Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița concesionează proprietatea privată a Ialomiței

Afaceri de succes cu terenuri agricole

Consiliul Județean Ialomița concesionează proprietatea privată a Ialomiței

Consiliul Județean Ialomița extinde politica de concesionare a terenurilor agricole aflate în proprietatea privată a județului. Luni, 26 martie 2018, în cadrul unei ședințe ordinare, plenul a decis concesionarea a peste 500 ha de teren agricol. Prețul de pornire al licitației pentru terenurile agricole este de 1000 de lei pentru un hectar, iar în cazul terenurilor neproductive de numai 200 de lei pentru un hectar. Potrivit datelor oficiale, Consiliul Județean Ialomița deține la acest moment peste 6800 de hectare de teren în domeniul privat al județului. Conform declarațiilor oficiale, valoarea unui hectar de teren agricol concesionat a ajuns la 1690 de lei...

Consiliul și-a descoperit vocația... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2018, 11:40 (6902 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 8677 de persoane cu handicap

Ialomița are 8677 de persoane cu handicap

Situație alarmantă în Ialomița. Un raport al Direcției Generale de Asistență Socială Ialomița scoate în evidență faptul că numărul persoanelor cu handicap înregistrat la nivelul județului este într-o continuă creștere. Astfel, în 2017, în Ialomița erau sub monitorizare 8677 de persoane cu dizabilități.

Creștere alarmantă Conform statisticii prezentate de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, în ultimii 10 ani, numărul persoanelor cu handicap înregistrat la nivelul județului s-a aflat într-o continuă creștere. Astfel, în 2006, în baza de date a instituției... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2018, 15:40 (5799 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la Amara. S-a încuiat în casă cu copilul în semn de protest!

Scandal la Amara. S-a încuiat în casă cu copilul în semn de protest!

Protest casnic al unui bărbat din orașul Amara. Supărat că soția de care divorțase a părăsit domiciliul, bărbatul s-a încuiat în locuință împreună cu copilul său, în vârstă de 8 ani, refuzând să-i dea drumul femeii la ușă când aceasta a revenit acasă. Pentru a deschide ușa a fost nevoie de o adevărată intervenție în forță a pompierilor și polițiștilor.

Dosar penal în lucru Pentru că bărbatul refuza categoric să descuie ușa, fosta sa soție a sunat la 112 și a cerut ajutorul autorităților. La fața locului s-au deplasat polițiștii, dar și pompierii care, cu ajutorul unui echipament folosit... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2018, 13:50 (7541 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Contraperformanțe administrative la Spitalul Județean Slobozia

Fanteziile administrative ale Marianei Iancu (II)

Contraperformanțe administrative la Spitalul Județean Slobozia

bonus: Spălătoria spitalului a fost desființată

În urmă cu un an, directorul Spitalului Județean Slobozia declara că instituția pe care o conduce va fi un «spital model» în numai 3 ani de zile! La un an distanță, deciziile adoptate de Mariana Iancu generează contraperformanțe în lanț. Putem fi de acord, de dragul argumentării, că Mariana Iancu nu se face vinovată direct de calitatea serviciilor medicale prestate sau de lipsa medicilor. Dar există decizii administrative care îi aparțin în totalitate. Iată câteva exemple care demonstrează, o dată în plus, că drumul spre iad e pavat cu bune intenții.

O decizie administrativă eronată... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2018, 11:15 (7412 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

ce se întâmplă după?

«În primul rând, bună ziua!». Expresia aceasta era consemnată pe o coală A4 ca parte incipientă a unui discurs de către o persoană care, în urmă cu ceva timp, devenise candidat la o funcție de primar. Ulterior, aceeași persoană a fost desemnată să ocupe o funcție publică la o deconcentrată. Nu are relevanță numele persoanei în cazul de față. Doar am adus momentul în discuție prin prisma a ceea ce se petrece după ce, în general, un specimen ocupă o funcție publică de demnitate publică. Fini observatori ai fenomenului, am remarcat cum după momentul instalării în funcție, persoanelor nominalizate li se întâmplă ceva. Teoria este general valabilă... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2018, 18:15 (5173 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adrian Mocioniu este campionul vizitelor externe

Slobozia se plimbă prin reprezentanții legali

Adrian Mocioniu este campionul vizitelor externe

Moda vizitelor externe a fost lansată de către primarul Gabi Ionașcu, primul edil local care a ajuns în China. L-a urmat Alexandru Stoica, care a călcat pe cărările bătătorite de predecesorul său. Adrian Mocioniu a reușit însă să-i depășească. În mai puțin de 2 ani, el a vizitat pe bani publici Europa, Asia și Japonia. Asta da performanță administrativă!

Mulți, dar ai noștri Pentru conformitate, vom recunoaște spășiți că moda vizitelor externe nu a fost inaugurată de primarul Adrian Mocioniu. Primul care a mirosit aerul chinezesc a fost Gabi Ionașcu, care a târât după el o liotă de... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2018, 11:05 (5991 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Indemnizații de ședință pentru AGA Urban

Premieră locală la Slobozia

Indemnizații de ședință pentru AGA Urban

Desfășurată într-un anonimat deplin, sedința AGA Urban din ultima decadă a lunii februarie 2018 a marcat o premieră administrativă. Consilierii locali ai Sloboziei, membrii în Adunarea Generală a Acționarilor Urban, și-au votat indemnizații de ședință de 200 de lei!

Unde merge mia, merg și 200 de lei Intrată într-un con de umbră după ultima majorare de tarif la apă, Urban SA a ajuns să facă acte de filantropie. La ședința din 20 februarie 2018, conducerea societății a propus plenului AGA, recte consilierii locali ai municipiului Slobozia, stabilirea unei indemnizații de ședință. Pentru... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2018, 18:20 (5640 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Guvernul discriminează peste 1000 de bugetari din Ialomița

Guvernul discriminează peste 1000 de bugetari din Ialomița

Sindicaliștii din Educație și Sănătate atrag atenția că măririle salariale anunțate de Guvern produc discriminări în rândul angajaților din aceste sectoare. Concret, în timp ce unii salariați se bucură de majorări, alții nu primesc nimic în plus. Este cazul personalului nedidactic și didactic auxiliar care lucrează în școli, precum și cel al infirmierelor, moașelor sau laboranților din spitale. La nivelul județului Ialomița, peste 1000 de oameni fac parte din aceste categorii profesionale defavorizate.

Se întâmplă în Educație
1 martie 2018 a adus majorări salariale doar pentru... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2018, 15:05 (4638 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Milionarii serviciilor medicale BFT decontate de CJAS Ialomița

Afaceri cu Sănătatea

Milionarii serviciilor medicale BFT decontate de CJAS Ialomița

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița gestionează un buget similar cu cel al județului. De la Programe Naționale de milioane de lei și până la banalele rețete compensate, totul trece prin malaxorul financiar al acestei instituții. Anual (sau de câte ori este cazul), președintele Mihai Geantă oferă, transparent, asigurări că «toate serviciile medicale sunt decontate la timp», iar situația este sub control. În spatele acestor declarații însă, bugetul CJAS ascunde zone «gri», despre care nimeni nu vorbește. Una dintre acestea este reprezentată de serviciile medicale BFT (balneofizioterapie) din Ialomița...

Datele statistice de la CJAS... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2018, 10:45 (5969 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Tehnicienii în gastronomie» de la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu»

«Tehnicienii în gastronomie» de la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu»

Sunt tinere, responsabile și știu ce vor. Au visuri, aspirații, încearcă să-și depășească condiția. Nu se plâng, nu spun că viața e nedreaptă, nu doresc privilegii... Doar luptă pentru a reuși într-o societate indiferentă la nevoile lor și incapabilă să le susțină! Sunt eleve ale Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia, specializarea «turism și alimentație publică»...

Exemple pentru o generație Sunt 22 în clasă și toți vor lăsa în urmă liceul vara aceasta. Se tem de «Bac», dar nu se tem de viața de afară. Pentru că, și îți spun asta cu o mândrie nedisimulată, ei vor ieși din... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2018, 11:10 (5989 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații DGASPC Ialomița cer o altă grilă de salarizare

Angajații DGASPC Ialomița cer o altă grilă de salarizare

Legea Salarizării Unice din sistemul bugetar creează haos în instituțiile publice. Printre angajații de la stat din Ialomița ocoliți de majorările salariale aduse de acest act normativ se numără și cei ai Direcției Generale de Asistență Socială Ialomița. Recent, aceștia au trimis o petiție prin care cer reprezentanților Consiliului Județean Ialomița, instituție care coordonează activitatea DGASPC, să fie introduși pe o altă grilă de salarizare astfel încât să beneficieze de venituri mai mari. Până acum, reprezentanții administrației județene nu au oferit însă niciun răspuns...

Vor salarii mărite... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2018, 12:10 (9864 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița!

Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița!

UPDATE 4 mașini s-au înzăpezit între Movilița și Dridu

Codul Portocaliu de viscol și ninsori dă peste cap traficul rutier în județul Ialomița. Pe toate drumurile județene și naționale se circulă în condiții de iarnă. La Grindu, pe DJ203B, un microbuz în care se aflau 10 persoane a rămas blocat în nămeți. La momentul de față se intervine în zonă cu utilaje de deszăpezire.

Probleme în trafic
La momentul de față, pe toate drumurile naționale și județene din Ialomița se circulă în condiții de iarnă. Autoritățile locale din Grindu intervin pentru a scoate din nămeți un microbuz blocat în zăpadă. Mașina este ocupată de... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2018, 11:37 (9536 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul prim-procuror al Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia lucrează la DIICOT

Fostul prim-procuror al Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia lucrează la DIICOT

După aproape un an de activitate în cadrul Direcției Naționale Anticorupție, procurorul Andreea Culcearu, cea care s-a aflat la conducerea Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, a revenit la Slobozia. Ea este acum procuror în cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial din Ialomița.

A trimis după gratii «băieții răi» Procurorul Andreea Culcearu s-a angajat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia în anul 2010, iar până la părăsirea instituției a pus la punct interlopii care făceau legea la Slobozia. De notorietate... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2018, 10:10 (11167 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vineri, 23 martie 2018, se închid școlile în tot județul Ialomița

Vineri, 23 martie 2018, se închid școlile în tot județul Ialomița

Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița anunță faptul că la nivelul întregului județ se suspendă cursurile în data de vineri, 23 martie 2018. Decizia a fost luată din cauza condițiilor meteo nefavorabile.

Cod Portocaliu de viscol și ninsori Noua avertizare meteo de Cod Portocaliu de viscol și ninsori le aduce încă o zi de vacanță elevilor din Ialomița. Vineri, 23 martie 2018, toate școlile din județ vor fi închise. Decizia a fost luată astăzi în cadrul Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. Avertizarea... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2018, 18:05 (25395 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bolnavii din Ialomița sunt tratați cu aparate medicale vechi de 40 de ani

Bolnavii din Ialomița sunt tratați cu aparate medicale vechi de 40 de ani

De cele mai multe ori, pacienții care trec pragul spitalelor din Ialomița sunt tratați de medici cu mâinile goale. Toate acestea pentru că unitățile medicale nu dispun de aparatura necesară efectuării de investigații medicale corespunzătoare. Tocmai de aceea, pacienții sunt nevoiți să meargă la spitale sau clinici private din alte orașe pentru a-și monitoriza starea de sănătate.

Muzeu în Dispensarul TBC O dată cu deschiderea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în exteriorul unității a fost deschis și un dispensar de diagnostic și tratament ambulatoriu pentru bolnavii de tuberculoză... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2018, 15:55 (6931 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul DSP Ialomița, reclamat în instanță de proprii subordonați

Directorul DSP Ialomița, reclamat în instanță de proprii subordonați

Scandal în instanță între angajații Direcției de Sănătate Publică Ialomița și Gabriel Modrea, actualul director executiv al instituției. Angajații au reclamat faptul că au rămas fără o parte din sporurile salariale după ce directorul Gabriel Modrea le-a tăiat considerând că erau mult prea mari și acordate necuvenit. Primele 30 de procese au fost înregistrate pe rolul Tribunalului Ialomița și urmează să fie judecate.

Modrea, directorul care taie sporuri Vara trecută, Direcția de Sănătate Publică Ialomița intra în atenția opiniei publice după ce fostul director al instituției, Dan Noel... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2018, 13:05 (15689 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA trebuie să achite un prejudiciu de 100 mii de lei

Camera de Conturi Ialomița a avut dreptate

Drumuri și Poduri SA trebuie să achite un prejudiciu de 100 mii de lei

UPDATE Sentință definitivă a Curții de Apel București. Fosta conducere a Drumuri și Poduri SA Ialomița nu a prejudiciat bugetul societății!

Societatea Consiliului Județean Ialomița, care are în administrare drumurile județene, trebuie să achite un prejudiciu de 100 mii de lei, după ce Curtea de Apel București a decis să dea câștig de cauză Camerei de Conturi Ialomița în procesul în care Drumuri și Poduri Ialomița a contestat raportul auditorilor ialomițeni. În urma unui control asupra activității financiare a societății desfășurat în 2015, auditorii  Camerei de Conturi Ialomița au descoperit faptul că angajații societății au beneficiat ilegal de indemnizații privind concediile medicale sau tichete-cadou.

Sentință definitivă la Curtea de Apel București... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2018, 10:20 (14623 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Petiție online pentru construcția unui pod de piatră la Hagieni

Petiție online pentru construcția unui pod de piatră la Hagieni

Cei câțiva localnici din satul Hagieni, județul Ialomița, așteaptă de mai bine de 30 ani ca podul de pontoane de peste râul Ialomița să se transforme într-unul de piatră. Demersuri în acest sens s-au făcut de nenumărate ori, însă atât Guvernul României, cât și reprezentanții Ministerului Transporturilor au refuzat să realizeze o investiție, considerând localitatea neatractivă. Recent, rudele celor rămași în satul distrus de viiturile de la mijlocul anilor 1970 au realizat o petiție electronică prin care cer construcția unui pod solid, la Hagieni.

Pod de pontoane de peste 30 de ani
... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2018, 17:10 (6367 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Scandal public la Primăria Țăndărei

Opoziția contestă legalitatea adoptării bugetului

Scandal public la Primăria Țăndărei

Consilierii Opoziției consideră că bugetul orașului Țăndărei a fost aprobat ilegal. Într-un memoriu adresat Instituției Prefectului Ialomița, consilierul PNL Traian Mitrea reclamă încălcarea Legii 215, privind administrația publică locală, și «erori de procedură grave» care invalidează aprobarea bugetului orașului de către consilierii PSD. În replică la acuzațiile care i se aduc, primarul Nicoleta Toma susține că atacul consilierilor PNL este gratuit și că orașul ºăndărei avea nevoie urgentă de un buget funcțional.

Un conflict deschis
Conflictul dintre consilierii PSD și cei ai... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2018, 13:20 (5461 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Clubul Tineretului din Slobozia, de vânzare

Clubul Tineretului din Slobozia, de vânzare

Clubul Tineretului din Slobozia, una dintre clădirile simbol ale orașului, a fost scoasă la vânzare de către Primăria Slobozia. Valoarea la care a fost evaluată clădirea depășește 1 milion de euro!

Licitația lunii martie 2018 Luni, 12 martie 2018, Clubul Tineretului din Slobozia a fost scos la vânzare de către Primăria Slobozia. Clădirea principală, împreună cu cele 4 clădiri adiacente, a fost evaluată la suma de peste 6 milioane de lei, valoare considerată exagerată de către specialiștii de pe piața imobiliară locală. Virginia Adam, șeful Direcției Taxe și Impozite din cadrul Primăriei... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2018, 09:50 (7083 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Făcăeni: O tânără șoferiță a accidentat un pieton și a fugit de la locul accidentului

În seara zilei de marți, 30 martie a.c., în jurul orelor 22,30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin apel 112, de un bărbat în vârstă de 24 de ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 18:40
(2474 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 96 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 31 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9512, cu 96 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 17:20
(2956 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerea evaziunii fiscale, obiectiv important din Strategia ANAF 2021-2024

Având în vedere strategia ANAF pe termen mediu prin care și-a fixat ca și obiectiv important reducerea evaziunii fiscale și a economiei subterane, Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 15:20
(6742 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Petrecere privată, întreruptă de polițiști

În cursul zilei de luni, 29 martie a.c., polițiștii ialomițeni au întrerupt petrecerea privată organizată la locuința unui bărbat, de 35 de ani, din orașul Căzănești. La respectivul imobil au fost identificate ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:50
(2402 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 37 mii de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile  de verificare a modului în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. Astfel, au fost aplicate în total 133 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:40
(3463 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 74 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 30 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9416, cu 74 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 16:45
(3195 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Funcționari publici din Primăria Fetești, trimiși în judecată

Polițiștii anticorupție ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița au efectuat acte de urmărire penală la delegarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 21:05
(11022 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa la Fierbinți-Târg!

Pentru executarea lucrărilor de schimbare a tabloului de automatizare de la nivelul rezervorului de alimentare cu apă potabilă, de pe strada Gării, din orașul Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:55
(4362 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Pe parcursul sfârșitului de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:20
(3058 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 35600 de lei

Verificările desfășurate de polițiștii ialomițeni, în cadrul activităților de prevenire și limitare a infectării cu virusul SARS-CoV-2, au dus la identificarea și sancționarea a 149 de cetățeni care nu ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:15
(2255 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 38 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 29 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9342, cu 38 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 16:25
(3181 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Pompierii militari din cadrul Gărzii de pompieri Țăndărei au fost solicitați sâmbătă, 27 martie a.c., în jurul orelor 14,15, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la un cabinet ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 12:40
(2297 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a găsit sfârșitul într-o canalizare

Un bărbat de 60 de ani din Feteși a murit duminică, 28 martie a.c., după ce a căzut într-o canalizare. În ajutorul victimei s-au deplasat de urgență două echipaje de la Stația de pompieri Fetești cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 22:20
(4577 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 28 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9304, cu 57 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 16:50
(4132 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 27 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9247, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2021, 15:40
(4492 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Reprezentanții Batalionului 113 Artilerie din Slobozia au dat startul campaniei de vaccinare anti-COVID-19 pentru populația civilă. În cadrul instituției militare funcționează din această săptămânăun Centru ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 20:05
(3289 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 26 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9215, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 15:35
(3443 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi acordate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 30 de polițiști locali au acționat pentru verificarea  respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:35
(4545 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Peste 2000 de Cereri Unice de Plată depuse

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a făcut o primă centralizare a Cererilor Unice de Plată, depuse de fermieri în perioada 1-26 martie 2021. La nivelul țării, potrivit datelor oficiale, ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:10
(3922 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 25 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9168, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 15:30
(4044 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 13,00, polițiștii din Platonești și Țăndărei au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul pisciculturii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:25
(3449 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

În cursul zilei de miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, în extravilanul orașului Țăndărei, un bărbat în vârstă de 27 de ani, din Fetești ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:10
(2475 vizualizări - 4 comentarii)


Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

17 percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de joi, 25 martie 2021, pe raza comunelor Borănești și Coșereni, precum și una în București, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 12:50
(6822 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cereri de sprijin pentru schema de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii climatice și conservarea pădurilor»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că se primesc Cererile de sprijin pentru accesarea schemei de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 11:50
(8572 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Eșalonarea simplificată pentru obligațiile fiscale principale și accesorii datorate după data de 16 martie 2020

Administrația Județeana a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că pot accesa eșalonarea la plată simplificată, pe o perioadă de cel mult 12 luni, pentru obligațiile fiscale ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 18:10
(5607 vizualizări - 0 comentarii)


Birou Teritorial al Avocatului Poporului la Slobozia

Birou Teritorial al Avocatului Poporului la Slobozia

Miercuri, 24 martie 2021, în cadrul unei întâlniri oficiale desfășurata în Sala de Ședințe a Consiliului Local Slobozia, Avocatul Poporului, Renate Weber, a anunțat public deschiderea unui nou Birou Teritorial ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 15:50
(4237 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 72 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 23 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9108, cu 72 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 15:20
(3468 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace pentru gestionarea situațiilor de urgență produse de un accident rutier cu victime multiple

Joi, 25 martie a.c, începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care este ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 15:05
(6168 vizualizări - 0 comentarii)


Tânără de 20 de ani din Bordușani, amendată că nu a respectat «izolarea»

Verificările persoanelor care au obligația izolării sau carantinării la o adresă aleasă au dus la identificarea unei tinere de 20 de ani, din comuna Bordușani, care a încălcat această măsură. Reamintim ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 13:50
(4939 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În cursul zilei de luni, 22 martie a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit, pentru control, un autoturism care avea o deplasare sinuoasă. La volanul autovehiculului a fost identificat ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 17:20
(3001 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...