Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Gabriel Modrea rămâne în fruntea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Gabriel Modrea rămâne în fruntea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Implicat într-un imens scandal public și cercetat de Comisia de Disciplină a Ministerului Sănătății, Gabriel Modrea rămâne la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Sorina Pintea, actualul ministru al Sănătății, a semnat Ordinul prin care i se prelungește acestuia delegarea pe funcția de director executiv al DSP Ialomița. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, directorul Modrea a refuzat să facă declarații publice. La fel de evazivi în răspunsuri s-au arătat și oficialii Ministerului Sănătății.

Haos la DSP Ialomița De mai bine de două luni, Direcția de Sănătate ... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2018, 14:35 (5866 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

«Sala lui Mocioniu» costă 66,5 milioane de lei

După «apa lui Ionașcu» și «groapa lui Stoica»

«Sala lui Mocioniu» costă 66,5 milioane de lei

Consiliul Local Slobozia a aprobat luni, 9 iulie 2018, studiul de fezabilitate pentru «Sala de Sport Polivalentă a municipiului Slobozia». Valoarea acestei investiții, derulată prin Compania Națională de Investiții, se ridică la 66,5 milioane de lei. Primarul Adrian Mocioniu susține că sala este absolut necesară pentru oraș. «Nu vorbim doar de competiții sportive. Sala poate fi folosită pentru evenimente de mare anvergură, spectacole școlare, pentru concerte...» a declarat el.

Bani pentru «sala lui Mocioniu»
Consiliul Local Slobozia a aprobat luni, 9 iulie a.c., un studiu... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2018, 10:50 (7619 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție blocată în Consiliul Local M. Kogălniceanu

Acuzații publice

Investiție blocată în Consiliul Local M. Kogălniceanu

În urmă cu 3 săptămâni, Consiliul Local M. Kogălniceanu a blocat un proiect de hotărâre în care fermierul local Marian Cioară cerea modificarea Planului Urbanistic Zonal. Fermierul reclamă «abuzuri» din partea primarului în funcție, Alexandru Dinu. «Vreau să fac o investiție de 100 mii de euro... Vor fi locuri de muncă pentru oameni! Nu e normal să fiu tratat așa...». În replică la acuzațiile care i se aduc, primarul Alexandru Dinu ne-a declarat: «Decizia aparține Consiliului Local. Dar legea trebuie respectată. Există soluții, dar omul ăsta refuză să le ia în considerare!».

Fermă agricolă de 100 mii de euro... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2018, 18:40 (7122 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Există viață după cancer

Există viață după cancer

Cancerul este o boală cumplită care nu iartă, mai ales într-un sistem medical depășit precum cel din România. Și totuși, chiar și atunci când sunt tratați cu indiferență de medici, asistente sau respinși de cei din jur, unii pacienți reușesc să învingă boala și să meargă mai departe. La Slobozia, ajutate de un psiholog, câteva foste paciente au reușit să înființeze un grup-suport, pentru a veni în sprijinul femeilor bolnave de cancer. Se întâlnesc o dată la două săptămâni și învață împreună cum să lupte împotriva acestei maladii pentru care nu există leac...

«Restart la viață...» De... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2018, 11:05 (10667 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

Slobozia condamnată

Edilul-catastrofă Alexandru Stoica mai vrea o tură la Primăria Slobozia. Autorul celebrei butade «La Slobozia, PSD câștigă și dacă pune un balot de paie candidat!» cunoaște adevărul din spatele acestei ziceri. Căci, într-adevăr, la Slobozia PSD va câștiga fiecare rundă de alegeri, locale sau parlamentare. În condițiile în care cel mai mare angajator din Ialomița și, implicit din Slobozia, este Spitalul Județean de Urgență, cu peste 1000 de salariați (din care cel puțin jumătate dintre ei sunt slobozeni!), în condițiile în care Primăria Slobozia are 700 de angajați (cu tot cu direcțiile și serviciile din subordine!), la acestea adăugăm și alte direcții deconcentrate cu un minim de 100... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2018, 11:35 (5759 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Revoltă internă la DSP Ialomița

Modrea & Co taie salariile angajaților

Revoltă internă la DSP Ialomița

Proaspăt reconfirmat în funcție, directorul Direcției de Sănătate Publică, Gabriel Modrea, se confruntă cu o nouă revoltă a angajaților. În cursul dimineții de vineri, 13 iulie 2018, aceștia au luat cu asalt biroul directorului, solicitând explicații pentru diminuarea arbitrară a salariilor.

Salarii diminuate preferențial
Potrivit liderului sindicatului SANITAS, Valentin Spătărelu, oamenii reclamă maniera de calcul a acestora. «Există un Ordin în baza căruia salariile ar fi trebuit diminuate începând cu 1 ianuarie 2018. În martie, după negocieri, am reușit să modificăm reglementările... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2018, 19:01 (7612 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locatarii Cartierului Transmim au restanțe la plata utilităților

Slobozia

Locatarii Cartierului Transmim au restanțe la plata utilităților

Locatarii Cartierului Transmim din Slobozia au restanțe la plata utilităților. Potrivit operatorului de apă al orașului, firma care administrează acest cartier trebuie să achite o factură veche de 8 luni, în valoare de 21 mii de lei. Reprezentanții Urban SA au declarat că au început chiar și executarea silită a societății Transmim, pentru o datorie de 15 mii de lei. Contactați telefonic, administratorii societății nu au răspuns.

Reclamații pe internet
Problemele cu plata facturilor ale locatarilor din Cartierul Tansmim din Slobozia au fost făcute publice pe rețelele de socializare... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2018, 14:35 (9274 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Bărbat din Mărculești, arestat preventiv pentru «tentativă la omor»

Fost primar bătut în plină stradă

Bărbat din Mărculești, arestat preventiv pentru «tentativă la omor»

Un bărbat din Mărculești a intrat în atenția polițiștilor după ce a avut o altercație cu fostul primar al localității, Gheorghe Ciriblan. Acesta i-ar fi aplicat fostului edil o corecție, iar acum este cercetat penal pentru «tentativă la omor», fiind în prezent arestat preventiv. Se pare că agresorul are serioase probleme cu legea, numele său regăsindu-se și în alte dosare penale, deschise în special pentru fapte de «furt» sau «furt calificat», aflate în diferite stadii de cercetare.

Răfuială pe ulițele din Sudiți
Intrat într-un con de umbră după ce a predat ștafeta de primar al... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2018, 11:25 (28681 vizualizări - 78 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 280 de locuri libere în licee

Ialomița are 280 de locuri libere în licee

După admiterea computerizată la licee, datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că au rămas neocupate peste 250 de locuri. Conform planului de școlarizare, pentru anul 2018-2019, în instituțiile de învățământ cu profil liceal din județ au fost disponibile 1848 de locuri.

S-a încheiat admiterea la licee Conform informațiilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în urma admiterii computerizate la liceu, în județul nostru au fost ocupate 1440 de locuri din cele 1708 disponibile. De asemenea, pentru învățământul vocațional, sistem în care se încadrează Liceul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2018, 17:25 (6638 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mortul de la Amara este vinovat

Ca întotdeauna în România!

Mortul de la Amara este vinovat

În urmă cu câteva zile, luni, 2 iulie 2018, maseurul Stelică Nicolae, angajat al Hotelului Lebăda din Amara a murit, extenuat de muncă. La o săptămână distanță, luni, 9 iulie a.c., ancheta ITM încă nu a fost declanșată: «Așteptăm raportul medico-legal. De-abia după aceea vom declașa ancheta...» ne-a declarat nonșalant Marian Nedelcu, șeful SSM din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița. Condițiile abuzive de lucru în care își desfășoară activitatea maseurii din Amara sunt cunoscute de ani buni, însă niciodată nu au fost corectate... Complexul Lebăda aparține firmei Alfa Hotels SRL, care deține la acest moment alte 3 locații similare.

Un fel de necrolog... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2018, 13:20 (9404 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutor financiar pentru case fără autorizație de construire din Cartierul Bora

Potopul de la Slobozia

Ajutor financiar pentru case fără autorizație de construire din Cartierul Bora

Joi, 5 iulie, la orele 11,00, Slobozia a fost paralizată de o ploaie torențială. Potrivit datelor oficiale, peste 200 de gospodării din cartierele mărginașe ale orașului au fost inundate. Cel mai afectat cartier a fost Bora, unde una dintre străzi s-a surpat. Pentru remedierea situației, Consilul Local Slobozia a aprobat «alocarea a 200 mii de lei din fondul de rezervă bugetară prevăzut în bugetul anului 2018».

84 l/mp în jumătate de oră Ploaia torențială de joia trecută a paralizat orașul Slobozia. După numai o jumătate de oră, principalele intersecții ale orașului au fost blocate... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2018, 10:55 (9975 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru a semnat Protocolul Festivalului

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2018

Victor Moraru a semnat Protocolul Festivalului

Victor Moraru a semnat Protocolul cadru de colaborare în vederea desfășurării Festivalului de la Amara. Evenimentul a fost mediatizat pe pagina de Facebook a președintelui și pe pagina oficială a Consiliului Județean Ialomița.

Aprobat de Președinte
Tocmai când credeam că exagerăm acuzându-l pe Ilie Cioacă, am descoperit pe pagina de Facebook a Președintelui că acesta a semnat Protocolul-cadru al Festivalului de la Amara. Care va să zică, nimic, dar nimic din ce se întâmplă la nivelul județului nu se poate face fără inițiativa, ordinul sau semnătura președintelui... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2018, 12:15 (5876 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vârstnicii din Slobozia uită de bătrânețe navigând pe internet

Vârstnicii din Slobozia uită de bătrânețe navigând pe internet

Bătrânii care vin la Centrul de Zi pentru Persoanele în Vârstă din Slobozia iau lecții de utilizare a calculatorului. Tehnologia îi ajută să scape de singurătate sau să discute cu nepoții plecați în străinătate și pe care nu i-au mai văzut demult. Înființat într-o fostă centrală termică, Centrul împlinește anul acesta 7 ani de activitate.

Știri și muzică la un click distanță
La Centrul de Zi pentru Persoanele în Vârstă din Slobozia, beneficiarii, 600 la număr, au parte de foarte multe activități specifice vârstei lor. Aici primesc consultații medicale, socializează sau pleacă... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 19:05 (5936 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subvenții de 4,2 milioane de lei acordate de stat angajatorilor ialomițeni

Subvenții de 4,2 milioane de lei acordate de stat angajatorilor ialomițeni

O  analiză a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița arată că peste 300 de angajatori din județ au beneficiat în ultimul an și jumătate de subvențiile oferite de stat pentru încadrarea în muncă a tinerilor absolvenți sau a șomerilor. Dincolo de statistici și sumele acordate, angajatorii explică faptul că piața muncii la nivelul județului este într-un continuu declin din cauza dezinteresului pe care angajații îl manifestă față de serviciile în care sunt încadrați. În astfel de situații, statul îi obligă pe beneficiarii acestor ajutoare financiare să restituie sumele pe care le-au primit, până la ultimul leu.

Legea sprijină angajatorii... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 14:40 (7784 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA, amendată cu 4 mii de lei

Apă cu Trihalometani la robinetele slobozenilor

Urban SA, amendată cu 4 mii de lei

Problemele pe care administrația locală din Slobozia le are cu distribuția apei potabile în municipiu sunt departe de a se încheia. Recent, Urban SA, operatorul de apă al orașului, a fost amendat cu 4 mii de lei de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița după ce, în urma unor analize efectuate de Institutul Național de Sănătate Publică din București, s-au semnalat depășiri ale nivelului de Trihalometani în apa furnizată populației. Reprezentanții Urban SA recunosc situația și explică faptul că nivelul mare de Trihalometani înregistrat a fost generat de o serie de intervenții în rețea.

Probleme în mod repetat... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 11:10 (11081 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNAIR cheltuie 2,8 milioane de lei pentru reabilitarea podului rutier de la Bora

CNAIR cheltuie 2,8 milioane de lei pentru reabilitarea podului rutier de la Bora

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) a început reabilitarea podului rutier peste râul Ialomița de la Slobozia. Lucrările se vor desfășura pe parcursul a 6 luni, perioadă în care vor exista restricții de circulație pentru vehiculele mai mari de 3,5 tone. Deși s-a dispus măsura devierii traficului, la momentul de față nu se cunoaște încă pe unde au dreptul să circule camioanele. Atât autoritățile locale din Slobozia, cât și reprezentanții din teritoriu ai CNAIR așteaptă de câteva săptămâni să primească un răspuns din partea Direcției Rutiere a Inspectoratului General al Poliției Române.

Lucrări ample la podul rutier de la Bora... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2018, 14:10 (8817 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Curtea de Apel București NU a anulat  diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Curtea de Apel București NU a anulat diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Răsunătorul scandal provocat de dosarul penal «Mită pentru BAC 2012» a ajuns la final. Curtea de Apel București a respins solicitarea procurorilor Direcției Naționale Anticorupție cu privire la anularea a 154 de diplome și lucrări de Bacalaureat ale căror note au fost mărite după ce elevii au dat mită profesorilor supraveghetori și corectori. Instanța din Capitală a «pasat» responsabilitatea către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, instituție care trebuie acum să deschidă un nou proces prin care să solicite anularea diplomelor cu probleme. Inițial, toate documentele au fost anulate de magistrații Tribunalului Ialomița. Sentința dată de judecătorii din București este definitivă!... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2018, 10:50 (19315 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Asociere cu forcepsul

Consiliul Local Slobozia a aprobat fuziunea administrativă «la rece»

Consiliul Local Slobozia a aprobat în cadrul ședinței ordinare de luni, 25 iunie 2018, fuziunea dintre două Asociații. Prima, Asociația pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița (ADIL) a fost înființată în 2002 și a rămas inactivă până la acest moment. Cea de-a doua este înființată după o idee aparținând administrației Moraru, se numește Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița (ADI Ialomița), iar Slobozia are rol de ornament administrativ prin reprezentantul său în funcția de vicepreședinte, primarul Adrian Mocioniu.

De două ori «0 barat» Luni, 25 iunie 2018, Consiliul... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2018, 18:15 (4891 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Un avion militar MIG 21 Lancer s-a prăbușit în zona Fetești

Un avion militar MIG 21 Lancer s-a prăbușit în zona Fetești

UPDATE Pilotul mort este locotenent-comandorul Florin Rotaru, 36 ani

Un avion militar MIG 21 Lancer s-a prăbușit sâmbătă, 7 iulie 2018, în timpul spectacolului aviatic organizat la Baza Militară Aeriana 86 de lângă Fetești. Din primele informații, se pare că pilotul s-ar fi catapultat. La fața locului se intervine pentru a se stinge incendiul produs după ce aeronava s-a izbit de sol. (știre în curs de actualizare)

UPDATE Surse din cadrul Bazei Militare Aeriene 86 Borcea ne-au precizat că pilotul nu ar fi reușit să se catapulteze înainte ca avionul militar să se prăbușească.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2018, 16:40 (7902 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

raport de activitate

Încă de la început trebuie să spunem că rândurile următoare au avut drept punct de plecare niște filmulețe de pe youtube, intitulate «Raport de activitate» și care făceau referire la administrațiile din Cluj și Oradea. Da, corect, nu ne putem compara cu aceste orașe... Însă, recomandăm vizualizarea acestor filmulețe. Într-o primă fază, veți crăpa de ciudă. Apoi, veți dori să vă mutați instant. Nu am fost fani Boc și nici nu simpatizăm cu politica domniei sale, dar Clujul este la ani lumină de ceea ce avem noi în prezent. La fel și Oradea. Era cât pe ce să izbucnim în lacrimi de furie când acel Bolojan, primarul de Oradea, demonstra cum face administrație. Cum a redus stufosul aparat administrativ... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2018, 11:10 (6676 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Accident la Gura Văii

Accident la Gura Văii

Pompierii militari au intervenit duminică, 13 septembrie a.c., în jurul orelor 19,40, la un accident rutier produs pe DJ201, pe raza satului Gura Vării, în care un autoturism a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2020, 16:20
(2263 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o șiră de baloți în Ograda, furaje arse la Misleanu

În cursul zilei de duminică, 13 septembrie a.c, în jurul orelor 23,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la o șiră de baloți în incinta unei societăți agricole ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2020, 16:10
(3520 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1076 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 14 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1076, cu 18 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2020, 16:05
(1778 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Cal căzut în canal și salvat de pompieri

Grivița: Cal căzut în canal și salvat de pompieri

Un apel pentru salvarea unei cabaline s-a primit în noaptea de duminică spre luni, 13/14 septembrie a.c., în jurul orei 1,15, de la un cetățean din comuna Grivița. La locul intervenției s-a deplasat un ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2020, 16:00
(2931 vizualizări - 0 comentarii)


2 cazuri de COVID-19 la Prefectura Ialomița!

Printr-un comunicat de presă, Instituția Prefectului Ialomița aduce la cunoștință că la nivelul instituției au fost confirmare 2 cazuri de infectare cu COVID-19. Astfel, potrivit anchetei epidemiologice ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2020, 13:50
(2862 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1058 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 12 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1058, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2020, 16:10
(3530 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: La mulți ani, pompieri români!

Sărbătorim la 13 septembrie Ziua Pompierilor din România, un eveniment prin care, de 172 de ani se perpetuează amintirea eroismului dovedit pe câmpul de luptă de către înaintașii noștri. Povestea pompierilor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2020, 16:15
(3004 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1054 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 11 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1054, cu 7 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2020, 16:05
(2944 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoim scos la vânzare pe un site de anunțuri, confiscat de polițiști

Ialomița: Șoim scos la vânzare pe un site de anunțuri, confiscat de polițiști

250 de euro este suma pe care ar fi trebuit să o încaseze un bărbat de 35 de ani din București care a postat pe o rețea de anunțuri o ofertă «protejată de lege». Polițiștii în rol de cumpărători au confiscat ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2020, 15:50
(1693 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Țăndărei pe lina deținerii ilegale de arme

Polițiștii din Ialomița au descoperit la domiciliul unui bărbat din Țăndărei un pistol și 8 butelii CO2, în urma unor percheziții domiciliare pe linia deținerii ilegale de arme. La data de 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2020, 15:45
(1975 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune de amploare a polițiștilor la Grivița și Traian

Acțiune de amploare a polițiștilor la Grivița și Traian

Joi, 10 septembrie a.c., în intervalul orar 15,00-19,00, 56 de polițiști , precum și 16 jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița, au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2020, 15:40
(3061 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Băut și fără permis, la volan

Joi noaptea, 10 septembrie a.c., în jurul orelor 23,30, polițiștii din Platonești au oprit, pentru control, pe raza comunei Giurgeni, un autoturism condus de un bărbat, de 25 de ani, din comuna Giurgeni ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2020, 15:35
(2019 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «tâlhărie calificată»

Joi, 10 septembrie a.c., polițiștii din Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate. ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2020, 15:30
(2334 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr de 19 ani, rănit într-un accident rutier

Pompierii din Slobozia au intervenit miercuri, 9 septembrie a.c, în cazul unui accident rutier petrecut la Slobozia. Din informațiile oferite, două autovehicule s-au izbit frontal. În urma impactului, un ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2020, 16:30
(2666 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Movila: Casă cuprinsă de flăcări

Miercuri, 9 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din localitatea Movila. Flăcările au distrus 60 mp din acoperișul imobilului și au fost ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2020, 16:25
(2823 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila incendiu


DSVSA Ialomița: 9 focare de Pestă Porcină Africană au fost identificate pe raza județului

Pesta Procină Africană continuă să creeze probleme în județul Ialomița. Potrivit unei informări a Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, la data 9 septembrie a.c., pe raza ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2020, 16:15
(3688 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Lemne confiscate de polițiști

Polițiștii din Urziceni au aplicat în cursul zilei de miercuri, 9 septembrie a.c., sancțiuni în valoare de 39 mii de lei șoferilor unor autovehicule de mare tonaj care transportau material lemnos. Conducătorii ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2020, 16:10
(3316 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1047 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 10 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1047, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2020, 16:05
(2443 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Movilița, suspect de «furt calificat»

Marți, 8 septembrie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut pe bază de ordonanță un bărbat, de 40 de ani, din comuna Movilița, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Acesta este acuzat ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2020, 15:10
(2551 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă informează cu privire la locurile de muncă disponibile în Ialomița. Astfel, la nivelul județului, există un total de 178 locuri de muncă, cele mai multe ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2020, 15:05
(3066 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Incendiu de vegetație uscată și gunoi de grajd

Manasia: Incendiu de vegetație uscată și gunoi de grajd

Marți, 8 septembrie, a.c., dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu de vegetație uscată și gunoi de grajd pe raza comunei Manasia. Pompierii de la Detașamentul de Pompieri ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2020, 12:50
(2930 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Rata de promovare la Bacalaureatul de toamnă-31,88%

La nivelul județului Ialomița, rata finală de promovare, înregistrată în sesiunea august-septembrie a examenului național de Bacalaureat 2020, după soluționarea contestațiilor, este de 31,88%. Prin ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2020, 18:35
(4101 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Moldoveni, arestat pentru «lipsire de libertate în mod ilegal»

Luni, 7 septembrie a.c., polițiștii din Jilavele au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate. ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2020, 18:10
(1934 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Depistat în trafic cu permisul suspendat și beat la volan

Luni, 7 septembrie 2020, în jurul orelor 15,30, polițiștii din Ion Roată au oprit, pentru control, pe raza comunei Manasia, un autoturism condus de un bărbat de 36 de ani, din comuna Manasia. S-a procedat ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2020, 18:05
(3687 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1040 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 8 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1040, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2020, 16:10
(4975 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1020 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 7 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1020, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2020, 16:05
(2827 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța NU majorează tariful la apă

Ca urmare a unor postări și comentarii în mediul on-line referitoare la majorarea, începând cu data de 1 octombrie 2020, cu 50% a prețurilor/tarifelor pentru serviciile de furnizare a apei potabile și de ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2020, 16:00
(3977 vizualizări - 1 comentariu)


Infractori arestați de polițiștii ialomițeni

Vineri, 4 septembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul  Poliției Municipiului Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2020, 15:20
(2554 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat și fără permis, a provocat un accident rutier

Urziceni: Beat și fără permis, a provocat un accident rutier

Un tânăr de 29 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce în dimineața zilei de sâmbătă, 5 septembrie a.c., a provocat un accident rutier în municipiul Urziceni. Din verificările efectuate a reieșit că acesta ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2020, 15:00
(4106 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 1009 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 4 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1009, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2020, 16:05
(2950 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...