Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

În Ialomița vor exista 4 puncte de carantină

Măsuri preventive împotriva Coronavirusului

În Ialomița vor exista 4 puncte de carantină

Răspândirea Coro­navirului alertează și autoritățile din Ialomița. La începutul acestei săptămâni, la niveul Prefecturii Ialomița s-a întrunit Comitetul Județean pentru Situații de Urgență ai cărui reprezentanți au stabilit amplasarea punctelor de carantinare de pe raza județului. Mai mult, oficialii autorităților au decis să țină secretă amplasarea punctelor pentru a nu panica po­pulația. În ultimele săptămâni, la nivel național au fost organizate proteste în legătură cu modul în care s-a decis înființarea punctelor de carantinare în diferite localități din țară.

Suspecții, supravegheați permanent... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2020, 11:50 (5156 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Mariana Iancu a pus poalele Spitalului în capul Consiliului Județean

Circ ieftin pe bani publici

Mariana Iancu a pus poalele Spitalului în capul Consiliului Județean

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit vineri, 21 februarie 2020, în cadrul unei ședințe ordinare. Principalul proiect pe ordinea de zi a ședinței a fost bugetul județului Ialomița pentru anul în curs. Ședința a fost deturnată de către managerul Spitalului Județean, Mariana Iancu. Susținută la scenă des­chisă de către o duzină dintre medicii instituției, managerul a afirmat că este supusă unei campanii concentrate de presă care are drept scop discreditarea unității medicale pe care o conduce. În opinia domniei sale, «autorul moral al acestei campanii» este consilierul județean PNL Dragoș Soare. Acesta a fost acuzat pu­blic că își face campanie electorală prin atacuri denigratoare îndreptate împotriva... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 19:05 (10526 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Egal cu Brăila

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Egal cu Brăila

După setul de goluri administrat Baloteștiului, Unirea Slobozia nu a mai strălucit în următoarele amicale. La mijlocul săptămânii trecute, echipa antrenată de Enache Costea a pierdut meciul contra celor de la CSM Focșani cu 0-2. Sâmbătă, 22 februarie a.c., a urmat confruntarea cu Dacia Unirea Brăila, colega de serie antrenată de Florentin Petre. Brăilenii au făcut în această iarnă 15 transferuri, aducând și un grup consistent de jucători de la divizionara secundă Sportul Snagov, care s-a desființat. Este de așteptat ca Dacia Unirea să fie o cu totul altă echipă în retur. Amicalele dintre Slobozia și Brăila au devenit deja tradiție în pauza de iarnă și, în general, echipa noastră a ieșit victorioasă... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 18:20 (2468 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proiect de 2 milioane de euro la Spitalul Orășenesc din Țăndărei

Proiect de 2 milioane de euro la Spitalul Orășenesc din Țăndărei

Reprezentanții Spitalului Orășenesc din Țăndărei, împreună cu cei ai ad­ministrației locale, au semnat marți, 25 februarie 2020, contractul de finanțare pentru proiectul ce vizează modernizarea, ex­tinderea și dotarea cu aparatură medicală a Ambulatoriului din cadrul unității medicale. În va­loare de 2 milioane de euro, acesta este cel mai ambițios proiect demarat la Spitalul Orășenesc din Țăndărei, după ce instituția a fost redeschisă în anul 2012. «Este un proiect foarte important pentru comunitatea noastră!» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului.

Investiție în Sănătate Spitalul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 18:05 (8047 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colectarea selectivă a deșeurilor, misiunea imposibilă a primarilor din Ialomița

Colectarea selectivă a deșeurilor, misiunea imposibilă a primarilor din Ialomița

Administrațiile locale din Ialomița sunt departe de ceea ce înseamnă colectarea selectivă a deșeurilor așa cum o impun normele europene. În timp ce unele localități se află abia la început de drum în ceea ce privește înființarea unor servicii de salubrizare sustenabile, altele se confruntă cu indiferența cetățenilor atunci când vine vorba despre curățenia mediului înconjurător. La rândul lor, statisticile vin să confirme impasul în care Ialomița se află din punct de vedere al colectării selective. Ultimele cifre datează din 2018 și arată o diminuare semnificativă a cantităților de gunoaie strânse în sistem selectiv.

Mai puține deșeuri colectate... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 13:50 (9065 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lovită în sediul primăriei pentru o adeverință

S-a întâmplat la Fierbinți-Târg

Lovită în sediul primăriei pentru o adeverință

bonus: Jocuri de culise «Iusein Iuksel»

O  fostă angajată a Primăriei Fierbinți-Târg își caută dreptatea de 3 ani. Marieta Țurpac susține că, în toamna anului 2017, a fost agresată în sediul instituției de către Marius Alin Câmpeanu, actualul viceprimar al localității. Cazul a intrat în atenția procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. Deși inițial i-au dat dreptate victimei, anchetatorii au revenit asupra deciziei și au clasat dosarul, invocând faptul că totul s-ar fi petrecut din cauza reclamantei. Potrivit actelor de urmărire penală, ancheta a fost coordonată de procurorul Ion Aurelian, fostul adjunct al Parchetului Județean Ialomița, sancționat în 2014 de Consiliul Superior al Magistraturii pentru comiterea... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 10:05 (6059 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medic agresat de părinții unui copil la Spitalul Municipal Urziceni

Medic agresat de părinții unui copil la Spitalul Municipal Urziceni

Incident la Spitalul Municipal din Urziceni, petrecut în urmă cu o săptămână. Un medic pediatru al unității medicale a fost agresat, în timpul serviciului, de părinții unuia dintre copiii internați. Oamenii s-au revoltat pentru că medicul i-a rugat să aștepte câteva minute pe hol pentru a verifica starea de sănătate a copilului. Repre­zen­tanții Spitalului Municipal Urziceni susțin faptul că au depus o plângere și reclamă faptul că se confruntă des cu astfel de situații. Mai grav este faptul că din cauza scandalurilor provocate de pacienți sau rudele acestora, medicii refuză să mai profezeze în cadrul unității medicale. În prezent, Spitalul Municipal Urziceni are nevoie de 7 medici specialiști... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2020, 09:55 (6660 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Freelancing, trendul tinerilor ialomițeni

Freelancing, trendul tinerilor ialomițeni

Potrivit celor mai recente statistici date de Eurostat, România ocupă locul 4 în Europa, cu 17% români din populația activă profesional care se ocupă cu freelancing. Conform raportărilor Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, în Ialomița 400 de tineri caută lunar un loc de muncă. Potrivit logicii Eurostat, 300 dintre aceștia și-ar dori să devină liber profesioniști și să își urmeze propriile pasiuni...

Despre freelancing Freelancing este cel mai nou termen utilizat pentru a defini conceptul de liber profesionist. Pentru a vă face mai clar acest... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2020, 10:50 (4270 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fantezii edilitare cu gaze naturale, marcă înregistrată Consiliul Județean

Ultimatum administrativ

Fantezii edilitare cu gaze naturale, marcă înregistrată Consiliul Județean

Consiliul Județean Ialomița intenționează să înființeze o Asociație de Dezvoltare Intercomunitară care să gestioneze exclusiv «procedurile de înființare și extindere a rețelei de distribuție de gaze naturale». Miza acestei inițiative o re­prezintă controlul asupra administrațiilor locale și asupra fondurilor pentru elaborarea studiilor de fezabilitate.

Un șlagăr administrativ Consiliul Județean Ialomița a lansat în urmă cu câteva zile un ultimatum către ad­ministrațiile publice locale interesate de investiții în extinderea rețelelor de gaze naturale. Conform documentului, instituția... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2020, 11:10 (4639 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu a semnat pentru o investiție de 28 milioane de lei

Un nou proiect megalomanic la Slobozia

Primarul Mocioniu a semnat pentru o investiție de 28 milioane de lei

Marți, 18 februarie 2020, primarul Adrian Mocioniu a semnat contractul de finanțare pentru «reabilitarea căilor de rulare ale transportului public» din Slobozia. Proiectul are o valoare de 28 milioane de lei și ar urma sa fie finalizat până în anul 2023...

Bani europeni pentru Slobozia
Pentru că parcarea subterană nu a fost de ajuns pentru slobozeni, administrația locală a decis că Slobozia are nevoie și de «reabilitarea căilor de rulare ale transportului public». Proiectul, demarat în urmă cu 3 ani, a ajuns în faza procedurilor de semnare a contractului de finanțare... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2020, 17:20 (12778 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local a aprobat bugetul Sloboziei pentru 2020

Pe repede înainte

Consiliul Local a aprobat bugetul Sloboziei pentru 2020

Luni, 17 februarie 2020, Consiliul local Slobozia s-a reunit în cadrul unei șe­dințe extraordinare. Cel mai important proiect de pe ordinea de zi a fost cel privind aprobarea bugetului Sloboziei pentru anul 2020. Primăria Slobozia nu a respectat procedura legală de a supune bugetul dezbaterii publice.

Buget votat la limită Bugetul Sloboziei pentru anul 2020 a fost votat la limită, de 12 din cei 14 consi­lieri locali prezenți în sală. Cele două abțineri aparțin grupului PNL. Conform proiectului de hotărâre, bugetul Sloboziei pentru anul 2020 este de 103,2 milioane de lei. Bugetul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2020, 10:10 (5111 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii DIICOT din Slobozia și polițiștii spanioli, pe urmele unei rețele infracționale specializată în furturi

Descinderi la palatele romilor din Țăndărei

Procurorii DIICOT din Slobozia și polițiștii spanioli, pe urmele unei rețele infracționale specializată în furturi

Organele judiciare au revenit la palatele romilor din Țăndărei. Marți, 18 februarie 2020, procurorii DIICOT din Slobozia, împreună cu polițiști din Spania, au desfășurat 7 percheziții domiciliare pe raza orașului. Vizați au fost mai mulți suspecți, membri ai unei rețele infracționale, specializată în furturi de bijuterii din magazinele de lux spaniole. Pe numele a două persoane ar fi fost emise mandate europene de arestare de către autoritățile din Spania.

Sechestre puse pe bunurile suspecților Din primele informații, ancheta a început în Spania, acolo unde romii din Țăndărei ar fi... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 19:15 (33324 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița nu mai are sediu

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița nu mai are sediu

Proiectele de modernizare a Spitalului Județean de Urgență Slobozia lasă Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița fără sediu. În ultimii 2 ani, instituția a primit 3 notificări din partea Consiliului Județean Ialomița cu privire la eliberarea spațiilor pe care le utili­zează în prezent, în cadrul Spitalului Slobozia. Oficialii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au făcut la rândul lor demersuri pe lângă Primăria Slobozia pentru obținerea unui nou sediu, însă până acum nu au primit niciun răspuns. «Avem o corespondență purtată cu Primăria Slobozia, dar nu am primit niciodată răspuns din partea dânșilor!» a ex­plicat situația Olimpia Popescu, directorul Serviciului Județean de Ambulanță ... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 10:05 (5693 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal sexual în Olanda cu tinere din Ialomița

Scandal sexual în Olanda cu tinere din Ialomița

Procurorii olandezi au pus în mișcare urmărirea penală pe numele unui tânăr de 30 de ani din zona Fetești. Acesta este acuzat că ar fi obligat cinci tinere să practice prostituția pe străzile capitalei Amsterdam. În prezent, proxenetul se află în custodia autorităților judiciare olandeze și urmează să fie judecat. Anchetatorii cer acum date autorităților române cu privire la alte fapte de natură penală pe care acesta le-ar fi comis în trecut.

50 de euro pentru o partidă de sex Surse judiciare au explicat faptul că tinerele au fost racolate și duse în Olanda prin deja cunoscuta metodă... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2020, 14:50 (7037 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă infestată cu substanțe chimice și materii fecale

Pericolul nevăzut de la robinete

Apă infestată cu substanțe chimice și materii fecale

Apa furnizată în rețelele publice pune în pericol sănătatea ialomițenilor. Situația este confirmată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, ai cărei specialiști au întocmit un Raport privind calitatea apei potabile la nivelul județului. Datele prezentate în documentul oficial au la bază analizele efectuate în cursul anului 2019, în urma prelevării probelor de apă de la stațiile existente în județul Ialomița. Analizele au scos la iveală prezența în apă a unor substanțe chimice periculoase, dar și materii fecale...

Dezastrul de la robinete În anul 2019, conform datelor Direcției de... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2020, 10:40 (8781 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean va cheltui 399 milioane de lei în 2020

Bugetul Ialomiței a fost bătut în cuie

Consiliul Județean va cheltui 399 milioane de lei în 2020

Consiliul Județean Ialomița a făcut publică varianta finală a bugetului pentru anul în curs. Potrivit datelo oficiale, instituția va cheltui 130,6 mili­oane de lei pentru funcționare și 262,4 milioane de lei pentru dezvoltare. Deși bugetul anului 2020 este cu 25 mi­lioane de lei mai mic decât în 2019, oficialii instituției apreciază că acesta este «cel mai echilibrat buget din ultimii ani».

O dezbatere publică formală Luni, 10 februarie a.c., la Sala «Europa» oficialii Consiliului Județean Ialomița au organizat o dezbatere publică în care au prezentat varianta finală a bugetului instituției... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2020, 16:20 (4780 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Împreună pentru Educație» la Perieți

Proiect unic în mediul rural

«Împreună pentru Educație» la Perieți

Autoritățile locale din Perieți au realizat un proiect inedit prin care susțin Educația la nivelul comunității. «Împreună pentru Educație» este numele inițiativei prin care ad­ministrația locală încearcă să-i aducă pe elevi mult mai aproape de școală și profesori. Activi­tățile au început încă din toamna trecută și se vor derula pe întreg parcursul anului școlar, până la vacanța mare. «Ne dorim ca elevii noștri să fie mult mai implicați în ceea ce privește activitățile care se desfășoară la școală. Tocmai de aceea am decis să le fim alături!» susține Adrian Merlea, primarul lo­calității Perieți. Proiectul derulat la Perieți este unic la nivelul localităților rurale din județul Ialomița.
... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2020, 11:40 (10729 vizualizări - 38 comentarii)

EVENIMENT

Spargeri date în magazinele cu haine din Helsinky comise de un ialomițean din Amara

Spargeri date în magazinele cu haine din Helsinky comise de un ialomițean din Amara

Un bărbat de 37 de ani din Amara este principalul suspect al unui dosar de «furt calificat», deschis pe numele său de autoritățile judiciare din Finlanda. Acesta era în vizorul polițiștilor după ce a dat mai multe spargeri în magazinele cu haine de lux din Helsinky.

Mod de operare inedit Cazul bărbatului din Amara a intrat în atenția polițiștilor din Helsinky încă de acum 3 ani. Modul de operare al infractorului era foarte bine pus la punct. Din actele de urmărire penală înaintate organelor judiciare din România a reieșit faptul că hoțul intra în ma­gazinele cu haine de lux, apoi așeza... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2020, 17:15 (8576 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Iubire pe pereți de «Ziua Îndrăgostiților»

Slobozia: Iubire pe pereți de «Ziua Îndrăgostiților»

Cea mai romantică zi din an a surprins cuplurile de îndrăgostiți din Slobozia exprimându-și iubirea. Sărbătoarea cu iz american de pe 14 Februarie a fost întâmpinată de tinerii slobozeni cu încercări, mai mult sau mai puțin inedite, de a impresiona persoanele iubite. De la flori și ciocolată și până la declarații de dragoste realizate cu graffiti pe zidurile blocurilor sau instituțiilor publice... Potrivit unor studii realizate la nivel național, aproape jumătate dintre români consideră această zi ca fiind o ocazie bună de a-și arăta dragostea față de partener, o treime nefiind preocupată prea mult cu ziua de 14 Februarie, în timp ce restul alege să nu o serbeze chiar deloc.

... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2020, 13:20 (2204 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Certificat de urbanism pentru prima fabrică de ars cauciucuri

Bomba ecologică de la Iazu

Certificat de urbanism pentru prima fabrică de ars cauciucuri

Firma Adora TECH a demarat procedurile legale pentru construirea primei instalații de piroliză a cauciucului din Ialomița. Conside­rată de experți drept «bombă ecologică», investiția a fost mascată în «două corturi me­talice» în curtea fostului CAP din Iazu, în imediata vecinătate a caselor. Certificatul de urbanism a fost deja eliberat de către autori­tățile locale din Scânteia, iar acum se așteaptă avizul de la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița. «Este o investiție complexă pentru care e nevoie de autorizație integrată de mediu...» a precizat Laurențiu Ghiauru, directorul Agenției.

Noi afaceri cu deșeuri... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2020, 12:10 (10267 vizualizări - 19 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

Un tânăr de 31 de ani, domiciliat în Călărași, și-a pierdut viața în seara zilei de luni, 27 decembrie a.c., într-un grav accident rutier, petrecut pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Mașina în care ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 00:15
(5329 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 27 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19536, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 15:15
(1920 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au oprit, pe raza comunei Făcăeni, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 43 ani. În urma ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:20
(1510 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au intervenit în dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., pentru a căuta un bărbat, posibil înecat în apele Brațului Bocea. Cel care a cerut ajutorul pompierilor a fost fratele ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:15
(1932 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni înecat


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 115000 de lei

În perioada 25-26 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificare respectării măsurilor pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:05
(3097 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., între localitățile Borănești și Bărcănești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 13:30
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul autorizării la plată al Sprijinului Cuplat în sectorul Zootehnic (SCZ) pentru anul de cerere 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în conformitate cu prevederile Hotărârii de Guvern nr. 1247/2021, pentru aprobarea plafoanelor alocate schemelor de sprijin cuplat ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 11:40
(2494 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 26 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19529, fiind înregistrate 2 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 15:40
(3736 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

În seara zilei de sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 23,30, pe DN3A, în afara localității Fetești, s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 10:00
(3433 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 25 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19527, fiind înregistrate 5 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Decembrie 2021, 16:15
(2262 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 24 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19522, fiind înregistrate 3 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 16:05
(3406 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Autorizare la plată pentru aproape 1 miliard de euro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând cu data de 25 noiembrie 20 și până în prezent a autorizat la plată suma de 936,328 milioane de euro din Fondul European de ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 13:35
(5019 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 200 de polițiști ialomițeni, angrenați în acțiuni pe perioada Sărbătorilor

Numărul polițiștilor ialomițeni care vor acționa în stradă, în perioada următoare, a fost suplimentat, în vederea asigurării un climat de ordine și siguranță publică, astfel încât toți cetățenii să își ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 12:40
(2658 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Cadavru descoperit într-un canal de irigații

Cadavrul unui bărbat de aproximativ 44 de ani a fost descoperit în seara zilei de joi, 23 decembrie a.c., într-un canal de irigați de pe raza localității Sărățeni. Pompierii ISU Ialomița au fost solicitați ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 23:00
(6471 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița și Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune cu caracter preventiv-informativ, în scopul reducerii accidentelor rutiere. Au fost vizate, cu precădere, cauze ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 16:10
(2923 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 23 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19519, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 15:50
(3070 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Daruri de Crăciun

În prag de Sărbători, miercuri, 22 decembrie 2021, Protopopiatul Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat Persoanelor Adulte a acordat daruri atât pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 12:35
(8892 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

O armă cu aer comprimat și 67 de articole pirotehnice deținute fără drept au fost descoperite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare pe raza orașului Țăndărei. De asemenea, s-a constatat ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 19:20
(8226 vizualizări - 3 comentarii)


Săveni: Petarde și artificii, confiscate de polițiști

În cursul zilei de marți, 21 decembrie a.c., Polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase Ialomița au depistat, pe raza comunei Săveni, doi tineri de 20, respectiv 21 de ani ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 18:10
(9951 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Marți, 21 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Coșereni, în timp ce efectuau un filtru rutier în zona popasului Sinești, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:50
(3064 vizualizări - 0 comentarii)


«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

Bunătatea și dragostea pentru copii au îmbrăcat uniforma «mascaților». Luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul IPJ Ialomița au «descins» la serbarea copiilor de la Grădinița din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:35
(3034 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Activitățile desfășurate de polițiști, împreună cu celelalte forțe cu care se acționează în sistem integrat, pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă au continuat pe ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:25
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 22 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19512, fiind înregistrate 7 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 15:50
(2184 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» din Bărbulești, depistat beat la volan pe străzile din Urziceni

Luni, 20 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic, pentru control, un autoturism ce avea o deplasare sinuoasă. La volan a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:15
(6179 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Pe tot parcursul zilei de luni, 20 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:05
(3371 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 19 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 21 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19505, fiind înregistrate 19 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 15:35
(2799 vizualizări - 0 comentarii)


Credincioșii parohiei Valea Măcrișului au donat sânge

Credincioșii parohiei Valea Măcrișului au donat sânge

Cea de a doua etapă a campaniei de donare sânge din acest an din cadrul parohiei Valea Măcrișului «Donează sânge, salvează o viață!» s-a desfășurat în data de 15 decembrie 2021. Încă din zorii zilei, o ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 14:20
(3283 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Amânare lucrare programată în orașul Fetești!

Din cauza condițiilor meteo nefavorabile, lucrările pregătitoare pentru devierea conductei cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, au fost mult îngreunate și nu s-a reușit finalizarea acestora în timp ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 12:10
(4507 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii răniți într-un accident rutier

Ialomița: Copii răniți într-un accident rutier

În seara zilei de luni, 20 decembrie a.c., pe DJ302 s-a produs un accident de circulație, soldat soldat cu rănirea a trei persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce o femeie ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 10:20
(4806 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două persoane și-au pierdut viața în accidente rutiere

Ialomița: Două persoane și-au pierdut viața în accidente rutiere

Două accidente rutiere grave s-au petrecut luni, 20 decembrie a.c., pe raza județului Ialomița. În urma evenimentelor, două persoane și-au pierdut viața. Primul accident s-a produs în zona localității ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 18:00
(3339 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...