Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Nuntașii administrației locale

«Presa» noastră cea de toate zilele

Nuntașii administrației locale

bonus: «Ialomița ta» conduce detașat

Administrația locală din Ialomița finanțează de 28 de ani presa. Și, pe măsură ce anii trec, modalitățile de plată se diversifică, suferă mutații... Ziarul nostru a decis să ofere astăzi câteva exemple de cheltuieli pe care edilii locali le fac prin intermediul presei și «posturilor de televiziune». De la pompe electrice la anunțuri de interes cetățenesc, totul a devenit de vânzare în numele libertății de exprimare. Nu vrem să apreciem noi dacă este rău sau bine... Dumneavoastră, cititorii, sunteți singurii în măsură să o faceți. Evident, dacă vă deranjează modul în care sunt cheltuiți banii publici!

De la facerea administrației încoace... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2018, 14:55 (3402 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Afaceri cu locuințe subânchiriate în blocurile ANL din Slobozia

Afaceri cu locuințe subînchiriate în blocurile ANL din Slobozia

Chiar dacă legea o interzice, subînchirierea locuințelor ANL este o practică des întâlnită și la Slobozia. Reprezentanții Primăriei Slobozia susțin însă că nu pot lua măsuri împotriva celor care apelează la această metodă întrucât nu au posibilitatea de a demonstra că unii chiriași au lăsat imobilele în grija altor persoane. Cu toate acestea, administrații locale precum cele din Focșani, Craiova sau Constanța au reușit să stopeze acest fenomen.

Chirii la prețul pieței în blocurile ANL
Motivele care-i determină pe beneficiarii locuințelor ANL din oraș să subînchirieze imobilele... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2018, 11:05 (10257 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru a comandat noua «revoluție urbanistică» a Ialomiței

Documentații inutile din fonduri publice

Președintele Moraru a comandat noua «revoluție urbanistică» a Ialomiței

La începutul lunii martie 2018, Consiliul Județean Ialomița a semnat contractul privind Actualizarea Planului de Amenajare a Teritoriului Județean, documentație care presupune «transpunerea spațială a programului de dezvoltare a județului Ialomița». Luni, 26 martie 2018, președintele Victor Moraru a prezentat proiectul public, în Sala «Europa», în fața edililor locali din Ialomița și a reprezentanților instituțiilor publice din județ.

Cărțile din cărți se scriu Prezentarea publică a proiectului privind Actualizarea Planului de Amenajare a Teritoriului Județean a fost anunțat printr... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2018, 18:40 (6950 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

«bolnavii de putere»

Acum ceva timp, un coleg de breaslă, răposatul Enciu Bobârniche, vorbea despre «bolnavii de putere», cu referire directă la președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Constatăm, la un interval de timp apreciabil, că «boala puterii» a rămas fiind, probabil, transmisă o dată cu funcția. Ne amintim, să fi fost prin 2008, când PDSR Ialomița încerca să selecteze dintre cadrele proprii o persoană care să ocupe «apolitic» funcția de prefect al județului. A fost momentul unei înfruntări între Victor Moraru, pe-atunci primar al localității Amara, și profesorul Alecsandru Știucă. A ieșit învingător cel din urmă după ce Moraru, în cadrul unei furtunoase ședințe de partid, a declarat răspicat... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2018, 12:20 (4856 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari a reclamat Ministerul Educației la DNA

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița

Luminița Barcari a reclamat Ministerul Educației la DNA

Scandalul demiterii șefei Învățământului ialomițean se mută la Direcția Națională Anticorupție. Alături de alți 9 inspectori școlari generali din țară, Luminița Barcari este semnatara unei plângeri penale în care se reclamă fapte de «abuz în serviciu» și «fals intelectual», comise de reprezentanți ai Ministerului Educației. Sesizarea la DNA s-a făcut după ce Ministerul Educației a decis să-i demită pe șefii inspectoratelor școlare, care și-au recâștigat funcțiile de conducere în urma unor procese în instanță, oferindu-le calificative «nesatisfăcător» în urma evaluării activității din anul școlar precedent. La scurt timp, reprezentanții instituției au anunțat public faptul că întocmirea documentelor... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2018, 16:25 (14795 vizualizări - 47 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița concesionează proprietatea privată a Ialomiței

Afaceri de succes cu terenuri agricole

Consiliul Județean Ialomița concesionează proprietatea privată a Ialomiței

Consiliul Județean Ialomița extinde politica de concesionare a terenurilor agricole aflate în proprietatea privată a județului. Luni, 26 martie 2018, în cadrul unei ședințe ordinare, plenul a decis concesionarea a peste 500 ha de teren agricol. Prețul de pornire al licitației pentru terenurile agricole este de 1000 de lei pentru un hectar, iar în cazul terenurilor neproductive de numai 200 de lei pentru un hectar. Potrivit datelor oficiale, Consiliul Județean Ialomița deține la acest moment peste 6800 de hectare de teren în domeniul privat al județului. Conform declarațiilor oficiale, valoarea unui hectar de teren agricol concesionat a ajuns la 1690 de lei...

Consiliul și-a descoperit vocația... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2018, 11:40 (6905 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 8677 de persoane cu handicap

Ialomița are 8677 de persoane cu handicap

Situație alarmantă în Ialomița. Un raport al Direcției Generale de Asistență Socială Ialomița scoate în evidență faptul că numărul persoanelor cu handicap înregistrat la nivelul județului este într-o continuă creștere. Astfel, în 2017, în Ialomița erau sub monitorizare 8677 de persoane cu dizabilități.

Creștere alarmantă Conform statisticii prezentate de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, în ultimii 10 ani, numărul persoanelor cu handicap înregistrat la nivelul județului s-a aflat într-o continuă creștere. Astfel, în 2006, în baza de date a instituției... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2018, 15:40 (5801 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Scandal la Amara. S-a încuiat în casă cu copilul în semn de protest!

Scandal la Amara. S-a încuiat în casă cu copilul în semn de protest!

Protest casnic al unui bărbat din orașul Amara. Supărat că soția de care divorțase a părăsit domiciliul, bărbatul s-a încuiat în locuință împreună cu copilul său, în vârstă de 8 ani, refuzând să-i dea drumul femeii la ușă când aceasta a revenit acasă. Pentru a deschide ușa a fost nevoie de o adevărată intervenție în forță a pompierilor și polițiștilor.

Dosar penal în lucru Pentru că bărbatul refuza categoric să descuie ușa, fosta sa soție a sunat la 112 și a cerut ajutorul autorităților. La fața locului s-au deplasat polițiștii, dar și pompierii care, cu ajutorul unui echipament folosit... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2018, 13:50 (7542 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Contraperformanțe administrative la Spitalul Județean Slobozia

Fanteziile administrative ale Marianei Iancu (II)

Contraperformanțe administrative la Spitalul Județean Slobozia

bonus: Spălătoria spitalului a fost desființată

În urmă cu un an, directorul Spitalului Județean Slobozia declara că instituția pe care o conduce va fi un «spital model» în numai 3 ani de zile! La un an distanță, deciziile adoptate de Mariana Iancu generează contraperformanțe în lanț. Putem fi de acord, de dragul argumentării, că Mariana Iancu nu se face vinovată direct de calitatea serviciilor medicale prestate sau de lipsa medicilor. Dar există decizii administrative care îi aparțin în totalitate. Iată câteva exemple care demonstrează, o dată în plus, că drumul spre iad e pavat cu bune intenții.

O decizie administrativă eronată... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2018, 11:15 (7412 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

ce se întâmplă după?

«În primul rând, bună ziua!». Expresia aceasta era consemnată pe o coală A4 ca parte incipientă a unui discurs de către o persoană care, în urmă cu ceva timp, devenise candidat la o funcție de primar. Ulterior, aceeași persoană a fost desemnată să ocupe o funcție publică la o deconcentrată. Nu are relevanță numele persoanei în cazul de față. Doar am adus momentul în discuție prin prisma a ceea ce se petrece după ce, în general, un specimen ocupă o funcție publică de demnitate publică. Fini observatori ai fenomenului, am remarcat cum după momentul instalării în funcție, persoanelor nominalizate li se întâmplă ceva. Teoria este general valabilă... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2018, 18:15 (5173 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adrian Mocioniu este campionul vizitelor externe

Slobozia se plimbă prin reprezentanții legali

Adrian Mocioniu este campionul vizitelor externe

Moda vizitelor externe a fost lansată de către primarul Gabi Ionașcu, primul edil local care a ajuns în China. L-a urmat Alexandru Stoica, care a călcat pe cărările bătătorite de predecesorul său. Adrian Mocioniu a reușit însă să-i depășească. În mai puțin de 2 ani, el a vizitat pe bani publici Europa, Asia și Japonia. Asta da performanță administrativă!

Mulți, dar ai noștri Pentru conformitate, vom recunoaște spășiți că moda vizitelor externe nu a fost inaugurată de primarul Adrian Mocioniu. Primul care a mirosit aerul chinezesc a fost Gabi Ionașcu, care a târât după el o liotă de... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2018, 11:05 (5991 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Indemnizații de ședință pentru AGA Urban

Premieră locală la Slobozia

Indemnizații de ședință pentru AGA Urban

Desfășurată într-un anonimat deplin, sedința AGA Urban din ultima decadă a lunii februarie 2018 a marcat o premieră administrativă. Consilierii locali ai Sloboziei, membrii în Adunarea Generală a Acționarilor Urban, și-au votat indemnizații de ședință de 200 de lei!

Unde merge mia, merg și 200 de lei Intrată într-un con de umbră după ultima majorare de tarif la apă, Urban SA a ajuns să facă acte de filantropie. La ședința din 20 februarie 2018, conducerea societății a propus plenului AGA, recte consilierii locali ai municipiului Slobozia, stabilirea unei indemnizații de ședință. Pentru... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2018, 18:20 (5640 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul discriminează peste 1000 de bugetari din Ialomița

Guvernul discriminează peste 1000 de bugetari din Ialomița

Sindicaliștii din Educație și Sănătate atrag atenția că măririle salariale anunțate de Guvern produc discriminări în rândul angajaților din aceste sectoare. Concret, în timp ce unii salariați se bucură de majorări, alții nu primesc nimic în plus. Este cazul personalului nedidactic și didactic auxiliar care lucrează în școli, precum și cel al infirmierelor, moașelor sau laboranților din spitale. La nivelul județului Ialomița, peste 1000 de oameni fac parte din aceste categorii profesionale defavorizate.

Se întâmplă în Educație
1 martie 2018 a adus majorări salariale doar pentru... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2018, 15:05 (4638 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Milionarii serviciilor medicale BFT decontate de CJAS Ialomița

Afaceri cu Sănătatea

Milionarii serviciilor medicale BFT decontate de CJAS Ialomița

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița gestionează un buget similar cu cel al județului. De la Programe Naționale de milioane de lei și până la banalele rețete compensate, totul trece prin malaxorul financiar al acestei instituții. Anual (sau de câte ori este cazul), președintele Mihai Geantă oferă, transparent, asigurări că «toate serviciile medicale sunt decontate la timp», iar situația este sub control. În spatele acestor declarații însă, bugetul CJAS ascunde zone «gri», despre care nimeni nu vorbește. Una dintre acestea este reprezentată de serviciile medicale BFT (balneofizioterapie) din Ialomița...

Datele statistice de la CJAS... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2018, 10:45 (5971 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Tehnicienii în gastronomie» de la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu»

«Tehnicienii în gastronomie» de la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu»

Sunt tinere, responsabile și știu ce vor. Au visuri, aspirații, încearcă să-și depășească condiția. Nu se plâng, nu spun că viața e nedreaptă, nu doresc privilegii... Doar luptă pentru a reuși într-o societate indiferentă la nevoile lor și incapabilă să le susțină! Sunt eleve ale Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia, specializarea «turism și alimentație publică»...

Exemple pentru o generație Sunt 22 în clasă și toți vor lăsa în urmă liceul vara aceasta. Se tem de «Bac», dar nu se tem de viața de afară. Pentru că, și îți spun asta cu o mândrie nedisimulată, ei vor ieși din... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2018, 11:10 (5989 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații DGASPC Ialomița cer o altă grilă de salarizare

Angajații DGASPC Ialomița cer o altă grilă de salarizare

Legea Salarizării Unice din sistemul bugetar creează haos în instituțiile publice. Printre angajații de la stat din Ialomița ocoliți de majorările salariale aduse de acest act normativ se numără și cei ai Direcției Generale de Asistență Socială Ialomița. Recent, aceștia au trimis o petiție prin care cer reprezentanților Consiliului Județean Ialomița, instituție care coordonează activitatea DGASPC, să fie introduși pe o altă grilă de salarizare astfel încât să beneficieze de venituri mai mari. Până acum, reprezentanții administrației județene nu au oferit însă niciun răspuns...

Vor salarii mărite... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2018, 12:10 (9871 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița!

Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița!

UPDATE 4 mașini s-au înzăpezit între Movilița și Dridu

Codul Portocaliu de viscol și ninsori dă peste cap traficul rutier în județul Ialomița. Pe toate drumurile județene și naționale se circulă în condiții de iarnă. La Grindu, pe DJ203B, un microbuz în care se aflau 10 persoane a rămas blocat în nămeți. La momentul de față se intervine în zonă cu utilaje de deszăpezire.

Probleme în trafic
La momentul de față, pe toate drumurile naționale și județene din Ialomița se circulă în condiții de iarnă. Autoritățile locale din Grindu intervin pentru a scoate din nămeți un microbuz blocat în zăpadă. Mașina este ocupată de... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2018, 11:37 (9537 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Fostul prim-procuror al Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia lucrează la DIICOT

Fostul prim-procuror al Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia lucrează la DIICOT

După aproape un an de activitate în cadrul Direcției Naționale Anticorupție, procurorul Andreea Culcearu, cea care s-a aflat la conducerea Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, a revenit la Slobozia. Ea este acum procuror în cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial din Ialomița.

A trimis după gratii «băieții răi» Procurorul Andreea Culcearu s-a angajat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia în anul 2010, iar până la părăsirea instituției a pus la punct interlopii care făceau legea la Slobozia. De notorietate... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2018, 10:10 (11170 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Vineri, 23 martie 2018, se închid școlile în tot județul Ialomița

Vineri, 23 martie 2018, se închid școlile în tot județul Ialomița

Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița anunță faptul că la nivelul întregului județ se suspendă cursurile în data de vineri, 23 martie 2018. Decizia a fost luată din cauza condițiilor meteo nefavorabile.

Cod Portocaliu de viscol și ninsori Noua avertizare meteo de Cod Portocaliu de viscol și ninsori le aduce încă o zi de vacanță elevilor din Ialomița. Vineri, 23 martie 2018, toate școlile din județ vor fi închise. Decizia a fost luată astăzi în cadrul Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. Avertizarea... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2018, 18:05 (25397 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Bolnavii din Ialomița sunt tratați cu aparate medicale vechi de 40 de ani

Bolnavii din Ialomița sunt tratați cu aparate medicale vechi de 40 de ani

De cele mai multe ori, pacienții care trec pragul spitalelor din Ialomița sunt tratați de medici cu mâinile goale. Toate acestea pentru că unitățile medicale nu dispun de aparatura necesară efectuării de investigații medicale corespunzătoare. Tocmai de aceea, pacienții sunt nevoiți să meargă la spitale sau clinici private din alte orașe pentru a-și monitoriza starea de sănătate.

Muzeu în Dispensarul TBC O dată cu deschiderea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în exteriorul unității a fost deschis și un dispensar de diagnostic și tratament ambulatoriu pentru bolnavii de tuberculoză... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2018, 15:55 (6932 vizualizări - 3 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
323 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA sunt nevoite să întrerupă furnizarea apei potabile către ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:30
(3322 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Ordin de protecție provizoriu, emis de polițiști

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sărățeni au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, în vârstă de 40 de ani, ar fi fost lovită de concubin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:20
(2528 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări ale polițiștilor în contextul COVID-19

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:15
(10632 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: În doar 24 de ore, 5 dosare penale pentru infracțiuni rutiere!

Miercuri, 17 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat în flagrant, pe DN2A, în orașul Țăndărei, un autoturism condus de o femeie în vârstă de 36 de ani, care nu deține permis de conucere ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:30
(5247 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19071, fiind înregistrate 53 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:15
(1706 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 noiembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:55
(2267 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează apicultorii că în perioada 19-26 noiembrie 2021 inclusiv se depun cereri de acordare a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:05
(8036 vizualizări - 0 comentarii)


CHAT, un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală lansează CHAT, un nou serviciu electronic disponibil pe www.anaf.ro, începând cu data de 22.11.2021. Acest serviciu se află în fază de testare până la sfârșitul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 13:20
(6263 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19018, fiind înregistrate 58 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 15:40
(3965 vizualizări - 0 comentarii)


Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1430 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5250 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6467 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3045 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13667 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4129 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2305 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3207 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3635 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3646 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3751 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4910 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3085 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10924 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5327 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9274 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...