Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Un fost ofițer a recunoscut în fața procurorilor șpăgile pe care le-a primit

Scandal de corupție la Serviciul Regim Permise și Înmatriculări Ialomița

Un fost ofițer a recunoscut în fața procurorilor șpăgile pe care le-a primit

Direcția Națională Anticorupție a sesizat instanța de judecată cu acordul de recunoaștere a vinovăției lui Sandu Palantin, fost ofițer angajat al Serviciului Regim Permise și Înmatriculări Ialomița. Acesta a recunoscut în fața procurorilor faptul că a luat mită de la mai mulți posesori de mașini, astfel încât aceștia să nu mai fie nevoiți să aștepte perioade lungi de timp pentru a-și înmatricula autovehiculele.

2 ani și 6 luni cu suspendare Surse judiciare au precizat faptul că în perioada 2017-2019, Sandu Palantin, în calitate de ofițer angajat al Serviciului Regim Permise și Înmatriculări... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2020, 13:40 (47074 vizualizări - 56 comentarii)

EVENIMENT

Fetești, primul oraș din Ialomița unde purtarea materialelor de protecție devine obligatorie în spațiul public

Fetești, primul oraș din Ialomița unde purtarea materialelor de protecție devine obligatorie în spațiul public

Acoperirea nasului și a gurii devine obligatorie și la Fetești. Reprezentanții Comitetului Local pentru Situații de Urgență al Primăriei Fetești au decis vineri, 24 aprilie 2020, ca accesul în instituțiile publice și în mijloacele de transport în comun să se facă doar dacă persoanele au fața acoperită, de preferat, cu o mască. De mai bine de o lună, municipalitatea oferă materiale de protecție tuturor angajaților din primărie.

Măsuri anti-pandemie Municipiul Fetești devine prima localitate din județul Ialomița unde utilizarea materialelor de protecție este obligatorie. O decizie în... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2020, 13:05 (5683 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițean de 53 de ani, mort din cauza noului Coronavirus

Ialomițean de 53 de ani, mort din cauza noului Coronavirus

Joi, 22 aprilie 2020, la nivelul județului Ialomița a fost înregistrat al 14-lea deces provocat de infecția cu COVID-19. Este vorba despre un bărbat de 53 de ani care suferea de o boală cardiovasculară.

A murit la spitalul din Fetești Potrivit informațiilor oferite de Grupul de Comunicare Strategică, bărbatul a fost internat la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești la data de 16 aprilie 2020. O zi mai târziu i-au fost recoltate probe pentru depistarea infecției cu noul Coronavirus. Marți, 21 aprilie a.c., rezultatele de laborator au confirmat faptul că bărbatul a fost infectat... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2020, 22:25 (3727 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Țăndărei are cele mai multe cazuri de COVID-19 din Ialomița

După 3 săptămâni de carantină

Orașul Țăndărei are cele mai multe cazuri de COVID-19 din Ialomița

La 3 săptămâni de la instituirea carantinei, orașul Țăndărei rămâne punctul fierbinte al pandemiei de COVID-19 în Ialomița. Potrivit informațiilor oficiale oferite de reprezentanții Grupului de Comunicare Strategică, jumătate din cazurile de îmbolnăvire înregistrate la nivelul județului sunt la Țăndărei. Reprezentanții Ministerului Sănătății au precizat faptul că, pentru a stinge acest focar, este importantă menținerea măsurilor de carantinare.

Ministerul Sănătății recomandă testarea personalului medical Ultimele cifre ale Grupului  de Comunicare Strategică referitoare la situația... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2020, 17:10 (11425 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 1832 de angajați în șomaj tehnic

Sistemul încă rezistă

Ialomița are 1832 de angajați în șomaj tehnic

În Ialomița, 371 de firme au solicitat Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița subvenționarea șomajului tehnic pentru angajați. Conform datelor oficiale, la acest moment beneficiază de acest sprijin financiar 1832 de persoane. Georgian Mocănescu, șeful AJOFM Ialomița, apreciază că în zilele următoare numărul angajaților care vor beneficia de acest tip de sprijin s-ar putea dubla...

1,1 milioane de lei înainte de Paște Firmele din Ialomița sunt direct afectate de efectele pandemiei de COVID-19. Conform datelor oficiale, 371 de agenți economici locali au solicitat sprijin din partea AJOFM Ialomița, conform Ordonanței de Urgență 30/2020, care reglementează subvenționarea șomajului tehnic pentru angajații din firmele afectate de situația economică provocată de pandemia noului Coronavirus. Vârful de sarcină a fost atins înainte de Paște, când instituția a onorat fondurile solicitate de 365 de firme. Valoarea totală a acestor alocări bugetare a fost de 1,12 milioane de lei. «A fost un volum de muncă mare, dar am reușit să onorăm aceste plați înainte de Paște... Ne-am gândit că atât firmele, cât și angajații au nevoie de acest sprijin pentru a reuși să funcționeze. Sperăm că ajutorul oferit a fost binevenit, în condițiile date...» a declarat Georgian Mocănescu, directorul AJOFM Ialomița.... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2020, 13:20 (4121 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițean de 51 de ani, mort din cauza COVID-19

Ialomițean de 51 de ani, mort din cauza COVID-19

Miercuri, 22 aprilie 2020, la nivelul județului Ialomița a fost înregistrat al 13-lea deces provocat de infecția cu noul Coronavirus. Este vorba despre un bărbat de 51 de ani care suferea de diabet zaharat și hipertensiune arterială.

A murit la Spitalul Slobozia
Potrivit informațiilor oferite de Grupul de Comunicare Strategică, bărbatul a fost internat la Spitalul Orășenesc Țăndărei la data de 2 aprilie 2020. O zi mai târziu i-au fost recoltate probe pentru depistarea infecției COVID-19, iar pe 4 aprilie a.c. a fost transferat la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2020, 23:10 (4277 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Armășești: Crimă învăluită în mister

Armășești: Crimă învăluită în mister

Un cioban din comuna Arămești a fost omorât cu sânge rece, în Joia Mare/16 aprilie 2020, în timp ce se afla cu oile la păscut, pe islazul de la marginea localității. Cu o zi înainte de Paște, pe data de 18 aprilie 2020, procurorii și polițiștii au reușit să ia în custodie un posibil autor al oribilei crime. Tragerea la răspundere penală a suspectului este însă îngreunată deoarece acesta și-ar fi construit un alibi ca la carte. Bărbatul este însă recidivist, fiind eliberat în 2013. Acesta a executat o pedeapsă privativă de libertate pentru «înșelăciune» și «șantaj».

A ajuns la spital cu capul zdrobit... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2020, 16:55 (5207 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Alocări bugetare de 1 milion de lei pentru spitalele din Ialomița

Ședință «de îndată» la Consiliul Județean

Alocări bugetare de 1 milion de lei pentru spitalele din Ialomița

Plenul Consiliului Județean Ialomița s-a reunit miercuri, 22 aprilie 2020, în cadrul unei noi ședințe «de îndată». Urgența a fost dictată de aprobarea unor alocări bugetare în valoare totală de 1 milion de lei pentru spitalele din Urziceni, Țăndărei și Fetești. Banii vor fi utilizați pentru achiziția de echipamente sanitare și dezinfectanți, necesare pentru combaterea efectelor pandemiei de COVID-19. Valoarea alocărilor bugetare aprobate de Consiliul Județean Ialomița a ajuns la 4,5 milioane de lei.

Bani publici pentru combaterea pandemiei Consiliul Județean Ialomița a alocat din nou... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2020, 16:10 (4881 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou caz de infecție cu COVID-19 la Spitalul Orășenesc Țăndărei

Un nou caz de infecție cu COVID-19 la Spitalul Orășenesc Țăndărei

Numărul cazurilor de infecție COVID-19 în rândul personalului medical din județul Ialomița este în creștere. O altă asistentă medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei a fost confirmată pozitiv la testul pentru depistarea infecției provocată de noul Coronavirus. Din fericire, starea femeii este bună.

Sub supraveghere medicală la spitalul suport COVID-19 Se pare că femeia a fost testată în urmă cu câteva zile, iar luni, 20 aprilie 2020, a primit rezultatul analizelor care a indicat faptul că este infectată cu noul Coronavirus. Aceasta a fost transportată la Spitalul Municipal «Anghel... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2020, 16:05 (7798 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vizită fulger a ministrului Sănătății la Spitalul Municipal Urziceni

Vizită fulger a ministrului Sănătății la Spitalul Municipal Urziceni

Luni, 20 aprilie 2020, ministrul Sănătății Nelu Tătaru a desfășurat o vizită de lucru fulger la Spitalul Municipal Urziceni. Acesta a stat de vorbă cu medicii și asistentele care erau de gardă în acel moment și a verificat Camera de Primiri Urgențe.

Vizită neanunțată în teritoriu Se pare că Nelu Tătaru, actualul ministru al Sănătății, se deplaasa către Buzău. În drumul său, acesta s-a oprit și la Spitalul Municipal Urziceni. Vizita fulger a ministrului s-a încheiat după aproximativ 10 minute, timp în care acesta a stat de vorbă cu medicii și asistentele care erau de gardă. Totodată... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2020, 15:10 (7647 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal provocat de un șofer băut și fără permis

Intervenție în forță a polițișilor la Bărbulești

Scandal provocat de un șofer băut și fără permis

Un nou conflict între romi și polițiști a izbucnit în județul Ialomița. De această dată, scandalul s-a petrecut în comuna Bărbulești. Luni, 20 aprilie 2020, un bărbat a fost reținut pentru 24 de ore, pentru că a refuzat să legitimeze și s-a ascuns în curtea unor localnici din Bărbulești. Imaginile revoltei au fost publicate pe rețelele de socializare.

«Lasă pistolul jos, ce stai cu pistolul în mână?»
Scandalul iscat la Bărbulești a fost postat pe rețelele de socializare. În imagini se poate observa cum mai multe mașini ale Poliției se apropie de o locuință, iar oamenii legii încearcă... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2020, 03:15 (5312 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Două familii de romi s-au luat la bătaie în plină stradă

Scandal la Fetești, în prima zi de Paște

Două familii de romi s-au luat la bătaie în plină stradă

Dosare penale pe numele scandalagiilor

Duminică, 19 aprilie 2020, polițiștii și jandarmii au intervenit în Cartierul Vlașca din Fetești pentru a aplana un conflict spontan apărut între două familii de romi. Depășite numeric, forțele de ordine au solicitat întăriri din partea militarilor Jandarmeriei Române care asigură respectarea carantinei la Țăndărei. În urma scandalului, 4 persoane care au încălcat prevederile Ordonanțelor Militare au fost ridicate și transportate într-unul dintre Centrele de carantină din stațiunea Amara.

Revolta, distribuită pe internet
Scandalul iscat între cele două familii din Vlașca a apărut... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2020, 12:30 (8962 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorală la Învierea Domnului

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a Înviat!

Creștinismul s-a născut odată cu Învierea Mântuitorului Hristos. Aceasta este Taina centrală și cea mai mare a credinței creștine. Fără Învierea Mântuitorului Hristos nu ar fi existat Noul Testament, n-am fi avut nicio Evanghelie, nici măcar o relatare sau vreo epistolă creștină a Sfântului Apostol Pavel.
Fără Învierea Mântuitorului nu ar fi existat nici Creștinismul... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2020, 11:05 (3263 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pompier din Fetești, mort din cauza infecției COVID-19

Pompier din Fetești, mort din cauza infecției COVID-19

Plutonierul adjutant Viorel Dîmboi, domiciliat în Fetești și angajat al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Dobrogea-Constanța, Detașamentul de Pompieri Cernavodă, a murit în dimineața zilei de sâmbătă, 18 aprilie 2020, din cauza infecției cu noul Coronavirus. Militarului i s-a făcut rău chiar în timpul serviciului, după cum se precizează într-un mesaj postat pe rețelele de socializare.


Carantină la Detașamentul de Pompieri Cernavodă
Militarul a fost transportat la Spitalul de Boli Infecțioase Constanța în data de 13 aprilie 2020, după ce cu câteva zile în urmă a... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2020, 15:40 (5744 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primul caz de infecție COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Primul caz de infecție COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un nou caz de îmbolnăvire la Spitalul Țăndărei

Un caz de infecție COVID-19 a fost depistat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Este vorba despre o asistentă medicală care își desfășoară activitatea pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă. Cazul a fost descoperit în urma testărilor efectuate în rândul personalului medical. În această săptămână, 40 de medici și asistente din cadrul Spitalului Slobozia au beneficiat de testări pentru depistarea infecției cu noul Coronavirus.

Pacienta este asimptomatică Spitalul Județean de Urgență Slobozia a demarat procedurile necesare în vederea testării personalului medical. În această săptămână... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2020, 12:20 (9212 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii Tribunalului Ialomița au respins dreptul fermierilor din Țăndărei de a-și lucra pământurile

Judecătorii Tribunalului Ialomița au respins dreptul fermierilor din Țăndărei de a-și lucra pământurile

Carantina impusă de autorități la Țăndărei afectează culturile agricole din cauza faptului că fermierii nu au voie să părăsească orașul pentru a-și întreține terenurile. Cătălin Nicolae, unul dintre agricultorii din Țăndărei, a solicitat, printr-o acțiune în instanță, dreptul de a părăsi locuința astfel încât să-și lucreze suprafețele pe care le deține. Procesul, desfășurat în premieră în România, s-a judecat la Tribunalul Ialomița, instanță care a respins solicitarea fermierului. Decizia a fost atacată la Curtea de Apel București, iar judecarea cauzei urmează să fie reluată. Fermierul speră ca magistrații din Capitală să-i dea câștig de cauză.

O solicitare inadmisibilă... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2020, 13:50 (8744 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițean de 41 de ani fără alte probleme medicale, mort din cauza COVID-19

Ialomițean de 41 de ani fără alte probleme medicale, mort din cauza COVID-19

Potrivit Grupului de Comunicare Strategică în România, numărul persoanelor decedate a ajuns la 400. Cazul cu numărul 398 este al unui bărbat de 41 de ani, domiciliat în județul Ialomița. Oficialii de la București susțin în comunicarea publică faptul că acesta nu avea alte probleme medicale.

A murit sub ochii medicilor Potrivit informațiilor oficiale, bărbatul de 41 de ani a revenit în țară, din Marea Britanie, pe data de 27 martie 2020. Acesta prezenta simptome specifice infecției COVID-19, iar de la aeroport a fost transportat către Institutul Național de Boli Infecțioase «Matei Balș... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2020, 13:05 (4605 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Singurul spital suport pentru tratarea COVID-19 din Ialomița nu are medicamente pentru bolnavii internați!

Farmacia Spitalului Fetești este goală

Singurul spital suport pentru tratarea COVID-19 din Ialomița nu are medicamente pentru bolnavii internați!

Declarat prin Ordin al Ministerului Sănătății spital suport pentru tratamentul pacienților infectați cu COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești nu poate să ofere sprijin bolnavilor internați. Toate acestea deoarece unitatea medicală nu are medicamentele prevăzute în schemele naționale de tratament pe care spitalele din prima linie le administrează pacienților. Este vorba despre medicamentul Plaquenil a cărui substanță activă este hidroxiclorochina, foarte eficientă în combaterea simptomelor produse în organism de noul Coronavirus.

«Ministerul Sănătății a uitat de noi!»... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2020, 18:05 (8741 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Femeie de 66 de ani, din Ialomița, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

COVID-19 a mai luat o viață

Femeie de 66 de ani, din Ialomița, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

Un alt pacient din județul Ialomița infectat cu noul Coronavirus a fost declarat decedat. Este vorba despre o femeie de 66 de ani, conform Grupului de Comunicare Strategică. Astfel, bilanțul deceselor provocate de infecția COVID-19 în Ialomița se ridică la 11.

A murit pe patul de spital Din informațiile Grupului de Comunicare Strategic, al 11-lea pacient răpus de infecția COVID-19 din județul Ialomița este o femeie de 66 de ani. Ea a fost internată pe data de 22 martie 2020 pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă și confirmată pozitiv la testul pentru infecția cu noul Coronavirus pe... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 21:50 (4457 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Balaciu: Anchetă penală în lucru, după ce un cadavru a fost descoperit în apele râului Ialomița

Balaciu: Anchetă penală în lucru, după ce un cadavru a fost descoperit în apele râului Ialomița

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița fac cercetări in rem într-un dosar penal privind posibile fapte de «omor». Organele judiciare s-au sesizat din oficiu după ce un cioban din comuna Balaciu a descoperit cadavrul unui bărbat plutind pe apa râului Ialomița. În momentul de față, anchetatorii încearcă să stabilească atât identitatea cadavrului, cât și vârsta.

Verificările sunt în curs
Macabra descoperire s-a petrecut marți, 7 aprilie 2020, în jurul prânzului. Plecat cu oile la păscut, în zona localității Balaciu, un cioban s-a apropiat cu turma de malul... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 16:10 (4522 vizualizări - 1 comentariu)

Joi 25 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Infractor din Fetești, arestat

Un bărbat care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate a fost depistat de polițiști. Astfel, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 17:10
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției Rutiere în zona Urziceni

În cursul zilei de marți, 11 octombrie a.c., polițiștii rutieri au acționat pe raza municipiului Urziceni pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere, precum și ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 15:35
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Buget suplimentat pentru «Casa Verde Clasic»

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 12 octombrie 2016, un număr de 113 dosare, în valoare de 679937lei. Avînd în vedere dispoziția ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 14:05
(4603 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «tentativă de omor», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 12:45
(4726 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii septembrie 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6791 șomeri, din care 1074 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 11:20
(5050 vizualizări - 0 comentarii)


Firmă specializată în prelucrarea lemnului, sancționată de Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au sancționat o societate specializată în prelucrarea lemnului, cu sediul social în județul Suceava, care funcționa ilegal în incinta fostului CAP din Grivița. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2016, 16:20
(11705 vizualizări - 0 comentarii)


SC TRANSMIM SRL

angajează
FUNCȚIONAR ECONOMIC
2 posturi
în următoarele condiții
-studii medii
-vechime minim 3 ani
Relații la telefon
0243/213.390, 0372/721.701

7 Octombrie 2016, 10:40


angajăm

sudori/lăcătuși/muncitori necalificați
pentru șantier București.
Se asigură contract, cazare,
transport și salariu de 10 lei
la ora pontată.

Relații la telefon
0728/872.559
0733/927.239

7 Octombrie 2016, 10:30


anunț angajare

Societate activă din 2007 în Franța căutăm
ajutor/ucenic la asamblare lifturi
Locul de muncă este în Franța
și presupune muncă fizică,
trezire dimineața devreme.
Căutăm o persoană între 18 și 30 de ani,
permisul de conducere ar fi un plus.
Cerințe: harnic, dinamic, serios și motivat.
Salariul este de 900 euro net,
program de lucru de luni pînă vineri,
de la 08,00 la 17,00.
Dacă lucrați de luni pînă sîmbătă,
salariul net este 1050 euro și
orele suplimentare se plătesc
separat. Salariul de bază crește
în funcție de dedicația angajatului.
Trimiteți CV cu poză la adresa
[email protected]
sau SMS (NU SUNAȚI!)
la numărul 0033662802304
și vă vom contacta ulterior.

7 Octombrie 2016, 10:10


IPJ Ialomița: Noutăți în organizarea concursului de încadrare directă ca polițiști

Cei care doresc să se înscrie pe cele 63 de posturi de agent de poliție scoase la concurs de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, trebuie să știe că:
-există doar limită minimă de vîrstă ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 16:25
(4886 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Alături de Oameni... pentru Oameni»

Programul social «Alături de Oameni... pentru Oameni» a fost inițiat în anul 2009 din dorința de a veni în întîmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care din ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 14:05
(3713 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, cinci persoane rănite

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 30 septembrie-2 octombrie 2016, pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu rănirea a cinci persoane. Primul dintre acestea s-a ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 13:15
(3618 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 131500 de lei, 23 de permise reținute

În perioada 30 septembrie-2 octombrie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 11:35
(4645 vizualizări - 0 comentarii)


Armata angajează

Armata recrutează candidați pentru ocuparea a 2020 de posturi de soldat/gradat profesionist-seria de instruire 2017. Perioada de recrutare este 3 octombrie-25 noiembrie 2016. Soldații și gradații profesioniști ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 10:20
(5861 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Noi concursuri pentru încadrările din sursă externă

Începînd cu data de 3 octombrie 2016, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează noi concursuri pentru încadrarea în funcțiile de agent de poliție din sursă externă. Potrivit informațiilor ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 19:20
(7701 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Acțiune umanitară la Centrul de Îngrijire Socială și Asistență Socială

Reprezentanții Protopopiatului Slobozia au marcat «Ziua Internațională a Persoanelor Vîrstnice», celebrată în fiecare an pe 1 octombrie, printr-o acțiune umanitar-filantropică desfășurată la Centrul de ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 16:50
(5037 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Mașini noi pentru Postul de Jandarmi Amara

Cu ocazia împlinirii a unui an de activitate, jandarmii din cadrul Postului de Jandarmi Amara au beneficiat de dotări noi. Deschisă la data de 24 septembrie 2015, unitatea a primit 2 autoturisme marca ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 15:15
(6423 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă dedicată Absolvenților

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează în data de 20 octombrie 2016 o Bursă a Locurilor de Muncă destinată Absolvenților care și-au terminat studiile anul acesta. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 14:45
(5875 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Incendiu într-o gospodărie

Pompierii din cadrul Gărzii Slobozia au fost solicitați să intervină joi, 29 septembrie 2016, pentru a stinge incendiul care a cuprins locuința unui cetățean din comuna Bucu. Din primele informații se pare ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 14:40
(4871 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu incendiu


DSVSA Ialomița: A început vaccinarea antirabică a vulpilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță debutul celei de-a opta campanie de vaccinare antirabică a vulpilor, prin folosirea momelilor cu vaccin antirabic. Pe această ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 13:25
(3417 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Obligațiile angajatorilor

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița atrage atenția angajatorilor cu privire la obligativitatea declarării locurilor de muncă disponibile, în termen de 5 zile de la vacantare. În cazul ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 12:10
(2689 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prins în flagrant în timp ce încerca să spargă un magazin

În timp ce se aflau în exercitarea serviciului de patrulare, pe timp de noapte, polițiștii de Ordine Publică au surprins în flagrant un tînăr, de 24 de ani, în timp ce încerca să pătrundă într-o societate ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 19:20
(6457 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 75000 de lei, 21 de permise reținute

În acest sfîrșit de săptămînă, 23-25 septembrie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 16:20
(3846 vizualizări - 1 comentariu)


40 de zile de rugăciune neîntreruptă la Catedrala din Urziceni

Pe 24 septembrie 2016 s-au împlinit 3 ani de cînd o părticică din moaștele Sfîntului Nectarie a fost dăruită comunității de credincioși din Urziceni. Iar în fiecare an, înainte de ziua sa de prăznuire, ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 14:40
(3539 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la carmangerii

În perioada 19-26 septembrie 2016, conform programului național de supraveghere, consilierii DSVSA Ialomița au verificat 5 unități tip carmangerie/măcelărie. În urma acestor acțiuni s-a confiscat dintr ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 13:15
(5690 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Arestați pentru că au agresat un polițist

Un tată și fiii acestuia, domiciliați în comuna Sălcioara, au fost arestați preventiv după ce l-au bătut pe polițistul din localitate. Numiții Ștefan, Aurel și Ion Anghel au fost anchetați de procurorii ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 21:10
(4953 vizualizări - 3 comentarii)


Thriller-ul românesc «Cîini» rulează la Slobozia

Duminică, 25 septembrie 2016, de la ora 19,00, cinefilii sînt invitați la film. La Casa Municipală de Cultură din Slobozia rulează thriller-ul românesc «Cîini». În regia lui Bogdan Mirică, pelicula a fost ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 18:35
(2919 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Pentru săptămîna în curs, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor din Ialomița 335 de locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea, în număr de 270, sînt ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 17:25
(4967 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractor, trimis după gratii

Polițiștii din Ialomița au reușit să identifice un bărbat, de 48 de ani, din Urziceni, care se sustrăgea executării pedepsei cu închisoarea. El a fost reținut și încarcerat la Penitenciarul Slobozia. Inculpatul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 16:10
(3277 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor

În ultimele 3 zile, polițiștii de la Rutieră și Ordine Publică, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, au organizat acțiuni pe raza județului, pentru creșterea climatului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2016, 18:25
(2932 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...