Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fotbal, Liga a IV-a

Recolta Gheorghe Doja ia distanță

S-au scurs 4 etape din cea mai valo­roasă ligă a județului Ialomița și, după ce săptămâna trecută vorbeam de 6 echipe cu punctaj maxim, sita a cernut iar ierar­hia a devenit mai clară. Lider solitar este Recolta Gheorghe Doja, vicecampioana en titre pe care specialiștii din fotbalul ialomițean o văd încă din vară favorită la titlu. Recolta merge din victorie în victorie, victima din etapa de sâmbătă fiind CS Amara, învinsă de dojeni chiar pe terenul din stațiunea balneară. Poziția secundă este ocupată de revelația Secunda Adâncata, care a realizat scorul etapei a 4-a, după victoria cu 7-2 în fața celor de la Spartacus Iazu. Bărăganul Ciulnița completează podiumul, având tot 10 puncte ca și Adâncata... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2018, 13:30 (3050 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proiectele-fantomă realizate cu bani europeni în Ialomița

Proiectele-fantomă realizate cu bani europeni în Ialomița

Peste 20 de proiecte realizate cu fonduri europene în Ialomița zac abandonate pe raza localităților în care acestea au fost implementate. Considerate oportune pentru dezvoltarea județului, investițiile care s-au făcut cu banii europeni au fost folosite, în cele mai multe cazuri, pe post de capital de imagine în timpul campaniilor electorale. La 20 de ani distanță de la primele încercări de a atrage fondurile europene, Ialomița rămâne în continuare un județ sărac în care dezvoltarea întârzie să apară...

Realitatea reflectată în cifre
La ceas aniversar, Agenția de Dezvoltare Regională... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2018, 15:40 (4432 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directori numiți «politic» în școlile ialomițene

Directori numiți «politic» în școlile ialomițene

Debutul noului an școlar aduce în atenția publicului un nou scandal provocat la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița. De această dată este vorba despre numirile politice din fruntea șco­lilor efectuate de Manuela Zainea, șefa Învățământului ialomițean. Aceasta este acuzată de faptul că a încălcat mai multe acte normative ale Ministerului Educației care prevăd cum trebuie realizată procedura de numire în funcție a directorilor și directorilor adjuncți de școli, licee și grădinițe.

Școala ialomițeană s-a «politizat»
Fenomenul numirilor «politice» în fruntea școlilor nu este străin... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2018, 11:15 (10527 vizualizări - 42 comentarii)

EVENIMENT

Urban are de recuperat 9,1 milioane de lei

Timpul trece, leafa merge

Urban are de recuperat 9,1 milioane de lei

Aflată de mai bine de 5 ani pe marginea prăpastiei, Urban SA este incapabilă să-și recupereze debitele restante. Potrivit raportului economico-financiar prezentat public în luna septembrie 2018, firma are de re­cuperat debite în valoare de 9,1 milioane de lei.

Pe hârtie stăm bine În pofida faptului că raportează semestrial creșteri ale veniturilor totale, Urban SA continuă să se confrunte cu o situație financiară deficitară. Potrivit raportului făcut public în urmă cu două săptămâni, aceste venituri au crescut cu 133,8%, ajungând la 7,2 milioane de lei la sfârșitul lunii iunie. O dată... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2018, 17:25 (4316 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Haznaua publică din Cartierul Slobozia Nouă

Autoritățile ignoră sesizările cetățenilor de câteva luni

Haznaua publică din Cartierul Slobozia Nouă

Zeci de familii din Cartierul Slobozia Nouă au curțile inundate de apă infestată cu fecale umane. Situația durează de câteva luni, deși autoritățile au fost informate și au promis că vor remedia deficiențele... Oamenii din zonă au copii și susțin că nu mai pot locui în case din cauza mirosului! Apa infestată provine de la rețeaua de canalizare din zonă. Aceasta încă nu a intrat în exploatare. Lucrările au fost executate de TMUCB în anul 2009 și nu au fost finalizate nici până în prezent...

Strada Liliacului, inundată cu dejecții
Strada Liliacului este peste drum de școală, în... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2018, 14:25 (4913 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița refuză anularea diplomelor de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița refuză anularea diplomelor de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița amână adoptarea unei decizii în privința des­chi­derii unui proces la Tribu­nalul Ialomița prin care să ceară instanței anu­larea di­plomelor de Baca­lau­reat, obținute de elevi în se­siu­nea iunie-iulie 2012, după ce au oferit șpagă pro­fesorilor. Curtea de Apel București a impus IȘJ Ialo­mița să ceară instanței de Conten­cios ­Ad­mi­­nis­trativ anularea acestor înscrisuri.

O decizie greu de aplicat
După condamnarea definitivă a profesorilor acuzați că în vara anului 2012 au luat șpagă de la peste 100 de elevi pentru a-i trece Bacalaureatul... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2018, 11:05 (9561 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

explicații

Încă de la început ne declarăm înțe­legerea în ceea ce privește inactivitatea vocală a unor social-democrați ialo­mi­țeni, altfel deosebit de guralivi în timpul unor campanii electorale. De fapt, încercăm să le înțelegem astfel de comportamente în condițiile în care neamurile sau cunoștințele proprii au fost an­gajate în diferite posturi la stat în timp ce propriile persoane beneficiază de avantaje imense. De ce s-ar mai agita împotriva unuia ca Dragnea dacă persoana sa sau mai toți cunoscuții săi sunt bine, cu salarii de stat? De ce să deschidă gura și să taxeze derapajele politice ale șefilor de partid când toate sunt așezate și finalul unei luni calendaristice le aduce în conturi sume la care... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2018, 11:20 (6130 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fără abateri disciplinare la Poliția Orașului Țăndărei

Fără abateri disciplinare la Poliția Orașului Țăndărei

Ancheta internă deschisă la Poliția Orașului Țăndărei după ce o femeie din Galați a reclamat pe rețelele de socializare faptul că a fost șicanată în trafic de un grup de romi, fără ca polițiștii să intervină, este aproape de final. Primele concluzii ale ofițerilor Serviciului Control Intern al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și reprezentanților Inspectoratului General al Poliției Române scot în evidență faptul că în speța pe care au cercetat-o nu există nicio problemă legată de modul în care s-a acționat! Astfel, singura măsură care s-ar fi luat vizează mărirea efectivelor de polițiști în cadrul Biroului de Ordine Publică al Poliției Țăndărei...

Totul e bine când se termină cu bine... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2018, 15:05 (13460 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Probleme de funcționare în cadrul instanțelor din Ialomița

Probleme de funcționare în cadrul instanțelor din Ialomița

bonus: Președinte interimar la Judecătoria Slobozia

Problemele de ordin organizatoric cu care se confruntă Judecătoria Slobozia și Judecătoria Fetești dau peste cap activitatea în cadrul celor două instanțe. Astfel, procesele se desfășoară la ore târzii iar dosarele se motivează după luni bune de așteptare. Reprezentanții Tribuna­lu­lui Ialomița, instanța superioară care coordonează activitatea celor două judecătorii, spun că situația este gene­rată de faptul că magistrații Judecătoriei Slobozia și cei ai Judecătoriei Fetești sunt puțini la număr și se schimbă mereu, din cauza unor acte normative care permit acest sistem de lucru...

Realitatea din cadrul instanțelor... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 20:10 (7861 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu risipește banii publici ai Sloboziei

Mai mulți bani pentru concerte gratuite decât pentru investiții

Administrația Mocioniu risipește banii publici ai Sloboziei

bonus: Stâlpi de iluminat în câmp

Un raport independent care a urmărit investițiile realizate în decursul anului 2017 la nivelul a 64 de orașe din România reflectă modul deficitar în care administrația slobozeană cheltuie fondurile publice. Potrivit acestuia, administrația Mocioniu a cheltuit peste 10 milioane de lei pentru «concerte gratuite și sport», în timp ce pentru «investiții și reparații în școli și grădinițe» s-au cheltuit mai puțin de 4 mi­lioane de lei...

Un raport descurajant În cei 2 ani de mandat scurși de la instalarea în funcție a primarului Adrian Mocioniu, acesta nu a realizat nimic concret. Investițiile... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2018, 13:15 (5285 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ce n-a putut Rapidul

Fotbal, Liga a III-a, CS Popești-Leordeni-Unirea Slobozia 0-3

Ce n-a putut Rapidul

Rapidul are buget de 3 ori mai mare decât Slobozia. Cu toate acestea, în urmă cu două săptămâni alb-vișiniii au scos doar un punct la Popești-Leordeni... Pe același stadion, Unirea Slobozia a reușit un meci perfect și a scos sâmbătă, 15 septembrie 2018, de 3 ori mai multe puncte! Jucătorii au prins curaj. Pe la colțuri se spun vorbe de îmbărbătare și se speră la un parcurs la fel de bun. Nu ar fi prima dată când în fotbal buturuga mică răstoarnă carul mare...

Dezlănțuiți în repriza secundă
După meciul de Cupă pierdut in extremis cu Sportul Snagov și după sperietura zdravănă pricinuită... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 17:15 (4336 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la Școala Gimnazială Rădulești, din cauza profesorului de Matematică

Început de an școlar cu scandal la Școala Gimnazială din Rădulești, județul Ialomița. Mai mulți părinți au semnat o petiție prin care cer Inspectoratului Școlar Județean și instituției de învățământ să oprească încadrarea în muncă a profesorului de Matematică. Oamenii spun că dascălul nu este bine pregătit pentru a preda această materie și că, din cauza sa, rezultatele la învățătură ale copiilor sunt slabe.

Protest pe holurile Inspectoratului Școlar Județean Ialomița
În urmă cu aproximativ o săptămână, doi reprezentanți ai comitetului de părinți ai Școlii Gimnaziale din Rădulești... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 15:35 (9432 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

  Procurorii și polițiștii, pe urmele traficanților de droguri

Audieri la sediul DIICOT Slobozia

Procurorii și polițiștii, pe urmele traficanților de droguri

Procurorii DIICOT din Slobozia, împreună cu ofițeri din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate, audiază marți, 18 septembrie 2018, mai multe persoane într-un amplu dosar penal ce vizează fapte de «trafic de droguri» și «pornografie infantilă». Mai mulți suspecți sunt vizați de anchetatori.

Cercetările continuă
După reținerea lui Ionuț Gabriel Mocanu, zis «Oache», procurorii DIICOT din Slobozia, alături de ofițerii  Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate, au reușit să dea încă o lovitură traficanților de droguri din județul Ialomița. Marți... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 12:36 (8424 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scrisoare deschisă adresată președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru

Scrisoare deschisă adresată președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru

Domnule Președinte,
Suntem, oficial, adversari. Așa cum ziarul pe care îl conduc a fost adversarul declarat al administrațiilor precedente, președinților pe care i-ați succedat sau al partidelor politice care au guvernat Ialomița. Pozițiile divergente nu ne împiedică, însă, să apelăm la rațiune pentru identificarea unor soluții general valabile, pozitive sau sustenabile administrativ. Dimpotrivă... Tocmai de aceea ne permitem să venim în întâmpinarea efortu­rilor dumneavoastră și vă pro­punem să inițiați demersurile de preluare în patrimoniul județului a clădirii Cercului Militar Slobozia.
Am criticat vehement și îndelung, în campanii... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 11:05 (7234 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inundată de conducta de canalizare a orașului

S-a întâmplat la Slobozia

Inundată de conducta de canalizare a orașului

Situație uluitoare pe strada Plevnei din Slobozia. După mai bine de 20 de ani de când și-au construit casele, locatarii au descoperit cu surprindere că pe sub locuințele lor trece rețeaua de canalizare a orașului. Totul a ieșit la iveală după ce una dintre țevi s-a spart și a inundat casa unei femei. Cazul a intrat în atenția administrației locale ai cărei reprezentanți s-au arătat depășiți de situație...

Pericolul de sub case Rădița Nițu locuiește aproape de mijlocul străzii Plevnei, la numărul 41B. A primit autorizația de construcție pentru casa în care locuiește acum aproape 20 de... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2018, 14:05 (7781 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unitățile de învățământ din Ialomița au început noul an școlar cu stângul

Unitățile de învățământ din Ialomița au început noul an școlar cu stângul

Debutul noului an școlar a luat și de această dată prin surprindere autoritățile, astfel că multe școli din Ialomița au fost nepregătite să-și primească elevii în cele mai bune condiții. Un raport al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că unele școli și grădinițe din județ întâmpină încă probleme în ceea ce privește obținerea autorizațiilor sanitare de funcționare sau a desfășurării în cele mai bune condiții a lucrărilor de igie­nizare și reabilitare. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița nu au dorit însă să ofere un punct de vedere public cu privire la situația șco­lilor din județ în momentul în care acestea și-au deschis porțile pentru elevi și profesori.
... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2018, 10:50 (9106 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

noi dăm șpagă

Obișnuim să spunem că suntem sclavii sistemului. Ne întrebăm permanent ce e de făcut. Dăm vina pe alții, pe ceilalți, pe cei care conduc... Pe Dragnea, că ne-a mințit! Pe Orban, că e bețiv! Pe Codruța, pe SRI, pe vecinul de la 2, că e nesimțit și aruncă chiștoacele de la țigară pe fereastră... Apoi mergem la măcelărie și întrebăm aparte dacă e bună carnea. La doctor ca să vedem cum facem să primim tratament gratuit. Cunoaștem pe cineva la Primărie care ne bagă în față. Nu suntem dispuși niciodată să așteptăm, avem mereu o scuză. «Cum să aștept 30 de zile? Mă gră­beam... I-am dat ceva și s-a rezolvat!». Nu este sport național. Nu e predestinare balcanică, reminiscență fanariotă. Nu e moștenirea... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2018, 17:35 (3212 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Operație în premieră la Spitalul Slobozia

Operație în premieră la Spitalul Slobozia

O intervenție chirurgicală rea­lizată recent la Slobozia crește șansele de vindecare ale pa­cienților diagnosticați cu necroză de cap femural. Operația se realizează printr-o tehnică inovativă care se practică în ma­rile spitale din Occident. Tehnica presupune forarea țesutului osos bolnav și injectarea de celule stem recoltate de la pacient. Medicii care au realizat această intervenție spun că, prin folosirea acestei metode, pacienții nu mai au nevoie de proteze de șold. Această intervenție a fost realizată de o echipă alcătuită din peste 10 cadre medicale din cadrul celui mai mare spital din județul Ialomița.

O afecțiune delicată... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2018, 12:10 (29117 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Adăpost pescăresc de 2,27 milioane lei pentru 38 de pescari ialomițeni

Maximum de puncte pentru maximum de inutilitate

Adăpost pescăresc de 2,27 milioane lei pentru 38 de pescari ialomițeni

Fostul președinte Gheorghe Savu a visat crescătorii de sturioni «cât vezi cu ochii», Silvian Ciupercă sala cu «geometrie variabilă», iar Victor Moraru visează... un complex de agrement cu specific pescăresc care se va întinde pe 5 hectare de teren, la Giurgeni, în imediata vecinătate a Dunării! Primul pas al acestei noi aventuri administrative care va fi finanțată în primă fază din fonduri europene a început. Administrația Moraru a anunțat public că cererea de finanțare a fost selectată cu maximum de puncte, respectiv 100!

Grandomanie administrativă
Ideea construirii unui adăpost... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2018, 11:10 (9061 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Serviciul de Medicină Legală Ialomița are nevoie de un aparat gazcromatograf

Serviciul de Medicină Legală Ialomița are nevoie de un aparat gazcromatograf

Începând cu data de 1 ia­nuarie 2019, toate Serviciile de Medicină Legală din țară ar trebui să se doteze cu aparate gazcromatograf, pentru a realiza testele de alcoolemie conform normelor europene. Un raport al Institutului Național de Medicină Legală «Mina Minovici» din București arată că Serviciul de Medicină Legală din Ialomița face de 3 ani eforturi pentru achiziția unui astfel de echipament, însă până acum nu a primit niciun răspuns din partea autorităților în domeniu.

O nouă procedură pentru alcoolemie
În momentul de față, determinarea alcoolemiei din sângele șoferilor... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 15:50 (6946 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
309 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sălcioara: Fără permis și cu mașina neînmatriculată a lovit un pieton, părăsind locul accidentului

În cursul dimineții de luni, 13 septembrie, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:31
(18465 vizualizări - 2 comentarii)


Gura Ialomiței: Fără permis la volan

Luni, 13 septembrie, polițiștii din Gura Ialomiței au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în județul Ialomița. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul agentului de poliție, continuîndu-și deplasarea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:30
(16277 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînăr mort într-un accident rutier

Luni, 13 septembrie, în apropierea localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Victima, un tînăr de 23 de ani, din municipiul Focșani, județul Vrancea, conducea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:28
(16877 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Țigări de contrabandă, confiscate

În cursul zilei de luni, 13 septembrie polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au oprit pentru control, pe raza comunei Sărățeni, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:26
(16386 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Tîrg: A intrat cu mașina în pom și a fost proiectat pe gardul unei case

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 11/12 septembrie, Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că pe raza localității s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:03
(21503 vizualizări - 1 comentariu)


«Șoferi» fără permis sau băuți la volan

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 11 septembrie, un echipaj de poliție din Urziceni, aflat în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, a depistat în trafic pe raza localității Maia ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:01
(18639 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Comerțul ilicit, în atenția polițiștilor

Sîmbătă, 11 septembrie, polițiștii din Urziceni au executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii activităților de comerț ilicit în zona Pieței și a Oborului din municipiu. În cadrul acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:00
(17102 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Se fură capace de canalizare

În noaptea de duminică spre luni, respectiv 12 spre 13 septembrie, o echipă de siguranță publică mixtă polițist-jandarm-polițist comunitar a depistat, pe strada Independenței din Fetești, un tînăr de 2 ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 15:58
(18478 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Stelnica

«Biblionet» la Stelnica

Primăria și Consiliul Local Stelnica, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Biblioteca Comunală «Ion Ghelu Destelnica» vor inaugura oficial noul serviciu gratuit de bibliotecă «Biblionet-lumea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 12:04
(19744 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean raportează evaziunea pentru luna august 2010

Potrivit unei informări a Direcției Genrale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii august inspectorii instituției au efectuat 180 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:35
(11106 vizualizări - 0 comentarii)


Prinsă în flagrant în timp ce dădea șpagă

Vineri, 10 septembrie, ofițerii Direcției Generale Anticorupție Ialomița, în colaborare cu polițiști din cadrul IPJ Ialomița, au prins în flagrant o persoană din Ciulnița în timp ce încerca să mituiască ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:34
(21386 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ciulnița șpagă


Accidente: Începător la volan, a intrat într-o căruță. S-a izbit de un tractor și a murit pe loc. Biciclistă băută, acroșată de o mașină

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost ușor rănite în urma a trei accidente produse pe arterele județului.
Primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției prin 112, vineri, 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(18467 vizualizări - 1 comentariu)


Depistat fără permis la volanul unui autoturism neînmatriculat și cu număr fals

Polițiștii Serviciului Rutier aflați în activitatea de supraveghere și control al traficului rutier pe DN2A, pe raza localității Misleanu, au oprit pentru control un autoturism cu număr de înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(16468 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, afară de pe șosele!

Efective ale Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu reprezentanții RAR filiala Ialomița au acționat pe raza municipiului Fetești avînd drept scop scoaterea în afara părții carosabile a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(13294 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești rable


Țăndărei: Tînăr arestat

Polițiștii din Țăndărei au identificat și reținut un tînăr de 21 de ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis la data de 3 septembrie a.c. un mandat de executare a pedepsei de 1 an ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(17473 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Polițiștii feteșteni au acționat pe raza municipiului, activitățile întreprinse urmărind prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență în zona barurilor, discotecilor și a altor locuri pretabile ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:41
(16339 vizualizări - 0 comentarii)


Comandantul Poliției Slobozia, Cristian Ivan, prezent la «Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ» de la Sibiu

Vineri, 10 septembrie a.c., s-a încheiat la Sibiu Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ din cadrul inspectoratelor de poliție județene. La întîlnire a participat, din partea Ministerului ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 14:22
(17667 vizualizări - 0 comentarii)


Rechizite gratuite de la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Copiii proveniți din familii nevoiașe vor primi rechizite cu titlu gratuit oferite de Centrul de consiliere și sprijin pentru familiile aflate în dificultate din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 09:02
(18727 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un polițist la fiecare școală

Peste 200 de polițiști ialomițeni vor participa în cele 120 de unități de învățămînt la deschiderea noului an școlar. «Zona unităților de învățămînt va fi supravegheată de patrulele de siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:48
(17721 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-au intoxicat în pivniță cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. O femeie a murit!

Trei persoane s-au intoxicat cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. Tragedia s-a petrecut la Fetești, în cartierul Fetești-Gară, vineri, 10 septembrie. Proprietarul, în vîrstă de 62 de ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:29
(11892 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești tragedie


13 septembrie-Ziua Pompierilor se desfășoară la liceul «Al. I. Cuza»

În fiecare an, la 13 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița sărbătorește Ziua Pompierilor din România. Pentru că anul acesta sărbătoarea coincide cu ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:15
(10512 vizualizări - 0 comentarii)


Ciupercă reclamă evaziunea fiscală: «În Port la Constanța ajung prin Ialomița, în fiecare noapte, sute de mii de tone de cereale!»

Joi, 9 septembrie, după-amiază, autoritățile locale și județene s-au întrunit în ședința lunară de lucru a Colegiului Prefectural. De această dată lucrările Colegiului s-au axat pe infracționalitatea înregistrată ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 06:14
(19509 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bucu, Ograda și Colelia

Trei incendii la gospodăriile populației s-au petrecut în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., începînd cu ora 10.15, cînd la dispeceratul Inspectoratului s-a anunțat faptul că anexa unei gospodării ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:18
(19637 vizualizări - 1 comentariu)


Au furat fier de la o stație de irigații

Marți, 7 septembrie, în jurul orei 16.30, jandarmii grupei de intervenție Urziceni, aflîndu-se în patrulare pe un tronson al conductelor magistrale de transport produse petroliere din zona comunei Lilieci ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:03
(18226 vizualizări - 0 comentarii)


Instalarea noului preot la Armășești

Instalarea noului preot la Armășești

Duminică, 5 septembrie 2010, preacucernicul părinte Stancu Bogdan Ionuț, protoiereu de Urziceni, a participat în comuna Armășești la slujba de instalare a noului preot paroh, Munteanu Cristian Ionuț. La ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:55
(25138 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Bătrînă dispărută de la domiciliu, găsită în mai puțin de patru ore de la sesizare

Miercuri, 8 septembrie, la ora 16.00, agenții Postului de Poliție Maia au fost sesizați de către un localnic de 57 de ani, despre faptul că mama sa, în vîrstă de 87 de ani, diagnosticată cu amnezie temporară ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:51
(17977 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia dispărută


Furturile de pe cîmp, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de 8/9 septembrie a.c., efectivele Biroului de Ordine Publică Fetești, în colaborare cu lucrători ai Inspectoratului Județean al Poliției de Frontieră Ialomița și Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:49
(15212 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Țăndărei

În cursul zilei de ieri, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Țăndărei au organizat și executat o acțiune ocazie cu care a fost prins și reținut un bărbat de 37 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:47
(20631 vizualizări - 3 comentarii)


350 de carnete reținute ca urmare a consumului de alcool la volan

În primele opt luni ale anului 2010, în urma acțiunilor desfășurate de polițiști pentru combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului, au fost reținute 350 de permise de conducere. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:45
(17449 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționare a Finanțelor

Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița reamintește contribuabililor, persoane fizice organizați ca întreprinderi individuale, întreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:44
(17605 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...