Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» are 2000 de cititori anual

Cenușăreasa Culturii ialomițene

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» are 2000 de cititori anual

Intrată într-un con de umbră după mazilirea Mihaelei Racovițeanu, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» se luptă zilele astea cu a 26-a ediție a «Salonului Anual de Carte». Dincolo de imaginea publică atent prelucrată, cifrele ascund adevăruri dureroase. Cititorii abia de depășesc numărul de 2000 anual, cu tot cu cei ai Secției Copii, fondul de carte se subțiază pe zi ce trece, iar prin bibliotecile comunale din județ nu s-au mai făcut achiziții din cincinalul trecut.

Oficial, e bine rău
În Ialomița există o bibliotecă județeană, 2 municipale, 4 orășenești și 50 comunale, dintre... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2017, 13:20 (4472 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Noi magistrați angajați la Judecătoria Fetești

Noi magistrați angajați la Judecătoria Fetești

La un pas de a fi desființată din cauza lipsei de personal, Judecătoria Fetești a trecut cu bine de acest impas. De o lună, doi noi judecători își desfășoară activitatea în cadrul instituției. Cu toate acestea, din cauza problemelor generate de resursa umană puțină, termenele proceselor s-au decalat foarte mult. Există și situații în care acțiunile se află încă pe rol de aproape 10 ani!

La a un pas de desființare În primăvara acestui an, Judecătoria Fetești era singura instanță din județ care avea în schema de personal un singur judecător titular. Restul magistraților părăsiseră instanța... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2017, 15:20 (7384 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Moș Crăciun» a fost decapitat

Primăria Slobozia a dat jos de pe soclu statuia lui Mihai Viteazul

Vineri, 13 octombrie 2017, în Piața Unirii din Slobozia muncitorii din cadrul Direcției de Administrare a Domeniului Public au dat jos de pe soclu scandaloasa statuie care îl reprezenta pe Mihai Viteazul. Deși autoritățile locale nu au oferit un punct oficial de vedere cu privire la înlocuirea monumentului, se pare că în Piața Unirii va fi amplasată o altă statuie care îl întruchipează pe același domnitor.

Muncitorii și-au făcut selfie cu statuia
Pe 1 decembrie 2014, Primăria Slobozia s-a făcut de râs în momentul în care, în Piața Unirii din oraș, a fost dezvelită statuia lui... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2017, 12:24 (8212 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Cheltuielile publice ale Consiliului Județean Ialomița

Unde se duc banii publici, când se duc

Cheltuielile publice ale Consiliului Județean Ialomița

În virtutea statutului de ales al electoratului, fiecare oficial al administrației județene se simte vexat de insistența cu care i se cer explicații pentru modul în care sunt cheltuite fondurile publice. Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița, nu face excepție. Și, pentru că nu le oferă niciodată, vom încerca să îl suplinim noi oferindu-vă o imagine de ansamblu a situației «contractelor de lucrări și prestări servicii aflate în derulare la data de 1 octombrie 2017».

Presiuni publice pentru legalitate
Pentru început, vom preciza că situația Contractelor de lucrări... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2017, 10:50 (6178 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban execută silit 600 de slobozeni

Urban execută silit 600 de slobozeni

Calitatea îndoielnică a apei din Slobozia nu împiedică autoritățile să adopte măsuri în privința celor care nu achită la timp facturile pentru utilități. O situație la zi făcută publică de Urban SA Slobozia, societatea care distribuie în oraș apa «potabilă», arată că 600 de persoane din municipiu sunt executate silit pentru neplata facturilor. Suma pe care firma o are de recuperat de la rău-platnici este, potrivit estimărilor oficiale, de 1,9 milioane de lei. De menționat este faptul că unele debite sunt istorice.

Povestea apei din Slobozia
Chiar dacă apa de la robinetele slobozenilor... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2017, 16:50 (6977 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Examenul pentru admiterea în avocatură, «probă de foc» pentru candidații din Ialomița

Examenul pentru admiterea în avocatură, «probă de foc» pentru candidații din Ialomița

2017 este al doilea an consecutiv în care niciun candidat din Ialomița nu reușește să promoveze examenul de admitere în profesia de avocat! Reprezentanții Baroului Ialomița susțin că, din această cauză, activitatea în cadrul breslei ar putea fi dată peste cap, având în vedere că urmează o perioadă de pensionări...

Un examen complicat
Admiterea în profesia de avocat se face în baza Legii 51/1995, care reglementează modul în care avocații din România trebuie să-și desfășoare activitatea. Actul normativ prevede că exercitarea acestei profesii se realizează în urma susținerii unui... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2017, 12:35 (7939 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari se poate întoarce în fruntea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița!

Potrivit Curții de Apel București

Luminița Barcari se poate întoarce în fruntea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița!

Curtea de Apel București a decis miercuri, 11 octombrie 2017, să-i dea câștig de cauză Luminiției Barcari în procesul pe care aceasta l-a intentat Ministerului Educației, ca urmare a Ordinului de revocare din funcție. Judecătorii din București au admis cererea șefei Învățământului ialomițean de a suspenda executarea actului semnat de ministrul Liviu Pop. Procesul însă continuă, fondul cauzei vizând anularea scandalosului Ordin.

«Învățământul nu trebuie politizat!»... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2017, 23:05 (31004 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Unirea Slobozia-ASA Târgu Mureș, în 16-imile Cupei României

Fotbal

Unirea Slobozia-ASA Târgu Mureș, în 16-imile Cupei României

Unirea Slobozia a fost norocoasă la tragerea la sorți a meciurilor din primul tur al Cupei României. Echipa pregătită de Enache Costea a evitat în această fază o echipă din primul eșalon și este îndreptățită să spere la o calificare în optimi. Divizionara secundă ASA Târgu Mureș va fi adversara Unirii. «Nu pot spune că ne doream în mod deosebit un anume adversar pentru meciul din Cupă. În opinia mea șansele de calificare sunt de 50% pentru ambele echipe, noi având totuși avantajul de a juca pe teren propriu...» ne-a declarat imediat după tragerea la sorți antrenorul Enache Costea. 16-imile Cupei României se vor juca în perioada 24-26 octombrie 2017.

Târgu Mureș, echipă în reconstrucție... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2017, 18:10 (3364 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Adrian Mocioniu a supărat directorii școlilor din Ialomița

Adrian Mocioniu a supărat directorii școlilor din Ialomița

În urmă cu o săptămână, în cadrul unei întâlniri oficiale a profesorilor din Ialomița, Adrian Mocioniu, primarul Sloboziei s-a dat în spectacol în fața cadrelor didactice. Acesta a criticat modul în care directorii de școli din județ și-au ocupat funcțiile, avansând ipoteza numirilor pe criterii politice. Prezentă la întâlnire, Manuela Zainea, actuala șefă a Învățământului ialomițean, a încercat să lase întâmplarea neobservată, fără să intervină. Ea le-a adresat însă invitaților o serie de mesaje pline de elucubrații semantice de genul «în general, nu generalizez...».

Întâlnire cu scandal... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2017, 17:40 (7598 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița pierd fonduri consistente

Spitalele din Ialomița pierd fonduri consistente

Spitalele din Ialomița fac față cu greu pierderilor financiare generate de faptul că nu reușesc să deconteze corespunzător serviciile medicale pacienților. Datele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că entitățile sanitare au rămas fără 900 mii de lei, fonduri pe care s-ar putea să nu le mai recupereze vreodată...

Spitalele pierd fonduri Permanent slab finanțat, sistemul de Sănătate din Ialomița își permite luxul de a pierde și puținii bani pe care-i primește. O raportare oficială a Casei Județene de Sănătate Ialomița arată faptul că entitățile sanitare din... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2017, 14:05 (6181 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cutremur la Servicii Publice Slobozia SRL

Cutremur la Servicii Publice Slobozia SRL

După un an de la preluarea mandatului de către Dorina Milea, Servicii Publice Slobozia SRL oferă, în sfârșit, imaginea dezastrului din cadrul instituției. Un raport de audit care vizează activitatea desfășurată în perioada 1 februarie 2014-31 decembrie 2016 confirmă indubitabil activitățile ilegale semnalate de-a lungul anilor în presa locală. Raportul de audit a fost făcut public joi, 5 octombrie 2017, în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor firmei, respectiv Consiliul Local Slobozia.

Hoții la drumul mare Auditul prezentat AGA, o ședință care a durat peste 5 ore fără să... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2017, 18:40 (7235 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia mimează eficiența managerială

Idila unui dezastru

Spitalul Județean Slobozia mimează eficiența managerială

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a solicitat Consiliului Județean Ialomița o suplimentare a bugetului cu suma de 3,1 milioane de lei. Consilierii Opoziției s-au declarat nemulțumiți de activitatea acestei instituții și s-au abținut de la vot. În replică, președintele Moraru a apreciat prestația managerului Mariana Iancu. Dincolo de declarații, cifrele oficiale reflectă o realitate alarmantă.

Superlative prezidențiale
La nici două săptămâni de la învestirea legală în funcție a managerului Mariana Iancu, aceasta a solicitat Consiliului Județean un sprijin pentru susținerea... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2017, 14:50 (5973 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 1000 de palate țigănești, construite ilegal

La Bărbulești

Peste 1000 de palate țigănești, construite ilegal

Potrivit datelor furnizate de Inspectoratul Județean de Stat în Construcții, la Bărbulești există peste 1000 de palate țigănești construite ilegal, fără autorizații. Cele mai multe dintre case se află în zona extravilană a localității. Deși autoritățile locale și cele județene cunosc situația în detaliu, până acum au fost aplicate doar 10 sancțiuni, justificarea pentru numărul mic de amenzi fiind că persoanele care și-au construit casele sunt de negăsit. Mulți dintre proprietarii de palate sunt plecați în străinătate.

Case fără autorizații
Intrați în atenția opiniei publice de... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2017, 11:20 (9709 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O groapă, trei gropari: Ionașcu, Stoica, Mocioniu

10 ani de așteptare

O groapă, trei gropari: Ionașcu, Stoica, Mocioniu

Proiectul de reabilitare a Pieței Revoluției împlinește 10 ani de la lansare și 3 ani și jumătate de la debutul lucrărilor. Între timp, s-au schimbat trei primari, iar termenele de finalizare au fost depășite de mai multe zeci de ori. Ultimul dintre ele a fost data de 30 septembrie 2017, dată la care autoritățile locale ar fi trebuit să facă recepția părții de Sud a Pieței. În aceste condiții, am decis să facem o trecere în revistă a principalelor probleme cu care s-a confruntat această investiție de-a lungul anilor și, mai ales, a problemelor insurmontabile pe care le va avea de rezolvat chiar și după finalizarea lucrărilor.

Muncitori neplătiți cu lunile... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2017, 10:55 (4791 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1 mort și 14 răniți într-un grav accident rutier!

Grav accident la Coșereni, Plan Roșu de Intervenție

1 mort și 14 răniți într-un grav accident rutier!

Alt accident: Mașina unei familii s-a lovit puternic de un parapet

Un teribil accident rutier s-a petrecut duminică, 8 octombrie 2017, la Coșereni, în județul Ialomița. 14 persoane au fost rănite, iar o alta a murit, după ce mai multe mașini s-au ciocnit, autoritățile declanșând Planul Roșu de Intervenție.

Traficul este blocat Din primele informații, se pare că în accidentul rutier au fost implicate 4 autoturisme, cel puțin 6 persoane având nevoie de a fi descarcerate. La fața locului au intervenit paramedicii SMURD, pompierii din cadrul Detașamentului Urziceni, dar și medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Bilanțul victimelor se... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2017, 19:30 (15407 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Grav accident de circulație la Andrășești!

Două accidente rutiere s-au produs în cursul zilei de sâmbătă, 7 octombrie 2017, mai multe persoane fiind rănite grav. Astfel, unul dinte evenimente s-a produs în jurul orei 9,00, pe DN2A, între localitățile Slobozia și Bucu, cu implicarea a două autoturisme în care se aflau trei bărbați. Unul dintre aceștia, în vârstă de 37 de ani, a rămas blocat între fiarele contorsionate ale mașinii, fiind nevoie de intervenția echipajului pentru descarcerare de la Garda Slobozia pentru a putea fi extras. Acesta a fost transportat cu o autospecială a Serviciului Județean de Ambulanță la Spitalul Slobozia, fiind transferat mai apoi la Spitalul Floreasca din Capitală. Prim ajutor medical au primit și ceilalți... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2017, 16:30 (6317 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Campusul școlar din Fierbinți-Târg a fost abandonat

Campusul școlar din Fierbinți-Târg a fost abandonat

Campusul școlar de la Fierbinți-Târg este cea mai vie dovadă a incompetenței administrative. După ce au cheltuit sume enorme, împrumutate de la bancă, pentru a-l finaliza, obiectivul zace abandonat din cauza lipsei de elevi! Reprezentanții sindicatelor din Învățământul ialomițean susțin că de la an la an numărul elevilor care învață în orașul Fierbinți-Târg scade vertiginos.

O investiție inutilă
Cu mai bine de 10 ani în urmă, Ministerul Educației demara în Ialomița un proiect de investiții care viza construcția a 4 campusuri școlare, 2 la Slobozia, unul la Fetești, iar celălalt... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2017, 17:25 (4578 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Țeapă de 80000 de euro, dată de doi ialomițeni la Oslo

Anchetă a autorităților norvegiene

Țeapă de 80000 de euro, dată de doi ialomițeni la Oslo

Anchetă a autorităților judiciare din Norvegia în Ialomița. Procurorii și polițiștii din Oslo au colaborat cu omologii lor români din județul nostru pentru a identifica și trage la răspundere doi tineri din comuna Făcăeni, acuzați de «înșelăciune». În baza unor acte false, cei doi au beneficiat de un credit de 80000 de euro. Cu banii au cumpărat două autoturisme pe care le-au vândut în România. Ambii suspecți sunt încă în libertate. Potrivit protocoalelor internaționale în materie penală, pentru faptele lor, ei vor fi judecați după legile norvegiene.

Ancheta a debutat în Norvegia Din... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2017, 17:35 (11973 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița investește în «eficiența energetică» a județului

Președintele Moraru nu renunță la proiectele europene

Consiliul Județean Ialomița investește în «eficiența energetică» a județului

Președintele Victor Moraru nu renunță la intențiile sale de atragere a fondurilor europene pentru investiții în Ialomița. Ședința Consiliului Județean de săptămâna trecută a reconfirmat această obsesie, urmărită în detrimentul unor decizii administrative fezabile, care să urmărească obiective concrete, cu efecte cuantificabile pentru contribuabilii ialomițeni. Ultimul proiect de acest gen vizează «creșterea eficienței energetice a clădirii Centrului Cultural UNESCO „Ionel Perlea“», investiție a cărei valoare se ridică la 11,88 milioane de lei!

Președintele are viziuni
Apetitul... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2017, 11:10 (4531 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Vlădeni: Copil de 3 ani în comă, transportat la spital cu elicopterul SMURD

Vlădeni: Copil de 3 ani în comă, transportat la spital cu elicopterul SMURD

Un copil de 3 ani din comuna Vlădeni a fost transportat miercuri, 4 octombrie 2017, la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București, cu un elicopter SMURD. Micuțul a fost lovit de o mașină, în poarta grădiniței.

Anchetă la grădiniță
Primele informații arată că micuțul se juca alături de mama sa în curtea grădiniței din Vlădeni. Copilul a profitat de neatenția femeii și a ieșit pe poartă. El a fost lovit de o mașină, fiind grav rănit. A fost nevoie de intervenția unui elicopter SMURD pentru ca micuțul să fie transportat de urgență la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2017, 15:57 (6458 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISUJ Ialomița: 28 februarie 2011-78 de ani de protecție civilă, Ziua «Porților Deschise»

Ziua Protecției Civile din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric care a consfințit înființarea Apărării Pasive din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 1933 este ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:17
(10039 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări ale Codului Fiscal pentru sediile secundare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor modificările aduse Codului de procedură fiscală privind administrarea creanțelor fiscale ale sediilor secundare care ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:06
(9985 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Urziceni

Incendii la Slobozia și Urziceni

Sîmbătă, 19 februarie, în jurul orei 11.00, pompierii de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la un depozit al unei societăți comerciale care are ca ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:00
(10670 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 17:29
(6373 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fura rufe de pe balcon

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 18/19 februarie a.c., în jurul orei 1.30, o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare din Slobozia un bărbat, de 31 ani, din municipiu, care sustrăgea obiecte ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:04
(8628 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ciochina: După ce a băut bine, a provocat un accident și a părăsit locul faptei

Sîmbătă spre duminică, 19/20 februarie a.c., în jurul orei 3.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:03
(8756 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cichina accident


Sărățeni: Prins în flagrant cînd fura din mașini

A fost identificat un tînăr, în vîrstă de 24 de ani, din Sărățeni, în timp ce încerca să sustragă bunuri dintr-un autoturism parcat pe raza localității. Pe numele său polițiștii au întocmit dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:01
(9433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Ialomița: Beți la volan și fără permise

Pe strada Perilor din Urziceni a fost identificat un bărbat, în vîrstă de 53 ani, domiciliat în localitate, ce se afla la volanul unui autoturism deși se afla în stare de ebrietate. La testarea cu etilotestul ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:00
(9193 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A furat țevi de la o stație de irigații

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 19 februarie a.c., în jurul orei 15.40, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni au depistat pe strada 1918, din localitate, un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:53
(7552 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 23 de șoferi au rămas fără permise

În acest sfîrșit de săptămînă, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de disciplinare a participanților la trafic și au acționat pentru depistarea șoferilor băuți. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:51
(8994 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de amploare a Poliției

Vineri, 18 februarie a.c., efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești, Sinești și Coșereni pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:40
(9128 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Vineri, 18 februarie a.c., polițiștii au depistat pe raza comunei Giurgeni un autoturism înmatriculat în București, la volanul căruia se afla un bărbat, de 51 ani, din Capitală, însoțit de alți doi pasageri ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:14
(12079 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Transportul public, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Țăndărei au acționat vineri, 18 februarie, pentru asigurarea legalității privind transportul public de persoane. Acțiunile derulate în acest sens au vizat verificarea existenței și valabilității ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 15:58
(8712 vizualizări - 3 comentarii)


New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

Hyundai este hotărîtă să transforme felul în care acest brand a fost privit în mod tradițional în Europa, prin lansarea lui i40, un model complet nou și foarte dinamic, ce va fi dezvăluit ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2011, 11:36
(5410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Peste 1100 de pachete de țigări de contrabandă din Moldova au fost confiscate de polițiștii ialomițeni. Marți, 16 februarie, o echipă mixtă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 15:36
(12111 vizualizări - 1 comentariu)


Explozie într-un bloc din Slobozia

O explozie violentă s-a produs în această dimineață într-o locuință din Slobozia. Deflagrația a fost provocată de gazul de la un aragaz uitat deschis. Potrivit pompierilor, o femeie, rănită și în stare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 11:01
(11641 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia explozie


Ciocîrlia: Femeie accidentată mortal

O femeie de 38 de ani a murit în această dimineață într-un grav accident rutier. Tragicul eveniment s-a petrecut miercuri, 16 februarie, în localitatea Ciocîrlia. Femeia a încercat să traverseze șoseaua ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(10723 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Băut, la volan

Un bărbat de 29 de ani a fost prins băut la volan ieri, 15 februarie, de polițiștii feteșteni. Bărbatul se deplasa cu mașina în municipiul Fetești și avea o alcoolemie de 0,88 mg/l. Pentru inconștiența ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 250 de metri de cablu telefonic, furat

Furturile de cablu telefonic se înmulțesc. Ultima faptă de această natură s-a petrecut noaptea trecută, marți spre miercuri, respectiv 15 spre 16 februarie, cînd polițiștii din Urziceni au fost sesizați ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:34
(8493 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 180 de autoturisme verificate în trafic

Polițiștii din Țăndărei au desfășurat, marți, 15 februarie, o acțiune pentru ordinea și siguranța publică din localitate. «Efectivele de poliție rutieră, investigații criminale, ordine publică și investigarea ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:33
(7971 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Marți, 15 februarie, pompierii ialomițeni au fost nevoiți să intervină pentru stingerea a două incendii și acordarea primului ajutor pentru un pacient.
Casa unei familii din satul Cegani, comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 11:22
(6933 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 18:49
(5311 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

O femeie de 52 de ani din Slobozia este cercetată penal de polițiști pentru delapidare. Ea a fost descoperită în urma unei sesizări a administratorului firmei. În urma controlului s-a constatat că, în periada ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:58
(11966 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt alcool


Alexeni: Au furat găini de 500 de lei

Luni, 14 februarie, agenții postului de Poliție Alexeni au fost sesizați de un bărbat, de 39 de ani, din localitate cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras păsări din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:57
(13358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt găină


Fetești: 6 hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Polițiștii ialomițeni au prins în flagrant 6 persoane care sustrăgeau bunuri feroase din incinta unei societăți comerciale. Acțiunea s-a desfășurat luni, 14 februarie, la Fetești. Suspecții identificați ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:56
(9764 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Mort în condiții neelucidate

Luni, 14 februarie, un bărbat de 42 de ani din comuna Miloșești a fost găsit mort pe o stradă laterală din localitate. În urma verificării cadavrului, polițiștii au constatat că nu prezintă urme vizibile ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:54
(13111 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești mort


Ialomița: O mașină cu deținuți, implicată într-un accident rutier

Luni, 14 februarie, o mașină a Pentenciarului Slobozia a fost implicată într-un accident rutier. Autospeciala transporta doi deținuți la Parchetul de pe lîngă Curtea de Apel Galați. Incidentul s-a petrecut ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 11:17
(11868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier între Slobozia și Amara

În cursul zilei de duminică, 13 februarie a.c., în jurul orei 18.20, pe DN2C, în afara localității Slobozia, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unei persoane.
Din primele ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 22:34
(15437 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți de lemne, prinși de polițiști

Duminică, 13 februarie a.c., o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Fetești a observat trei persoane care comercializează lemne și despre care existau indicii că provin din furturi. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 21:34
(12495 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești furt lemne


Ialomița: Beat mangă și fără permis la volan

Agenți de poliție din cadrul Posturilor de Poliție Ion Roată și Alexeni, care acționau pe raza celor două comune într-una dintre nopțile trecute, au observat în trafic un autoturism ce se deplasa pe direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 19:48
(10923 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...