Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Patru copii din Gheorghe Doja vor fi preluați de Stat

Neglijați de familie

Patru copii din Gheorghe Doja vor fi preluați de Stat

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița cer instanței de judecată emiterea unui ordin de executare, pentru a prelua în sistemul de protecție patru minori, din comuna Gheorghe Doja, neglijați de părinți. Copiii locuiesc alături de mamă și doi frați majori în condiții greu de descris în cuvinte. Pe lângă sărăcia lucie în care sunt obligați să trăiască, minorii nu au fost lăsați de mamă să meargă la școală. Mai mult, aceștia au semănat groaza printre vecini. Cazul este cunoscut de autoritățile locale de foarte mult timp, dar nu au fost lăsate să inter­vină chiar de către primarul localității Gheorghe Doja. Contactat telefo­nic pentru a oferi un punct... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2019, 11:05 (6820 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Amara, la un pas de a 52-a ediție a «Trofeului Tinereții»

Amara, la un pas de a 52-a ediție a «Trofeului Tinereții»

Anul acesta, Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara se va desfășura în perioada 3-4 august 2019. Organizatorii estimează că vor cheltui aproximativ 450 mii de lei pentru susținerea lui. În competiție s-au înscris 12 concurenți, printre care și doi ialomițeni, Alina Nădrag și Eleonora Filipoiu.

Nimic nou sub soarele Festivalului
Amara se pregătește pentru cea de a 52-a ediție a Festiva­lului «Trofeul Tinereții». Potrivit organizatorilor, ediția de anul acesta se va desfășura în condiții similare cu cele de anul trecut. Valoarea cheltuielilor estimate pentru susținerea Festivalului... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2019, 14:40 (6065 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Mobilier urban mobil» în Piața Revoluției din Slobozia

Lifting administrativ

«Mobilier urban mobil» în Piața Revoluției din Slobozia

Administrația locală din Slobozia a decis să îm­bunătățească proiectul investițional din Piața Revoluției. Una dintre soluții o reprezintă achiziționarea de «mobilier urban mobil», care să dinamizeze spațiile libere și să transforme zona într-una atractivă pentru slobozeni. «Este o inițiativă a unei firme private pe care vrem să o mediatizăm... Ne preocupă ideea amplasării de „mobilier urban mobil“ în Slobozia!» a argumentat inițiativa primarul Adrian Mocioniu.

Lipsa de soluții naște idei
Finalizarea lucrărilor în Agora din Piața Revoluției a generat o nouă pro­blemă pentru administrația... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2019, 10:50 (6049 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Doar 30,3% dintre profesorii din Ialomița au primit note de trecere

Procent de promovare scăzut la Titularizare

Doar 30,3% dintre profesorii din Ialomița au primit note de trecere

Marți, 23 iulie 2019, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele preliminarii la Titularizare 2019. Datele oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată că procentul de promovare obținut anul acesta a fost mai mic decât anul trecut...

Note mici la Titularizare Statisticile Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că, la nivelul județului, 267 candidați dintre cei 281 au fost admiși să susțină proba scrisă la Titularizare. Dintre aceștia, doar 40 au reușit să obțină note peste 7 și să fie considerați «admiși». Cei mai mulți dintre aceștia au avut rezultate sub pragul... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2019, 20:15 (18276 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara, stațiunea care plânge/râde cu un ochi

Amara, stațiunea care plânge/râde cu un ochi

Despre Amara nu s-a mai auzit nimic de anul trecut, de când inspectorii PRO au declarat-o «pe moarte» după un raid prin stațiune... Atunci, primarul Ion Măiță promitea că «se vor lua măsuri și se va rezolva!». La un an distanță, stațiunea e la fel, iar administrația locală are alte priorități... Trebuie să cheltuie 25 milioane de lei în următorii 2 ani din fonduri europene pentru reabilitarea plajelor «Zorilor» și «Perla». Ce se întâmplă anul ăsta nu mai contează...
La pas prin stațiune Stațiunea Amara începe «la căsuțe». Căsuțele sunt vechi și emană miros de rânced, dar au rămas la mare căutare... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2019, 14:40 (7619 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas încearcă redeschiderea Combinatului Chimic din Slobozia

Pentru a doua oară anul acesta

Chemgas încearcă redeschiderea Combinatului Chimic din Slobozia

Reprezentanții Chemgas inten­țio­nează să redeschidă Combinatul Chimic pe care îl administrează la Slobozia. Fără ca autoritățile competente să fie anunțate, foștii salariați ai colosului industrial ar fi primit notificări prin care li se oferă noi locuri de muncă și plata salariilor restante. O primă în­cercare de a porni instalațiile a fost semnalată la începutul acestui an însă, din motive necunoscute, nu s-a mai concretizat. Chemgas are o datorie de peste 8 milioane de euro și este im­plicată în peste 100 de acțiuni civile.

Situație incertă Primele vești cu privire la redes­chi... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2019, 11:05 (6425 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Centru socio-cultural marca PS Vincențiu

Preasfințitul, mai aproape de Dumnezeu

Centru socio-cultural marca PS Vincențiu

Episcopia Sloboziei și Călărașilor are în administrare o nouă clădire, iar «fosta cantină a partidului» va avea un nou domeniu de activitate. Viitorul Centru Socio-Cultural va găzdui ateliere pentru seminariști și activități sociale și culturale...

«Fosta cantină a partidului» a ajuns în administrarea Episcopiei
Zilele trecute, anunțul intitulat «PUD Centru Socio-Cultural» a fost făcut pu­blic. Episcopia Sloboziei și Călărașilor, în calitate de inițiator și beneficiar al proiectului, și-a anunțat public intenția de elaborare a unui Plan Urbanistic Detaliat referitor la «fosta... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2019, 14:25 (11868 vizualizări - 40 comentarii)

EVENIMENT

Angajații Primăriei încasează ilegal sporuri pentru Controlul Financiar Preventiv

Curat murdar, coane Mocioniule!

Angajații Primăriei încasează ilegal sporuri pentru Controlul Financiar Preventiv

Raportul Camerei de Conturi Ialomița care urmează să fie prezentat Consiliului Local Slobozia la sfârșitul lunii iulie 2019 reflectă grave încălcări ale Legii 161, privind unele măsuri pentru asigurarea transparenței în exercitarea funcțiilor publice. Potrivit concluziilor, mai mulți funcționari publici din Primăria Slobozia au exercitat Controlul Financiar Preventiv la entități publice fără a avea acest drept. Unii dintre ei au încasat sporuri de 25% de la fiecare dintre aceste entități supervizate. Această stare de fapt a fost constatată și în rapoartele anterioare ale Camerei de Conturi, din anul 2013 și până în prezent.

Legea există ca să fie încălcată... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2019, 10:50 (12483 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

6 proiecte, un singur om

Autoritățile din Mihail Kogălniceanu contribuie la bunăstarea comunei

6 proiecte, un singur om

Primarul comunei Mihail Kogălniceanu «face și reface». În prezent, edilul are 6 proiecte în derulare pentru comuna pe care o conduce. Și vrea mai mult! «Este o comună tânără! Este normal să fac cât mai multe pentru locuitorii acesteia. Atâta timp cât Uniunea ne dă bani, eu încerc să îi iau... Profit de fiecare opor­tunitate de a atrage fonduri!» susține Alexandru Dinu, primarul comunei Mihail Kogălniceanu.

Fonduri pentru viitorul tinerilor
Aflat în funcția de conducere a comunei Mihail Kogălniceanu timp de 4 mandate, primarul Alexandru Dinu încearcă să atragă cât mai multe fonduri... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2019, 16:20 (4620 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Generația care schimbă viitorul azi

Generația care schimbă viitorul azi

Andreea, Iulia și Radu sunt trei tineri din Slobozia. Dorința de implicare, de afirmare și de schimbare în bine a comunității locale i-a determinat pe aceștia să înființeze Asociația «Cell». Astăzi, ei sunt cei mai tineri antre­prenori ai municipiului. «Prin intermediul Asociației „Cell“ încercăm să îi ajutăm pe tineri să își descopere calea și să o urmeze. Am vrut să facem o schimbare și să demonstrăm că afirmația „Cei mai tineri nu pot face nimic în comunitate“ este falsă!» susțin membrii echipei.

Schimbarea este în noi
Asociația «Cell» a luat naștere de puțin timp din dorința... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2019, 14:50 (4784 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte demne de o comună europeană

Se întâmplă la Sărățeni

Proiecte demne de o comună europeană

Autoritățile locale din comuna Sărățeni sunt pe cale să finalizeze 3 proiecte importante menite să aducă comuna la standarde europene. În­cepute cu mai bine de 2 ani în urmă, fondurile celor 3 pro­iecte provin de la Progra­mului Național de Dezvoltare Locală 2. Însa asta nu e tot! Primarul Eugen Tocileanu dorește să construiască și o grădiniță pentru 50 de copii.

În rând cu lumea La Sărățeni, primarul Eugen Tocileanu se luptă pentru a avea o comună europeană. Acesta își dorește ca proiectele aflate în derulare, cu finanțare prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2, să fie finalizate... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2019, 11:20 (5462 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pepenii, un pericol pentru sănătatea ialomițenilor

Pepenii, un pericol pentru sănătatea ialomițenilor

Răcoritori, dar periculoși pentru sănătate! Este vorba despre pepenii care se vând în această perioadă în piețe sau la marginea drumurilor publice din Ialomița. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia confirmă informațiile potrivit cărora mai mulți pacienți au avut nevoie de îngrijiri medicale după ce au mâncat pepeni. Printre cei tratați de specialiști s-au numărat și copii.

Atenție la ce mâncați! Considerați vedetele verii, pepenii pot fi un real pericol pentru sănătatea consumatorilor. Toate acestea pentru că, aflați în goana după profit, producătorii chimizează fructele... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2019, 18:25 (13589 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Performanțe tratate cu indiferență la Clubul Sportiv Școlar Slobozia

Performanțe tratate cu indiferență la Clubul Sportiv Școlar Slobozia

Un grup de părinți ai căror copii sunt legitimați la Secția de Scrimă a Clubu­lui Sportiv Școlar reclamă indiferența instituției față de performanțele spor­tivilor. Oamenii au făcut mai multe sesizări prin care acuză faptul că șofe­rul CSS Slobozia îi obligă pe micii sportivi să meargă cu taxiul către sălile unde se desfășoară com­petițiile în loc să le asigure transportul. Părinții susțin și faptul că participarea la concursuri se face exclusiv pe banii lor!

Campioni cu mâinile goale
La Secția de Scrimă a Clubului Sportiv Școlar Slo­bozia sunt legitimați 20 de sportivi. În luna... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2019, 14:55 (6687 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal penal în Parohia Cojești a Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Scandal penal în Parohia Cojești a Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Acuzații grave aduse la adresa preotului din Parohia Cojești a Episcopiei Sloboziei și Călărașilor. Numele duhovnicului apare într-o plângere penală înaintată organelor de cercetare penală din județul Călărași, de către meșterul care a realizat Biserica de lemn a comunității. Originar din Maramureș, omul a reclamat în respectivul document că a fost înșelat de preot, nefiindu-i achitați toți banii pentru lucrarea executată. Biserica de lemn de la Cojești a fost sfințită în 2015 de Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor.

«Țeapă» de manual Inițiatorul proiectului ... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2019, 10:50 (9522 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița scoate la concurs 143 de catedre titularizabile

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița scoate la concurs 143 de catedre titularizabile

Miercuri, 17 iulie 2019, profesorii din Ialomița au susținut proba scrisă la Titularizare. Pentru anul în curs, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a scos la concurs 143 de catedre ti­tularizabile. De remarcat că, pentru discipline precum Biologie, Istorie sau Geografie nu au fost scoase la concurs posturi...

Situația posturilor titularizabile Pentru etapa din acest an a Titularizării, datele Inspectora­tului Școlar Județean Ialomița arată că s-au înscris 281 de profesori. Dintre aceștia, la proba scrisă, au fost admiși 267. În 2019, Inspectoratul Școlar Județean în Ialomița a scos... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2019, 19:10 (3840 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un nou conflict de muncă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un nou conflict de muncă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Sindicaliștii SANITAS-filiala Ialomița atrag atenția cu privire la izbucnirea unui nou conflict de muncă în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Aceștia reclamă public faptul că printr-o decizie a conducerii instituției, îngrijitoarele nu mai prestează activitate în incinta unității medicale după orele 22,00. Măsura adoptată de managerul Mariana Iancu afectează, în primul rând, veniturile salariale ale îngrijitoarelor, cât și acti­vitatea în cadrul unității medicale pe timp de noapte.

Val de reclamații la sindicat Reprezentanții sindicatului SANITAS-filiala Ialomița susțin... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2019, 16:40 (9409 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

173 de persoane au susținut din nou examenul

Bacalaureat 2019 în Ialomița

173 de persoane au susținut din nou examenul

Luni, 8 iulie 2019, Ministerul Educației a făcut publice re­zultatele parțiale la Baca­laureat 2019. Po­trivit datelor oferite, 4 elevi ialomițeni au obținut medii de 10. Toto­dată, dintre cei 1704 elevi înscriși, 173 au fost din seria anterioară. Cei mai mulți candidați care susțin pentru cel puțin a doua oară exa­me­nul provin de la Liceul Tehnologic «Sfânta Ecaterina» Urziceni.

A doua șansă la Bacalaureat Examenul de Bacalaureat este unul dintre cele mai importante examene din viața fiecărei persoane. Acesta reprezintă înche­ierea unui capitol important din viața de elev, liantul... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2019, 14:35 (3179 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Poliția Locală, acuzată că protejează scandalagiii

Conflict la blocurile UGIRA din Slobozia

Poliția Locală, acuzată că protejează scandalagiii

În fiecare vară, conflictele dintre locatarii blocurilor UGIRA și cei ai blocurilor din jur se acutizează. Anul acesta, pe lângă scandalagii, oamenii i-au reclamat și pe polițiștii comunitari. Ei îi acuză pe polițiști că protejează scandalagiii și îi deconspiră pe cei care reclamă. «Am primit amenin­țări la 5 minute după ce am sunat la Poliție, iar a doua zi m-am trezit cu cauciucurile de la mașină sparte. Mi-e frică să mai stau în casă!» Și scandalurile sunt la ordinea zilei...

Poveste fără sfârșit De când e lumea și pământul, nemul­țumirile între vecini au existat și nu au putut fi... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2019, 11:10 (10025 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

gardienii «sistemului»

«Sistemul» este un fel de lanț trofic, controlat în punctele de convergență ale intereselor civice de către funcți­onari. În fața acestora nu rezistă cei puternici, cei care au principii... Doar cei care se adaptează! O amică ne-a povestit radiind că a depus un dosar la Primărie. Funcționara a întâmpinat-o spunând: «Sigur nu aveți toate documentele!». «Le am...» a bravat solicitanta noastră. «Autorizație?», «Da!», «Certificat?», «Este!», «Chitanță!», «Tocmai am plătit-o!», «Copie la scara 1 pe 200?», «Vă uitați la ea...», «Vă trebuie și una la scară 1 pe 500...», «Știu, iat-o!». Într-un final, după 20 de minute de verificări, vizibil frus­trată că nu a reușit să-și de­monstreze superioritatea... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2019, 18:20 (3401 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

S-au terminat fondurile pentru stimularea forței de muncă în județul Ialomița

S-au terminat fondurile pentru stimularea forței de muncă în județul Ialomița

Ialomița a rămas fără fonduri pentru sti­mularea forței de muncă. Mai mulți angajatori au fost înștiințați prin adrese oficiale de către reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița cu privire la faptul că nu există bani pentru stimulentele financiare acordate de stat în momentul în care aceștia angajează șomeri care au împlinit peste 45 de ani. Lipsa fondurilor a fost sesizată și în cazul subvențiilor acordate tine­rilor absolvenți de licee sau facultăți. Contactați telefonic, reprezentanții Ministerului Muncii, au refuzat să ofere un punct de vedere oficial cu privire la această situație.

S-au terminat fondurile... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2019, 10:55 (4320 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
306 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22867 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19776 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15769 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22896 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23187 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14281 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18050 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15520 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13211 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20084 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24930 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23885 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22047 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23827 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13006 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24165 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12121 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21692 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25930 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23274 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22058 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15347 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15598 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13022 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste 20000 de lei de la Poliția Rutieră

În ultimele 24 de ore, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(12851 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, ploșniță la grâu!

Atenție, ploșniță la grîu!

«Unitatea Fitosanitară Ialomița atenționează toți producătorii agricoli din județ să-și controleze culturile de grîu pentru determinarea adulților de ploșniță cerealelor» atenționează directorul Maria ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 11:36
(26941 vizualizări - 1 comentariu)


Trupul neînsuflețit al unui bărbat dispărut, recuperat din râul Ialomița

Trupul neînsuflețit al unui bărbat dispărut, recuperat din rîul Ialomița

Joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 13.30, după o săptămînă de la data dispariției, trupul bărbatului a fost văzut de localnici în albia rîului, la aproximativ 3 km în aval de locul unde a căzut în apă ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 11:00
(16294 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat de la magazin un cuțit de vînătoare

În după-amiaza zilei de marți, 27 aprilie, Poliția Slobozia a fost sesizată de reprezentanții unei firme de pază despre faptul că un tînăr necunoscut a furat un cuțit de vînătoare dintr-un magazin de profil ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:51
(17772 vizualizări - 0 comentarii)


Trei șoferi penali

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au întocmit două dosare penale pe numele unor cetățeni care au fost depistați conducînd autoturisme pe drumurile publice, deși nu posedă permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:51
(26440 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni pentru siguranța elevilor

Miercuri, 27 aprilie în intervalul orar 10,00-18,00, polițiștii feteșteni, în colaborare cu jandarmi și polițiști de Frontieră au acționat în zona unităților de învățămînt din municipiu, avînd ca obiectiv ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:51
(23722 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...