Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Președintele Moraru «spală» podul de la Dridu

Miercuri, 15 mai 2019, după 8 ani de așteptare, autoritățile județene inaugurează podul de la Dridu peste râul Prahova. Valoarea acestei investiții, reluată de 3 ori, se ridică la 10,3 milioane de lei. Vineri, 10 mai a.c., la orele prânzului, zona din imediata vecinătate a podului se afla în plin proces de... «ecologizare». Un autoexcavator toaleta drumul județean, iar o echipă de muncitori spăla asfaltul turnat recent pe pod. Potrivit declarațiilor locuitorilor din Dridu, motivul pregătirilor l-ar reprezenta vizita lui Liviu Dragnea. Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița nu au confirmat oficial această informație. Podul de la Dridu este finalizat încă de la jumătatea... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2019, 20:20 (4417 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia obligă cetățenii să se racordeze la o rețea de canalizare inexistentă!

Absurd administrativ

Primăria Slobozia obligă cetățenii să se racordeze la o rețea de canalizare inexistentă!

O parte dintre locuitorii Cartierului Slobozia Nouă sunt somați să se racordeze la rețeaua de canalizare a orașului printr-o adresă semnată de primarul Adrian Mocioniu. Paradoxal însă, în zona respectivă nu există rețea de canalizare. Adresa primarului Sloboziei invocă legea 241/206 potrivit căreia «utilizatorii(...) au obligația de a se racorda la sistemele publice de canalizare». Rețeaua de canalizare din Slobozia Nouă a fost recepționată parțial în anul 2010...

Ultimatum administrativ Primarul Adrian Mocioniu a anunțat printr-o adresă oficială locuitorii orașului Slobozia... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2019, 12:20 (12535 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile ignoră starea podurilor din Slobozia

Autoritățile ignoră starea podurilor din Slobozia

Podurile peste râul Ialomița din municipiul Slobozia sunt tratate cu indiferență de societățile care le administrează. Cele câteva trenuri care circulă pe podul feroviar, aflat în grija Companiei Naționale de Căi Ferate CFR SA, ar putea să deraieze în orice moment din cauza faptului că niturile care susțin șinele au «dispărut»... An­gajații Gării Slobozia Veche recunosc situația, dar spun că circulația feroviară nu este pusă în pericol. De o săptămână, aceștia promit că vor înlocui niturile lip­să, însă situația a rămas neschimbată. Un posibil accident s-ar putea petrece și pe podul rutier din zona Cartierului Bora. Administrat de Compania Națio­nală de Administrare a Infrastructurii Rutiere,... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2019, 12:55 (3198 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Vivani, acuzată public de încălcarea legislației privind mediul

O dezbatere explozivă

Vivani, acuzată public de încălcarea legislației privind mediul

Luni, 6 mai 2019, de la orele 17,00, Vivani Salubritate a organizat dezbaterea publică obligatorie a raportului privind impactul asupra mediului pentru proiectul «Construire depozit deșeuri periculoase, Celula 2», propus a fi amplasat în Slobozia, în cadrul Depozitului Zonal. Întâlnirea s-a desfășurat la Centrul Cultural «Ionel Perlea» și a reunit aproximativ 50 de persoane interesate de acest subiect.

Curat murdar Vivani Salubritate intenționează să construiască un depozit de depozitare a deșeurilor periculoase care va avea o suprafață de peste 1 hectar, cu o adâncime de 3 metri și... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2019, 22:05 (5231 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Victor Moraru «presează» medicii pentru a o accepta pe Mariana Iancu Președintele Victor Moraru «presează» medicii pentru a o accepta pe Mariana Iancu

Un nou scandal la Spitalul Slobozia

Președintele Victor Moraru «presează» medicii pentru a o accepta pe Mariana Iancu

În timp ce relațiile dintre medici și managerul Spitalului Slobozia devin tot mai tensionate, președintele Victor Moraru «presează» cadrele medicale pentru a o accepta pe Mariana Iancu. Astfel, în cursul zilei de luni, 6 mai 2019, acesta a organizat o ședință în cadrul căreia le-a solicitat medicilor să-și exprime un punct de vedere cu privire la modul în care se colaborează cu șefa instituției. Mai mult, pe holurile unității medicale se vehiculează că juristul Vasile Zamfir ar putea să o înlocuiască pe Mariana Iancu... Între timp, tot mai mulți medici amenință cu demisia.

Un manager de «acceptat»... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2019, 21:10 (13110 vizualizări - 49 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății va aloca 1,4 milioane de lei pentru Spitalul Orășenesc Țăndărei

bonus: Campanie de vaccinare la Țăndărei

Aflată în județul Ialomița, Sorina Pintea, ministrul Sănătății, a făcut o vizită de lucru și la Spitalul Orășenesc din Țăndărei. La finalul verificărilor, aceasta s-a arătat mulțumită doar de condițiile de igienă, specificând faptul că unitatea medicală are nevoie de o reconfigurare a structurii.

Fonduri pentru Spitalul Orășenesc Țăndărei
Ministrul Sănătății, Sorina Pintea, s-a aflat marți, 7 mai 2019, într-o vizită de lucru în județul Ialomița. Aceasta a sosit la Țăndărei, acolo unde a dat startul unei campanii de vaccinare împotriva rujeolei a copiilor provenind din mediile... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2019, 20:20 (4442 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bebeluș de 6 luni, obligat să crească în spital

Se întâmplă la Slobozia

Bebeluș de 6 luni, obligat să crească în spital

În timp ce mulți copii se bu­cură de dragostea părinților, pentru un băiețel de 6 luni «acasă» înseamnă Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Din cauza unei malformații congenitale pe care o are la inimă, copilul are nevoie permanentă de îngrijire medicală, așa că dragostea familiei a fost înlo­cuită de cea a asistentelor și medicilor. «Este un caz complicat și facem tot ce ne stă în putință pentru a-l ține în viață...» ne explică medicul Nina Precup Vâlcea, șeful secției Pediatrie a Spitalului Slobozia.

Din dragoste pentru Iosif
Iosif s-a născut în urmă... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2019, 11:05 (6643 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

La Fetești, locurile de parcare sunt atribuite abuziv

La Fetești, locurile de parcare sunt atribuite abuziv

Scandal pentru locurile de parcare din Fetești. Administrația locală este acuzată de faptul că închiriază parcările fără a respecta dispozițiile legale. Așa se face că unii cetățeni beneficiază ilegal de două sau mai multe locuri de parcare, încălcându-se prevederile unei Hotărâri a Consiliului Local Fetești care stabilește clar modul în care se pot da în folosința parcările. În replică la aceste acuzații, reprezentanții administrației susțin că procedura se respectă conform actelor administrative emise.

Filmul unui scandal Situația parcărilor din Fetești a fost sesizată redacției ... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2019, 15:55 (7300 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu a cheltuit 1 milion de lei pe studii de fezabilitate

În perioada 2016-2019

Administrația Mocioniu a cheltuit 1 milion de lei pe studii de fezabilitate

În 3 ani de mandat ai primarului Adrian Mocioniu, administrația locală a cheltuit peste 1 milion de lei pe studii de fezabilitate. Majoritatea acestor studii nu s-au concretizat încă în investiții reale, iar utilitatea acestor investiții este discutabilă. «Aceste studii de fezabilitate sunt absolut necesare pentru realizarea investițiilor! Nu am pierdut nicio zi... Nu este vina noastră dacă ele vor trebui actualizate!» a declarat primarul Adrian Mocioniu.

Un mandat fără investiții reale
Lucrările la intrarea în «Groapa lui Stoica» vor fi reluate în 2020, sursa de finanțare pentru... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2019, 11:05 (7127 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asfalt până la sfârșitul anului în Cartierul Gării Noi

Atenție, se lucrează la Slobozia!

Asfalt până la sfârșitul anului în Cartierul Gării Noi

Administrația locală din Slobozia are în plan să finalizeze asfaltarea străzilor din Cartierul Gării Noi. Lucrările ar trebui să se încheie la sfârșitul acestui an, însă cetățenii care locuiesc sunt neîncrezători în promisiunile edililor. Mai mult, oamenii se declară nemulțumiți de faptul că șantierul le împiedică accesul în locuințe.

În sfârșit, asfalt! După aproape 11 ani în care au promis că vor asfalta străzile din Cartierul Gării Noi, autoritățile locale din Slobozia au reușit să acceseze fonduri prin Programul Național de Dezvoltare Locală pentru a demara un astfel de proiect... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2019, 13:10 (5913 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistentă agresată de medic în fața bolnavilor

Se întâmplă la Spitalul Slobozia

Asistentă agresată de medic în fața bolnavilor

Este anchetă penală la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce o asistentă a reclamat la Poliție faptul că a fost agresată de un medic. Mariana Iancu, mana­gerul celui mai mare spital din Ialomița, a infirmat incidentul, însă surse judiciare au confirmat existența unei plângeri penale ce are ca obiect «purtarea abuzivă» a unui cadru me­dical angajat la Spitalul Slobozia. Sub protecția anonimatului, colegii asistentei agresate au explicat cum s-a pe­trecut incidentul. Mai mult, în acest caz a fost deschisă și o anchetă internă.

Filmul unui scandal
Un nou scandal public a... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2019, 10:50 (15758 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru finanțează «firme-fantomă»

La un an de la înființare a SC Infrastructură Dru­muri și Poduri SA

Președintele Moraru finanțează «firme-fantomă»

Firma-fantomă moșită în la­boratoarele administrației Moraru funcționează de un an de zile fără a produce nimic. Potrivit datelor oficiale, firma în­registrează «venituri financiare 0» și «venituri din exploatare 0». Președintele Victor Moraru speră ca «în decursul acestui an, firma să angajeze personal și să obțină contracte de lucrări de infrastructură...», conform sco­pului pentru care a fost înfiin­țată. Firma este condusă de către Remus Daniel Stoian, un cvasi-necunoscut fără experiență în domeniul lucrărilor de infrastructură edilitară.

Pohte prezidențiale În urmă cu... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2019, 12:15 (4480 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autocar aruncat pe câmp de o tornadă în apropiere de Brâncoveni-Călărași

Autocar aruncat pe câmp de o tornadă în apropiere de Brâncoveni-Călărași

UPDATE: Vântul puternic a smuls acoperișuri și a doborât copaci în mai multe localități din Ialomița

40 de ialomițeni, din zona Fetești, au văzut moartea cu ochii. Marți, 30 aprilie 2019, în jurul orelor 17,30, aceștia se aflau într-un autobuz care se întorcea de la un pelerinaj la Mânăstirea «Sfinții Voievozi» din Slobozia, iar în zona localității Brâncoveni, din județul Călărași, mașina a fost aruncată pe câmp de o tornadă. Autoritățile au declanșat Codul Roșu de intervenție.

Victime rănite ușor Din informațiile oferite de reprezentanții ISU Călărași, șapte persoane au suferit răni ușoare. La fața locului au intervenit și echipaje ale ISU Ialomița și Serviciului Rutier Ialomița.... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2019, 21:40 (6815 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa de deșeuri periculoase reprezintă un pericol pentru mediu și cetățeni!»

Opiniile ialomițenilor

«Groapa de deșeuri periculoase reprezintă un pericol pentru mediu și cetățeni!»

Uneori, opiniile cititorilor sunt mai bine documentate decât cele ale ziarului nostru. Este cazul materialului de mai jos. Îl pu­bli­căm, în speranța că nu va fi singular... Invitația este una deschisă și se adre­sează tuturor ialomițenilor care au puncte de vedere pertinente în ceea ce privește multitudinea de probleme cu care se confruntă comunitățile din Ialomița.

De ce nu mi-aș dori ca această inves­tiție să se realizeze și de ce consider că este un pericol pentru mediu și cetățeni?
Pe site-ul Primăriei Slobozia a apărut un «Anunț privind dezbaterea publică» prin care SC Vivani Salubritate SA ne anunța că a depus raportul privind impactul... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2019, 11:05 (14152 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze uzate

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze uzate

Pentru mii de elevi din Ialomița a merge la școală reprezintă un adevărat pericol. Este concluzia la care au ajuns oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița în urma unei analize a stării tehnice pe care o au micro­buzele școlare. Mai mult, ma­șinile sunt considerate și un factor poluator pentru mediul înconjurător. Deși reprezentanții instituției trag un semnal de alarmă și cer înlocuirea vehiculelor, poli­țiștii Servi­ciului Rutier Ialomița susțin că microbu­zele școlare pot circula fără probleme pe șosele.

Elevii, ignorați de autorități În fiecare zi, peste 5000 de elevi... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2019, 12:25 (4161 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorală la Învierea Domnului

Ucenicii din Emaus-pelerinii Învierii

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a Înviat!

Arătarea Mântuitorului Hristos înviat celor doi ucenici, care mergeau pe calea de la Ierusalim către satul Emaus, este una din paginile cele mai cunoscute ale Evangheliei după Luca. Este o pagină în care credința și emoția, rațiunea și sentimentul, întristarea și bucuria... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2019, 18:25 (5645 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Carmen Enache are nevoie de prieteni

Carmen Enache are nevoie de prieteni

Carmen are 22 de ani și toată viața înainte. E tânără, e frumoasă, e educată... Iar până anul trecut, singura ei grijă a fost să învețe. În februarie 2018 însă a primit un diagnostic greu de acceptat: Limfom Hodgkin. De-atunci, viața ei s-a schimbat definitiv...

Numai mamă să nu fii
Georgeta Enache este mama lui Carmen și, până acum, singurul ei sprijin în lupta cu boala. Muncește de-o viață ca să o crească și să-i fie bine copilului. Și copilului i-a fost bine până anul trecut, când a venit răcită acasă. «Așa a început, ca o răceală...» ne spune izbucnind în lacrimi. «Iar acum... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2019, 11:10 (17742 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat «Bugetul Sărăciei»

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat «Bugetul Sărăciei»

bonus: Groapa de gunoi a Vivani, pericol public

Consilierii locali ai municipiului reședință de județ s-au reunit joi, 25 aprilie 2019, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia. Pe lista proiectelor supuse pentru aprobare s-a aflat și cel al bugetului pentru anul în curs. Proiectul a fost aprobat la limită, cu doar 11 voturi «pentru»... Calculele arată că bugetul pe 2019 al Sloboziei este cel mai mic din ultimii 10 ani, cea mai mare parte din sumă urmând a fi cheltuită pentru salariile funcționarilor din primărie. 

Opoziția a reclamat lipsa investițiilor Proiectul de buget a reușit să strângă minimul de 11 voturi... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2019, 10:50 (4578 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

PSD cere capul administratorului public Gheorghe Puia!

Mocioniu, obligat să-și sacrifice protejații

PSD cere capul administratorului public Gheorghe Puia!

Declarațiile primarului Adrian Mocioniu privind reducerea cu 20% a personalului din Primăria Slobozia are efect de bumerang. Consilierii PSD Slobozia au realizat un proiect de hotărâre prin care cer concedierea administratorului Gheorghe Puia și a doi dintre consilierii personali ai primarului. Proiectul a fost depus la registratura instituției și va fi supus aprobării în plen, cel mai probabil la ședința de consiliu local din luna mai 2019...

Cine sapă groapa altuia... Primarul Adrian Mocioniu dorește reducerea personalului din cadrul Primăriei Slobozia cu 20%. Anunțul a fost făcut... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2019, 14:40 (9886 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Sărbătorile Pascale aduc donatorii la Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Sărbătorile Pascale aduc donatorii la Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Apropierea Paștelui aduce tot mai mulți donatori la Centrul de Transfuzie Sanguină din Slobozia. Oamenii recunosc faptul că folosesc bonurile de masă pe care le primesc în schimbul sângelui donat pentru a cumpăra mâncare de Sărbă­tori. Fiecare persoană primește 7 tichete, în valoare totală de 75 de lei. Reprezentanții instituției susțin însă că nevoia de sânge la nivelul județului Ialomița este mult mai mare...

Ialomița are nevoie de sânge
Mai sunt doar câteva zile până la Paște, iar pe holul Centrului de Transfuzie Sanguină din Slo­bozia peste 20 de persoane aș­teaptă să intre... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2019, 13:05 (6106 vizualizări - 6 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Programul casieriilor RAJA Constanța de Rusalii

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada Rusaliilor, dispeceratul, echipele de intervenție, dar și reprezentanții societății care asigură buna desfășurare a proceselor de alimentare ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:10
(4729 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: RAJA Constanța


Slobozia: Expoziție aniversară a sculptorului Mihai Marcu

Joi, 30 iunie 2019, începând cu orele 15,30, la Galeriile de Artă «Arcadia» din incinta Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia va avea loc vernisajul expoziției «Sculptură-Mihai Marcu-80». Lucrări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2019, 19:25
(3027 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-a înecat în Dunăre

Fetești: S-a înecat în Dunăre

Miercuri, 6 iunie a.c., în jurul orelor 19,30, un tânăr de 18 ani a dispărut în apa învolburată a Dunării în zona municipiului Fetești. Acesta a fost luat de curenți și nu a mai putut înota spre mal. Fratele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2019, 20:25
(4175 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dunăre înecat


Slobozia: Doi tineri, coborâți de pompieri de pe acoperișul unei clădiri

Vineri, 7 iunie a.c., în jurul orei 4,30, pompierii Detașamentului Slobozia s-au deplasat cu autoscara mecanică pentru a interveni la coborârea a două persoane, în vârstă de 23 ani, de pe acoperișul unei ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2019, 20:20
(5187 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 10-14 iunie a.c., orele 8,00-16,30, E -Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2019, 20:15
(6389 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Ultima zi a campaniei «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

Vineri, 7 iunie a.c., a fost ultima zi a campaniei «Săptămâna prevenirii criminalității», zi dedicată siguranței rutiere. Polițiștii ialomițeni de la Rutieră au fost prezenți în școlile din județ unde au ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2019, 20:10
(3983 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Probleme cu apa potabilă

Ploile din ultimele zile au afectat calitatea apei din localitatea Săveni. Analizele de laborator ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița au arătat faptul că mai multe probe conțineau depășiri ale parametrilor ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2019, 19:20
(3469 vizualizări - 0 comentarii)


Doi bărbați din Amara, arestați pentru «viol»

Miercuri, 5 iunie a.c., pe raza localității Amara, polițiștii de Investigații Criminale au pus în aplicare două mandate de executare a pedepsei privative de libertate de 6 și 7 ani, pentru doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2019, 19:15
(4867 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Amara viol arestare


IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității», în școli

Miercuri, 5 iunie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat campania «Săptămâna Prevenirii Criminalității», cu informații privind delincvența juvenilă și victimizarea minorilor. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2019, 19:10
(5199 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Violența în familie, în atenția polițiștilor

Marți, 4 iunie 2019, polițiștii ialomițeni au realizat o nouă acțiune în cadrul Săptămânii Prevenirii Criminalității. Oamenii legii au prezentat publicului informații referitoare la violența domestică. ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2019, 23:10
(5423 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană la Axintele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează toți crescătorii de porcine că în data de 31.05.2019 au fost stinse un număr de 3 focare de Pestă Porcină Africană declarate ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2019, 22:05
(4114 vizualizări - 0 comentarii)


«Expoziția Absolvenților 2019», la Muzeul Agriculturii

Marți, 4 iunie a.c., de la orele 14,00, a fost vernisată expoziția absolvenților Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia. Evenimentul s-a desfășurat la Muzeul Național al Agriculturii din România. ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2019, 21:15
(4087 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajulului, 5,01%

La sfârșitul lunii aprilie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4736 șomeri (din care 2072 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2019, 11:10
(3943 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Cod Roșu de inundații

Hidrologii au emis pentru zona Adâncata, din județul Ialomița, o avertizare Cod Portocaliu de inundații. Specialiștii atrag atenția că din cauza precipitațiilor abundente înregistrate în ultimele ore, există ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2019, 01:03
(7995 vizualizări - 0 comentarii)


DIICOT: 13 percheziții și șase persoane arestate

Miercuri, 29 mai a.c., polițiștii specializați în Combatrea Criminalității Organizate din Ialomița și procurorii DIICOT, au efectuat 13 percheziții domiciliare pe raza municipiului București și a județelor ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2019, 19:35
(4282 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intevalul 3-7 iunie a.c., orele 8,00-16,30, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cazua unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2019, 19:15
(6000 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Ca urmare a atenționărilor meteorologice de instabilitate atmosferică, ce se va manifesta prin averse cu caracter torențial de ploi și grindină, frecvente descărcări electrice și intensificări ale vântului ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2019, 19:05
(5595 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se întrerupe apa în Fetești Oraș!

Pentru remedierea unei avarii survenite la conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2019, 12:40
(4456 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Înșelat prin metoda «Șmen»

Metoda «Șmen» reprezintă solicitarea unor sume mari de bani de către persoane la diverse instituții, magazine sau chiar pe stradă. Astfel, marți, 28 mai a.c., pe raza unui magazin din localitatea Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2019, 20:20
(5619 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare antirabică aeriană a vulpilor

Începând cu data de 07.06.2019, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță începerea celei de a IX-a campanie de primăvară de vaccinare antirabică a vulpilor. Campania ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2019, 20:10
(3999 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, o persoană decedată și alte șase rănite

În perioada 24-26 mai a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea altor șase. Primul accident s-a produs vineri, 24 mai a.c., în jurul orelor ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2019, 19:20
(3478 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

În perioada 24-26 mai a.c., trei șoferi, cu vârste cuprinse între 24 și 49 ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau pe drumurile publice deși anterior cunsumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2019, 19:10
(3607 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Și-a omorât vecinul cu un cuțit

O anchetă penală a fost deschisă în localitatea Broșteni, după ce un bărbat a lovit cu mașina două persoane și a înjunghiat o a treia. Victima a murit pe loc, în urma agresiunii. Surse judiciare susțin ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2019, 19:10
(5501 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni crimă


IPJ Ialomița: Acțiuni de prevenire în școli

Joi, 23 mai a.c., polițiștii ialomițeni din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, împreună cu polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat activități informativ-preventive ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2019, 18:55
(4343 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 27-31 mai a.c., orele 8,00-17,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2019, 18:50
(5953 vizualizări - 0 comentarii)


Contrabandă cu țigări la Fetești

Polițiștii ialomițeni au efectuat joi, 23 mai a.c., percheziții pe raza municipiului Fetești, la domiciliul unui bărbat de 45 de ani și a unei femei de 64 de ani, bănuiți de contrabandă cu țigări. Astfel ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2019, 18:45
(4050 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 200 de polițiști și jandarmi la alegeri

În perioada 25-26 mai a.c., 136 de polițiști, alături de 86 de jandarmi și reprezentanți ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» Ialomița vor asigura paza și protecția a 214 secții ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2019, 18:40
(3665 vizualizări - 0 comentarii)


La Slobozia s-a semnat studiul de fezabilitate pentru pasajul de la Drajna

La Slobozia s-a semnat studiul de fezabilitate pentru pasajul de la Drajna

Joi, 23 mai 2019, la Slobozia a fost semnat contractul de finanțare pentru realizarea studiului de fezabilitate necesar construirii unui pasaj în zona barierei de la Drajna. Procedura s-a desfășurat în ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2019, 11:10
(8238 vizualizări - 1 comentariu)


Urmărită internațional pentru «trafic de persoane», depistată la Movila

Miercuri, 22 mai a.c., polițiștii ialomițeni au reușit să depisteze o femeie, de 30 de ani, din Movila pe numele căreia autoritățile britanice au emis un mandat european de arestare. Femeia a fost dată ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2019, 19:20
(6826 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Cocora, la volan fără permis

Un bărbat, de 32 de ani, din Cocora, a fost depistat de polițiștii Postului de Poliție Cocora miercuri, 22 mai a.c., în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu deși acesta nu poseda ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2019, 19:15
(4263 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...