Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Urziceni: Trei persoane au murit într-un grav accident rutier

În Ialomița s-a activat Planul Roșu de Intervenție

Urziceni: Trei persoane au murit într-un grav accident rutier

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița au activat miercuri, 25 decembrie 2019, Planul Roșu de Intervenție. Măsura a fost luată ca urmare a unui accident rutier petrecut pe DN2, în zona municipiului Urziceni. În urma tragediei, trei persoane au murit pe loc, iar alte patru au fost rănite. Traficul între Urziceni și Buzău este blocat în acest moment.

Elicopterul SMURD a fost solicitat la locul accidentului Din primele informații, se pare că accidentul rutier din zona municipiului Urziceni s-a produs în urma impactului dintre două autovehicule.... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2019, 18:21 (7461 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Crăciunul-Taina Întrupării Mântuitorului

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
iar, din parte-mi, arhierești binecuvântări !


Dreptmăritori creștini,
Sărbătoarea Nașterii după trup a Mântuitorului Iisus Hristos este maica tuturor sărbătorilor, după cum spune Sfântul Ioan Gură de Aur. Nașterea este urmată de celelalte sărbători legate de viața Mântuitorului, precum Botezul Domnului, Schimbarea la Față, Sfintele Pătimiri, Învierea și Înălțarea Lui. Fără Naștere nu ar fi Învierea, iar fără Înviere nu s-ar fi împlinit scopul nașterii Sale... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2019, 10:55 (3155 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Țăndărei investește 5,8 milioane de lei în infrastructură

Orașul Țăndărei investește 5,8 milioane de lei în infrastructură

În urmă cu două luni, autoritățile locale din Țăndărei au semnat un contract în valoare de 5,8 milioane de lei pentru reabilitarea a 5 artere de circulație. Conform datelor oficiale, indicele de degradare al celor 6 străzi depășește 30%. «Este o investiție pe care o așteptăm de foarte mult timp... Suntem bucuroși că, în sfârșit, am reușit să obținem această finanțare!» a decla­rat primarul localității Țăndărei, Nicoleta Toma.

Nu aduce anul ce aduce iarna Autoritățile locale din Țăndărei au semnat un contract de moder­nizare a 6 artere de circulație din oraș. Este vorba despre străzile... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2019, 11:10 (3974 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Traficanții de minori din Țăndărei au fost achitați definitiv!

Procurorii DIICOT, învinși în instanță

Traficanții de minori din Țăndărei au fost achitați definitiv!

Curtea de Apel Târgu Mureș i-a achitat definitiv pe cei 25 de inculpați din Țăndărei, acuzați că și-ar fi traficat copiii pe străzile marilor metropole din Anglia. Toate acestea în condițiile în care procurorii DIICOT au solicitat înăsprirea pedepselor. Datele din dosar arată faptul că, prin exploatarea copiilor, inculpații ar fi reușit să obțină peste 100 milioane de lire sterline...

Traficanții de minori sunt liberi
Ancheta privind traficul de minori din Țăndărei a debutat în Anglia, iar ulterior s-a desfășurat în România, în Cartierul Strachina al orașului, locul de... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2019, 17:15 (10241 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia cheltuie peste 400 mii de lei pentru Sărbătorile de Iarnă

Slobozia cheltuie peste 400 mii de lei pentru Sărbătorile de Iarnă

Primăria Slobozia a făcut publică lista cheltuielilor pentru organizarea Sărbătorilor de Iarnă, a căror valoare depășește 400 mii de lei. Prestația artiștilor care concertează în Piața Revoluției, în cadrul evenimentului «Serbările Iernii», și mesele festive organizate pentru angajații instituției sau pensionarii din oraș au avut printre cele mai ridicate costuri.

Petreceri organizate pe banii contribuabililor
La solicitarea ziarului Independent, Primăria Slobozia a făcut publică valoarea sumelor cheltuite pentru organizarea... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2019, 14:20 (4383 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raluca Moldoveanu, vocea tinerilor de astăzi

Viitorul începe azi

Raluca Moldoveanu, vocea tinerilor de astăzi

Într-o industrie aflată permanent în schimbare precum cea muzicală, Raluca Moldoveanu, elevă în clasa a XII-a la Liceul de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia, caută drumul spre succes. Textieră și compozitoare, tânăra colabo­rează cu un studio muzical din București și pregătește prima piesă cu care dorește să cucerească publicul. Între timp, trebuie să facă față programului în­cărcat de la școală și să studieze pentru Bacalaureat. Și-ar dori ca tinerii din generația pe care o reprezintă să-și găsească modele de viață care să conteze cu adevărat: «Influencerii de pe internet nu sunt cea mai bună alegere din punct de vedere al modelelor de viață... Practic, ei nu știu absolut nimic!».
... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2019, 13:05 (4772 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul Marin Cruțu a anulat «Gala Sportului Ialomițean»

Scandal la Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița

Directorul Marin Cruțu a anulat «Gala Sportului Ialomițean»

Pentru prima dată de la instalarea sa în funcție, în 2008, directorul Direcției Județene pentru Sport și Tineret anulează «Gala Sportului ialomițean». «Nu sunt bani! Am avut peste 100 de activități anul acesta și numai 20 mii de lei buget...» declară directorul Marin Cruțu. Sportivii care au obținut cele mai bune performanțe în acest an vor primi, totuși, cupe și diplome.

Între sărăcie și dezinteres
În 2019, «Gala a Sportului Ialomițean» nu va mai avea loc. Desfășurată, prin tradiție, în săptămâna dinaintea Crăciunului, ea a fost anulată din... lipsă de fonduri. Decizia îi aparține... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2019, 10:05 (5088 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Gina Palantin, sub control judiciar pentru 60 de zile

Tribunalul București a decis

Gina Palantin, sub control judiciar pentru 60 de zile

Șefa Serviciului Administrativ al Primăriei Slobozia, Gina Palantin este oficial inculpată în dosarul DIICOT-Structura Centrală care vizează Universitatea «Spiru Haret» din Capitală. Reținută inițial pentru 24 de ore, ea a fost prezentată magistraților Tribunalului București cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile. După o ședință de judecată care s-a încheiat aproape de miezul nopții de joi spre vineri, 19/20 decembrie 2019, judecătorii din București au decis să o lase în libertate pe Gina Palantin, dar cu unele restricții. Astfel, pe numele acesteia a fost impusă măsura controlului judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile.

6 capete de acuzare pe numele Ginei Palantin!... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2019, 18:05 (23543 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CAPITAL FILLES

publireportaj

CAPITAL FILLES

Recent, a avut loc la București Forumul «Succes la Feminin», în cadrul căruia a fost lansată campania de mentorat pentru anul școlar 2019-2020 a Capital Filles, asociație care, în colaborare cu Ambasada Franței, Ministerul Educației și Cercetării, Institutul Francez și companii private, printre care și EXPUR, le susține pe elevele de liceu care provin dintr-un mediu familial modest, în orientarea profesională viitoare. Bene­ficiare sunt și elevele din 3 licee din județul Ialomița-Liceul Tehnologic «A.I. Cuza» din Slobozia, Liceul Tehnologic Căzănești și Liceul Tehnologic Fetești. Evenimentul este unul recurent și a avut ca obiectiv... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2019, 11:20 (4029 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit aparatură medicală de 5,4 milioane de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit aparatură medicală de 5,4 milioane de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a anunțat oficial recepționarea de aparatură medicală în valoare de 5,4 milioane de lei. Achizițiile au fost derulate cu sprijinul autorităților locale și al Ministerului Sănătății. Prețurile de achiziție au valori exorbitante, iar pentru multe dintre echipamente nu există medici.

Bani cu nemiluita Zestrea de aparatură medicală a Spitalului Județean de Urgență Slobozia s-a îmbogățit începând cu săptămâna trecută. Printre echipamentele achiziționate se numără un mamograf digital de ultimă generație, un aparat mobil care realizează radiografii la... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2019, 10:10 (6158 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șefa Serviciului Administrativ al Primăriei Slobozia, suspectă într-un dosar instrumentat de DIICOT-Structura Centrală

Familia Palantin, din nou în atenția opiniei publice

Șefa Serviciului Administrativ al Primăriei Slobozia, suspectă într-un dosar instrumentat de DIICOT-Structura Centrală

Perchezițiile desfășurate de DIICOT-Structura Centrală în dimineața zilei miercuri, 18 decembrie 2019, la sediul Universității Spiru Haret au ajuns și la Slobozia. Anchetatorii au descins la locuința Ginei Palantin, șefa Serviciului Administrativ al Primăriei Slobozia. Oficialii DIICOT au confirmat informația, explicând faptul că în prezent aceasta este audiată la București, având calitatea de suspect în această anchetă.

Verificările sunt în curs Procurorii DIICOT-Structura Centrală au implicat Universitatea Spiru Haret într-un nou scandal privind modul fraudulos în care profesorii... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2019, 17:05 (19744 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Emilian Barbu, noul subprefect al județului Ialomița

Emilian Barbu, noul subprefect al județului Ialomița

În cadrul unei ședințe, reprezentanții Guvernului României au decis schimbarea din funcția de subprefect al județului Ialomița a Silicăi Vali Tudor. Aceasta a fost înlocuită cu Emilian Barbu, șeful Serviciului Juridic al Primăriei Slobozia. În trecut, acesta a deținut o funcție publică de director în cadrul Prefecturii Ialomița.

Județul Ialomița are un nou subprefect
Guverul Orban a adus noi schimbări în structura de conducere a Prefecturii Ialomița. În cadrul unei ședințe organizată miercuri, 18 decembrie 2019, oficialii Guvernului României au numit un nou subprefect în județul... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2019, 16:50 (7207 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-prefectul Gigi Petre s-a înscris în PRO România

În politică, doar boii sunt consecvenți

Ex-prefectul Gigi Petre s-a înscris în PRO România

În cursul zilei de marți, 17 decembrie 2019, Gigi Petre, fostul prefect al județului Ialomița, a devenit membru al filialei județene PRO România Ialomița. Anunțul a fost făcut în cadrul unei conferințe de presă, organizată la sediul pe care partidul îl are la Slobozia.

«Experiența și vechimea mă fac util!»
În cadrul unei conferințe de presă organizată marți, 17 decembrie 2019, reprezentanții filialei județene a Partidului PRO România au anunțat public faptul că fostul prefect al județului Ialomița, Gigi Petre, a devenit membru al formațiunii politice. Adeziunea a fost semnată... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2019, 11:10 (10316 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul localității Ciochina, amendat cu 20 mii de lei pentru reabilitarea ilegală a grădiniței din comună

Primarul localității Ciochina, amendat cu 20 mii de lei pentru reabilitarea ilegală a grădiniței din comună

Reabilitare cu pro­bleme de legalitate la Grădinița cu Program Normal din localitatea Ciochina. Un control al Inspectoratului de Stat în Construcții Ialomița a scos la iveală faptul că lucrările de reparații începute de autoritățile locale nu aveau autorizație de construire. Reprezentanții administrației locale susțin că nu au știut faptul că au nevoie de un astfel de document pentru a deschide res­pectivul șantier. «Nu știam că ne trebuie autorizația de construire...» a precizat Nicoleta Fotache, viceprimarul comunei Ciochina.

Amenzi pe bandă rulantă Controlul oficialilor Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2019, 10:05 (4778 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 3 ani de așteptare pentru o rampă de acces destinată persoanelor cu handicap

«Faceți o cerere scrisă!»

Slobozia: 3 ani de așteptare pentru o rampă de acces destinată persoanelor cu handicap

Administrația Mocioniu refuză de 3 ani să ofere ajutorul cerut de locatarii unui bloc din Slobozia pentru construirea unei rampe de acces destinate persoanelor cu handicap. Cazul nu este singular. În urmă cu un an, Eolina Pantazi, unul dintre eroii reportajelor ziarului nostru, diagnosticată cu tetrapareză spastică, a solicitat zadarnic construirea din fonduri proprii a unei rampe similare. Sunt doar două cazuri din zecile existente la nivelul orașului. Pentru fiecare dintre acești oameni, administrația Mocioniu are un singur răspuns: «Faceți o cerere scrisă!».

Golgota administrației locale... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2019, 11:05 (7546 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Schimbul de mâine de la «Înălțarea Domnului»

Viitorul începe azi

Schimbul de mâine de la «Înălțarea Domnului»

Nu cer nimănui nimic. Și nu condamnă jungla socială în care trăiesc și pe care se pre­gătesc să o înfrunte. Ovidiu e fotbalist. Bianca va fi ospătar. Florin este deja bucătar. Și toți sunt motivați și încrezători în viitorul lor. Sunt câțiva dintre elevii Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Iar în clase, alături de ei sunt sute de voci, sute de destine pentru care viitorul a început demult.

Șase personalități, o generație
Ne privesc bănuitori și vag interesați. Suntem doar încă o obligație școlară. Dar îi scăpăm de o oră de curs, așa că acceptă să vorbească... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2019, 14:10 (7680 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia, acuzată că ascunde probe în dosarul supermarketului amplasat ilegal

Primăria Slobozia, acuzată că ascunde probe în dosarul supermarketului amplasat ilegal

Scandalul supermarketului amplasat fără acordul locata­rilor la parterul unui bloc, aflat în zona Stadionului «1 Mai» din Slobozia revine în actualitate. Reprezentanții Asociației de Pro­pri­etari 31/U, entitate care administrează imobilul, susțin faptul că oficialii ad­ministrației locale au trimis către in­stanța de judecată documente inexacte cu scopul de a acoperi ilegalitatea pe care au comis-o. Asociația de Proprietari 31/U a inițiat o acțiune în instanță prin care solicită anularea auto­rizației de construire emisă de Primăria Slobozia. De asemenea, administrația locală a fost amendată cu 25 mii de lei de Inspectoratul de Stat în Construcții pentru încălcări ale Legii privind calitatea... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2019, 09:55 (11838 vizualizări - 42 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

bullying-ul instituțional

Săptămâna trecută, o adolescentă de 15 ani din Fetești s-a spânzurat. Relatările celor din jur acre­ditează ideea că a făcut-o din cauza colegilor de clasă care au râs de ea pentru că nu are «haine de firmă». În urmă cu 3 săptămâni, un elev de la Liceul «Grigore Moisil» din Urziceni s-a aruncat de la etaj. Motivul, neconfirmat, e drept, e că niște colegi de clasă și-au bătut joc de el făcându-i avansuri pe un cont de Instagram, ascunși sub poza unei tinere. Și exemplele pot continua la nesfârșit, la Școala «Sfântul Andrei», la Liceul de Arte și oriunde există o școală... E adevărat, însă? E vina acestor copii, ale căror probleme psihice le ascundem sub eticheta bullying-ului? E vina colegilor... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2019, 12:10 (4135 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

 Tonița Manea este noul prefect al județului Ialomița

Guvernul Orban a decis

Tonița Manea este noul prefect al județului Ialomița

Guvernul României a decis în cadrul unei ședințe desfășurată vineri, 13 decembrie 2019, numele noului prefect al județului Ialomița. Este vorba despre Tonița Manea, directorul economic al Casei Județene de Pensii Ialomița. În 2016, aceasta a fost numită, tot prin Hotărâre a Guvernului, în funcția de subprefect al județului.

Tonița Manea revine în cadrul Prefecturii Ialomița
În ședința desfășurată vineri, 13 decembrie 2019, oficialii Guvernului României au schimbat din funcții prefecții și subprefecții din 11 județe. Pentru Ialomița a fost nominalizată în funcția de prefect Tonița... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2019, 15:39 (9099 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Armășești: Zece persoane s-au intoxicat cu fum în propria casă

Armășești: Zece persoane s-au intoxicat cu fum în propria casă

Intervenție în forță a pompierilor și medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița în dimineața zilei de sâmbătă, 14 decembrie 2019, în comuna Armășești. Zece persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce s-au intoxicat cu fum în propria locuință. Opt dintre victime au ajuns la Spitalul Municipal Urziceni.

Transportați de urgență la spital
Cele zece persoane, printre care se numără și copii, locuiesc împreună sub același acoperiș, pe o stradă din comuna Armășești. Se pare că fumul a fost provocat de un generator de curent, folosit pentru iluminatul locuinței.... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2019, 10:32 (3899 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

«Porți deschise» la Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița

Vineri, 13 septembrie a.c., cu ocazia «Zilei Pompierilor din România», militarii ISU Ialomița deschid porțile instituției pentru a marca această sărbătoare. Evenimentul debutează la ora 10,00, iar timp ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 10:15
(6466 vizualizări - 2 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Un copil de 5 ani a incendiat șura!

Lăsat nesupravegheat, un copil de 5 ani din comuna Mihail Kogălniceanu a provocat un incendiu în curtea bunicilor. Micuțul a luat un chibrit și a dat foc furajelor din gospodărie... Flăcările s-au extins ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 09:31
(8695 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: «Țepuit» pe internet

Polițiștii din Fetești trebuie să rezolve cazul unei înșelăciuni în spațiul virtual. Un tînăr din localitate a depus o plîngere la Poliție, după ce a constatat faptul că a fost «țepuit» de cei care i-au ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 09:13
(7750 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mandat european de arestare executat de polițiști

Autoritățile judiciare din Ialomița au reușit să prindă un tînăr de 25 de ani, descoperit pe raza orașului Țăndărei, pe numele căruia autoritățile din Danemarca au emis un mandat de arestare în urma comiterii ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 08:33
(9602 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Lovită pe trecerea de pietoni

Un tînăr de 26 de ani a lovit, în cursul zilei de marți, 10 septembrie a.c., o femeie care traversa regulamentar strada pe trecerea de pietoni. Victima a fost transportată la volan. Șoferul de 26 de ani ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 08:20
(7613 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Pietoni amendați de polițiști

Nu doar șoferii ajungă să fie amendați de polițiștii Serviciului Rutier, ci și pietonii. În cadrul unei acțiuni de amploare demarată de oamenii legii pe raza județului, pietonii care au ignorat zebra au ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 08:10
(7718 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Poliția în acțiune pe străzile județului

Oamenii legii au continuat acțiunile preventive specifice pe raza județului Ialomița. În cursul zilei de miercuri, 10 septembrie a.c., polițiștii au aplicat amenzi cetățenilor certați cu legea. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 07:09
(8273 vizualizări - 0 comentarii)


Hoții își fac de cap la Slobozia. Un magazin de electrocasnice și o grădiniță, jefuite în 72 de ore!

Slobozia este din nou sub asediul hoților. O bandă de suspecți acționează de cîteva zile pe străzile orașului, iar prinderea lor pare imposibilă pentru polițiști. Suspecții au la activ două spargeri, ambele ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2013, 08:37
(11191 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Militar ISU, rănit într-un accident de motocicletă

Slobozia: Militar ISU, rănit într-un accident de motocicletă

Un subofițer din cadrul Serviciului de Descarcerare a fost rănit în noaptea de joi spre vineri, 5/6 septembrie 2013. Militarul conducea o motocicletă, moment în care a pierdut controlul vehiculului și s ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2013, 21:09
(9357 vizualizări - 3 comentarii)


Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România sfătuiește fermierii să-și stocheze recoltele!

«Datorită situației dezastruoase pentru fermieri, privind piața produselor agricole, LAPAR le recomandă producătorilor agricoli să facă tot posibilul să-și stocheze producțiile de grîu, floarea-soarelui ...[citește_toată_știrea]

20 August 2013, 14:56
(10258 vizualizări - 3 comentarii)


Accident rutier grav la Movilița! Un mort și șase răniți...

O persoană a decedat iar alte șase au fost rănite, după ce două autoturisme în care se aflau au intrat în coliziune pe DN2, în apropierea localității Movilița. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei ...[citește_toată_știrea]

20 August 2013, 09:54
(6763 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 201 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 19 august 2013, sînt disponibile 201 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

19 August 2013, 18:37
(10898 vizualizări - 6 comentarii)


Bucu: Beat la volan, a fost prins de radar cu 96 km/h în localitate!

Un bărbat de 61 de ani, din București, a fost înregistrat  de polițiști cu aparatul radar de supraveghere video a traficului rutier în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Bucu cu viteza ...[citește_toată_știrea]

19 August 2013, 18:19
(7864 vizualizări - 1 comentariu)


Tînărul care a produs accidentul de vineri, arestat preventiv pentru 29 de zile!

Judecătoria Slobozia a emis pe numele tînărului de 28 de ani, din Slobozia, cercetat pentru comiterea infracțiunilor de ucidere din culpă, vătămare corporală din culpă, părăsirea locului accidentului fără ...[citește_toată_știrea]

19 August 2013, 17:51
(9334 vizualizări - 1 comentariu)


Borănești: Incendiu de la un foc din curte

Un incendiu a izbucnit în după-amiaza zilei de duminică, 18 august a.c, în gospodăria unui cetățean din localitatea Borănești, după ce proprietarul a făcut focul în curte și l-a lăsat nesupravegheat. În ...[citește_toată_știrea]

19 August 2013, 13:50
(6094 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Grav accident provocat de un tânăr slobozean, beat la volan și cu permisul suspendat! Un mort și doi răniți...

DN21: Grav accident provocat de un tînăr slobozean, beat la volan și cu permisul suspendat! Un mort și doi răniți...

Poliția a fost sesizată vineri, 16 august a.c., în jurul orei 21,00, cu privire la faptul că pe DN21 s-a produs un accident grav. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit ...[citește_toată_știrea]

17 August 2013, 12:38
(11704 vizualizări - 12 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului pentru iulie 2013, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii iulie 2013, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7078 șomeri, din care 1772 șomeri indemnizați, respectiv 5306 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

14 August 2013, 12:53
(5472 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Din nou înșelăciune prin metoda «Accidentul»

O persoană din județul Ialomița a rămas fără o sumă importantă de bani după ce a dat curs solicitării formulate de o persoană necunoscută prin intermediul telefonului. Poliția atrage atenția cu privire ...[citește_toată_știrea]

14 August 2013, 11:31
(10082 vizualizări - 2 comentarii)


Scînteia: S-a înecat în canalul de irigații

Un bărbat de 24 de ani a murit marți seara, 13 august a.c., în jurul orei 21,00, după ce a intrat să se scalde într-un canal de irigații, pe raza localității Scînteia, și nu a mai ieșit. Martorii au sunat ...[citește_toată_știrea]

14 August 2013, 08:27
(10848 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Scânteia înec


Movilița: Accident provocat de o explozie a unui cauciuc

Poliția a fost sesizată marți, 13 august a.c., cu privire la faptul că pe DN2 s-a petrecut un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un bărbat, de 54 de ani, din București, conducea ...[citește_toată_știrea]

13 August 2013, 20:24
(9894 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărire ca în filme la Urziceni

În cursul zilei de marți, 13 august a.c., o patrulă de siguranță publică, aflată în serviciul de patrulare pe Calea București, din Urziceni, a efectuat semnalul regulamentar de oprire pentru un autoturism ...[citește_toată_știrea]

13 August 2013, 19:23
(6720 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Peste 200 de polițiști, în stradă de Sfînta Marie

Peste 200 de polițiști vor fi la datorie, pe timpul manifestărilor prilejuite de Sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului (Sfînta Marie), pentru asigurarea climatului de ordine și siguranță publică. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

13 August 2013, 18:11
(6952 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat mangă la volan

Un tînăr de 24 de ani, din Slobozia, a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism, pe raza localității de domiciliu, sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

13 August 2013, 17:15
(7432 vizualizări - 3 comentarii)


Scandal la un bar din Drăgoești

Polițiștii au reținut marți, 13 august a.c., pe bază de ordonanță de reținere, patru tineri, cu vîrste cuprinse între 19 și 27 de ani, domiciliați pe raza județelor Ialomița și Călărași. Față de aceștia ...[citește_toată_știrea]

13 August 2013, 16:14
(5416 vizualizări - 1 comentariu)


Școlile auto, în atenția inspectorilor ITM Ialomița

În luna iulie 2013, din inițiativa Inspecției Muncii București, s-a desfăsurat în județul Ialomița Campania Națională privind verificarea respectării prevederilor legale referitoare la încheierea și executarea ...[citește_toată_știrea]

12 August 2013, 13:06
(6420 vizualizări - 1 comentariu)


APDRP: Fermele de familie, finanțate prin Măsura 121

Agenția de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit informează potențialii beneficiari ai Programul Național de Dezvoltare Rurală asupra unor noi posibilități de asigurare a cofinanțării private a proiectelor ...[citește_toată_știrea]

12 August 2013, 12:02
(11025 vizualizări - 3 comentarii)


Icoana Maicii Domnului-făcătoare de minuni de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, la Țăndărei

Sîmbătă, 3 august 2013, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, se va purta în procesiune Icoana Maicii Domnului, făcătoare de minuni, de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, pe ...[citește_toată_știrea]

1 August 2013, 18:51
(12378 vizualizări - 11 comentarii)


Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit un incubator!

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit un incubator!

Fundația «Salvați Copiii» a inițiat, alături de o firmă producătoare de apă minerală și băuturi răcoritoare, campania «Îi ajutăm să înflorească». Scopul acestei acțiuni este acela de a dota secțiile de ...[citește_toată_știrea]

1 August 2013, 15:11
(7584 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Tânără de 19 ani, dispărută

Fetești: Tînără de 19 ani, dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că o tînără, de 19 ani, a plecat de la domiciliul său, situat pe raza municipiului Fetești și nu a revenit pînă în prezent. Din ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 15:45
(9981 vizualizări - 4 comentarii)


Gîrbovi: Copil pe bicicletă, acroșat de un autoturism

Poliția a fost sesizată marți, 30 iulie a.c., în jurul orei 11,30, cu privire la faptul că pe raza localității Gârbovi s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 15:03
(8130 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...