Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Investiție în asistență socială la Țăndărei

Investiție în asistență socială la Țăndărei

Fosta Școală Nr. 2 din Țăndărei, aflată în Cartierul Strachina pe șoseaua către Slobozia, va fi transformată în Centru de Servicii Sociale, destinat persoanelor în vârstă din oraș. Inițiativa aparține administrației locale, care are în plan să modernizeze clădirea ruinată cu ajutorul unor fonduri oferite de autoritățile din Norvegia.

Sprijin pentru vârstnici
În momentul de față, la Țăndărei există un centru dedicat persoanelor în vârstă, amplasat în imediata apropiere a gării din oraș. Căminul pentru bătrâni se află în administrarea Consiliului Local Țăndărei și dispune de 20... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2019, 13:20 (2929 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a cheltuit 260 mii de lei pentru locurile de joacă

Primăria Slobozia a cheltuit 260 mii de lei pentru locurile de joacă

Într-o perioadă de un an, Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia a reușit modernizarea a 12 locuri de joacă. În ceea ce privește cheltuielile, doar covoarele cauciucate au costat 260 mii de lei... «Este imposibil să reamenajezi toate cele 36 de locuri de joacă ale Sloboziei într-un an! Sperăm ca până în decembrie să mai mo­dernizăm 5-6 parcuri...» susține Valeriu Roșca, directorul Direcției de Admi­nistrare a Domeniului Public Slobozia.

Operațiunea «locuri de joacă moderne» s-a blocat
Direcția de Administrare a Dome­niului Public Slobozia a demarat anul trecut o... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2019, 12:10 (4488 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi, ANULATE de instanță

Dosarul «Mită pentru BAC 2012»

Diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi, ANULATE de instanță

La 7 ani de la izbucnirea scandalului «Mită pentru BAC 2012», judecătorii din Slobozia au decis să anuleze diplomele de Bacalaureat pe care absolvenții le-au obținut după ce au dat șpagă profesorilor. Solicitarea privind desființarea documentelor a fost făcută de procurorii DNA în timpul urmăririi penale, însă ea s-a judecat separat într-un proces civil. Sentința dată la Tribunalul Ialomița nu este însă definitivă...

103 diplome anulate de magistrați
În sentința de condamnare definitivă a profesorilor care au luat mită de la elevi pentru a-i trece Bacalaureatul... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2019, 18:05 (17388 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA Slobozia va încasa 7,68 lei/mc pentru furnizarea apei

Tarif unitar în toată aria de operare

Urban SA Slobozia va încasa 7,68 lei/mc pentru furnizarea apei

Adunarea Generală a Acționarilor Urban SA Slobozia a aprobat miercuri, 19 iunie a.c., majorarea prețului și tarifelor de furnizare a apei. Majorarea de preț va intra în vigoare începând cu 1 iulie 2019, după aprobarea  în cadrul Asociației de Dezvoltare Periurbană Slobozia. Aceste prețuri și tarife vor fi aplicate tuturor localităților care beneficiază de serviciile asigurare de SC URBAN SA Slobozia.

Crește prețul la apă
Miercuri, 19 iunie a.c., în cadrul Adunării Generale a Acționarilor SC Urban SA Slobozia, au fost aprobate noile prețuri și tarife pentru apa furnizată în... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2019, 17:50 (10615 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul reduce numărul de locuri în cel mai mare azil din Ialomița

Guvernul reduce numărul de locuri în cel mai mare azil din Ialomița

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița sunt nevoiți să reducă mai bine de jumătate din locurile disponibile în cadrul Centrului de Îngrijire și Asistență Socială din Slobozia. Decizia a fost adoptată în baza unor modificări le­gislative care prevăd ca astfel de centre să aibă disponibile doar 50 de locuri. Cei care au inițiat actul normativ au avut în vedere eficientizarea acordării serviciilor sociale pentru persoanele în vârstă. Azilul din Slobozia are 136 de locuri și funcționează în prezent la capacitate maximă.

Se caută soluții Centrul... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2019, 11:05 (6552 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Eu vreau să merg la școală!»

Tichete sociale pentru prevenirea abandonului școlar

«Eu vreau să merg la școală!»

Proiectul «Tichete sociale „Eu vreau să merg la școală!”» este implementat pentru al șaselea an consecutiv. Acordarea tichetelor urmărește di­minuarea abandonului școlar pentru copiii înscriși în ciclul primar și gimnazial în unitățile școlare din Slobozia. În anul școlar 2018-2019, dintre cei 100 de beneficiari înscriși inițial, au rămas 72...

Abandonul școlar poate fi evitat cu 105 mii lei
Pentru al șaselea an, proiectul «Tichete sociale „Eu vreau să merg la școală!”» a fost benefic pentru un număr de 100 persoane. Acordarea acestor tichete urmărește diminuarea... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2019, 17:20 (4650 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără autobuze electrice pe șoselele din Slobozia

Fără autobuze electrice pe șoselele din Slobozia

Municipiul Slobozia a pierdut șansa de a oferi cetățenilor transport public ecologic. Alături de alte 4 orașe din țară, reședința județului Ialomița a fost inclusă într-un proiect inițiat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice privind utilizarea autobuzelor electrice în transportul public. Oficialii MDRAP au decis însă să abandoneze inițiativa, după ce au descalificat singura firmă care s-a prezentat la licitația publică organizată. Slobozia ar fi trebuit să beneficieze de 7 autobuze electrice.

Un proiect ratat Conform informațiilor apărute în presa centrală,... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2019, 10:50 (7206 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

sclavii orgoliilor

Nimeni nu e scutit de orgolii. Avem orgoliul cunoașterii, orgo­liul poziției sociale, orgoliul de a nu ne recu­noaște greșelile. În cazul politicienilor de pro­vincie însă, orgoliul este perdant. El este, alături de ignoranță, ceea ce a ajuns să definească imaginea publică a celui care conduce. Și, cu cât e mai mare, cu atât politicianul crede că este mai mare. Așa a ajuns, de exemplu, primarul Adrian Mocioniu să creadă că va obține un nou mandat pe listele Pro România. Așa a ajuns președintele Moraru să-și închipuie că este semizeu. Așa a devenit deputatul Pop sus­ținătorul scenariilor «deep state» și «sistemul mafiot mizerabil»... Așa a ajuns deputatul Gheorghe Tinel să predice... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2019, 16:55 (3687 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețeaua de gaze din Țăndărei se extinde

Rețeaua de gaze din Țăndărei se extinde

Proiectul de extindere a rețelei de gaz în orașul Țăndărei continuă. Până la toamnă, susțin autoritățile locale, alte 8 străzi din oraș vor beneficia de posibi­litatea racordării la rețeaua de gaz a loca­lității. «Este foarte important ca membrii comu­nității noastre să aibă aces la utilitățile publice!» a precizat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Beneficii pentru cetățeni
Racordarea la gaze a orașului Țăndărei este un proiect multianual, demarat în urmă cu aproximativ 10 ani. Datele autorităților locale arată că, în momentul de față, rețeaua de gaze naturale este extinsă... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2019, 14:05 (5666 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pe șoselele din Ialomița se circulă cu mașini învechite

Pe șoselele din Ialomița se circulă cu mașini învechite

Programele «Rabla» și «Rabla Plus» nu prezintă foarte mult interes pentru ialomițeni. O statistică oficială a Administrației Fondului pentru Mediu arată că, în primele 5 luni ale acestui an, doar 168 de persoane fizice și juridice din județ au beneficiat de vou­chere pentru a-și achiziționa o mașină nouă. În aceeași perioadă de timp, numărul mașinilor second-hand achiziționate a fost de 10 ori mai mare, spun cifrele Direcției Regim Permise și Înmatriculări Vehicule.

Ialomițenii preferă mașinile vechi
Programele «Rabla» și «Rabla Plus» au fost create cu scopul de reînnoi parcul... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2019, 11:05 (4516 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soldații americani au ajuns în centrul Sloboziei

Soldații americani găzduiți de Batalionul 113 Artilerie «Bărăganu» din Slobozia au prezentat marți, 18 iunie 2019, o parte din tehnica militară pe care o au în dotare. Militarii au ajuns la Slobozia pentru a participa la Exercițiul Militar Multinațional «Saber Guardian 2019». Cei mai încântați de echipamentele soldaților au fost copiii.

În misiune la Slobozia
Evenimentul s-a desfășurat în Piața Unirii din Slobozia. Însoțiți de părinți, zeci de copii au venit să vadă tehnica militară pe care o folosesc soldații americani în misiunile la care participă sub stindardul NATO. Printre... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2019, 00:05 (6436 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 3500 de elevi ialomițeni vor susține Examenele Naționale

Peste 3500 de elevi ialomițeni vor susține Examenele Naționale

Anul școlar 2018-2019 s-a terminat. Încă un an cu note, proiecte, teme și simulări pentru elevii ialomițeni. Exa­menele Naționale sunt în plin proces de desfășurare. Astfel, peste 3500 de elevi ialomițeni sunt înscriși la Evaluarea Națională și Bacalaureat.

Pregătiri pe ultima sută de metri Elevii ialomițeni de clasa a VIII-a și a XII-a se pregătesc pentru două dintre cele mai importante examene din viață. Astfel, 1838 elevi de gimnaziu vor susține în această săptămână examenele la Evaluarea Națio­nală. Limba și Literatura Română și Matematică sunt cele două discipline la care elevii... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 18:20 (2817 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

3 milioane de lei pe lună pentru asistații social din Ialomița

3 milioane de lei pe lună pentru asistații social din Ialomița

Potrivit datelor statistice oferite de Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, numărul asistaților social din județ a scăzut. Comparativ cu anul trecut, dintre cei 3493 de asistați social înscriși pe listele AJPIS Ialomița, doar 3082 au rămas în anul 2019. Doar două localități din județ figurează pe listă cu câte un beneficiar.

Săracul bogat În județul Ialomița, în ceea ce privește Legea 416/2001, privind venitul minim garantat, numărul beneficiarilor s-a diminuat considerabil. Dacă în anul 2018 erau înregistrate 3493 de persoane înscrise, anul acesta doar 308... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 14:35 (4169 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pedepse cu executare în ancheta reglărilor de conturi mafiote petrecute la Slobozia

Judecătoria Slobozia a decis

Pedepse cu executare în ancheta reglărilor de conturi mafiote petrecute la Slobozia

După 2 ani de procese, Judecătoria Slobozia s-a pronunțat recent în cazul medicului stomatolog Mirel Diaconu, acuzat că a organizat la Slobozia o reglare de conturi în stil mafiot. Acesta a fost condamnat la 3 ani și 3 luni de închisoare cu execu­tare. De asemenea, Sorin Alexe, cel care l-a ajutat pe dentist să pună la cale atacurile mafiote, a fost condamnat la 3 ani și 6 luni cu execu­tare. Sentința dată în cazul celor doi nu este însă definitivă. Mai mult, aceștia trebuie să plătească despăgubiri părților vătămate în valoare de peste 30 mii de lei. Cazul este o premieră pentru justiția ialomițeană, faptele inculpa­ților fiind dove­dite cu ajutorul unui banal bon fiscal.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2019, 10:55 (10980 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu are circuite turistice

28 milioane de lei pentru himere administrative

Ialomița nu are circuite turistice

Administrația Moraru a decis să acceseze peste 28 mili­oane de lei din fonduri europene pentru dezvoltarea turismului în Ialomița. Banii sunt utilizați pentru refacerea unor clădiri de patrimoniu, precum și pentru punerea în valoare a sitului arheologic de la Târgul de Floci de la Giurgeni. Din păcate, aceste investiții nu sunt dublate de niciun program turistic viabil, care să introducă județul Ialomița în circuitele turistice naționale. «Consiliul Județean Ialomița nu s-a ocupat de realizarea unor circuite turistice» este răspunsul sec al oficialilor administrației județene.

Un drum fără țință... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2019, 17:10 (4489 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Peste 300 de copii din Țăndărei nu merg la școală

Statistică îngrijorătoare

Peste 300 de copii din Țăndărei nu merg la școală

Sărăcia ține copiii din Ialomița departe de Educație. La Țăndărei, de exemplu, peste 300 de copii cu vârste cuprinse între 3 și 18 ani nu au fost niciodată la școală. Cei mai mulți dintre ei locuiesc în Cartierul Strachina din oraș, zona cu cel mai ridicat nivel de sărăcie. Autoritățile locale au în plan școlarizarea acestora prin transformarea unei foste școli într-un Centru Educațional.

Cartierul în care copiii nu merg la școală
Strachina se deșiră încă de la intrarea în orașul Țăndărei, dinspre Slobozia. Construite în stil «american», casele controversate ale romilor din Cartier... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2019, 10:55 (3107 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Doi minori din Slobozia au fost reținuți de polițiști, în cazul bătrânei agresate în centrul orașului

Doi minori din Slobozia au fost reținuți de polițiști, în cazul bătrânei agresate în centrul orașului

30 de zile de arest preventiv pentru agresori

Polițiștii și procurorii au reușit să-i identifice și să-i rețină pentru 24 de ore pe cei care, în urmă cu o săptămână, au agresat o bătrână de 84 de ani, într-un apartament din centrul Sloboziei. Este vorba despre doi minori, de 16 și 17 ani, cunoscuți în rândurile consumatorilor de substanțe interzise din oraș. Aceștia au fost prezentați duminică, 16 iunie 2019, judecătorilor cu propunere de arestare.

Ridicați de pe stradă
Surse judiciare susțin faptul că cei doi minori o cunoșteau foarte bine pe bătrână, însă aceștia ar fi refuzat să ofere detalii cu privire la motivele pentru... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2019, 16:30 (40468 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

Daniela Necula, cea mai tânără polițistă a județului

Daniela Necula, cea mai tânără polițistă a județului

Ieșită de puțin timp de pe băncile școlii de la Câmpina, Daniela Necula se poate mândri cu noul ei statut. Este cea mai tânără polițistă a ju­dețului Ialomița! Este ajutor de șef de post la Gri­vița... În plus, în vreme ce ajută la prinderea hoților ori sanc­ți­­o­narea contravenienților, Daniela studiază Dreptul...

Polițista de la Grivița Deși abia a împlinit 20 de ani, tânăra are visuri mari... Daniela Necula este cel mai tânăr membru al Inspectora­tului de Poliție al Județului Ialomița! Este arondată la Postul de Poliție Reviga, fiind ajutor șef de post... În plus, studiază la Facultatea... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2019, 17:20 (14916 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

Ingrid și Maya vor să se bucure de copilărie

100 mii de dolari pentru o viață normală

Ingrid și Maya vor să se bucure de copilărie

Un diagnostic crunt primit la naștere le-a furat copilăria lui Ingrid și Maya, două fetițe din Slobozia în vârstă de 8 ani. Micuțele și-ar putea alina su­ferința cu ajutorul unei intervenții chirurgicale complexe, ce poate fi realizată doar în Statele Unite ale Americii. Pentru a ajunge la medicii din America, părinții copilelor au nevoie de 100 mii de dolari, bani de care nu dispun. Aceștia încearcă să le redea speranța la viață micuțelor, în urma unui apel umanitar pos­tat pe rețele de socializare.

Caută vindecarea cu ajutorul semenilor
O zi din viața Mayei și a lui Ingrid înseamnă... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2019, 12:10 (6874 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Autoritățile din Fetești monitorizează nivelul apelor Dunării

Autoritățile din Fetești monitorizează nivelul apelor Dunării

Autoritățile din Fetești sunt în alertă după ce Institutul Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor a emis o avertizare Cod Portocaliu de inundații pentru sectorul Dunării. Digul de apărare al munici­piului este monitorizat zi și noapte de către reprezentanții Comitetului Local pentru Situații de Urgență Fetești, pentru a se evita riscul producerii unor calamități. «Toate forțele sunt pregătite pentru intervenții, să sperăm că vom trece cu bine și că nu vor fi probleme...» a declarat Laurențiu Șonchereche, viceprimarul din Fetești.

Dunărea, sub monitorizare Avertizarea hidrologilor... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2019, 18:25 (2731 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi

7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 17:20
(5064 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural

În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 14:45
(5863 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4412 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7478 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6483 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4510 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!

Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:25
(7090 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:20
(7072 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!

Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:15
(4318 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat salvat de pompieri din rîul Ialomița

În seara zilei de duminică, 12 aprilie 2015, în jurul orei 19,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui tînăr, în vîrstă de 25 de ani, din rîul Ialomița, în zona cartierului Bora ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:10
(4210 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

În data de 17.04.2015, orele 11,00,
va avea loc tragerea la sorți
pentru desemnarea
președinților birourilor electorale
ale secțiilor de votare din
Circumscripția Electorală nr. 5 Căzănești,
organizată cu ocazia desfășurării
referendumului local din 26.04.2015,
pentru consultarea populației cu privire
la trecerea localității Căzănești
de la rangul de oraș la cel de comună

14 Aprilie 2015, 13:30


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii au oprit pentru control pe DN2, în afara localității Coșereni, un autoturism condus de un tînăr, de 24 de ani, din comuna Moldoveni. Întrucît emana halenă alcoolică, tînărul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 12:15
(6517 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mitropolia Iașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Jandarmii vor asigura, în perioada 15-18 aprilie 2015, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni, respectiv aducerea la Mînăstirea «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 11:15
(12241 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști, pe stradă de Paște

Peste 300 de polițiști ialomițeni vor acționa zilnic, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2015, 17:20
(4408 vizualizări - 0 comentarii)


Agent de poliție din cadrul IPJ Ialomița, sub control judiciar pentru 60 de zile

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Șchiaua Victoraș, agent de poliție în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 22:05
(10372 vizualizări - 13 comentarii)


anunț

După Sărbătorile Pascale 2015
Centrul Medical PHILOS
OFERĂ NOI SERVICII MEDICALE
Gastroenterologie-dr Victor STOICA (Spital Fundeni)
ORL-dr Răzvan FILIP
(Centrul Medical Unirea)

Pentru programări
0243/216.565
0720/134.047
0785/294.451

8 Aprilie 2015, 19:45


Inspector AJPIS Ialomița, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a inculpatei Stroe Cleopatra Maria, inspector în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 15:15
(6540 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8308 șomeri, din care 2516 șomeri indemnizați, respectiv 5792 șomeri ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 21:15
(4904 vizualizări - 1 comentariu)


PSD Ialomița: Deputatul Marian Neacșu, în America

Deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu este invitat la Conferința parlamentară globală a Rețelei parlamentare a Băncii Mondiale și a Fondului Monetar Internațional, care va avea loc la Washington și ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 20:20
(4834 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat pentru evaziune fiscală

Administratorul unei unități economice este bănuit de polițiști că nu ar fi emis facturi fiscale pentru vînzări  de peste 16000 de lei. Astfel, în cadrul unei acțiuni pe linie de prevenire și combatere ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 18:50
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de inspecție a animalelor

În conformitate cu prevederile HG nr. 1156/2013 pentru aprobarea acțiunilor sanitare veterinare cuprinse în Programul acțiunilor de supraveghere, prevenire, control și eradicare a bolilor la animale, a ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:55
(4203 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Materiale pirotehnice confiscate, pistol cu bile de cauciuc ridicat de polițiști

Peste 1300 de materiale pirotehnice au fost găsite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare. De asemenea, un pistol de autoapărare a fost confiscat, fiind aplicată și o amendă de 8 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:25
(5864 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Trei ialomițeni pe numele cărora instanțele au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost identificați de polițiști și încarcerați. Astfel, doi bărbați din comuna Grivița pe numele cărora ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:15
(2549 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu un tînăr băut la volan

Duminică, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:50
(4561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului cinci bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 39 de ani, care conduceau 3 autovehicule și 2 mopede, fără a poseda permise de conducere pentru vreo categorie ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:35
(6219 vizualizări - 0 comentarii)


Buești: Un șofer băut a acroșat o femeie!

Sîmbătă, 4 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a prezentat o femeie, în vîrstă de 53 de ani, din Slobozia, care prezenta vătămări corporale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:20
(5689 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Buești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 120 de șoferi sancționați, amenzi de peste 109000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 3-5 aprilie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:10
(6739 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ciocîrlia

Un incendiu a izbucnit în noapte de duminică spre luni, 5/6 aprilie 2015, în jurul orei 3,00, la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Pompierii de la Secția Urziceni, un echipaj de prim ajutor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 15:40
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți Deschise» la ISU Ialomița în săptămîna 6-10 aprilie 2015

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură, și în acest an, programului inițiat de Ministerul Educației și Cercetării Științifice «Școala altfel: să știi ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 13:25
(6292 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente grave într-o singură zi

Miercuri, 1 aprilie 2015, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere grave în care au fost implicați pietoni. O persoană și-a pierdut viața, iar o alta a fost grav rănită. În jurul orei ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 21:05
(6985 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...