Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Conacul Bolomey va fi reabilitat în 7 ani!

Victorie culturală pentru administrația Moraru

Conacul Bolomey va fi reabilitat în 7 ani!

La un an de la ratarea depunerii proiectului de reabilitare a Conacului Bolomey, administrația Moraru semnează finanțarea acestei investiții. Valoarea proiectului, finanțat în proporție de 98% din fonduri europene, se ridică la 4,6 milioane de euro.

La Conacul lăudat Vineri, 22 februarie 2019, la orele 11,00, președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru a semnat contractul de finanțare pentru reabilitarea Conacului Bolomey de la Cosâmbești. La întâlnire au participat oficiali din cadrul instituției, șefii instituțiilor de cultură din județ și Liviu Mușat, directorul AD... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2019, 19:10 (8146 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Fabrica de zahăr din Urziceni, scoasă la vânzare prin licitație publică

Lemarco Cristal SRL, în faliment

Fabrica de zahăr din Urziceni, scoasă la vânzare prin licitație publică

După ce Tribunalul Ialomița a declarat falimentul societății care administrează Fabrica de zahăr din Urziceni, obiectivul va fi vândut prin procedura de licitație publică. Valoarea de piață ar fi de 8,4 milioane de euro, valoarea de lichidare fiind de 6,3 milioane de euro.

Datorii la buget de peste 9 milioane de lei
Firma Lemarco Cristal SRL, administratorul Fabricii de zahăr din Urziceni, și-a declarat insolvența în cursul anului trecut. În urma procesului desfășurat la Tribunalul Ialomița, instanța a dispus intrarea în faliment a societății. Potrivit datelor Administrației ... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2019, 15:05 (7699 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, la bilanț

Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, la bilanț

În urmă cu o săptămână, reprezentanții Serviciului Județean Anticorupție au prezentat public bilanțul activi­tății pe care au întreprins-o în cursul anului trecut. În urma activităților specifice, cu ajutorul  ofițerilor din cadrul instituției a fost posibilă începerea urmăririi penale față de 159 de suspecți.

Prevenția, primul pas în lupta anticorupție
O componentă importantă în lupta anticorupție din cadrul structurilor Ministerului Afacerilor Interne a fost repre­zentată de activitățile cu caracter preventiv. Potrivit prezentării oficiale a ofițerilor Serviciului Județean... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2019, 12:40 (7044 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

122 de ialomițeni sunt suspecți într-un dosar de corupție al Parchetului Județean

122 de ialomițeni sunt suspecți într-un dosar de corupție al Parchetului Județean

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița fac cercetări într-un dosar de corupție ce vizează fapte de «dare de mită». Ancheta este disjunsă din cea care l-a vizat pe medicul Doru Didiță, în prezent trimis în judecată, și acuzat de «luare de mită»... Noua cauză pe care procurorii o investighează are un număr record de 122 de suspecți!

Trimis în judecată pentru 131 de fapte de «luare de mită»
În vara anului trecut, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au descins în cabinetul pe care medicul specialist în Boli Interne, Doru Didiță, îl avea la Policlinica... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2019, 19:35 (15155 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Doja: Ars într-un incendiu, un pacient așteaptă de 12 ore să fie transferat la un spital din București

Gheorghe Doja: Ars într-un incendiu, un pacient așteaptă de 12 ore să fie transferat la un spital din București

Un pacient care a suferit arsuri se află internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia și așteaptă de aproape 12 ore să fie transferat la Spitalul de Arși din București. Bărbatul este victimă a incendiului care s-a produs în seara zilei de marți, 19 februarie 2019, la una dintre construcțiile improvizate amplasate la intrarea în localitatea Gheorghe Doja, pe Drumul Național 2A, în care bărbatul vindea, în sezonul cald, fructe și legume.

Starea victimei este stabilă
Pompierii Gărzii Slobozia au intervenit pentru a stinge flăcările, iar în momentul în care au ajuns la fața locului... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2019, 11:11 (11203 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Educației, obligat să o repună în funcție pe Luminița Barcari

Se întâmplă la Inspectoratul Școlar Ialomița

Ministerul Educației, obligat să o repună în funcție pe Luminița Barcari

Deși Luminița Barcari ar fi trebuit să revină în fruntea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița încă din toamna trecută, Ministerul Educației a ignorat decizia Curții de Apel București. Totuși, șansele ca aceasta să revină în funcția din care a fost demisă sunt mari. Prin procedura Ordonanței Președințiale aceasta a reușit să oblige Ministerul Educației să respecte hotărârea anteri­oară. Mai mult decât atât, judecătorii au decis să-i prelungească mandatul cu încă un an. Conducerea Inspectoratului Școlar Județean a fost lăsată în grija Manuelei Zainea, consilier local PSD, care în prezent se află în concediu medical.

Război în instanță cu Ministerul Educației... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2019, 18:55 (16842 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Traficanții de minori din Țăndărei au fost achitați de judecători

Traficanții de minori din Țăndărei au fost achitați de judecători

UPDATE: Inspecția Judiciară s-a sesizat în acest caz

După 9 ani de la debutul procesului în cazul trafican­ților de copii din Țăndărei, Tribunalul Harghita a decis recent să-i achite pe toți cei 25 de inculpați ai cauzei. Motivul invocat de magistrați a fost că faptele reținute de organele judiciare în cazul lor s-au prescris. Sentința nu este însă definitivă și ar putea fi atacată la o instanță superioară. Uluitorul caz a ieșit la iveală în aprilie 2010, când procurori români și englezi au descins în Cartierul Strachina, din Țăndărei, în baza unor informații potrivit cărora aici ar exista «cartierul general» al celor care își exploatau copiii pe raza mai multor orașe din Marea Britanie. Ancheta a dezvăluit faptul că peste 180 de copii de etnie... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2019, 18:10 (9326 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița, 44 de tineri au părăsit sistemul de protecție socială

În 2018

În Ialomița, 44 de tineri au părăsit sistemul de protecție socială

Tinerii aflați în grija Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița părăsesc sistemul de protecție o dată cu împlinirea vârstei majoratului. Totuși, aceștia au dreptul fie de a se întoarce la familia care i-a abandonat, fie, dacă doresc, să mai rămână în grija statului, pentru încă 2 ani. Evidențele DGASPC Ialomița arată că 44 de tineri au ales anul trecut să fie pe cont propriu...

Măsuri de protecție suplimentară
Terminologia de specialitate spune că în momentul în care tinerii părăsesc sistemul de protecție socială aceștia sunt, de fapt, «revocați... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2019, 13:40 (4365 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Datoriile acumulate îngreunează activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Datoriile acumulate îngreunează activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Pe lângă lipsa de medici, Spitalul Județean de Urgență Slobozia are probleme și din punct de vedere financiar. Potrivit monitorizării cheltuielilor tuturor unităților medicale din țară, făcută de Ministerul Sănătății în baza documentelor financiar-contabile transmise instituției, cel mai mare spital din Ialomița a început anul 2019 cu o datorie de peste 2 mi­lioane de lei. Debitul a fost acumulat pe tot parcursul anului trecut deși, printr-o hotărâre a Consiliului Județean Ialomița, aprobată la finele anului 2017, restanțele Spitalului Județean de Urgență Slobozia au fost acoperite din bugetul județului.

Un spital încărcat de datorii... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2019, 09:55 (7301 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Nicoleta Toma acuză Opoziția de «sabotaj administrativ»

Se întâmplă la Țăndărei

Primarul Nicoleta Toma acuză Opoziția de «sabotaj administrativ»

Tensiuni în cadrul Consiliului Local al orașului Țăndărei, provocate de cei opt consilieri ai Opoziției. Reprezentanții administrației locale susțin faptul că «aceștia încearcă să blocheze orice investiție și, mai mult decât atât, inițiază proiecte de hotărâre fără justificare». Un exemplu în acest caz este un proiect prin care s-a pus în discuție majorarea salariilor angajaților din cadrul instituțiilor subordonate Primăriei Țăndărei. «Opoziția a inițiat un proiect de hotărâre prin care susținea mărirea salariilor tuturor angajaților, înainte de adoptarea bugetului pentru 2019...» a explicat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Un proiect controversat... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2019, 15:20 (6880 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru, incompatibil cu funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița

Potrivit Legii 161/2003

Victor Moraru, incompatibil cu funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița

bonus: Drept la replică

Victor Moraru ar încălca de aproape 3 ani Legea 161 din 2003, privind unele măsuri pentru asigurarea transpa­renței în exercitarea demnităților pu­blice. El este membru în Comitetul Euro­pean al Regiunilor, calitate la care nu a renunțat după preluarea mandatului, și președinte al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară, Ialomița, calitate pe care o deține din anul 2018. În această ultimă calitate, el s-ar face vinovat de «conflict de interese»...

Jurământul cu care încalcă legea
Victor Moraru activează în admi­nistrația publică de 18 ani. Iar la ultima conferință de presă susținută... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2019, 10:05 (8933 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații MAI din Ialomița așteaptă să primească drepturile obținute în instanță

Angajații MAI din Ialomița așteaptă să primească drepturile obținute în instanță

50 de angajați ai insti­tu­țiilor subordonate Ministe­rului Afacerilor și Internelor din Ialomița așteaptă de aproape un an să primească sporuri salariale în valoare de 480 mii de lei, pe care le-au obținut în baza unor hotărâri judecătorești definitive. Acțiunile în instanță au fost realizate cu sprijinul Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual Ialomița (SNPPC). Liderii sindicali amenință cu executarea silită în cazul în care fondurile nu vor fi acordate.

Acțiuni colective pentru drepturi salariale
Sindicatul Național al Polițiștilor și Personalului... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2019, 17:05 (10689 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

încremeniți în timp

Au trecut 30 de ani de la o așa-zisă Revoluție. Perioadă a unei generații, timp îndeajuns pentru schimbări, pentru realizări... Ce anume însă s-a schimbat? Faptul că un partid-stat comunist a fost înlocuit cu un nou-partid stat, probabil de aceeași sorginte, este o schimbare? Sau doar o metamorfoză a vremurilor? Discutam zilele trecute cu o persoană care, de ani buni, a părăsit Slobozia și, implicit, meleagurile ialomițene. A fost surprinsă să constate că am rămas încremeniți în timp, «la fel ca în urmă cu 30 de ani, când m-am decis să plec...». Remarca, tristă, atestă ceea ce mulți dintre noi simțim în fiecare zi. Nu se schimbă nimic! Doar lunile calendarului și anii care înregistrează implacabil... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2019, 11:05 (4882 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia asfaltează «la rece»

DADP Slobozia asfaltează «la rece»

Cele câteva zile de iarnă au transformat străzile Sloboziei în capcane pentru automobiliști. Aceștia fac slalom printre craterele din carosabil. DADP Slobozia a achiziționat asfalt «rece» în valoare de 22 mii de lei pentru reparațiile urgente...

Atenție, se lucrează! De câteva zile, angajații DADP Slobozia lucrează la foc continuu pentru astuparea craterelor de pe străzile Sloboziei. Soluția aleasă de administrația locală o reprezintă asfaltul «rece». Până în prezent au fost achiziționate 20 de tone, cu care sunt «plombate» străzile cu circulație intensă. Valeriu Roșca, directorul ... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2019, 17:40 (5008 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Craterul de pe strada Lacului

3 administrații, nicio soluție!

Slobozia: Craterul de pe strada Lacului

În urmă cu o săptămână, pe strada Lacului din Slobozia o porțiune din șosea s-a surpat. Lucrările de reparații au durat două zile și au fost executate de către Urban SA. Problema de fond însă rămâne, iar autoritățile nu au o soluție tehnică pentru rezolvarea acesteia.

Gaura neagră de pe Lacului Rețeaua de canalizare de pe strada Lacului din Slobozia s-a colmatat pentru a treia oară în ultimul an... Ca și la intervențiile precedente, firma solicitată de către autorități să intervină a fost Urban SA. Valentin Cilibeanu, directorul societății, ne-a declarat că lucrările de reparații au... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2019, 17:05 (6089 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Servicii medicale de aproximativ 3 milioane de lei pentru asistații social

Potrivit Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița

Servicii medicale de aproximativ 3 milioane de lei pentru asistații social

Chiar dacă nu cotizează la bugetul de sănătate, beneficiarii de ajutoare sociale în baza Legii 416, a venitului minim garantat, primesc totuși îngrijiri medicale. Anul trecut, arată o estimare a Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița, valoarea serviciilor medicale decontate pentru această categorie de persoane a fost de aproximativ 3 milioane de lei.

Statul are grijă și de sănătatea lor
Pe lângă bani, statul le oferă numeroase beneficii asistaților social în baza Legii 416 privind venitul minim garantat. Pe lângă scutirea de taxe și impozite, aceștia sunt scutiți și... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2019, 13:20 (7472 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Circ administrativ cu primarul Constantin Sava

Grobianism de Urziceni

Circ administrativ cu primarul Constantin Sava

La sfârșitul lunii ianuarie 2019, Consiliul Local Urziceni s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare. Întâlnirea a fost transformată de către primarul Constantin Sava într-o vendetă personală. El a sfidat public Consiliul Local, a agresat verbal consilierii PSD și a respins orice formă de dialog administrativ inițiată de plen. Manifestările grobiene ale lui Constan­tin Sava sunt sancționate public de către cetățenii orașului.

Cu birjarii trăiești, ca birjarii vorbești
Ordinea de zi a ședinței Consiliului Local Urziceni din 30 ianuarie 2019 a numărat 10 proiecte de hotărâri. ... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2019, 18:05 (6558 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Deficit de procurori în Parchetele din Ialomița

Deficit de procurori în Parchetele din Ialomița

O analiză a Consiliului Superior al Magistraturii arată faptul că Parchetele din județul Ialomița funcționează fără magistrați. Lipsa acestora își face simțită prezența asupra modului lent de soluționare a dosarelor aflate în lucru. Doar într-un singur caz, cel al Parchetului de pe lângă Judecă­toria Urziceni, gradul de ocupare este atins. În celelalte unități, este nevoie de procurori...

Se caută soluții Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița este cea mai mare unitate de Parchet a județului, care coordonează activitatea Parchetelor de pe lângă judecătorii. Potrivit ana­lizei Consiliului... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 13:40 (8808 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Slobozenii achită nota de plată a administrației

Consiliul Local a intrat în campanie electorală

Slobozenii achită nota de plată a administrației

Joi, 31 ianuarie 2019, plenul Consiliului Local Slobozia a adoptat o serie de decizii controversate, care stabilesc direcțiile de dezvoltare a municipiului în anul 2019. Printre proiectele de hotărâre adoptate s-au numărat cele privind creșterile de tarife pentru colectarea deșeurilor, înființarea noului cimitir municipal, construirea unui terminal intermodal de transport public și realizarea unei piste de biciclete a orașului. Proiectele de hotărâre au fost aprobate grație votului celor 11 consilieri PSD din cadrul Consiliului Local, însă ședința marchează debutul celor două campanii electorale din anul 2019.

Mult zgomot pentru tarife majorate... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2019, 09:55 (5880 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Campanie de recrutare a asistenților maternali la DGASPC Ialomița

Campanie de recrutare a asistenților maternali la DGASPC Ialomița

Sub coordonarea Autorității Naționale pentru Protecția Drepturilor Copilului și Adopției, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița a dat startul unei campanii de recrutare a persoanelor care doresc să devină asistenți maternali. Nevoia unor astfel de specialiști este mare în condițiile, în care vi­ziunea celor două instituții este de a reduce numărul copiilor și al tinerilor plasați în instituții care oferă servicii de asistență socială.

Sprijin real pentru asistenții maternali? Asistentul maternal este acel specialist care oferă îngrijire și protecție... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2019, 15:10 (10306 vizualizări - 5 comentarii)

28 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Infractori cu condamnări, arestați

În ultimele 48 de ore, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:05
(5800 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Și tu poți deveni polițist! Admitere 2017

Cei care își doresc o carieră în Poliția Română se pot înscrie în instituțiile de învățământ ale Ministerului Afacerilor Interne. Anul acesta, persoanele interesate de cariera de polițist se pot înscriere ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 15:55
(6193 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții într-un dosar de evaziune fiscală

Miercuri, 26 aprilie 2017,  polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București și cei de la Direcția Operațiuni Speciale efectuează 32 percheziții în București și în 4 județe, într-un ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 14:25
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești, Manasia și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz, marți, 25 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 19:35
(8723 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Ziua Veteranilor de Război»

Miercuri, 26 aprilie 2017, în organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și Primăriei Slobozia, va fi organizată «Ziua Veteranilor de Război». ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 17:45
(4697 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Termen pentru depunerea situațiilor financiare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați ca au fost publicate principalele aspecte legate de întocmirea și depunerea situațiilor financiare pentru anul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 15:35
(4626 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Concluziile desprinse în urma exercițiului național «PROCIV 2017»

În data de 21 aprilie a.c, la sediul Inspectoratului General pentru Situații de Urgență a avut loc o conferință de presă, în cadrul căreia au fost prezentate concluziile desprinse în urma exercițiului național ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 14:40
(5383 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Slobozia țintește o nouă victorie. Cu optimism, spre Cernavodă!

Sâmbătă, 22 aprilie a.c., de la orele 17,00, Unirea Slobozia se confruntă în deplasare cu Axiopolis Cernavodă. Înaintea jocului, conducerea Clubului a organizat o conferință de presă la care au participat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 21:25
(4671 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz în Slobozia, luni, 24 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:50
(5234 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stop violenței!

Polițiștii ialomițeni au lansat un mesaj preventiv și informativ prin care încearcă să reducă fenomenul violenței. Oamenii legii precizează faptul că violența, indiferent de formă, este nejustificată. ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:35
(4818 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică la Slobozia, Munteni Buzău și Traian

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în perioada 24- ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:25
(7110 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița  a desfășurat, în trimestrul I 2017, în domeniul relațiilor de muncă, 322 de acțiuni de control  în urma cărora  au fost dispuse 472 de măsuri pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 17:20
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Fetești-Oraș!

Pentru realizarea lucrărilor de cuplare a rețelei noi de alimentare cu apă, reabilitată prin programul POS Mediu I, la sistemul de alimentare cu apă al municipiului Fetești, SC RAJA SA este nevoită ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 14:10
(5691 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm casier
Condițiile angajării sunt
-cunoștințe operare PC: Excell Word
-experiență în domeniu, minim 3 ani
Persoanele interesate pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
Pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

20 Aprilie 2017, 21:05


RAJA Constanța: Lucrări de întreținere rețele în Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de spălare a rețelei de apă din Cartierul Fetești-Gară, din municipiul Fetești, SC RAJA SA este nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute pe timpul nopții, în perioada 24-28 aprilie 2017 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 20:20
(5076 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri locale parțiale la Amara, Fierbinți Târg și Țăndărei-11 iunie 2017

Guvernul a stabilit în data de 11 iunie 2017 organizarea scrutinului local parțial pentru alegerea primarului în 49 de localități în care această funcție a rămas vacantă ca urmare a demisiilor unor titulari ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:55
(7758 vizualizări - 2 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Reprezentanții Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 21 aprilie 2017, la Slobozia furnizarea gazelor naturale se va închide pe bulevardele Chimiei, Unirii și Matei Basarab, precum și pe strada ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:15
(5408 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Procurorii și polițiștii din Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a nouă persoane din zona Fetești, sub acuzația de «braconaj». Actele de urmărire penală arată faptul că, în perioada 20 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 16:35
(11427 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Bibliotecarului», sărbătorită la Slobozia

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează luni, 24 aprilie 2017, evenimentul intitulat «Ziua Bibliotecarului din România». În cadrul manifestării care se va desfășura la Slobozia, cei prezenți ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 15:45
(5118 vizualizări - 1 comentariu)


SC Agromas Grup SRL

furnizor de produse
și servicii agricole

angajează
GESTIONAR DEPOZIT
Principalele responsabilități
-gestiunea stocurilor de marfă
-gestionarea documentelor
de intrare-ieșire
-verificarea calitativă și cantitativă
a mărfurilor
-recepția și livrarea mărfurilor
-participarea la inventare
Cerințe
-studii medii
-experiență în domeniu minim 1 an
-cunoștințe operare calculator
(word, excel)
-cunoștințe operare documente gestiunea materialelor
-constituie avantaj:
experiență în poziția de gestionar
Beneficii
-pachet salarial atractiv
CV-urile se pot depune la
sediul societății din Cosâmbești,
Șoseaua Slobozia-Țăndărei,
nr. 154, jud. Ialomița
sau la adresa de e-mail [email protected]

19 Aprilie 2017, 19:50


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2017, 19:10
(5584 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În luna martie 2017 s-au încasat 44,85 milioane de lei la buget

Potrivit unui comunicat de presă, «Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat, în luna martie 2017, la bugetul general consolidat suma de 44,85 milioane lei». «Menționăm că, din bugetul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 16:25
(5184 vizualizări - 0 comentarii)


Hramul Mânăstirii Slobozia

În perioada 19-23 aprilie 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Izvorul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:55
(4796 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni în ziua de Paște

Pentru siguranța cetățenilor, în Duminica de Paște, Poliția Română a continuat acțiunile pentru prevenirea evenimentelor nedorite și pentru fluidizarea traficului și diminuarea riscului rutier. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:20
(4854 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Bătrână de 78 de ani, carbonizată într-un incendiu

Casa femeii a fost cuprinsă de flăcări joi, 13 aprilie 2017, în jurul orelor 15,00, când s-a primit sesizarea la dispeceratul 112. La locul intervenției au acționat pompierii voluntari ai localității și ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 20:05
(4665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: 40 mc lemne, confiscați

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea delictelor silvice. Astfel, în urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 18:25
(4717 vizualizări - 4 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare de peste 3,256 milioane de lei

În luna martie 2017, inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 3,256 milioane de lei, în urma a 56 de ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 14:40
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017

În perioada 18-21.04.2017, în intervalul orar 10,00-15,00, se va desfășura exercițiul național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017. Scenariul exercițiului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 13:05
(6207 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Doja: Marfă fără documente de proveniență

Marți, 11 aprilie 2017, polițiștii au oprit pentru control în trafic, pe raza comunei Gheorghe Doja, o autoutilitară condusă de un tânăr, de 26 de ani, din județul Călărași.În urma controlului efectuat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 12:25
(3943 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Nu au neutralizat deșeurile periculoase

Administratorii a 3 societăți comerciale de pe raza județului Ialomița sunt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de neluarea măsurilor de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 11:05
(3303 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...