Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

În Ialomița vor exista 4 puncte de carantină

Măsuri preventive împotriva Coronavirusului

În Ialomița vor exista 4 puncte de carantină

Răspândirea Coro­navirului alertează și autoritățile din Ialomița. La începutul acestei săptămâni, la niveul Prefecturii Ialomița s-a întrunit Comitetul Județean pentru Situații de Urgență ai cărui reprezentanți au stabilit amplasarea punctelor de carantinare de pe raza județului. Mai mult, oficialii autorităților au decis să țină secretă amplasarea punctelor pentru a nu panica po­pulația. În ultimele săptămâni, la nivel național au fost organizate proteste în legătură cu modul în care s-a decis înființarea punctelor de carantinare în diferite localități din țară.

Suspecții, supravegheați permanent... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2020, 11:50 (5156 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Mariana Iancu a pus poalele Spitalului în capul Consiliului Județean

Circ ieftin pe bani publici

Mariana Iancu a pus poalele Spitalului în capul Consiliului Județean

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit vineri, 21 februarie 2020, în cadrul unei ședințe ordinare. Principalul proiect pe ordinea de zi a ședinței a fost bugetul județului Ialomița pentru anul în curs. Ședința a fost deturnată de către managerul Spitalului Județean, Mariana Iancu. Susținută la scenă des­chisă de către o duzină dintre medicii instituției, managerul a afirmat că este supusă unei campanii concentrate de presă care are drept scop discreditarea unității medicale pe care o conduce. În opinia domniei sale, «autorul moral al acestei campanii» este consilierul județean PNL Dragoș Soare. Acesta a fost acuzat pu­blic că își face campanie electorală prin atacuri denigratoare îndreptate împotriva... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 19:05 (10522 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Egal cu Brăila

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Egal cu Brăila

După setul de goluri administrat Baloteștiului, Unirea Slobozia nu a mai strălucit în următoarele amicale. La mijlocul săptămânii trecute, echipa antrenată de Enache Costea a pierdut meciul contra celor de la CSM Focșani cu 0-2. Sâmbătă, 22 februarie a.c., a urmat confruntarea cu Dacia Unirea Brăila, colega de serie antrenată de Florentin Petre. Brăilenii au făcut în această iarnă 15 transferuri, aducând și un grup consistent de jucători de la divizionara secundă Sportul Snagov, care s-a desființat. Este de așteptat ca Dacia Unirea să fie o cu totul altă echipă în retur. Amicalele dintre Slobozia și Brăila au devenit deja tradiție în pauza de iarnă și, în general, echipa noastră a ieșit victorioasă... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 18:20 (2468 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proiect de 2 milioane de euro la Spitalul Orășenesc din Țăndărei

Proiect de 2 milioane de euro la Spitalul Orășenesc din Țăndărei

Reprezentanții Spitalului Orășenesc din Țăndărei, împreună cu cei ai ad­ministrației locale, au semnat marți, 25 februarie 2020, contractul de finanțare pentru proiectul ce vizează modernizarea, ex­tinderea și dotarea cu aparatură medicală a Ambulatoriului din cadrul unității medicale. În va­loare de 2 milioane de euro, acesta este cel mai ambițios proiect demarat la Spitalul Orășenesc din Țăndărei, după ce instituția a fost redeschisă în anul 2012. «Este un proiect foarte important pentru comunitatea noastră!» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului.

Investiție în Sănătate Spitalul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 18:05 (8047 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colectarea selectivă a deșeurilor, misiunea imposibilă a primarilor din Ialomița

Colectarea selectivă a deșeurilor, misiunea imposibilă a primarilor din Ialomița

Administrațiile locale din Ialomița sunt departe de ceea ce înseamnă colectarea selectivă a deșeurilor așa cum o impun normele europene. În timp ce unele localități se află abia la început de drum în ceea ce privește înființarea unor servicii de salubrizare sustenabile, altele se confruntă cu indiferența cetățenilor atunci când vine vorba despre curățenia mediului înconjurător. La rândul lor, statisticile vin să confirme impasul în care Ialomița se află din punct de vedere al colectării selective. Ultimele cifre datează din 2018 și arată o diminuare semnificativă a cantităților de gunoaie strânse în sistem selectiv.

Mai puține deșeuri colectate... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 13:50 (9061 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lovită în sediul primăriei pentru o adeverință

S-a întâmplat la Fierbinți-Târg

Lovită în sediul primăriei pentru o adeverință

bonus: Jocuri de culise «Iusein Iuksel»

O  fostă angajată a Primăriei Fierbinți-Târg își caută dreptatea de 3 ani. Marieta Țurpac susține că, în toamna anului 2017, a fost agresată în sediul instituției de către Marius Alin Câmpeanu, actualul viceprimar al localității. Cazul a intrat în atenția procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. Deși inițial i-au dat dreptate victimei, anchetatorii au revenit asupra deciziei și au clasat dosarul, invocând faptul că totul s-ar fi petrecut din cauza reclamantei. Potrivit actelor de urmărire penală, ancheta a fost coordonată de procurorul Ion Aurelian, fostul adjunct al Parchetului Județean Ialomița, sancționat în 2014 de Consiliul Superior al Magistraturii pentru comiterea... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 10:05 (6058 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medic agresat de părinții unui copil la Spitalul Municipal Urziceni

Medic agresat de părinții unui copil la Spitalul Municipal Urziceni

Incident la Spitalul Municipal din Urziceni, petrecut în urmă cu o săptămână. Un medic pediatru al unității medicale a fost agresat, în timpul serviciului, de părinții unuia dintre copiii internați. Oamenii s-au revoltat pentru că medicul i-a rugat să aștepte câteva minute pe hol pentru a verifica starea de sănătate a copilului. Repre­zen­tanții Spitalului Municipal Urziceni susțin faptul că au depus o plângere și reclamă faptul că se confruntă des cu astfel de situații. Mai grav este faptul că din cauza scandalurilor provocate de pacienți sau rudele acestora, medicii refuză să mai profezeze în cadrul unității medicale. În prezent, Spitalul Municipal Urziceni are nevoie de 7 medici specialiști... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2020, 09:55 (6660 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Freelancing, trendul tinerilor ialomițeni

Freelancing, trendul tinerilor ialomițeni

Potrivit celor mai recente statistici date de Eurostat, România ocupă locul 4 în Europa, cu 17% români din populația activă profesional care se ocupă cu freelancing. Conform raportărilor Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, în Ialomița 400 de tineri caută lunar un loc de muncă. Potrivit logicii Eurostat, 300 dintre aceștia și-ar dori să devină liber profesioniști și să își urmeze propriile pasiuni...

Despre freelancing Freelancing este cel mai nou termen utilizat pentru a defini conceptul de liber profesionist. Pentru a vă face mai clar acest... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2020, 10:50 (4270 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fantezii edilitare cu gaze naturale, marcă înregistrată Consiliul Județean

Ultimatum administrativ

Fantezii edilitare cu gaze naturale, marcă înregistrată Consiliul Județean

Consiliul Județean Ialomița intenționează să înființeze o Asociație de Dezvoltare Intercomunitară care să gestioneze exclusiv «procedurile de înființare și extindere a rețelei de distribuție de gaze naturale». Miza acestei inițiative o re­prezintă controlul asupra administrațiilor locale și asupra fondurilor pentru elaborarea studiilor de fezabilitate.

Un șlagăr administrativ Consiliul Județean Ialomița a lansat în urmă cu câteva zile un ultimatum către ad­ministrațiile publice locale interesate de investiții în extinderea rețelelor de gaze naturale. Conform documentului, instituția... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2020, 11:10 (4636 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu a semnat pentru o investiție de 28 milioane de lei

Un nou proiect megalomanic la Slobozia

Primarul Mocioniu a semnat pentru o investiție de 28 milioane de lei

Marți, 18 februarie 2020, primarul Adrian Mocioniu a semnat contractul de finanțare pentru «reabilitarea căilor de rulare ale transportului public» din Slobozia. Proiectul are o valoare de 28 milioane de lei și ar urma sa fie finalizat până în anul 2023...

Bani europeni pentru Slobozia
Pentru că parcarea subterană nu a fost de ajuns pentru slobozeni, administrația locală a decis că Slobozia are nevoie și de «reabilitarea căilor de rulare ale transportului public». Proiectul, demarat în urmă cu 3 ani, a ajuns în faza procedurilor de semnare a contractului de finanțare... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2020, 17:20 (12775 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local a aprobat bugetul Sloboziei pentru 2020

Pe repede înainte

Consiliul Local a aprobat bugetul Sloboziei pentru 2020

Luni, 17 februarie 2020, Consiliul local Slobozia s-a reunit în cadrul unei șe­dințe extraordinare. Cel mai important proiect de pe ordinea de zi a fost cel privind aprobarea bugetului Sloboziei pentru anul 2020. Primăria Slobozia nu a respectat procedura legală de a supune bugetul dezbaterii publice.

Buget votat la limită Bugetul Sloboziei pentru anul 2020 a fost votat la limită, de 12 din cei 14 consi­lieri locali prezenți în sală. Cele două abțineri aparțin grupului PNL. Conform proiectului de hotărâre, bugetul Sloboziei pentru anul 2020 este de 103,2 milioane de lei. Bugetul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2020, 10:10 (5111 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii DIICOT din Slobozia și polițiștii spanioli, pe urmele unei rețele infracționale specializată în furturi

Descinderi la palatele romilor din Țăndărei

Procurorii DIICOT din Slobozia și polițiștii spanioli, pe urmele unei rețele infracționale specializată în furturi

Organele judiciare au revenit la palatele romilor din Țăndărei. Marți, 18 februarie 2020, procurorii DIICOT din Slobozia, împreună cu polițiști din Spania, au desfășurat 7 percheziții domiciliare pe raza orașului. Vizați au fost mai mulți suspecți, membri ai unei rețele infracționale, specializată în furturi de bijuterii din magazinele de lux spaniole. Pe numele a două persoane ar fi fost emise mandate europene de arestare de către autoritățile din Spania.

Sechestre puse pe bunurile suspecților Din primele informații, ancheta a început în Spania, acolo unde romii din Țăndărei ar fi... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 19:15 (33313 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița nu mai are sediu

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița nu mai are sediu

Proiectele de modernizare a Spitalului Județean de Urgență Slobozia lasă Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița fără sediu. În ultimii 2 ani, instituția a primit 3 notificări din partea Consiliului Județean Ialomița cu privire la eliberarea spațiilor pe care le utili­zează în prezent, în cadrul Spitalului Slobozia. Oficialii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au făcut la rândul lor demersuri pe lângă Primăria Slobozia pentru obținerea unui nou sediu, însă până acum nu au primit niciun răspuns. «Avem o corespondență purtată cu Primăria Slobozia, dar nu am primit niciodată răspuns din partea dânșilor!» a ex­plicat situația Olimpia Popescu, directorul Serviciului Județean de Ambulanță ... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 10:05 (5693 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal sexual în Olanda cu tinere din Ialomița

Scandal sexual în Olanda cu tinere din Ialomița

Procurorii olandezi au pus în mișcare urmărirea penală pe numele unui tânăr de 30 de ani din zona Fetești. Acesta este acuzat că ar fi obligat cinci tinere să practice prostituția pe străzile capitalei Amsterdam. În prezent, proxenetul se află în custodia autorităților judiciare olandeze și urmează să fie judecat. Anchetatorii cer acum date autorităților române cu privire la alte fapte de natură penală pe care acesta le-ar fi comis în trecut.

50 de euro pentru o partidă de sex Surse judiciare au explicat faptul că tinerele au fost racolate și duse în Olanda prin deja cunoscuta metodă... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2020, 14:50 (7032 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă infestată cu substanțe chimice și materii fecale

Pericolul nevăzut de la robinete

Apă infestată cu substanțe chimice și materii fecale

Apa furnizată în rețelele publice pune în pericol sănătatea ialomițenilor. Situația este confirmată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, ai cărei specialiști au întocmit un Raport privind calitatea apei potabile la nivelul județului. Datele prezentate în documentul oficial au la bază analizele efectuate în cursul anului 2019, în urma prelevării probelor de apă de la stațiile existente în județul Ialomița. Analizele au scos la iveală prezența în apă a unor substanțe chimice periculoase, dar și materii fecale...

Dezastrul de la robinete În anul 2019, conform datelor Direcției de... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2020, 10:40 (8780 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean va cheltui 399 milioane de lei în 2020

Bugetul Ialomiței a fost bătut în cuie

Consiliul Județean va cheltui 399 milioane de lei în 2020

Consiliul Județean Ialomița a făcut publică varianta finală a bugetului pentru anul în curs. Potrivit datelo oficiale, instituția va cheltui 130,6 mili­oane de lei pentru funcționare și 262,4 milioane de lei pentru dezvoltare. Deși bugetul anului 2020 este cu 25 mi­lioane de lei mai mic decât în 2019, oficialii instituției apreciază că acesta este «cel mai echilibrat buget din ultimii ani».

O dezbatere publică formală Luni, 10 februarie a.c., la Sala «Europa» oficialii Consiliului Județean Ialomița au organizat o dezbatere publică în care au prezentat varianta finală a bugetului instituției... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2020, 16:20 (4780 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Împreună pentru Educație» la Perieți

Proiect unic în mediul rural

«Împreună pentru Educație» la Perieți

Autoritățile locale din Perieți au realizat un proiect inedit prin care susțin Educația la nivelul comunității. «Împreună pentru Educație» este numele inițiativei prin care ad­ministrația locală încearcă să-i aducă pe elevi mult mai aproape de școală și profesori. Activi­tățile au început încă din toamna trecută și se vor derula pe întreg parcursul anului școlar, până la vacanța mare. «Ne dorim ca elevii noștri să fie mult mai implicați în ceea ce privește activitățile care se desfășoară la școală. Tocmai de aceea am decis să le fim alături!» susține Adrian Merlea, primarul lo­calității Perieți. Proiectul derulat la Perieți este unic la nivelul localităților rurale din județul Ialomița.
... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2020, 11:40 (10727 vizualizări - 38 comentarii)

EVENIMENT

Spargeri date în magazinele cu haine din Helsinky comise de un ialomițean din Amara

Spargeri date în magazinele cu haine din Helsinky comise de un ialomițean din Amara

Un bărbat de 37 de ani din Amara este principalul suspect al unui dosar de «furt calificat», deschis pe numele său de autoritățile judiciare din Finlanda. Acesta era în vizorul polițiștilor după ce a dat mai multe spargeri în magazinele cu haine de lux din Helsinky.

Mod de operare inedit Cazul bărbatului din Amara a intrat în atenția polițiștilor din Helsinky încă de acum 3 ani. Modul de operare al infractorului era foarte bine pus la punct. Din actele de urmărire penală înaintate organelor judiciare din România a reieșit faptul că hoțul intra în ma­gazinele cu haine de lux, apoi așeza... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2020, 17:15 (8576 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Iubire pe pereți de «Ziua Îndrăgostiților»

Slobozia: Iubire pe pereți de «Ziua Îndrăgostiților»

Cea mai romantică zi din an a surprins cuplurile de îndrăgostiți din Slobozia exprimându-și iubirea. Sărbătoarea cu iz american de pe 14 Februarie a fost întâmpinată de tinerii slobozeni cu încercări, mai mult sau mai puțin inedite, de a impresiona persoanele iubite. De la flori și ciocolată și până la declarații de dragoste realizate cu graffiti pe zidurile blocurilor sau instituțiilor publice... Potrivit unor studii realizate la nivel național, aproape jumătate dintre români consideră această zi ca fiind o ocazie bună de a-și arăta dragostea față de partener, o treime nefiind preocupată prea mult cu ziua de 14 Februarie, în timp ce restul alege să nu o serbeze chiar deloc.

... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2020, 13:20 (2203 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Certificat de urbanism pentru prima fabrică de ars cauciucuri

Bomba ecologică de la Iazu

Certificat de urbanism pentru prima fabrică de ars cauciucuri

Firma Adora TECH a demarat procedurile legale pentru construirea primei instalații de piroliză a cauciucului din Ialomița. Conside­rată de experți drept «bombă ecologică», investiția a fost mascată în «două corturi me­talice» în curtea fostului CAP din Iazu, în imediata vecinătate a caselor. Certificatul de urbanism a fost deja eliberat de către autori­tățile locale din Scânteia, iar acum se așteaptă avizul de la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița. «Este o investiție complexă pentru care e nevoie de autorizație integrată de mediu...» a precizat Laurențiu Ghiauru, directorul Agenției.

Noi afaceri cu deșeuri... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2020, 12:10 (10266 vizualizări - 19 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amara: Nu aud, dar știu să scrie! Concursul Național de Creație Literară «Mircea Dinescu»

Se caută talentele literare dintr-o lume fără cuvinte. Sîmbătă, 9 iunie a.c., orașul-stațiune Amara va fi gazda Concursului Național de Creație Literară «Mircea Dinescu», competiția fiind adresată surzilor ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 13:54
(11095 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci persoane au sfîrșit înecate în ultimele două luni!

Doi minori și trei adulți și-au pierdut viața înghițiți de ape în ultimele două luni. Statistica sumbră i-a făcut pe pompierii ialomițeni să tragă un semnal de alarmă cu privire la prevenirea unor asemenea ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 12:02
(10308 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Pot fi introduse anunțuri on-line!

6 Iunie 2012, 10:37


Grindu: Bărbat, mort într-un accident rutier

În cursul nopții de 4 spre 5 iunie a.c., în afara comunei Grindu, s-a produs un grav accident de circulație, în urma căruia o persoană a decedat, iar alte două au fost grav rănite. Tragedia s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:29
(15669 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Ialomița: Fetiță de 3 ani, lovită de o mașină

Duminică, 3 iunie a.c., la Slobozia s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 30 ani, din municipiu, se deplasa la volanul unui autoturism, ajuns pe bulevardul Unirii a accidentat ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:28
(8956 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Fetiță de 7 ani, accidentată

O minoră de 7 ani din Iazu a fost rănită într-un accident rutier. S-a întîmplat sîmbătă, 2 iunie a.c., la Scînteia, cînd un bărbat de 35 ani, conducător al unui autoturism a încercat să efectueze manevra ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:26
(11022 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Adolescent cercetat penal pentru conducere fără permis

Sîmbătă, 2 iunie a.c., la Bărcănești, un adolescent de 17 ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea un autoturism deși nu avea permis de conducere. Pentru teribilismul său, adolescentul este actual ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:24
(8571 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Șofer băut, la volan

Un bucureștean de 44 ani, conducător al unui autoturism a fost oprit în trafic de polițiști, pentru un control de rutină, sîmbătă, 2 iunie a.c., la Munteni Buzău. Întrucît bărbatul mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:23
(12050 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Tractoriști cercetați penal

La finele săptămînii precedente, vineri, 1 iunie a.c., la Mărculești polițiștii au oprit în trafic un tractor, condus de un localnic de 66 ani. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:21
(10689 vizualizări - 1 comentariu)


Ograda: Femeia de 87 ani dispărută, găsită decedată

Duminică, 4 iunie a.c., poliția a fost sesizată de un bărbat de 54 ani din Ograda despre faptul că a observat pe rîul Ialomița trupul unei persoane care plutește. După scoaterea din apele rîului a cadavrului ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:18
(11442 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ograda înecată


Ialomița: Peste 560 de amenzi de Rusalii

Peste 300 de polițiști ialomițeni au acționat în perioada 1-4 iunie a.c. pentru asigurarea liniștii și ordinii publice în locurile de pelerinaj și zonele de agrement din județ, acțiunea fiind prilejuită ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:17
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pescuitul ilegal, în atenția polițiștilor

Trei bărbați de 23, 42 și 60 de ani au fost prinși în flarant de polițiști în timp ce pescuiau ilegal. S-a întîmplat sîmbătă, 2 iunie a.c., la Fetești, cei trei bărbați pescuind în zona Parcului Trandafirilor ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 19:36
(11944 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Au dispărut luați de ape

Este cazul unui minor de 14 ani din Bărbulești și al unei bătrîne de 87 ani din Slobozia, care au murit înecați. În cazul femeii, este vorba despre sinucidere...
În cazul bătrînei de 87 de ani, misterul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 16:53
(12483 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița înecat


DGFP Ialomița: Reducerea penalităților de întîrziere pentru cei cu datorii la bugetul de stat

Potrivit finanțiștilor, 30 iunie 2012 este ultima zi pînă la care cei care au datorii restante la 31 august 2011 la bugetul de stat mai pot beneficia de reducerea cu jumătate a penalităților de întîrziere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:47
(13620 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: De Rusalii, peste 300 de polițiști în stradă

În perioada 1-4 iunie a.c., peste 300 de polițiști din structurile de ordine publică, poliție rutieră, investigații criminale, investigarea fraudelor, arme explozivi și substanțe periculoase și intervenție ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:41
(5904 vizualizări - 3 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Hoț prins după ce a furat din curțile unor bătrîne

Efectivele Secției Rurale Țăndărei au fost sesizate de către o femeie, de 83 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că în perioada martie-mai 2012, persoane necunoscute i-au sustras dintr ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:35
(11169 vizualizări - 4 comentarii)


Grivița: A fost prins hoțul care a spart biserica!

Un tînăr, de 26 ani, din comuna Grivița este cercetat de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspectul a pătruns în noaptea de 30/31 mai a.c. în incinta unei biserici ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:32
(9946 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrână de 87 ani, dispărută

Slobozia: Bătrînă de 87 ani, dispărută

Polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că Nedelcu Rada, de 87 ani, a plecat de la domiciliul din Slobozia și nu a mai revenit pînă în prezent.
Semnalmentele persoanei dispărute ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:29
(12351 vizualizări - 4 comentarii)


Rădulești: Încerca să vîndă un cazan de țuică după ce îl furase

Agenți din cadrul Postului de Poliție Rădulești, aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei, au observat un localnic care încerca să ofere spre vînzare unor persoane un cazan folosit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:27
(8151 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractor încarcerat pentru evaziune fiscală

Un bărbat din municipiul Fetești, pe numele căruia instanța a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, a fost introdus în Penitenciarul Slobozia, în vederea încarcerării.  Bărbatul, urmărit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:24
(6887 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Surprinși cu cablul telefonic furat în portbagaj

Movila: Surprinși cu cablul telefonic furat în portbagaj

O patrulă mixtă polițist-jandarm a oprit pentru control în trafic, pe DN3B, un autoturism condus de un tînăr de 21 ani, din Fetești. Polițiștii au identificat și pasagerii din autoturism în persoanele a ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:21
(8151 vizualizări - 2 comentarii)


Coșereni: S-au ciocnit după ce șoferul unei mașini nu a acordat prioritate

Pe DN2, în afara comunei Coșereni, la km 48+434, în timp ce un bărbat de 46 ani, din Piatra-Neamț, conducea un autoturism din direcția București către Urziceni, a fost surprins de ieșirea, dintr-o stație ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:18
(8424 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident cu un șofer beat care nu s-a asigurat

În timp ce un bărbat de 61 ani, din orașul Amara, conducea o autoutilitară pe strada Tudor Vladimirescu, din localitate, nu s-a asigurat la efectuarea manevrei de întoarcere, și a intrat în coliziune cu ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:17
(7516 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Slobozia: Gata cu fumurile…

Slobozia: Gata cu fumurile…

În întreaga lume, data de 31 mai este declarată Ziua Mondială Fără Tutun. Cu această ocazie, preșcolarii grădiniței «Micul Prinț» din Slobozia au ieșit pe stradă și i-au atenționat pe oamenii mari cu privire ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2012, 16:58
(10801 vizualizări - 5 comentarii)


Ciocîrlia: După ce i-au vîndut haine, i-au furat economiile

O bătrînă din localitatea ialomițeană Ciocîrlia a fost prădată de hoți. Femeia a reclamat la Poliție că persoane necunoscute i-au furat economiile în valoare de peste 800 de lei. Oamenii legii au reușit ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2012, 16:48
(10286 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Un «motociclist» s-a accidentat mortal

Un tînăr de 25 ani din orașul călărășean Lehliu-Gară și-a pierdut viața într-un grav accident rutier, petrecut pe raza localității ialomițene Sălcioara. Motociclistul nu deținea permis pentru conducerea ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2012, 16:48
(9569 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: 700 kg de miez de nucă, confiscate de polițiști

Acțiunile polițiștilor ialomițeni de combatere a evaziunii fiscale și a transportului ilegal de mărfuri au continuat și în data de 29 mai a.c. La Urziceni, în plasa oamenilor legii a căzut un șofer care ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2012, 16:45
(9241 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi certați cu legea, sancționați de polițiști

S-au îmbătat și, chiar dacă nu aveau permise de conducere, s-au urcat la volan. Sînt faptele a trei șoferi prinși de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița pe șoselele din județ. Toți au primit dosare penale ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2012, 16:44
(7438 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

29 Mai 2012, 20:16


Fetești: A furat din școală

Poliția Fetești a fost sesizată de către un bărbat, de 43 ani, cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în incinta unei școli din localitate și au sustras un calculator și mai multe bunuri ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2012, 18:53
(8128 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...