Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Centrul de carantină de la Amara a devenit un focar de infecție!»

Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu

«Centrul de carantină de la Amara a devenit un focar de infecție!»

DSP Ialomița: «Afirmațiile din spațiul public potrivit cărora imobilul utilizat pentru carantinare este un focar de infecție sunt false și tendențioase!»

Marți, 17 martie 2020, la orele 15,00, primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu a organizat o conferință de presă în cadrul căreia a făcut declarații șocante. În opinia sa, Centrul de carantină de la Amara este compromis, dat fiind faptul că persoanele aflate în carantină nu au respectat măsurile impuse de către autorități. Primarul Sloboziei a subliniat că singura soluție pentru protejarea populației o reprezintă autoizolarea și a susținut că este pregătit să ia măsuri drastice împotriva celor care încalcă deciziile Comitetului Local pentru Situații de Urgență.

Declarații șocante Adrian... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2020, 18:35 (16013 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Al doilea caz Coronavirus în Ialomița, CONFIRMAT

Al doilea caz Coronavirus în Ialomița, CONFIRMAT

În seara zilei de luni, 16 martie 2020, autoritățile sanitare din Ialomița au confirmat al doilea caz de infecție cu noul Coronavirus. Este vorba despre o femeie de 54 de ani, aflată în Centrul de carantină din stațiunea Amara. Pacienta nu prezenta simptome specifice și a fost transferată cu izoleta la Institutul Național de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București.

De la vamă, în Centrul de carantină Din primele informații se pare că femeia de 54 de ani a fost preluată de la vamă și escortată în Centrul de carantină din Amara. Aceasta venea din Italia, fiind angajată a unui hotel... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2020, 11:40 (4107 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Radu Mazăre, mutat la Penitenciarul Slobozia

Radu Mazăre, mutat la Penitenciarul Slobozia

Fostul primar al Constanței, Radu Mazăre, completează lista infractorilor VIP încarcerați la Penitenciarul Slobozia. Potrivit avocatei acestuia, Lizeta Hara­lambie, Mazăre urmează să fie transferat de la Penitenciarul Rahova. Oficialii Penitenciarului Slobozia au refuzat însă să ofere detalii cu privire la acest subiect.

De la Rahova, la Slobozia Adus sub escortă din Madagascar, Radu Mazăre a fost încarcerat la Penitenciarul Rahova. Acesta are de executat o pedeapsă de 9 ani închi­soare, fiind condamnat definitiv în dosarul retrocedărilor ilegale din stațiunea Mamaia. La sfârșitul săptămânii... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2020, 15:40 (5928 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Primul caz Coronavirus în Ialomița, CONFIRMAT

Primul caz Coronavirus în Ialomița, CONFIRMAT

Autoritățile din Ialomița au confirmat în seara zilei de duminică, 15 martie 2020, primul caz de infecție cu noul Coronavirus din județ. Este vorba despre o tânără, de 28 de ani, aflată în Centrul de carantină din stațiunea Amara. Pacienta va fi transportată cu izoleta la Institutul Național de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București.

30 persoane aflate în carantină Potrivit informațiilor, tânăra de 28 de ani a ajuns în Centrul de carantină deschis în stațiunea Amara în data de 13 martie 2020. Potrivit procedurilor, acesteia i-au fost făcute teste pentru depistarea infecției cu... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2020, 22:10 (9025 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

COVID-19 costă Ialomița 1,7 milioane de lei la prima strigare

Autoritățile se pregătesc de ce e mai rău. Și speră la ce e mai bine!

COVID-19 costă Ialomița 1,7 milioane de lei la prima strigare

Plenul Consiliul Județean Ialomița s-a întâlnit sămbătă, 14 martie 2020, orele 10,00, in cadrul unei ședințe convocate «de îndată». Cei 23 de consilieri prezenți au aprobat alocări bugetare de 1,7 milioane de lei pentru activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia și achiziționarea unei izolete care să poată fi folosită în cazul apariției unor cazuri de infecții cu COVID-19.

Ialomița se pregătește pentru COVID-19
Sâmbătă, 14 martie 2020, consilierii județeni s-au reunit în cadrul unei ședinte «de îndată» pentru a decide alocarea unor fonduri bugetare în cazul apariției... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2020, 19:10 (5616 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Muzeul Municipal de la marginea orașului

Fetești: Muzeul Municipal de la marginea orașului

Într-o clădire veche de peste un secol, aflată în vechiul Centru Civic al Feteștiului, există de 8 ani singurul muzeu din oraș. Este vorba despre Muzeul Municipal, care adăpostește o fărâmă din istoria Feteștiului. Expuse în 4 încăperi, stau fragmente de vase preistorice, monede medievale, dar și piese din zilele noastre, donate de locuitorii care și-au golit maga­ziile de acareturi.

Muzeul din muzeu Clădirea în care funcționează în prezent Muzeul Municipal din Fetești este la rândul ei un muzeu. Are peste un secol, iar aici a funcționat ani buni Primăria Fetești... Situația s-a schimbat... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2020, 12:10 (4512 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Valeriu Roșca l-a dat în judecată pe primarul Adrian Mocioniu

Lăsat fără funcție

Valeriu Roșca l-a dat în judecată pe primarul Adrian Mocioniu

Valeriu Roșca, șeful demis al Direcției de Administrare a Domeniului Public din cadrul Primăriei Slobozia, dorește să-și recapete locul de muncă. Acesta a dechis un proces la Tribunalul Ialomița, soli­citând anularea deciziei prin care a fost lăsat fără funcție, considerând-o abuzivă. Vizat de acuzații este primarul orașului, Adrian Mocioniu. Valeriu Roșca a obținut funcția de director al Direcției de Administrare a Domeniului Public, susținut de edilul Adrian Mocioniu, în toamna anului 2017. Numirea s-a făcut în baza unui Proiect de Ma­nagement, despre care s-a vehiculat în spațiul public faptul că ar fi fost copiat din alte 4 proiecte similare...

Demisie cu cântec... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2020, 16:15 (10734 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 18 persoane plasate în carantină

Ialomița are 18 persoane plasate în carantină

Ialomița a deschis oficial primul Centru de carantină din județ, acolo unde vor rămâne sub supraveghere medicală, pentru 14 zile, persoanele venite din zonele cel mai grav afectate de infecția cu noul Coronavirus. În momentul de față, în respectivul spațiu se află 17 ialomițeni. Punerea în funcțiune a Centrului a iscat însă discuții aprinse între reprezentanții Primăriei Slobozia și cei ai Comitetului Județean pentru Situații de Urgență cu privire la protecția asigurată personalului medical care trebuie să-i supravegheze pe ialomițenii plasați în carantină.

Carantina care a aprins spiritele... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2020, 20:10 (5965 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

42 de cetățeni romi din Țăndărei, arestați în Spania și Portugalia

42 de cetățeni romi din Țăndărei, arestați în Spania și Portugalia

Acțiune de mare amploare a autorităților judiciare din Spania și Portugalia, cu sprijinul celor din România, pentru destructurarea unei rețele infracționale specializată în furturi de obiecte de lux. Membrii grupării, 42 la număr, erau originari din Țăndărei, județul Ialomița. Potrivit informațiilor oferite publicității de Eurojust, într-un an și jumătate, aceștia au reușit să obțină din vânzarea bunurilor furate peste 1 milion de euro. În urma perchezițiilor desfășurate, în Spania, Portugalia, dar și la Țăndărei, au fost ridicate peste 355 de mașini de lux și puse sechestre pe 10 vile.

Turiștii bogați, ținte pentru hoți... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2020, 13:40 (9067 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noi măsuri împotriva COVID-19

Ialomița, Coronavirus

Noi măsuri împotriva COVID-19

Autoritățile și instituțiile publice din Ialomița au adoptat noi măsuri de prevenție împotriva COVID-19. Cele mai importante dintre acestea vizează limitarea accesului cetățenilor în spațiile închise. La Slobozia, de exemplu, participarea la activități culturale sau religioase, organizate în interior, este restricționată. Mai mult, cele două muzee din oraș sunt închise până pe data de 31 martie 2020. Tot până la această dată, o parte din instanțele din Ialomița suspendă desfășurarea ședințelor de judecată care nu au caracter urgent.

Restricții impuse de Primăria Slobozia
Comitetul... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2020, 12:45 (3690 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pacienți mulțumiți pe hârtie de condițiile din spitale

În Ialomița

Pacienți mulțumiți pe hârtie de condițiile din spitale

Sănătate fără cusur în Ialomița. Este concluzia la care a ajuns Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița după ce a analizat o serie de chestionare pri­vind gradul de satisfacție al pacienților tratați în 2019, la cele 4 spitale din județ. Oficialii au dat asigurări că răspunsurile celor 800 de persoane intervievate au fost sincere. Dincolo de cifre, realitatea din spitalele ialomițene este cu totul alta, iar pacienții au fost nevoiți să se arate satisfăcuți pe hârtie, cel mai probabil, trăind cu teama că le-ar putea fi refuzate consultațiile.

Chestionare pentru pacienți Chestionarele... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2020, 10:10 (7619 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile, primele măsuri împotriva COVID-19

Ialomița, Coronavirus

Autoritățile, primele măsuri împotriva COVID-19

Imediat după închiderea unităților de învățământ din Ialomița, autoritățile locale și județene au adoptat primele măsuri de prevenție împotriva COVID-19. Măsurile au fost adoptate în Comitetul Local pentru Situații de Urgență al Municipiului Slobozia.

Autoritățile reacționează
Conform comunicatului remis publicității, autoritățile au adoptat un set de măsuri drastice. Precizăm care sunt cele mai importante dintre acestea:
-se interzice desfășurarea oricărei manifestări care presupune participarea unui număr mai mare de 1000 de persoane
-pentru manifestările cu un număr cuprins între 200-1000 de persoane, cu minim 48 h înainte, se va solicita și obține avizul prealabil al DSP Ialomița
-se instituie obligația ca toate direcțiile, serviciile și operatorii economici să asigure la toalete materiale destinate igienei personale
-persoanele aflate în autoizolare pot fi ajutate în aprovizionarea cu apă și alimente de către aparținători și/sau prieteni
-persoanele fizice și operatorii economici au obligația de a respecta și de a pune în aplicare măsurile dispuse de către autoritățile în domeniul sănătății publice, pentru prevenirea și limitarea infecțiilor cu Coronavirusul COVID-19
... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2020, 17:10 (5865 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech vrea aviz de mediu pentru extinderea activității

Promisiuni de 10 milioane de euro

Clean Tech vrea aviz de mediu pentru extinderea activității

Luni, 2 martie 2020, la Ciulnița, a avut loc o dezbaterea publică organizată de Agenția pentru Protecția Mediului la cererea Clean Tech. Întâlnirea a reprezentat o procedură obligatorie anterioară obținerii Autorizației de Mediu pentru extinderea capacității de producție a acestei fabrici de făinuri proteice. Conform decla­rațiilor reprezentanților firmei, investiția se ridică la peste 10 milioane de euro, iar impactul asupra comunității «urmează să fie minim». Expozeurile oficiale au fost neconvingătoare, puținii cetățeni prezenți declarându-se sceptici cu privire la măsurile promise pentru «respectarea normelor de mediu»...

SARIA cu promisiunile, Dumnezeu cu mila!... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2020, 10:10 (9983 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe ultimul loc la absorbția fondurilor europene

Ialomița, pe ultimul loc la absorbția fondurilor europene

Ialomița este singurul județ din țară care a accesat cei mai puțini bani europeni! O arată o statistică oficială a Minis­terului Fondurilor Europene. În ciclul financiar 2014-2020, județul nostru a reușit să obțină doar 342 milioane de lei, sume care se regăsesc în cele 50 de contracte de finanțare încheiate în această perioadă de timp. Din numărul total de proiecte finanțate de Uniunea Europeană în Ialomița, finalizate sunt doar 8. Este vorba doar despre inițiative private și nu publice. Din 2016 și până în prezent, Consiliul Județean Ialomița a promovat intens proiectele europene pentru care a semnat contracte de finanțare. Inițiativele administrației județene se află și în prezent la stadiul... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2020, 14:20 (4387 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, amendat cu 10 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, amendat cu 10 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are probleme în ceea ce privește apărarea împotriva incendiilor. Recent, unitatea medicală a fost amendată cu 10 mii de lei ca urmare a unui control efectuat de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița. Deși oficialii instituției au refuzat categoric să explice deficiențele constatate, invocând o serie de acte normative care îi împiedică să le comunice, cele mai multe pro­bleme depistate au vizat instalațiile electrice învechite pe care spitalul le are și care ar putea reprezenta o sursă de incendiu. De 7 ani, angajații ISU Ialomița efectuază anual controale similare la Spitalul Slobozia dar, cu toate acestea, problemele... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2020, 10:05 (6752 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița au nevoie de microbuze școlare

Școlile din Ialomița au nevoie de microbuze școlare

La solicitarea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, administrațiile locale au făcut un necesar al microbuzelor școlare. Oficial, pentru transportul copiilor din mediul rural către școlile în care aceștia învață mai este nevoie de 39 de autovehicule. Vestea proastă este că, potrivit unei note informative a Ministerului Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației, la momentul de față nu există fonduri pentru achiziția unor noi microbuze. O analiză financiară arată faptul că, în primul semestru al anului școlar în curs, la nivelul județului Ialomița au fost decontate sume pentru transportul elevilor navetiști în valoare de 538 mii de lei.

Microbuze noi pentru școli... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2020, 12:05 (4940 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

CJAS Ialomița a decontat 2,4 milioane de lei pentru ialomițenii care au nevoie de dializă

În primele două luni ale anului 2020

CJAS Ialomița a decontat 2,4 milioane de lei pentru ialomițenii care au nevoie de dializă

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut o estimare a sumelor decontate pentru procedurile de dializă, efectuate în primele două luni ale anului în curs. În lipsa unui Contract Cadru, finanțarea s-a realizat în baza unor acte adiționale și s-a ridicat la va­loarea de 2,4 mi­lioane de lei. În Ialomița există 156 de persoane care supraviețuiesc datorită acestei proceduri medicale.

Fonduri pentru efectuarea dializei
Dializa este o procedură medicală la care sunt supuși pacienții cu insuficiență renală. Practic, aparatele prin interme­diul căreia se realizează înlo... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2020, 11:20 (4109 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Încep pregătirile pentru Recensământul Agricol în Ialomița

Încep pregătirile pentru Recensământul Agricol în Ialomița

Ialomița se pregătește pentru noul Recensământ Agricol. În luna mai 2020 se va desfășura o anchetă-pilot, urmând ca de anul viitor să se desfășoare Recensământul efectiv. Peste 400 de recenzori vor fi angajați la nivelul județului nostru.

6 instituții publice implicate
Coordonatorul noului Recensământ Agricol va fi Direcția Județeană de Statistică Ialomița. Pe lângă această entitate, vor mai fi implicate în culegerea și analizarea datelor culese de recenzori din teren alte 5 instituții publice. Chiar dacă Recensământul Agricol se va desfășura în perioada februarie-aprilie 202... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2020, 14:25 (3811 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Nota de plată a sensului giratoriu din Slobozia crește la 3,2 milioane de lei

Încă 580 mii de lei pentru mutarea stâlpilor de iluminat

Nota de plată a sensului giratoriu din Slobozia crește la 3,2 milioane de lei

Consiliul Local Slobozia se va reuni joi, 5 martie 2020, pentru a aproba o investiție de 580 mii de lei pentru «iluminat sensuri giratorii intersecții DN2A-DN21 Slobozia». Suma ridică nota de plată a investiției finale la 3,2 milioane de lei!

Crește nota de plată Inițiată în toamna anului 2019, investiția care viza construirea unui sens giratoriu la intersecția DN2A cu DN21 Slobozia se apropie de final. Valoarea lucrărilor, executate de Oyl Company Holding, a fost estimată la 2,6 milioane de lei. La această sumă se adaugă alte 580 mii de lei pentru construirea unui nou sistem de iluminat... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2020, 10:05 (9429 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Noul Regulament de Urbanism închide vulcanizările, spălătoriile și service-urile auto din oraș

Oamenii de afaceri din Slobozia reclamă

Noul Regulament de Urbanism închide vulcanizările, spălătoriile și service-urile auto din oraș

Un nou Regulament de Urbanism promovat de primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, pune în pericol siguranța a zeci de afaceri din oraș. Potrivit acestui demers administrativ, patronii spălătoriilor auto, service-urilor auto și vulcanizărilor vor fi obligați să-și relocheze investițiile în afara orașului. Situația a fost reclamată public de Dragoș Soare, candidatul PNL pentru Primăria Slobozia, în cadrul unei conferințe de presă: «Este o reacție fermă, serioasă pentru a bloca un posibil abuz la care acești oameni sunt supuși!». Noul Regulament de Urbanism al Sloboziei urmează a fi propus spre aprobare în ședința ordinară Consiliului Local, desfășurată luna aceasta.

O reacție firească... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2020, 16:35 (32515 vizualizări - 29 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
315 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: La volan, sub influența alcoolului

În noaptea de 22/23 ianuarie a.c., un tînăr de 28 ani, din Slobozia, a fost descoperit de polițiști conducînd sub influența alcoolului. Pentru fapta sa, el s-a ales cu dosar penal. Șoferul a fost tras pe ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 13:16
(7318 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: «Hai să-ntindem hora mare!»

Cu ocazia sărbătoririi a 154 de ani de la Unirea Principatelor Române, joi, 24 ianuarie 2013, începînd cu orele 10,30, la Muzeul Județean Ialomița se vor derula activități specifice organizate de preșcolari ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 12:47
(9012 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mari la bugetul general consolidat

În luna decembrie 2012 au fost încasate la bugetul general consolidat aproximativ 52,62 milioane lei, cu 24,81% mai mult decît în aceeași lună a anului trecut. În luna decembrie 2012 din bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2013, 10:18
(7254 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Campania națională «FOC-Flăcările Omoară Copii» continuă


În luna septembrie 2012, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență a lansat campania națională de informare și educație preventivă «FOC-Flăcările Omoară Copii», proiect derulat cu sprijinul ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2013, 10:17
(8355 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal la un bar din Giurgeni. Un polițist a fost lovit cu o sticlă în cap!

18 persoane, cu vîrste cuprinse între 16 și 44 ani, au fost audiate de polițiști după ce în cursul nopții de sîmbătă spre duminică, 19/20 ianuarie 2013, în jurul orei 4,00, au fost implicate într-un conflict ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2013, 15:29
(14715 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen limită pentru depunerea cererilor de subvenție la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește că pînă la 31 ianuarie 2013 inclusiv se depun cererile pentru ajutorul de stat prin rambursare a diferenței de acciză pentru motorina utilizată ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2013, 15:47
(13733 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident ușor

O persoană a fost rănită ușor în urma unui accident rutier produs joi, 17 ianuarie 2013, pe strada Constructorilor din municipiul Slobozia. Din primele verificări efectuate la locul faptei s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2013, 15:41
(9531 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Prins cu sabia în bar

Joi, 17 ianuarie a.c., în jurul orei 22.30, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Slobozia, a depistat într-un local public un bărbat, de 29 ani, din comuna Bărbulești, care avea asupra sa ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2013, 15:41
(5766 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia bar sabie


Caz de trichineloză, depistat la Grivița

Miercuri, 16 ianuarie 2013, DSP Ialomița a notificat telefonic DSVSA Ialomița cu apariția unui focar de trichineloză la o gospodărie din localitatea Grivița. Potrivit informării primite de la Spitalul ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2013, 17:35
(8330 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC CARPATICA ASIG SA
angajează inspectori asigurări pentru sucursala Slobozia

Cerințe:
-studii medii sau superioare;
-experiență în asigurări constituie un avantaj;
-cunoștințe operare PC;
-disponibilitate la program prelungit;
-permis de conducere categoria B.

Se oferă salariu atractiv și comision din vînzări.
Relații la telefon 0243/236.641, e-mail [email protected]

16 Ianuarie 2013, 18:16


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

16 Ianuarie 2013, 17:56


Fetești: Acțiune în Cartierul Vlașca pentru depistarea celor care fură curent

Acțiuni ale polițiștilor și jandarmilor în cartierul Vlașca din municipiul Fetești pentru depistarea persoanelor care sustrag energie electrică. Marți dimineața, 15 ianuarie 2013, peste 100 de efective ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2013, 09:17
(11086 vizualizări - 3 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la unități de alimentație publică

În scopul prevenirii apariției toxiinfecțiilor alimentare, DSVSA Ialomița a procedat, în perioada 03-13 ianuarie 2013, la verificarea unui număr de 25 de unități de vînzare cu amănuntul (restaurante, pizzerii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2013, 09:16
(8201 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atenție la înșelăciuni pe internet!

În ultima perioadă, tot mai mulți cetățeni au sesizat Poliția cu privire la faptul că, în timp ce navigau pe diferite site-uri de internet (în special cele cu conținut pentru adulți sau jocuri on-line) ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 19:07
(10337 vizualizări - 1 comentariu)


Muzeul Județean Ialomița: Lansarea volumului «Balta Ialomiței. Contribuții istorice» cu ocazia «Zilei Culturii Naționale»

Marți, 15 ianuarie 2013, de la orele 15,00, cu ocazia «Zilei Culturii Naționale», Muzeul Județean Ialomița va lansa volumul «Balta Ialomiței. Contribuții istorice», semnată de profesorul Mihai Iorga. Autorul ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 19:01
(10431 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Formularul 300 «Decontul de TVA», modificat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care aplică sistemul TVA la încasare că a fost modificat, prin Ordinul ANAF nr. 1790/2012, Formularul 300 «Decontul de TVA». Astfel ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 18:57
(11864 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant de jandarmi la furat de fier vechi

Doi bărbați din Slobozia au fost surprinși de jandarmi în timp ce sustrăgeau componente metalice. Astfel, jandarmii grupei de intervenție Slobozia s-au sesizat vineri 13 ianuarie a.c., în jurul orei 13 ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 18:54
(7545 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: TVA de rambursat-10,51 milioane lei

În luna ianuarie 2013, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa taxă pe valoarea adăugată în sumă de 10,51 milioane lei și a fost aprobată pentru compensare ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 18:53
(8784 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 12 permise reținute, amenzi de peste 52000 lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 11-13 ianuarie 2013, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 15:40
(8341 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Polițiștii au identificat suspectul a 12 furturi din mașini

Polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Slobozia au identificat și reținut un tînăr slobozean, de 23 ani, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat în formă continuată. În noaptea ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 15:36
(5307 vizualizări - 3 comentarii)


Andrășești: Furt de energie electrică

Efective din cadrul Postului de Poliție Andrășești, ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița, împreună cu specialiști din cadrul societății de distribuție a energiei electrice au efectuat controale ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 15:30
(8028 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificare a programului de lucru

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, în conformitate cu Ordinul Președintelui ANAF nr. 27/12.01.2013, programul de lucru al salariaților din cadrul DGFP Ialomița ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 15:29
(13315 vizualizări - 0 comentarii)


Farmacie din Amara, «prădată» de vitamine

Unul dintre punctele farmaceutice din Amara a fost călcat de hoți. Aceștia au furat 40 de cutii cu medicamente, constînd în vitamine și suplimente alimentare, precum și suma de 4500 lei, reprezentînd banii ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 17:09
(6649 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante în străinătate

Angajatorii din spațiul comunitar sînt interesați de forța de muncă românească. Rețeaua Euress le pune la dispoziție celor interesați 37 de locuri de muncă în străinătate. Primele oferte din acest an vin ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 17:02
(8920 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Incendiu de la un scurtcircuit

Amara: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui apel telefonic primit miercuri, 9 ianuarie a.c., în jurul orei 13,30, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din orașul Amara. Cel ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:59
(6825 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


Slobozia: Beat la volan

Marți, 8 ianuarie 2013, înainte de miezul nopții, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Slobozia a depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, un autoturism condus de un bărbat de 29 ani din municipiul ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:58
(9590 vizualizări - 2 comentarii)


Gîrbovi: Fără permis, pe ulițele comunei

Marți, 8 ianuarie 2013, la Gîrbovi, un bărbat de 25 ani, aflat la volanul unui autoturism, a fost oprit de o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Urziceni. În urma verificării șoferului ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:58
(9590 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 7,92%, rata șomajului în decembrie 2012

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au făcut publice statisticile referitoare la rata șomajului înregistrată în județ în luna decembrie a anului 2012. Datele oficiale ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:57
(6784 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Escrocherii la telefon

În cursul zilei de miercuri, 9 ianuarie 2013, două persoane au sesizat Poliția despre faptul că au fost victimele unor infracțiuni de înșelăciune. În ambele cazuri, acestea au fost abordate de persoane ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:55
(7975 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Impozitul pe profit, plătibil anticipat și trimestrial

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii plătitori de impozit pe profit, alții decît societățile bancare-persoane juridice române și sucursalele din România ale băncilor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:42
(12692 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...