Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Poștăriță din Căzănești, reclamată de o nevăzătoare

Poștăriță din Căzănești, reclamată de o nevăzătoare

bonus: drept la replică

Scandal la Poșta din Căzănești. O femeie nevăzătoare din localitate reclamă că una dintre angajatele Oficiului Poștal i-ar fi luat o parte din banii din pensie și cei pentru facturile la utilități. Reprezentanții Oficiului Județean de Poștă Ialomița se arată sceptici cu privire la aceste acuzații și explică faptul că vor desfășura o anchetă internă pentru a descoperi dacă faptele sesizate sunt sau nu adevărate.

Reclamații dure Valentina Moise are aproape 60 de ani și este nevăzătoare. Femeia locuiește împreună cu mama sa, iar pensia de boală pe care o primește este singura lor sursă... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2018, 14:05 (10316 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Morții sunt obligați la muncă în folosul comunității

Se întâmplă la Slobozia

Morții sunt obligați la muncă în folosul comunității

Sancționat pentru fărădelegile pe care le-a făcut în timpul vieții, un bărbat din Slobozia are probleme chiar și după moarte. Pe numele său a fost deschis un proces la Judecătoria Slobozia, instanța urmând să-l oblige la zile de muncă în folosul comunității. Solicitarea a fost făcută de Primăria Slobozia, instituție căreia contravenientul decedat trebuie să-i plătească amenzi în valoare de 4000 de lei. Administrația locală susține însă că a luat act de moartea bărbatului și nu-și explică de ce judecătorii au continuat acțiunea, stabilind chiar și un termen pentru acest proces...

Un viciu de procedură... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2018, 10:50 (14024 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gabriel Modrea rămâne în fruntea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Gabriel Modrea rămâne în fruntea Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Implicat într-un imens scandal public și cercetat de Comisia de Disciplină a Ministerului Sănătății, Gabriel Modrea rămâne la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Sorina Pintea, actualul ministru al Sănătății, a semnat Ordinul prin care i se prelungește acestuia delegarea pe funcția de director executiv al DSP Ialomița. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, directorul Modrea a refuzat să facă declarații publice. La fel de evazivi în răspunsuri s-au arătat și oficialii Ministerului Sănătății.

Haos la DSP Ialomița De mai bine de două luni, Direcția de Sănătate ... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2018, 14:35 (5866 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

«Sala lui Mocioniu» costă 66,5 milioane de lei

După «apa lui Ionașcu» și «groapa lui Stoica»

«Sala lui Mocioniu» costă 66,5 milioane de lei

Consiliul Local Slobozia a aprobat luni, 9 iulie 2018, studiul de fezabilitate pentru «Sala de Sport Polivalentă a municipiului Slobozia». Valoarea acestei investiții, derulată prin Compania Națională de Investiții, se ridică la 66,5 milioane de lei. Primarul Adrian Mocioniu susține că sala este absolut necesară pentru oraș. «Nu vorbim doar de competiții sportive. Sala poate fi folosită pentru evenimente de mare anvergură, spectacole școlare, pentru concerte...» a declarat el.

Bani pentru «sala lui Mocioniu»
Consiliul Local Slobozia a aprobat luni, 9 iulie a.c., un studiu... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2018, 10:50 (7620 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție blocată în Consiliul Local M. Kogălniceanu

Acuzații publice

Investiție blocată în Consiliul Local M. Kogălniceanu

În urmă cu 3 săptămâni, Consiliul Local M. Kogălniceanu a blocat un proiect de hotărâre în care fermierul local Marian Cioară cerea modificarea Planului Urbanistic Zonal. Fermierul reclamă «abuzuri» din partea primarului în funcție, Alexandru Dinu. «Vreau să fac o investiție de 100 mii de euro... Vor fi locuri de muncă pentru oameni! Nu e normal să fiu tratat așa...». În replică la acuzațiile care i se aduc, primarul Alexandru Dinu ne-a declarat: «Decizia aparține Consiliului Local. Dar legea trebuie respectată. Există soluții, dar omul ăsta refuză să le ia în considerare!».

Fermă agricolă de 100 mii de euro... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2018, 18:40 (7123 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Există viață după cancer

Există viață după cancer

Cancerul este o boală cumplită care nu iartă, mai ales într-un sistem medical depășit precum cel din România. Și totuși, chiar și atunci când sunt tratați cu indiferență de medici, asistente sau respinși de cei din jur, unii pacienți reușesc să învingă boala și să meargă mai departe. La Slobozia, ajutate de un psiholog, câteva foste paciente au reușit să înființeze un grup-suport, pentru a veni în sprijinul femeilor bolnave de cancer. Se întâlnesc o dată la două săptămâni și învață împreună cum să lupte împotriva acestei maladii pentru care nu există leac...

«Restart la viață...» De... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2018, 11:05 (10668 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

Slobozia condamnată

Edilul-catastrofă Alexandru Stoica mai vrea o tură la Primăria Slobozia. Autorul celebrei butade «La Slobozia, PSD câștigă și dacă pune un balot de paie candidat!» cunoaște adevărul din spatele acestei ziceri. Căci, într-adevăr, la Slobozia PSD va câștiga fiecare rundă de alegeri, locale sau parlamentare. În condițiile în care cel mai mare angajator din Ialomița și, implicit din Slobozia, este Spitalul Județean de Urgență, cu peste 1000 de salariați (din care cel puțin jumătate dintre ei sunt slobozeni!), în condițiile în care Primăria Slobozia are 700 de angajați (cu tot cu direcțiile și serviciile din subordine!), la acestea adăugăm și alte direcții deconcentrate cu un minim de 100... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2018, 11:35 (5759 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Revoltă internă la DSP Ialomița

Modrea & Co taie salariile angajaților

Revoltă internă la DSP Ialomița

Proaspăt reconfirmat în funcție, directorul Direcției de Sănătate Publică, Gabriel Modrea, se confruntă cu o nouă revoltă a angajaților. În cursul dimineții de vineri, 13 iulie 2018, aceștia au luat cu asalt biroul directorului, solicitând explicații pentru diminuarea arbitrară a salariilor.

Salarii diminuate preferențial
Potrivit liderului sindicatului SANITAS, Valentin Spătărelu, oamenii reclamă maniera de calcul a acestora. «Există un Ordin în baza căruia salariile ar fi trebuit diminuate începând cu 1 ianuarie 2018. În martie, după negocieri, am reușit să modificăm reglementările... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2018, 19:01 (7612 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locatarii Cartierului Transmim au restanțe la plata utilităților

Slobozia

Locatarii Cartierului Transmim au restanțe la plata utilităților

Locatarii Cartierului Transmim din Slobozia au restanțe la plata utilităților. Potrivit operatorului de apă al orașului, firma care administrează acest cartier trebuie să achite o factură veche de 8 luni, în valoare de 21 mii de lei. Reprezentanții Urban SA au declarat că au început chiar și executarea silită a societății Transmim, pentru o datorie de 15 mii de lei. Contactați telefonic, administratorii societății nu au răspuns.

Reclamații pe internet
Problemele cu plata facturilor ale locatarilor din Cartierul Tansmim din Slobozia au fost făcute publice pe rețelele de socializare... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2018, 14:35 (9280 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bărbat din Mărculești, arestat preventiv pentru «tentativă la omor»

Fost primar bătut în plină stradă

Bărbat din Mărculești, arestat preventiv pentru «tentativă la omor»

Un bărbat din Mărculești a intrat în atenția polițiștilor după ce a avut o altercație cu fostul primar al localității, Gheorghe Ciriblan. Acesta i-ar fi aplicat fostului edil o corecție, iar acum este cercetat penal pentru «tentativă la omor», fiind în prezent arestat preventiv. Se pare că agresorul are serioase probleme cu legea, numele său regăsindu-se și în alte dosare penale, deschise în special pentru fapte de «furt» sau «furt calificat», aflate în diferite stadii de cercetare.

Răfuială pe ulițele din Sudiți
Intrat într-un con de umbră după ce a predat ștafeta de primar al... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2018, 11:25 (28702 vizualizări - 78 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 280 de locuri libere în licee

Ialomița are 280 de locuri libere în licee

După admiterea computerizată la licee, datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că au rămas neocupate peste 250 de locuri. Conform planului de școlarizare, pentru anul 2018-2019, în instituțiile de învățământ cu profil liceal din județ au fost disponibile 1848 de locuri.

S-a încheiat admiterea la licee Conform informațiilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în urma admiterii computerizate la liceu, în județul nostru au fost ocupate 1440 de locuri din cele 1708 disponibile. De asemenea, pentru învățământul vocațional, sistem în care se încadrează Liceul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2018, 17:25 (6638 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mortul de la Amara este vinovat

Ca întotdeauna în România!

Mortul de la Amara este vinovat

În urmă cu câteva zile, luni, 2 iulie 2018, maseurul Stelică Nicolae, angajat al Hotelului Lebăda din Amara a murit, extenuat de muncă. La o săptămână distanță, luni, 9 iulie a.c., ancheta ITM încă nu a fost declanșată: «Așteptăm raportul medico-legal. De-abia după aceea vom declașa ancheta...» ne-a declarat nonșalant Marian Nedelcu, șeful SSM din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița. Condițiile abuzive de lucru în care își desfășoară activitatea maseurii din Amara sunt cunoscute de ani buni, însă niciodată nu au fost corectate... Complexul Lebăda aparține firmei Alfa Hotels SRL, care deține la acest moment alte 3 locații similare.

Un fel de necrolog... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2018, 13:20 (9404 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutor financiar pentru case fără autorizație de construire din Cartierul Bora

Potopul de la Slobozia

Ajutor financiar pentru case fără autorizație de construire din Cartierul Bora

Joi, 5 iulie, la orele 11,00, Slobozia a fost paralizată de o ploaie torențială. Potrivit datelor oficiale, peste 200 de gospodării din cartierele mărginașe ale orașului au fost inundate. Cel mai afectat cartier a fost Bora, unde una dintre străzi s-a surpat. Pentru remedierea situației, Consilul Local Slobozia a aprobat «alocarea a 200 mii de lei din fondul de rezervă bugetară prevăzut în bugetul anului 2018».

84 l/mp în jumătate de oră Ploaia torențială de joia trecută a paralizat orașul Slobozia. După numai o jumătate de oră, principalele intersecții ale orașului au fost blocate... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2018, 10:55 (9977 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru a semnat Protocolul Festivalului

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2018

Victor Moraru a semnat Protocolul Festivalului

Victor Moraru a semnat Protocolul cadru de colaborare în vederea desfășurării Festivalului de la Amara. Evenimentul a fost mediatizat pe pagina de Facebook a președintelui și pe pagina oficială a Consiliului Județean Ialomița.

Aprobat de Președinte
Tocmai când credeam că exagerăm acuzându-l pe Ilie Cioacă, am descoperit pe pagina de Facebook a Președintelui că acesta a semnat Protocolul-cadru al Festivalului de la Amara. Care va să zică, nimic, dar nimic din ce se întâmplă la nivelul județului nu se poate face fără inițiativa, ordinul sau semnătura președintelui... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2018, 12:15 (5876 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vârstnicii din Slobozia uită de bătrânețe navigând pe internet

Vârstnicii din Slobozia uită de bătrânețe navigând pe internet

Bătrânii care vin la Centrul de Zi pentru Persoanele în Vârstă din Slobozia iau lecții de utilizare a calculatorului. Tehnologia îi ajută să scape de singurătate sau să discute cu nepoții plecați în străinătate și pe care nu i-au mai văzut demult. Înființat într-o fostă centrală termică, Centrul împlinește anul acesta 7 ani de activitate.

Știri și muzică la un click distanță
La Centrul de Zi pentru Persoanele în Vârstă din Slobozia, beneficiarii, 600 la număr, au parte de foarte multe activități specifice vârstei lor. Aici primesc consultații medicale, socializează sau pleacă... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 19:05 (5936 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subvenții de 4,2 milioane de lei acordate de stat angajatorilor ialomițeni

Subvenții de 4,2 milioane de lei acordate de stat angajatorilor ialomițeni

O  analiză a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița arată că peste 300 de angajatori din județ au beneficiat în ultimul an și jumătate de subvențiile oferite de stat pentru încadrarea în muncă a tinerilor absolvenți sau a șomerilor. Dincolo de statistici și sumele acordate, angajatorii explică faptul că piața muncii la nivelul județului este într-un continuu declin din cauza dezinteresului pe care angajații îl manifestă față de serviciile în care sunt încadrați. În astfel de situații, statul îi obligă pe beneficiarii acestor ajutoare financiare să restituie sumele pe care le-au primit, până la ultimul leu.

Legea sprijină angajatorii... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 14:40 (7785 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA, amendată cu 4 mii de lei

Apă cu Trihalometani la robinetele slobozenilor

Urban SA, amendată cu 4 mii de lei

Problemele pe care administrația locală din Slobozia le are cu distribuția apei potabile în municipiu sunt departe de a se încheia. Recent, Urban SA, operatorul de apă al orașului, a fost amendat cu 4 mii de lei de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița după ce, în urma unor analize efectuate de Institutul Național de Sănătate Publică din București, s-au semnalat depășiri ale nivelului de Trihalometani în apa furnizată populației. Reprezentanții Urban SA recunosc situația și explică faptul că nivelul mare de Trihalometani înregistrat a fost generat de o serie de intervenții în rețea.

Probleme în mod repetat... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 11:10 (11082 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

CNAIR cheltuie 2,8 milioane de lei pentru reabilitarea podului rutier de la Bora

CNAIR cheltuie 2,8 milioane de lei pentru reabilitarea podului rutier de la Bora

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) a început reabilitarea podului rutier peste râul Ialomița de la Slobozia. Lucrările se vor desfășura pe parcursul a 6 luni, perioadă în care vor exista restricții de circulație pentru vehiculele mai mari de 3,5 tone. Deși s-a dispus măsura devierii traficului, la momentul de față nu se cunoaște încă pe unde au dreptul să circule camioanele. Atât autoritățile locale din Slobozia, cât și reprezentanții din teritoriu ai CNAIR așteaptă de câteva săptămâni să primească un răspuns din partea Direcției Rutiere a Inspectoratului General al Poliției Române.

Lucrări ample la podul rutier de la Bora... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2018, 14:10 (8817 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Curtea de Apel București NU a anulat  diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Curtea de Apel București NU a anulat diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Răsunătorul scandal provocat de dosarul penal «Mită pentru BAC 2012» a ajuns la final. Curtea de Apel București a respins solicitarea procurorilor Direcției Naționale Anticorupție cu privire la anularea a 154 de diplome și lucrări de Bacalaureat ale căror note au fost mărite după ce elevii au dat mită profesorilor supraveghetori și corectori. Instanța din Capitală a «pasat» responsabilitatea către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, instituție care trebuie acum să deschidă un nou proces prin care să solicite anularea diplomelor cu probleme. Inițial, toate documentele au fost anulate de magistrații Tribunalului Ialomița. Sentința dată de judecătorii din București este definitivă!... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2018, 10:50 (19323 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Asociere cu forcepsul

Consiliul Local Slobozia a aprobat fuziunea administrativă «la rece»

Consiliul Local Slobozia a aprobat în cadrul ședinței ordinare de luni, 25 iunie 2018, fuziunea dintre două Asociații. Prima, Asociația pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița (ADIL) a fost înființată în 2002 și a rămas inactivă până la acest moment. Cea de-a doua este înființată după o idee aparținând administrației Moraru, se numește Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița (ADI Ialomița), iar Slobozia are rol de ornament administrativ prin reprezentantul său în funcția de vicepreședinte, primarul Adrian Mocioniu.

De două ori «0 barat» Luni, 25 iunie 2018, Consiliul... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2018, 18:15 (4892 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Principesa Maria vizitează Călărași și Ialomița

Principesa Maria vizitează Călărași și Ialomița

Miercuri, 27 septembrie 2017, Principesa Maria a României se va întâlni cu reprezentanții autorităților centrale, județene și locale din municipiul Călărași. Alteța sa vizitează Episcopia Sloboziei și ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2017, 20:15
(4694 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru producătorii de lapte și subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează cu privire la faptul că a finalizat autorizarea la plată a cererilor pentru acordarea ajutorului excepțional destinat producătorilor de lapte ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2017, 18:45
(6442 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Cod Galben» de instabilitate atmosferică

Județul Ialomița se află, până joi, 21 septembrie 2017, la orele 21,00, sub efectul unei avertizări meteorologice «Cod Galben», caracterizată de instabilitate atmosferică accentuată, intensificări ale vântului ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2017, 17:55
(3597 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Polițiști din cadrul Serviciului Județean Transporturi Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență, pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, luni, 18 septembrie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 20:40
(6059 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Stat în Construcții va intensifica acțiunile de verificare în spitale, școli și grădinițe

Pentru a preveni apariția unor situații precum cele de zilele trecute, ca urmare a fenomenelor meteorologice, Inspectoratul de Stat în Construcții a decis intensificarea, la nivel național, a acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 18:45
(6101 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Delincvența juvenilă și victimizarea minorilor

Elevii de la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» și Liceul de Arte «Ionel Perlea», din Slobozia, au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor. Luni, 18 septembrie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 17:15
(4501 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Fii cu ochii pe hoții din auto!»

În perioada iulie-septembrie 2017, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează activități informativ-preventive în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din autoturisme «Fii cu ochii pe ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 16:45
(4401 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Și-au găsit sfârșitul în beci

Doi bărbați din Făcăeni, unchi și nepot, în vârstă de 40 și, respectiv, 63 de ani, au murit în după amiaza zilei de luni, 18 septembrie a.c., în beciul unei locuințe. Cei doi au intrat în cramă să verifice ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 14:17
(6331 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Căzănești

Flăcările s-au extins la acoperișul unei locuințe din Căzănești luni, 18 septembrie a.c., în jurul orelor 16,30, de la o afumătoare amplasată necorespunzător și lăsată în funcțiune, nesupravegheată. Până ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 14:10
(4979 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Lan de porumb mistuit de flăcări

În urma unui apel la 112, cadrele ISU Ialomița s-au deplasat luni, 18 septembrie a.c., începând cu orele 15,30, pe raza comunei Gârbovi, unde vâlvătaia a cuprins aproximativ 2 ha de cultură agricolă. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 14:05
(4378 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ghiozdane cu rechizite și manuale oferite de Catedrala Urziceni

În baza parteneriatului dintre Catedrala Urziceni și Școala Gimnazială «Ion Heliade Rădulescu», în luna septembrie au avut loc ample acțiuni. Duminică, 10 septembrie 2017, după săvârșirea Sfintei Liturghii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 11:10
(5974 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «tentativă la omor calificat»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2017, 21:50
(3540 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

La acest sfârșit de săptămână, 15-17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2017, 20:35
(3729 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la unități de alimentație publică

În perioada 28.08-14.09.2017, consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 19 controale, având drept obiectiv verificarea condițiilor de igienă în unitățile de alimentație publică ce au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2017, 18:30
(4133 vizualizări - 0 comentarii)


Proiect de artilerie, descoperit la Sudiți

Pirotehniștii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit pentru asanarea și distrugerea unui proiectil de artilerie, descoperit pe câmp de un localnic din comuna Sudiți ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2017, 22:25
(6139 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Se oprește furnizarea de gaze

Din cauza unor lucrări la rețeaua de transport a gazelor naturale de către Transgaz, Distrigaz anunță sistarea alimentării cu gaze naturale în orașul Amara, în data de marți, 19 septembrie 2017, începând ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2017, 21:50
(5883 vizualizări - 0 comentarii)


Enel Distribuție: Atenție, se întrerupe curentul!

Enel Distribuție Dobrogea SA informează cu privire la faptul că, în perioada 18-22 septembrie 2017, în anumite zone ale județului Ialomița furnizarea energiei electrice va fi sistată din cauza unor lucrări ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2017, 21:15
(8051 vizualizări - 0 comentarii)


Păsări Flamingo pe Lacul Fundata!

Păsări Flamingo pe Lacul Fundata!

Vizitatori neobișnuiți la Fundata, în județul Ialomița. Un grup de 6 păsări Flamingo a fost observat pe apele lacului de către reprezentanți ai Societății Ornitologice Române. Specialiștii susțin că nu ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2017, 21:10
(4610 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Ialomița are 6081 de șomeri

Datele statistice ale AJOFM Ialomița arată că la nivelul județului există 6081 de șomeri, înregistrați la sfârșitul lunii august 2017. Dintre aceștia, indemnizați sunt doar 939. Astfel, statistica arată ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2017, 20:30
(4059 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Atenție, se închid gazele!

Din cauza lucrărilor de întreținere a rețelelor, Distrigaz Sud Rețele anunță sistări ale furnizării de gaze în Slobozia și Fetești. La Fetești întreruperile sunt semnalate pe strada Călărași, iar la Slobozia ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2017, 19:40
(5084 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează cu privire la organizarea unei întâlniri cu contribuabilii în vederea transmiterii de informații cu privire la plata defalcată a TVA. Dezbaterea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2017, 19:10
(4919 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 41 mii de lei în 48 de ore

În ultimele 48 de ore, polițiștii ialomițeni au aplicat peste 100 de amenzi contravenționale, în cuantum total de 41 mii de lei. Totul în cadrul unei acțiuni de amploare care a vizat prevenirea faptelor ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2017, 18:05
(4716 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm urgent muncitori
CALIFICAȚI și NECALIFICAȚI
cu experiență în construcții
șantierul este în București
asigurăm cazare și salariu motivant
Telefon contact 0722/142.813

13 Septembrie 2017, 21:20


Bărcănești: Femeie în vârstă de 75 de ani, rănită într-un incendiu

Bărcănești: Femeie în vârstă de 75 de ani, rănită într-un incendiu

Gazul de la o butelie defectă sau neetanșată corespunzător a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o locuință din localitatea Bărcănești. Evenimentul a avut loc miercuri, 13 septembrie ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2017, 21:15
(6144 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

CDI TRANSPORT PERSOANE
cu sediul în București, sector 2
angajează șoferi
din zona Lehliu Gară sau Sălcioara
cu categoria D și card tahograf,
obligatorii pentru transport
angajați Mega Image
Relații la telefoanele
0730/333.453, 0730/444.450

13 Septembrie 2017, 21:10


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 35000 de lei, 3 permise reținute

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 8-10 septembrie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2017, 17:10
(4219 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Bărbat dispărut

Ialomița: Bărbat dispărut

Polițiștii ialomițeni caută un bărbat, de 38 de ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea bărbatului sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2017, 17:05
(4871 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «13 Septembrie-169 de ani de eroism al pompierilor»

Sărbătorim la 13 septembrie «Ziua Pompierilor din România», un eveniment menit să perpetueze amintirea eroismului dovedit pe câmpul de luptă de către înaintașii noștri în anul 1848. Atunci, pompierii români ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2017, 16:10
(4740 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Manifestarea «Pâinea și Vinul», la Muzeul Agriculturii

Muzeul Național al Agriculturii vă invită, în perioada 22-24 septembrie 2017, la cea de-a II-a ediție a manifestării complexe «Pâinea și Vinul», tematică promovată încă din 2011, când la Slobozia s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2017, 15:05
(5807 vizualizări - 1 comentariu)


Autoturism căutat în Anglia, găsit la Slobozia

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile engleze a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Astfel, polițiștii au identificat un autoturism ce ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2017, 17:50
(4582 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...