Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrația locală restricționează accesul în parcurile Sloboziei!

Măsuri de securitate sporite

Administrația locală restricționează accesul în parcurile Sloboziei!

Potrivit unei hotărâri a Comitetului Local pentru Situații de Urgență Slobozia, accesul în parcurile orașului va fi restricționat. Autoritățile locale susțin că măsura a fost luată pentru protejarea populației împotriva răspândirii epidemiei cu noul Coronavirus.

Acces restricționat în parcuri Miercuri, 18 martie 2018, Comitetul Local pentru Situații de Urgență Slobozia a emis un nou set de măsuri care vizează reducerea riscului de contactare a COVID-19. Cea mai importantă dintre acestea vizează restricționarea accesului populației în parcurile din oraș. Conform Hotărârii, «în scopul... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2020, 18:40 (5654 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia dezinfectează arterele de circulație

Slobozia dezinfectează arterele de circulație

Miercuri, 18 martie 2020, administrația din Slobozia a pus în aplicare primele măsuri de prevenire a riscului apariției COVID-19. Conform informațiilor oficiale, în zilele următoare vor fi dezinfectate toate arterele principale ale orașului.

Prevenția este cuvântul de ordine Printre măsurile de prevenție adoptate în Comitetul Local pentru Situații de Urgență Slobozia se numără și dezinfecția străzilor municipiului Slobozia. Campania a fost anunțată încă de la începutul acestei săptămâni de către primarul Adrian Mocioniu. Miercuri, 18 martie a.c., în cursul dimineții, a fost dezinfectat... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2020, 15:50 (4487 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contract de 4 milioane de lei pentru piste de biciclete la Slobozia

Tichia de mărgăritar a administrației Mocioniu

Contract de 4 milioane de lei pentru piste de biciclete la Slobozia

Miercuri, 18 martie 2020, primarul Adrian Mocioniu a semnat un contract de 4 milioane de lei pentru realizarea unei rețele de piste pentru biciclete în Slobozia. Acesta este al treilea contract semnat de primarul Sloboziei de la începutul anului și până în prezent pentru proiecte care vizează modernizarea orașului. Finanțarea celor 3 proiecte se va face din fonduri europene, iar orizontul de așteptare pentru finalizarea investițiilor este anul 2023.

Încă o fantezie administrativă Primarul Adrian Mocioniu a semnat miercuri, 18 martie a.c., contractul de finanțare a proiectului «Rețea integrată de piste de biciclete pentru facilitarea mobilității alternative nepoluante»... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2020, 15:10 (4315 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri pentru spitalele din Fetești, Urziceni și Țăndărei

Ședință «de îndată» la Consiliul Județean Ialomița

Fonduri pentru spitalele din Fetești, Urziceni și Țăndărei

Plenul Consiliul Județean Ialomița s-a reunit din nou Marți, 17 martie 2020, în cadrul unei ședințe convocate «de îndată», consilierii județeni aprobând alocarea altor 700 mii de lei pentru spitalele din Fetești, Urziceni și Țăndărei.

Alte 700 mii de lei pentru spitalele din Fetești, Urziceni și Țăndărei
O nouă ședință «de îndată» a fost con­vocată marți, 17 martie 2020. Ședința s-a desfășurat, pentru diminuarea eventua­lelor riscuri, în Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița. În cadrul ședinței, consilierii județeni prezenți au aprobat asocierea cu municipiile Fetești... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2020, 12:50 (2696 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Centrul de carantină de la Amara a devenit un focar de infecție!»

Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu

«Centrul de carantină de la Amara a devenit un focar de infecție!»

DSP Ialomița: «Afirmațiile din spațiul public potrivit cărora imobilul utilizat pentru carantinare este un focar de infecție sunt false și tendențioase!»

Marți, 17 martie 2020, la orele 15,00, primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu a organizat o conferință de presă în cadrul căreia a făcut declarații șocante. În opinia sa, Centrul de carantină de la Amara este compromis, dat fiind faptul că persoanele aflate în carantină nu au respectat măsurile impuse de către autorități. Primarul Sloboziei a subliniat că singura soluție pentru protejarea populației o reprezintă autoizolarea și a susținut că este pregătit să ia măsuri drastice împotriva celor care încalcă deciziile Comitetului Local pentru Situații de Urgență.

Declarații șocante Adrian... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2020, 18:35 (16016 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Al doilea caz Coronavirus în Ialomița, CONFIRMAT

Al doilea caz Coronavirus în Ialomița, CONFIRMAT

În seara zilei de luni, 16 martie 2020, autoritățile sanitare din Ialomița au confirmat al doilea caz de infecție cu noul Coronavirus. Este vorba despre o femeie de 54 de ani, aflată în Centrul de carantină din stațiunea Amara. Pacienta nu prezenta simptome specifice și a fost transferată cu izoleta la Institutul Național de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București.

De la vamă, în Centrul de carantină Din primele informații se pare că femeia de 54 de ani a fost preluată de la vamă și escortată în Centrul de carantină din Amara. Aceasta venea din Italia, fiind angajată a unui hotel... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2020, 11:40 (4107 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Radu Mazăre, mutat la Penitenciarul Slobozia

Radu Mazăre, mutat la Penitenciarul Slobozia

Fostul primar al Constanței, Radu Mazăre, completează lista infractorilor VIP încarcerați la Penitenciarul Slobozia. Potrivit avocatei acestuia, Lizeta Hara­lambie, Mazăre urmează să fie transferat de la Penitenciarul Rahova. Oficialii Penitenciarului Slobozia au refuzat însă să ofere detalii cu privire la acest subiect.

De la Rahova, la Slobozia Adus sub escortă din Madagascar, Radu Mazăre a fost încarcerat la Penitenciarul Rahova. Acesta are de executat o pedeapsă de 9 ani închi­soare, fiind condamnat definitiv în dosarul retrocedărilor ilegale din stațiunea Mamaia. La sfârșitul săptămânii... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2020, 15:40 (5931 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Primul caz Coronavirus în Ialomița, CONFIRMAT

Primul caz Coronavirus în Ialomița, CONFIRMAT

Autoritățile din Ialomița au confirmat în seara zilei de duminică, 15 martie 2020, primul caz de infecție cu noul Coronavirus din județ. Este vorba despre o tânără, de 28 de ani, aflată în Centrul de carantină din stațiunea Amara. Pacienta va fi transportată cu izoleta la Institutul Național de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București.

30 persoane aflate în carantină Potrivit informațiilor, tânăra de 28 de ani a ajuns în Centrul de carantină deschis în stațiunea Amara în data de 13 martie 2020. Potrivit procedurilor, acesteia i-au fost făcute teste pentru depistarea infecției cu... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2020, 22:10 (9025 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

COVID-19 costă Ialomița 1,7 milioane de lei la prima strigare

Autoritățile se pregătesc de ce e mai rău. Și speră la ce e mai bine!

COVID-19 costă Ialomița 1,7 milioane de lei la prima strigare

Plenul Consiliul Județean Ialomița s-a întâlnit sămbătă, 14 martie 2020, orele 10,00, in cadrul unei ședințe convocate «de îndată». Cei 23 de consilieri prezenți au aprobat alocări bugetare de 1,7 milioane de lei pentru activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia și achiziționarea unei izolete care să poată fi folosită în cazul apariției unor cazuri de infecții cu COVID-19.

Ialomița se pregătește pentru COVID-19
Sâmbătă, 14 martie 2020, consilierii județeni s-au reunit în cadrul unei ședinte «de îndată» pentru a decide alocarea unor fonduri bugetare în cazul apariției... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2020, 19:10 (5624 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Muzeul Municipal de la marginea orașului

Fetești: Muzeul Municipal de la marginea orașului

Într-o clădire veche de peste un secol, aflată în vechiul Centru Civic al Feteștiului, există de 8 ani singurul muzeu din oraș. Este vorba despre Muzeul Municipal, care adăpostește o fărâmă din istoria Feteștiului. Expuse în 4 încăperi, stau fragmente de vase preistorice, monede medievale, dar și piese din zilele noastre, donate de locuitorii care și-au golit maga­ziile de acareturi.

Muzeul din muzeu Clădirea în care funcționează în prezent Muzeul Municipal din Fetești este la rândul ei un muzeu. Are peste un secol, iar aici a funcționat ani buni Primăria Fetești... Situația s-a schimbat... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2020, 12:10 (4512 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Valeriu Roșca l-a dat în judecată pe primarul Adrian Mocioniu

Lăsat fără funcție

Valeriu Roșca l-a dat în judecată pe primarul Adrian Mocioniu

Valeriu Roșca, șeful demis al Direcției de Administrare a Domeniului Public din cadrul Primăriei Slobozia, dorește să-și recapete locul de muncă. Acesta a dechis un proces la Tribunalul Ialomița, soli­citând anularea deciziei prin care a fost lăsat fără funcție, considerând-o abuzivă. Vizat de acuzații este primarul orașului, Adrian Mocioniu. Valeriu Roșca a obținut funcția de director al Direcției de Administrare a Domeniului Public, susținut de edilul Adrian Mocioniu, în toamna anului 2017. Numirea s-a făcut în baza unui Proiect de Ma­nagement, despre care s-a vehiculat în spațiul public faptul că ar fi fost copiat din alte 4 proiecte similare...

Demisie cu cântec... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2020, 16:15 (10739 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 18 persoane plasate în carantină

Ialomița are 18 persoane plasate în carantină

Ialomița a deschis oficial primul Centru de carantină din județ, acolo unde vor rămâne sub supraveghere medicală, pentru 14 zile, persoanele venite din zonele cel mai grav afectate de infecția cu noul Coronavirus. În momentul de față, în respectivul spațiu se află 17 ialomițeni. Punerea în funcțiune a Centrului a iscat însă discuții aprinse între reprezentanții Primăriei Slobozia și cei ai Comitetului Județean pentru Situații de Urgență cu privire la protecția asigurată personalului medical care trebuie să-i supravegheze pe ialomițenii plasați în carantină.

Carantina care a aprins spiritele... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2020, 20:10 (5968 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

42 de cetățeni romi din Țăndărei, arestați în Spania și Portugalia

42 de cetățeni romi din Țăndărei, arestați în Spania și Portugalia

Acțiune de mare amploare a autorităților judiciare din Spania și Portugalia, cu sprijinul celor din România, pentru destructurarea unei rețele infracționale specializată în furturi de obiecte de lux. Membrii grupării, 42 la număr, erau originari din Țăndărei, județul Ialomița. Potrivit informațiilor oferite publicității de Eurojust, într-un an și jumătate, aceștia au reușit să obțină din vânzarea bunurilor furate peste 1 milion de euro. În urma perchezițiilor desfășurate, în Spania, Portugalia, dar și la Țăndărei, au fost ridicate peste 355 de mașini de lux și puse sechestre pe 10 vile.

Turiștii bogați, ținte pentru hoți... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2020, 13:40 (9075 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noi măsuri împotriva COVID-19

Ialomița, Coronavirus

Noi măsuri împotriva COVID-19

Autoritățile și instituțiile publice din Ialomița au adoptat noi măsuri de prevenție împotriva COVID-19. Cele mai importante dintre acestea vizează limitarea accesului cetățenilor în spațiile închise. La Slobozia, de exemplu, participarea la activități culturale sau religioase, organizate în interior, este restricționată. Mai mult, cele două muzee din oraș sunt închise până pe data de 31 martie 2020. Tot până la această dată, o parte din instanțele din Ialomița suspendă desfășurarea ședințelor de judecată care nu au caracter urgent.

Restricții impuse de Primăria Slobozia
Comitetul... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2020, 12:45 (3691 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pacienți mulțumiți pe hârtie de condițiile din spitale

În Ialomița

Pacienți mulțumiți pe hârtie de condițiile din spitale

Sănătate fără cusur în Ialomița. Este concluzia la care a ajuns Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița după ce a analizat o serie de chestionare pri­vind gradul de satisfacție al pacienților tratați în 2019, la cele 4 spitale din județ. Oficialii au dat asigurări că răspunsurile celor 800 de persoane intervievate au fost sincere. Dincolo de cifre, realitatea din spitalele ialomițene este cu totul alta, iar pacienții au fost nevoiți să se arate satisfăcuți pe hârtie, cel mai probabil, trăind cu teama că le-ar putea fi refuzate consultațiile.

Chestionare pentru pacienți Chestionarele... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2020, 10:10 (7624 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile, primele măsuri împotriva COVID-19

Ialomița, Coronavirus

Autoritățile, primele măsuri împotriva COVID-19

Imediat după închiderea unităților de învățământ din Ialomița, autoritățile locale și județene au adoptat primele măsuri de prevenție împotriva COVID-19. Măsurile au fost adoptate în Comitetul Local pentru Situații de Urgență al Municipiului Slobozia.

Autoritățile reacționează
Conform comunicatului remis publicității, autoritățile au adoptat un set de măsuri drastice. Precizăm care sunt cele mai importante dintre acestea:
-se interzice desfășurarea oricărei manifestări care presupune participarea unui număr mai mare de 1000 de persoane
-pentru manifestările cu un număr cuprins între 200-1000 de persoane, cu minim 48 h înainte, se va solicita și obține avizul prealabil al DSP Ialomița
-se instituie obligația ca toate direcțiile, serviciile și operatorii economici să asigure la toalete materiale destinate igienei personale
-persoanele aflate în autoizolare pot fi ajutate în aprovizionarea cu apă și alimente de către aparținători și/sau prieteni
-persoanele fizice și operatorii economici au obligația de a respecta și de a pune în aplicare măsurile dispuse de către autoritățile în domeniul sănătății publice, pentru prevenirea și limitarea infecțiilor cu Coronavirusul COVID-19
... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2020, 17:10 (5866 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Clean Tech vrea aviz de mediu pentru extinderea activității

Promisiuni de 10 milioane de euro

Clean Tech vrea aviz de mediu pentru extinderea activității

Luni, 2 martie 2020, la Ciulnița, a avut loc o dezbaterea publică organizată de Agenția pentru Protecția Mediului la cererea Clean Tech. Întâlnirea a reprezentat o procedură obligatorie anterioară obținerii Autorizației de Mediu pentru extinderea capacității de producție a acestei fabrici de făinuri proteice. Conform decla­rațiilor reprezentanților firmei, investiția se ridică la peste 10 milioane de euro, iar impactul asupra comunității «urmează să fie minim». Expozeurile oficiale au fost neconvingătoare, puținii cetățeni prezenți declarându-se sceptici cu privire la măsurile promise pentru «respectarea normelor de mediu»...

SARIA cu promisiunile, Dumnezeu cu mila!... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2020, 10:10 (9988 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, pe ultimul loc la absorbția fondurilor europene

Ialomița, pe ultimul loc la absorbția fondurilor europene

Ialomița este singurul județ din țară care a accesat cei mai puțini bani europeni! O arată o statistică oficială a Minis­terului Fondurilor Europene. În ciclul financiar 2014-2020, județul nostru a reușit să obțină doar 342 milioane de lei, sume care se regăsesc în cele 50 de contracte de finanțare încheiate în această perioadă de timp. Din numărul total de proiecte finanțate de Uniunea Europeană în Ialomița, finalizate sunt doar 8. Este vorba doar despre inițiative private și nu publice. Din 2016 și până în prezent, Consiliul Județean Ialomița a promovat intens proiectele europene pentru care a semnat contracte de finanțare. Inițiativele administrației județene se află și în prezent la stadiul... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2020, 14:20 (4387 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, amendat cu 10 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, amendat cu 10 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are probleme în ceea ce privește apărarea împotriva incendiilor. Recent, unitatea medicală a fost amendată cu 10 mii de lei ca urmare a unui control efectuat de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița. Deși oficialii instituției au refuzat categoric să explice deficiențele constatate, invocând o serie de acte normative care îi împiedică să le comunice, cele mai multe pro­bleme depistate au vizat instalațiile electrice învechite pe care spitalul le are și care ar putea reprezenta o sursă de incendiu. De 7 ani, angajații ISU Ialomița efectuază anual controale similare la Spitalul Slobozia dar, cu toate acestea, problemele... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2020, 10:05 (6754 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Școlile din Ialomița au nevoie de microbuze școlare

Școlile din Ialomița au nevoie de microbuze școlare

La solicitarea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, administrațiile locale au făcut un necesar al microbuzelor școlare. Oficial, pentru transportul copiilor din mediul rural către școlile în care aceștia învață mai este nevoie de 39 de autovehicule. Vestea proastă este că, potrivit unei note informative a Ministerului Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației, la momentul de față nu există fonduri pentru achiziția unor noi microbuze. O analiză financiară arată faptul că, în primul semestru al anului școlar în curs, la nivelul județului Ialomița au fost decontate sume pentru transportul elevilor navetiști în valoare de 538 mii de lei.

Microbuze noi pentru școli... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2020, 12:05 (4941 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 119 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 3 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2275, cu 119 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 15:05
(3663 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Adolescenta dispărută a fost găsită de polițiști

Adolescenta de 14 ani dispărută din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni a fost identificată de polițiști. Oamenii legii au găsit-o pe fată pe raza comunei Grădiștea, din județul Ilfov. După ce ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 11:30
(4627 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 2 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2156, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 15:10
(3064 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru remedierea unei avarii survenite  pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Sfântul Pantelimon, din localitatea Sudiți, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 12:45
(2588 vizualizări - 0 comentarii)


Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Accident rutier în dimineața zilei de luni, 2 noiembrie a.c., în zona localității Poiana. Un tir încărcat cu sticlă s-a răsturnat în apele râului Ialomița. Șoferul autovehiculului, identificat în persoana ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 10:30
(2724 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Poiana accident


Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Polițiștii din Urziceni caută o adolescentă de 14 ani care a plecat din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni, aflat în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 21:45
(6646 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2140, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 15:10
(2923 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2136, cu 32 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:30
(3470 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de vineri, 30 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:25
(2486 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Pompierii și polițiștii au intervenit în seara zilei de vineri, 30 octombrie 2020, pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier. Din primele informații, se pare că un tânăr, de 24 de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 11:00
(2216 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de vineri, 30 octombrie 2020, în cazul unui accident rutier, produs în zona localității Movilița. În evenimentul rutier au fost avariate 3 autoturisme, dar din ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 20:30
(1971 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 30 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2104, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 15:05
(2151 vizualizări - 0 comentarii)


Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

În conformitate cu Ordinul Prefectului Județului Ialomița nr. 552 din 29.10. 2020, se convoacă consilierii locali declarați aleși pentru ceremonia de constituire a Consiliului Local Slobozia, eveniment ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 13:35
(3579 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la nivelul vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 11:55
(2400 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 10 profesori și 40 de elevi, infectați cu COVID-19

Potrivit unei informări a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în județ există 59 de școli care studiază în «Scenariul Verde», 33 în «Scenariul Galben» și 35 în «Scenariul Roșu». În ceea ce privește ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 19:05
(2858 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată între Movila și Fetești

Mașină răsturnată între Movila și Fetești

În dimineața zilei de joi, 29 octombrie 2020, între localitățile Fetești și Movila, s-a produs un accident de circulație. Din datele polițiștilor prezenți la fața locului a reieșit faptul că un bătrân, ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:55
(2619 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2057 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 29 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2057, cu 41 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:20
(1787 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Trei persoane din Fetești aflate în «izolare la domiciliu», amendate!

Pe parcursul zilei de miercuri, 28.10.2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:55
(2619 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «lovire sau alte violențe» și «violare de domiciliu»

Polițiștii ialomițeni au identificat și reținut pentru 24 de ore un bărbat bănuit că ar fi intrat în locuința unei persoane din municipiul Slobozia, pe care ar fi lovit-o. Polițiștii Biroului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:50
(3075 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Miercuri, 28 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița, sub coordonarea Direcției de Poliție Transporturi, au acționat pentru creșterea gradului de ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:35
(2245 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

În seara zilei de miercuri, 28 octombrie 2020, pe raza localității Cotorca s-a produs un accident rutier. Șoferul în vârstă de 38 de ani al unui autovehicul, fără să se asigure, a efectuat manevra de întoarcere ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 11:35
(2333 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Localitatea Coșereni trece la Scenariul Roșu

Având în vedere creșterea numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate la nivelul județului Ialomița, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus trecerea localității Coșereni la Scenariul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 00:00
(6403 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Amenzi de peste 15000 de lei!

Pe parcursul zilei de marți, 27 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:55
(2021 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 4,58%-rata șomajului în luna septembrie 2020

La sfârșitul lunii septembrie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4294 șomeri (din care 2008 femei), rata șomajului fiind de 4,58%, cu 0,09% ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:10
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2016 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 28 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2016, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 15:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Amara, arestat pentru «ultraj»

Un bărbat de 35 de ani, din Amara, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «refuz de recoltare a probelor biologice». Pentru că a devenit violent și a amenințat polițiștii a fost ulterior arestat ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:50
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

O femeie de 49 de ani a fost rănită în ziua de marți, 27 octombrie 2020, într-un accident rutier produs în localitatea Fierbinții de Sus. Femeia era pasageră într-un automobil condus de un tânăr de 29 de ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:30
(2733 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Eveniment privat întrerupt la Țăndărei!

În cursul zilei de luni, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:40
(2145 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 1969 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 27 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1969, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:05
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Trei persoane «izolate», amendate pentru că nu au fost găsite la domiciliu

Pe parcursul zilei de duminică, 25 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:40
(2827 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...