Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ministerul Sănătății va aloca 1,4 milioane de lei pentru Spitalul Orășenesc Țăndărei

bonus: Campanie de vaccinare la Țăndărei

Aflată în județul Ialomița, Sorina Pintea, ministrul Sănătății, a făcut o vizită de lucru și la Spitalul Orășenesc din Țăndărei. La finalul verificărilor, aceasta s-a arătat mulțumită doar de condițiile de igienă, specificând faptul că unitatea medicală are nevoie de o reconfigurare a structurii.

Fonduri pentru Spitalul Orășenesc Țăndărei
Ministrul Sănătății, Sorina Pintea, s-a aflat marți, 7 mai 2019, într-o vizită de lucru în județul Ialomița. Aceasta a sosit la Țăndărei, acolo unde a dat startul unei campanii de vaccinare împotriva rujeolei a copiilor provenind din mediile... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2019, 20:20 (4441 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Bebeluș de 6 luni, obligat să crească în spital

Se întâmplă la Slobozia

Bebeluș de 6 luni, obligat să crească în spital

În timp ce mulți copii se bu­cură de dragostea părinților, pentru un băiețel de 6 luni «acasă» înseamnă Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Din cauza unei malformații congenitale pe care o are la inimă, copilul are nevoie permanentă de îngrijire medicală, așa că dragostea familiei a fost înlo­cuită de cea a asistentelor și medicilor. «Este un caz complicat și facem tot ce ne stă în putință pentru a-l ține în viață...» ne explică medicul Nina Precup Vâlcea, șeful secției Pediatrie a Spitalului Slobozia.

Din dragoste pentru Iosif
Iosif s-a născut în urmă... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2019, 11:05 (6631 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Fetești, locurile de parcare sunt atribuite abuziv

La Fetești, locurile de parcare sunt atribuite abuziv

Scandal pentru locurile de parcare din Fetești. Administrația locală este acuzată de faptul că închiriază parcările fără a respecta dispozițiile legale. Așa se face că unii cetățeni beneficiază ilegal de două sau mai multe locuri de parcare, încălcându-se prevederile unei Hotărâri a Consiliului Local Fetești care stabilește clar modul în care se pot da în folosința parcările. În replică la aceste acuzații, reprezentanții administrației susțin că procedura se respectă conform actelor administrative emise.

Filmul unui scandal Situația parcărilor din Fetești a fost sesizată redacției ... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2019, 15:55 (7296 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu a cheltuit 1 milion de lei pe studii de fezabilitate

În perioada 2016-2019

Administrația Mocioniu a cheltuit 1 milion de lei pe studii de fezabilitate

În 3 ani de mandat ai primarului Adrian Mocioniu, administrația locală a cheltuit peste 1 milion de lei pe studii de fezabilitate. Majoritatea acestor studii nu s-au concretizat încă în investiții reale, iar utilitatea acestor investiții este discutabilă. «Aceste studii de fezabilitate sunt absolut necesare pentru realizarea investițiilor! Nu am pierdut nicio zi... Nu este vina noastră dacă ele vor trebui actualizate!» a declarat primarul Adrian Mocioniu.

Un mandat fără investiții reale
Lucrările la intrarea în «Groapa lui Stoica» vor fi reluate în 2020, sursa de finanțare pentru... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2019, 11:05 (7122 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asfalt până la sfârșitul anului în Cartierul Gării Noi

Atenție, se lucrează la Slobozia!

Asfalt până la sfârșitul anului în Cartierul Gării Noi

Administrația locală din Slobozia are în plan să finalizeze asfaltarea străzilor din Cartierul Gării Noi. Lucrările ar trebui să se încheie la sfârșitul acestui an, însă cetățenii care locuiesc sunt neîncrezători în promisiunile edililor. Mai mult, oamenii se declară nemulțumiți de faptul că șantierul le împiedică accesul în locuințe.

În sfârșit, asfalt! După aproape 11 ani în care au promis că vor asfalta străzile din Cartierul Gării Noi, autoritățile locale din Slobozia au reușit să acceseze fonduri prin Programul Național de Dezvoltare Locală pentru a demara un astfel de proiect... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2019, 13:10 (5908 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistentă agresată de medic în fața bolnavilor

Se întâmplă la Spitalul Slobozia

Asistentă agresată de medic în fața bolnavilor

Este anchetă penală la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce o asistentă a reclamat la Poliție faptul că a fost agresată de un medic. Mariana Iancu, mana­gerul celui mai mare spital din Ialomița, a infirmat incidentul, însă surse judiciare au confirmat existența unei plângeri penale ce are ca obiect «purtarea abuzivă» a unui cadru me­dical angajat la Spitalul Slobozia. Sub protecția anonimatului, colegii asistentei agresate au explicat cum s-a pe­trecut incidentul. Mai mult, în acest caz a fost deschisă și o anchetă internă.

Filmul unui scandal
Un nou scandal public a... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2019, 10:50 (15745 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru finanțează «firme-fantomă»

La un an de la înființare a SC Infrastructură Dru­muri și Poduri SA

Președintele Moraru finanțează «firme-fantomă»

Firma-fantomă moșită în la­boratoarele administrației Moraru funcționează de un an de zile fără a produce nimic. Potrivit datelor oficiale, firma în­registrează «venituri financiare 0» și «venituri din exploatare 0». Președintele Victor Moraru speră ca «în decursul acestui an, firma să angajeze personal și să obțină contracte de lucrări de infrastructură...», conform sco­pului pentru care a fost înfiin­țată. Firma este condusă de către Remus Daniel Stoian, un cvasi-necunoscut fără experiență în domeniul lucrărilor de infrastructură edilitară.

Pohte prezidențiale În urmă cu... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2019, 12:15 (4453 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Autocar aruncat pe câmp de o tornadă în apropiere de Brâncoveni-Călărași

Autocar aruncat pe câmp de o tornadă în apropiere de Brâncoveni-Călărași

UPDATE: Vântul puternic a smuls acoperișuri și a doborât copaci în mai multe localități din Ialomița

40 de ialomițeni, din zona Fetești, au văzut moartea cu ochii. Marți, 30 aprilie 2019, în jurul orelor 17,30, aceștia se aflau într-un autobuz care se întorcea de la un pelerinaj la Mânăstirea «Sfinții Voievozi» din Slobozia, iar în zona localității Brâncoveni, din județul Călărași, mașina a fost aruncată pe câmp de o tornadă. Autoritățile au declanșat Codul Roșu de intervenție.

Victime rănite ușor Din informațiile oferite de reprezentanții ISU Călărași, șapte persoane au suferit răni ușoare. La fața locului au intervenit și echipaje ale ISU Ialomița și Serviciului Rutier Ialomița.... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2019, 21:40 (6813 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa de deșeuri periculoase reprezintă un pericol pentru mediu și cetățeni!»

Opiniile ialomițenilor

«Groapa de deșeuri periculoase reprezintă un pericol pentru mediu și cetățeni!»

Uneori, opiniile cititorilor sunt mai bine documentate decât cele ale ziarului nostru. Este cazul materialului de mai jos. Îl pu­bli­căm, în speranța că nu va fi singular... Invitația este una deschisă și se adre­sează tuturor ialomițenilor care au puncte de vedere pertinente în ceea ce privește multitudinea de probleme cu care se confruntă comunitățile din Ialomița.

De ce nu mi-aș dori ca această inves­tiție să se realizeze și de ce consider că este un pericol pentru mediu și cetățeni?
Pe site-ul Primăriei Slobozia a apărut un «Anunț privind dezbaterea publică» prin care SC Vivani Salubritate SA ne anunța că a depus raportul privind impactul... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2019, 11:05 (14140 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze uzate

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze uzate

Pentru mii de elevi din Ialomița a merge la școală reprezintă un adevărat pericol. Este concluzia la care au ajuns oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița în urma unei analize a stării tehnice pe care o au micro­buzele școlare. Mai mult, ma­șinile sunt considerate și un factor poluator pentru mediul înconjurător. Deși reprezentanții instituției trag un semnal de alarmă și cer înlocuirea vehiculelor, poli­țiștii Servi­ciului Rutier Ialomița susțin că microbu­zele școlare pot circula fără probleme pe șosele.

Elevii, ignorați de autorități În fiecare zi, peste 5000 de elevi... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2019, 12:25 (4160 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorală la Învierea Domnului

Ucenicii din Emaus-pelerinii Învierii

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a Înviat!

Arătarea Mântuitorului Hristos înviat celor doi ucenici, care mergeau pe calea de la Ierusalim către satul Emaus, este una din paginile cele mai cunoscute ale Evangheliei după Luca. Este o pagină în care credința și emoția, rațiunea și sentimentul, întristarea și bucuria... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2019, 18:25 (5643 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Carmen Enache are nevoie de prieteni

Carmen Enache are nevoie de prieteni

Carmen are 22 de ani și toată viața înainte. E tânără, e frumoasă, e educată... Iar până anul trecut, singura ei grijă a fost să învețe. În februarie 2018 însă a primit un diagnostic greu de acceptat: Limfom Hodgkin. De-atunci, viața ei s-a schimbat definitiv...

Numai mamă să nu fii
Georgeta Enache este mama lui Carmen și, până acum, singurul ei sprijin în lupta cu boala. Muncește de-o viață ca să o crească și să-i fie bine copilului. Și copilului i-a fost bine până anul trecut, când a venit răcită acasă. «Așa a început, ca o răceală...» ne spune izbucnind în lacrimi. «Iar acum... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2019, 11:10 (17720 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat «Bugetul Sărăciei»

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat «Bugetul Sărăciei»

bonus: Groapa de gunoi a Vivani, pericol public

Consilierii locali ai municipiului reședință de județ s-au reunit joi, 25 aprilie 2019, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia. Pe lista proiectelor supuse pentru aprobare s-a aflat și cel al bugetului pentru anul în curs. Proiectul a fost aprobat la limită, cu doar 11 voturi «pentru»... Calculele arată că bugetul pe 2019 al Sloboziei este cel mai mic din ultimii 10 ani, cea mai mare parte din sumă urmând a fi cheltuită pentru salariile funcționarilor din primărie. 

Opoziția a reclamat lipsa investițiilor Proiectul de buget a reușit să strângă minimul de 11 voturi... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2019, 10:50 (4578 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PSD cere capul administratorului public Gheorghe Puia!

Mocioniu, obligat să-și sacrifice protejații

PSD cere capul administratorului public Gheorghe Puia!

Declarațiile primarului Adrian Mocioniu privind reducerea cu 20% a personalului din Primăria Slobozia are efect de bumerang. Consilierii PSD Slobozia au realizat un proiect de hotărâre prin care cer concedierea administratorului Gheorghe Puia și a doi dintre consilierii personali ai primarului. Proiectul a fost depus la registratura instituției și va fi supus aprobării în plen, cel mai probabil la ședința de consiliu local din luna mai 2019...

Cine sapă groapa altuia... Primarul Adrian Mocioniu dorește reducerea personalului din cadrul Primăriei Slobozia cu 20%. Anunțul a fost făcut... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2019, 14:40 (9883 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărbătorile Pascale aduc donatorii la Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Sărbătorile Pascale aduc donatorii la Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Apropierea Paștelui aduce tot mai mulți donatori la Centrul de Transfuzie Sanguină din Slobozia. Oamenii recunosc faptul că folosesc bonurile de masă pe care le primesc în schimbul sângelui donat pentru a cumpăra mâncare de Sărbă­tori. Fiecare persoană primește 7 tichete, în valoare totală de 75 de lei. Reprezentanții instituției susțin însă că nevoia de sânge la nivelul județului Ialomița este mult mai mare...

Ialomița are nevoie de sânge
Mai sunt doar câteva zile până la Paște, iar pe holul Centrului de Transfuzie Sanguină din Slo­bozia peste 20 de persoane aș­teaptă să intre... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2019, 13:05 (6103 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mariana Iancu, acuzată public de «management defectuos» Mariana Iancu, acuzată public de «management defectuos»

Problemele Spitalului Slobozia, în ședința Consiliului Județean Ialomița

Mariana Iancu, acuzată public de «management defectuos»

Scandalul generat zilele trecute de o decizie a managerului Spitalului Județean Slobozia, Mariana Iancu, a generat polemici aprinse în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița. În timpul ședinței de miercuri, 24 aprilie 2019, Mariana Iancu a fost apostrofată public asupra modului în care a gestionat criza medicilor din Secțiile Pediatrie și Neonatologie ale Spitalului. «Aici vorbim de management defectuos! Punct!» a tunat consilierul județean PNL Dragoș Soare.

Soare vs Iancu Încă de la început trebuie să reamintim faptul că, în urmă cu câteva zile, Mariana Iancu... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2019, 21:50 (9168 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Nicolae Chiriță, sancționat și cu salariul diminuat prin votul consilierilor județeni PSD-ALDE

Orgoliul președintelui Moraru, în sfârșit satisfăcut

Nicolae Chiriță, sancționat și cu salariul diminuat prin votul consilierilor județeni PSD-ALDE

Nicolae Chiriță, șeful Direcției Județene de Evidență a Persoanelor Ialomița, are salariul diminuat pe o perioadă de 3 luni și a fost sancționat cu «mustrare scrisă». Decizia a fost adoptată în plenul Consiliului Județean Ialomița, ca urmare a presiunilor exercitate de către președintele Victor Moraru.

Sancțiune căznită Miercuri, 24 aprilie 2019, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, a fost reluat votul pentru sancționarea șefului Direcției Județene de Evidență a Persoanelor Ialomița. La o lună distanță, consilierii județeni au aprobat cu 17 și, respectiv, 18 voturi «pentru... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2019, 21:05 (7217 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Spațiile verzi din Slobozia sunt depozite de deșeuri menajere

Spațiile verzi din Slobozia sunt depozite de deșeuri menajere

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia a început încă din toamna anului 2018 o campanie de decongestionare a spațiilor verzi din Slobozia. Măsura a fost în­tâmpinată cu reticență și a fost respinsă de către cetățeni. Luna aceasta au apărut însă primele rezultate, iar decizia DADP se dovedește a fi una corectă.

N-ar fi rău să fie bine În luna noiembrie a anului 2018, Direcția de Adminis­trare a Domeniului Public Slobozia a achiziționat unelte noi de mecanizare a lucrărilor pentru întreținerea și amenajarea spațiilor verzi. Campania de decongestionare a fost privită cu... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2019, 22:50 (6602 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița există 8900 de persoane cu handicap

În Ialomița există 8900 de persoane cu handicap

O statistică oficială a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată că în evidențele instituției există 8900 de persoane cu handicap. Pentru susține­rea acestora, în 2018, s-au cheltuit 48 milioane de lei, se arată într-un raport oficial al DGASPC.

Mii de oameni cu dizabilități Potrivit Raportului de activitate afe­rent anului trecut, în evidețele Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița există 8900 de persoane cu handicap. Dintre acestea, 2600 au dizabilități fizice, iar alți 2900 de ialomițeni prezintă handicap mental... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2019, 14:45 (4684 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia plătește degeaba cataloagele electronice

Primăria Slobozia plătește degeaba cataloagele electronice

În noiembrie 2018, Primăria Slobozia achiziționa de la o firmă nou-înființată cataloage electro­nice pentru 7 dintre unitățile școlare din oraș. La jumătate de an distanță, derularea acestui proiect înregistrează blo­caje, iar părinții se plâng de întârzieri în actualizarea notelor.

O idee ratată În toamna anului trecut, Software Tehnologies Solution SRL, o firmă fără experiență în domeniu, era blagoslovită de administrația slobozeană cu un contract de 1,3 milioane de lei pentru implementarea catalogului electronic în școli. Firma se numește Software Tehnologies Solution SRL și, prin... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2019, 11:05 (4571 vizualizări - 15 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Șoferi prinși beți la volan

Acțiunile polițiștilor rutieri pentru combaterea încălcărilor la regimul circulației pe drumurile publice au dus la identificarea altor două infracțiuni în trafic. Primul șofer, un bărbat de 47 ani, din ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:05
(9865 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 26 martie 2012, termen scadent pentru depunerea declarațiilor

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că luni, 26 martie 2012, inclusiv, este ultima zi în care mai pot fi depuse următoarele declarații:
-Declarația privind obligațiile ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:02
(12904 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bișnițarii la control

Polițiștii slobozeni au organizat în cursul zilei de miercuri, 21 martie a.c., o acțiune pe linia prevenirii și combaterii comerțului ilegal. În cadrul acțiunii, polițiștii au verificat 16 societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 16:38
(9098 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Călătorind între două luni paralele», cu Nina Beciu

Astrologul Nina Beciu lansează, pe 24 martie a.c., un nou volum. «Călătorind între două lumi paralele» este o compilație a celor 5 volume publicate de autor anterior și reprezintă o nouă încercare de a ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:15
(16196 vizualizări - 8 comentarii)


Ialomița: DSVSA intensifică controalele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță că va intensifica acțiunile de supraveghere sanitară-veterinară în toate tipurile de unități autorizate/înregistrate sanitar ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:12
(9809 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: «Cei mai frumoși ani...», balul deputatului PNL Cristina Pocora

Fetești: «Cei mai frumoși ani...», balul deputatului PNL Cristina Pocora

La sfîrșitul săptămînii precedente, liceenii din Fetești și Țăndărei au participat la «Balul celor mai frumoși... ani», eveniment organizat de deputatul liberal Cristina Ancuța Pocora. Manifestarea a ajuns ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:10
(10584 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în vizorul autorităților

Polițiștii au acționat marți, 20 martie a.c., pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate (Stelnica, Făcăeni, Bordușani și Vlădeni) pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:01
(7532 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Miriști în flăcări

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» atrage atenția asupra creșterii semnificative a numărului de arderi necontrolate. Astfel, în ultimele 5 zile, în Ialomița peste 35 ha de teren au ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:01
(12563 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Amenzi de peste 6000 de lei

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, Jilavele și Coșereni au acționat marți, 20 martie a.c., pentru diminuarea fenomenului infracțional și combaterea faptelor cu violență. În filtrele rutiere ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:00
(7465 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Explozie într-un bloc din oraș

Slobozia: Explozie într-un bloc din oraș

Explozie într-un apartament din Slobozia, în această dimineață. Deflagrația s-a produs din cauza unei acumulări de gaze, provenită de la o butelie lăsată nesupravegheată. Apartamentul se află în blocul ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2012, 09:25
(7348 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:48
(6953 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 46 ani, din Slobozia, conducător al unui autoturism a fost oprit în trafic de polițiști, luni, 19 martie a.c. Verificările de rutină realizate au demonstrat că șoferul nu poseda permis de ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:01
(8046 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Șapte hoți, reținuți de polițiști

Șapte bărbați, cu vîrste cuprinse între 21 și 40 de ani, domiciliați în Urziceni, Manasia și Alexeni, au fost reținuți luni, 19 martie a.c., de către polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:01
(12638 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Minori, hoți de găini

Doi minori, de 15 și 16 ani, din Alexeni, au fost identificați ca fiind hoții în cazul unui furt comis în localitate. Fapta a fost reclamată polițiștilor de un bărbat de 65 ani, căruia i-au fost furate ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:00
(11464 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni furt găini


Fetești: Șoferiță accidentată

Luni, 19 martie a.c., la Fetești s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un localnic, de 36 ani, se deplasa la volanul unui autoturism pe strada Ceahlăului din municipiu, la intersecția cu strada ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:58
(6854 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Cosîmbești: A furat porumbul vecinului

Un bărbat de 52 ani, din Cosîmbești, a alertat Poliția luni, 19 martie a.c., cu privire la faptul că, în perioada 12-17 martie, persoane necunoscute au intrat în curtea gospodăriei sale și i-au furat mai ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:56
(10668 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi tineri de 22, respectiv 24 ani, ambii din Bordușani, au fost prinși luni, 19 martie a.c., de polițiștii Secției de Poliție Rurală Stelnica. Pe numele acestora Judecătoria Fetești a emis mandate de executarea ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:56
(14807 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A distrus un aparat de jocuri electronice

Polițiștii anchetează un bărbat, de 34 ani, din Slobozia, pentru distrugere. Fapta a fost sesizată Poliției Slobozia vineri, 16 martie a.c., de către o femeie de 49 ani, angajată la o sală de jocuri electronice ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:55
(8939 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Șofer cercetat pentru refuzul de a fi testat alcoolscop

Sîmbătă, 17 martie a.c., polițiștii Secției Rurală Jilavele au identificat un bărbat de 35 ani, din comuna Armășești, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:53
(7668 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tîlhărea minori

Un tînăr de 22 ani, din Slobozia, este cercetat penal de polițiștii din localitate pentru două infracțiuni de tîlhărie, fapte ce se aflau în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Individul a fost reținut ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:53
(7661 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan cu permisul suspendat

Un tînăr de 27 ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea un autoturism deși avea dreptul de a conduce suspendat. S-a întîmplat sîmbătă, 17 martie a.c., la Fetești, cînd polițiștii au oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:52
(10161 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: I-au furat gardul locuinței

O femeie de 43 ani, din Fetești, a sesizat Poliția, vineri, 16 martie a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat gardul din plasă metalică pe o distanță de aproximativ 25 metri, gard ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:52
(9478 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila furt gard


Ialomița: Paznici hoți

Vineri, 16 martie, polițiștii ialomițeni au depistat la Mihail Kogălniceanu un autoturism cu care se deplasau doi localnici de 29, respectiv 31 ani. În urma controlului și a verificărilor sumare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:51
(11915 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 64000 lei

Peste 335 de sancțiuni contravenționale, 8 certificate de înmatriculare retrase și 9 permise reținute, sînt rezultatele pe scurt ale acțiunilor polițiștilor rutieri ialomițeni, derulate în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:50
(9339 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Pescari» cercetați penal

Un bărbat de 38 ani, din Făcăeni a fost prins de polițiști în timp ce transporta mai multe kilograme de pește din specia plătică și caras, dar și o plasă monofilament. S-a întîmplat sîmbătă, 17 martie a ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:49
(10615 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: S-a înecat în bazinul de colectare a apei!

Sîmbătă, 17 martie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui bărbat de 58 ani, din Țăndărei, care alunecase într-un bazin de colectare apă ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 15:43
(9237 vizualizări - 4 comentarii)


Rădulești: «Artă populară și tradiție folclorică»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria Rădulești și Căminul Cultural Rădulești organizează duminică, 25 martie 2012, ora 11,00, manifestarea ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 15:31
(9667 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Zilele Nichita Stănescu»

În organizarea Primăriei Urziceni și a Societății Culturale «Apollon», în perioada 29-31 martie 2012, vor fi organizate «Zilele Nichita Stănescu». Astfel, la sala de ședințe a Primăriei Urziceni și la ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 08:25
(7049 vizualizări - 1 comentariu)


Jilavele: A dispărut de la domiciliu

Jilavele: A dispărut de la domiciliu

În cursul lunii ianuarie, polițiștii Secției Jilavele au fost alertați cu privire la dispariția de la domiciliu a lui Bandăr Constantin, de 61 ani. Verificările ulterioare au demonstrat că bărbatul a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:59
(9260 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Hoț din locuințe, prins de polițiști

Un bărbat de 37 ani, din Căzănești, este cercetat de polițiștii din localitate pentru furt calificat în formă continuată. Suspectul, în perioada ianuarie-martie 2012, a furat din trei locuințe situate la ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:51
(7402 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...