Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fetești, primul oraș din Ialomița unde purtarea materialelor de protecție devine obligatorie în spațiul public

Fetești, primul oraș din Ialomița unde purtarea materialelor de protecție devine obligatorie în spațiul public

Acoperirea nasului și a gurii devine obligatorie și la Fetești. Reprezentanții Comitetului Local pentru Situații de Urgență al Primăriei Fetești au decis vineri, 24 aprilie 2020, ca accesul în instituțiile publice și în mijloacele de transport în comun să se facă doar dacă persoanele au fața acoperită, de preferat, cu o mască. De mai bine de o lună, municipalitatea oferă materiale de protecție tuturor angajaților din primărie.

Măsuri anti-pandemie Municipiul Fetești devine prima localitate din județul Ialomița unde utilizarea materialelor de protecție este obligatorie. O decizie în... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2020, 13:05 (5682 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițean de 53 de ani, mort din cauza noului Coronavirus

Ialomițean de 53 de ani, mort din cauza noului Coronavirus

Joi, 22 aprilie 2020, la nivelul județului Ialomița a fost înregistrat al 14-lea deces provocat de infecția cu COVID-19. Este vorba despre un bărbat de 53 de ani care suferea de o boală cardiovasculară.

A murit la spitalul din Fetești Potrivit informațiilor oferite de Grupul de Comunicare Strategică, bărbatul a fost internat la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești la data de 16 aprilie 2020. O zi mai târziu i-au fost recoltate probe pentru depistarea infecției cu noul Coronavirus. Marți, 21 aprilie a.c., rezultatele de laborator au confirmat faptul că bărbatul a fost infectat... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2020, 22:25 (3727 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Țăndărei are cele mai multe cazuri de COVID-19 din Ialomița

După 3 săptămâni de carantină

Orașul Țăndărei are cele mai multe cazuri de COVID-19 din Ialomița

La 3 săptămâni de la instituirea carantinei, orașul Țăndărei rămâne punctul fierbinte al pandemiei de COVID-19 în Ialomița. Potrivit informațiilor oficiale oferite de reprezentanții Grupului de Comunicare Strategică, jumătate din cazurile de îmbolnăvire înregistrate la nivelul județului sunt la Țăndărei. Reprezentanții Ministerului Sănătății au precizat faptul că, pentru a stinge acest focar, este importantă menținerea măsurilor de carantinare.

Ministerul Sănătății recomandă testarea personalului medical Ultimele cifre ale Grupului  de Comunicare Strategică referitoare la situația... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2020, 17:10 (11422 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 1832 de angajați în șomaj tehnic

Sistemul încă rezistă

Ialomița are 1832 de angajați în șomaj tehnic

În Ialomița, 371 de firme au solicitat Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița subvenționarea șomajului tehnic pentru angajați. Conform datelor oficiale, la acest moment beneficiază de acest sprijin financiar 1832 de persoane. Georgian Mocănescu, șeful AJOFM Ialomița, apreciază că în zilele următoare numărul angajaților care vor beneficia de acest tip de sprijin s-ar putea dubla...

1,1 milioane de lei înainte de Paște Firmele din Ialomița sunt direct afectate de efectele pandemiei de COVID-19. Conform datelor oficiale, 371 de agenți economici locali au solicitat sprijin din partea AJOFM Ialomița, conform Ordonanței de Urgență 30/2020, care reglementează subvenționarea șomajului tehnic pentru angajații din firmele afectate de situația economică provocată de pandemia noului Coronavirus. Vârful de sarcină a fost atins înainte de Paște, când instituția a onorat fondurile solicitate de 365 de firme. Valoarea totală a acestor alocări bugetare a fost de 1,12 milioane de lei. «A fost un volum de muncă mare, dar am reușit să onorăm aceste plați înainte de Paște... Ne-am gândit că atât firmele, cât și angajații au nevoie de acest sprijin pentru a reuși să funcționeze. Sperăm că ajutorul oferit a fost binevenit, în condițiile date...» a declarat Georgian Mocănescu, directorul AJOFM Ialomița.... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2020, 13:20 (4120 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițean de 51 de ani, mort din cauza COVID-19

Ialomițean de 51 de ani, mort din cauza COVID-19

Miercuri, 22 aprilie 2020, la nivelul județului Ialomița a fost înregistrat al 13-lea deces provocat de infecția cu noul Coronavirus. Este vorba despre un bărbat de 51 de ani care suferea de diabet zaharat și hipertensiune arterială.

A murit la Spitalul Slobozia
Potrivit informațiilor oferite de Grupul de Comunicare Strategică, bărbatul a fost internat la Spitalul Orășenesc Țăndărei la data de 2 aprilie 2020. O zi mai târziu i-au fost recoltate probe pentru depistarea infecției COVID-19, iar pe 4 aprilie a.c. a fost transferat la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2020, 23:10 (4277 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Armășești: Crimă învăluită în mister

Armășești: Crimă învăluită în mister

Un cioban din comuna Arămești a fost omorât cu sânge rece, în Joia Mare/16 aprilie 2020, în timp ce se afla cu oile la păscut, pe islazul de la marginea localității. Cu o zi înainte de Paște, pe data de 18 aprilie 2020, procurorii și polițiștii au reușit să ia în custodie un posibil autor al oribilei crime. Tragerea la răspundere penală a suspectului este însă îngreunată deoarece acesta și-ar fi construit un alibi ca la carte. Bărbatul este însă recidivist, fiind eliberat în 2013. Acesta a executat o pedeapsă privativă de libertate pentru «înșelăciune» și «șantaj».

A ajuns la spital cu capul zdrobit... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2020, 16:55 (5207 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alocări bugetare de 1 milion de lei pentru spitalele din Ialomița

Ședință «de îndată» la Consiliul Județean

Alocări bugetare de 1 milion de lei pentru spitalele din Ialomița

Plenul Consiliului Județean Ialomița s-a reunit miercuri, 22 aprilie 2020, în cadrul unei noi ședințe «de îndată». Urgența a fost dictată de aprobarea unor alocări bugetare în valoare totală de 1 milion de lei pentru spitalele din Urziceni, Țăndărei și Fetești. Banii vor fi utilizați pentru achiziția de echipamente sanitare și dezinfectanți, necesare pentru combaterea efectelor pandemiei de COVID-19. Valoarea alocărilor bugetare aprobate de Consiliul Județean Ialomița a ajuns la 4,5 milioane de lei.

Bani publici pentru combaterea pandemiei Consiliul Județean Ialomița a alocat din nou... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2020, 16:10 (4881 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Un nou caz de infecție cu COVID-19 la Spitalul Orășenesc Țăndărei

Un nou caz de infecție cu COVID-19 la Spitalul Orășenesc Țăndărei

Numărul cazurilor de infecție COVID-19 în rândul personalului medical din județul Ialomița este în creștere. O altă asistentă medicală a Spitalului Orășenesc Țăndărei a fost confirmată pozitiv la testul pentru depistarea infecției provocată de noul Coronavirus. Din fericire, starea femeii este bună.

Sub supraveghere medicală la spitalul suport COVID-19 Se pare că femeia a fost testată în urmă cu câteva zile, iar luni, 20 aprilie 2020, a primit rezultatul analizelor care a indicat faptul că este infectată cu noul Coronavirus. Aceasta a fost transportată la Spitalul Municipal «Anghel... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2020, 16:05 (7798 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vizită fulger a ministrului Sănătății la Spitalul Municipal Urziceni

Vizită fulger a ministrului Sănătății la Spitalul Municipal Urziceni

Luni, 20 aprilie 2020, ministrul Sănătății Nelu Tătaru a desfășurat o vizită de lucru fulger la Spitalul Municipal Urziceni. Acesta a stat de vorbă cu medicii și asistentele care erau de gardă în acel moment și a verificat Camera de Primiri Urgențe.

Vizită neanunțată în teritoriu Se pare că Nelu Tătaru, actualul ministru al Sănătății, se deplaasa către Buzău. În drumul său, acesta s-a oprit și la Spitalul Municipal Urziceni. Vizita fulger a ministrului s-a încheiat după aproximativ 10 minute, timp în care acesta a stat de vorbă cu medicii și asistentele care erau de gardă. Totodată... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2020, 15:10 (7647 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal provocat de un șofer băut și fără permis

Intervenție în forță a polițișilor la Bărbulești

Scandal provocat de un șofer băut și fără permis

Un nou conflict între romi și polițiști a izbucnit în județul Ialomița. De această dată, scandalul s-a petrecut în comuna Bărbulești. Luni, 20 aprilie 2020, un bărbat a fost reținut pentru 24 de ore, pentru că a refuzat să legitimeze și s-a ascuns în curtea unor localnici din Bărbulești. Imaginile revoltei au fost publicate pe rețelele de socializare.

«Lasă pistolul jos, ce stai cu pistolul în mână?»
Scandalul iscat la Bărbulești a fost postat pe rețelele de socializare. În imagini se poate observa cum mai multe mașini ale Poliției se apropie de o locuință, iar oamenii legii încearcă... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2020, 03:15 (5311 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Două familii de romi s-au luat la bătaie în plină stradă

Scandal la Fetești, în prima zi de Paște

Două familii de romi s-au luat la bătaie în plină stradă

Dosare penale pe numele scandalagiilor

Duminică, 19 aprilie 2020, polițiștii și jandarmii au intervenit în Cartierul Vlașca din Fetești pentru a aplana un conflict spontan apărut între două familii de romi. Depășite numeric, forțele de ordine au solicitat întăriri din partea militarilor Jandarmeriei Române care asigură respectarea carantinei la Țăndărei. În urma scandalului, 4 persoane care au încălcat prevederile Ordonanțelor Militare au fost ridicate și transportate într-unul dintre Centrele de carantină din stațiunea Amara.

Revolta, distribuită pe internet
Scandalul iscat între cele două familii din Vlașca a apărut... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2020, 12:30 (8962 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorală la Învierea Domnului

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a Înviat!

Creștinismul s-a născut odată cu Învierea Mântuitorului Hristos. Aceasta este Taina centrală și cea mai mare a credinței creștine. Fără Învierea Mântuitorului Hristos nu ar fi existat Noul Testament, n-am fi avut nicio Evanghelie, nici măcar o relatare sau vreo epistolă creștină a Sfântului Apostol Pavel.
Fără Învierea Mântuitorului nu ar fi existat nici Creștinismul... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2020, 11:05 (3263 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pompier din Fetești, mort din cauza infecției COVID-19

Pompier din Fetești, mort din cauza infecției COVID-19

Plutonierul adjutant Viorel Dîmboi, domiciliat în Fetești și angajat al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Dobrogea-Constanța, Detașamentul de Pompieri Cernavodă, a murit în dimineața zilei de sâmbătă, 18 aprilie 2020, din cauza infecției cu noul Coronavirus. Militarului i s-a făcut rău chiar în timpul serviciului, după cum se precizează într-un mesaj postat pe rețelele de socializare.


Carantină la Detașamentul de Pompieri Cernavodă
Militarul a fost transportat la Spitalul de Boli Infecțioase Constanța în data de 13 aprilie 2020, după ce cu câteva zile în urmă a... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2020, 15:40 (5744 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primul caz de infecție COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Primul caz de infecție COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un nou caz de îmbolnăvire la Spitalul Țăndărei

Un caz de infecție COVID-19 a fost depistat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Este vorba despre o asistentă medicală care își desfășoară activitatea pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă. Cazul a fost descoperit în urma testărilor efectuate în rândul personalului medical. În această săptămână, 40 de medici și asistente din cadrul Spitalului Slobozia au beneficiat de testări pentru depistarea infecției cu noul Coronavirus.

Pacienta este asimptomatică Spitalul Județean de Urgență Slobozia a demarat procedurile necesare în vederea testării personalului medical. În această săptămână... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2020, 12:20 (9212 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii Tribunalului Ialomița au respins dreptul fermierilor din Țăndărei de a-și lucra pământurile

Judecătorii Tribunalului Ialomița au respins dreptul fermierilor din Țăndărei de a-și lucra pământurile

Carantina impusă de autorități la Țăndărei afectează culturile agricole din cauza faptului că fermierii nu au voie să părăsească orașul pentru a-și întreține terenurile. Cătălin Nicolae, unul dintre agricultorii din Țăndărei, a solicitat, printr-o acțiune în instanță, dreptul de a părăsi locuința astfel încât să-și lucreze suprafețele pe care le deține. Procesul, desfășurat în premieră în România, s-a judecat la Tribunalul Ialomița, instanță care a respins solicitarea fermierului. Decizia a fost atacată la Curtea de Apel București, iar judecarea cauzei urmează să fie reluată. Fermierul speră ca magistrații din Capitală să-i dea câștig de cauză.

O solicitare inadmisibilă... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2020, 13:50 (8744 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițean de 41 de ani fără alte probleme medicale, mort din cauza COVID-19

Ialomițean de 41 de ani fără alte probleme medicale, mort din cauza COVID-19

Potrivit Grupului de Comunicare Strategică în România, numărul persoanelor decedate a ajuns la 400. Cazul cu numărul 398 este al unui bărbat de 41 de ani, domiciliat în județul Ialomița. Oficialii de la București susțin în comunicarea publică faptul că acesta nu avea alte probleme medicale.

A murit sub ochii medicilor Potrivit informațiilor oficiale, bărbatul de 41 de ani a revenit în țară, din Marea Britanie, pe data de 27 martie 2020. Acesta prezenta simptome specifice infecției COVID-19, iar de la aeroport a fost transportat către Institutul Național de Boli Infecțioase «Matei Balș... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2020, 13:05 (4605 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Singurul spital suport pentru tratarea COVID-19 din Ialomița nu are medicamente pentru bolnavii internați!

Farmacia Spitalului Fetești este goală

Singurul spital suport pentru tratarea COVID-19 din Ialomița nu are medicamente pentru bolnavii internați!

Declarat prin Ordin al Ministerului Sănătății spital suport pentru tratamentul pacienților infectați cu COVID-19, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești nu poate să ofere sprijin bolnavilor internați. Toate acestea deoarece unitatea medicală nu are medicamentele prevăzute în schemele naționale de tratament pe care spitalele din prima linie le administrează pacienților. Este vorba despre medicamentul Plaquenil a cărui substanță activă este hidroxiclorochina, foarte eficientă în combaterea simptomelor produse în organism de noul Coronavirus.

«Ministerul Sănătății a uitat de noi!»... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2020, 18:05 (8740 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Femeie de 66 de ani, din Ialomița, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

COVID-19 a mai luat o viață

Femeie de 66 de ani, din Ialomița, moartă din cauza infecției cu noul Coronavirus

Un alt pacient din județul Ialomița infectat cu noul Coronavirus a fost declarat decedat. Este vorba despre o femeie de 66 de ani, conform Grupului de Comunicare Strategică. Astfel, bilanțul deceselor provocate de infecția COVID-19 în Ialomița se ridică la 11.

A murit pe patul de spital Din informațiile Grupului de Comunicare Strategic, al 11-lea pacient răpus de infecția COVID-19 din județul Ialomița este o femeie de 66 de ani. Ea a fost internată pe data de 22 martie 2020 pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă și confirmată pozitiv la testul pentru infecția cu noul Coronavirus pe... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 21:50 (4456 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Balaciu: Anchetă penală în lucru, după ce un cadavru a fost descoperit în apele râului Ialomița

Balaciu: Anchetă penală în lucru, după ce un cadavru a fost descoperit în apele râului Ialomița

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița fac cercetări in rem într-un dosar penal privind posibile fapte de «omor». Organele judiciare s-au sesizat din oficiu după ce un cioban din comuna Balaciu a descoperit cadavrul unui bărbat plutind pe apa râului Ialomița. În momentul de față, anchetatorii încearcă să stabilească atât identitatea cadavrului, cât și vârsta.

Verificările sunt în curs
Macabra descoperire s-a petrecut marți, 7 aprilie 2020, în jurul prânzului. Plecat cu oile la păscut, în zona localității Balaciu, un cioban s-a apropiat cu turma de malul... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 16:10 (4522 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomițenii dializați, suspecți sau infectați cu noul Coronavirus

Situația de la Centrul de Dializă privat «Fresenius», sub control?

Ialomițenii dializați, suspecți sau infectați cu noul Coronavirus

În urmă cu mai bine de o săptămână, autoritățile confirmau oficial mai multe cazuri de infecții cu COVID-19 printre pacienții Centrului de Dializă privat «Fresenius» din Slobozia. În prezent, primarii comunelor Munteni Buău și Gheorghe Goja confirmă că «pacienții Centrului de Dializă nu au fost izolați la domiciliu» în așteptarea rezultatelor. La nivelul județului Ialomița există 160 de pacienți dependenți care beneficiază de dializă în cadrul Centrului...

O altfel de realitate În urmă cu mai bine de o săptămână, autoritățile confirmau oficial existența mai multor cazuri de... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2020, 12:50 (5032 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
305 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Beneficiarii privați ai PNDR pot derula achizițiile online, pe pagina de internet a AFIR

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a modificat metodologia specifică achizițiilor pentru beneficiarii privați ai fondurilor europene acordate pentru agricultură și dezvoltarea mediului rural ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 13:20
(6124 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o clădire din Slobozia

Incendiu la o clădire din Slobozia

În dimineața zilei de duminică, 15 martie a.c, a izbucnit un incendiu la o clădire dezafectată ce aparține unei societăți comerciale, pe raza municipiului Slobozia. Pompierii s-au deplasat la fața locului ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 12:05
(4281 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Amara: Femeie căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în noaptea de vineri spre sîmbătă, 13/14 martie 2015, puțin trecut după miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei persoane căzute într-o fîntînă ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2015, 10:35
(5253 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC OSMET SRL
Slobozia
angajează
• 5 lăcătuși montator
• 3 lăcătuși mecanic
• 3 sudori electric și autogen

Se cere calificare și experiență
Relații la telefon 0724/054.959

17 Martie 2015, 09:20


Căzănești: Percheziții la contrabandiștii de țigări

Luni, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat două percheziții pe raza orașului Căzănești, la locuințele a trei persoane bănuite de contrabandă cu țigări. În urma perchezițiilor, au fost ridicate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2015, 18:25
(7099 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 93 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 9 martie 2015, sînt disponibile 93 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 15:50
(8254 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 116 șoferi sancționați, 14 permise reținute, amenzi de aproape 85000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 6-8 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 14:40
(6650 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii februarie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 8752 șomeri, din care 3041 șomeri indemnizați, respectiv ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 13:40
(4439 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în Cartierul Bora

În urma unui accident rutier produs duminică, 8 martie 2015, în jurul orei 11,20, pe raza Cartierului Bora al municipiului Slobozia, o femeie, în vîrstă de 36 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 12:25
(6975 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Balaciu: Incendiu la șira de furaje

Pompierii au intervenit mai bine de 6 ore pentru lichidarea unui incendiu. Rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări după ce proprietarul a aprins ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 11:15
(5783 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


Părintele Ștefan Peiu, sărbătorit la Catedrala din Urziceni

Este un obicei frumos de a aniversa duhovnicește sărbătorirea cîtorva zeci de ani sau chiar a unei jumătăți de veac de slujire preoțească. Ecouri ale unor asemenea evenimente găsim în revista ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2015, 10:10
(6546 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația «Părinți pentru Ora de Religie», constituită la Urziceni

Joi, 5 martie 2015, un grup de părinți s-au întîlnit la Centrul Cultural Urziceni pentru a înființa APOR-Asociația «Părinți pentru Ora de Religie» Filiala Urziceni. Astfel, aproximativ 200 de persoane au ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 20:35
(9439 vizualizări - 21 comentarii)


Slobozia: Bazinul de înot, inaugurat oficial

Primăria Muncipiului Slobozia va inaugura oficial sîmbătă, 7 martie 2015, la orele 10,00, bazinul de înot. Evenimentul de inaugurare va fi urmat de demonstrații, jocuri și concursuri de înot la care vor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 19:25
(6393 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Fermierii, obligați să respecte normele privind ecocondiționalitatea

Potrivit unui proiect de Ordin al Ministerului Agriculturii si Dezvoltării Rurale, începînd din anul 2015, fermierii care solicită plăți directe din fonduri europene și bugetare, prin anumite scheme și ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 17:20
(9943 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în construcții în Israel

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță cetățenii români că pot obține locuri de muncă în construcții, în Israel, începînd cu luna ianuarie 2015. Angajarea lucrătorilor are loc în baza ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 16:15
(4850 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de precipitații abundente-ninsori și ploi, dar și intensificări ale vîntului, ce pot depăși 50-60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 14:35
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Percheziții la o persoană care vindea ceasuri contrafăcute

Joi, 5 martie 2015, polițiștii din Ialomița au efectuat două percheziții, pe raza municipiului Slobozia, la locuințele unei persoane bănuite de comercializarea de produse contrafăcute. Polițiștii Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 13:40
(4148 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat un inel pentru... «a-i merge bine»

O persoană din orașul Țăndărei a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o femeie care a spus că o poate ajuta «să îi meargă bine». Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 12:25
(8149 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au furat din casă

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează doi tineri, de 16 și 20 de ani, ambii din comuna Grindu, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cei în cauză sînt bănuiți că, în cursul lunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 11:15
(4935 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Efectivele Secției Rurale Grivița au oprit pentru control, pe raza localității Smirna, un autoturism condus de un tînăr, de 25 de ai, din comuna Scînteia. Întrucît emana halenă alcoolică, cel în cauză a ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2015, 10:10
(5883 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SOCIETATE COMERCIALĂ
angajează
• MACARAGIU
Oferim salarii avantajoase!
Relații la telefon 0721/229.353

3 Martie 2015, 16:15


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și 47 de ani, toți domiciliați pe raza județului, care conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 13:15
(2474 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: S-a răsturnat cu mașina

Sîmbătă, 28 februarie 2015, pe DJ321, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 45 de ani, din Slobozia, conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 12:45
(5270 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 99000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 27 februarie-1 martie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 11:25
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Inundații la Giurgeni, incendii la Fetești și Gheorghe Lazăr

Mai multe gospodării din localitatea Giurgeni, aflate în apropierea Brațului Borcea al Dunării, au fost inundate zilele trecute din cauza infiltrațiilor. Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2015, 10:25
(10527 vizualizări - 0 comentarii)


Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Accident groaznic la intrarea în Slobozia!

Miercuri, 25 februarie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2015, 17:05
(7090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Patru proxeneți, arestați

În urma a 8 percheziții domiciliare, desfășurate la Slobozia și Perieți, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut pentru 24 de ore patru persoane, trei bărbați și o femeie, cu vîrste ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 18:05
(5649 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat banii din casa de marcat!

Profitînd de lipsa de vigilență a vînzătoarei unei alimentare din Slobozia, un tînăr de 23 de ani a sustras suma de 50 de lei din casa de marcat a unității comerciale. El a încercat să se facă nevăzut, ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 17:30
(7911 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Vitezomani amendați de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au efectuat mai multe acțiuni în ceea ce privește respectarea limitelor de viteză pe drumurile din Ialomița. Rezultatele activităților întreprinse de oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 16:50
(6045 vizualizări - 1 comentariu)


Andrășești: Depistat în stare de ebrietate în trafic

Polițiștii ialomițeni au descoperit în trafic un șofer, de 43 de ani, din Slobozia, care conducea în stare de ebrietate. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 1,08 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2015, 15:15
(4971 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...