Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

La spitalele ialomițene

Costuri diferite pentru aceleași medicamente

Spitalele din Ialomița au făcut pu­blică o listă cu sumele pe care le-au plătit pentru medicamente în ultimul an și jumătate. Adunate, valorile depășesc 10 milioane de lei. În topul cheltuieilor se află Spitalul Județean de Urgență Slobozia, entitate medicală care, în perioada analizată, a plătit peste 8 mi­lioane de lei pentru produse farmaceutice. Porivit răspunsului oficial, 6,6 mi­lioane de lei au fost plătiți pentru achiziția medicamentelor din Programele Naționale de Sănătate. Prin intermediul Spitalului Slobozia se derulează Programul Național de Oncologie, cel pentru TBC, HIV/SIDA și Boala Pompee, afecțiune extrem de rară care implică un cost anual de achiziție a medicamentelor de aproximativ... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2018, 16:35 (4970 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Am cancer, dar lupt să trăiesc!»

«Am cancer, dar lupt să trăiesc!»

În fiecare zi, în România, cancerul mamar mai răpește o viață... În Ialomița este la fel! Femeile bolnave își pun spe­ranța în chinuitoarele ședințe de chimioterapie. Singura șansă de supraviețuire este însă diagnosticarea timpurie a tumorii. Violeta Ivanciu are 33 de ani și a descoperit întâmplător că are cancer la sân... Acum se pregătește de operație. Este convinsă că poate învinge boala, pentru că a depistat-o la timp și a soli­citat ajutorul medicilor...

Boală descoperită întâmplător Imaginea de pe rețele de socializare a Violetei Ivanciu este diferită de cea din realitate... ... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2018, 11:40 (5023 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezvoltarea economică a județului Ialomița bate pasul pe loc

Dezvoltarea economică a județului Ialomița bate pasul pe loc

bonus: Ialomița, județul fără investitori

Mult anunțata creștere economică a României este in­sesizabilă dacă raportăm indicatorii la nivelul județului Ialomița. O serie de date statistice publicate pe site-ul www.topfirme.com demonstrează faptul că, din punct de vedere economic, Ialomița continuă să se lupte cu sărăcia. Mare problemă o reprezintă lipsa unor măsuri eficiente prin care să fie atrași investitorii.

Cifre îngrijorătoare Potrivit datelor centralizate de site-ul amintit, în Ialomița au fost declarate funcționale 16 mii de societăți comerciale. Cifra nu este deloc una îm­bucurătoare, pentru că alte date statistice... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2018, 11:05 (7141 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Accident cu victime multiple, în zona localității Orboiești

A fost activat Planul Roșu de intervenție

Accident cu victime multiple, în zona localității Orboiești

Un bărbat a murit la locul tragediei

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de joi, 4 octombrie 2018, în zona localității ialomițene Orboiești. Opt persoane au fost rănite în urma evenimentului rutier, iar una a murit pe loc. Paramedicii SMURD, dar și un echipaj de Descarcerare, se află la fața locului pentru a oferi sprijin victimelor.

Pompierii intervin la locul tragediei
Din primele informații, în accidentul petrecut pe raza localității Orboiești au fost implicate o platformă auto care transporta un vehicul și un alt autoturism. În urma tragediei, opt persoane au fost rănite, iar una a murit la locul... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2018, 02:11 (11277 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salarii astronomice pentru apropiații președintelui Moraru

Salarii astronomice pentru apropiații președintelui Moraru

Consiliul Județean Ialomița a făcut publică lista salariilor brute încasate de către funcționarii instituției. Potrivit acestui document, președintele Victor Moraru are un sa­lariu echivalent cu cel al Președintelui României, iar funcționarii apropiați lui primesc sporuri la salariile de bază între 30 și 50%. Sporurile salariale se datorează implicării acestor funcționari pu­blici în proiecte finanțate din fonduri europene. Gradul de absorbție al acestor fonduri în 2018 nu depășește 5% din valorile anunțate oficial...

Salarii pentru Victor și ai lui
Conform unei situații a «funcțiilor... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2018, 13:10 (13853 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

despre Referendum

Referendumul de două zile sau pofta domnului Dragnea de tradiție era cam tot ce lipsea în peisajul carpato-danubiano-pontic. Zeci de milioane de euro irosite cu stoicism, plus alte milioane cheltuite pentru propagarea ideii... În condițiile în care, neoficial, același Guvern atrage atenția asupra cheltuielilor din sistemul bugetar, ordine interne sau directe de la cabinetele miniștrilor impunând restricții la fonduri. Instituții care au gazul restricționat, chiar și consumul de energie electrică, lipsă acută de consumabile sau alte limitări la consumurile de combustibili. Restricțiile la care facem referire au fost impuse de mai bine de o lună, cam de când și ideea cu Referendumul. Nu vom aborda... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2018, 11:05 (4627 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia a ratat achiziția de utilaje pentru deszăpezire

Facem iarna la lopată!

DADP Slobozia a ratat achiziția de utilaje pentru deszăpezire

În urmă cu 6 luni, directorul DADP Slobozia anunța public că va achiziționa utilaje de deszăpezire în valoare de 6 milioane de lei. La sfârșitul lunii septembrie 2018, directorul Valeriu Roșca recunoaște public că procesul de achiziție a fost ratat. Dotarea DADP cu utilaje noi de deszăpezire pentru iarna anului 2018 a fost una dintre prioritățile declarate ale administrației locale.

Promisiuni neonorate
În martie 2018, Consiliul Local Slobozia relansa Direcția de Administrare a Domeniului Public în cursa de «achizi­ționarea unor utilaje pentru activitatea de curățire și transport... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2018, 14:35 (5657 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Palatul Copiilor din Slobozia, tratat cu indiferență de Ministerul Educației

Palatul Copiilor din Slobozia, tratat cu indiferență de Ministerul Educației

Cei peste 2000 de copii din Slobozia care frecventează cercurile Palatului Copiilor din oraș sunt obligați să participe la activitățile extrașcolare în condiții improprii. Instituția așteaptă de mai bine de 3 ani fonduri de la Ministerul Educației pentru a-și reabilita sediul în care funcționează, însă toate demersurile au fost sortite eșecului. Anul acesta se pare că oficialii de la București au uitat complet de Palatul Copiilor din Slobozia, pentru că nu au alocat niciun leu pentru investiții!

Performanță cu mâinile goale
Palatul Copiilor din Slobozia este o adevărată pepinieră... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2018, 10:55 (6283 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Verificări amănunțite la OCPI Ialomița

Verificări amănunțite la OCPI Ialomița

Reprezentanții Agenției Naționale de Cadastru și Publicitate Imobiliară au realizat un amplu control la sediul instituției din subordine din județul Ialomița. Verificarea s-a desfășurat pe parcurul a 5 zile și a vizat modul în care angajații OCPI din Ialomița își fac treaba. Printre deficiențele descoperite s-au constatat și o serie de întârzieri în realizarea și eliberarea lucrărilor de specialitate.

E vremea controalelor
În timp ce în multe din instituțiile descentralizate din Ia­lomița domnește liniștea, Ofi­ciul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița a fost supus unui... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 14:25 (8749 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu, baie de mulțime la «Zilele Recoltei 2018»

Primarul Mocioniu, baie de mulțime la «Zilele Recoltei 2018»

Profitând de faptul că președintele tuturor ialomițenilor e plecat să învețe cum se face administrație la Viena, primarul Adrian Mocioniu a «înotat» de unul singur la «Zilele Recoltei 2018» de la Slobozia. Precaut, el a cumpărat struguri de la aceeași tarabă, a acordat interviuri «la cald» și s-a declarat mulțumit de recoltele de anul acesta. «Este o ediție a „Zilelor Recoltei“, unde chiar avem ce să sărbătorim! Deja producțiile arată mult mai bine, există o concurență între producători... Inclusiv la modul de prezentare! Chiar ne bucură acest lucru!» a declarat Mocioniu printre alte platitudini cu iz administrativ. Baia de mulțime a avut loc sâmbătă, 29 septembrie a.c., înainte de prânz, însă... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 13:50 (5452 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va avea cataloage electronice în școli

Pofta primarului Mocioniu

Slobozia va avea cataloage electronice în școli

Administrația Mocioniu a alocat 1,3 milioane de lei pentru investiții în școlile și liceele din Slobozia. Fondurile, în marea lor majoritate, vor fi cheltuite pentru lucrări de reparații, igienizare și achiziționare de mobilier școlar. Pe lista de investiții se regăsesc însă și 9 cataloage electro­nice. Valoarea acestora oscilează între 10 și 25 mii de lei, iar primele contracte au fost deja semnate. Nimeni nu știe însă când va fi implementat acest sistem și care sunt criteriile care au stat la baza selectării firmei aleasă de către autoritățile locale...

La Slobozia, Educația costă cât nu face!... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2018, 10:50 (7782 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Haznaua din fața Primăriei Slobozia

Haznaua din fața Primăriei Slobozia

De o lună încoace, în fața Primăriei Slobozia miroase a hazna publică. Unde în fața Primăriei, vă veți întreba? Ei, bine, acolo unde ar trebui să fie intrarea în parcarea subterană încă de acum 2 ani. Da, da... Locul ăla cu bălăriile ’nalte cât un stat de om ascunde o ditamai baltă de urină și fecale, scurse nimeni nu știe cum și de unde. Oficial, nimeni nu știe nimic... Neoficial însă, știe toată lumea! De la primărie nu e, că până acum s-ar fi umplut demult și ar fi dat pe-afară. De la prefectură nici atât, că prefectul Gigi Petre vine după 10 și n-are nevoie de nimica. De la Consiliul Județean băgăm noi mâna în foc că nu-i, pentru că domnul Președinte a cheltuit deja o căciulă de bani pentru... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2018, 11:05 (4046 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hairstyliste în Portugalia

Toți KA1 la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului»

Hairstyliste în Portugalia

Un profesor și 14 eleve ale Liceului Tehno­logic «Înălțarea Domnului» au învățat meseria de hairstylist în Portugalia, în orașul Setubal. Reușita a fost posibilă grație unei finanțări de 40 mii de euro, în cadrul proiectului «Erasmus+KA1 VET». Joi, 20 septembrie 2018, 4 din cele 14 eleve care au participat la cursurile din Portugalia și-au împărtășit public experiențele prin care au trecut. «Suntem mândri de performanța fetelor noastre și abia așteptăm să reluăm proiectul...» a declarat directorul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului», Mariana Hogaș.

Erasmus schimbă destine «Erasmus... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2018, 11:40 (4970 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reparația podului rutier peste râul Ialomița se amână

Șantier în conservare la Slobozia

Reparația podului rutier peste râul Ialomița se amână

Abia intrate în grafic, reparațiile podului rutier peste râul Ialomița din Slobozia se amână pentru o perioadă nedeterminată. Compania Națio­nală de Administrare a Infrastructurii Rutiere a decis să conserve șantierul deschis pe malurile Ialomiței, în apropiere de Cartierul Bora, din cauza unor probleme apărute la proiectul de moderni­zare. Concret, este vorba despre o serie de lucrări neprevăzute, din cauza cărora proiectul trebuie refăcut, urmând ca CNAIR să scoată din nou reparația podului la licitație...

Șantierul s-a închis! Începute cu mult entuziasm, lucrările de reabilitare... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2018, 11:20 (11492 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Iazu: A ars de vie în propria curte

Iazu: A ars de vie în propria curte

O femeie din satul ialomițean Iazu, în vârstă de 68 de ani, a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în urmă cu câteva ore. Ea a avut parte de un accident, chiar în curtea în care locuiește. Din cauze greu de explicat, femeia a căzut peste focul pe care l-a aprins pentru a pregăti dulceață. Medicii Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Slobozia au reușit să o salveze și să o transfere către o unitate medicală din Capitală.

Caz de Cod Roșu la UPU Slobozia
Din primele informații, se pare că femeia a fost descoperită în curte, cuprinsă de flăcări, de către... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2018, 01:45 (6334 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția ialomițeană caută un nou adjunct

Poliția ialomițeană caută un nou adjunct

Scandalurile din Poliția ialomițeană au lăsat instituția fără unul dintre adjuncți. Oficialii Inspectoratului General al Poliției Române au refuzat să semneze prelungirea împuternicirii în această funcție a subcomisarului Iulian Tudorache. Motivul îl reprezintă faptul că acesta este vizat de ancheta deschisă de IGPR în urma furturilor comise în zona Popasului Sinești. În momentul de față, conducerea IPJ Ialomița este asigurată de comandantul Cristian Ivan și adjunctul Mihail Valentin Iordache.

Schimbări la vârfurile IPJ Ialomița
Asumarea funcțiilor de conducere pare a fi o misiune... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2018, 11:50 (9032 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

«Zâmbește și Dăruiește» la Perieți

«Zâmbește și Dăruiește» la Perieți

Vineri, 21 septembrie 2018, la Școala Gimnazială din Perieți, Ambasada Germaniei din România împreună cu Colegiul Național «Matei Basarab» București, au donat elevilor, în cadrul proiectului «Zâmbește și dăruiește», rechizite școlare. La eveniment au participat primarul Adrian Merlea, Peter Hans, reprezentant al Ambasadei Germaniei, oficiali din cadrul Colegiului Național «Matei Basarab» din București și oficialități locale.

Oaspeți de la Ambasada Germaniei
La sfârșitul săptămânii precedente, școala din Perieți a fost gazdă pentru reprezentanții Ambasadei Germaniei la București... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2018, 10:50 (5632 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

«Anticorupția» costă 287 mii de lei

La Primăria Slobozia

«Anticorupția» costă 287 mii de lei

bonus: Ave, Mocioniu! Contribuabilii te salută!

În urmă cu o lună, administrația Mocioniu a demarat un proiect prin care își propune «prevenirea corupției la nivelul autorităților și instituțiilor pu­blice din Municipiul Slobozia». Proiectul are o valoare de 287293 de lei și o durată de implementare de un an. «Vreau să mă asigur că asupra instituției pe care o conduc nu planează nici măcar o suspiciune!» a declarat Adrian Mocioniu referitor la finalitatea acestui proiect.

Ambiții mari în orașe mici În luna mai a anului 2018, Grupul de Acțiune Locală Slobozia a devenit funcțional. Potrivit informațiilor oficiale, această nouă structură... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 16:05 (5418 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

PSD Ialomița, încotro?

Cu un Silvian Ciupercă antrenân­du-se pe turnantă și sperând la o revenire pe scena politicii locale, Organizația PSD Ialomița încă se lasă condusă de Marian Neacșu. Chiar dacă a fost ridicat în slăvi pentru decizia de a vota ÎMPOTRIVA lui Dragnea, Neacșu a început să-și înțeleagă eroarea. Dacă priveați cu atenție imaginile de după ședința furtunoasă a Comitetului Executiv Național, cea în care Liviu Dragnea a (re)câștigat detașat sprijinul liderilor PSD, Marian Neacșu era resemnat. Statura sa impunătoare devenise un banal accesoriu la poșeta Gabrielei Firea, în timp ce «armetica» vicepremierului Stănescu îi calcula negativ ieșirea publică. Neacșu parcă își aflase sfârșitul politic, știut fiind... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 13:55 (5550 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Fotbal, Liga a IV-a

Recolta Gheorghe Doja ia distanță

S-au scurs 4 etape din cea mai valo­roasă ligă a județului Ialomița și, după ce săptămâna trecută vorbeam de 6 echipe cu punctaj maxim, sita a cernut iar ierar­hia a devenit mai clară. Lider solitar este Recolta Gheorghe Doja, vicecampioana en titre pe care specialiștii din fotbalul ialomițean o văd încă din vară favorită la titlu. Recolta merge din victorie în victorie, victima din etapa de sâmbătă fiind CS Amara, învinsă de dojeni chiar pe terenul din stațiunea balneară. Poziția secundă este ocupată de revelația Secunda Adâncata, care a realizat scorul etapei a 4-a, după victoria cu 7-2 în fața celor de la Spartacus Iazu. Bărăganul Ciulnița completează podiumul, având tot 10 puncte ca și Adâncata... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 13:30 (3050 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sudiți: Proiectile găsite în curte

Un tînăr de 25 ani din comuna ialomițeană Sudiți a alertat polițiștii din localitate, speriat fiind că în curtea locuinței sale a descoperit două proiectile. Potrivit polițiștilor, la fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:59
(9074 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți proiectil


Luciu: S-au bătut zdravăn pe islaz

Marți, 16 august, la Luciu s-a produs un scandal de proporții. Un bărbat de 36 ani a alertat Poliția pentru faptul că în timp ce se afla pe islazul din localitate a fost bătut cu bîtele de două perosane ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:57
(9014 vizualizări - 0 comentarii)


Secția 3 Stelnica: Lemne de foc furate

Peste 30 de autovehicule au fost oprite marți, 16 august, în cele două filtre instituite de polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica. Acțiunea a avut ca scop prevenirea și comercializarea ilegală de ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:56
(8674 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furturile din locuințe, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Urziceni au organizat marți, 16 august, o acțiune pentru prevenirea și combaterea furturilor din locuințe și societăți comerciale. În cadrul verificărilor, polițiștii au legitimat peste ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:56
(6781 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:58
(4691 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accidentată în timp ce traversa regulamentar

Luni, 15 august, în Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unui pieton. Astfel, în timp ce o femeie, de 55 ani, din Slobozia, s-a angajat în traversarea regulamentară a ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:49
(6978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ograda: Biciclistul beat a căzut peste parbrizul unei mașini

Polițiștii Biroului Rutier Slobozia au fost sesizați duminică, 14 august, adespre producerea pe raza comunei Ograda a unui accident rutier soldat cu rănirea ușoară a unei persoane. În urma cercetării la ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:46
(5630 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Marți, 16 august, în jurul orei 07.25, lîngă popasul Chirana a avut loc un accident soldat cu rănirea a cinci persoane și avarierea a nouă autoturisme și mașini de mare tonaj. Potrivit cercetărilor preliminare ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:43
(9171 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: De la Cluj, fără permis

Duminică după amiaza, 14 august a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe Drumul Național 21, un autoturism la volanul căruia se deplasa un bărbat, de 45 de ani, din Cluj Napoca. În ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:37
(5880 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări de 114,95% la bugetul general consolidat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, în decursul lunii iulie 2011, a colectat peste 50 milioane lei la bugetul consolidat de stat. 84,12% din totalul încasărilor au fost realizate ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:38
(7340 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: Prin sat cu mașina, beat

Polițiștii rutieri au depistat duminică, 14 august a.c., în cadrul unui control de rutină, un autoturism condus de un bărbat, de 29 ani, pe raza satului Murgeanca. Întrucît acesta emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:36
(8170 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița organizează cursuri pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță redeschiderea sezonului de cursuri pentru șomeri. După studierea atentă a cererii existente pe piața locală, oficialii instituției au decis că cele ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:35
(7294 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: La 16 ani, cercetat penal după ce a furat dintr-un autoturism

Un minor de 16 ani este cercetat penal de polițiști pentru un furt dintr-un autoturism. În acest sens, Poliția a fost sesizată sîmbătă, 13 august, de către o tînără de 29 ani, din București, despre faptul ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:40
(6261 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Ialomița: 140 de polițiști, în acțiune

În perioada 12-15 august, polițiștii ialomițeni, dar și alte forțe de ordine, au desfășurat o serie de acțiuni în mediul urban și rural din județ. Astfel, cei peste 140 de polițiști au legitimat 250 de ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7089 vizualizări - 0 comentarii)


Orboiești: Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Sîmbătă, 13 august, un bărbat din Orboiești a reclamat polițiștilor că cinci persoane au încercat să îi fure fier vechi din curtea locuinței. Bărbații, cu vîrste cuprinse între 18 și 45 de ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(8404 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Formularul 200 a intrat la prelucrare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că a început prelucrarea Formularului 200 «Declarație privind veniturile realizate din România», pentru anul 20 ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7951 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Vineri, 5 august a.c., polițiștii au depistat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un tînăr feteștean, de 21 ani, care emana halenă alcoolică. Șoferul a fost testat alcoolscop, valoarea ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 07:33
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Alcool confiscat

Un bărbat de 36 ani, din Fetești, a fost oprit în trafic joi, 11 august, de polițiști, pentru un control de rutină. Verificările sumare în autovehiculul bărbatului au scos la iveală mai multe bidoane de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7351 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Hoț prins de polițiști

Un tînăr de 20 ani din comuna ialomițeană Valea Ciorii este cercetat de polițiști pentru furt. Tînărul este acuzat că în noaptea de 9 spre 10 august a furat mai multe panouri de lemn de la gardul unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7009 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii furt


Fetești: Acțiune pentru legalitatea forței de muncă

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu inspectori ITM, au desfășurat joi, 11 august, o acțiune pentru prevenirea și combaterea ilegalităților care se comit în domeniul forței de muncă. În acest sens au ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(7142 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu lemne de foc

În perioada 9-11 august, polițiștii ialomițeni au desfășurat pe raza mai multor comune o acțiune ce a vizat combaterea faptelor de comercializare ilegală de material lemnos. Pe parcursul întregii acțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(10428 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prostituată de meserie

Deși a fost amendată în nenumărate rînduri pentru prostituție, o tînără de 23 ani, din Slobozia, nu s-a dezis de meserie și joi, 11 august, jandarmii slobozeni au amendat-o din nou pe prostituată. Mihaela ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 10:47
(8429 vizualizări - 1 comentariu)


Sărățeni: Arestată după ce și-a omorît bărbatul

O femeie de 36 ani din Sărățeni a fost arestată preventiv pentru 29 de zile pentru «omor». Femeia este acuzată că și-a ucis bărbatul cu un cuțit. Potrivit anchetatorilor, între victimă, un bărbat de 51 ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:59
(11830 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de peste 450000 lei pentru muncă «la negru»

In baza Planului de acțiune privind reducerea incidenței muncii nedeclarate pentru perioada mai-iulie 2011, Inspectoratul Teritorial de Muncă, în colaborare cu Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:55
(11821 vizualizări - 2 comentarii)


Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața într-un accident rutier

Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața în această dimineață, joi, 11 august, într-un accident rutier. Incidentul s-a petrecut între Urziceni și Coșereni, cînd un autoturism s-a izbit frontal de un TIR. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:17
(7644 vizualizări - 5 comentarii)


Căzănești: Colecta fier vechi fără autorizație

10 societăți comerciale de colectare a deșeurilor feroase de pe raza orașului Căzănești au fost verificate miercuri, 10 august, de către polițiști și comisari ai Gărzii Financiare Ialomița. În timpul verificărilor ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(9232 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu cereale

Miercuri, 10 august, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea comerțului ilicit. În acest sens au fost verificați 6 agenți economici și 4 persoane fizice, aplicîndu ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(8087 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Fructe și legume, vîndute ilegal

Miercuri, 10 august, la Movilița, polițiștii ialomițeni în colaborare cu reprezentanții Serviciului Județean de Metrologie au verificat legalitatea comerțului cu produse agroalimentare din localitate. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:15
(9238 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: Polițiștii și pompierii, întîlnire cu localnicii pe tema «descoperirea unor elemente de muniție»

Avînd în vedere evenimentul produs în seara zilei de 8 august a.c., cînd un bărbat în vârstă de 39 ani și-a pierdut viața în urma deflagrației produsă de secționarea cu flexul a unui proiectil de artilerie ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 16:14
(9066 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copil de 13 ani, hoț de biciclete

Fetești: Copil de 13 ani, hoț de biciclete

Alarmant! Un minor de doar 13 ani este autorul principal în șase furturi de biciclete. Copilul cu domiciliul în Cosîmbești este bănuit de furtul a 6 biciclete de pe raza municipiului Fetești, în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:59
(9898 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...