Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Subvenții de 4,2 milioane de lei acordate de stat angajatorilor ialomițeni

Subvenții de 4,2 milioane de lei acordate de stat angajatorilor ialomițeni

O  analiză a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița arată că peste 300 de angajatori din județ au beneficiat în ultimul an și jumătate de subvențiile oferite de stat pentru încadrarea în muncă a tinerilor absolvenți sau a șomerilor. Dincolo de statistici și sumele acordate, angajatorii explică faptul că piața muncii la nivelul județului este într-un continuu declin din cauza dezinteresului pe care angajații îl manifestă față de serviciile în care sunt încadrați. În astfel de situații, statul îi obligă pe beneficiarii acestor ajutoare financiare să restituie sumele pe care le-au primit, până la ultimul leu.

Legea sprijină angajatorii... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 14:40 (7788 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA, amendată cu 4 mii de lei

Apă cu Trihalometani la robinetele slobozenilor

Urban SA, amendată cu 4 mii de lei

Problemele pe care administrația locală din Slobozia le are cu distribuția apei potabile în municipiu sunt departe de a se încheia. Recent, Urban SA, operatorul de apă al orașului, a fost amendat cu 4 mii de lei de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița după ce, în urma unor analize efectuate de Institutul Național de Sănătate Publică din București, s-au semnalat depășiri ale nivelului de Trihalometani în apa furnizată populației. Reprezentanții Urban SA recunosc situația și explică faptul că nivelul mare de Trihalometani înregistrat a fost generat de o serie de intervenții în rețea.

Probleme în mod repetat... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2018, 11:10 (11082 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNAIR cheltuie 2,8 milioane de lei pentru reabilitarea podului rutier de la Bora

CNAIR cheltuie 2,8 milioane de lei pentru reabilitarea podului rutier de la Bora

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) a început reabilitarea podului rutier peste râul Ialomița de la Slobozia. Lucrările se vor desfășura pe parcursul a 6 luni, perioadă în care vor exista restricții de circulație pentru vehiculele mai mari de 3,5 tone. Deși s-a dispus măsura devierii traficului, la momentul de față nu se cunoaște încă pe unde au dreptul să circule camioanele. Atât autoritățile locale din Slobozia, cât și reprezentanții din teritoriu ai CNAIR așteaptă de câteva săptămâni să primească un răspuns din partea Direcției Rutiere a Inspectoratului General al Poliției Române.

Lucrări ample la podul rutier de la Bora... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2018, 14:10 (8817 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Curtea de Apel București NU a anulat  diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Curtea de Apel București NU a anulat diplomele de Bacalaureat obținute prin șpăgi

Răsunătorul scandal provocat de dosarul penal «Mită pentru BAC 2012» a ajuns la final. Curtea de Apel București a respins solicitarea procurorilor Direcției Naționale Anticorupție cu privire la anularea a 154 de diplome și lucrări de Bacalaureat ale căror note au fost mărite după ce elevii au dat mită profesorilor supraveghetori și corectori. Instanța din Capitală a «pasat» responsabilitatea către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, instituție care trebuie acum să deschidă un nou proces prin care să solicite anularea diplomelor cu probleme. Inițial, toate documentele au fost anulate de magistrații Tribunalului Ialomița. Sentința dată de judecătorii din București este definitivă!... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2018, 10:50 (19345 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociere cu forcepsul

Consiliul Local Slobozia a aprobat fuziunea administrativă «la rece»

Consiliul Local Slobozia a aprobat în cadrul ședinței ordinare de luni, 25 iunie 2018, fuziunea dintre două Asociații. Prima, Asociația pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița (ADIL) a fost înființată în 2002 și a rămas inactivă până la acest moment. Cea de-a doua este înființată după o idee aparținând administrației Moraru, se numește Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița (ADI Ialomița), iar Slobozia are rol de ornament administrativ prin reprezentantul său în funcția de vicepreședinte, primarul Adrian Mocioniu.

De două ori «0 barat» Luni, 25 iunie 2018, Consiliul... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2018, 18:15 (4893 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un avion militar MIG 21 Lancer s-a prăbușit în zona Fetești

Un avion militar MIG 21 Lancer s-a prăbușit în zona Fetești

UPDATE Pilotul mort este locotenent-comandorul Florin Rotaru, 36 ani

Un avion militar MIG 21 Lancer s-a prăbușit sâmbătă, 7 iulie 2018, în timpul spectacolului aviatic organizat la Baza Militară Aeriana 86 de lângă Fetești. Din primele informații, se pare că pilotul s-ar fi catapultat. La fața locului se intervine pentru a se stinge incendiul produs după ce aeronava s-a izbit de sol. (știre în curs de actualizare)

UPDATE Surse din cadrul Bazei Militare Aeriene 86 Borcea ne-au precizat că pilotul nu ar fi reușit să se catapulteze înainte ca avionul militar să se prăbușească.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2018, 16:40 (7902 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

raport de activitate

Încă de la început trebuie să spunem că rândurile următoare au avut drept punct de plecare niște filmulețe de pe youtube, intitulate «Raport de activitate» și care făceau referire la administrațiile din Cluj și Oradea. Da, corect, nu ne putem compara cu aceste orașe... Însă, recomandăm vizualizarea acestor filmulețe. Într-o primă fază, veți crăpa de ciudă. Apoi, veți dori să vă mutați instant. Nu am fost fani Boc și nici nu simpatizăm cu politica domniei sale, dar Clujul este la ani lumină de ceea ce avem noi în prezent. La fel și Oradea. Era cât pe ce să izbucnim în lacrimi de furie când acel Bolojan, primarul de Oradea, demonstra cum face administrație. Cum a redus stufosul aparat administrativ... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2018, 11:10 (6677 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ilie Cioacă își bate joc de domnul Președinte!

Cultul personalității dăunează grav sănătății mentale

Ilie Cioacă își bate joc de domnul Președinte!

bonus: Vizită «incognito» a delegației chineze din Provincia Henan

Președintele Moraru a declarat în repetate rânduri că luptă cu mentalitățile retrograde moștenite de la Silvian Ciupercă. Nu l-am crezut pe cuvânt și, pe această cale, ne cerem scuze! Acum însă, suntem în măsură să vă prezentăm public dovada. Victor Moraru are, în sfârșit, dreptate. Activitatea sa administrativă este subminată grav din interior. Paradoxal însă, sabotorul este nimeni altul decât consilierul său personal, Ilie Cioacă. Alias Ilie Comănița...

Colonoscopie prezidențială
Toți avem un stăpân. Toți am răspuns, măcar o dată în viață, la comanda cuiva. Toți am greșit, toți... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2018, 17:05 (7297 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asfaltare în apă, marca DADP Slobozia

DADP Slobozia copiază tehnologia patentată la nivel național și asfaltează în apă. După ploaia torențială de joi, 5 iulie 2018, angajații DADP au asfaltat strada Aleea Tipografiei, decopertată cu o zi înainte. Valeriu Roșca, directorul DADP a refuzat să comenteze situația.

În sfârșit și la Slobozia
De ani de zile privim cu invidie către orașele care asfaltează apa din gropile de pe carosabil. Spunem invidie, pentru că, evident, edilii locali din orașele respective au avut bani pentru asfaltări și nu se lasă opriți de vremea nefavorabilă atunci când vine vorba despre «binele public... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 18:30 (10898 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rupere de nori la Slobozia

O ploaie torențială care a durat aproximativ 60 de minute a făcut ca orașul Slobozia să fie înghițit de ape. Cele mai importante străzi din municipiu, zeci de subsoluri de blocuri și gospodării ale locuitorilor au fost inundate. Meteorologii au estimat că precipitațiile au depășit 70 litri pe metrul pătrat.

Cod Portocaliu de ploi torențiale
Meteorologii au emis la primele ore ale zilei de joi, 5 iulie 2018, un Cod Portocaliu de ploi torențiale. La Slobozia, în cele aproximativ 60 de minute cât a durat ploaia puternică, orașul a fost practic înghițit de ape. Pe cele mai importante... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 17:15 (5475 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA SA Constanța a închis ultima filă a POS Mediu

Bilanț investițional

RAJA SA Constanța a închis ultima filă a POS Mediu

bonus: 1 miliard de lei pentru reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și canalizare în regiunea Constanța-Ialomița

Joi, 28 iunie 2018, la sediul RAJA SA a avut loc festivitatea de semnare a protocoalelor de predare către Unitățile Administrativ-Teritoriale beneficiare, a proprietății investițiilor realizate de RAJA SA Constanța prin POS Mediu.
«Finalizăm acest Program Operațional de Mediu (POS), dar suntem deja cu un pas înainte, suntem aproape de semnarea contractului de finanțare pentru Programul Operațional pentru Investiții Mari (POIM) la care compania noastră, printr-o muncă extraordinară din ultimii ani, a pregătit proiecte pentru regiunea în care operăm, proiecte care au primit girul diverselor instituții, pe parcursul realizării lor și care însumează peste jumătate de milliard de euro! RAJA este o companie cu care avem de ce să ne mândrim și cu siguranță vom duce la bun sfârșit și aceste proiecte, în condiții foarte bune... Dacă adunăm investițiile de la Programul Operațional de Mediu (POS) și cele ce vor urma prin Programul Operațional pentru Investiții Mari (POIM), depășim 1 miliard de euro investiții din fonduri europene atrase de RAJA în România. Este un motiv de mândrie pentru oricine!»... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2018, 13:35 (4858 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Acreditarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia bate pasul pe loc

După un an

Acreditarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia bate pasul pe loc

La un an distanță de la demararea procedurilor privind acreditarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, unitatea medicală nu a fost încă oficial acreditată. Autoritatea Națională de Management al Calității în Sănătate, organism din subordinea Guvernului specializat în astfel de proceduri, mai are de trimis o serie de documente ca procedura să fie pe deplin îndeplinită. Reprezentanții unității medicale nu știu însă data la care vor fi transmise hârtiile oficiale, pentru care au plătit aproximativ 100 mii de lei pentru a le obține...

Procedură întârziată În vara anului trecut, Spitalul... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2018, 18:10 (6408 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procentul de promovare al elevilor ialomițeni a scăzut cu 10,97%!

Rezultate parțiale la Bacalaureat 2018

Procentul de promovare al elevilor ialomițeni a scăzut cu 10,97%!

UPDATE: În Ialomița au fost depuse 414 contestații

Ministerul Educației a făcut publice miercuri, 4 iulie a.c., rezultate parțiale la Bacalaureat 2018. Potrivit statisticilor, procentul de promovare în Ialomița este mai mic. Astfel, dacă în 2017, 73,72% dintre elevii de clasa a XII-a au reușit să treacă examenul de maturitate, anul acesta doar 62,75% dintre aceștia au obținut rezultate bune. 

Peste 500 de elevi au picat Bacalaureatul
Potrivit statisticilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Bacalaureatul 2018 a fost promovat de 62,75%  dintre elevii care s-au înscris. Datele arată că procentul este mai... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2018, 14:49 (10035 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pescari cu pușca la tâmplă

S-a întâmplat pe Balta Valea Ciorii

Pescari cu pușca la tâmplă

Trei pescari slobozeni acuză angajații doctorului Mirel Diaconu de «agresiune» și «rele tratamente». Incidentul s-a produs sâmbătă, 23 iunie 2018, pe una dintre bălțile concesionate de președintele Asociației de Vânătoare «Bendis», la Valea Ciorii.

Declarații incredibile Pescari pasionați, Marian Cocoloș, Ilie Feraru și Sorin Voicu au decis să-și petreacă ziua de sâmbătă, 23 iunie a.c., la pescuit pe una dintre bălțile din imediata vecinătate a comunei Valea Ciorii. Potrivit declarațiilor acestora, imediat după plata biletelor, unul dintre angajații firmei i-a acuzat de braconaj: «... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2018, 13:55 (7130 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salubrizarea județului se află în atenția autorităților

Pe hârtie stăm bine

Salubrizarea județului se află în atenția autorităților

Instituția Prefectului Ialomița a făcut public un raport privind «salubrizarea localităților, căilor de comunicație și cursurilor de apă». Raportul a fost finalizat la începutul lunii iunie 2018, ca urmare a unei serii de controale încrucișate ale reprezentanților Prefecturii, Gărzii de Mediu, Serviciului de Gospodărire a Apelor, ISUJ Ialomița și Gărzii Forestiere București. Rezultatele controalelor sunt îngrijorătoare, însă statistic «se înregistrează progrese»...

Jale la primăriile ialomițene
Ialomița rămâne o uriașă groapă de gunoi, indiferent cât de mult reușesc să «cosmetizeze... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2018, 16:55 (7092 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bazele sportive din Ialomița au nevoie de reabilitare

Bazele sportive din Ialomița au nevoie de reabilitare

Oficial, în Ialomița există 182 de baze sportive. Abandonate de primarii localităților pe raza cărora se află, multe dintre ele au nevoie de lucrări serioase de reabilitare și modernizare. Principala cauză care generează întârzierea acestor lucrări o reprezintă lipsa fondurilor necesare.

La vremuri noi, baze sportive vechi Potrivit unei statistici a Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița, la nivelul județului nostru există 182 de baze sportive, multe dintre acestea fiind amenajate dinainte de Revoluție. Aceste baze sunt compuse fie din terenuri de fotbal, fie din săli de... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2018, 14:15 (6415 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Directorul Gabriel Modrea, cercetat de Comisia de Disciplină a Ministerului Sănătății

Directorul Gabriel Modrea, cercetat de Comisia de Disciplină a Ministerului Sănătății

Scandalul public provocat de atitudinea abuzivă pe care Gabriel Modrea, directorul executiv al Direcției de Sănătate Publică Ialomița, îl are față de subordonați a intrat în atenția oficialilor Ministerului Sănătății. Reprezentanții instituției au explicat faptul că directorul Gabriel Modrea va fi cercetat de Comisia de Disciplină a Ministerului. Contactat telefonic pentru a oferi un punct de vedere oficial față de acuzațiile care îi sunt aduse, Gabriel Modrea a refuzat să răspundă.

Cercetat disciplinar la București
Gabriel Modrea, directorul executiv al Direcției de Sănătate... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2018, 11:05 (7410 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Adolescenții din Ialomița sunt amatori de alcool și droguri

Adolescenții din Ialomița sunt amatori de alcool și droguri

Un studiu realizat de Agenția Națională Antidrog cu privire la consumul de substanțe interzise în rândul adolescenților din Ialomița scoate la iveală încă o dată indiferența cu care autoritățile competente tratează această problemă. Realizat în urmă cu 2 ani, studiul evidențiază faptul că tinerii din județul Ialomița sunt mari amatori de alcool și droguri, de cele mai multe ori preparate chiar de ei prin combinarea unor medicamente. Aceste date au fost prezentate în urmă cu o săptămână în cadrul unei ședințe desfășurată cu ușile închise la Prefectura Ialomița. La finalul dezbaterilor, toți cei prezenți la întâlnire s-au arătat depășiți de situație...

Dependenți de substanțe interzise... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2018, 17:55 (7372 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Mariana Iancu a interzis accesul presei în spital

Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Mariana Iancu a interzis accesul presei în spital

Vizibil deranjată de faptul că este prea des criticată de unele ziare locale din Slobozia, Mariana Iancu a decis să interzică, printr-o adresă internă, accesul reprezentanților mass-media în incinta Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Toți reporterii care vor să relateze aspecte legate de activitatea unității medicale pe care aceasta o conduce trebuie să primească, în prealabil, acceptul său. În caz contrar, aceștia nu vor avea acces la informații, chiar dacă sunt publice!

Reporterii, tratați cu indiferență În cei aproape 2 ani scurși de la preluarea mandatului în calitate de manager... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2018, 14:20 (11871 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Istoria podului de la Dridu

Două administrații, o singură investiție

Istoria podului de la Dridu

Zilele trecute, Victor Moraru s-a aflat în «vizită de lucru» la podul de la Dridu. Inspecția a fost documentată reportericește și postată pe pagina de Facebook a președintelui Consiliului Județean Ialomița. Potrivit declarațiilor oficiale, investiția trebuie finalizată până la sfârșitul lunii mai 2019, însă «graficul lucrărilor a fost devansat...». Un comunicat de presă remis publicității susține că pe șantierul de la Dridu «se lucrează non-stop». În spatele acestui afort administrativ de «cosmetizare» a realității se ascund însă ani de așteptare și o pagubă de 1,7 milioane de lei!

Vizită de lucru prezidențială... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2018, 10:50 (6557 vizualizări - 4 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
214 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 18:41
(12906 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea accidentelor

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore pe principalele artere de circulație din județ în vederea prevenirii accidentelor rutiere ce pot fi cauzate din pricina neatenției conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 12:09
(10450 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat executat

Luni, 15 februarie, polițiștii feteșteni au încarcerat în Penitenciarul Slobozia un bărbat de 38 de ani din localitate. Pe numele acestuia, la data de 9 februarie, Judecătoria Slobozia a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 12:09
(11568 vizualizări - 0 comentarii)


Trei persoane, rănite în accidente rutiere

Neadaptarea vitezei la condițiile carosabilului acoperit cu zăpadăa fost cauza care a stat la baza producerii a două accidente rutiere, în urma cărora trei persoane au suferit vătămări corporale. Primul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 12:09
(13922 vizualizări - 0 comentarii)


La volan, fără permis sau băuți

Sîmbătă, în jurul orei 17,30, un echipaj al Poliției Orașului Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în străinătate, care se deplasa pe strada Digului din localitate, către strada Brăilei ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 18:48
(13298 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt, prinși de polițiști la scurt timp după comiterea faptei

În cursul nopții de 12/13 februarie a.c., în jurul orei 1,30, un echipaj de siguranță publică ce acționa pe raza municipiului Urziceni a observat, în zona străzilor A.I. Cuza-Eroilor, două persoane care ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 17:12
(12052 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 8,1 milioane de lei, sprijin financiar pentru deșeurile de origine animală

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat Centrelor APIA, joi, 11 februarie 2010, peste 8,1 milioane de lei, reprezentînd sprijinul financiar acordat pentru activitatea de neutralizare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 15:18
(12839 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea criminalității, în atenția polițiștilor din Țăndărei și Urziceni

În noaptea de sîmbătă spre duminică, începînd cu ora 24,00, efective din structurile de siguranță publică, investigații criminale și poliție rutieră din cadrul Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 13:45
(10677 vizualizări - 0 comentarii)


Mediul de afaceri, în derivă: Ziua și firma suspendată

Economia județului se prăbușește. Datele statistice întocmite de Oficiul Național al Registrului Comerțului, la finele lunii ianuarie 2010, reliefează cît de critică este situația economică a firmelor ialomițene ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:16
(12320 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii și inundații

În urma cantităților însemnate de precipitații căzute la sfîrșitul săptămînii precedente, dar și a topirii zăpezilor, două străzi din municipiul Fetești au fost inundate sîmbătă, 13 februarie a.c.. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:14
(12500 vizualizări - 0 comentarii)


11,9 milioane de euro pentru plata pe suprafață

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat suma de aproximativ 11,9 milioane euro, reprezentînd diferența față de plata pe suprafață acordată în avans pentru campania SAPS 2009, precum ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2010, 12:09
(16675 vizualizări - 0 comentarii)


Filtre ale Poliției Rutiere

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore pe principalele artere de circulație din județ. Cu ocazia acțiunilor, cei care nu au respectat normele rutiere în vigoare au fost sancționați contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:29
(15447 vizualizări - 2 comentarii)


Suspecți de furt, prinși în flagrant

Un echipaj de siguranță publică, format din șeful Postului de Poliție Ion Roată și doi polițiști comunitari, a surprins în flagrant trei bărbați, la scurt timp după ce aceștia au sustras două oi dintr-un ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:28
(14620 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției la Țăndărei

Efective ale Poliției Orașului Țăndărei, în colaborare cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Serviciul de Ordine Publică și Serviciul Intervenție Rapidă au organizat o acțiune comună ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2010, 08:26
(13376 vizualizări - 0 comentarii)


Surprins de radar cu 186 km pe oră

Un ilfovean a fost surprins de aparatul radar al polițiștilor ialomițeni conducînd mașina cu o viteză de 186 km/oră. Evenimentul rutier s-a petrecut într-o acțiune de rutină a polițiștilor rutieri desfășurată ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2010, 09:15
(12446 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri la Traian

«Prin Hotărîrea Guvernului nr. 92 din 10 februarie 2010, privind stabilirea datei alegerilor locale parțiale pentru alegerea consiliilor locale și a primarilor în unele circumscripții electorale, a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2010, 08:12
(10102 vizualizări - 0 comentarii)


Amendă pentru un apel fals la 112

Joi, 11 februarie a.c., la 112, un cetățean de 35 de ani, din comuna Bărbulești, a sesizat Poliția despre faptul că, în cursul dimineții, persoane necunoscute i-au sustras autoturismul din fața locuinței ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 18:36
(12878 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

În cursul zile de joi, 11 februarie a.c., polițiștii din Fetești au oprit pentru control un autoturism condus de un localnic de 53 de ani. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii l-au testat ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 17:42
(16097 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

Polițiștii slobozeni de siguranță publică, în colaborare cu efective de jandarmi și polițiști comunitari au desfășurat joi, 11 februarie a.c., o acțiune care a avut ca principale obiective prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 16:31
(14695 vizualizări - 0 comentarii)


Furt de curent în 13 locații din Fetești

În dimineața zilei de vineri, 12 februarie, polițiștii din Fetești au efectuat o razie în localitate, identificînd astfel 13 gospodării racordate ilegal la rețeaua de energie electrică.
Acțiunea s-a ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 14:07
(17077 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 10 spre 11 februarie a.c., polițiștii feteșteni au prins în flagrant doi tineri din localitate la scurt timp după ce aceștia furaseră mai multe bunuri nealimentare ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 14:06
(12392 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Făcăeni

Incendiu la Făcăeni

Flăcările s-au declanșat joi, 11 februarie a.c., în jurul orelor 10,30, iar pentru a interveni la stingerea focului a fost solicitat sprijinul pompierilor militari din Garda Fetești. Aceștia au acționat ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2010, 10:44
(11533 vizualizări - 0 comentarii)


5 tîlhari din Amara, arestați

Cinci tineri din orașul Amara sînt cercetați de polițiștii ialomițeni pentru tîlhărie. Aceștia sînt acuzați că în zilele de 31 ianuarie 2009, respectiv 2 februarie 2010 au tîlhărit trei persoane în Parcul ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 17:03
(14600 vizualizări - 0 comentarii)


Furtul de energie electrică din Țăndărei, în atenția polițiștilor

Polițiști și jandarmi ialomițeni au desfășurat, joi, 11 februarie a.c., o acțiune comună pe raza orașului Țăndărei.
Prima parte a acțiunii s-a desfășurat în comun cu societatea de furnizare a energiei ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 17:01
(12226 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii intervin pentru evacuarea apei din diverse locații

În dimineața de joi, 11 februarie pompierii feteșteni au fost solicitați să acționeze pentru evacuarea apei acumulate în zona autogării din municipiu. La fața locului s-au deplasat patru subofițeri cu o ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2010, 13:10
(12226 vizualizări - 0 comentarii)


Barbat mort într-un incendiu

Un bărbat de 78 de ani din Săveni a fost găsit asfixiat în propria locuință, marți, 9 februarie 2010. Camera în care se afla bărbatul a fost cuprinsă de flăcări din cauza jarului de la o țigară aprinsă ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 11:02
(15105 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului, în creștere

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului la nivel județean este în continuă creștere. Ultimele date statistice în acest sens demonstrează că în ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:58
(10103 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:55
(16660 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2010, 10:43
(12686 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrînă cu probleme cardiace din Reviga, preluată de elicopterul SMURD

Elicopterul aparținînd Ministerului Administrației și Internelor, avînd la bord un echipaj SMURD, a aterizat în apropierea comunei Reviga și a preluat o femeie în vîrstă de 62 de ani, din localitate, cu ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2010, 18:08
(12857 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...