Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Condiții decente pentru deținuți la Penitenciarul Slobozia

Condiții decente pentru deținuți la Penitenciarul Slobozia

Legea prin care deținuții au fost eliberați din închisori din cauza condițiilor din timpul detenției reprezintă în realitate doar o formă mascată de grațiere... La Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia singura problemă o reprezintă supraaglomerarea. În rest, potrivit informațiilor publice oferite de reprezentanții închisorii, spațiile de detenție sunt dotate cu băi separate, televizoare și mobilier adecvat pentru depozitarea bunurilor personale. Mai mult, întreținerea fiecăruia dintre pușcăriașii închiși la Slobozia costă 110 lei pe zi.

Masă caldă și televizor pentru deținuți
... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2017, 15:45 (6426 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara are administrator public

Amara are administrator public

În timp ce conducerea Școlii Gimnaziale din Amara scandalizează părinții, noul primar Ion Măiță a găsit un înlocuitor pentru fostul administrator public, Larisa Mihai. Numele noului administrator public al orașului este Iuliana Sohodoleanu. Ea obținut 80 de puncte la proba scrisă și 86,42 la interviu...

Primarul face, primarul trage
După modelul predecesorului său, ajuns între timp președinte de județ, noul primar al orașului Amara a organizat un concurs pentru numirea în funcție a unui administrator public. Decizia primarului Ion Măiță de a organiza concursul survine la nici... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 20:15 (15114 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Școlile din Slobozia au cheltuit 2,8 milioane de lei pentru reparații și întreținere

Școlile din Slobozia au cheltuit 2,8 milioane de lei pentru reparații și întreținere

Primăria Slobozia a dat publicității valoarea sumelor pe care le-au cheltuit școlile și grădinițele din oraș în urma lucrărilor de reabilitare și întreținere, desfășurate înainte de debutul anului școlar 2017-2018. Dintr-un buget estimat la 3,4 milioane de lei, unitățile de învățământ au utilizat 2,8 milioane de lei. Datele arată că o bună parte din acești bani au mers către firme patronate de membrii PSD, cu care au fost încheiate contracte de prestări servicii.

Primăria a dat bani pentru școli
Cele 14 școli și grădinițe pe care Primăria Slobozia le administrează la Slobozia... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 15:40 (6596 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a investit inutil în «energia verde»

Consiliul Județean Ialomița a investit inutil în «energia verde»

În urmă cu 5 ani, ramura liberală a administrației Ciupercă plasa Ialomița în centrul investițiilor naționale în «energia verde», respectiv câmpurile de panouri fotovoltaice. Acum, în 2017, singura investiție realizată continuă să fie nefuncțională, iar noua conducere a Consiliului Județean caută soluții pentru limitarea pierderilor generate de această investiție cifrată la 2,8 milioane de lei.

Milioane pentru nimic
Susținut activ de către ex-vicepreședintele Ioan Martin, parcul fotovoltaic de la Giurgeni a fost gândit, în varianta inițială, ca o investiție de 10 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2017, 11:25 (7361 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Obligați pe nedrept să returneze subvenții agricole de 2,3 milioane de lei

Se întâmplă în Ialomița

Obligați pe nedrept să returneze subvenții agricole de 2,3 milioane de lei

Din cauza unui exces de zel al auditorilor Camerelor de Conturi Ialomița și Brăila, 44 de crescători de animale din zona Giurgeni-Gura Ialomiței sunt nevoiți să returneze Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură (APIA) subvențiile pe care le-au primit în perioada 2011-2013. În total, fără vina lor, oamenii trebuie să înapoieze 2,3 milioane de lei! Auditorii celor două instituții susțin faptul că fermierii au beneficiat de sprijin financiar ilegal, pentru că și-au scos la păscut animalele pe «terenuri agricole neproductive». Acestora le-au fost înmânate documente justificative prin care se poate demonstra că activitățile de pășunat nu au legătură cu tipul terenului, însă atât reprezentanții... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 18:35 (5235 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A găsit în vie un cadavru descompus

Descoperire macabră la Amara

A găsit în vie un cadavru descompus

Anchetă la Parchetul de  pe lângă Tribunalul Ialomița după ce un bărbat din Amara a reclamat faptul că a găsit în vie un cadavru în descompunere. Omul crede că este vorba despre soția sa, dispărută de acasă din vară. Procurorii au deschis un dosar penal privind moartea în condiții suspecte.

Cercetările sunt în curs
Surse judiciare precizează faptul că bărbatul a intrat în vie ca să culeagă strugurii și să îndepărteze buruienile dintre butașii de viță de vie. La câteva minute după ce omul s-a apucat de treabă a rămas înmărmurit. El a găsit pe un rând de viță de vie un cadavru... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 15:54 (8661 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Educației întârzie revenirea Luminiței Barcari la comanda Inspectoratului Școlar Ialomița

Ministerul Educației întârzie revenirea Luminiței Barcari la comanda Inspectoratului Școlar Ialomița

În  urmă cu o săptămână, Curtea de Apel București s-a pronunțat în dosarul deschis de Luminița Barcari, fosta șefă a Învățământului ialomițean, împotriva Ordinului privind revocarea sa din funcție, semnat de ministrul Liviu Pop. Magistrații din Capitală au decis să suspende efectele documentului până la judecarea definitivă a cauzei. Procesul intentat de Luminița Barcari Ministerului Educației vizează anularea Ordinului prin care a fost demisă de la șefia Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Deși are posibilitatea să revină în această funcție, Luminița Barcari așteaptă un alt Ordin, emis și semnat de Liviu Pop, prin care se ia act de decizia Curții de Apel București. Mai mult, oficialii... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 14:40 (11329 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Sala cu geometrie (ne)variabilă nu are «recepția finală»

O piatră de moară ascunsă sub preșul Consiliului Județean Ialomița

Sala cu geometrie (ne)variabilă nu are «recepția finală»

Demarate în urmă cu mai bine de 20 de ani, lucrările de reabilitare a Sălii de spectacole a Consiliului Județean Ialomița nu au fost finalizate nici până în prezent. În schimb, cheltuielile generate de acest obiectiv depășesc în acest moment 10 milioane de lei și continuă să crească! În plus, procedura de recepție finală a lucrărilor a fost suspendată în urmă cu o lună. Deși nu sunt vinovați direct de această stare de fapt, oficialii administrației județene privesc senini dezastrul... Între timp, Sala de spectacole a Consiliului Județean, considerată «una dintre cele mai moderne din România», așteaptă și acum o banală autorizație de funcționare ISU, fără de care nu poate intra în legalitate..... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2017, 11:05 (5484 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița așteaptă 56 mii de doze de vaccin antigripal

Ialomița așteaptă 56 mii de doze de vaccin antigripal

În plin sezon al virozelor respiratorii, Ministerul Sănătății a decis să amâne pe termen nelimitat distribuția în teritoriu a vaccinului antigripal. Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține că dozele ar fi trebuit să ajungă până la începutul acestei săptămâni, însă deocamdată nu se știe când vor fi oferite medicilor de familie și specialiștilor din spitale. În județul nostru este nevoie de 56 mii de doze de vaccin antigripal. Alternativa o reprezintă farmaciile, acolo unde vaccinul antigripal se vinde la prețuri cuprinse între 23 și 56 de lei.

Explozie de viroze la spital Medicii... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2017, 12:15 (4974 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Omul care putrezește de viu

În fața Centrului Social de la Școala 13 din Slobozia

Omul care putrezește de viu

În urmă cu două săptămâni, unul dintre chiriașii Centrului Social de la Școala 13 a reclamat primarului Adrian Mocioniu o situație inadmisibilă. Potrivit declarațiilor reclamantului, magazia dezafectată din curtea Centrului adăpostește un grup agresiv de chiriași care beau și tulbură permanent ordinea și liniștea publică... Primarul Adrian Mocioniu a promis că va verifica situația reclamată și va cere demolarea construcției...

Primarul e întotdeauna de vină La 10 zile distanță, în fața Centrului Social din curtea Școlii 13, chiriașii se încălzesc la soare. Sunt nemulțumiți și au aceleași... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2017, 11:05 (6483 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gabriel Manole nu predă statuia lui Mihai Viteazul!

Refuz categoric

Gabriel Manole nu predă statuia lui Mihai Viteazul!

La 3 ani de la scandalul public legat de amplasarea ridicolei statui care îl întruchipează pe Mihai Viteazul în Piața Unirii din oraș, Primăria Slobozia a decis să dea jos de pe soclu lucrarea graficianului Vasile Aionesei. Planurile autorităților locale sunt de a înlocui hidosul monument cu statuia ecvestră pe care a realizat-o sculptorul Gabriel Manole, în curtea sa din Perieți. Artistul plastic susține însă că nici nu se gândește să ofere opera Primăriei Slobozia, întrucât reprezentanții municipalității locali nu i-au plătit integral execuția!

«Moș Crăciun» a fost decapitat... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2017, 13:45 (7514 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia a eliberat 11 deținuți

Penitenciarul Slobozia a eliberat 11 deținuți

Proaspăt intrată în vigoare, Legea 169/2017 privind recursul compensatoriu, a pus în libertate 11 deținuți închiși la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia. Potrivit actului normativ, respectivele persoane private de libertate își ispășeau pedepsele în condiții neprielnice.

Grațiere în grup
Legea 169/2017, privind recursul compensatoriu, oferă deținuților șansa de a se elibera din închisoare dacă spațiile de detenție în care stau închiși nu dispun de condiții corespunzătoare. Eliberarea se face în baza unui calcul aritmetic stipulat în lege: «la 30 de zile executate în penitenciar... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2017, 22:00 (11317 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiectele de management ale administratorilor publici, «secretizate»

Proiectele de management ale administratorilor publici, «secretizate»

bonus: Providențialul domn Puia-«Superadministratorul» public al Sloboziei

În ultimul an, edilii administrației locale și județene și-au asumat răspunderea angajării unor oameni în poziții-cheie ale administrației. Numitorul comun al acestor angajări îl reprezintă «proiectul de management». Paradoxal însă, unele dintre aceste proiecte sunt declarate de către șefii instituțiilor «secrete de serviciu». Fie că vorbim de interpretare defectuoasă a legii, fie că vorbim de rea-voință, realitatea este una singură. Aceste proiecte de management sunt publice și reprezintă măsura competenței celor numiți să gestioneze «mai binele» public al orașului sau județului.

Oamenii stăpânirii administrative... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2017, 17:45 (5908 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia are un nou director

DADP Slobozia are un nou director

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia are, începând cu 9 octombrie 2017, un nou director. Valeriu Roșca are 31 de ani, a absolvit o facultate de «Mediu», este președinte al TSD Slobozia și a candidat pentru postul oferit de primarul Adrian Mocioniu «din ambiție». Pentru serviciile pe care urmează să le aducă comunității, noul șef al DADP va primi un salariu brut de 6500 de lei.

«Mă recomandă vocea și talentul meu!»
Replica e preluată dintr-o celebră comedie care îl are ca protagonist pe Jean Constantin, fie-i țărâna ușoară... Pe Valeriu Roșca însă, ca să delimităm... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2017, 17:10 (19323 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița caută soluții pentru încălzirea claselor

Școlile din Ialomița caută soluții pentru încălzirea claselor

Anotimpul rece se pare că a luat pe nepregătite școlile din Ialomița. 20 de unități de învățământ din județ întâmpină probleme în privința aprovizionării cu material combustibil necesar încălzirii claselor. Deși s-a promis că situația se va dezamorsa, până în prezent totul a rămas la fel. Pe cale de consecință, riscul ca elevii să înghețe în timpul orelor este ridicat. Dincolo de aceste lipsuri, problema curățeniei din clase încă persistă, deși a trecut o lună de la debutul anului școlar.

Învățământ cu probleme
Dincolo de rezolvarea problemelor cu avizele și autorizațiile împotriva... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2017, 11:05 (3280 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Cristian Ivan este noul comandant al Poliției ialomițene!

Comisarul șef Cristian Ivan este noul comandant al Poliției ialomițene!

Șeful Serviciului Cazier Judiciar, Statistică și Evidență Operativă din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, comisarul șef Cristian Ivan, a fost numit astăzi comandant al Poliției ialomițene, printr-un Ordin semnat de ministrul Carmen Dan. Acesta va deține interimar funcția, pentru o perioadă de 6 luni.

Ialomița are un nou inspector șef
Comisarul șef Cristian Ivan a ocupat în perioada 2009-2017 funcția de comandant al Poliției Municipiului Slobozia. Din vară, el s-a transferat la Serviciul Cazier Judiciar, Statistică și Evidență Operativă al Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2017, 20:10 (11671 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Sindicaliștii SANITAS vor să execute silit Spitalul Județean Slobozia

Sindicaliștii SANITAS vor să execute silit Spitalul Județean Slobozia

Războiul public declanșat de filiala județeană SANITAS Ialomița împotriva Spitalului Județean de Urgență Slobozia a ajuns la o nouă etapă. Sindicaliștii amenință că vor cere în instanță executarea silită a celui mai mare spital din Ialomița din cauza faptului că nu a plătit cei 1,5 milioane de lei pe care i-au câștigat în procesul privind neacordarea tichetelor de masă. Între timp, SANITAS a inițiat o a treia acțiune în instanță îndreptată împotriva entității sanitare.

Angajații așteaptă banii În vara acestui an, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost obligat printr-o sentință... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2017, 15:35 (11473 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Salariile din Primăria Slobozia «nu respectă prevederile legale»

Prefectura Ialomița a decis

Salariile din Primăria Slobozia «nu respectă prevederile legale»

În vara acestui an, administrația județeană a fost cutremurată de morgana majorărilor salariale permise de Legea 153, privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice. Primăria Slobozia nu a făcut nici ea excepție. Scandalul declanșat atunci continuă și în prezent. Instituția Prefectului Ialomița a decis că hotărârea adoptată de către Consiliul Local Slobozia privind majorările salariale din cadrul insituției «nu respectă prevederile legale».

Prefectura respinge varianta Mocioniu
La sfârșitul lunii iulie 2017, primarul Adrian Mocioniu inflama spiritele în cadrul Primăriei... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2017, 10:55 (7164 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» are 2000 de cititori anual

Cenușăreasa Culturii ialomițene

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» are 2000 de cititori anual

Intrată într-un con de umbră după mazilirea Mihaelei Racovițeanu, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» se luptă zilele astea cu a 26-a ediție a «Salonului Anual de Carte». Dincolo de imaginea publică atent prelucrată, cifrele ascund adevăruri dureroase. Cititorii abia de depășesc numărul de 2000 anual, cu tot cu cei ai Secției Copii, fondul de carte se subțiază pe zi ce trece, iar prin bibliotecile comunale din județ nu s-au mai făcut achiziții din cincinalul trecut.

Oficial, e bine rău
În Ialomița există o bibliotecă județeană, 2 municipale, 4 orășenești și 50 comunale, dintre... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2017, 13:20 (4471 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Noi magistrați angajați la Judecătoria Fetești

Noi magistrați angajați la Judecătoria Fetești

La un pas de a fi desființată din cauza lipsei de personal, Judecătoria Fetești a trecut cu bine de acest impas. De o lună, doi noi judecători își desfășoară activitatea în cadrul instituției. Cu toate acestea, din cauza problemelor generate de resursa umană puțină, termenele proceselor s-au decalat foarte mult. Există și situații în care acțiunile se află încă pe rol de aproape 10 ani!

La a un pas de desființare În primăvara acestui an, Judecătoria Fetești era singura instanță din județ care avea în schema de personal un singur judecător titular. Restul magistraților părăsiseră instanța... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2017, 15:20 (7381 vizualizări - 8 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiuni de control ale DSVSA Ialomița

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează cu privire la faptul că, în intervalul 23.03.2022-01.05.2022, vor fi dispuse măsuri specifice, precum intensificarea controalelor ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2022, 15:00
(10164 vizualizări - 0 comentarii)


Exercițiu de simulare a unui cutremur la Liceul Teoretic «Paul Georgescu» Țăndărei

Exercițiu de simulare a unui cutremur la Liceul Teoretic «Paul Georgescu» Țăndărei

Joi, 24 martie a.c., în cadrul Liceului Teoretic Paul Georgescu» Țăndărei se va desfășura un exercițiu tactic de simulare a unui cutremur. Exercițiile de acest tip sunt absolut necesare și urmăresc modul ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2022, 12:30
(22620 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 43500 de lei

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 77 de evenimente, dintre care 73 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112 și au constatat 19 infracțiuni. Din totalul acestora, ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2022, 15:50
(8966 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 noi cazuri de COVID-19

Marți, 22 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26858, fiind înregistrate 18 noi cazuri față de ziua de luni, 21 martie ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2022, 15:35
(3523 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2022, 15:10
(10417 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: TVA rambursată de peste 7,44 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în primele două luni ale anului 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de 7,44 milioane ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2022, 11:25
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi aplicate la stațiile de distribuție carburanți

În perioada 10-16 martie 2022, inspectorii ITM Ialomița au desfășurat ample acțiuni de control la stațiile de distribuție carburanți. Aceștia au verificat modul în care sunt respectate cerințele minime ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2022, 17:15
(16487 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Luni, 21 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26840, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de duminică, 20 martie ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2022, 15:15
(4036 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Locuință cuprinsă de flăcări

Duminică, 20 martie a.c., pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din Dridu. Trei echipaje de pompieri cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2022, 13:00
(8688 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Incendii de vegetație uscată la Moldoveni, Movila, Roșiori, Țăndărei și Dridu

Incendii de vegetație uscată la Moldoveni, Movila, Roșiori, Țăndărei și Dridu

Duminică, 20 martie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină în cazul a 6 incendii de vegetație uscată, produse pe raza localităților Moldoveni, Movila, Roșiori, Țăndărei și Dridu. În ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2022, 12:40
(10044 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 25 de noi cazuri de COVID-19

Duminică, 20 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26836, fiind înregistrate 25 de noi cazuri față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2022, 16:05
(2124 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 19 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26811, fiind înregistrate 18 noi cazuri față de ziua de vineri, 18 ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2022, 15:50
(1564 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Criza refugiaților ucraineni, în atenția autorităților

Vineri, 18 martie a.c., Instituția Prefectului Ialomița a convocat Comitetul Județean pentru Situații de Urgență. În cadrul întâlnirii oficiale au fost discutate aspecte legate de triajul refugiaților ucraineni ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2022, 16:40
(20274 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Haine contrafăcute, confiscate de polițiști

Joi, 17 martie a.c., polițiștii din Fetești, în timp ce desfășurau acțiuni specifice pe raza de competență, au surprins o persoană în timp ce oferea spre vânzare trecătorilor mai multe articole de îmbrăcăminte ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2022, 15:50
(2132 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Femeie bătută de concubin

În ziua de joi, 17 martie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu, după ce o femeie de 49 de ani, domiciliată în comuna Traian, a sesizat faptul că a fost agresată de concubin ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2022, 15:45
(4362 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 30 martie 2022, termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 30 martie 2022, este termenul limită de depunere a Formularului 394. Perioada de raportare este cea declarată ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2022, 15:30
(11085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 21 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 18 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26793 , fiind înregistrate 21 de noi cazuri față de ziua de joi, 17 ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2022, 15:10
(1738 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor din județ 442 de noi locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea se sunt destinate persoanelor calificate într ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2022, 12:40
(4135 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 200 milioane de euro pentru Ajutoarele Naționale Tranzitorii, în 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce la cunoștința beneficiarilor că până la data curentă a autorizat la plată Ajutoare Naționale Tranzitorii (ANT) în sectoarele vegetal și zootehnic ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2022, 10:30
(9194 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive în școlile din județ

În ultimele 24 de ore, peste 800 de elevi din Fetești și comunele arondate Secției nr. 1 Poliție Rurală Slobozia au participat la acțiunile desfășurate de polițiști, în scopul prevenirii victimizării acestora ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2022, 17:15
(2615 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 21 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 17 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26772, fiind înregistrate 21 de noi cazuri față de ziua de miercuri, 1 ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2022, 15:16
(1202 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune de amploare a polițiștilor

Acțiune de amploare pe raza municipiului Fetești pentru pentru menținerea climatului de ordine și siguranță publică și reducerea riscului rutier. Au fost aplicate 93 de sancțiuni contravenționale și constatate ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2022, 17:10
(6721 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focar de Pestă Porcină Africană la Bărbătescu

Potrivit Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor, miercuri, 16 martie 2022, pe raza județului Ialomița se înregistrează un focar de pestă porcină în localitatea Bărbătescu, declarat ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2022, 15:40
(2350 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 39 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 16 martie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26751, fiind înregistrate 39 de noi cazuri față de ziua de marți, ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2022, 15:20
(1641 vizualizări - 0 comentarii)


APIA eliberează adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2022

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începând de miercuri, 16.03.2022, eliberează adeverințe pentru beneficiarii schemelor de plăți directe (schema de plată unică pe suprafață ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2022, 14:50
(2307 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni au donat sânge

Polițiștii ialomițeni au donat sânge

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și-a arătat solidaritatea printr-o acțiune de donare de sânge față de militarii și civilii din Ucraina, care au luptat și au fost răniți în urma războiului ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2022, 13:05
(2212 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Munteni-Buzău

Incendiu la o casă din Munteni-Buzău

Marți, 15 martie a.c., în jurul orelor 18,00, pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au fost solicitați să intervină pentru limitarea și lichidarea unui incendiu produs la o casă de locuit ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2022, 12:20
(3708 vizualizări - 0 comentarii)


Comisia de Dialog Social, convocată de Instituția Prefectului Ialomița

Marți, 15 martie 2022, prefectul județului a convocat o ședință a Comisiei de Dialog Social, întrunire susținută în sala de ședințe a Instituției Prefectului Ialomița. «Având în vedere contextul economic ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2022, 18:35
(10500 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Vlădeni, reținut pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au identificat și reținut pentru 24 de ore un tânăr, de 22 de ani, bănuit că ar fi intrat în locuința unui bărbat din comuna Vlădeni și ar fi sustras un telefon mobil și articole electrocasnice ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2022, 17:50
(1883 vizualizări - 0 comentarii)


1640 de posturi scoase la concurs în școlile postliceale ale IGPR

Școlile de agenți de poliție «Vasile Lascăr» Câmpina și «Septimiu Mureșan» Cluj-Napoca organizează, în perioada martie-mai 2022, concurs de admitere pentru o nouă promoție de elevi. Ultima zi de înscriere ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2022, 17:40
(5769 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...