Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia cheltuie 357 mii de lei pentru canalizarea din Cărămidari

Unde se duc banii publici, când se duc?

Slobozia cheltuie 357 mii de lei pentru canalizarea din Cărămidari

Consiliul Local Slobozia a decis săptămâna trecută în cadrul unei noi ședințe «de îndată» să aloce 357 mii de lei pentru lucrările de reabilitare a sistemului de canalizare. Suma se adaugă celor 200 mii lei alocați la începutul lunii iulie pentru stoparea alunecărilor de teren pe o stradă din Cartierul Bora.

Acesta e doar începutul Consiliul Local Slobozia a decis miercuri, 25 iulie 2018, să aloce 357 mii de lei din fondul de dezvoltare constituit de Urban SA pentru executarea reparațiilor din Cartierul Cărămidari. Suma se adaugă celor 200 mii de lei alocate la începutul lunii iulie... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 16:40 (6664 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Paradisul administrației Moraru se clatină din temelii

File de istorie locală

Paradisul administrației Moraru se clatină din temelii

În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Pentru președintele Victor Moraru ședința poate fi considerată un eșec, dată fiind respingerea proiectului de hotărâre privind «trecerea unor bunuri imobile proprietate publică a statului, aflate în administrarea Ministerului Tineretului și Sportului, în proprietatea publică a județului Ialomița»...

3 proiecte respinse Miercuri, 25 iulie a.c., administrația Moraru a încercat să promoveze o serie de proiecte care aveau nevoie de susținerea a două treimi din votul consilierilor județeni... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 12:45 (6538 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Epidemia de Pestă Porcină Africană din Ialomița se extinde!

Epidemia de Pestă Porcină Africană din Ialomița se extinde!

La două săptămâni de la izbucnirea primelor cazuri de îmbolnăvire cu virusul care provoacă Pesta Porcină Africană, boala s-a extins cu repeziciune în zona de Est a județului. La începutul acestei săptămâni erau confirmate oficial 14 focare, în 6 localități ialomițene! În ciuda măsurilor impuse de autorități, crescătorii animalelor au început să-și taie porcii considerându-i sănătoși, cu scopul de a-i consuma. Între timp, autoritățile au dispus măsuri pe o rază de 40 de kilometri distanță în jurul focarelor.

Pesta Porcină Africană face ravagii în Ialomița Primele două focare din Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 August 2018, 10:50 (10389 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Bani guvernamentali pentru școlile și grădinițele din Fetești

Bani guvernamentali pentru școlile și grădinițele din Fetești

Chiar dacă mai este o lună până la începerea școlilor, actuala administrație locală din Fetești face eforturi pentru a îmbunătăți condițiile în care învață elevii și preșcolarii din oraș. Edilii orașului au demarat mai multe proiecte de reabilitare a corpurilor unităților de învățământ din municipiu. O parte din bani vin prin intermediul Programelor Naționale de Dezvoltare Locală I și II, iar restul fondurilor vor fi acordate de Uniunea Europeană. Proiectele urmează să fie depuse și finanțate de oficialii de la Bruxelles.

Vești bune pentru elevi și preșcolari Elevii și preșcolarii din... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 18:20 (4847 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

încă un Festival

La Amara, an de an, Festivalul își urmează cursul firesc. Finanțat sau subfinanțat, mediocru sau înălțător, mizer sau plin de strălucire, Festivalul de la Amara încântă sau întristează. Alimentat de orgoliul actualului președinte al Consiliului Județean Ialomița, Festivalul va deschide și anul acesta porțile ponosite ale Grădinii de Vară din orașul-stațiune. Fostul primar Victor Moraru a înțeles destul de rapid însemnătatea evenimentului, încă de prin primul mandat de primar al pe-atunci comunei Amara... S-a «agățat» de Festival, impulsionat de amplitudinea fenomenului. De fapt, această perpetuare a Festivalului ar fi cam unica realizare a fostului primar al Amarei, Victor Moraru. Căci, indubitabil... [citește_tot_articolul]

2 August 2018, 13:10 (3889 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Angajații Direcției pentru Sport și Tineret Ialomița vor picheta MTS

Salariu minim pe economie de 30 de ani

Angajații Direcției pentru Sport și Tineret Ialomița vor picheta MTS

Joi, 2 august 2018, angajații Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița vor merge la București pentru a picheta alături de colegii lor din țară sediul Ministerului Tineretului și Sportului. Principalele revendicări ale celor 16 angajați din cadrul Direcției ialomițene vizează nivelul scăzut de salarizare, plata orelor suplimentare și majorarea numărului de angajați.

Cenușarii sistemului
Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița are 16 ani și salarii de mizerie. Potrivit ștatelor de plată, doar două dintre salariile angajaților depășesc salariul minim pe economie. Situația datează... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 18:55 (7742 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Școala de vară» de la Biblioteca Sfântu Gheorghe

«Școala de vară» de la Biblioteca Sfântu Gheorghe

Biblioteca Sfântu Gheorghe a deschis «școala de vară» pentru elevii comunei. Cursurile sunt susținute de Mădălina Coman, o fostă elevă a școlii, acum studentă la Brașov. «Suntem foarte încântați că foștii noștri elevi nu ne-au uitat...» declară directorul Bibliotecii, doamna Iuliana Piva. Cursurile se vor desfășura pe tot parcursul lunii august 2018, iar elevii vor putea învăța într-un cadru non-formal, limbile engleză și germană.

Cursuri de limbi străine Biblioteca Sfântu Gheorghe a devenit centrul de comandă al unui proiect inedit la nivelul comunei. Pe parcursul lunii august 201... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 18:15 (3568 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Director medical interimar la Spitalul Slobozia

Director medical interimar la Spitalul Slobozia

Lăsată liberă după plecarea medicului Mădălina Baltă, funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost ocupată interimar. Pentru următoarele 6 luni, persoana desemnată să administreze activitatea medicală în cadrul unității sanitare este medicul urolog Octavian Crețu.

Concurs fără candidați La sfârșitul lunii martie, interimatul Mădălinei Baltă în funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a expirat. Acesta și-a exprimat dorința de a renunța definitiv la această poziție, demisionând totodată din cadrul Spitalului Slobozia. Astfel... [citește_tot_articolul]

1 August 2018, 10:55 (6266 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețeaua de canalizare a Sloboziei a cedat

Strada Cărămidari s-a inundat

Ploaia torențială de marți, 31 iulie 2018, a blocat din nou orașul. Deși cantitatea de precipitații care a căzut a fost mai mică, principalele intersecții ale orașului au fost inundate. Cea mai afectată zonă din Slobozia rămâne Strada Cărămidari, unde se lucrează de 3 săptămâni. Imediat după ploaie, angajații Urban au repompat apa care inundase strada. Muncitorii se plâng că pompele de mare capacitate sunt înfundate de resturi menajere și... șervețele umede.

Locatarii, îngroziți de spaimă
La casa din imediata vecinătate a canalului colector locuiesc soții Constantin. Curtea lor... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 23:45 (4524 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Titularizarea» s-a transformat într-un examen fără miză

În Ialomița

«Titularizarea» s-a transformat într-un examen fără miză

Reprezentanții celei mai mari formațiuni sindicale din Învățământul ialomițean trag un semnal de alarmă cu privire la modul în care se desfășoară examenul de «Titularizare» și la dezinteresul pe care candidații îl afișează față de această testare. În opinia sindicaliștilor din cadrul Uniunii Sindicatelor Libere din Învățământ, «Titularizarea» a devenit un examen fără miză, pentru că școlile preferă să mențină în sistem profesori înregimentați politic, gata oricând să servească interesele partidelor, punând dezvoltarea profesională și elevii pe un plan secund.

Jocuri de culise La fel... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 15:40 (5752 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aleșii Ialomiței și-au făcut publice declarațiile de avere (I)

Agoniseală de bugetari

Aleșii Ialomiței și-au făcut publice declarațiile de avere (I)

Potrivit Legii nr. 176/2010, aleșii locali și funcționarii publici au obligația de a face publice declarațiile de avere și de interese. Termenul limită pentru depunerea acestor declarații a fost 15 iunie 2018, însă procesul de publicare al acestora a întârziat termenul limită cu încă o lună. Publicarea declarațiilor de avere la nivelul Ialomiței se dovedește însă o formalitate, multe dintre acestea fiind identice cu cele din anii trecuți sau incomplete...

Alesul nr. 1 al Consiliului Județean Ialomița
Inevitabil, primul dintre aleșii județului este președintele Victor Moraru. ... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2018, 11:10 (8215 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șofer de camion, sancționat ilegal și amenințat cu dosare penale de un agent de Ordine Publică

«Abuz în serviciu» la Poliția Urziceni

Șofer de camion, sancționat ilegal și amenințat cu dosare penale de un agent de Ordine Publică

Haosul generat în Poliția ialomițeană după plecarea lui Viorel Ștefu se adâncește. Coordonați de șefi lipsiți de experiență, polițiștii aplică legea după ureche. La Urziceni de exemplu, un agent de Ordine Publică, cu atribuții pe linie de Rutieră, a sancționat fără drept șoferul unui camion care circula regulamentar pe drumurile publice. Problema organului constatator a fost remorca prevăzută cu înălțătoare, pentru ca nisipul cu care era încărcată să nu se reverse. Reprezentantul firmei de transport la care lucrează conducătorul auto îi va face plângere penală respectivului agent pentru «abuz în serviciu».

Șofer umilit de un polițist... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 17:35 (12046 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procent ridicat de recidivă la Penitenciarul Slobozia

Procent ridicat de recidivă la Penitenciarul Slobozia

Din libertate înapoi după gratii... Este o situație cu care se confruntă tot mai des reprezentanții Penitenciarului Slobozia. O analiză oferită publicului de instituție arată că rata de recidivă la nivelul închisorii din Slobozia este de 42%! Cei mai mulți dintre deținuții recidiviști au comis fapte cu violență sau contra integrității persoanei.

Își doresc să revină după gratii O analiză a Penitenciarului Slobozia arată faptul că la nivelul instituției rata recidivei este ridicată. Oficial, 42% dintre deținuții care se află în custodia închisorii din Slobozia revin în spatele gratiilor... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 13:50 (6927 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va avea toalete publice de 9000 euro/bucată

Slobozia va avea toalete publice de 9000 euro/bucată

bonus: Internet Wi-Fi pentru 10 mii lei/an

Imaginea unei Slobozii europene pare să devină realitate. În cel mai scurt timp, administrația locală a orașului va monta în două dintre cele mai mari parcuri ale urbei toalete ca în Occident. Acestea sunt aduse de la Galați și costă 9000 euro/bucată!

Slobozia rămâne fără WC-uri ecologice
Problema toaletelor publice din Slobozia este la fel de veche precum cea a apei potabile, a câinilor fără stăpâni care își fac veacul pe străzi sau a parcării subterane din Centru. Cei mai mulți cetățeni din oraș, dar și cei care-l tranzitează, reclamă faptul că Slobozia are puține toalete publice... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2018, 10:50 (6350 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

confuzie social-democrată

De la nivel central către nivel local s-a propagat o undă de confuzie social-democrată. Ei, social-democrații, își manifestă superior uimirea și chiar nu înțeleg de ce totuși românii nu împărtășesc fericirea partidelor aflate la guvernare. Cum, când toate din Programul de Guvernare propovăduit de Dragnea&Vâlcov se îndeplinesc pe bandă rulantă, când cresc salariile și pensiile, când economia duduie de zor, de ce românii nu sunt recunoscători? Confuzia social-democrată atinge apogeul în momentul în care, spre exemplu, încerci să explici că, de fapt, țara nu se îndreaptă în direcția bună și, mai mult, pare că ne îndepărtăm de valorile europene. Ei, social-democrații, par dintr-odată contrariați... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2018, 12:35 (5621 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Porci sacrificați pentru consum în focarele de Pestă Porcină Africană din Ialomița

Porci sacrificați pentru consum în focarele de Pestă Porcină Africană din Ialomița

Pesta Porcină Africană a indus panică în rândurile populației din zona de Est a județului Ialomița. Tot mai mulți oameni au început să-și sacrifice porcii, considerându-i sănătoși, cu scopul de a consuma ulterior. Autoritățile județene confirmă situația și fac apel la cetățeni să respecte măsurile impuse, chiar dacă acestea vizează sacrificarea controlată a porcilor.

Resturi animale, răspândite câmp Atât pe raza localităților unde au fost confirmate focarele de Pestă Porcină Africană, cât și în satele limitrofe acestora, oamenii au început să sacrifice porcii în propriile gospodării... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2018, 18:05 (13194 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Linia de gardă pentru Stomatologie la UPU Slobozia se desființează

De luna viitoare

Linia de gardă pentru Stomatologie la UPU Slobozia se desființează

De la 1 august 2018, linia de gardă pentru UPU Stomatologie care funcționa în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia va fi desființată. Conducerea unității medicale susține că decizia a fost luată din cauza costurilor prea mari pe care le impunea menținerea acestei linii de gardă, prin comparație cu adresabilitatea scăzută a pacienților.

Costuri reduse la Spitalul Slobozia
Potrivit informațiilor, linia de gardă pentru UPU Stomatologie la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost înființată cu aproximativ 10 ani în urmă, când instituția era condusă de stomatologul Andrei... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2018, 14:55 (16873 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara a devenit o piatră de moară

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara a devenit o piatră de moară

În mai puțin de 3 săptămâni va debuta cea de a 51-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2018. La acest moment, nu sunt cunoscute numele artiștilor care vor concerta în cadrul recitalurilor de seară. Durata Festivalului a fost redusă la jumătate, iar cheltuielile sunt de două ori mai mici decât anul trecut...

O pălărie mai mare decât administrația locală
Vrem, nu vrem, Festivalul Amara e un brand local. Cu 50 de ediții la activ, Festivalul «Trofeul Tinereții» a devenit cel mai longeviv festival din țară și atrage, în sfârșit, atenția presei. Din păcate, decimată de... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2018, 12:15 (8307 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Străzile «mișcătoare» ale Sloboziei

Dezastrul din Cartierul Cărămidari

Străzile «mișcătoare» ale Sloboziei

Ploaia torențială de la începutul acestei luni a afectat grav 6 case din Cartierul Cărămidari din Slobozia. Una dintre străzi s-a surpat, iar rețeaua de canalizare este grav afectată. De două săptămâni, echipele Urban SA nu reușesc să consolideze terenul. «Este o lucrare complexă. Nu ne putem asuma responsabilitatea reparației...» declară Valentin Cilibeanu, directorul Urban SA Slobozia.

Străzile care se surpă La începutul lunii iulie 2018, străzile Sloboziei au fost inundate de o ploaie torențială. Potrivit datelor oficiale, cantitatea de apă căzută în aproximativ 30 de minute a depășit... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2018, 12:10 (8345 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Măsuri preventive în bisericile ialomițene pentru combaterea pestei porcine

Prefectul Gigi Petre a solicitat intervenția preoților

Măsuri preventive în bisericile ialomițene pentru combaterea pestei porcine

Prezent la ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomiță organizată miercuri 25 iulie 2018, prefectul Gigi Petre a vorbit în plen despre măsurile luate de autorități pentru a stopa dezastrul produs de Pesta Porcină Africană la nivelul județului. Astfel, acesta a dezvăluit faptul că a purtat o discuție cu Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, pentru a-i convinge pe preoți ca după slujbe să le explice enoriașilor cum să se ferească de efectele nefaste ale bolii.

Măsurile de prevenție, mediatizate în biserici
În timp ce caută soluții ferme pentru a stopa... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2018, 18:50 (10784 vizualizări - 13 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 12:40
(2381 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei».  Astfel, elevi ai Liceului de Arte ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 18:30
(2567 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 16:15
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Accident rutier pe podul peste râul Ialomița din zona localității Coșereni. Potrivit informațiilor, evenimentul rutier s-a petrecut în ziua de marți, 1 iunie a.c., când un autoturism a intrat într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 15:40
(2260 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se aplică în continuare amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 48 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 17:05
(3268 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 31 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10750, cu un singur caz mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 16:40
(2579 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei victime

Ialomița: Două accidente, trei victime

Luni, 31 mai a.c., în jurul orei 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 15:40
(1654 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Dridu

Accidente la Urziceni și Dridu

Polițiștii ialomițeni au intervenit în cazul a două accidente rutiere petrecute în ziua de duminică, 30 mai a.c., pe șoselele din județ. Primul eveniment rutier a fost anunțat la numărul de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 21:00
(4019 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 30 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10749, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 16:35
(1821 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 29 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10745, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2021, 16:40
(1052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 31 mai-4 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:15
(7038 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Fetești

39 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate în numai 2 ore de polițiștii feteșteni în cadrul unei acțiuni de prevenire a infracționalității stradale, riscului rutier precum și respectarea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:10
(1603 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Joi, 27 mai 2021, polițiștii ialomițeni au verificat 105 locații, 53 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă și 59 de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:05
(1498 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 28 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10743, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 16:35
(2037 vizualizări - 0 comentarii)


Casieriile RAJA Constanța, închise de 1 iunie

Marți, 1 iunie 2021, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile online pentru efectuarea plăților, precum ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 13:35
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au fost solicitați în dimineața zilei de vineri, 28 mai a.c., în jurul orei 1,00, în comuna Bărcănești, pentru extragerea unui cal căzut într-o ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 12:25
(3630 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru tinerii absolvenți

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduc la cunoștință tinerilor absolvenți de gimnaziu, liceu, profesional, special, postliceal sau superior posibilitatea obținerii ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:20
(3627 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: A încălcat măsura izolării la domiciliu

Joi, 27 mai a.c., polițiștii ialomițeni i-au aplicat o amendă în valoare de 1000 de lei unui tânăr, de 20 de ani, din localitatea Făcăeni. Acesta a încălcat măsura izolării la domiciliu impusă de Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:05
(3476 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în ziua de joi, 27 mai a.c., verificări pe cele mai importante drumuri din județ cu privire la felul în care transportatorii de persoane respectă legislația în domeniu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:45
(3065 vizualizări - 0 comentarii)


Scânteia: Beat și fără permis, la volanul unei mașini radiate și cu numere false

Un bărbat de 61 de ani, oprit în trafic de polițiști pe raza localității Scânteia, s-a ales cu un dosar penal pentru comiterea mai multor infracțiuni cuprinse în Codul Rutier. Acesta a fost tras pe dreapta ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:35
(5971 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

Polițiștii ialomițeni au efectuat ample activități preventive în ziua miercuri, 26 mai 2021. Astfel, oamenii legii au derulat o campanie de informare în zona Gării Slobozia Veche, cu scopul de a limita ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Joi, 27 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10737, cu un singur caz mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 16:15
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara fără permis de conducere, surprins la volanul unui autoturism radiat și cu numere false

Un tânăr a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza municipiului Slobozia, fără permis de conducere, la volanul unui autoturism radiat din circulație și cu plăcuțe de înmatriculare false. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:50
(6320 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe»

Marți, 25 mai a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:10
(6129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 74400 de lei

Polițiștii ialomițeni au intensificat pe parcursul zilei de marți, 25 mai 2021, controalele în trafic, centre comerciale sau zone aglomerate, pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 17:40
(1495 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 26 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10736, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 16:25
(2078 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Transport ilegal de pui, depistat în trafic de polițiști

Polițiștii ialomițeni împreună cu inspectorii DSVSA Ialomița au oprit în trafic un camion în care se aflau pui zburați. În urma verificărilor s-a constatat că șoferul nu deținea documente pentru proveniență ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 17:15
(2791 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea legislației sanitar-veterinare

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au sancționat, cu 18000 de lei, două magazine din județ, specializate în comerțul cu pui de o zi. Societățile comerciale ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 17:00
(5823 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Doi bărbați, de 34 și 60 de ani, domiciliați în Fetești și Țăndărei, s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși în trafic încălcând regulile de circulație. Bărbatul de 34 de ani a fost tras pe ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 16:45
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 25 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10733, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 16:10
(2423 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...