09:46
(11077 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 16 mai, termenul limită de depunere a cererii SAPS

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor interesați că termenul limită pentru depunerea cererilor de sprijin pe suprafață pentru anul în curs este 16 mai 2011» ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 08:27
(16176 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Un autoturism furat la sfîrșitul anului 2008 și găsit de polițiștii ialomițeni în 2010 a fost restituit proprietarului de drept, un cetățean din Germania. Acțiunea a fost posibilă urmare a unei corespondențe ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:27
(8867 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt AUDI Ialomița


TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

Autotractorul unei firme slobozene, furat în data de 1 mai, a fost descoperit ieri, 11 mai, în localitatea Ștefănești-Ilfov. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit drept suspect principal al furtului ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:24
(8122 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt TIR


Fetești: Doi bătrîni, victime ale unei înșelăciuni

Doi bătrîni din Fetești au căzut victimele unei înșelăciuni. Profitînd de naivitatea oamenilor, două hoațe le-au furat toții banii din locuință.
Joi, 12 mai, polițiștii feteșteni au fost alarmați asupra ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:17
(10074 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Minor, autor al mai multor furturi

Un minor de 17 ani este cercetat penal pentru furt calificat, după ce polițiștii au stabilit că este autorul unui furt din Munteni Buzău. Fapta a fost reclamată polițiștilor, miercuri, 11 mai, de către ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:21
(9051 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru braconaj

Polițiștii ialomițeni au desfășurat miercuri, 11 mai, o acțiune extinsă pentru prevenirea braconajului piscicol în județul nostru. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 18 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:02
(7941 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Porcii pot intra în tîrg pînă la 15 mai

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează asupra datei limită a mișcării suinelor vii în tîrgurile de animale. Astfel, potrivit normelor legale intrarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:39
(9886 vizualizări - 5 comentarii)


Andrășești: Descinderi pentru furturi de curent electric

Forțe sporite de polițiști slobozeni, agenți ai posturilor de poliție Albești, Andrășești, jandarmi ialomițeni dar și specialiști ai unei societăți de energie electrică au descins marți, 10 mai, la locuințele ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:36
(12152 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoț de cai, arestat

Un tînăr de 23 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit că este autorul a mai multor furturi de cabaline de pe raza localității Movilița, de altfel și localitatea sa de domiciliu. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:35
(14752 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Evaziune de peste 1,8 milioane lei

Marți, 10 mai, polițiștii ialomițeni au reținut un bărbat de 64 ani. În sarcina individului se reține un prejudiciu adus bugetului de stat în valoarea de peste 1,8 milioane lei.
Pe scurt, bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:32
(10000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia evaziune


Urziceni: Adolescentă dispărută

Urziceni: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din Urziceni, a dispărut. Marți, 10 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că Liliana Petrache, de 16 ani, a plecat din Complexul de Servicii pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:28
(14037 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa lunară a locurilor de muncă

La sfîrșitul săptămînii, vineri, 20 mai 2011, începînd cu orele 9.00, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza bursa lunară a locurilor de muncă. Potrivit organizatorilor, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:19
(9050 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconaj pe Brațul Borcea

Braconajul piscicol a fost principalul obiectiv al acțiunii polițiștilor feteșteni organizată, marți, 10 mai. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în constatarea a 5 infracțiuni pentru care sînt cercetate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:16
(11867 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești braconaj


Ialomița: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii din Urziceni și Țăndărei dar și cei ai posturilor de poliție arondate celor două orașe, au desfășurat marți, 10 mai, în intervalul orar 15.00-17.00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:15
(10270 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 210 miliarde lei în luna aprilie. 12 sesizări penale depuse la Parchet!

În cursul lunii aprilie 2011, DGFP Ialomița a efectuat 442 verificări la firme, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproape 21,348 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 09:10
(7110 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, vineri, 6 mai 2011, s-a desfășurat faza zonală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului Județean de Folclor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 08:46
(15290 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 19:36
(6742 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: A violat-o în propria locuință

Un tînăr de 20 ani din Platonești a fost arestat preventiv pentru viol și violare de domiciliu. Individul a fost reținut duminică, 8 mai, după ce a intrat forțat în locuința unei tinere, de 35 ani, din ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:04
(13182 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Platonești viol


Slobozia: Au încercat să fure conducta de termoficare

Doi bărbați de 26, respectiv 39 ani, sînt cercetați pentru furt calificat. În sarcina celor doi se reține faptul că luni, 9 mai, încercau să fure fier vechi de la o conductă magistrală de termoficare a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:03
(10144 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...