Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Conflict de muncă la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Conflict de muncă la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Angajații Direcției de Sănătate Publică Ialomița se pregătesc de grevă. Oamenii sunt revoltați pentru că, în urmă cu aproximativ o lună, Gabriel Modrea, directorul interimar al instituției, a decis să le taie o serie de sporuri salariale, pe care le-ar fi considerat «ilegale». În ciuda numeroaselor încercări de a obține un punct de vedere oficial din partea conducerii DSP Ialomița, acesta ne-a fost refuzat.

Scandal la DSP Ialomița
La începutul verii, Dan Noel, director executiv delegat la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița, a fost destituit din funcție de Florian... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2017, 10:55 (7189 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Profesoarele-șpăgare au scăpat de închisoare

Dosarul «Mită pentru BAC 2012»

Profesoarele-șpăgare au scăpat de închisoare

Trei dintre profesoarele-șpăgare condamnate la închisoare cu executare în dosarul «Mită pentru BAC 2012» sunt libere. Este vorba despre Nica Balaciu, Ana Dragomir și Laura Ștriblea. Acestea au fost eliberate condiționat din Penitenciarul de Femei Târgșor, în baza unor sentințe ale Judecătoriei Ploiești. Ceilalți opt inculpați ai cauzei, printre care și Otilia Dumitru, rămân în continuare după gratii.

Pedepsele mici le-au scăpat de celule
În noiembrie 2016, Curtea de Apel București dădea o sentință definitivă în dosarul «Mită pentru BAC 2012», în care mai mulți profesori din Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2017, 11:25 (32343 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

100 de angajați ai Sistemului de Gospodărie a Apelor Ialomița sunt dați în judecată

100 de angajați ai Sistemului de Gospodărie a Apelor Ialomița sunt dați în judecată

Angajații din cadrul Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița sunt acționați în instanță de către Administrația Bazinală Buzău-Ialomița, căreia îi sunt subordonați. Procesele vizează recuperarea unor sume de bani pe care oamenii le-au primit între 2012-2014 sub formă de «sporuri salariale». Scandalul a ieșit la iveală anul trecut când Curtea de Conturi a României a verificat situația financiară a Administrației Naționale Apele Române, instituție care administrează AB Buzău-Ialomița și SGA Ialomița, și a constatat un prejudiciu de peste 100 milioane de lei. În județul nostru, procesele se judecă la Tribunalul Ialomița, până la momentul de față fiind inițiate peste 50 de acțiuni, urmând ca numărul... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 18:35 (9233 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Doi candidați pentru șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Doi candidați pentru șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Luni, 18 septembrie 2017, s-au încheiat înscrierile pentru concursul organizat de Consiliul Județean Ialomița cu privire la ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit informațiilor oficiale, doi candidați și-au depus dosarele pentru a susține testarea. Este vorba despre Mariana Iancu, managerul interimar al instituției, și Vasile Zamfir, juristul Spitalului Slobozia. Aceștia vor susține un plan de management în fața unei comisii, urmând apoi ca cel mai bun proiect să fie declarat câștigător. Rezultatele se vor face publice după data de 25 septembrie 2017.

Iancu versus Zamfir... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 12:55 (10586 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finanțări de 10 milioane de euro pentru comunitățile marginalizate din Ialomița

Bani europeni la Traian și Valea Ciorii

Finanțări de 10 milioane de euro pentru comunitățile marginalizate din Ialomița

Comunele Traian și Valea Ciorii din județul Ialomița au obținut finanțare pentru două proiecte care împreună însumează aproximativ 10 milioane de euro. Potrivit declarațiilor purtătorului de cuvânt al proiectelor, Iolanda Chioaru, acestea sunt «cele mai complexe proiecte finanțate în România din Fondul Social European prin Programul Operațional Capital Uman 2014-2020. Complexitatea proiectelor rezidă din caracterul lor integrat, ele acționând asupra familiilor aflate în risc de sărăcie și excluziune socială din comunitățile marginalizate». Riscul major al acestor proiecte îl reprezintă însă ratarea indicilor de performanță stabiliți prin cererea de finanțare. În acest caz, administrațiile locale... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 18:40 (8014 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Membri noi în Comisia de Disciplină a Colegiului Medicilor Ialomița

Membri noi în Comisia de Disciplină a Colegiului Medicilor Ialomița

Reprezentanții Colegiului Medicilor Ialomița se întrunesc zilele acestea pentru alegerea noilor membri ai Comisiei de Disciplină din cadrul instituției. Organizarea respectivelor alegeri a fost impusă de faptul că foștii membri ai Comisiei și-au dus la final cei 6 ani de mandat.

Un organism important
Potrivit actelor normative prin care Colegiul Medicilor Ialomița își desfășoară activitatea, rolul Comisiei de Disciplină este unul destul de important. Membrii acestei Comisii dispun cu privire la toate dosarele care vizează reclamațiile aduse medicilor din Ialomița cu privire la... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 16:35 (3755 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salarii mărite ilegal la Primăria Amara

Salarii mărite ilegal la Primăria Amara

Aplicarea Legii 153/2017, privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice, a fost înțeleasă eronat de mulți aleși locali din Ialomița. Controlul de legalitate al Prefecturii Ialomița a scos la iveală faptul că administrația locală din Amara a interpretat greșit articolele cuprinse în acest act normativ. Așa se face că salarizarea unitară s-a transformat într-o adevărată harababură pe care edilii nu știu cum să o rezolve. Contactat pentru un punct de vedere oficial, primarul Ion Măiță nu a răspuns la telefon până la închiderea ediției.

Unde-i lege, nu-i tocmeală!
Legea... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2017, 12:35 (8778 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Internatele liceelor din Slobozia fac eforturi pentru a rămâne deschise

Internatele liceelor din Slobozia fac eforturi pentru a rămâne deschise

Cele 4 internate școlare care funcționează în cadrul liceelor din Slobozia fac eforturi pentru a-i atrage pe elevi. Reprezentanții unităților de învățământ susțin faptul că oferă condiții decente și sigure, chiar dacă mulți părinți preferă să-și lase copiii în grija persoanelor care închiriază camere în incinta apartamentelor sau garsoniere. De cele mai multe ori însă prețul perceput de privați este mai mare decât cel impus de școli.

Viața la internat
La Slobozia dețin internate Liceul Tehnologic «Al. Ioan Cuza», Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu», Liceul Pedagogic «Matei Basarab... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2017, 18:35 (9251 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Apa de la robinete, pericol real pentru sănătatea ialomițenilor

Apa de la robinete, pericol real pentru sănătatea ialomițenilor

La solicitarea ziarului nostru, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a făcut o prezentare detaliată a calității apei care curge la robinetele gospodăriilor din întreg județul Ialomița. Datele prezentate de inspectorii DSP vizează perioada ianuarie-august 2017 și scot în evidență faptul că, în cele mai multe cazuri, lichidul vital este impropriu consumului. Dincolo de acest aspect, informațiile date publicității evidențiază și lipsa de interes a reprezentanților autorităților locale în privința distribuirii în rețelele de aducțiune a apei un produs finit de calitate. Toate acestea în condițiile în care multe dintre localitățile unde apa are probleme au investit sume enorme pentru realizarea de... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2017, 11:05 (8988 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Voluntari în lupta cu moartea

Ialomița: Voluntari în lupta cu moartea

Programul de voluntariat inițiat de Inspectoratul General pentru Situații de Urgență funcționează și în Ialomița. Potrivit informațiilor oferite de reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, în cadrul instituției își desfășoară activitatea cinci voluntari. Aceștia participă la misiunile de acordare a primului ajutor alături de paramedicii Serviciului Medical de Urgență Reanimare și Descarcerare (SMURD) din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia.

Un Ordin pentru voluntari Deși reglementată prin lege, activitatea de voluntariat nu... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2017, 12:45 (5277 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul României lasă elevii din Ialomița fără «Corn și Lapte»

Guvernul României lasă elevii din Ialomița fără «Corn și Lapte»

Așa cum era de așteptat, elevii din Ialomița încep din nou școala fără corn și fără lapte, alimentele distribuite în școli prin tradiționalul Program «Cornul și Laptele». Dacă până acum responsabilitatea cădea pe umerii Consiliului Județean Ialomița, de data aceasta neplăcuta situație este generată direct de Guvernul României. Cu câteva săptămâni înainte de debutul noului an școlar, oficialii Guvernului au decis să schimbe Normele de Aplicare a Programului, astfel că autoritățile locale au fost nevoite să reia toate procedurile. Cel mai probabil, elevii din județ vor primi alimentele aproape de sfârșitul primului semestru al anului în curs.

Autoritățile județene, luate prin surprindere... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2017, 19:20 (5006 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu vrea spor de 25% la salariu

Se întâmplă din nou la Slobozia

Primarul Mocioniu vrea spor de 25% la salariu

La o lună de la majorarea salariului la 13000 lei, primarul Adrian Mocioniu beneficiază de o nouă creștere salarială. Profitând de semnarea unui proiect european care va aduce comunității 50 mii de euro, primarul Sloboziei a semnat o dispoziție prin care își majorează, lui și celor doi viceprimari, o creștere de 25% la salariul de bază. Dispoziția emisă de către edilul local așteaptă avizul de legalitate al Instituției Prefectului Ialomița și are toate șansele să fie respinsă.

Fără număr pentru Mocioniu&Comp.
Nici nu s-a uscat bine semnătura de pe primul stat de plată încasat... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2017, 19:15 (20637 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalurile din Amara au înghițit 100 mii de lei

Bani publici cheltuiți inutil

Festivalurile din Amara au înghițit 100 mii de lei

Primăria Amara a dat publicității sumele pe care le-a cheltuit vara trecută pentru organizarea «Festivalului de Agrement și Turism Balnear», «Festivalului Nămolului» și «Festivalului Clătitelor». Plătite exclusiv din bani publici, aceste evenimente au costat 100 mii de lei. Deși organizatorii au creat aceste manifestări cu scopul de a promova stațiunea Amara, ca și la edițiile anterioare, și la cele de anul acesta publicul nu s-a înghesuit să umple până la refuz Grădina de Vară a stațiunii balneare.

Evenimentele nimănui
Cele 3 festivaluri anonime organizate de Primăria Amara în... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2017, 15:10 (7643 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Manuela Zainea, noua șefă a Învățământului ialomițean

EXCLUSIV: Manuela Zainea, noua șefă a Învățământului ialomițean

Miercuri, 13 septembrie 2017, printr-un Ordin al ministrului Educației, Manuela Zainea a fost numită la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Ea a înlocuit-o pe Steluța Mitrea, cea care, înainte de debutul anului școlar, a fost numită în această funcție pentru o perioadă de 60 de zile.

Un nou șef la IȘJ Ialomița Potrivit informațiilor, Ministerul Educației a emis un Ordin prin care a numit-o pe Manuela Zainea, profesor și consilier local PSD în Consiliul Local Slobozia, inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Simultan cu Ordinul de numire... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 19:20 (33472 vizualizări - 82 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Sorin Gafițoi a renunțat la demisie

La Fetești

Primarul Sorin Gafițoi a renunțat la demisie

După ce a anunțat public faptul că renunță la funcția de primar al municipiului Fetești, Sorin Gafițoi a revenit asupra deciziei. Astfel, la sfârșitul săptămânii precedente, acesta s-a hotărât să nu mai demisioneze. În schimbul revenirii, edilul a solicitat șefilor Organizației PSD Ialomița excluderea din Primăria Fetești a viceprimarului Silica Tudor.

Scandal politic la Fetești Ales în urma scrutinului electoral din 5 iunie 2016, Sorin Gafițoi și-a prezentat public demisia din funcția de primar al municipiului Fetești în urmă cu 2 săptămâni. Edilul și-a motivat decizia explicând faptul... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 16:40 (7924 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ciochina-n sărbătoare!

Ciochina-n sărbătoare!

De peste 150 de ani, aproape neîntrerupt, Ciochina marchează printr-un bâlci tradițional data de 8 septembrie, numită popular Sfânta Maria Mică. Anul acesta, Sărbătoarea a reunit mii de oameni, venite din toate zonele țării. Autoritățile locale consideră evenimentul drept cel mai important din întreg anul, drept pentru care îi acordă o atenție sporită. «Practic, nu există locuitor al comunei care să nu fi venit măcar o dată la bâlciul de Sfânta Marie. Iar dacă a venit o dată, vine mereu!» explică primarul comunei Ciochina, Vasile Câmpulungeanu.

Bâlciul la care trebuie să participi
... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 14:25 (4012 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia, terorizată de un hoț de 15 ani

Slobozia, terorizată de un hoț de 15 ani

Un adolescent de 15 ani a terorizat întreaga Slobozie. Tânărul este campion la dosare penale pentru numeroase furturi pe care le-a comis. În evidențele Poliției numele său apare în aproximativ 100 de anchete, instrumentate numai în ultimii 2 ani. Surse judiciare susțin faptul că este printre cei mai mari hoți care-și fac veacul prin oraș. Deși îl cunosc destul de bine, oamenii legii nu-l pot trage la răspundere din cauza procedurii anevoioase care implică efectuarea de expertize medicale și psihiatrice, greu de pus în practică.

Recordman la dosare penale
Un adolescent de 15 ani... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2017, 11:20 (7575 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița este acoperită de gunoaie

Ialomița este acoperită de gunoaie

Salubrizarea este una dintre problemele pe care localitățile din Ialomița încă nu le-au rezolvat. De la începutul anului și până în prezent, Garda de Mediu Ialomița a scos la lumină problemele de mediu ale administrațiilor locale. Un nou raport al instituției arată că situația este neschimbată.

O problemă greu de gestionat În numeroase ediții, ziarul nostru a prezentat pe larg modul în care administrațiile locale din Ialomița înțeleg să asigure salubrizarea în comunitățile pe care le reprezintă. Din păcate, în ciuda numeroaselor controale și verificări, aleșii ialomițenilor au lăsat... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2017, 15:05 (5047 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir execută silit Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Juristul Vasile Zamfir execută silit Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Acuzat în spațiul public de multe ori cu privire la faptul că a participat la prejudicierea bugetului Spitalului Județean de Urgență Slobozia, juristul Vasile Zamfir cere acum și executarea silită a unității medicale! Acțiunea lui Zamfir își are temeiul în baza unei sentințe a Tribunalului Ialomița, prin care instanța a obligat cel mai mare spital din județ să plătească angajaților tichetele de masă din perioada 2013-2016. Suma pentru care Vasile Zamfir vrea să execute Spitalul Slobozia este de 4000 de lei. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, Vasile Zamfir nu a răspuns la telefon.

Prins pe picior greșit... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2017, 11:05 (12931 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

15 școli din Ialomița, fără autorizații sanitare de funcționare

Real pericol pentru elevi

15 școli din Ialomița, fără autorizații sanitare de funcționare

A devenit deja o tradiție ca în Ialomița anul școlar să înceapă cu stângul. Un Raport al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, transmis Prefecturii Ialomița, scoate la lumină problemele din școlile și grădinițele județului la câteva zile distanță de momentul în care elevii și preșcolarii trebuie să intre în clase. La momentul de față, 15 unități de învățământ nu dețin autorizații sanitare de funcționare, iar alte câteva zeci duc lipsă de autorizații ISU împotriva incendiilor. Mai grav este faptul că atât primăriile care le au în administrare, cât și directorii acestor instituții au avut la dispoziție mai bine de un an pentru a remedia deficiențele.

Școli fără autorizații... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2017, 15:10 (7086 vizualizări - 13 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Polițiștii ialomițeni, percheziții la Găneasa-Ilfov: Au fost confiscate peste 220 kg de articole pirotehnice!

Polițiștii ialomițeni, percheziții la Găneasa-Ilfov: Au fost confiscate peste 220 kg de articole pirotehnice!

La primele ore ale dimineții de miercuri, 29 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au descins pe raza comunei Găneasa, la locuințele unor persoane suspecte de operațiuni cu articole pirotehnice fără drept ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2021, 11:50
(4517 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 28 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19542, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 15:20
(2015 vizualizări - 1 comentariu)


Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

În dimineața zilei de marți, 28 decembrie a.c., la ora 2,30, pe DJ201s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 14:15
(5431 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În 24 ultimele de ore, polițiștii secțiilor de poliție rurale, dar și cei ai structurilor județene au organizat și desfășurat acțiuni pentru verificarea respectării normelor legale impuse pe perioada Stării ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:30
(2096 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Cu mașina în șanț după ce s-a urcat băut la volan

Luni, 27 decembrie a.c., în jurul oreilor 14,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe DN3B, în centrul comunei Făcăeni, un autoturism a intrat în șanț. La fața locului polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:20
(2638 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

Un tânăr de 31 de ani, domiciliat în Călărași, și-a pierdut viața în seara zilei de luni, 27 decembrie a.c., într-un grav accident rutier, petrecut pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Mașina în care ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 00:15
(5330 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 27 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19536, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 15:15
(1920 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au oprit, pe raza comunei Făcăeni, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 43 ani. În urma ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:20
(1510 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au intervenit în dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., pentru a căuta un bărbat, posibil înecat în apele Brațului Bocea. Cel care a cerut ajutorul pompierilor a fost fratele ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:15
(1932 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni înecat


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 115000 de lei

În perioada 25-26 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificare respectării măsurilor pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:05
(3097 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., între localitățile Borănești și Bărcănești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 13:30
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul autorizării la plată al Sprijinului Cuplat în sectorul Zootehnic (SCZ) pentru anul de cerere 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în conformitate cu prevederile Hotărârii de Guvern nr. 1247/2021, pentru aprobarea plafoanelor alocate schemelor de sprijin cuplat ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 11:40
(2494 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 26 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19529, fiind înregistrate 2 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 15:40
(3736 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

În seara zilei de sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 23,30, pe DN3A, în afara localității Fetești, s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 10:00
(3433 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 25 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19527, fiind înregistrate 5 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Decembrie 2021, 16:15
(2262 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 24 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19522, fiind înregistrate 3 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 16:05
(3412 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Autorizare la plată pentru aproape 1 miliard de euro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând cu data de 25 noiembrie 20 și până în prezent a autorizat la plată suma de 936,328 milioane de euro din Fondul European de ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 13:35
(5022 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 200 de polițiști ialomițeni, angrenați în acțiuni pe perioada Sărbătorilor

Numărul polițiștilor ialomițeni care vor acționa în stradă, în perioada următoare, a fost suplimentat, în vederea asigurării un climat de ordine și siguranță publică, astfel încât toți cetățenii să își ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 12:40
(2661 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Cadavru descoperit într-un canal de irigații

Cadavrul unui bărbat de aproximativ 44 de ani a fost descoperit în seara zilei de joi, 23 decembrie a.c., într-un canal de irigați de pe raza localității Sărățeni. Pompierii ISU Ialomița au fost solicitați ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 23:00
(6472 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița și Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune cu caracter preventiv-informativ, în scopul reducerii accidentelor rutiere. Au fost vizate, cu precădere, cauze ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 16:10
(2923 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 23 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19519, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 15:50
(3071 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Daruri de Crăciun

În prag de Sărbători, miercuri, 22 decembrie 2021, Protopopiatul Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat Persoanelor Adulte a acordat daruri atât pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 12:35
(8896 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

O armă cu aer comprimat și 67 de articole pirotehnice deținute fără drept au fost descoperite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare pe raza orașului Țăndărei. De asemenea, s-a constatat ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 19:20
(8240 vizualizări - 3 comentarii)


Săveni: Petarde și artificii, confiscate de polițiști

În cursul zilei de marți, 21 decembrie a.c., Polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase Ialomița au depistat, pe raza comunei Săveni, doi tineri de 20, respectiv 21 de ani ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 18:10
(9953 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Marți, 21 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Coșereni, în timp ce efectuau un filtru rutier în zona popasului Sinești, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:50
(3065 vizualizări - 0 comentarii)


«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

Bunătatea și dragostea pentru copii au îmbrăcat uniforma «mascaților». Luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul IPJ Ialomița au «descins» la serbarea copiilor de la Grădinița din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:35
(3041 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Activitățile desfășurate de polițiști, împreună cu celelalte forțe cu care se acționează în sistem integrat, pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă au continuat pe ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:25
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 22 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19512, fiind înregistrate 7 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 15:50
(2185 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» din Bărbulești, depistat beat la volan pe străzile din Urziceni

Luni, 20 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic, pentru control, un autoturism ce avea o deplasare sinuoasă. La volan a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:15
(6183 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Pe tot parcursul zilei de luni, 20 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:05
(3371 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...