Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

contraeditorial

aroganța Puterii

Caracterele slabe ajunse în funcții devin arogante. Știm, este un truism. Cum la fel de evident și banal este și faptul că Puterea te îmbată. Însă aroganța devine obositoare când se combină și cu nerozia. Undeva prin 2003, Adrian Năstase invita pe «cineva» să-i numere ouăle, aroganța sa fiind afișată chiar de la tribuna Parlamentului. A fost un moment de maxim al unei aroganțe ce, ulterior, avea să-l copleșească. Corect, alături de alte tare ale caracterului său, și aroganța lui Adrian Năstase a condus la prăbușirea acestuia... Revenind, în prezent, la jumătatea unei guvernări locale și centrale PSD constatăm reapariția aroganței tip Năstase. Acea aroganță a Puterii pe care, de altfel, o îmbrățișau... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2018, 14:50 (4376 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Adrian Mocioniu a amplasat ilegal statuia lui Mihai Viteazul

Fără avize de la Ministerul Culturii

Adrian Mocioniu a amplasat ilegal statuia lui Mihai Viteazul

Monumentul ecvestru din Piața Unirii a fost amplasat ilegal. Acuzația a fost făcută de către senatorul Gabi Ionașcu și se bazează pe răspunsul primit de către acesta din partea Ministerului Culturii. «Ei, și?! Ce risc?! O amendă de 10 mii de lei...» a declarat în replică primarul Adrian Mocioniu. Potrivit art. 298, Codul Penal, primarul Adrian Mocioniu se face vinovat de «neglijență în serviciu»...

Poveste fără sfârșit Saga amplasării statuii ecvestre a domnitorului Mihai Viteazul în Piața Unirii din Slobozia pare fără sfârșit. Într-o conferință de presă desfășurată vineri, 18 mai ... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2018, 11:05 (9015 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia reabilitează 1500 mp de locuri de joacă

DADP Slobozia reabilitează 1500 mp de locuri de joacă

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia promite 1500 mp de parcuri pentru copii acoperite cu covoare cauciucate. Primele două locații au fost deja finalizate în zona MB. «Vom reabilita, pe rând, fiecare dintre cartierele orașului!» a declarat Valeriu Roșca, șeful DADP Slobozia.

Locuri de joacă sigure DADP Slobozia a demarat la începutul acestei luni o amplă acțiune de reabilitare a locurilor de joacă pentru copii din oraș. Astfel, 1500 mp de paviment cauciucat va fi instalat până la sfârșitul acestei veri în locurile de joacă pentru copii. Valoarea acestei investiții se... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2018, 13:15 (5076 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Latifundiarul Ștefan Poienaru a primit 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare

Latifundiarul Ștefan Poienaru a primit 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare

Latifundiarul Ștefan Poienaru și fiica acestuia Ecaterina Maria Traicu au fost condamnați recent într-un dosar penal deschis de Direcția Națională Anticorupție în anul 2015. Sentința a fost dată la Tribunalul Călărași, instanță ai cărei judecători au stabilit ca Poienaru să fie condamnat la 3 ani și 8 luni de închisoare cu executare, în timp ce fiica sa a primit o pedeapsă 3 ani și 2 luni de închisoare cu suspendare, pentru un termen de încercare de 2 ani. Sentința nu este definitivă.

Prejudicii de aproximativ 4 milioane de lei
Dosarul penal deschis de Direcția Națională Anticorupție... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2018, 16:25 (12035 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sărbătorile Sloboziei au fost organizate prin «acord-cadru»

Incompetență administrativă în formă continuată

Sărbătorile Sloboziei au fost organizate prin «acord-cadru»

Primăria Slobozia a organizat ilegal cea de a XVIII-a ediție a Sărbătorilor Sloboziei. Pentru a ascunde această realitate, Primăria Slobozia a încheiat două contracte cu firma Forward Music Agency SRL, prin care a cedat ilegal terenul din imediata vecinătate a Bazinului de Înot Didactic. Ulterior, firma a subcontractat «realizarea evenimentului» firmei Palmyra Events din Târgoviște. Iar aceasta, pentru a evita rigorile legii, a închiriat «standuri de prezentare» la prețuri cuprinse între 5 și 20 mii de lei comercianților! Ca bonus, Primăria Slobozia a plătit peste 150 mii de lei (plus TVA) firmei Forward Music Agency pentru artiștii care au concertat în zilele de spectacol...

Curat ilegal, coane Mocioniu!... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2018, 12:40 (5922 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni încearcă să identifice autorii a 50 de infracțiuni comise în zona Popasului Sinești

Polițiștii ialomițeni încearcă să identifice autorii a 50 de infracțiuni comise în zona Popasului Sinești

Scandalul jafului din zona Popasului Sinești povestit pe internet scoate la iveală indiferența cu care polițiștii ialomițeni au tratat faptele penale comise în această zonă. Într-un singur an, la Sinești au fost deschise 50 de anchete, fiind identificați doar trei autori. Restul dosarelor zac însă în sertarele polițiștilor și procurorilor care au în supraveghere această zonă.

Deficiențe pe bandă rulantă La finalul minivacanței de 1 Mai, un bărbat care se îndrepta spre București a oprit în zona Popasului Sinești și a fost atacat de o bandă de hoți care «operează» în această zonă. Omul... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 14:40 (11511 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Panoul de măsurare a calității aerului din Slobozia s-a stricat

Panoul de măsurare a calității aerului din Slobozia s-a stricat

Panoul care măsoară calitatea aerului din Slobozia, montat cu 10 ani în urmă de Ministerul Mediului, s-a defectat. Reprezentanții Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița susțin că oficialii de la București cunosc situația și, deși le-a fost raportată, aceștia nu au alocat fonduri pentru reparații. Probleme în privința gestionării calității aerului întâmpină și reprezentanții Consiliului Județean Ialomița. Conform normelor europene, aceștia trebuie să întocmească un Plan Integrat de Gestionare a Calității Aerului, document pe care administrația județeană din Ialomița l-a greșit până acum de 5 ori. Fără acest Plan, eventualele măsuri privind reducerea noxelor nu pot fi aplicate.

... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2018, 11:10 (4618 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Pericolul Rujeolei persistă la nivelul județului Ialomița

Pericolul Rujeolei persistă la nivelul județului Ialomița

Ialomița încă nu a scăpat de pericolul Rujeolei. La momentul de față, la Fetești există încă un focar de boală activ, iar numărul copiilor nevaccinați depășește cifra 500. Oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița atrag atenția cu privire la faptul că dozele de vaccin se împuținează de la o zi la alta. Mai mult, despre modul în care măsurile dispuse pentru eradicarea bolii la nivelul județului Ialomița au fost aplicate, oficialii Comitetului Județean pentru Situații de Urgență din cadrul Prefecturii Ialomița par să nu știe foarte multe amănunte.

Cazuri de Rujeolă la Fetești ... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2018, 14:50 (3841 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani publici pentru cultul Președintelui Moraru

Servicii de «televiziune» prin atribuire directă

Bani publici pentru cultul Președintelui Moraru

La sfârșitul lunii aprilie 2018, a expirat perioada de contractare pentru serviciile de «televiziune» achiziționate de către Consiliul Județean Ialomița în ultimul an și jumătate. Noile oferte ale pseudo-televiziunilor locale îl vizează exclusiv pe Președintele Moraru! Acesta a declarat în cadrul unei conferințe de presă că va încheia contracte noi, «potrivit cutumei». Singura televiziune care are licență de emisie în Ialomița este Antena 1 Slobozia...

Trăim decenii de-mpliniri mărețe
Timp de un an și jumătate, administrația Moraru a plătit ilegal, din fonduri publice pseudo-producții... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2018, 10:55 (4318 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

este vremea de furat

Ciclic, în România apar vremuri ca astea pe care le trăim în prezent. Cele în care instituțiile cu rol de control sau ordine sunt de decor și așteaptă doar ziua de leafă pentru a se trezi din letargie. Astfel, infractorii de rând și de seamă sunt invitați la hoții mici sau mari. De la banalele furturi și tâlhării până la abuzuri financiare de sute de mii sau milioane de lei, toate se produc rapid, neîndrăznind nimeni să deranjeze liniștea infractorilor. Spre exemplu, polițiștii sunt ocupați până peste cap să-și rezolve propriile probleme interne, măcelărindu-se ritos în spațiul public. Și chiar dacă și-ar face ceva timp pentru hoți și hoții, angajările prin concurs de împrejurări din sursă externă... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2018, 11:05 (4612 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Istoria scandalurilor care au zguduit Poliția ialomițeană

Istoria scandalurilor care au zguduit Poliția ialomițeană

O radiografie a ultimilor 15 ani arată că activitatea Poliției ialomițene a fost puternic afectată de scandaluri publice, care au luat rapid amploare națională. Sexul, corupția sau legăturile strânse cu interlopii locali au fost factorii declanșatori. Agenți, ofițeri, șefi de servicii și comandanți au devenit peste noapte eroii negativi ai unor întâmplări care au generat repulsie și neîncredere din partea opiniei publice față de Poliție, instituție creată cu rolul de a le apăra drepturile. Toate aceste scandaluri scot în evidență faptul că Poliția ialomițeană are nevoie de o mână de fier care să o redreseze...

Sexgate cu două chelnerițe... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2018, 16:40 (20998 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul Industrial IMM moare, dar nu se predă!

Un an până la termenul scadent

Parcul Industrial IMM moare, dar nu se predă!

Inaugurat în 2014, Parcul Industrial IMM Slobozia continuă să rămână pustiu. Conform declarațiilor autorităților, primele investiții reale urmau să demareze în această primăvară. La acest moment, 16 dintre loturile existente au fost concesionate, iar pentru două dintre firme au fost eliberate autorizații de construcție. Una dintr ele a decopertat săptămâna trecută unul dintre loturile concesionate și... s-a oprit!

Informațiile publice de până acum
Parcul Industrial IMM Slobozia a costat 17,5 milioane de lei. În cei 4 ani trecuți de la finalizarea lucrărilor, administrația locală... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2018, 17:05 (4970 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Artiști de 30 mii de euro la Sărbătorile Sloboziei

Primăria Slobozia, bună de plată

Artiști de 30 mii de euro la Sărbătorile Sloboziei

În perioada 14-20 mai 2018, Slobozia organizează a XVIII-a ediție a Sărbătorilor Sloboziei. Artiștii care vor concerta în cele 3 seri de «sărbătoare» costă municipalitatea aproximativ 30 mii de euro. Capetele de afiș sunt BUG Mafia și Lidia Buble.

An nou, același bâlci administrativ După repetiția generală de acum două săptămâni, administrația locală pregătește din nou Slobozia de sărbătoare. Pentru a evita eșecul de anul trecut, când a plătit peste 40 mii de euro organizând «în regie proprie» Sărbătorile, autoritățile locale au decis să revină la contractul standard cu «o firmă de... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2018, 19:35 (9665 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mobilizare generală pentru blocarea autorizării depozitului de deșeuri periculoase al Vivani Salubritate SA

Slobozenii reacționează

Mobilizare generală pentru blocarea autorizării depozitului de deșeuri periculoase al Vivani Salubritate SA

Slobozenii se mobilizează pentru a participa la dezbaterea publică privitoare la autorizarea unui depozit de deșeuri menajere în cadrul depozitului zonal deținut de către Vivani Salubritate SA. Manifestarea este una fără precedent la nivel local și a generat, în premieră, reacția autorităților locale. Primarul Adrian Mocioniu a semnat un comunicat oficial privitor la întâlnirea anunțată de către Vivani Salubritate SA în presa locală. Ziarul nostru a semnalat în repetate rânduri pericolul reprezentat de acest depozit de deșeuri periculoase.

Slobozia s-a trezit Conform unui anunț de mediu... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2018, 17:10 (7262 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal public la Școala de Arte și Meserii din Fierbinți

Directorul Maftei SRL

Scandal public la Școala de Arte și Meserii din Fierbinți

Reabilitarea SAM Fierbinți a costat 12,8 milioane de lei și a durat 3 ani. Pentru finalizarea investiției, Primăria Fierbinți s-a împrumutat 11,1 milioane de lei, îndatorând bugetul localității până în 2025! Recent, unitatea de învățământ a fost transformată în SRL de către directorul Maftei Gică, consilier județean PSD. Acesta a închiriat ilegal 70 mp de construcție uneia dintre fiicele sale, pentru deschiderea unei croitorii. Pentru legalizarea tranzacției, contractul a fost dublat de un acord de parteneriat prin care elevii din cadrul SAM pot face practică în cadrul croitoriei. Tot în cadrul liceului, cealaltă fiică a directorului Maftei ocupă un chioșc alimentar pentru care plătește o chirie... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2018, 13:15 (6766 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gabriel Modrea, directorul DSP Ialomița, către o angajată: «Nu fi obraznică! Ești oricum proastă din naștere!»

Omul președintelui Moraru și-a dat în petic

Gabriel Modrea, directorul DSP Ialomița, către o angajată: «Nu fi obraznică! Ești oricum proastă din naștere!»

Scandal la Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Gabriel Modrea, directorul instituției, apare într-o înregistrare audio în care îi adresează cuvinte jignitoare unei angajate. Acesta nu ezită să uzeze cuvinte precum «proastă», «incapabilă» sau «analfabetă». Subordonații lui Gabriel Modrea au reclamat în repetate rânduri atitudinea abuzivă a directorului însă, până acum, nicio instituție abilitată nu a luat măsuri în acest sens.

Comportament abuziv la DSP Ialomița
Fost jurist al Direcției de Sănătate Publică Ialomița... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2018, 18:20 (22067 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Administratorul public, lăsat fără funcție

Scandal la Primăria Urziceni

Administratorul public, lăsat fără funcție

Scandalurile în care este implicată administrația locală din Urziceni par să nu se mai termine. Cel mai nou război este iscat din cauza deciziei consilierilor locali PSD de a-l lăsa fără funcție pe Nicolae Cristea, administratorul public al orașului și om de încredere al edilului Constantin Sava. Deși a fost emisă o decizie în acest sens, acesta a atacat-o în instanță și așteaptă zilele acestea să primească un răspuns la cererea sa din partea Tribunalului Ialomița.

Decapitat în ședință publică Numirea lui Nicolae Cristea în funcția de administrator public al Primăriei Urziceni s-a făcut... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2018, 14:35 (4367 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

«mâine»

Din câte ați observat, fie că aveți o problemă de rezolvat sau o banală adresă de ridicat de la oricare dintre instituții, «mâine» este răspunsul favorit al funcționarului. Invariabil, de fiecare dată apare acest «mâine» drept soluție salvatoare în orice împrejurare sau pentru orice problemă. «Mâine» este calea de remediere, soluția salvatoare pentru orice... Ai de primit un răspuns de la primărie, într-o problemă funciară, cadastrală, de taxe și impozite sau orice altă dilemă, îți apare răspunsul prompt: «mâine!». Ai de rezolvat o problemă de sănătate, care necesită investigații sau diagnostic, inflexibil primești acest «mâine» pe post de remediu. De asemenea, orice problemuță la oricare dintre... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2018, 13:20 (4624 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Mașini «uitate» pe străzile Sloboziei

Mașini «uitate» pe străzile Sloboziei

Nepăsarea proprietarilor de mașini din Slobozia este atât de mare încât aceștia ajung să le lase parcate la voia întâmplării pe străzile din municipiu. Alții, mult mai inventivi, le folosesc pe post de spații de depozitare. Reprezentanții Poliției Locale susțin că «fenomenul este binecunoscut și greu de eradicat...».

Marea problemă: indiferența La fel ca multe alte reședințe de județ, și la Slobozia locurile de parcare sunt numărate... Cu toate acestea, mulți proprietari de autoturisme ocupă abuziv aceste spații, făcându-și practic automobilele «uitate» în parcări. O statistică a reprezentanților... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2018, 12:35 (4935 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu poate depăși criza de medici specialiști

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu poate depăși criza de medici specialiști

Ascunsă de ochii opiniei publice în ultimul an și jumătate, criza de medici a Spitalului Județean de Urgență Slobozia este tot mai evidentă. Mariana Iancu, managerul instituției, declara faptul că în 2017 a reușit să angajeze la spitalul pe care îl conduce 21 de medici. O serie de documente publicate pe site-ul Spitalului Slobozia dezvăluie însă realitatea cu privire la numărul exact de medici care s-au angajat. Este vorba despre anunțurile pe care Spitalul Județean de Urgență Slobozia le-a transmis publicației «Viața Medicală» pentru publicarea posturilor pe care instituția le are disponibile. Este vorba despre aproximativ 40 de posturi de medici specialiști!

Bolnavii au fost mințiți!... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2018, 17:40 (8192 vizualizări - 9 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 1,083 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Activitatea de Inspecție Fiscală

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița a efectuat, în luna iunie 2022, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. Astfel, au fost finalizate 24 de inspecții fiscale (11 la ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 17:05
(14512 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Luni, 18 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27511, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de duminică, 17 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 16:55
(4157 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița în stațiile de carburanți

Controale ale ITM Ialomița în stațiile de carburanți

Rezultatele vizitelor de inspecție efectuate de către inspectoratele teritoriale de muncă și de către inspectorii de muncă de la Inspecția Muncii în anii anteriori, precum și evenimentele care au avut loc ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 16:25
(8856 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Slobozia

Accident la Slobozia

Sâmbătă, 16 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, patru echipaje de pompieri din Slobozia cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare, o ambulanță SMURD și o autospecială ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 14:20
(11380 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA: Plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) efectuează plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură, diferența aferentă cantităților de motorină utilizate în perioada ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 14:10
(12399 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Controale la peste 4200 de contribuabili în luna iunie 2022

Unul dintre obiectivele majore ale ANAF este combaterea evaziunii fiscale, un flagel al economiei care păgubește bugetul general consolidat de resursele necesare bunei desfășurări a statului. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 13:55
(11003 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Percheziții domiciliare la cămătari

În dimineața zilei de luni, 18 iulie a.c., polițiștii IPJ Ialomița au efectuat 3 percheziții domiciliare, în municipiul Urziceni, pentru documentarea activității infracționale a unor persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2022, 12:20
(4668 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 17 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27499, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 16 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2022, 16:50
(1341 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 17 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 16 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27480, fiind înregistrate 17 cazuri noi față de ziua de vineri, 15 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2022, 16:15
(1840 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 26 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 15 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27463, fiind înregistrate 26 de cazuri noi față de ziua de joi, 14 iulie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2022, 16:15
(2720 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Creșterea numărului de infectări COVID-19, în atenția autorităților

În contextul creșterii numărului de infectări COVID-19, prefectul județului Ialomița a convocat vineri, 15 iulie 2022, o ședință cu conducerile Direcției de Sănătate Publică Ialomița, managerii și directorii ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2022, 15:45
(8080 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mandat de executare a pedepsei, pus în aplicare de polițiști

Joi, 14 iulie a.c., polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune privind identificarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag executării pedepselor privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2022, 15:00
(14916 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 20 iulie 2022, termen de depunere pentru mai multe declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că miercuri, 20 iulie 2022, este termenul de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2022, 16:10
(26032 vizualizări - 0 comentarii)


Horia: Tutun de contrabandă, depistat de polițiști în trafic

Horia: Tutun de contrabandă, depistat de polițiști în trafic

Polițiștii din Coșereni, în cadrul unei acțiuni rutiere, au oprit joi, 13 iulie a.c., în localitatea Horia, două autoutilitare conduse de doi bărbați, în vârstă de 33 și 29 de ani, din județul Călărași ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2022, 16:10
(2531 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu extins pe 2 hectare

Miercuri, 13 iulie 2022, un echipaj din cadrul Stației de Pompieri Fetești a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă pentru lichidarea unui incendiu de vegetație uscată, produs la Fetești ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2022, 15:20
(10752 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Ciulnița: Flăcările au mistuit acoperișul unei hale

Ciulnița: Flăcările au mistuit acoperișul unei hale

Miercuri, 13 iulie 2022, patru echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o cisternă și o ambulanță SMURD pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2022, 15:10
(18472 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nufărului din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile, joi, 14 iulie 2022, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2022, 13:45
(11437 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: 555 inspecții fiscale la Mari Contribuabili

Structurile cu atribuții de inspecție fiscală din cadrul ANAF au în derulare 555 de acțiuni de inspecție fiscală și control inopinat la Marii Contribuabili. Dintre acestea, 128 sunt la contribuabili care ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2022, 14:00
(14930 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni-Buzău: Baloți de paie incendiați

Munteni-Buzău: Baloți de paie incendiați

Miercuri, 13 iulie a.c., două echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o cisternă pentru lichidarea unui incendiu de baloți de paie produs la Munteni ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2022, 13:30
(11872 vizualizări - 0 comentarii)


Call-center ANAF la dispoziția contribuabililor

Agenția Națională de Administrare Fiscală oferă îndrumare și asistență contribuabililor în domeniul fiscal și cel al tehnologiei informației prin intermediul Call-Center-ului, la numărul de telefon: 031/403.91.60 ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2022, 13:10
(12623 vizualizări - 1 comentariu)


Drăgoești: Casă incendiată de la un scurtcircuit electric

Drăgoești: Casă incendiată de la un scurtcircuit electric

Marți, 12 iulie 2022, trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință în localitatea ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2022, 12:50
(22939 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 206000 de persoane au fost recenzate

În perioada 31 mai-17 iulie 2022 se desfășoară în județul Ialomița a treia etapă a Recensământului Populației și Locuințelor, etapă în care recenzorii intră în teren și colectează prin interviu «față-în ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2022, 17:50
(15288 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, la Tabăra «Pavilioane» Amara

Polițiștii ialomițeni, la Tabăra «Pavilioane» Amara

Vineri, 8 iulie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentul de Analiză si Prevenirea Criminalității și cei ai Serviciului Rutier Ialomița au realizat mai multe activități preventive în Tabăra «Pavilioane ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2022, 16:35
(5846 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Platonești, Săveni și Țăndărei

Incendii la Platonești, Săveni și Țăndărei

La sfârșit de săptămână, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru gestionarea a două situații de urgență generate de producerea a două  incendii, la anexele gospodărești ale unor ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2022, 15:10
(13573 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Bordușani

Duminică, 10 iulie a.c., în jurul orelor 15,50, două echipaje de pompieri din Fetești, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au fost solicitate să intervină la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2022, 14:55
(4120 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 23 de ani de la înființarea Inspecției Muncii

Inspecția Muncii este organ de specialitate al administrației publice centrale, aflat în subordinea Ministerului Muncii și Justiției Sociale, prin care se exercită atribuțiile de autoritate de stat în domeniile ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2022, 12:50
(11651 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 100 hectare de vegetație uscată au luat foc

Fetești: 100 hectare de vegetație uscată au luat foc

Sâmbătă, 9 iulie a.c., pompierii din Fetești au intervenit cu 5 autospeciale dotate cu apă și spumă pentru a stinge un incendiu de vegetație uscată produs în zona Spitalul Vechi din Fetești. Flăcările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2022, 10:30
(23304 vizualizări - 0 comentarii)


Donație pentru cantina Spitalului Municipal Urziceni

Donație pentru cantina Spitalului Municipal Urziceni

Protopopiatul Urziceni a donat către Spitalul Municipal Urziceni aproximativ 100 de kilograme de legume. Produsele au fost oferite de către o cooperativă agricolă ce-și desfășoară activitatea pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2022, 14:40
(3336 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A intrat cu mașina într-un stâlp de electricitate

Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină vineri, 8 iulie a.c, pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui accident rutier pe DN2C, la ieșire din orașul Amara către ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2022, 13:30
(13200 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Urziceni: Două autovehicule s-au ciocnit în trafic

Urziceni: Două autovehicule s-au ciocnit în trafic

Vineri, 8 iulie a.c., în Urziceni s-a produs un accident rutier. În urma impactului dintre două mașini, șoferii celor două autovehicule au fost răniți. Ambii șoferi au fost transportați la Spitalul Municipal ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2022, 13:15
(14637 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...