Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Urziceni: Trei persoane au murit într-un grav accident rutier

În Ialomița s-a activat Planul Roșu de Intervenție

Urziceni: Trei persoane au murit într-un grav accident rutier

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița au activat miercuri, 25 decembrie 2019, Planul Roșu de Intervenție. Măsura a fost luată ca urmare a unui accident rutier petrecut pe DN2, în zona municipiului Urziceni. În urma tragediei, trei persoane au murit pe loc, iar alte patru au fost rănite. Traficul între Urziceni și Buzău este blocat în acest moment.

Elicopterul SMURD a fost solicitat la locul accidentului Din primele informații, se pare că accidentul rutier din zona municipiului Urziceni s-a produs în urma impactului dintre două autovehicule.... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2019, 18:21 (7461 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Crăciunul-Taina Întrupării Mântuitorului

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
iar, din parte-mi, arhierești binecuvântări !


Dreptmăritori creștini,
Sărbătoarea Nașterii după trup a Mântuitorului Iisus Hristos este maica tuturor sărbătorilor, după cum spune Sfântul Ioan Gură de Aur. Nașterea este urmată de celelalte sărbători legate de viața Mântuitorului, precum Botezul Domnului, Schimbarea la Față, Sfintele Pătimiri, Învierea și Înălțarea Lui. Fără Naștere nu ar fi Învierea, iar fără Înviere nu s-ar fi împlinit scopul nașterii Sale... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2019, 10:55 (3155 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Țăndărei investește 5,8 milioane de lei în infrastructură

Orașul Țăndărei investește 5,8 milioane de lei în infrastructură

În urmă cu două luni, autoritățile locale din Țăndărei au semnat un contract în valoare de 5,8 milioane de lei pentru reabilitarea a 5 artere de circulație. Conform datelor oficiale, indicele de degradare al celor 6 străzi depășește 30%. «Este o investiție pe care o așteptăm de foarte mult timp... Suntem bucuroși că, în sfârșit, am reușit să obținem această finanțare!» a decla­rat primarul localității Țăndărei, Nicoleta Toma.

Nu aduce anul ce aduce iarna Autoritățile locale din Țăndărei au semnat un contract de moder­nizare a 6 artere de circulație din oraș. Este vorba despre străzile... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2019, 11:10 (3974 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Traficanții de minori din Țăndărei au fost achitați definitiv!

Procurorii DIICOT, învinși în instanță

Traficanții de minori din Țăndărei au fost achitați definitiv!

Curtea de Apel Târgu Mureș i-a achitat definitiv pe cei 25 de inculpați din Țăndărei, acuzați că și-ar fi traficat copiii pe străzile marilor metropole din Anglia. Toate acestea în condițiile în care procurorii DIICOT au solicitat înăsprirea pedepselor. Datele din dosar arată faptul că, prin exploatarea copiilor, inculpații ar fi reușit să obțină peste 100 milioane de lire sterline...

Traficanții de minori sunt liberi
Ancheta privind traficul de minori din Țăndărei a debutat în Anglia, iar ulterior s-a desfășurat în România, în Cartierul Strachina al orașului, locul de... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2019, 17:15 (10241 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia cheltuie peste 400 mii de lei pentru Sărbătorile de Iarnă

Slobozia cheltuie peste 400 mii de lei pentru Sărbătorile de Iarnă

Primăria Slobozia a făcut publică lista cheltuielilor pentru organizarea Sărbătorilor de Iarnă, a căror valoare depășește 400 mii de lei. Prestația artiștilor care concertează în Piața Revoluției, în cadrul evenimentului «Serbările Iernii», și mesele festive organizate pentru angajații instituției sau pensionarii din oraș au avut printre cele mai ridicate costuri.

Petreceri organizate pe banii contribuabililor
La solicitarea ziarului Independent, Primăria Slobozia a făcut publică valoarea sumelor cheltuite pentru organizarea... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2019, 14:20 (4383 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raluca Moldoveanu, vocea tinerilor de astăzi

Viitorul începe azi

Raluca Moldoveanu, vocea tinerilor de astăzi

Într-o industrie aflată permanent în schimbare precum cea muzicală, Raluca Moldoveanu, elevă în clasa a XII-a la Liceul de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia, caută drumul spre succes. Textieră și compozitoare, tânăra colabo­rează cu un studio muzical din București și pregătește prima piesă cu care dorește să cucerească publicul. Între timp, trebuie să facă față programului în­cărcat de la școală și să studieze pentru Bacalaureat. Și-ar dori ca tinerii din generația pe care o reprezintă să-și găsească modele de viață care să conteze cu adevărat: «Influencerii de pe internet nu sunt cea mai bună alegere din punct de vedere al modelelor de viață... Practic, ei nu știu absolut nimic!».
... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2019, 13:05 (4772 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul Marin Cruțu a anulat «Gala Sportului Ialomițean»

Scandal la Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița

Directorul Marin Cruțu a anulat «Gala Sportului Ialomițean»

Pentru prima dată de la instalarea sa în funcție, în 2008, directorul Direcției Județene pentru Sport și Tineret anulează «Gala Sportului ialomițean». «Nu sunt bani! Am avut peste 100 de activități anul acesta și numai 20 mii de lei buget...» declară directorul Marin Cruțu. Sportivii care au obținut cele mai bune performanțe în acest an vor primi, totuși, cupe și diplome.

Între sărăcie și dezinteres
În 2019, «Gala a Sportului Ialomițean» nu va mai avea loc. Desfășurată, prin tradiție, în săptămâna dinaintea Crăciunului, ea a fost anulată din... lipsă de fonduri. Decizia îi aparține... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2019, 10:05 (5088 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Gina Palantin, sub control judiciar pentru 60 de zile

Tribunalul București a decis

Gina Palantin, sub control judiciar pentru 60 de zile

Șefa Serviciului Administrativ al Primăriei Slobozia, Gina Palantin este oficial inculpată în dosarul DIICOT-Structura Centrală care vizează Universitatea «Spiru Haret» din Capitală. Reținută inițial pentru 24 de ore, ea a fost prezentată magistraților Tribunalului București cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile. După o ședință de judecată care s-a încheiat aproape de miezul nopții de joi spre vineri, 19/20 decembrie 2019, judecătorii din București au decis să o lase în libertate pe Gina Palantin, dar cu unele restricții. Astfel, pe numele acesteia a fost impusă măsura controlului judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile.

6 capete de acuzare pe numele Ginei Palantin!... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2019, 18:05 (23544 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CAPITAL FILLES

publireportaj

CAPITAL FILLES

Recent, a avut loc la București Forumul «Succes la Feminin», în cadrul căruia a fost lansată campania de mentorat pentru anul școlar 2019-2020 a Capital Filles, asociație care, în colaborare cu Ambasada Franței, Ministerul Educației și Cercetării, Institutul Francez și companii private, printre care și EXPUR, le susține pe elevele de liceu care provin dintr-un mediu familial modest, în orientarea profesională viitoare. Bene­ficiare sunt și elevele din 3 licee din județul Ialomița-Liceul Tehnologic «A.I. Cuza» din Slobozia, Liceul Tehnologic Căzănești și Liceul Tehnologic Fetești. Evenimentul este unul recurent și a avut ca obiectiv... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2019, 11:20 (4066 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit aparatură medicală de 5,4 milioane de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit aparatură medicală de 5,4 milioane de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a anunțat oficial recepționarea de aparatură medicală în valoare de 5,4 milioane de lei. Achizițiile au fost derulate cu sprijinul autorităților locale și al Ministerului Sănătății. Prețurile de achiziție au valori exorbitante, iar pentru multe dintre echipamente nu există medici.

Bani cu nemiluita Zestrea de aparatură medicală a Spitalului Județean de Urgență Slobozia s-a îmbogățit începând cu săptămâna trecută. Printre echipamentele achiziționate se numără un mamograf digital de ultimă generație, un aparat mobil care realizează radiografii la... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2019, 10:10 (6161 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șefa Serviciului Administrativ al Primăriei Slobozia, suspectă într-un dosar instrumentat de DIICOT-Structura Centrală

Familia Palantin, din nou în atenția opiniei publice

Șefa Serviciului Administrativ al Primăriei Slobozia, suspectă într-un dosar instrumentat de DIICOT-Structura Centrală

Perchezițiile desfășurate de DIICOT-Structura Centrală în dimineața zilei miercuri, 18 decembrie 2019, la sediul Universității Spiru Haret au ajuns și la Slobozia. Anchetatorii au descins la locuința Ginei Palantin, șefa Serviciului Administrativ al Primăriei Slobozia. Oficialii DIICOT au confirmat informația, explicând faptul că în prezent aceasta este audiată la București, având calitatea de suspect în această anchetă.

Verificările sunt în curs Procurorii DIICOT-Structura Centrală au implicat Universitatea Spiru Haret într-un nou scandal privind modul fraudulos în care profesorii... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2019, 17:05 (19745 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Emilian Barbu, noul subprefect al județului Ialomița

Emilian Barbu, noul subprefect al județului Ialomița

În cadrul unei ședințe, reprezentanții Guvernului României au decis schimbarea din funcția de subprefect al județului Ialomița a Silicăi Vali Tudor. Aceasta a fost înlocuită cu Emilian Barbu, șeful Serviciului Juridic al Primăriei Slobozia. În trecut, acesta a deținut o funcție publică de director în cadrul Prefecturii Ialomița.

Județul Ialomița are un nou subprefect
Guverul Orban a adus noi schimbări în structura de conducere a Prefecturii Ialomița. În cadrul unei ședințe organizată miercuri, 18 decembrie 2019, oficialii Guvernului României au numit un nou subprefect în județul... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2019, 16:50 (7208 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-prefectul Gigi Petre s-a înscris în PRO România

În politică, doar boii sunt consecvenți

Ex-prefectul Gigi Petre s-a înscris în PRO România

În cursul zilei de marți, 17 decembrie 2019, Gigi Petre, fostul prefect al județului Ialomița, a devenit membru al filialei județene PRO România Ialomița. Anunțul a fost făcut în cadrul unei conferințe de presă, organizată la sediul pe care partidul îl are la Slobozia.

«Experiența și vechimea mă fac util!»
În cadrul unei conferințe de presă organizată marți, 17 decembrie 2019, reprezentanții filialei județene a Partidului PRO România au anunțat public faptul că fostul prefect al județului Ialomița, Gigi Petre, a devenit membru al formațiunii politice. Adeziunea a fost semnată... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2019, 11:10 (10316 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul localității Ciochina, amendat cu 20 mii de lei pentru reabilitarea ilegală a grădiniței din comună

Primarul localității Ciochina, amendat cu 20 mii de lei pentru reabilitarea ilegală a grădiniței din comună

Reabilitare cu pro­bleme de legalitate la Grădinița cu Program Normal din localitatea Ciochina. Un control al Inspectoratului de Stat în Construcții Ialomița a scos la iveală faptul că lucrările de reparații începute de autoritățile locale nu aveau autorizație de construire. Reprezentanții administrației locale susțin că nu au știut faptul că au nevoie de un astfel de document pentru a deschide res­pectivul șantier. «Nu știam că ne trebuie autorizația de construire...» a precizat Nicoleta Fotache, viceprimarul comunei Ciochina.

Amenzi pe bandă rulantă Controlul oficialilor Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2019, 10:05 (4778 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 3 ani de așteptare pentru o rampă de acces destinată persoanelor cu handicap

«Faceți o cerere scrisă!»

Slobozia: 3 ani de așteptare pentru o rampă de acces destinată persoanelor cu handicap

Administrația Mocioniu refuză de 3 ani să ofere ajutorul cerut de locatarii unui bloc din Slobozia pentru construirea unei rampe de acces destinate persoanelor cu handicap. Cazul nu este singular. În urmă cu un an, Eolina Pantazi, unul dintre eroii reportajelor ziarului nostru, diagnosticată cu tetrapareză spastică, a solicitat zadarnic construirea din fonduri proprii a unei rampe similare. Sunt doar două cazuri din zecile existente la nivelul orașului. Pentru fiecare dintre acești oameni, administrația Mocioniu are un singur răspuns: «Faceți o cerere scrisă!».

Golgota administrației locale... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2019, 11:05 (7546 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Schimbul de mâine de la «Înălțarea Domnului»

Viitorul începe azi

Schimbul de mâine de la «Înălțarea Domnului»

Nu cer nimănui nimic. Și nu condamnă jungla socială în care trăiesc și pe care se pre­gătesc să o înfrunte. Ovidiu e fotbalist. Bianca va fi ospătar. Florin este deja bucătar. Și toți sunt motivați și încrezători în viitorul lor. Sunt câțiva dintre elevii Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Iar în clase, alături de ei sunt sute de voci, sute de destine pentru care viitorul a început demult.

Șase personalități, o generație
Ne privesc bănuitori și vag interesați. Suntem doar încă o obligație școlară. Dar îi scăpăm de o oră de curs, așa că acceptă să vorbească... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2019, 14:10 (7680 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia, acuzată că ascunde probe în dosarul supermarketului amplasat ilegal

Primăria Slobozia, acuzată că ascunde probe în dosarul supermarketului amplasat ilegal

Scandalul supermarketului amplasat fără acordul locata­rilor la parterul unui bloc, aflat în zona Stadionului «1 Mai» din Slobozia revine în actualitate. Reprezentanții Asociației de Pro­pri­etari 31/U, entitate care administrează imobilul, susțin faptul că oficialii ad­ministrației locale au trimis către in­stanța de judecată documente inexacte cu scopul de a acoperi ilegalitatea pe care au comis-o. Asociația de Proprietari 31/U a inițiat o acțiune în instanță prin care solicită anularea auto­rizației de construire emisă de Primăria Slobozia. De asemenea, administrația locală a fost amendată cu 25 mii de lei de Inspectoratul de Stat în Construcții pentru încălcări ale Legii privind calitatea... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2019, 09:55 (11847 vizualizări - 42 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

bullying-ul instituțional

Săptămâna trecută, o adolescentă de 15 ani din Fetești s-a spânzurat. Relatările celor din jur acre­ditează ideea că a făcut-o din cauza colegilor de clasă care au râs de ea pentru că nu are «haine de firmă». În urmă cu 3 săptămâni, un elev de la Liceul «Grigore Moisil» din Urziceni s-a aruncat de la etaj. Motivul, neconfirmat, e drept, e că niște colegi de clasă și-au bătut joc de el făcându-i avansuri pe un cont de Instagram, ascunși sub poza unei tinere. Și exemplele pot continua la nesfârșit, la Școala «Sfântul Andrei», la Liceul de Arte și oriunde există o școală... E adevărat, însă? E vina acestor copii, ale căror probleme psihice le ascundem sub eticheta bullying-ului? E vina colegilor... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2019, 12:10 (4139 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

 Tonița Manea este noul prefect al județului Ialomița

Guvernul Orban a decis

Tonița Manea este noul prefect al județului Ialomița

Guvernul României a decis în cadrul unei ședințe desfășurată vineri, 13 decembrie 2019, numele noului prefect al județului Ialomița. Este vorba despre Tonița Manea, directorul economic al Casei Județene de Pensii Ialomița. În 2016, aceasta a fost numită, tot prin Hotărâre a Guvernului, în funcția de subprefect al județului.

Tonița Manea revine în cadrul Prefecturii Ialomița
În ședința desfășurată vineri, 13 decembrie 2019, oficialii Guvernului României au schimbat din funcții prefecții și subprefecții din 11 județe. Pentru Ialomița a fost nominalizată în funcția de prefect Tonița... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2019, 15:39 (9099 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Armășești: Zece persoane s-au intoxicat cu fum în propria casă

Armășești: Zece persoane s-au intoxicat cu fum în propria casă

Intervenție în forță a pompierilor și medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița în dimineața zilei de sâmbătă, 14 decembrie 2019, în comuna Armășești. Zece persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce s-au intoxicat cu fum în propria locuință. Opt dintre victime au ajuns la Spitalul Municipal Urziceni.

Transportați de urgență la spital
Cele zece persoane, printre care se numără și copii, locuiesc împreună sub același acoperiș, pe o stradă din comuna Armășești. Se pare că fumul a fost provocat de un generator de curent, folosit pentru iluminatul locuinței.... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2019, 10:32 (3899 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 6 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27186, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 5 iunie ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2022, 16:35
(1816 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Slobozia

Accidente la Urziceni și Slobozia

Vineri, 3 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui accident rutier pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2022, 14:35
(12917 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A luat foc un stâlp de electricitate

Sâmbătă, 4 iunie a.c., un echipaj de pompieri din Țăndărei a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă pentru lichidarea unui incendiu produs la un stâlp de electricitate în Țăndărei. Au ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2022, 14:20
(11163 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Trei minori și trei adulți, victime ale unui accident rutier

Andrășești: Trei minori și trei adulți, victime ale unui accident rutier

Duminică, 5 iunie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier produs pe raza localității Andrășești. În evenimentul rutier au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2022, 19:00
(14731 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 5 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27186, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 4 iunie ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2022, 16:20
(2040 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 4 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27186, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de vineri, 3 iunie ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2022, 16:50
(2049 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Vineri, 3 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27186, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de joi, 2 iunie a ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2022, 16:15
(1828 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 1548 de candidați înscriși la Bacalaureat 2022

Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în prima sesiune a examenului de Bacalaureat 2022, în județul nostru vor participa 1548 de candidați. 1361 dintre aceștia sunt din promoția curentă, iar ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2022, 15:30
(19443 vizualizări - 0 comentarii)


Protopiatul Slobozia: Concurs de artă religioasă dedicat preșcolarilor

Protopiatul Slobozia: Concurs de artă religioasă dedicat preșcolarilor

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, joi, 2 iunie 2022, la Centrul Cultural «Ionel Perlea», Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2022, 15:00
(18830 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația Producătorilor de Porumb din România: Târgul Național «FarmConect România», 9-11 iunie 2022, Slobozia

Au rămas mai puțin de 2 săptămâni până la deschiderea oficială a Târgului Național «FarmConect România», ce va avea loc în perioada 9-11 iunie 2022 în inima Bărăganului, la Slobozia. Asociația Producătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2022, 12:05
(2692 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna iunie 2022

Începând de azi, 2 iunie a.c., românii pot investi în Titlurile de Stat «TEZAUR», cu maturități de 1 și 3 ani și dobânzi anuale de 7,2% și 7,8%. Titlurile de Stat au valoare nominală de 1 leu și sunt în ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2022, 18:50
(37243 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: A fost prelungită perioada de acordare a indemnizației în cazul reducerii timpului de lucru

În Monitorul Oficial nr. 536/31.05.2022 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 73 pentru completarea OUG nr. 132/2020, privind măsuri de sprijin destinate salariaților și angajatorilor în contextul situației ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2022, 18:00
(18479 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Joi, 2 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27186, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de miercuri, 1 iunie ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2022, 16:15
(4912 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Miercuri, 1 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27183, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de marți, 31 mai ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2022, 16:15
(2386 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare de leucoză enzootică bovină identificate pe raza județului

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, la data de 31.05.2022, pe raza județului Ialomița evoluează 4 focare de leucoză enzootică bovină ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2022, 19:20
(12311 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Marți, 31 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27183, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de luni, 30 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2022, 16:20
(2741 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 3,89%, rata șomajului înregistrat în luna aprilie 2022

La sfârșitul lunii aprilie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3626 șomeri (din care 1660 femei), rata șomajului fiind de 3,89%, cu 0,71% sub ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2022, 14:30
(10856 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți de 17 milioane de lei pentru sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) efectuează prin Centrele Județene plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente serviciilor ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2022, 13:45
(10510 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 276 de dascăli înscriși la Examenul de Titularizare 2022

Potrivit unui comunicat de presă al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, «în data de 13 iulie 2022 se va desfășura proba scrisa a concursului național pentru ocuparea posturilor didactice/catedrelor ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2022, 20:20
(11977 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursare de TVA de peste 4,99 milioane de lei în aprilie 2022

Administrația Județeana Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în aprilie 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de 4,99 milioane de lei. Totodată ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2022, 18:20
(12890 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ordine de protecție provizorii, emise de polițiști pentru «violență în familie»

Polițiștii ialomițeni au emis în ultimele 48 de ore, două ordine de protecție provizorii, pe numele a doi bărbați de 34 și 42 de ani. În primul caz, sâmbătă, 28 mai a.c., în jurul orei 11,00, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2022, 18:10
(12553 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați pentru «conducere fără permis» și «furt calificat»

Vineri, 27 mai a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au depistat un bărbat, în vârstă de 37 de ani, din Alexeni, pe numele căreia instanța a emis un mandat de executare a pedepsei ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2022, 17:55
(4012 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

Ultima zi din cadrul evenimentului național «Săptămâna Prevenirii Criminalității» a fost dedicată prevenirii infracțiunilor contra patrimoniului și, în mod special, siguranței rutiere. Astfel, vineri 2 ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2022, 17:50
(10644 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 30 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27180, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 29 mai a ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2022, 16:35
(2431 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 123000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-27.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor la nivelul județului Ialomița au fost completate 123785 de chestionare ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2022, 16:05
(15978 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident cu două victime

Slobozia: Accident cu două victime

Sâmbătă, 28 mai a.c., în jurul orei 9,30, pompierii au fost solicitați să intervină la un accident rutier produs în Slobozia. În eveniment a fost implicat un autoturism care s-a răsturnat în afara părții ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2022, 14:10
(13479 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Programul casieriilor RAJA Constanța de 1 Iunie

Miercuri, 1 Iunie 2022, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile on-line pentru efectuarea plăților, precum ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2022, 12:25
(11423 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Bărbat decedat într-un accident rutier

DN2A: Bărbat decedat într-un accident rutier

În seara zilei de duminică, 29 mai a.c., în jurul orelor 19,00, pe DN2A/E60, între localitățile Chiochina și Orboești s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2022, 23:15
(12956 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


Grindu: Doi răniți în urma unui accident rutier

Grindu: Doi răniți în urma unui accident rutier

Duminică, 29 mai a.c., la ieșire din localitatea Grindu către Buzău s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate la fața locului a reieșit că în evenimentul ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2022, 22:00
(5590 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Duminică, 29 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27180, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de sâmbătă, 28 mai a ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2022, 16:40
(1868 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...