Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

 Tonița Manea este noul prefect al județului Ialomița

Guvernul Orban a decis

Tonița Manea este noul prefect al județului Ialomița

Guvernul României a decis în cadrul unei ședințe desfășurată vineri, 13 decembrie 2019, numele noului prefect al județului Ialomița. Este vorba despre Tonița Manea, directorul economic al Casei Județene de Pensii Ialomița. În 2016, aceasta a fost numită, tot prin Hotărâre a Guvernului, în funcția de subprefect al județului.

Tonița Manea revine în cadrul Prefecturii Ialomița
În ședința desfășurată vineri, 13 decembrie 2019, oficialii Guvernului României au schimbat din funcții prefecții și subprefecții din 11 județe. Pentru Ialomița a fost nominalizată în funcția de prefect Tonița... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2019, 15:39 (9099 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Armășești: Zece persoane s-au intoxicat cu fum în propria casă

Armășești: Zece persoane s-au intoxicat cu fum în propria casă

Intervenție în forță a pompierilor și medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița în dimineața zilei de sâmbătă, 14 decembrie 2019, în comuna Armășești. Zece persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce s-au intoxicat cu fum în propria locuință. Opt dintre victime au ajuns la Spitalul Municipal Urziceni.

Transportați de urgență la spital
Cele zece persoane, printre care se numără și copii, locuiesc împreună sub același acoperiș, pe o stradă din comuna Armășești. Se pare că fumul a fost provocat de un generator de curent, folosit pentru iluminatul locuinței.... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2019, 10:32 (3899 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prejudiciu de 21 mii de lei, adus bugetului OCPI Ialomița

Pleacă ai noștri și vin ai lor. Tănase Mihalcea revine la șefia Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița (II)

Prejudiciu de 21 mii de lei, adus bugetului OCPI Ialomița

Proaspăt reconfirmat în funcția de director al Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița, Tănase Mihalcea a cheltuit în timpul mandatului trecut fondurile instituției în scopuri personale. Mai exact, acesta a produs o pagubă de peste 21 mii de lei, după ce a folosit mașinile OCPI Ialomița în deplasări care nu aveau legătură cu serviciul. Totul a ieșit la iveală în urma unei verificări interne care a vizat modul în care a fost consumat combustibilul automobilelor din incinta parcului auto al OCPI Ialomița, în perioada 2013-2016. Potrivit unor documente oficiale, reprezentanții instituției au decis întrunirea unei Comisii speciale care să facă respectivele verificări, în baza unei... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2019, 11:10 (6014 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Un elev al Colegiului Național «Grigore Moisil» Urziceni a încercat să se sinucidă

Bullying-ul face victime în școlile din Ialomița

Un elev al Colegiului Național «Grigore Moisil» Urziceni a încercat să se sinucidă

Fetești: Elevă de 15 ani, spânzurată în magazie

Un tânăr de 18 ani, elev al Colegiului Național «Grigore Moisil» Urziceni, se zbate între viață și moarte la Spitalul de Urgență «Floreasca», după ce s-a aruncat în gol de la balconul apartamentului în care locuiește împreună cu părinții. Deși tot mai multe indicii arată faptul că tânărul ar fi fost victimă a «fenomenului Bullying», reprezentanții unității de învățământ refuză să ia în calcul această ipoteză. De asemenea, procurorii și polițiștii care anchetează cazul încă mai caută probe pentru a stabili ce anume l-a determinat pe tânăr să se arunce în gol... Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița vor demara la rândul lor o anchetă în acest caz. Îngrijorător este faptul că la... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2019, 12:05 (20587 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

UPU-SMURD Ialomița îl sprijină pe dr Raed Arafat

În contextul eventual al încercării de demitere

UPU-SMURD Ialomița îl sprijină pe dr Raed Arafat

Printr-un comunicat de presă, UPU-SMURD Ialomița, prin medicul șef Anca Telehuz, se alătură celorlalte entități de profil care susțin activitatea doctorului Raed Arafat, coordonator al Departamentului pentru Situații de Urgență în cadrul Ministerului Afacerilor Interne. «În calitate de profesioniști, care reprezintă principalele servicii medicale de urgență din România (Unități pentru Primirea Urgențelor, SMURD și Servicii Publice de Ambulanță), în contextul situației create de afirmațiile referitoare la posibila demitere a domnului dr Raed Arafat și riscurile care pot deriva de aici, tragem un semnal de alarmă» se arată în deschiderea comunicatului de presă. De asemenea, același comunicat... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2019, 16:35 (5481 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Biroul Teritorial DIICOT Slobozia are o nouă conducere

Biroul Teritorial DIICOT Slobozia are o nouă conducere

Secția pentru Procurori a Consiliului Superior al Magistraturii a stabilit numele noului șef al Biroului Teritorial al DIICOT din Slobozia. Este vorba despre procurorul Mihaela Burcea, cea care în trecut a condus biroul similar al DIICOT din județul Călărași. Activitatea acesteia în cadrul DIICOT Călărași s-a axat pe linia combaterii traficului de droguri.

Un nou șef la DIICOT Slobozia Funcția de procuror șef al Biroului Teritorial DIICOT din Slobozia a rămas vacantă după ce fostul șef al instituției, procurorul Dan Alexandru Popa, a fost desemnat de Ministerul Justiției să ocupe funcția... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2019, 13:10 (7949 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre vrea să candideze independent oriunde!

Cu dosarul de pensionare pe masă

Prefectul Gigi Petre vrea să candideze independent oriunde!

Prefectul Gigi Petre și-a depus marți, 10 decembrie 2019, dosarul de pensionare. Decizia survine ca urmare a încetării raporturilor de muncă cu instituția pe care a condus-o. Domnia sa a declarat că intenționează să candideze ca independent la Alegerile Locale din 2020: «Voi candida peste tot unde legea îmi permite! Cel puțin așa gândesc acum!».

Cel mai inteligent cedează Prefectul Gigi Petre a decis să se pensioneze. El susține că face acest lucru ca urmare a faptului că începând cu 10 decembrie 2019 «raporturile de muncă» dintre el și Ministerul Administrației și Internelor... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 17:10 (8379 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Vietnamezii

Muncitori străini pe canalele de irigații din Ialomița

Vietnamezii

Canalele de irigații din Ialomița sunt reabilitate cu forță de muncă din Vietnam. Ei lucrează încă din vara acestui an, iar lucrările vor fi finalizate în 2020. Firma angajatoare vine din Slatina, se numește SCADT și este «controlată» de Ion Toma, fost parlamentar de Ialomița. Beneficiarul acestor lucrări este Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare (ANIF), iar primele investiții au fost demarate în județele Vaslui, Brăila, Ialomița și Călărași.

În locul nostru, de astă vară În timp ce ialomițenii pleacă la căpșuni în Spania și Italia, forța de muncă străină își face loc pe piața... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 14:25 (4877 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierul local Nicu Pericli, acuzat că a bătut un angajat

A câta oară?

Consilierul local Nicu Pericli, acuzat că a bătut un angajat

Controversatul consilier local al Sloboziei, Nicu Pericli, este în centrului unui nou scandal public. Acesta este acuzat de un fost angajat că l-ar fi bătut în plină stradă, după ce omul a cerut salariul restant. Totodată, un alt fost angajat l-a acționat în instanță pentru neplata veniturilor salariale. În replică, Nicu Pericli a refuzat să recunoască faptul că și-ar fi lovit angajatul, precizând că bărbatul i-ar fi furat piese de la autobuzele pe care trebuia să le repare. Cazul se află acum în anchetă la Poliția Municipiului Slobozia și Inspecto­ratul Teritorial de Muncă Ialomița.

Lovit cu pumnii și picioarele... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 10:05 (7536 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița există 8000 de copii nevaccinați

În Ialomița există 8000 de copii nevaccinați

Situație îngrijorătoare în Ialomița. Peste 8000 de copii cu vârste cuprinse între 0 și 14 ani sunt nevaccinați în momentul de față. Po­trivit datelor furnizate de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița, aceștia nu au fost imunizați impotriva niciunei afecțiuni. Oficialii instituției au explicat faptul că principalul motiv îl reprezintă refuzul părinților de a accepta vac­cinarea copiilor. Mai mult, la nivelul județului, copiii nevaccinați sunt împărțiți în 5 zone de risc.

Risc mare de îmbolnăvire
Începând cu primele luni de viață și până aproape de anii adolescenței, un copil... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2019, 14:20 (3336 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Pericol de explozie la blocul G8

Risc crescut de explozie la blocul G8 din Slobozia, generat de o butelie cuprinsă de flăcări. Din fericire, pericolul a fost rapid îndepărtat prin intervenția promptă a pompierilor. Imobilul a mai suferit o deflagrație în primăvara anului 2014, tot din cauza unei butelii. În urma respectivului incident, un tânăr a murit.

Intervenție contratimp
Incendiul a fost localizat la etajul al treilea al blocului G8, în garsoniera locuită de un bărbat de aproximativ 60 de ani. Vecinii omului au observat un fum negru care ieșea din casă și au sunat de urgență la 112. La fața locului au intervenit... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2019, 13:44 (5299 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii DIICOT cer pedepse mai aspre pentru traficanții de copii din Țăndărei

Procurorii DIICOT cer pedepse mai aspre pentru traficanții de copii din Țăndărei

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitatre Organizată și Terorism (DIICOT) cer judecătorilor Curții de Apel Târgu Mureș schimbarea încadrării juridice a faptelor reținute în cazul traficanților de copii din Țăndărei. Surse judiciare au explicat faptul că anchetatorii solicită reținerea unor forme agravante ale infracțiunilor de «trafic de minori», «spălare de bani» și «constituire a unui grup infracțional», pentru care cei 25 de inculpați ai cauzei au fost cercetați și judecați în primă instanță. La Tribunalul Harghita, acolo unde a debutat procesul, traficanții de minori au fost achitați de către judecători, aceștia invocând un articol din Codul Penal potrivit căruia... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2019, 09:50 (9334 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moraru-omul și opera (VII)

Moraru-omul și opera (VII)

Periplul nostru prin viața publică a președintelui Victor Moraru continuă. În această săptămână vom reaminti opiniei publice ialomițene care sunt costurile suportate de contribuabili pentru construirea imaginii publice a acestuia. Valoarea estimată a acestora se ridică la 1,5 milioane de lei. Dar, ca orice investiție, există și costuri ascunse, pe care încercăm să le detaliem cât mai bine posibil.

Curat ilegal, coane Morarule! Așa cum precizam încă de săptămâna trecută, președintele Moraru a cheltuit banii contribuabililor pentru ima­ginea sa publică încă de pe vremea când era doar... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2019, 14:10 (3005 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

reprezentativitate

Alegerea primarilor într-un singur tur de scrutin avantajează evident edilul aflat în funcție și, automat, favorizează partidul pe care acesta îl reprezintă. Până la Alegerile Locale din 2008 inclusiv, primarii se alegeau în două tururi de scrutin, Alegerile Locale din 2012 și 2016 consemnând revenirea la alegerea edililor într-un singur tur. USR a depus un proiect de modificare a legislației și reve­nire la sistemul celor două tururi pentru alegerea primari­lor, însă a fost respins zilele trecute. Am făcut aceste refe­riri întrucât, discutând despre alegerea edililor într-un singur tur de scrutin, vorbim despre o reprezentativitate scă­zută a aleșilor, ajungându-se chiar ca anumiți primari să... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2019, 15:50 (5256 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Matematicienii Liceului Tehnologic «A.I. Cuza»

Viitorul începe azi

Matematicienii Liceului Tehnologic «A.I. Cuza»

Adrian Irimia Nicolae și Andrei Florin Tudorie sunt olimpici la Mate­matică în cadrul Liceului Tehnologic «A.I. Cuza». Dar nu vor deveni niciodată matematicieni. Unul își dorește să fie fermier, iar celălalt designer 3D pentru aeronave... Sunt vocea unei generații despre care nu știm decât clișeele obișnuite: nu învață, nu au modele, nu sunt buni de nimic, sunt elevii unui liceu slab. Adrian și Andrei ridică din umeri, nepăsători. Ei știu că adevărul e altul...

Olimpici la Matematică Liceul Tehnologic «A.I. Cuza» e celebru pentru TEHNOCUZ, echipajul care a luat un premiu național pentru... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2019, 12:10 (5622 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia preia controlul asupra Primăriei

După 3 ani de figurație politică

Consiliul Local Slobozia preia controlul asupra Primăriei

bonus: Un parc de 450 mii de lei la Slobozia

Ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia de la sfârșitul săptămânii trecute reprezintă un precedent administrativ. Pentru prima oară în decursul manda­tului primarului Adrian Mocioniu, consilierii locali pre­zenți au votat la unison în inte­resul slo­bozenilor. Proiectul de hotărâre care a generat acest consens este cel privind «retra­gerea dreptului de administrare a cimitirelor umane în munici­piul Slobozia, deținut de socie­tatea Servicii Publice Slobozia SRL». Pe ordinea de zi a ședinței s-au mai aflat și alte proiecte de hotărâre de interes pentru opinia publică locală.

Un proiect moșit pe genunchii lui Paros... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2019, 19:05 (6597 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Tănase Mihalcea revine la șefia Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița

Pleacă ai noștri și vin ai lor

Tănase Mihalcea revine la șefia Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița

La aproape 3 ani de la înlocuirea sa din funcție, Tănase Mihalcea revine în funcția de director al Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița. Potrivit unor surse politice, Tănase Mihalcea a fost readus în fruntea instituției chiar de către deputatul liberal Gheorghe Tinel. «Numirea mea s-a făcut de la Agenție, de la București...» a declarat Tănase Mihalcea în prima lui zi de muncă ca director.

Se întorc ai lor, niciodată ai noștri De joi, 5 decembrie 2019, Tănase Mihalcea s-a întors în fotoliul de director al Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2019, 19:10 (19012 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Șase ialomițeni, dați în urmărire de Poliția Română

Șase ialomițeni, dați în urmărire de Poliția Română

Potrivit informațiilor publice oferite de Poliția Română, șase ialomițeni sunt căutați de autoritățile judiciare pentru a fi trași la răspundere penală ca urmare a infracțiunilor pe care le-au comis. În toate cazurile, aceștia au fost condamnați definitiv la pe­depse cu executare. Cel mai tânăr ialomițean dat în urmărire gene­rală de polițiști se numește Cosmin Badea, are 32 de ani și are do­miciliul în municipiul Urziceni. Acesta se sustrage executării unui mandat de arestare preventivă emis de Tribunalul Ilfov pe numele său în 2017, privind comiterea infracțiunii de «tentativă la omor». De asemenea, numele acestuia apare în alte două dosare penale privind comiterea infracțiunilor de... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2019, 13:05 (4641 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Elevii care se reîntorc la școală

Viitorul începe azi

Elevii care se reîntorc la școală

bonus: opinii de dascăl

Se spune despre liceenii de azi că sunt dezinteresați, fără o țintă în viață și fără modele de urmat. Nimic mai fals! O demonstrează doi dintre elevii Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia care au acceptat să se lase intervievați de reporterii ziarului nostru... Ion Cristian Ionel continuă liceul după profesională, iar Geanin Marian Pantilie s-a întors la școală renunțând la anturajul său de adolescent rebel. Au fost de acord să vorbească în numele generației pe care o reprezintă și susțin că «școala este un rău necesar...».

Elevi care simt responsabilitatea vieții Ion ... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2019, 09:50 (6452 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cămătar din Borănești, arestat preventiv pentru 30 de zile

Cămătar din Borănești, arestat preventiv pentru 30 de zile

Un tânăr de 30 de ani, domiciliat în comuna Borănești, a fost arestat preventiv pentru 30 de zile. Solicitarea a fost făcută de procurorii Parchetului de pe lângă Ju­de­cătoria Urziceni, inculpatul fiind acuzat de «cămătărie» și «șantaj». Victimele care au stat de vorbă cu anchetatorii au preci­zat faptul că au fost amenințate și chiar bătute pentru a înapoia dobânzile cerute de cel de la care au împrumutat sume de bani.

11 luni de verificări Potrivit actelor de urmărire penală ale procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, în perioada ianuarie-noiembrie 2019, inculpatul... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2019, 14:05 (6307 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
318 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 179 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13907, fiind înregistrate 179 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 16:40
(7878 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției Rutiere

Luni, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița polițiștii rutieri au acționat pentru preveniea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere dar și pentru verificarea transportului rutier ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 15:25
(2690 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea interdicțiilor în localitățile carantinate

Luni, 11 octombrie a.c., au continuat acțiunile desfășurate de personalul MAI, la nivelul județului Ialomița, în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Forțele de Ordine Publică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 15:10
(8231 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență la nivelul întregii societăți de miercuri, 12 octombrie 2021, orele 14,00, până miercuri, 13 octombrie 2021, orele 16,00, ca urmare a atenționărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 14:55
(9764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,39%, rata șomajului în luna august 2021

La sfârșitul lunii august 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4091 șomeri (din care 1844 femei), rata șomajului fiind de 4,39%, cu 0,26 puncte ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2021, 12:40
(9466 vizualizări - 0 comentarii)


Minor din Bărbulești, «șofer» de ocazie

Duminică, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat, în flagrant, un minor în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 18:05
(4513 vizualizări - 0 comentarii)


Constănțean surprins băut la volan pe străzile Sloboziei

Duminică seara, 10 octombrie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce efectuau acțiuni de control al traficului pe raza municipiului Slobozia, au observat, pe bulevarul ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:25
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

La sfârșit de săptămână au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Peste 700 de persoane au fost verificate dacă respectă ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:20
(8839 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 221 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13728, fiind înregistrate 221 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 17:05
(7564 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Movila

Accident la Movila

Sâmbătă, 9 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna Movila. În eveniment ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 12:50
(2097 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila accident


APIA efectuează plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură aferentă trimestrului II 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a demarat plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură, aferentă cantităților de motorină ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2021, 12:25
(6481 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 139 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13507, fiind înregistrate 139 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2021, 17:05
(4948 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 148 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13368, fiind înregistrate 148 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2021, 16:40
(3913 vizualizări - 2 comentarii)


Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița: «Donează sânge, salvează o viață!»

Jandarmii ialomițeni s-au alăturat campaniei «Donează sânge, salvează o viață!», desfășurată la nivel național de către Jandarmeria Română. Astfel, vineri, 8 octombrie a.c., reprezentanții Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 19:45
(9002 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 152 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13220, fiind înregistrate 152 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:50
(7423 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În noaptea de joi spre vineri, 7/8 octombrie 2021, în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Secției Nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată, în timp ce acționau pe raza comunei Sărățeni în vederea reducerii ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:25
(1720 vizualizări - 1 comentariu)


Razie de prevenire la Slobozia

Razie de prevenire la Slobozia

Întrucât în municipiul Slobozia rata de incidență se ridică la o valoare de peste 9 la mia de locuitori, forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 7 octombrie a.c., pentru prevenirea răspândirii ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 16:10
(4199 vizualizări - 2 comentarii)


Incendii la Fetești și Bordușelu

Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească a unui feteștean. Două echipaje de pompieri cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 12:55
(4178 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pisică salvată de pompieri

Joi, 7 octombrie a.c., pompierii din Fetești, cu mijloacele din dotare, au intervenit pentru salvarea unei pisici. Patrupedul căzuse într-o fosă septică, adâncă de aproximativ 2 metri. ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2021, 12:45
(3582 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Concursuri din sursă externă la Inspectoratul pentru Situații de Urgență și Inspectoratul de Jandarmi Județean

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița și Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița organizează concursuri din sursă externă. În cadrul ISU Ialomița sunt disponibile 8 posturi ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 19:30
(19141 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 169 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 13068, fiind înregistrate 169 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 16:30
(2869 vizualizări - 0 comentarii)


Maltezi: Sancționată pentru că a încălcat măsura izolării

Polițiștii ialomițeni au aplicat o sancțiune pe numele unei tinere din localitatea Maltezi, care a încălcat măsura izolării, stabilită de Direcția de Sănătate Publică Ialomița. În ziua de miercuri, 6 octombrie ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 15:30
(3798 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru încălcarea regulilor de circulație

Miercuri, 6 octombrie, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat acțiuni punctuale pentru creșterea gradului de disciplină rutieră, pentru prevenirea și combaterea încălcării normelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 15:15
(7860 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Recomandări privind folosirea tehnologiei ca mijloc de protecție împotriva COVID-19

Creșterea îngrijorătoare a ratei de infectare și evoluția constantă a valorii incidenței cazurilor confirmate cu COVID-19 ne determină să lansăm un apel către toți cei interesați, în sensul limitării activității ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2021, 14:45
(9053 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsurile de protecție sanitară, verificate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au continuat, în sistem integrat, acțiunile de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, în scopul prevenirii răspândirii virusului COVI ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 19:05
(6853 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12899, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 16:30
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Copil acroșat de un autoturism

Marți, 5 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Condeești, un autoturism ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2021, 12:35
(3169 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Conducea fără drept, cu permis susceptibil a fi fals

Luni, 4 octombrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, un bărbat din Mangalia, în timp ce conducea un autoturism cu permis susceptibil a fi fals. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 19:45
(2274 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Tânăr căzut într-o fântână

Pompierii din Slobozia au intervenit marți, 5 octombrie a.c., pentru salvarea unui bărbat, în vârstă de aproximativ 33 de ani, căzut într-o fântână în localitatea Andrășești. La locul intervenției a venit ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 19:30
(2164 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reglementări normative privind circulația trotinetelor electrice

Marți, 5 octombrie a.c., în ședința de Guvern a fost adoptată Hotărârea de Guvern pentru modificarea și completarea Regulamentului de aplicare a Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 195/2002, privind ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 18:40
(4569 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...