Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Investiție în asistență socială la Țăndărei

Investiție în asistență socială la Țăndărei

Fosta Școală Nr. 2 din Țăndărei, aflată în Cartierul Strachina pe șoseaua către Slobozia, va fi transformată în Centru de Servicii Sociale, destinat persoanelor în vârstă din oraș. Inițiativa aparține administrației locale, care are în plan să modernizeze clădirea ruinată cu ajutorul unor fonduri oferite de autoritățile din Norvegia.

Sprijin pentru vârstnici
În momentul de față, la Țăndărei există un centru dedicat persoanelor în vârstă, amplasat în imediata apropiere a gării din oraș. Căminul pentru bătrâni se află în administrarea Consiliului Local Țăndărei și dispune de 20... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2019, 13:20 (2929 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a cheltuit 260 mii de lei pentru locurile de joacă

Primăria Slobozia a cheltuit 260 mii de lei pentru locurile de joacă

Într-o perioadă de un an, Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia a reușit modernizarea a 12 locuri de joacă. În ceea ce privește cheltuielile, doar covoarele cauciucate au costat 260 mii de lei... «Este imposibil să reamenajezi toate cele 36 de locuri de joacă ale Sloboziei într-un an! Sperăm ca până în decembrie să mai mo­dernizăm 5-6 parcuri...» susține Valeriu Roșca, directorul Direcției de Admi­nistrare a Domeniului Public Slobozia.

Operațiunea «locuri de joacă moderne» s-a blocat
Direcția de Administrare a Dome­niului Public Slobozia a demarat anul trecut o... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2019, 12:10 (4488 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi, ANULATE de instanță

Dosarul «Mită pentru BAC 2012»

Diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi, ANULATE de instanță

La 7 ani de la izbucnirea scandalului «Mită pentru BAC 2012», judecătorii din Slobozia au decis să anuleze diplomele de Bacalaureat pe care absolvenții le-au obținut după ce au dat șpagă profesorilor. Solicitarea privind desființarea documentelor a fost făcută de procurorii DNA în timpul urmăririi penale, însă ea s-a judecat separat într-un proces civil. Sentința dată la Tribunalul Ialomița nu este însă definitivă...

103 diplome anulate de magistrați
În sentința de condamnare definitivă a profesorilor care au luat mită de la elevi pentru a-i trece Bacalaureatul... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2019, 18:05 (17390 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA Slobozia va încasa 7,68 lei/mc pentru furnizarea apei

Tarif unitar în toată aria de operare

Urban SA Slobozia va încasa 7,68 lei/mc pentru furnizarea apei

Adunarea Generală a Acționarilor Urban SA Slobozia a aprobat miercuri, 19 iunie a.c., majorarea prețului și tarifelor de furnizare a apei. Majorarea de preț va intra în vigoare începând cu 1 iulie 2019, după aprobarea  în cadrul Asociației de Dezvoltare Periurbană Slobozia. Aceste prețuri și tarife vor fi aplicate tuturor localităților care beneficiază de serviciile asigurare de SC URBAN SA Slobozia.

Crește prețul la apă
Miercuri, 19 iunie a.c., în cadrul Adunării Generale a Acționarilor SC Urban SA Slobozia, au fost aprobate noile prețuri și tarife pentru apa furnizată în... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2019, 17:50 (10615 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul reduce numărul de locuri în cel mai mare azil din Ialomița

Guvernul reduce numărul de locuri în cel mai mare azil din Ialomița

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița sunt nevoiți să reducă mai bine de jumătate din locurile disponibile în cadrul Centrului de Îngrijire și Asistență Socială din Slobozia. Decizia a fost adoptată în baza unor modificări le­gislative care prevăd ca astfel de centre să aibă disponibile doar 50 de locuri. Cei care au inițiat actul normativ au avut în vedere eficientizarea acordării serviciilor sociale pentru persoanele în vârstă. Azilul din Slobozia are 136 de locuri și funcționează în prezent la capacitate maximă.

Se caută soluții Centrul... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2019, 11:05 (6552 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Eu vreau să merg la școală!»

Tichete sociale pentru prevenirea abandonului școlar

«Eu vreau să merg la școală!»

Proiectul «Tichete sociale „Eu vreau să merg la școală!”» este implementat pentru al șaselea an consecutiv. Acordarea tichetelor urmărește di­minuarea abandonului școlar pentru copiii înscriși în ciclul primar și gimnazial în unitățile școlare din Slobozia. În anul școlar 2018-2019, dintre cei 100 de beneficiari înscriși inițial, au rămas 72...

Abandonul școlar poate fi evitat cu 105 mii lei
Pentru al șaselea an, proiectul «Tichete sociale „Eu vreau să merg la școală!”» a fost benefic pentru un număr de 100 persoane. Acordarea acestor tichete urmărește diminuarea... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2019, 17:20 (4651 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără autobuze electrice pe șoselele din Slobozia

Fără autobuze electrice pe șoselele din Slobozia

Municipiul Slobozia a pierdut șansa de a oferi cetățenilor transport public ecologic. Alături de alte 4 orașe din țară, reședința județului Ialomița a fost inclusă într-un proiect inițiat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice privind utilizarea autobuzelor electrice în transportul public. Oficialii MDRAP au decis însă să abandoneze inițiativa, după ce au descalificat singura firmă care s-a prezentat la licitația publică organizată. Slobozia ar fi trebuit să beneficieze de 7 autobuze electrice.

Un proiect ratat Conform informațiilor apărute în presa centrală,... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2019, 10:50 (7206 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

sclavii orgoliilor

Nimeni nu e scutit de orgolii. Avem orgoliul cunoașterii, orgo­liul poziției sociale, orgoliul de a nu ne recu­noaște greșelile. În cazul politicienilor de pro­vincie însă, orgoliul este perdant. El este, alături de ignoranță, ceea ce a ajuns să definească imaginea publică a celui care conduce. Și, cu cât e mai mare, cu atât politicianul crede că este mai mare. Așa a ajuns, de exemplu, primarul Adrian Mocioniu să creadă că va obține un nou mandat pe listele Pro România. Așa a ajuns președintele Moraru să-și închipuie că este semizeu. Așa a devenit deputatul Pop sus­ținătorul scenariilor «deep state» și «sistemul mafiot mizerabil»... Așa a ajuns deputatul Gheorghe Tinel să predice... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2019, 16:55 (3687 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețeaua de gaze din Țăndărei se extinde

Rețeaua de gaze din Țăndărei se extinde

Proiectul de extindere a rețelei de gaz în orașul Țăndărei continuă. Până la toamnă, susțin autoritățile locale, alte 8 străzi din oraș vor beneficia de posibi­litatea racordării la rețeaua de gaz a loca­lității. «Este foarte important ca membrii comu­nității noastre să aibă aces la utilitățile publice!» a precizat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Beneficii pentru cetățeni
Racordarea la gaze a orașului Țăndărei este un proiect multianual, demarat în urmă cu aproximativ 10 ani. Datele autorităților locale arată că, în momentul de față, rețeaua de gaze naturale este extinsă... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2019, 14:05 (5666 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pe șoselele din Ialomița se circulă cu mașini învechite

Pe șoselele din Ialomița se circulă cu mașini învechite

Programele «Rabla» și «Rabla Plus» nu prezintă foarte mult interes pentru ialomițeni. O statistică oficială a Administrației Fondului pentru Mediu arată că, în primele 5 luni ale acestui an, doar 168 de persoane fizice și juridice din județ au beneficiat de vou­chere pentru a-și achiziționa o mașină nouă. În aceeași perioadă de timp, numărul mașinilor second-hand achiziționate a fost de 10 ori mai mare, spun cifrele Direcției Regim Permise și Înmatriculări Vehicule.

Ialomițenii preferă mașinile vechi
Programele «Rabla» și «Rabla Plus» au fost create cu scopul de reînnoi parcul... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2019, 11:05 (4516 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soldații americani au ajuns în centrul Sloboziei

Soldații americani găzduiți de Batalionul 113 Artilerie «Bărăganu» din Slobozia au prezentat marți, 18 iunie 2019, o parte din tehnica militară pe care o au în dotare. Militarii au ajuns la Slobozia pentru a participa la Exercițiul Militar Multinațional «Saber Guardian 2019». Cei mai încântați de echipamentele soldaților au fost copiii.

În misiune la Slobozia
Evenimentul s-a desfășurat în Piața Unirii din Slobozia. Însoțiți de părinți, zeci de copii au venit să vadă tehnica militară pe care o folosesc soldații americani în misiunile la care participă sub stindardul NATO. Printre... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2019, 00:05 (6437 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 3500 de elevi ialomițeni vor susține Examenele Naționale

Peste 3500 de elevi ialomițeni vor susține Examenele Naționale

Anul școlar 2018-2019 s-a terminat. Încă un an cu note, proiecte, teme și simulări pentru elevii ialomițeni. Exa­menele Naționale sunt în plin proces de desfășurare. Astfel, peste 3500 de elevi ialomițeni sunt înscriși la Evaluarea Națională și Bacalaureat.

Pregătiri pe ultima sută de metri Elevii ialomițeni de clasa a VIII-a și a XII-a se pregătesc pentru două dintre cele mai importante examene din viață. Astfel, 1838 elevi de gimnaziu vor susține în această săptămână examenele la Evaluarea Națio­nală. Limba și Literatura Română și Matematică sunt cele două discipline la care elevii... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 18:20 (2817 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

3 milioane de lei pe lună pentru asistații social din Ialomița

3 milioane de lei pe lună pentru asistații social din Ialomița

Potrivit datelor statistice oferite de Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, numărul asistaților social din județ a scăzut. Comparativ cu anul trecut, dintre cei 3493 de asistați social înscriși pe listele AJPIS Ialomița, doar 3082 au rămas în anul 2019. Doar două localități din județ figurează pe listă cu câte un beneficiar.

Săracul bogat În județul Ialomița, în ceea ce privește Legea 416/2001, privind venitul minim garantat, numărul beneficiarilor s-a diminuat considerabil. Dacă în anul 2018 erau înregistrate 3493 de persoane înscrise, anul acesta doar 308... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 14:35 (4169 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pedepse cu executare în ancheta reglărilor de conturi mafiote petrecute la Slobozia

Judecătoria Slobozia a decis

Pedepse cu executare în ancheta reglărilor de conturi mafiote petrecute la Slobozia

După 2 ani de procese, Judecătoria Slobozia s-a pronunțat recent în cazul medicului stomatolog Mirel Diaconu, acuzat că a organizat la Slobozia o reglare de conturi în stil mafiot. Acesta a fost condamnat la 3 ani și 3 luni de închisoare cu execu­tare. De asemenea, Sorin Alexe, cel care l-a ajutat pe dentist să pună la cale atacurile mafiote, a fost condamnat la 3 ani și 6 luni cu execu­tare. Sentința dată în cazul celor doi nu este însă definitivă. Mai mult, aceștia trebuie să plătească despăgubiri părților vătămate în valoare de peste 30 mii de lei. Cazul este o premieră pentru justiția ialomițeană, faptele inculpa­ților fiind dove­dite cu ajutorul unui banal bon fiscal.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 10:55 (10981 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu are circuite turistice

28 milioane de lei pentru himere administrative

Ialomița nu are circuite turistice

Administrația Moraru a decis să acceseze peste 28 mili­oane de lei din fonduri europene pentru dezvoltarea turismului în Ialomița. Banii sunt utilizați pentru refacerea unor clădiri de patrimoniu, precum și pentru punerea în valoare a sitului arheologic de la Târgul de Floci de la Giurgeni. Din păcate, aceste investiții nu sunt dublate de niciun program turistic viabil, care să introducă județul Ialomița în circuitele turistice naționale. «Consiliul Județean Ialomița nu s-a ocupat de realizarea unor circuite turistice» este răspunsul sec al oficialilor administrației județene.

Un drum fără țință... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2019, 17:10 (4489 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Peste 300 de copii din Țăndărei nu merg la școală

Statistică îngrijorătoare

Peste 300 de copii din Țăndărei nu merg la școală

Sărăcia ține copiii din Ialomița departe de Educație. La Țăndărei, de exemplu, peste 300 de copii cu vârste cuprinse între 3 și 18 ani nu au fost niciodată la școală. Cei mai mulți dintre ei locuiesc în Cartierul Strachina din oraș, zona cu cel mai ridicat nivel de sărăcie. Autoritățile locale au în plan școlarizarea acestora prin transformarea unei foste școli într-un Centru Educațional.

Cartierul în care copiii nu merg la școală
Strachina se deșiră încă de la intrarea în orașul Țăndărei, dinspre Slobozia. Construite în stil «american», casele controversate ale romilor din Cartier... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2019, 10:55 (3107 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Doi minori din Slobozia au fost reținuți de polițiști, în cazul bătrânei agresate în centrul orașului

Doi minori din Slobozia au fost reținuți de polițiști, în cazul bătrânei agresate în centrul orașului

30 de zile de arest preventiv pentru agresori

Polițiștii și procurorii au reușit să-i identifice și să-i rețină pentru 24 de ore pe cei care, în urmă cu o săptămână, au agresat o bătrână de 84 de ani, într-un apartament din centrul Sloboziei. Este vorba despre doi minori, de 16 și 17 ani, cunoscuți în rândurile consumatorilor de substanțe interzise din oraș. Aceștia au fost prezentați duminică, 16 iunie 2019, judecătorilor cu propunere de arestare.

Ridicați de pe stradă
Surse judiciare susțin faptul că cei doi minori o cunoșteau foarte bine pe bătrână, însă aceștia ar fi refuzat să ofere detalii cu privire la motivele pentru... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2019, 16:30 (40477 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

Daniela Necula, cea mai tânără polițistă a județului

Daniela Necula, cea mai tânără polițistă a județului

Ieșită de puțin timp de pe băncile școlii de la Câmpina, Daniela Necula se poate mândri cu noul ei statut. Este cea mai tânără polițistă a ju­dețului Ialomița! Este ajutor de șef de post la Gri­vița... În plus, în vreme ce ajută la prinderea hoților ori sanc­ți­­o­narea contravenienților, Daniela studiază Dreptul...

Polițista de la Grivița Deși abia a împlinit 20 de ani, tânăra are visuri mari... Daniela Necula este cel mai tânăr membru al Inspectora­tului de Poliție al Județului Ialomița! Este arondată la Postul de Poliție Reviga, fiind ajutor șef de post... În plus, studiază la Facultatea... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2019, 17:20 (14917 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

Ingrid și Maya vor să se bucure de copilărie

100 mii de dolari pentru o viață normală

Ingrid și Maya vor să se bucure de copilărie

Un diagnostic crunt primit la naștere le-a furat copilăria lui Ingrid și Maya, două fetițe din Slobozia în vârstă de 8 ani. Micuțele și-ar putea alina su­ferința cu ajutorul unei intervenții chirurgicale complexe, ce poate fi realizată doar în Statele Unite ale Americii. Pentru a ajunge la medicii din America, părinții copilelor au nevoie de 100 mii de dolari, bani de care nu dispun. Aceștia încearcă să le redea speranța la viață micuțelor, în urma unui apel umanitar pos­tat pe rețele de socializare.

Caută vindecarea cu ajutorul semenilor
O zi din viața Mayei și a lui Ingrid înseamnă... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2019, 12:10 (6874 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Autoritățile din Fetești monitorizează nivelul apelor Dunării

Autoritățile din Fetești monitorizează nivelul apelor Dunării

Autoritățile din Fetești sunt în alertă după ce Institutul Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor a emis o avertizare Cod Portocaliu de inundații pentru sectorul Dunării. Digul de apărare al munici­piului este monitorizat zi și noapte de către reprezentanții Comitetului Local pentru Situații de Urgență Fetești, pentru a se evita riscul producerii unor calamități. «Toate forțele sunt pregătite pentru intervenții, să sperăm că vom trece cu bine și că nu vor fi probleme...» a declarat Laurențiu Șonchereche, viceprimarul din Fetești.

Dunărea, sub monitorizare Avertizarea hidrologilor... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2019, 18:25 (2731 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
246 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2431 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2613 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3737 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2475 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4051 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2841 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3652 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2869 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2268 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2053 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5515 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2020 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3829 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3037 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5705 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2768 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3794 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3419 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4761 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3475 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3453 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2836 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4560 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2532 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2585 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...