Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Președintele Moraru a ratat rechiziționarea Taberelor de la Amara

Victorie politică

Președintele Moraru a ratat rechiziționarea Taberelor de la Amara

PNL a înregistrat o victorie de palmares în războiul contra administrației Moraru. Profitând de absența consilierului Daniel Crunțeanu, cei 9 consilieri PNL din cadrul Consiliului Județean au reușit să blocheze adoptarea unui proiect de hotărâre prin care președintele Victor Moraru solicita trecerea în proprietatea publică a județului a unor bunuri imobile care aparțin Direcției Județene de Tineret și Sport Ialomița. Consilierul PNL Dragoș Soare și-a justificat votul declarând: «Nu ați venit cu un proiect foarte clar definit!». În replică, Victor Moraru a acuzat Opoziția de «minciună și prostie...».

Votul este suveran... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 14:20 (7882 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii au cheltuit 5,4 milioane de lei pentru tratamente în străinătate

În 2017

Ialomițenii au cheltuit 5,4 milioane de lei pentru tratamente în străinătate

Încrederea tot mai scăzută în sistemul medical românesc și neregulile care domnesc în spitale de ani buni îi fac pe oameni să-și rezolve problemele de sănătate în străinătate. Anul trecut, în Ialomița, peste 1000 de pacienți au primit îngrijiri medicale peste hotare. Potrivit legii, costurile, extrem de mari, sunt suportate exclusiv din bugetul național. Peste 5,4 milioane de lei susțin reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița că au plătit în 2017 pentru tratamentele de care ialomițenii au beneficiat în Occident. Reprezentanții instituției susțin, de asemenea, că în ultimii 3 ani tot mai mulți locuitori ai județului își caută rezolvarea problemelor medicale în spitalele... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 10:55 (3667 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei: Agenți de poliție agresați de romi

Țăndărei: Agenți de poliție agresați de romi

Doi agenți ai Serviciului Poliției Rutiere Ialomița au fost implicați într-o altercație iscată de mai mulți cetățeni de etnie romă din Țăndărei. Oamenii legii se aflau la datorie, moment în care au observat o mașină care circula pe DN2A, dinspre Slobozia către Țăndărei, cu viteză neregulamentară. Deși au făcut toate demersurile în încercarea de a-l opri pe șoferul vitezoman, polițiștii au urmărit respectivul automobil. Persoanele care se aflau în automobil au încercat să se ascundă de polițiști, parcând vehiculul în zona cartierului Strachina din Țăndărei. Oamenii legii au mers către ei și le-au cerut socoteală. În acel moment, între etnicii romi și polițiști s-a iscat un adevărat scandal. Unul... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2018, 12:15 (32047 vizualizări - 75 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

miting pentru ce?

Inițial, Liviu Dragnea, împreună cu sfătuitorul de taină Marian Neacșu, printre altele și președinte al PSD Ialomița, au decis emanarea unei proclamații de înfierare a statului paralel. A fost momentul când, pentru prima oară, s-a discutat despre posibilitatea organizării unui miting de amploare al social-democraților împotriva statului paralel. Sau deep state, cum îi place deputatului Pop să spună... Întrucât suna fantasmagoric, acest apel la luptă împotriva statului paralel s-a transformat ulterior într-o chemare la luptă pentru apărarea valorilor familiei tradiționale, o altă găselniță promovată... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2018, 11:10 (9590 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liviu Cazan a demisionat din funcția de președinte al PSD Urziceni, dar și din alte funcții publice

Liviu Cazan a demisionat din funcția de președinte al PSD Urziceni, dar și din alte funcții publice

Scandalul penal în care a fost implicat l-a determinat pe Liviu Cazan, viceprimarul municipiului Urziceni, să-și dea demisia din funcțiile publice pe care le deținea în cadrul administrației locale. De asemenea, el a renunțat și la calitatea sa de președinte al organizației PSD Urziceni.

Primăria își caută alt viceprimar Reprezentanții administrației locale din Urziceni au confirmat faptul că Liviu Cazan a demisionat din  funcția de viceprimar și cea de consilier local al municipiului. Ca urmare a acestui fapt, edilul Constantin Sava a declarat: «Nu comentez situația domnului ... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 23:20 (10828 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A scăzut dramatic numărul copiilor din Ialomița înscriși la școală!

A scăzut dramatic numărul copiilor din Ialomița înscriși la școală!

O serie de date statistice oferite de Institutul Național de Statistică arată că numărul elevilor înscriși la școală în județul Ialomița a scăzut semnificativ în ultimii 17 ani. Astfel, dacă în 2000 la nivelul județului se aflau în evidențele școlilor peste 50 mii de elevi, anul trecut numărul elevilor s-a redus la 39 de mii! Factorii care determină această scădere îngrijorătoare sunt diverși, însă soluții pentru remedierea situației sunt greu de găsit.

Statistici îngrijorătoare Măcinată de lupte interne și de politici educaționale ineficiente, școala ialomițeană nu poate face față... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 17:25 (8427 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Amara (nu) a reabilitat Plaja Zorilor

Primăria Amara (nu) a reabilitat Plaja Zorilor

Plaja Zorilor (UGSR), cea mai frecventată plajă din stațiunea Amara, își întâmpină turiștii în condiții deplorabile. Nisipul a dispărut, serviciile de alimentație publică sunt minimale, iar administrația declară că «anul acesta vor fi executate doar lucrări de întreținere, fără alte investiții majore...».

Plaja autorităților, plaja nimănui Oficial, Plaja Zorilor (UGSR) este pregătită pentru sezonul estival. Conform declarațiilor autorităților, la sfârșitul săptămânii precedente «au fost executate o serie întreagă de lucrări care au ca scop desfășurarea în bune condiții a activităților... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 14:05 (6533 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița pierd bani din cauza laboratoarelor dotate insuficient

Spitalele din Ialomița pierd bani din cauza laboratoarelor dotate insuficient

Spitalele din Ialomița pierd sume importante din bugetul acordat Sănătății din cauza lipsei de personal specializat și a aparaturii. Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate fac publică această situație folosind ca exemplu medicina de laborator. Dacă centrele private din județ reușesc să încaseze aproape spre maxim sumele acordate pentru decontarea analizelor medicale, în ceea ce privește spitalele, situația este complet opusă. Fără specialiști sau echipamente acreditate, unitățile medicale își reduc la jumătate decontările pentru investigațiile medicale pe care le realizează.

La stat, calitatea lasă de dorit... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 10:55 (5595 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cei mai mari fermieri din Ialomița au primit subvenții de 73,4 milioane de lei

În 2017

Cei mai mari fermieri din Ialomița au primit subvenții de 73,4 milioane de lei

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița a prezentat o situație a celor mai mari subvenții pe care fermierii din județ le-au primit anul trecut. Estimativ, valoarea ajutoarelor financiare se ridică la 73,4 milioane de lei. Pe lista beneficiarilor de subvenții record apar însă și nume controversate, precum cele ale latifundiarilor Ștefan Poienaru sau Viorel Nica, acuzați în repetate rânduri de practici ilegale în accesarea acestor subvenții.

Sume record pentru fermieri
Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița au realizat un... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2018, 16:10 (11043 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pregătirile pentru examenele naționale bat pasul pe loc

În Ialomița

Pregătirile pentru examenele naționale bat pasul pe loc

Examenele naționale, Evaluarea Națională și Bacalaureatul, încep în aproximativ două săptămâni, iar centrele de examen din județ nu sunt pregătite corespunzător pentru desfășurarea testărilor. Mai bine de jumătate dintre școlile unde elevii de clasa a VIII-a și cei de a XII-a vor susține probele scrise ale acestor examene au probleme de logistică. Concret, nu dispun de suficiente sisteme video de supraveghere, calculatoare, imprimante sau conexiuni la internet. Mai mult, acolo unde există toate aceste componente tehnice trebuie înlocuite pentru că s-au învechit. Pe de altă parte, profesorii refuză să intre în săli la supraveghere sau să corecteze lucrările. În ciuda acestor deficiențe, oficialii... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2018, 13:35 (4687 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tichete în valoare de 1,245 milioane lei pentru vacanțe bugetare

Lege pentru 854 de angajați

Tichete în valoare de 1,245 milioane lei pentru vacanțe bugetare

Consilierii județeni aprobă miercuri, 30 mai 2018, alocarea a 1,245 milioane lei pentru tichetele de vacanță ale funcționarilor publici din cadrul Consiliului Județean Ialomița și instituțiilor subordonate. Președintele Victor Moraru a declarat că acordarea acestor tichete este obligatorie și se face «conform legii». În luna aprilie a.c., Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotârâre prin care stabilea regulamentul intern de acordare a acestor tichete de vacanță pentru angajații Primăriei.

Despotism luminat
Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2018, 11:10 (5587 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul Urziceniului, Liviu Cazan a fost reținut pentru 24 de ore!

Din nou în atenția anchetatorilor

Viceprimarul Urziceniului, Liviu Cazan a fost reținut pentru 24 de ore!

UPDATE Liviu Cazan, sub control judiciar pentru 60 de zile

Surse judiciare au confirmat în exclusivitate pentru Independent faptul că procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au pus în mișcare acțiunea penală pe numele lui Liviu Cazan, viceprimarul municipiului Urziceni. Acesta a fost reținut pentru 24 de ore într-un dosar penal deschis la Slobozia și în care procurorii au reținut infracțiuni de natură economică, dar și fapte de abuz în serviciu, fals în înscrisuri sub semnătură privată sau delapidare.

Ancheta este în curs Din primele informații, se... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 20:25 (37621 vizualizări - 57 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia refuză funcția de «director medical»

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia refuză funcția de «director medical»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu-și poate desfășura activitatea corespunzător în lipsa unui director medical. Funcția a rămas vacantă în luna martie, după ce medicul Mădălina Baltă a refuzat prelungirea interimatului său, acuzând relația deficitară pe care a avut-o cu managerul Mariana Iancu. Se pare că atitudinea nepotrivită pe care o are față de cadrele medicale i-a făcut și pe ceilalți medici specialiști să refuze numirea pe această poziție. Reprezentanții unității medicale neagă această evidență și spun că au scos postul la concurs.

Se caută soluții Potrivit... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 16:25 (5395 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Antena 1 Slobozia a primit ordin de evacuare

O dată vede nașul televiziunea finului

Antena 1 Slobozia a primit ordin de evacuare

Televiziunea de la butoniera Președintelui Moraru a primit ordin de evacuare. Conducerea firmei Antena 1 Media SRL mai are două săptămâni la dispoziție pentru a identifica un nou sediu. Conform unor surse credibile, administratorul Mariana Jantea face eforturi pentru a rezolva amiabil problema. «Vom face o conferință de presă!» a răspuns aceasta la întrebarea «Quo vadis?» zâmbindu-ne galeș. O scutim de efort, fiindcă am găsit pe Facebook fotografia alăturată...

Mai jos nu se poate
La începutul anului în curs, finul Președintelui Moraru, Vasile Bratu, prelua de la matusalemicul... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 14:05 (12195 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A cedat sistemul frigorific pentru depozitarea vaccinurilor

Se întâmplă la DSP Ialomița

A cedat sistemul frigorific pentru depozitarea vaccinurilor

Din cauza unei probleme la alimentarea cu energie electrică, sistemul frigorific în care Direcția de Sănătate Publică păstrează vaccinurile distribuite în Ialomița de Ministerul Sănătății s-a defectat. Instituția urmează să primească 5500 de doze de ser antirujeolic și antihepatitic B pe care nu mai are acum unde să le depoziteze.

Se caută soluții
Din primele informații, se pare că sistemul frigorific a cedat din cauza unor probleme electrice. O siguranță care alimentează frigiderele s-a blocat și nu mai poate distribui curent în instalații. În respectivele frigidere trebuie depozitate... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 13:00 (5745 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Șeful DSP Ialomița, verificat de Corpul de Control al Ministerului Sănătății

Șeful DSP Ialomița, verificat de Corpul de Control al Ministerului Sănătății

Comportamentul abuziv pe care îl are la serviciu directorul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Gabriel Modrea, a intrat în atenția Ministerului Sănătății. În urmă cu o săptămână, Corpul de Control al instituției a realizat o investigație amănunțită la sediul DSP Ialomița, vizată fiind activitatea lui Gabriel Modrea din ultimul timp. La rândul lor, reprezentanții Prefecturii Ialomița au făcut publice o serie de deficiențe pe care le-au descoperit cu privire la maniera deficitară cu care Modrea conduce Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Într-o ediție anterioară, ziarul nostru a făcut publică o înregistrare audio în care Gabriel Modrea jignește o angajată, pe care o numește «incapabilă»... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 10:50 (5851 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

#rezistăm

Am rezistat când răposatul deputat țărănist Gheorghe Cristea făcea instrucție cu șefii Poliției ialomițene, fostul comandant Dinu fiind muștruluit în fața sediului Inspectoratului de un parlamentar al Puterii încălțat în șlapi și îmbrăcat cu bermude colorate. Am înghițit și vremurile sub Adrian Năstase, când în sediul Prefecturii se rostea în șoaptă numele premierului de atunci în timp ce același prim-ministru permitea descălecătorilor Luigi Bergheș&Enciu Fernando să exploateze fără niciun document terenurile din Balta Ialomiței. Am rezistat și când fostul vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița, «doamna de fier» Maria Petre încuia ușile dintre Prefectura Ialomița și Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2018, 13:10 (5924 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Bărbat din Slobozia, căutat de autorități

A dispărut de mai bine de două luni

Bărbat din Slobozia, căutat de autorități

Un angajat al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița este căutat de mai bine de două luni de familie și prietenii apropiați. Rudele sale spun că bărbatul, care anul acesta în septembrie împlinește 38 de ani, a declarat că iese până în fața blocului, după care nu a mai revenit acasă. Oamenii spun că au făcut numeroase demersuri pe lângă autorități pentru a afla ce s-a întâmplat cu Sergiu Burghi, însă de fiecare dată ușile le-au fost trântite în nas.

Căutări zadarnice Mama bărbatului dispărut încă din data de 21 martie 2018, pe numele său Sergiu Burghi... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2018, 12:20 (10585 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Luați cu salvarea de la școală din cauza drogurilor pe care le-ar fi consumat

Se întâmplă la Slobozia

Luați cu salvarea de la școală din cauza drogurilor pe care le-ar fi consumat

O adolescentă de 16 ani și un adolescent de 17 ani, elevi ai Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, au ajuns la spital după ce li s-a făcut rău la școală. În urma analizelor s-a constatat că cei doi ar fi consumat substanțe interzise, de genul etnobotanicelor. În  acest caz a fost deschisă o anchetă penală.

Transferați de urgență la București
Din primele informații se pare că cei doi adolescenți ar fi participat la o activitate de prevenire dedicată «Zilei Internaționale de Luptă Împotriva Fumatului» și li s-ar fi făcut rău în timpul acestei manifestări. Prima... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2018, 13:05 (83280 vizualizări - 140 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Mocioniu cheltuie 12,2 milioane de lei pentru aparatul propriu

Viață de bugetar!

Primarul Mocioniu cheltuie 12,2 milioane de lei pentru aparatul propriu

La jumătatea mandatului, primarul Adrian Mocioniu se remarcă printr-o singură realizare concretă. El a reușit să majoreze de 3 ori în 2 ani salariile celor 142 de angajați aflați în subordinea sa directă! Valoarea acestor salarii se ridică la 12,2 milioane de lei anual. Administrația locală cheltuie alte 26,8 milioane de lei pentru plata celor 550 de angajați din instituțiile subordonate Primăriei Slobozia...

Permutări, combinații, aranjamente... În ultimii 15 ani, numărul de angajați din aparatul propriu al primarului Sloboziei a crescut de aproximativ 4 ori. Numai în mandatul lui... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2018, 17:05 (6310 vizualizări - 9 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Anunț angajare

Salon de masaj erotic din Constanța angajează fete cu aspect fizic plăcut, cu sau fără experiență, cu vîrsta între 18-30 ani.
Angajarea se face cu carte de muncă. Oferim cazare ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 11:48
(7800 vizualizări - 0 comentarii)


Furau animale din două județe!

Polițiștii ialomițeni, în colaborare cu cadre ale IPJ Buzău, au reușit documentarea activității infracționale a unei grupări de hoți de animale ce acționa pe raza celor două județe. Astfel, ancheta polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:17
(11558 vizualizări - 0 comentarii)


Sf. Gheorghe: Femeie de 55 de ani, băută la volan

Polițiștii rutieri aflați în trafic pe raza localității Sfîntu Gheorghe au oprit, joi, 11 noiembrie, pentru control, un autoturism condus de o femeie, de 55 de ani, din București. Fiindcă mirosea a băutură ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:12
(10404 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști și nearestați de procurori

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 20 și 21 ani, din Slobozia, au fost identificați ca fiind principalii suspecți ai unor furturi de cabluri electrice. Furtul a fost comis în noaptea de 9 spre 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:10
(14687 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți Ialomița


«Riposta», acțiune de siguranță în Ialomița

În cursul zilei de joi, 11 noiembrie, polițiștii ialomițeni, în colaborare cu mai multe structuri, au desfășurat pe raza județului acțiuni de menținere a climatului de siguranță publică. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:08
(15024 vizualizări - 0 comentarii)


Cetățeni străini, rezidenți ilegal în Ialomița

Reprezentanții Biroului pentru Imigrări Ialomița au descoperit la începutul acestei luni mai mulți cetățeni străini care locuiesc ilegal în România. Primul caz este cel al unei femei de cetățenie canadiană ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:23
(13555 vizualizări - 0 comentarii)


13 sesizări penale pentru firme din partea Finanțelor

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii octombrie 2010 au fost efectuate 168 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:19
(10638 vizualizări - 0 comentarii)


Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au dispus trimiterea în judecată a inculpatului Sergiu Băhăian. Acestea, împreună ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:10
(15351 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile fiscale se depun numai electronic

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că solicitarea de utilizare a unui certificat digital poate fi depusă, pentru fiecare contribuabil reprezentat, la unitatea fiscală teritorială ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:01
(11793 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

În cursul dimineții de joi, 11 noiembrie 2010, Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a sfințit la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia noua raclă în care ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 14:07
(14701 vizualizări - 0 comentarii)


Braconieri surprinși la Bordușani

Un control de rutină al polițiștilor organizat marți, 9 noiembrie, în zona Fetești, pentru prevenirea și combaterea braconajului, a dus la identificarea în trafic a unui autoturism suspect. În vehiculul ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:46
(14194 vizualizări - 0 comentarii)


Un MIC producător de pîine de la Amara a fost «ars» de Poliție și Gardă. Pe cînd cei MARI?

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare cu comisarii Gărzii Financiare au identificat pe raza orașului Amara un autovehicul ce aparținea unei societăți comerciale din localitate ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:38
(9841 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 9 noiembrie, polițiștii din Fetești au identificat, pe strada Călărași din localitate, un cetățean în vîrstă de 53 de ani care se deplasa la volanul unui autoturism. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:23
(15231 vizualizări - 0 comentarii)


Finanțele atenționează agricultorii asupra plății impozitului anual

Fermierii ialomițeni care desfășoară activități agricole în legumicultură și viticultură și pomicultură mai au la dispoziție 5 zile pentru plata impozitului anual. Într-un comunicat remis publicității, ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:02
(13491 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la un uscător de cereale

Un incendiu s-a produs în această dimineață, în jurul orei 5.15, la un uscător de cereale care aparține unei societăți comerciale din municipiul Fetești. Urmare a nerespectării parametrilor tehnologici ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 11:14
(13622 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 19:30
(11541 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 18:54
(12768 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» se extinde la Jilavele

Centrul de formare Biblionet (demarat în cadrul unui program derulat ca parteneriat între IREX-SUA, Ministerul Culturii și Patrimoniului Național, Asociația Bibliotecarilor și Bibliotecilor Publice din ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 16:17
(15629 vizualizări - 0 comentarii)


Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii au identificat un cetățean ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:47
(15781 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Peste 100 de vitezomani amendați de Poliția Rutieră

Peste 100 de conducători auto au fost depistați conducînd cu viteze peste limita legală doar pe parcursul a trei zile. În intervalul 5-7 noiembrie a.c., pe arterele din județ, polițiștii Serviciului Rutier ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:40
(14149 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului-9,3%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la sfîrșitul lunii octombrie 2010 rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este în scădere. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 12:22
(8870 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrân de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

Slobozia: Bătrîn de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

În cursul dimineții de luni, 8 noiembrie a.c., în jurul orei 10.00, polițiștii slobozeni au depistat pe raza municipiului un localnic, de 73 de ani, în timp ce intenționa să comercializeze țigări avînd ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:11
(16335 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Un tânăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Slobozia: Un tînăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în Slobozia, un tînăr a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului. Așadar, pe strada Gării din Slobozia, un tînăr, de 26 de ani, din municipiu, gonea la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:05
(15399 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


APIA: 90,8 milioane de euro pentru peste 400000 de fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 401942 fermieri ce au îndeplinit cumulativ condițiile impuse de regulamentele europene și legislația românească, cu suma de 387,9 ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:21
(14037 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 9 ani, violată cu bestialitate

O copilă de doar 9 ani, din localitatea Marsilieni a trecut zilele trecute prin clipe de groază, după ce a fost violată de un bărbat de 47 de ani. Fetița a fost ademenită de violator la docmiciliul acestuia ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:01
(19563 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: viol Ialomița


Tânăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tînăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tragedie aseară în cartierul Slobozia Nouă. Un tînăr de 26 de ani a sfîrșit într-un accidet rutier produs de prietenul său. Accidentul s-a produs duminică, 7 noiembrie, în cartierul Slobozia Nouă. În timp ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:00
(16447 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Femeie salvată de la viol de doi jandarmi

Sîmbătă, 6 noiembrie, noaptea, doi jandarmi ialomițeni ce se îndreptau către domiciliul propriu după terminarea orelor de program au auzit țipetele de ajutor ale unei femei în zona blocului G5. Nu mare ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:59
(17632 vizualizări - 1 comentariu)


Patru persoane rănite în urma unui accident rutier

În dimineața zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în jurul orei 7.45, în afara localității Armășești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. La fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:56
(16671 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au identificat pe raza cartierului Slobozia Nouă două persoane care comercializau pește fără a deține documente legale de proveniență. Astfel, în autoturismul ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:55
(15372 vizualizări - 0 comentarii)


Uniunea Europeană sancționează România diminuînd subvenția pe suprafață

În campania SAPS 2007 România a avut la dispoziție, conform regulamentelor Uniunii Europene, un pachet financiar de 440 milioane de euro, reprezentînd sprijin financiar direct pe unitate de suprafață. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:50
(15962 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...