Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

EXPLOZIV: Șeful Poliției Fetești, acuzat de «pornografie infantilă»

Poliția ialomițeană zguduită și de un nou scandal sexual

EXPLOZIV: Șeful Poliției Fetești, acuzat de «pornografie infantilă»

Ofițerii din cadrul Biroului Control Intern au început cercetarea prealabilă a comisarului șef Anghel Dragoș, șeful Poliției Fetești, după ce pe rețele de socializare a circulat un filmuleț în care acesta apărea în ipostaze indecente alături de o minoră. Cazul a intrat în atenția procurorilor DIICOT din Slobozia.

Un nou scandal la Poliție Comisarul șef Anghel Dragoș conducea Poliția Fetești de mai bine de 5 ani. Pe data de 6 mai 2018, ofițerii din cadrul Biroului Control Intern au fost sesizați cu privire la faptul că pe rețele de socializare acesta... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 20:10 (56978 vizualizări - 105 comentarii)

EVENIMENT

Comisarul șef Sorin Cricu nu mai este adjunct al IPJ Ialomița!

Schimbări la vârful Poliției ialomițene în urma «Scandalului Sinești»

Comisarul șef Sorin Cricu nu mai este adjunct al IPJ Ialomița!

Se lasă cu schimbări la vârful Poliției ialomițene în urma anunțului reprezentanților Inspectoratului General al Poliției Române cu privire la cercetarea prealabilă a opt polițiști din cadrul IPJ Ialomița, în frunte cu șeful instituției, în urma  «Scandalului Sinești». Aflat pe lista celor care vor fi supuși cercetării disciplinare, comisarul șef Sorin Cricu, unul dintre adjuncții IPJ Ialomița, a renunțat la această funcție.

Primele reacții La începutul acestei săptămâni, Inspectoratul General al Poliției Române a anunțat faptul că va începe cercetarea prealabilă... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 18:10 (13466 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica» e 70% gata

Mai e mult până departe!

«Groapa lui Stoica» e 70% gata

Administrația Mocioniu susține că lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia sunt finalizate în proporție de 70%. «Singura recepție pe care o putem face e recepția finală!» declară Gheorghe Puia, administratorul public al Sloboziei.

Spre dezastru cu pași de melc În urmă cu câteva luni, primarul Sloboziei admitea că proiectul de execuție a «gropii lui Stoica» conține erori grave. La acel moment, Adrian Mocioniu declara că administrația locală face eforturi pentru corectarea acestora, în colaborare cu proiectantul. «Avem promisiuni ferme că aceste erori pot fi îndreptate... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 12:10 (6643 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Bugetarii ialomițeni au dat în judecată Guvernul din cauza salariilor micșorate

Val de procese la Tribunalul Ialomița

Bugetarii ialomițeni au dat în judecată Guvernul din cauza salariilor micșorate

Scandalurile generate de scăderea salariilor o dată cu aplicarea prevederilor Legii 153/2017 au ajuns și în județul Ialomița. Zeci de bugetari au acționat în judecată instituțiile și ministerele de care acestea aparțin, nemulțumiți de faptul că au fost păcăliți cu privire la mult anunțatele majorări salariale. Reprezentanții Tribunalului Ialomița susțin că au fost înregistrate pe rolul instanței până acum aproximativ 40 de acțiuni, inițiate de angajați din domeniul Educației sau Sănătății. Cel mai mare proces deschis din cauza nemulțumirilor salariale este însă cel al angajaților Companiei Naționale de Căi Ferate CFR SA. Aproximativ 1000 de impiegați, revizori de tren sau de șine cer angajatorului... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2018, 10:55 (3508 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Apelor și Pădurilor a abandonat digurile din Ialomița

Ministerul Apelor și Pădurilor a abandonat digurile din Ialomița

Ialomița a pierdut șansa de a avea o linie de apărare sigură care să protejeze județul de inundații. În 2012, Ministerul Apelor și Pădurilor a promis că va iniția un proiect prin care intenționa să reabiliteze integral peste 100 de kilometri de diguri de-a lungul albiei râului Ialomița, în județul Ialomița. Realizarea investiției a fost însă blocată de o serie de probleme administrative care au rămas nerezolvate până astăzi. Estimativ, la nivelul județului doar două zone  beneficiază de diguri de protecție reabilitate. Este vorba despre zona Țăndărei și Ion Roată.

La vremuri noi, diguri vechi... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 15:40 (6564 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Recepția Spitalului Slobozia revine în holul de la parter

Recepția Spitalului Slobozia revine în holul de la parter

Criticată public chiar de către Sorina Pintea, actualul ministru al Sănătății, pentru faptul că a mutat Recepția Spitalului Județean de Urgență Slobozia de la parter la etajul 1 al Policlinicii, Mariana Iancu ar vrea să revină asupra deciziei. Surse medicale susțin că aceasta ar fi dat ordin ca Recepția să fie relocată la parterul celui mai mare spital din Ialomița. Singura problemă rămâne faptul că pentru amenajarea spațiului de la etajul 1 au fost cheltuiți peste 300 mii de lei... din bani publici!

O investiție «neconformă» De aproximativ o lună, Recepția Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2018, 10:50 (9764 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comandantul Poliției ialomițene și adjuncții săi, cercetați prealabil alături de alți opt subordonați

Primele măsuri în «Scandalul Sinești»

Comandantul Poliției ialomițene și adjuncții săi, cercetați prealabil alături de alți opt subordonați

Inspectoratul General al Poliției Române a anunțat luni, 7 mai 2018, primele concluzii ale anchetei interne desfășurată la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, după ce un bărbat a povestit pe o rețea de socializare cum era să fie jefuit de o bandă de hoți, în zona Popasului Sinești. Oficialii IGPR au propus cercetarea prealabilă a comisarului șef Cristian Ivan, alături de adjuncții săi și cei opt subordonați.

Nereguli pe bandă rulantă După ce povestea bărbatului care a povestit cum a scăpat de banda de hoți a fost făcută publică, oficialii Poliției Române au trimis... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 18:30 (15298 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Dictatura Vivani scumpește tarifele pentru deșeurile menajere

Administrația din Slobozia s-a predat

Dictatura Vivani scumpește tarifele pentru deșeurile menajere

Joi, 26 aprilie 2018,Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre prin care se majorează tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere. Potrivit notei de fundamentare care a însoțit proiectul de hotărâre, majorarea solicitată este justificată de «impunerea unui nou tarif pentru depozitarea deșeurilor în Depozitul Zonal aparținând firmei Vivani Salubritate, (...) de la 72 lei/to la 99,92 lei/to» și a creșterii salariului minim pe economie de la 1 ianuarie. Conform calculelor administrației locale, majorarea de tarife va fi de 36%. Concret, pentru populație prețul va crește la 5,8 lei/persoană lunar, iar pentru agenții economici la 286,15 lei/to.

Vot împotriva evidenței... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 16:10 (7436 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect de modernizare a Spitalului Țăndărei

Proiect de modernizare a Spitalului Țăndărei

Investiții în infrastructura Spitalului Orășenesc Țăndărei. Actuala conducere a instituției vrea să realizeze un proiect pentru modernizarea și extinderea unității medicale. Valoarea proiectului se ridică la peste 2 milioane de euro, iar dacă va fi considerat eligibil, Spitalul Orășenesc Țăndărei va fi cea mai modernă unitate medicală din județul Ialomița!

Radiografia unui spital În 2011, Spitalul Orășenesc din Țăndărei, alături de alte spitale cu aceeași capacitate din țară, a fost închis de Ministerul Sănătății, invocându-se rațiuni de ordin economic. El a fost redeschis la un an... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 13:40 (6155 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noua ordine administrativă a edilului Mocioniu

Noua ordine administrativă a edilului Mocioniu

bonus: Consilierul PNL George Avram rămâne fără mandat

Timp de mandate întregi, Slobozia a fost condusă pompieristic. Contracte semnate pe genunchi, reglementări discutabile, erori administrative scandaloase... Ședința Consiliului Local Slobozia de joi, 26 aprilie 2018, a oferit primarului Adrian Mocioniu șansa de a îndrepta greșelile administrațiilor precedente și de a oferi un start nou activității societăților aflate în subordinea Consiliului Local. Cel puțin la nivel de intenție...

Un respiro de 15 ani pentru Servicii Publice Primarul Adrian Mocioniu continuă să sprijine activitatea directorului Servicii Publice Slobozia SRL. În cadrul... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2018, 11:05 (6576 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

ne e bine!

La aproape 2 ani de la alegerile locale, ne e bine! Chiar foarte bine! Groapa din centrul orașului, fără utilitate și plină de betoane, e la locul ei, apa noastră cea de toate zilele e la fel de bună încât simți când înghiți că s-a răsturnat un vagon de clor peste intestine, drumurile sunt adevărate piste de Formula 1 și gropile abundă în timp ce pivoții, bucșele și alte planetare sar împreună cu tot cu roți și rulmenți, spitalele funcționează la cote înalte de profesionalism și chiar orice cadru medical își permite să-ți născocească diagnostice ce necesită tratament medicamentos cu duiumul inexistent în unitățile sanitare, școlile sunt înțesate de copii ai căror părinți au luat calea străinătății... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2018, 11:05 (5526 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele PSD Ialomița, angajat cu juma' de normă la ANRE

Senzațional! Țineți aproape!

Președintele PSD Ialomița, angajat cu juma' de normă la ANRE

Șomer politic de mai mulți ani din cauza problemelor penale, președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, s-a angajat cu jumătate de normă la Autoritatea Națională de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE). Potrivit hotnews.ro, angajarea s-a produs în secret în luna decembrie a anului trecut.

Dragnea nu-și uită purtătorii de mapă... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 19:15 (7701 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru e Fratele cel Mare

S-a ascuțit cultul personalității și ne taie!

Președintele Moraru e Fratele cel Mare

În 1949, la un an după finalizarea manuscrisului, George Orwell publica romanul «O mie nouă sute optzeci și patru», cu o acțiune plasată într-o lume distropică, aflată sub guvernarea guvernului totalitarist al Oceaniei. Iată un citat din acest roman: «Ia în mână manualul de Istorie și se uită la portretul Fratelui cel Mare de pe pagina întâi. Ochii cei hipnotici se uită fix în ochii lui. Parcă este o forță imensă care te copleșește-ceva ce îți pătrunde sub țeastă, nimicindu-ți creierul, înfricoșându-te până într-atât încât să renunți la propriile tale păreri și să te lași convins să negi evidența simțurilor tale. Până la urmă, Partidul va anunța că doi și cu doi fac cinci și fiecare va fi obligat să creadă că fac cinci. E inevitabil să vină și cu afirmația asta, mai devreme sau mai târziu: legea poziției lui o cere. Filosofia partidului neagă în mod tacit realitățile obiective. Erezia ereziilor este bunul simț. (...)»... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 16:25 (6959 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Protest la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Vineri, 4 mai 2018, reprezentanții Sindicatului «Ambulanța 2015» organizează, începând cu orele 11,00, un protest în curtea Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Principala nemulțumire este legată de modul în care au fost aplicate măsurile prevăzute în Legea 153/2017.

Ei vor respect Potrivit reprezentanților sindicali, cadrele medicale care vor protesta în curtea Ambulanței din Slobozia au mai multe nemulțumiri. În primul rând, este vorba despre scăderea salariilor prin diminuarea sporurilor, apoi despre inechitățile generate de uniformizarea statului asistenților medicali cu... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2018, 12:10 (8705 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la IPJ Ialomița după «Scandalul Sinești»

Anchetă internă la IPJ Ialomița după «Scandalul Sinești»

Revoltătorul caz petrecut în zona Popasului Sinești, povestit pe larg de un bărbat din București pe o rețea de socializare se lasă cu cercetări disciplinare la Inspectoratul de Poliție la Județului Ialomița. Corpul de Control al Inspectoratului General al Poliției Române a deschis o anchetă internă la sediul Poliției ialomițene. Surse judiciare susțin că oficialii Poliției Române vor să afle de ce trenează cercetarea penală a suspecților, având în vedere că aceștia ar fi în vizorul polițiștilor din zona Sinești de foarte mult timp.

Verificări amănunțite Miercuri, 2 mai 2018, rețelele... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 15:05 (10267 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul Turcului de la Slobozia

Festivalul Turcului de la Slobozia

Timp de 4 zile, Slobozia s-a aflat sub asediul unui Festival dubios, organizat de către firma Viobeti Comimpex SRL al cărei asociat unic este un anume Vergil Turcu, specializat în «țepe» administrative oriunde pe teritoriul României. Oficialii locali cunosc situația, însă susțin că «acordul-cadru» este legal, iar Slobozia a beneficiat timp de 4 zile de un «festival tradițional al meșteșugarilor».

Pâine și circ la prețuri prohibitive De zeci de ani, administrația din Slobozia permite organizarea unor simulacre de festivaluri. Anul acesta, timpul alocat acestui bâlci dubios, camuflat... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 13:10 (7364 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Nepotism pe bani publici la Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița

Nepotism pe bani publici la Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița

Noii directori ai instituțiilor din subordinea Consiliului Județean Ialomița trag sforile pentru a numi în funcții publice oameni de încredere. Un exemplu în acest sens este preotul Cătălin Stanciu, directorul Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, care a angajat-o în funcția de consilier juridic al instituției pe soția unui alt preot. Până la preluarea conducerii de către preotul Cătălin Stanciu, Centrul nu avea în organigramă un astfel de post...

Angajare fără precedent În urmă cu o lună, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2018, 11:15 (12812 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Noul bloc ANL din Slobozia a intrat la apă

Noul bloc ANL din Slobozia a intrat la apă

Administrația din Slobozia anunță de mai bine de 2 ani construirea unor noi blocuri ANL. Potrivit estimărilor inițiale, numărul apartamentelor nou-construite ar fi trebuit să fie mai mare de 100. În realitate, ele vor fi doar 12, cele destinate medicilor specialiști din Slobozia... Paradoxal, nimeni nu știe când, dar mai ales cum vor fi finalizate!

Trâmbițe administrative
Blocurile ANL s-au dovedit a fi, dincolo de scandalurile publice în care sunt implicate autoritățile și chiriașii, o soluție pertinentă pentru tinerii din Slobozia. Din păcate, la acest moment procedura este... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2018, 14:25 (5318 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Moraru promovează «turismul de nișă»

60000 de lei pentru un stand

Administrația Moraru promovează «turismul de nișă»

În urmă cu două luni, Consiliul Județean Ialomița a participat la Târgul Național de Turism al României. Pentru cele 3 zile de participare, instituția a relocat la Târg 8 angajați și a cheltuit puțin peste 60000 de lei. Participarea la acest Târg a fost mediatizată în oficiosul Consiliului Județean, «Ialomița ta». Potrivit acestei publicații care reflectă punctul de vedere al instituției, una dintre principalele direcții de dezvoltare ale județului în acest domeniu o reprezintă «turismul de nișă»...

Un eveniment... de familie Consiliul Județean Ialomița a participat... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2018, 10:55 (6293 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

4400 de infracțiuni comise în Ialomița în ultimele 12 luni

4400 de infracțiuni comise în Ialomița în ultimele 12 luni

Ialomițenii sunt campioni la fapte penale. O arată Institutul Național de Statistică într-o serie de indicatori cu privire la infracțiunile înregistrate la nivel național și consemnate în bazele de date ale Poliției și Parchetelor locale din Ialomița. Potrivit estimărilor specialiștilor INS, la nivelul județului, în ultimele 12 luni, s-au comis 4400 de infracțiuni.

Un semnal de alarmă
Specialiștii Institutului Național de Statistică au făcut o analiză a fenomenului infracțional din Ialomița, prezentând în cifre și date concrete modul în care acesta a evoluat. Astfel, dacă în ... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2018, 15:15 (4790 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
154 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

«Biblionet» la Dridu

Miercuri, 22 septembrie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu», Consiliul Județean Ialomița, Biblioteca Comunală Dridu și Primăria Dridu inaugurează un nou serviciu «Biblionet-lumea în biblioteca mea ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 16:47
(19032 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu Biblionet


59 de posturi vacante la «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 24 septembrie, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», la Slobozia. Acțiunea se va desfășura la sediul Agenției din strada ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:37
(16174 vizualizări - 0 comentarii)


Muncă «la negru» în domeniul confecțiilor

În perioada 16-17 septembrie, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat Campania națională în domeniul confecții-textile. În cadrul acțiunii au fost verificați 10 agenți economici, cu un număr ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:37
(14704 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat capace de canalizare

Doi tineri feteșteni au furat noaptea trecută cinci capace de canalizare. Ghinionul tinerilor a fost că pe traseu au fost opriți de polițiști. Incidentul s-a petrecut în noaptea de luni spre marți, respectiv ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:35
(15748 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferi băuți și fără permis la volan

Șoferii băuți la volan sau indisciplinați în trafic au fost noaptea trecută ținta polițiștilor din Slobozia și Fetești. În urma unor acțiuni, în trafic au fost depistați doi conducători auto ce șofau deși ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:34
(14722 vizualizări - 0 comentarii)


Nu a văzut mașina staționată și a intrat direct în ea

Marți, 20 septembrie, în afara localității Bucu s-a produs un accident de circulație,. Incidentul a fost produs pe fondul neatenției de un șofer de 76 ani, din Constanța. Pe scurt, în timp ce bătrînul de ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:33
(14573 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Miriștile incendiate, fenomen incontrolabil

În doar două zile, respectiv sîmbătă și duminică, 18 și 19 septembrie, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină la nu mai puțin de 14 arderi necontrolate. Focul s-a manifestat pe miriști, vegetație ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 20:19
(16505 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Găini furate pentru majorat

Duminică, 19 septembrie, la primele ore ale dimineții, un bătrînel din Fetești alerta Poliția prin 112. Bărbatul reclama faptul că în noaptea precedentă fusese «călcat» de hoți. Feteșteanul de 84 ani rămăsese ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 17:05
(19252 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt găini


Manasia: «Șofer» fără permis, depistat la volan

Deși nu avea permis de conducere, un tînăr de 24 ani din Manasia s-a urcat la volanul unei mașini și a fost prins de polițiști. Plimbarea cu ghinion i-a adus tînărului un dosar penal, actual fiind cercetat ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 16:57
(17369 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de polițiști

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 18 septembrie a.c., polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune preventivă al cărei scop principal l-a constituit activitățile comerciale ilegale, organizate ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 16:55
(16623 vizualizări - 0 comentarii)


A fugit de acasă

Un adolescent de 14 ani din comuna Roșiori a fugit de acasă. Dispariția copilului a fost anunțată, joi, 16 septembrie prin 112, de către mama sa, o femeie de 32 de ani, din București. Adolescentul, Păun ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:20
(19174 vizualizări - 0 comentarii)


Ucigaș încarcerat

Joi, 16 septembrie, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Slobozia au reținut un bărbat în vîrstă de 36 de ani, din localitate. Pe numele bărbatului, la data de 14 septembrie, Tribunalul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:19
(17119 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu două victime

Două persoane au fost rănite, joi, 16 septembrie, într-un accident rutier produs în apropierea localității Țăndărei. Incidentul s-a produs în timp ce un un bărbat, de 37 de ani, din localitatea Săveni, ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:18
(14995 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șoferii indisciplinați în trafic, amendați

Joi, 16 septembrie, polițiștii din Urziceni au organizat o acțiune preventivă al cărei scop principal l-a constituit disciplinizarea traficului rutier dar și pentru prevenirea pirateriei în domeniul transportului ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:17
(18892 vizualizări - 0 comentarii)


Codul Fiscal, modificat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începînd cu data de 10 septembrie 2010, data intrării în vigoare a Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 82/2010 asupra veniturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:15
(19083 vizualizări - 0 comentarii)


Polițist implicat într-un accident rutier la intrarea în Slobozia

În cursul nopții de joi spre vineri, 17/18 septembrie a.c., pe DN2A, în apropierea municipiului Slobozia, s-a produs un accident rutier, un ofițer din cadrul IPJ Ialomița fiind rănit ușor. Evenimentul a ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 09:16
(17060 vizualizări - 0 comentarii)


Nick Touring transportă «pe lîngă» lege

Miercuri, 15 septembrie, polițiștii din Slobozia și Fetești au organizat o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea indisciplinei conducătorilor auto ce efectuează activități în regim de taximetrie. ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:24
(17569 vizualizări - 4 comentarii)


Munca «la negru», sancționată de ITM

Potrivit unui comunicat de presă, în perioada 6-15 septembrie, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a sancționat contravențional 13 angajatori, din aceștia 3 pentru muncă fără forme legale de angajare ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:18
(15939 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Tînără de 18 ani ucisă de un șofer băut

Miercuri, 15 septembrie, în jurul orei 20,00, Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Munteni Buzău s-a produs un accident de circulație, soldat cu decesul unei ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:09
(20310 vizualizări - 9 comentarii)


Angajatorii, invitați la bursa absolvenților

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 24 septembrie 2010, ora 9.00, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți». Acțiunea se va desfășura la Slobozia-sediul ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:03
(16080 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiștii supraveghează școlile

Miercuri, 15 septembrie, în intervalul orar 8.00-14.00, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune ce a avut drept scop îmbunătățirea climatului de ordine și siguranță publică din zona unităților de ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 17:54
(15417 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestată după ce a furat portofelul unei bătrîne

Marți, 14 septembrie, polițiștii au reținut pe bază de ordonanță pentru 24 de ore o femeie de 25 de ani, din Urziceni, cercetată pentru furt calificat. Suspecta a fost depistată în dimineața zilei de ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 18:09
(12716 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 273 de bugetari concediați

Potrivit unei informări a Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, în perioada septembrie-octombrie 2010 au fost anunțate intenții de concediere colectivă a unui număr de 273 persoane, dintre cele ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:10
(17395 vizualizări - 1 comentariu)


Vizarea permiselor de armă

Serviciul Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul IPJ Ialomița desfășoară în perioada 15 septembrie-15 octombrie a.c., acțiunea de vizare a permiselor de armă și atestatelor de colecționar eliberate ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:10
(17767 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul, în scădere cu 0,1%

Potrivit unei statistici a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfîrșitul lunii august 2010 în evidențele instituției au fost înregistrare 11146 de persoane, dintre acestea aproximativ ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:09
(9800 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr din Gura Ialomiței, fără permis la volan prin Țăndărei

Marți, 14 septembrie a.c., în jurul orei 20.45, un echipaj al Poliției Orașului Țăndărei a depistat pe strada Ionel Perlea din oraș, un autoturism la volanul căruia se deplasa un tînăr, de 19 ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:09
(14866 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean, locul 13 pe țară la încasări bugetare

«În luna august 2010 Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a încasat la bugetul general consolidat suma de 45,69 milioane de lei, în procent de 102,95% față de plan, procentul pe țară fiind de ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:08
(16318 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 19:21
(9101 vizualizări - 0 comentarii)


George Stoian recidivează cu «Nobilul Farmacist», o carte cum n-a văzut Slobozia

George Stoian recidivează cu «Nobilul Farmacist», o carte cum n-a văzut Slobozia

După Monografia Sloboziei, o lucrare impresionantă la care a lucrat mai bine de un an, gazetarul și, mai nou, scriitorul George Stoian surprinde cu un roman. Nobilul Farmacist este povestea discretă, vindecătoare ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 19:12
(26257 vizualizări - 5 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică pulicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 19:09
(7532 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...