Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Starea de Urgență a lăsat nevaccinați peste 2300 de copii

În Ialomița

Starea de Urgență a lăsat nevaccinați peste 2300 de copii

Pe lângă accesul bolnavilor în spitale, pandemia de COVID-19 a blocat și campania de vaccinare a copiilor împotriva rujeolei. Datele Direcției de Sănătate Publică arată că au rămas nevaccinați peste 2300 de copii, cu vârste cuprinse între 0 și 12 ani.

Se caută soluții Pentru că mare parte dintre angajații Direcției de Sănătate Publică Ialomița au fost mobilizați pentru a desfășura anchetele epidemiologice ale persoanelor bolnave de COVID-19, monitorizarea vaccinării anti-rujeolice a trecut într-un plan secund. Astfel, pe toată perioada Stării de Urgență, s-a redus numărul copiilor vaccinați... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2020, 14:40 (4323 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dosarul «Terra Tourism», uitat în sertarele Poliției Române

Dosarul «Terra Tourism», uitat în sertarele Poliției Române

Anul acesta se împlinesc 2 ani de când organele judiciare au demarat cercetă­rile în dosarul «Terra Toursim», fără ca vinovații să fie trași la răspundere. Ancheta a fost uitată în birourile Direcției de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, în timp ce societateaa cere Tribunalului Călărași să aprobe intrarea în faliment. În ceea ce privește despăgubirile, niciunul clienții păgubiți nu și-a primit banii înapoi. Potrivit instanței de judecată, aceștia s-au înscris la masa credală și așteaptă decizia judecătorilor.

Filmul unui scandal... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2020, 10:50 (6351 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte edilitare în desfășuare la Fetești

Proiecte edilitare în desfășuare la Fetești

Administrația locală a municipiului Fetești continuă proiectele de utilitate publică demarate la nivelul orașului. În cel mai scurt timp, locuitorii din municipiu își vor putea petrece timpul liber făcând mișcare pe terenul sintentic amenajat de autoritățile locale. De asemenea, în această perioadă se continuă și proiectul multianual de reabilitare și modernizare a celor mai importante artere de circulație.

Sprijin pentru iubitorii de mișcare Primăria Municipiului Fetești, prin Direcția de Administrare a Domeniului Public, amenajează în această perioadă un teren sintetic. Amplasat în... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2020, 12:20 (4310 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Haos în spitalele din Ialomița din cauza pandemiei de COVID-19

Haos în spitalele din Ialomița din cauza pandemiei de COVID-19

bonus: Bolnavii de TBC, fără supraveghere

Pandemia de COVID-19 a creat un adevărat haos în sistemul medical la nivelul întregii țări. Și în Ialomița sute de oameni s-au aflat în imposibilitatea de a avea acces la servicii medicale. Managerii unităților medicale din județul nostru declară public faptul că cei mai afectați au fost bolnavii cronici care nu au mai avut acces la tratamente și consultații, iar acum starea lor de sănătate s-a înrăutățit. Estimările arată că, în ultimele 3 luni, în spitalele din județ s-au prezentat cu 1500 de pacienți mai puțin decât înainte de debutul pandemiei de COVID-19.

Acces în spital, doar cu programare... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2020, 13:10 (12222 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aerul din Slobozia, intoxicat cu oxizi de azot

Amendă de 15 mii de lei pentru poluatorul Chemgas

Aerul din Slobozia, intoxicat cu oxizi de azot

Societatea Chemgas Holding Corporation SRL, care administrează activitatea Combinatul Chimic din Slobozia, a fost amendată în cursul zilei de miercuri, 17 iunie 2020, de către comisarii Gărzii de Mediu Ialomița. Aceștia s-au sesizat după ce în spațiul public au fost publicate imagini în care «coada de vulpe» apare deasupra Sloboziei.

Pericol de explozie Norul de poluare numit «coadă de vulpe» a putut fi observat deasupra Sloboziei încă din zorii zilei de miercuri, 17 iunie 2020. Din primele informații se pare că, pentru a evita riscul producerii unei explozii, angajații Combinatului... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2020, 14:45 (22523 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Valeriu Roșca, ex-directorul DADP, a câștigat în instanță războiul cu primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu

Dreptate pe banii contribuabililor

Valeriu Roșca, ex-directorul DADP, a câștigat în instanță războiul cu primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu

Demis de către primarul Adrian Mocioniu fără preaviz și în fața camerelor de filmat, ex-directorul DADP Slobozia, Valeriu Roșca, a câștigat în instanță «reintegrarea reclamantului în funcția deținută anterior». Decizia Tribunalului Ialomița nu este definitivă, ea putând fi atacată la Curtea de Apel București. «Vom respecta decizia instanței în momentul în care ea va fi definitivă!» a declarat primarul Adrian Mocioniu.

Primăria e moșia lui Mocioiu Susținut activ de către primarul Adrian Mocioniu, Valeriu Roșca a deținut timp de 3 ani funcția de director al DADP Slobozia... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2020, 14:10 (45076 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Municipalitatea plătește 300 mii de lei pentru închiderea gropii de gunoi de la Slobozia Nouă

Municipalitatea plătește 300 mii de lei pentru închiderea gropii de gunoi de la Slobozia Nouă

Garda de Mediu Ialomița a cerut autorităților din Slobozia să închidă definitiv groapa de gunoi de la Slobozia Nouă, termenul limită pentru identificarea unei soluții în acest sens fiind 31 mai 2020. Primarul Adrian Mocioniu susține că va încheia un contract cu Vivani Salubritate pentru preluarea gunoiului depozitat și salubrizarea zonei. Valoarea acestui contract a fost estimată la 300 mii de lei.

Câmpul a devenit groapă de gunoi Ca urmare a unui control tematic, derulat la sfârșitul lunii aprilie, Garda de Mediu a obligat autoritățile locale din Slobozia să adopte măsuri radicale... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2020, 11:05 (8090 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Sistemul de colectare a apelor pluviale de la Cosâmbești e un dezastru

Bani publici pe Apa Sâmbetei

Sistemul de colectare a apelor pluviale de la Cosâmbești e un dezastru

În urmă cu un an, grație Programului Național de Dezvoltare Locală 2, comuna Cosâmbești a accesat 5,2 milioane de lei pentru «modernizarea rețelei de drumuri stradale de interes local în comuna Cosâmbești cu satele componente». Licitația a fost adjudecată de către firma ITARO Group Slobo­zia, care a subcontractat lucrările unor firme-satelit. Anul trecut, în cadrul acestui proiect, a fost finalizat sistemul de colectare a apelor pluviale la nivelul localității Cosâmbești. Anul acesta, lu­crările s-au mutat la Gimbășani. Între timp, lucrările realizate la Cosâmbești au cedat...

Cooperativa «Munca în zadar»... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2020, 14:40 (8534 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Borduri răscolite de buldozere pe strada Gării Noi 2

Un cartier construit cu susu-n jos la Slobozia

Borduri răscolite de buldozere pe strada Gării Noi 2

Avântul edilitar al primarului Adrian Mocioniu face ravagii în Cartierul Gării Noi. În urmă cu două săptămâni, bordurile instalate anul trecut pe strada Gării Noi 2, ultima din cartier, au fost scoase de subcontractorul lucrării pentru a face loc rețelei de canalizare. Această rețea ar fi trebuit să fie prima dintre lucrările executate de către autorități... Primarul Adrian Mocioniu susține că nu există motive de îngrijorare: «Lucrările nu au fost recepționate. Nu plătim de două ori banii!».

Iarăși vin alegerile În urmă cu două săptămâni, strada Gării Noi 2 din Cartierul Gării... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2020, 11:10 (4757 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ploaia puternică a inundat Slobozia

Codul Galben de ploi și vijelii, emis de Administrația Națională de Meteorologie pentru județul Ialomița, a paralizat orașul Slobozia. Volumul mare de precipitații a transformat municipiul într-o mică Veneție. Astfel, cele mai importante străzi ale orașului și sediile mai multor instituții publice au fost inundate. Din cauza apei de pe șosele, traficul a fost dat peste cap.

Circulație blocată în Slobozia
Ploaia abundentă a fost resimțită din plin de șoferii care au circulat după-amiază pe străzile principale ale Sloboziei. Pe Bulevardul Unirii, în zona Parcului Episcopiei, apa... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2020, 20:00 (5639 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Terasele Sloboziei se redeschid ilegal

Sub ochii autorităților locale

Terasele Sloboziei se redeschid ilegal

La sfârșitul lunii mai, în plin centru al orașului, la doi pași de Primărie, doi antreprenori locali au ridicat ilegal ziduri pe amplasamentul unei viitoare terase estivale. Tot atunci, profitând de înceta­rea Stării de Urgență, terasa de la Clubul Tineretului, și ea ilegală, s-a redeschis. Sunt două exemple dintr-un lung șir. Și totul se întâmplă sub ochii îngăduitori ai autorităților care promit că vor lua măsuri.

Nicio vară fără terase ilegale Povestea teraselor deschise ilegal la Slobozia e veche de când administrația. În anul 2017 însă, după un scandal public legat de extinderea... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2020, 10:50 (5466 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Măsuri speciale pentru desfășurarea Examenelor Naționale

În Ialomița

Măsuri speciale pentru desfășurarea Examenelor Naționale

Din cauza pandemiei de COVID-19, Exame­nele Naționale, respectiv Evaluarea Națională și Bacalaureatul, se vor desfășura în condiții cu totul speciale. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează faptul că la nivelul județului au fost luate toate măsurile astfel încât riscul de infectare cu SARS-CoV-2 al elevilor și profesorilor să fie scăzut. «Suntem preocupați de protecția elevilor și cadrelor didactice!» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar gene­ral al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Luni, 15 iunie 2020, începe prima probă a Evaluării Naționale, cea la Limba și Literatura Română.

Mai multe centre de examen... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2020, 12:20 (2983 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Urziceni tratează bolavii de COVID-19 doar pe hârtie

Spitalul Urziceni tratează bolavii de COVID-19 doar pe hârtie

Declarat spital suport COVID-19, Spitalul Municipal Urziceni nu poate primi pacienții depistați cu această boală respiratorie. Unitatea medicală nu a rezolvat cea mai mare problemă pe care o are, respectiv lipsa medicilor specialiști care să acorde asistență medicală bolnavilor.

Medicii sunt greu de găsit
După aproximativ o lună de așteptare, Spitalul Municipal din Urziceni a fost declarat, prin Ordin al Ministerului Sănătății, spital suport COVID-19. Planul autorităților sanitare din Ialomița, de a degreva de afluxul de pacienți Spitalul Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2020, 12:40 (4985 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încep procesele împotriva amenzilor date în timpul Stării de Urgență

Instanțele din Ialomița, supraaglomerate

Încep procesele împotriva amenzilor date în timpul Stării de Urgență

Instanțele de judecată din Ialomița au fost luate cu asalt de persoanele care au fost sancționate pe timpul Stării de Urgență pentru nerespectarea prevederilor Ordonanțelor Militare. Până în prezent, peste 300 de procese au fost înregistrate pe rolul Judecătoriilor Fetești, Slobozia și Urziceni, având ca obiect contestarea proceselor-verbale de contra­venție, iar magistrații se așteaptă ca numărul acțiunilor să crească. Datele arată că în perioada celor 2 luni în care Starea de Urgență a fost impusă, peste 8300 de ialomițeni au fost sancționați de autorități.

Val de procese în instanță... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2020, 18:20 (7813 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amonil SA cere indexarea debitelor plătite cu rata inflației

Urban SA a scăpat de «datoriile istorice»

Amonil SA cere indexarea debitelor plătite cu rata inflației

În luna martie a anului 2020, după un efort de 18 ani și finanțat din banii slobozenilor, Urban SA a reușit să plătească datoria istorică de 16,5 milioane de lei către Amonil SA. La 3 zile distanță, pe 23 martie 2020, Expert Insolvență SPRL, lichidatorul judiciar al Amonil SA cere indexarea datoriei deja plătite cu rata inflației. Urban SA a acționat în instanță lichidatorul judiciar, litigiul aflându-se în acest moment pe rolul Judecătoriei Slobozia.

18 ani cu frâna de mână pusă În urmă cu 18 ani, Urban SA a fost acționat în instanță de către Amonil SA pentru plata unor datorii considerate... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2020, 10:50 (9246 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar: 23 de ialomițeni angajați ai FAN Courier, infectați cu COVID-19

Focar: 23 de ialomițeni angajați ai FAN Courier, infectați cu COVID-19

23 de ialomițeni, angajați ai FAN Courier, au fost depistați pozitiv la testul pentru SARS-CoV-2. Aceștia au fost transferați la spitale suport COVID-19 din București și Fetești. Autoritățile au confirmat că starea de sănătatea bolnavilor este bună.

DSP Ilfov coordonează ancheta Din primele informații, focarul a izbucnit în urmă cu o săptămână, când la punctul de lucru pe care FAN Courier îl are în județul Ilfov au apărut primii angajați cu suspiciune de infecție respiratorie. Testele au arătat faptul că aceștia erau infectați cu noul Coronavirus. Astfel, au fost testați cei peste ... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2020, 15:10 (16364 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița au cheltuit 150 mii de lei pentru medicația COVID-19

Spitalele din Ialomița au cheltuit 150 mii de lei pentru medicația COVID-19

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești sunt singurele unități medicale din județ care au internat și tratat pacienți bolnavi de COVID-19. Această categorie de pacienți a beneficiat de tratament specific, pentru care cele două unități medicale au cheltuit 150 mii de lei. Medica­mentele au fost achiziționate prin intermediul Unifarm.

Fonduri pentru medicamente Potrivit protocolului terapeutic inițiat de Institutul Național de Boli Infecțioase «Matei Balș» București, spitalele din Ialomița care au internat pacienți bolnavi de COVID-19, Spitalul... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2020, 11:15 (5166 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Andrășești: Accident rutier provocat de un ambulanțier băut

Andrășești: Accident rutier provocat de un ambulanțier băut

Tânăr din Ialomița, mort într-un accident petrecut în județul Buzău

Un angajat al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița a provocat un accident rutier, pe raza localității Andrășești, în seara zilei de duminică, 7 iunie 2020. La fața locului, polițiștii au descoperit că șoferul salvării era băut. Surse medicale susțin faptul că bărbatul nu este la prima faptă de acest gen, dar a fost iertat de superiorii săi de fiecare dată.

Ambulanțier cu dosar penal
Din primele informații, se pare că bărbatul se întorcea de la un spital din București, acolo unde a transferat un pacient. În zona localității Andrășești, a încercat să evite câțiva măgari care... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2020, 12:15 (11422 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Un sfert din localitățile ialomițene nu au rețele publice de apă

Mii de oameni, obligați să bea apă din fântâni

Un sfert din localitățile ialomițene nu au rețele publice de apă

Problema apei potabile pare a fi fără rezolvare în județul Ialomița. Deși au cheltuit milioane de lei pentru amenajarea de rețele publice de apă, un sfert din localități încă sunt dependente de fântâni sau puțuri forate pentru a putea oferi apă de băut locuitorilor. Din fericire, ca­litatea apei de la fântâni este mai bună decât cea furnizată în rețelele publice pe care unele administrații locale au reușit să le construiască.

Ialomița are nevoie de apă Accesul cetățenilor la rețeaua publică de apă a reprezentat, cel puțin pe hârtie, una dintre preocupărilre permanente ale administrațiilor... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2020, 11:05 (4935 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Administrația locală din Țăndărei continuă proiectele edilitare

După ridicarea Carantinei

Administrația locală din Țăndărei continuă proiectele edilitare

După o lună și jumătate de Carantină care a blocat întreaga activitate în orașul Țăndărei, administrația locală face demersuri pentru a relua cele mai importate proiecte edilitare. În perioada următoare vor fi reparate cele mai mari străzi din oraș și parcul central din Țăndărei va fi reamenajat. «Cu pași mici, ne îndreptăm către normalitate... Administrația trebuie să le ofere sprijin tuturor locuitorilor din Țăndărei!» a precizat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Reparația străzilor, o prioritate Perioada de Carantină a blocat nu doar activitatea economică a orașului Țăndărei... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2020, 12:05 (4965 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

«Serenadă de toamnă» la Slobozia

Joi, 7 septembrie 2017, pe esplanada din fața Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura concertul în aer liber «Serenadă de toamnă». Concertul are începere la orele 18,00 și ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2017, 18:35
(4510 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia concert


Ialomița: Bătrână dispărută/UPDATE: A fost găsită la Slobozia

Ialomița: Bătrână dispărută/UPDATE: A fost găsită la Slobozia

Polițiștii ialomițeni caută o femeie de 81 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea femeii sunt rugați să sune la numărul unic ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2017, 19:35
(8074 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Specialiști din China, vizită în Ialomița

În perioada 28.08-1.09.2017, o delegație de specialiști chinezi a venit în România pentru evaluarea sistemelor de management al calității și igienei mierii de albine din țara noastră, această vizită de ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2017, 19:10
(4567 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minoră găsită la scurt timp după dispariție

În cursul nopții de 27/28 august 2017, un bărbat din comuna Sălcioara a sesizat dispariția de la domiciliu a fiicei sale în vârstă de 15 ani, care a plecat de acasă fără a mai reveni. Datele de identitate ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2017, 18:25
(4641 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a Poliției în zona Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 1 septembrie 2017, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2017, 19:55
(4887 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 32500 de lei

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 1/3 septembrie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2017, 19:40
(4947 vizualizări - 0 comentarii)


Un autobuz s-a răsturnat lângă Sărățeni

Vineri, 1 septembrie a.c., 8 pasageri ai unui autobuz au fost răniți ușor după ce vehiculul s-a răsturnat în zona localității Sărățeni. La fața locului s-au deplasat polițiștii, dar și paramedicii SMUR ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2017, 19:56
(4648 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minoră dispărută

Ialomița: Minoră dispărută

Polițiștii ialomițeni încearcă să-i dea de urmă adolescentei Daniela Bratoșin, în vârstă 15 ani, din zona Urziceni. Tânăra a plecat de acasă în cursul nopții de 27/28 august 2017 și nu ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 21:10
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Galeriile «Arcadia» ale Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia găzduiesc marți, 5 septembrie 2017, începând cu orele 14,00, vernisajul expoziției «Emoții». Tablourile sunt realizate de artista ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 20:25
(3481 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Donare de sânge

Cu sprijinul Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, sediul Protopopiatului Urziceni a devenit neîncăpător datorită zecilor de credincioși veniți să doneze sânge. Împreună cu preoții și reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 20:05
(4257 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

vând struguri-2017
toate soiurile, la lădițe
jud. Vrancea
transport la domiciliu
Relații la telefon 0742/308.915

29 August 2017, 19:25


ITM Ialomița: Controale la firme care au înregistrat accidente de muncă

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura, în perioada septembrie-noiembrie 2017, acțiuni de control la toți angajatorii din județ care au înregistrat în ultimii 5 ani accidente de muncă. ...[citește_toată_știrea]

29 August 2017, 19:05
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

CAZACU I. ȘTEFAN II
cu sediul în comuna Gheorghe Lazăr
vinde legume:
roșii, ardei

din producția proprie
Relații la telefon 0727/519.593

29 August 2017, 18:20


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii iulie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6360 șomeri, din care 920 șomeri indemnizați, respectiv 5440 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 21:15
(4310 vizualizări - 1 comentariu)


Urmărit internațional, depistat la Slobozia

Miercuri, 23 august 2017, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat, de 30 de ani, din Slobozia, pe numele căruia exista un mandat european de ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 20:55
(4833 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii ISU Ialomița, calificați la faza națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

În perioada 22-25 august 2017, se desfășoară la Iași etapa națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La această etapă vor participa 12 echipaje, reprezentante ale inspectoratelor ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 19:45
(5436 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Adolescența-etapa în care ne formăm ca oameni»

Miercuri, 23 august 2017, beneficiarii proiectului «Clubul de vară» din Urziceni s-au întâlnit cu psihologul Angela Bojoga, consilier școlar și voluntar în cadrul Serviciului Social acreditat al Protopopiatului ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 19:05
(4921 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

I.I. DUMITRU M. GEORGE-CRISTIAN
cu sediul în sat Luciu, com. Gura Ialomiței
vinde pepeni și legume
din producția proprie
Relații la telefon 0729/558.058

22 August 2017, 18:05


AJFP Ialomița: Încasări de 45,54 milioane de lei la buget

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat în luna iulie 2017 la bugetul general consolidat  suma de 45,54 milioane lei. Cel mai mare grad de încasare a fost semnalat la nivelul ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 22:10
(5167 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de 12 mii de lei

Inspectorii DSVSA Ialomița au realizat în această perioadă mai multe controale tematice cu privire la abatorizarea, prelucrarea laptelui sau modul în care se comercializează produsele alimentare. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 21:05
(5005 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se închid gazele

Distrigaz Sud Rețele informează faptul că vineri, 18 august 2017, în orașele Fetești, Slobozia și Urziceni, pe străzile Călărași, Matei Basarab, Panduri și București, se va opri furnizarea de gaze naturale ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 20:30
(4474 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de prevenire a Pestei Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a intensificat acțiunile cu privire la prevenirea răspândirii pe teritoriul județului Ialomița a Pestei Porcină Africană. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 20:10
(4265 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ialomițeni, la datorie în minivacanța de Sfânta Maria

Pe perioada minivacanței de Sfânta Maria, polițiștii au fost la datorie, zilnic, pentru siguranța și liniștea cetățenilor. În 5 zile, polițiștii au constatat peste 100 de infracțiuni, au aplicat aproximativ ...[citește_toată_știrea]

16 August 2017, 12:40
(4553 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița a interzis comerțul cu porci în târguri

DSVSA Ialomița anunță toți crescătorii de porcine, ca urmare a evoluției Pestei Porcine Africane în țările riverane României precum și notificarea a două  focare de boală la porcii domestici în cartierele ...[citește_toată_știrea]

11 August 2017, 15:20
(6789 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare pentru Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu»

Centrul Militar Județean Ialomița, structură a Ministerului Apărării Naționale, anunță că Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu» va organiza concurs de admitere sesiunea ...[citește_toată_știrea]

11 August 2017, 15:05
(9055 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Prețurile medii pentru produsele agricole

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărârea Consiliului Județean Ialomița nr. 128/31.07.2017, privind modificarea Hotărârii ...[citește_toată_știrea]

10 August 2017, 13:15
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
angajează
ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani în transport mărfuri
-atestat valabil de sofer profesionist transport marfa
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern și EXTERN
CV pot fi trimise la adresa de e-mail
[email protected]
telefon 0749/082.231

10 August 2017, 12:10


«Alături de Oameni... pentru Oameni», program social derulat de Protopopiatul Urziceni

Acest program social a fost inițiat în anul 2009 din dorința de a veni în întâmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care din motive obiective nu puteau să ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:20
(7115 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii au depistat luni, 7 august a.c., doi bărbați de 27 și 48 ani, din comuna Scânteia, respectiv Movilița, care conduceau autoturisme deși se aflau sub infuența băuturilor alcoolice. Ambii au fost ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:05
(4168 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile cehe, identificat de polițiștii ialomițeni

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile cehe a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:30
(5633 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...