Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Urziceni tratează bolavii de COVID-19 doar pe hârtie

Spitalul Urziceni tratează bolavii de COVID-19 doar pe hârtie

Declarat spital suport COVID-19, Spitalul Municipal Urziceni nu poate primi pacienții depistați cu această boală respiratorie. Unitatea medicală nu a rezolvat cea mai mare problemă pe care o are, respectiv lipsa medicilor specialiști care să acorde asistență medicală bolnavilor.

Medicii sunt greu de găsit
După aproximativ o lună de așteptare, Spitalul Municipal din Urziceni a fost declarat, prin Ordin al Ministerului Sănătății, spital suport COVID-19. Planul autorităților sanitare din Ialomița, de a degreva de afluxul de pacienți Spitalul Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2020, 12:40 (4988 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Încep procesele împotriva amenzilor date în timpul Stării de Urgență

Instanțele din Ialomița, supraaglomerate

Încep procesele împotriva amenzilor date în timpul Stării de Urgență

Instanțele de judecată din Ialomița au fost luate cu asalt de persoanele care au fost sancționate pe timpul Stării de Urgență pentru nerespectarea prevederilor Ordonanțelor Militare. Până în prezent, peste 300 de procese au fost înregistrate pe rolul Judecătoriilor Fetești, Slobozia și Urziceni, având ca obiect contestarea proceselor-verbale de contra­venție, iar magistrații se așteaptă ca numărul acțiunilor să crească. Datele arată că în perioada celor 2 luni în care Starea de Urgență a fost impusă, peste 8300 de ialomițeni au fost sancționați de autorități.

Val de procese în instanță... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2020, 18:20 (7823 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amonil SA cere indexarea debitelor plătite cu rata inflației

Urban SA a scăpat de «datoriile istorice»

Amonil SA cere indexarea debitelor plătite cu rata inflației

În luna martie a anului 2020, după un efort de 18 ani și finanțat din banii slobozenilor, Urban SA a reușit să plătească datoria istorică de 16,5 milioane de lei către Amonil SA. La 3 zile distanță, pe 23 martie 2020, Expert Insolvență SPRL, lichidatorul judiciar al Amonil SA cere indexarea datoriei deja plătite cu rata inflației. Urban SA a acționat în instanță lichidatorul judiciar, litigiul aflându-se în acest moment pe rolul Judecătoriei Slobozia.

18 ani cu frâna de mână pusă În urmă cu 18 ani, Urban SA a fost acționat în instanță de către Amonil SA pentru plata unor datorii considerate... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2020, 10:50 (9254 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Focar: 23 de ialomițeni angajați ai FAN Courier, infectați cu COVID-19

Focar: 23 de ialomițeni angajați ai FAN Courier, infectați cu COVID-19

23 de ialomițeni, angajați ai FAN Courier, au fost depistați pozitiv la testul pentru SARS-CoV-2. Aceștia au fost transferați la spitale suport COVID-19 din București și Fetești. Autoritățile au confirmat că starea de sănătatea bolnavilor este bună.

DSP Ilfov coordonează ancheta Din primele informații, focarul a izbucnit în urmă cu o săptămână, când la punctul de lucru pe care FAN Courier îl are în județul Ilfov au apărut primii angajați cu suspiciune de infecție respiratorie. Testele au arătat faptul că aceștia erau infectați cu noul Coronavirus. Astfel, au fost testați cei peste ... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2020, 15:10 (16366 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița au cheltuit 150 mii de lei pentru medicația COVID-19

Spitalele din Ialomița au cheltuit 150 mii de lei pentru medicația COVID-19

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești sunt singurele unități medicale din județ care au internat și tratat pacienți bolnavi de COVID-19. Această categorie de pacienți a beneficiat de tratament specific, pentru care cele două unități medicale au cheltuit 150 mii de lei. Medica­mentele au fost achiziționate prin intermediul Unifarm.

Fonduri pentru medicamente Potrivit protocolului terapeutic inițiat de Institutul Național de Boli Infecțioase «Matei Balș» București, spitalele din Ialomița care au internat pacienți bolnavi de COVID-19, Spitalul... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2020, 11:15 (5168 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Andrășești: Accident rutier provocat de un ambulanțier băut

Andrășești: Accident rutier provocat de un ambulanțier băut

Tânăr din Ialomița, mort într-un accident petrecut în județul Buzău

Un angajat al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița a provocat un accident rutier, pe raza localității Andrășești, în seara zilei de duminică, 7 iunie 2020. La fața locului, polițiștii au descoperit că șoferul salvării era băut. Surse medicale susțin faptul că bărbatul nu este la prima faptă de acest gen, dar a fost iertat de superiorii săi de fiecare dată.

Ambulanțier cu dosar penal
Din primele informații, se pare că bărbatul se întorcea de la un spital din București, acolo unde a transferat un pacient. În zona localității Andrășești, a încercat să evite câțiva măgari care... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2020, 12:15 (11449 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un sfert din localitățile ialomițene nu au rețele publice de apă

Mii de oameni, obligați să bea apă din fântâni

Un sfert din localitățile ialomițene nu au rețele publice de apă

Problema apei potabile pare a fi fără rezolvare în județul Ialomița. Deși au cheltuit milioane de lei pentru amenajarea de rețele publice de apă, un sfert din localități încă sunt dependente de fântâni sau puțuri forate pentru a putea oferi apă de băut locuitorilor. Din fericire, ca­litatea apei de la fântâni este mai bună decât cea furnizată în rețelele publice pe care unele administrații locale au reușit să le construiască.

Ialomița are nevoie de apă Accesul cetățenilor la rețeaua publică de apă a reprezentat, cel puțin pe hârtie, una dintre preocupărilre permanente ale administrațiilor... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2020, 11:05 (4936 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Administrația locală din Țăndărei continuă proiectele edilitare

După ridicarea Carantinei

Administrația locală din Țăndărei continuă proiectele edilitare

După o lună și jumătate de Carantină care a blocat întreaga activitate în orașul Țăndărei, administrația locală face demersuri pentru a relua cele mai importate proiecte edilitare. În perioada următoare vor fi reparate cele mai mari străzi din oraș și parcul central din Țăndărei va fi reamenajat. «Cu pași mici, ne îndreptăm către normalitate... Administrația trebuie să le ofere sprijin tuturor locuitorilor din Țăndărei!» a precizat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Reparația străzilor, o prioritate Perioada de Carantină a blocat nu doar activitatea economică a orașului Țăndărei... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2020, 12:05 (4967 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții derulate de RAJA Constanța prin Programul Operațional Infrastructură Mare 2014–2020 în județul Ialomița

Investiții derulate de RAJA Constanța prin Programul Operațional Infrastructură Mare 2014–2020 în județul Ialomița

RAJA SA este cel mai mare operator public regio­nal din România în domeniul alimentării populației cu apă potabilă și al epurării apelor uzate și deservește peste 3 milioane de beneficiari din județele Constanța, Ialomița, Călărași, Ilfov, Dâmbovița, Brașov, Prahova și Bacău. RAJA SA este membru fondator al Asociației Române a Apei și, în același timp, este o companie furnizoare de servicii de alimentare cu apă și de canalizare din România, membră IWA (Asociația Internațională a Apei). RAJA SA are o particularitate... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2020, 11:10 (4921 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Peste 200 de elevi ialomițeni vor continua să participe la cursuri on-line

Deși școlile s-au redeschis

Peste 200 de elevi ialomițeni vor continua să participe la cursuri on-line

Nu în toate școlile din Ialomița au început cursurile de pregătire pentru Examenele Naționale. Fie din cauza cadrelor didactice care sufereau de boli cronice, fie din cauza refu­zului părinților de a-i lăsa pe copii la școală, peste 200 de elevi ialomițeni nu au fost prezenți în clase după redeschiderea unităților de în­vățământ. Reamintim faptul că Ministerul Educației a permis accesul în școli, începând cu 2 iunie 2020, pentru elevii de clasa a VIII-a și a celor de a XII-a în vederea participării la cursuri de pregătire înainte de debutul Examenelor Naționale.

Școala on-line, singura soluție... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2020, 13:10 (5093 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar de COVID-19 la o croitorie din Urziceni: 21 de persoane, infectate cu SARS-CoV-2

Focar de COVID-19 la o croitorie din Urziceni: 21 de persoane, infectate cu SARS-CoV-2

Punctul de lucru al unei firme de confecții din București, amplasat în Urziceni, a fost închis din cauza COVID-19. 21 de persoane, din cele 47 angajate în cadrul unității, au fost infectate cu noul Coronavirus (SARS-CoV-2). Mai multe verificări au fost demarate de autoritățile din Ialomița.

Pacienții sunt asimptomatici Autoritățile din Ialomița au declanșat o anchetă epidemiologică în care vor să afle cum s-au îmbolnăvit cele 21 de persoane ale croitoriei din Urziceni. Cel mai probabil, acestea nu ar fi avut suficiente materiale de protecție puse la dispoziție de angajator. Rezultatul... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2020, 21:10 (6400 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Analizele DSP nu garantează calitatea apei potabile

Sistemul e putred

Analizele DSP nu garantează calitatea apei potabile

Administrațiile locale din Ialomița furni­zează comunităților apă sub parametrii de potabilitate impuși de legislația în vigoare. Deși practica frizează penalul, Direcția de Sănătate Publică Ialomița acceptă situația sub pretextul unor «programe de conformare». La nivelul județului, doar jumătate dintre localități au contracte de delegare/concesiune ale serviciilor de apă. În restul comunităților funcționează... legea junglei.

Unde-i apă, e... tocmeală!
Conform Legii nr. 458 din 2002 privind calitatea apei potabile, operatorii serviciilor publice de gestionare a apei... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2020, 14:20 (4831 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Schimb de terenuri pentru finalizarea complexului comercial din «Pepinieră»

Oyl Company Holding AG oferă o alternativă municipalității din Slobozia

Schimb de terenuri pentru finalizarea complexului comercial din «Pepinieră»

Săptămâna trecută, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia de joi, 28 mai 2020, consilierii locali au dezbătut propune­rea Oyl Company Holding AG privitoare la finalizarea complexului co­mercial din Cartierul «Pepinieră». Investiția are o valoare estimată de 3 milioane de euro, iar pentru finalizarea ei reprezentanții Oyl Company Holding AG au solicitat consilierilor locali «să accepte un schimb de terenuri». Terenul oferit municipali­tății este si­tuat la ieșire din oraș, în imediata vecinătate a supermarketului Kaufland, și are o suprafață egală cu cea concesionată în prezent.

O dezbatere post-festum... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2020, 11:05 (7218 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incendiu la Combinatul Chimic Slobozia

Incident de muncă neraportat

Incendiu la Combinatul Chimic Slobozia

bonus: Sindicalistul Ciobanu sfidează

În urmă cu o săptămână, pe rețelele de socializare a apărut o filmare care surprindea, în aparență, un incendiu izbucnit la una dintre instalațiile din cadrul Combinatului Chimic Slobozia. Filmarea a devenit virală, însă incidentul nu a fost raportat. La o săptămână distanță, reprezentanții ISU susțin că nu au cunoștință despre acest incident. Unul dintre angajații Combinatului ne-a declarat sub protecția anonimatului că urmele incendiului au fost șterse în zilele imediat următoare.

Clar ca «bună ziua» Incidentul de la Combinatul Chimic Slobozia a avut loc la sfârșitul săptămânii precedente... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2020, 10:55 (22135 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Doi morți și doi răniți într-un accident rutier

Urziceni: Doi morți și doi răniți într-un accident rutier

Grav accident rutier pe șoseaua de centură a municipiului Urziceni, în seara zilei de marți, 2 iunie 2020. În urma impactului dintre două autovehicule, două persoane au murit, iar alte două au fost rănite. Supraviețuitorii au fost transportați cu ambulanțele la spital. Traficul în zona accidentului a fost blocat, șoferii fiind redirecționați pe rute ocoliotoare.

Verificările sunt în curs
Din primele informații, se pare că accidentul rutier s-a produs în zona sensului giratoriu de la ieșirea de pe șoseaua de centură a municipiului Urziceni, către localitatea Bărbulești. Implicate... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2020, 01:00 (4491 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile din Miloșești, acuzate că ar «cosmetiza» rezultatele probelor de apă

Locuitorii comunei beau apă nepotabilă?

Autoritățile din Miloșești, acuzate că ar «cosmetiza» rezultatele probelor de apă

În ianuarie 2020, autoritățile din Miloșești au inaugurat o nouă sursă de apă. Valoarea investiției, finanțată de către Consiliul Județean Ialomița, s-a ridicat la 287 mii de lei. La 5 luni distanță, localnicii susțin că apa nu poate fi consumată. «Nu e bună de băut! Și ca să poată funcționa, iau probe de apă de la fântâna lui nea Fănică, că e singura din Milo­șești care are apă bună de băut...» susține, sub protecția anonimatului, unul dintre săteni. Primarul Nelu Chițoiu res­pinge această acuzație și susține că apa este «foarte bună».

De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere!
Autoritățile... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2020, 11:10 (5758 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Malu: Ambulanță răsturnată în șanț

Malu: Ambulanță răsturnată în șanț

O ambulanță a fost implicată într-un accident rutier în dimineața zilei de luni, 1 iunie 2020, în zona localității Malu. Salvarea, în care se afla o tânără de 19 ani, gravidă la termen, s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea DN2A. Primele indicii arată că șoferul ar fi încercat să evite un câine.

Cercetările sunt în curs Primele informații arată că mașina de ambulanță aparține Substației Urziceni a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Cadrele medicale, o asistentă și un ambulanțier, transportau de la Ion Roată către Spitalul Județean de Urgență Slobozia o tânără de 19 ani... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2020, 15:40 (3743 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Conflict instituțional între Consiliul Județean Ialomița și Instituția Prefectului din cauza Programului «Cornul și Laptele»

Conflict instituțional între Consiliul Județean Ialomița și Instituția Prefectului din cauza Programului «Cornul și Laptele»

Suspendat din cauza pandemiei de COVID-19, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au încercat să continue derularea Programului «Cornul și Laptele». Invocând o serie de acte normative ale Ministerului Agriculturii, aceștia au făcut demersuri pe lângă Comisia pentru «Corn și Lapte», din cadrul Pre­fecturii Ialomița, să aprobe distribuirea în Centrele de Carantină din județ a peste 150 mii de cutii de lapte și aproximativ 2 tone de mere. Retrase din școli, produsele au rămas în depozitele producătorilor și sunt la un pas să expire. Oficialii Prefecturii Ialomița au respins solicitarea, invocând lipsa de competență. Dacă produsele ar fi fost distribuite conform solicitării, Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2020, 10:55 (4990 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Investiții derulate de RAJA SA prin Programul Operațional Infrastructură Mare 2014–2020 în județul Ialomița

Investiții derulate de RAJA SA prin Programul Operațional Infrastructură Mare 2014–2020 în județul Ialomița

La nivelul Companiei RAJA SA timpul nu s-a oprit în loc în privința inves­ti­țiilor cu finanțare europeană. Prin Pro­gra­mul Operațional Infrastructură Mare (POIM) conti­nuăm implementarea pro­iectelor de moder­nizare și dezvoltare a sistemelor de apă și apă uzată, în beneficiul mediului și al populației deservite. Suntem preocupați constant să asigurăm apă potabilă de calitate și servicii centra­lizate de canalizare durabile, fiabile, performante.
POIM a fost elaborat pentru a răs­punde nevoilor de dezvoltare ale României identificate în acordul de par­teneriat 2014-2020 și reprezintă o conti­nuare a... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2020, 12:20 (4693 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Mihai Geantă a fost reînvestit președinte al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Lăsat fără funcție timp de 3 zile

Mihai Geantă a fost reînvestit președinte al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

La începutul acestei săptămâni, reprezentanții Casei Naționale de Asigurări de Sănătate l-au revocat din funcție pe Mihai Geantă, președintele al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița. După 3 zile, oficialii de la București au revenit asupra deciziei și au decis să-l reînvestească în funcția de conducere pe Geantă.

Pregătiri pentru concurs În perioada în care Mihai Geantă a fost lăsat fără funcție, Casa Județean de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost condusă de Doina Stan, directorul economic al instituției. După 3 zile de la această schimbare, oficialii CNAS au emis o... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2020, 19:10 (10217 vizualizări - 5 comentarii)

28 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: Doi tineri hoți furau din curțile localnicilor

Doi tineri de 21, respectiv 23 ani, ambii din Țăndărei au fost reținuți pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, cei în cauză, în perioada ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:53
(11378 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


AJOFM Ialomița: 59 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 23 noiembrie 2011, sînt disponibile doar 59 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:47
(15182 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Surprinși în timp ce săpau șanțul pentru a scoate o conductă de irigații

Un feteștean de 45 ani a alertat Poliția cu privire la faptul că pe terenul său, situat în extravilanul Feteștiului, a surprins doi bărbați care sapă pe aliniamentul unei instalații de irigații cu scopul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:41
(7425 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Recepție organizată de președintele Consiliului Județean Ialomița

Miercuri, 30 noiembrie a.c., președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă va organiza o recepție oficială. Evenimentul va marca sărbătorirea Zilei Naționale a României și va fi organizat ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:39
(12461 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Flăcările au mistuit o rulotă fast-food

Un incendiu a izbucnit în cursul nopții la o rulotă în care se produceau și se comercializau preparate de tip fast-food din Fetești. Flăcările au fost observate și anunțate prin 112, în jurul orei 3,00 ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:07
(10889 vizualizări - 0 comentarii)


Explozie urmată de un incendiu la o stație de gaze din zona Urziceni

Explozie urmată de un incendiu la o stație de gaze din zona Urziceni

Evenimentul s-a produs miercuri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 18.30, la o stație de preîncălzire a gazelor a Romgaz SA Mediaș, situată pe un teren viran de pe DN1D Urziceni-Bărbulești. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:02
(14381 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși în flagrant de polițiști în timp ce transbordau biodiesel furat într-o parcare

Marți, 22 noiembrie a.c., o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare de pe DN2A, în afara localității Țăndărei, două persoane care încărcau dintr-o autocisternă într-un autoturism mai multe ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:54
(9025 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Întîlnire între pompieri și reprezentanți ai asociațiilor de proprietari

«Un parteneriat pentru siguranța dumneavoastră!»-sub acest slogan s-a desfășurat o întîlnire între reprezentanții asociațiilor de proprietari de la nivelul municipiului Slobozia și cei ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:50
(19054 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La 17 ani a furat din magazin

A fost depistat un minor, în vîrstă de 17 ani, din Urziceni, care a profitat de neatenția unei vînzătoare și a sustras dintr-o firmă de pe raza localității suma de 72 lei. Acesta a fost urmărit și prins ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:48
(12811 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Incendiu de la o țigare la o fabrică de confecții

Un incendiu s-a produs la o fabrică de confecții din comuna Dridu, miercuri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 12.00, iar pentru localizarea și lichidarea acestuia au intervenit pompierii de la Secția Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:42
(13803 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Arestat pentru furt

Agenți din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Roată au depistat marți, 22 noiembrie a.c., pe raza comunei Sfântu Gheorghe, un tînăr localnic, de 22 ani, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis mandat ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:38
(17273 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat cu mașina prin oraș

Pe raza municipiului Urziceni a fost depistat un bărbat, de 44 ani, domiciliat în comuna Alexeni, care a condus un autoturism avînd o alcoolemie peste limita legală. Șoferul a fost testat alcoolscop, rezultatul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:26
(11174 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură a unui deținut

Vineri, 25 noiembrie a.c., o persoană privată de libertate din Penitenciarul Slobozia, Victor Săvilă, va inaugura o expoziție de pictură. Evenimentul, intitulat «Dincolo de prejudecăți», se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:22
(12933 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Transporta cu tractorul lemne fără documente

Marți, 22 noiembrie a.c., Formațiunea de Investigare a Fraudelor Țăndărei a organizat și executat o acțiune pe linia identificării transporturilor ilegale de mărfuri. Astfel, au fost legitimate 44 de persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:20
(13257 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prins de jandarmi încercînd să vîndă o cameră video și un mobil

Jandarmii au surprins un prahovean care încerca să facă speculă în Slobozia. Marți, 22 noiembrie.a.c., în jurul orei 14,15, jandarmii l-au surprins Z. FILON, de 33 ani, din comuna Vărbilău-Prahova, în timp ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:02
(12700 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 16:38
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Săveni

Luni, 21 noiembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat pe linia prevenirii și combaterii braconajului cinegetic pe fondul cinegetic Săveni. Astfel, pe o solă cultivată ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 14:47
(17121 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Săveni braconaj


Ialomița: Șoferi băuți și fără permis, la volan

Doi bărbați de 40, respectiv 57 ani, sînt cercetați de polițiști pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul de 40 ani, din Dridu, a fost prins luni, 21 noiembrie a.c., conducînd un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 14:44
(11093 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii slobozeni au derulat, în perioada 18-20 noiembrie a.c., o serie de acțiuni ce au vizat siguranța publică. Rezumatul activităților reține că, pe parcursul celor trei zile, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 14:41
(11010 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furau curent electric

În urma unei acțiuni desfășurată în dimineața zilei de vineri, 18 noiembrie a.c. în orașul Țăndărei, 12 gospodării au fost depistate racordate ilegal la rețeaua de distribuție a energiei electrice. Așadar ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:59
(19637 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Deși mirosea a alcool, a refuzat testarea alcooltest

Polițiștii slobozeni au oprit, vineri, 18 noiembrie, pentru un control de rutină, o mașină condusă de un bărbat, de 34 ani, din localitate. Potrivit polițiștilor, tînărul emana halenă puternică de alcool ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:05
(13627 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Au furat dintr-un bar suc și alcool

Polițiștii cercetează trei tineri, cu vîrste cuprinse între 17 și 24 ani, toți domiciliați pe raza orașului Căzănești, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. În fapt, aceștia, în ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:03
(13864 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferi băuți, la volan

86 km/h este o viteză surprinsă de aparatul radar, sîmbătă, 19 noiembrie, pe raza muncipiului Slobozia. După ce au oprit mașina, polițiștii au stabilit că era condusă de un slobozean, de53 ani, care, în ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:02
(15779 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: S-a lovit frontal de o mașină

Sîmbătă, 19 noiembrie, un constănțean de 62 ani a produs un accident de circulație pe DJ212, în apropierea localității Platonești. Cauza principală a nefericitului incident a fost viteza de deplasare neadaptată ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:02
(15147 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Doi minori, acuzați de furt

Poliția a fost sesizată joi, 17 noiembrie a.c., de către un bărbat de 60 ani, din comuna Alexeni, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale și i-au sustras dintr-o anexă ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:02
(11623 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Gheorghe Doja: Fără permis și băut, la volan

Un bărbat de 41 ani, din Gheorghe Doja, a fost prins vineri, 18 noiembrie, de polițiști în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Mai mult, pentru că mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:01
(13179 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru conducere fără permis

Vineri, 18 noiembrie, polițiștii au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un bărbat de 41 ani, din Păltiniș, care a fost prins în trafic, în mod repetat, în timp ce conducea fără a poseda ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 13:58
(12406 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 66 mii lei, amenzi aplicate de Poliția Rutieră Ialomița

În perioada 18-20 noiembrie, polițiștii Serviciului Rutier au derulat o serie de acțiuni preventive în traficul ialomițean. Încălcările normelor rutiere au fost sancționate cu 290 de amenzi, 5 certificate ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 13:51
(10693 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă vacante în Germania

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează selecție pentru studenții și masteranzii care doresc să lucreze în Germania în perioada vacanței de vară, anul 2012. Potrivit organizatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 09:48
(13353 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Încercau să spargă mașinile dintr-o parcare

Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 15 și 19 ani, au fost prinși de polițiști în timp ce încercau să deschidă mai multe autoturisme dintr-o parcare din Slobozia. Fapta a fost sesizată polițiștilor de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 09:38
(10835 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...