Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

La nivelul Ialomiței, doar 11 șomeri beneficiază de stimulente financiare

La nivelul Ialomiței, doar 11 șomeri beneficiază de stimulente financiare

Legea privind stimularea forței de muncă oferă o serie de facilități pe care foarte puțini șomeri le cunosc. Este vorba despre o serie de ajutoare financiare denumite «prime de încadrare și instalare». Ambele se acordă acelor șomeri care reușesc să se reîncadreze în muncă în alte localități în afara celor de domiciliu. Datele statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița arată că instituția oferă aceste beneficii doar pentru 11 persoane.

Stimulente financiare pentru șomeri Legea 76/2002, privind stimularea forței de muncă, oferă șansa șomerilor, care reușesc... [citește_tot_articolul]

29 August 2017, 14:15 (5042 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

22 de ani închisoare cu executare pentru părinții-criminali din satul Horia

22 de ani închisoare cu executare pentru părinții-criminali din satul Horia

Doi tineri din Ialomița, care trăiau în concubinaj, au fost condamnați fiecare la câte 22 de ani de închisoare cu executare de Tribunalul Ialomița. Ana Maria Tănase și Daniel Gabriel Aldea, oameni cu probleme sociale care locuiau în incinta unui canton silvic de pe raza localității Horia, au fost acuzați de procurorii Parchetului Județean că au curmat viața unui copil de 1 an și 9 luni, pe care femeia îl avea dintr-o relație anterioară, agresându-l în mod repetat pentru că plângea... Pe de altă parte, cifrele demonstrează că abuzurile părinților asupra copiilor sunt ceva obișnuit în multe familii din Ialomița. Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița confirmă faptul... [citește_tot_articolul]

29 August 2017, 10:55 (7176 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un feteștean și-a terorizat întreaga familie

Un feteștean și-a terorizat întreaga familie

Un bărbat din Fetești a ajuns la închisoare după ce a provocat un scandal monstru în sânul familiei sale. Omul și-a ieșit din fire în așa hal încât și-a înjunghiat cei doi fii, a incendiat camera nepotului și și-a amenințat cu moartea fiica și soția! Scandalul a fost auzit de vecinii familiei care au sunat de urgență la 112...

Arestat preventiv pentru 30 de zile A fost nevoie doar de o discuție contradictorie în sânul familiei Carp din Fetești, pentru ca tatăl, identificat în persoana lui Constantin Carp, să-și iasă din fire și să sară la scandal. Surse judiciare apreciază faptul că... [citește_tot_articolul]

28 August 2017, 18:10 (5081 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primarii ialomițeni, acuzați de practici administrative ilegale

Primarii ialomițeni, acuzați de practici administrative ilegale

Instituția Prefectului Ialomița a atras public atenția primarilor ialomițeni cu privire la «violarea secretului corespondenței». Concret, primarii au fost acuzați că nu aduc la cunoștința plenului Consiliilor Locale poziția Instituției Prefectului privind legalitatea unor dispoziții ale edililor sau a unor proiecte de hotărâri aprobate prin încălcarea reglementărilor legale în vigoare.

Semnal de alarmă
La jumătatea lunii august 2017, în cadrul unei întâlniri oficiale cu primarii localităților județului, reprezentanții Instituției Prefectului Ialomița au atras atenția public asupra... [citește_tot_articolul]

28 August 2017, 14:50 (4494 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» va avea sală de sport

După 10 ani

Slobozia: Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» va avea sală de sport

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia a beneficiat în ultimele luni de fonduri consistente din partea administrației locale. Banii au fost folosiți pentru reabilitarea sediului instituției de învățământ, dar și a unor săli de clasă. Reprezentanții liceului susțin că Primăria Slobozia va suporta cheltuielile pentru amenajarea unei săli de sport, care așteaptă să se construiască de 10 ani...

Schimbări în pragul noului an școlar
În septembrie 2016, Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia era trecut pe lista zecilor de școli cu probleme în ceea ce privește... [citește_tot_articolul]

26 August 2017, 12:05 (9033 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se redeschide Secția Radioterapie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Se redeschide Secția Radioterapie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Închisă de 6 ani, Secția Radioterapie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia va deveni funcțională din această toamnă. Actuala conducere a unității medicale a dat asigurări că respectiva secție va beneficia de aparatură modernă, dar și de un medic specialist care să o folosească. Radioterapia este o procedură medicală utilizată în tratarea cancerului, cu ajutorul radiației ionizante, care se aplică în zona corpului unde se află tumoarea. Mai mult decât atât, tot de la toamnă, în cadrul unității sanitare va funcționa și un cabinet de Psihiatrie Infantilă. Oficial, în Ialomița, peste 500 de copii cu probleme mergeau lunar în alte județe pentru a fi consultați și a beneficia de tratament.
... [citește_tot_articolul]

25 August 2017, 13:40 (12144 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: O parte din Piața Revoluției, gata la 30 septembrie 2017

Slobozia: O parte din Piața Revoluției, gata la 30 septembrie 2017

Slobozia se apropie de sfârșitul primei etape a calvarului investițional din centrul orașului. Autoritățile locale au avansat ca termen de finalizare a lucrărilor pentru o parte din Piața Revoluției data de 30 septembrie 2017.

Întrebări cu și fără răspuns
Parte din investiția în reabilitarea funcțională a Pieței Revoluției din Slobozia are, în sfârșit, un nou termen... Potrivit informațiilor oficiale, partea vizibilă a investiției, pe ambele părți ale bulevardului Matei Basarab, s-ar putea finaliza până la 30 septembrie 2017. Gheorghe Puia, administratorul public al orașului ... [citește_tot_articolul]

24 August 2017, 19:10 (6737 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Mașini avariate pe străzile din Slobozia

Mașini avariate pe străzile din Slobozia

Oricât ar încerca să mențină un climat de ordine și liniște pe străzile orașului Slobozia, forțele de ordine sunt deseori depășite de situație. Ținte ale teribiliștilor au devenit, mai nou, mașinile parcate regulamentar pe drumurile publice. Pe internet sunt publicate imagini ale vehiculelor avariate, însoțite de comentarii ale proprietarilor referitoare la neimplicarea autorităților cu privire la identificarea autorilor. Sătui să mai aștepte, alți proprietari pun la bătaie sume de bani sub formă de recompensă pentru orice persoană care pot să ofere indicii plauzibile în vederea prinderii teribiliștilor...

Se întâmplă la Slobozia... [citește_tot_articolul]

24 August 2017, 17:25 (5138 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița ar putea pierde 25 milioane de euro

Eșec parțial la accesarea fondurilor europene

Consiliul Județean Ialomița ar putea pierde 25 milioane de euro

Ialomița vizează investiții în infrastructura rutieră, cofinanțate din fonduri europene, în valoare de 25 milioane de euro. Banii ar putea fi însă pierduți din cauza unor «clarificări»... Informația a fost confirmată oficial de către președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru. «Există riscul real de a pierde această finanțare! Deocamdată ne aflăm în faza de evaluare a proiectului...» a declarat acesta. Vinovatul pentru situația creată a fost identificat în persoana funcționarului public Lucica Boboc.

Cu sacul la proiectul lăudat După ce a ratat o finanțare de 12 milioane... [citește_tot_articolul]

23 August 2017, 20:35 (11148 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali din Ialomița au funcții ornamentale

788 de aleși dorm pe banii alegătorilor

Consilierii locali din Ialomița au funcții ornamentale

Activitatea administrativă din Ialomița se bazează pe proiectele de hotărâri adoptate în cadrul consiliilor locale. Prin tradiție, inițiatorul proiectelor de hotărâri aprobate lunar în cadrul consiliului local este primarul localității. Numărul proiectelor de hotărâri inițiate de consilierii locali din Ialomița în acest mandat pot fi numărate pe degetele unei singure mâini... În schimb, aceștia și-au aprobat luna trecută majorarea indemnizațiilor de ședință la 10% din salariile primarului!

Paradoxurile administrației
Deși Legea 215 privind administrația publică locală statuează... [citește_tot_articolul]

22 August 2017, 18:45 (6642 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fotografiile lui Costică Acsinte se întorc acasă

Fotografiile lui Costică Acsinte se întorc acasă

Vineri, 25 august 2017, de la orele 19,00, la Casa Municipală de Cultură Slobozia va fi proiectat filmul documentar «Țara Moartă», în regia lui Radu Jude. Reamintim că cele 500 de fotografii prezentate în cadrul filmului aparțin fotografului Costică Acsinte și au fost recondiționate de către slobozeanul Cezar Mario Popescu, cu sprijinul Muzeului Județean Ialomița.

Eveniment cinematografic de excepție După ce a fost prezentat luna trecută la Festivalul Internațional de Film Transilvania (TIFF), documentarul «Țara Moartă» are premiera în cinematografele din țară vineri, 25 august 201... [citește_tot_articolul]

22 August 2017, 15:10 (3758 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Trei persoane au murit într-un accident rutier

Tragedie la Sinești

Trei persoane au murit într-un accident rutier

Carnagiu pe șosea în zona localității Sinești. Marți, 22 august 2017, trei persoane au murit în urma unui grav accident rutier. La fața locului au intervenit militarii ISU, paramedicii SMURD, dar și polițiștii. La momentul de față traficul în zonă este blocat.

Victime prinse între fiarele contorsionate
Din primele informații, accidentul rutier din zona Sinești s-a produs în urma impactului dintre 2 automobile și un camion. Oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița precizează faptul că trei persoane au murit pe loc, iar în cazul a altor două a fost nevoie să... [citește_tot_articolul]

22 August 2017, 10:57 (7025 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Sinești accident

Click aici

EVENIMENT

Importanța asistenților comunitari, tratată cu indiferență de primarii ialomițeni

Importanța asistenților comunitari, tratată cu indiferență de primarii ialomițeni

Asigurarea asistenței comunitare, un serviciu creat de Ministerul Sănătății cu scopul de a îmbunătăți calitatea sănătății populației din mediile defavorizate, este tratată cu indiferență de reprezentanții administrației locale din județ. Direcția de Sănătate Publică Ialomița confirmă faptul că la nivelul județului există doar 37 de asistenți comunitari, deși numărul lor ar trebui dublat sau poate chiar triplat. Chiar și în primăriile în care acest serviciu există, asigurarea asistenței sanitare se face cu dificultate din cauza dotărilor slabe de care dispun asistenții.

Sprijin pentru nevoiași... [citește_tot_articolul]

21 August 2017, 11:05 (5156 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Jumătate dintre școlile județului sunt fără pază

Jumătate dintre școlile județului sunt fără pază

Siguranța elevilor care învață în școlile din județ este pusă la îndoială pentru că unitățile de învățământ nu pot să-i protejeze pe copii. Toate acestea din cauza numărului scăzut de unități care beneficiază de sisteme video de protecție sau de servicii de pază încheiate cu firmele de specialitate.

Siguranța elevilor lasă de dorit
Situația privind modul în care se asigură supravegherea unităților de învățământ din Ialomița a fost prezentată în cadrul unei întâlniri oficiale, organizată la Prefectura Ialomița. Astfel, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 August 2017, 13:55 (6438 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari, demisă prin fax

Scandal la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița

Luminița Barcari, demisă prin fax

Sefii inspectoratelor școlare din 13 județe au fost revocați de ministrul Educației, Liviu Pop vineri seara, 18 august 2017, prin fax. Astfel, șefii inspectoratelor școlare din Caraș-Severin, Ialomița, Ilfov, Brăila, Buzău, Vrancea, Constanța, Sibiu, Olt, Arad, Tulcea, Mehedinți și Călărași au fost destituiți din funcții. Cei mai mulți dintre inspectorii șefi destituiți reclamă însă nereguli, precizându-se că nu au fost adoptate anterior măsuri disciplinare care să justifice aceste demiteri. Vom reveni cu amănunte în ediția print a ziarului Independent de miercuri, 23 august 2017.... [citește_tot_articolul]

19 August 2017, 18:10 (48076 vizualizări - 91 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Un șofer reclamă comportamentul abuziv al unor polițiști

Urziceni: Un șofer reclamă comportamentul abuziv al unor polițiști

Un șofer ghinionist, care a parcat mașina într-un loc nepermis, a simțit pe pielea lui ce înseamnă să dai nas în nas cu polițiștii. Omul își recunoaște greșeala și susține că agenții care l-au luat la întrebări au avut un comportament abuziv, bruscându-l și punându-i cătușe la mâini.

Nu a avut niciodată probleme cu Poliția
Pavel Dumitru, în vârstă de 61 de ani, și-a parcat mașina într-un loc nepermis, în zona pieței din municipiul Urziceni. Bărbatul recunoaște că nu a respectat regulile de circulație însă, susține el, polițiștii sosiți la fața locului s-au purtat abuziv cu el... [citește_tot_articolul]

18 August 2017, 23:01 (6861 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Fața ascunsă a PNDL 2 în Ialomița

Fața ascunsă a PNDL 2 în Ialomița

Ecourile sumelor bugetare de alocat prin PNDL 2 în Ialomița s-au stins. Urmează o perioadă de muncă susținută a administrațiilor locale pentru încadrarea în termenele impuse de Ministerul Dezvoltării. Realitatea este însă infinit mai nuanțată, iar declarațiile patriotarde ale președintelui Victor Moraru nu o pot cosmetiza la nesfârșit.

Versiunea Moraru Potrivit informațiilor oficiale, Ialomița ocupă locul 10 în topul alocărilor bugetare prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2, cu o sumă de 813,75 milioane lei. Cifra este de două ori mai mică decât necesarul estimat la nivelul... [citește_tot_articolul]

18 August 2017, 12:25 (4635 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica» produce risc seismic

Clădirile din centrul Sloboziei au fost afectate

«Groapa lui Stoica» produce risc seismic

Primăria Slobozia este nevoită să caute noi soluții tehnice pentru realizarea tunelului de intrare în parcarea subterană din centrul municipiului. Decizia a fost luată după ce reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au solicitat efectuarea unei expertize amănunțite care să certifice dacă metoda utilizării sistemului de palplanșe bătute în pământ afectează sau nu siguranța clădirilor amplasate în zona șantierului. Pentru a-și argumenta cât mai bine obiecțiile, oficialii Episcopiei au solicitat o serie de măsurători seismice, realizate în momentul în care palplanșele au fost scoase din pământ. După analiza măsurătorilor s-a constatat că metoda palplanșelor poate afecta serios clădirile... [citește_tot_articolul]

17 August 2017, 11:35 (5740 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

«Război civil» la Gheorghe Doja

Pământul, bată-l vina!

«Război civil» la Gheorghe Doja

Una dintre ultimele asociații agricole din județ, SA Prod Agro din Gheorghe Doja, riscă să se desființeze. Membrii acesteia reclamă însă o încercare de preluare agresivă a patrimoniului acesteia de către firma Zenit Com SRL. Reprezentantul societății este Ion Mihai, primarul comunei Gheorghe Doja. Acesta a împărțit membrilor Asociației fluturași în care susține: «eu vă chem astăzi pe un alt drum!».

Moștenitorii CAP-urilor de altă dată SA Prod Agro din Gheorghe Doja este una dintre puținele asociații agricole din județul Ialomița, constituite imediat după desființarea fostelor... [citește_tot_articolul]

16 August 2017, 18:40 (17622 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

Procurorii constănțeni l-au trimis în judecată pe agresorul tânărului din Slobozia, ucis la malul mării

Procurorii constănțeni l-au trimis în judecată pe agresorul tânărului din Slobozia, ucis la malul mării

Procurorii din Constanța au finalizat cercetările cu privire la moartea lui Valentin Băicoianu, ucis la malul mării în urmă cu aproximativ o lună. Anchetatorii l-au trimis în judecată pe Dumitru Caciandone, bărbatul din cauza căruia tânărul din Slobozia a murit. Agresorul este în continuare în arestul Poliției Constanța.

A murit pe patul de spital
În urmă cu aproximativ o lună, decesul tânărului Valentin Băicoianu din Slobozia șoca întreaga țară. Plecat la mare cu logodnica sa și câțiva prieteni, acesta se afla într-un autobuz din Constanța, moment în care a fost lovit cu pumnii... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 18:44 (8848 vizualizări - 8 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Administrația Națională de Meteorologie a emis o Atenționare meteorologică de Cod Galben pentru perioada 29 iunie 2021, orele 12,00-30 iunie 2021, orele 22,00. În intervalul menționat, în Crișana, Banat ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2021, 15:40
(1813 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând cu data de 14 iunie a.c., Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a demarat o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2021, 12:50
(3028 vizualizări - 0 comentarii)


Rezultate previzibile la Alegerile Locale parțiale: Cazacu a câștigat la Ion Roată, Biserică la Gura Ialomiței

Duminică, 27 iunie 2021, în Ialomița s-au desfășurat Alegeri Locale parțiale pentru alegerea primarului, în localitățile Ion Roată și Gura Ialomiței. Conform rezultatelor preliminare, candidatul independent ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2021, 10:40
(8864 vizualizări - 1 comentariu)


Ion Roată: Dosar penal pentru «fraudă la vot»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au fost sesizați duminică, 27 iunie a.c., cu privire la faptul că o persoană și-ar fi exercitat dreptul de vot, la secția de votare din localitatea ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2021, 22:00
(3220 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 27 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10791, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2021, 16:50
(1775 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Sâmbătă, 26 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10791, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2021, 17:10
(3004 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Doi soți, morți într-un grav accident rutier

Misleanu: Doi soți, morți într-un grav accident rutier

Grav accident rutier în dimineața zilei de sâmbătă, 26 iunie 2021. Evenimentul rutier s-a petrecut în zona localității, în urma impactului dintre o autoutilitară și un autoturism. Atât șoferul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2021, 11:00
(4327 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Pieton lovit de o mașină

În dimineața zilei de vineri, 25 iunie a.c., în localitatea Lilieci s-a produs un accident de circulație cu implicarea unui pieton și a unei autoutilitare. În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 18:10
(1650 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Fetești: A fost găsit trupul fetei care s-a înecat în Brațul Borcea

ISU Ialomița informează cu privire la faptul că vineri, 25 iunie a.c.,a fost descoperit trupul neînsuflețit al minorei de 14 ani, înecată în apele Brațului Borcea miercuri, 23 iunie 2021. Trupul plutea ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 18:05
(4597 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Razie cu efective mărite pe străzile orașului

Slobozia: Razie cu efective mărite pe străzile orașului

Joi, 24 iunie a.c., în intervalul orar 15,00-18,00, 55 de polițiști au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, în vederea prevenirii infracționalității stradale. Cu această ocazie ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 17:30
(2582 vizualizări - 0 comentarii)


Fundata: Dosar penal pentru o șoferiță fără permis

O femeie de 50 de ani s-a ales cu un dosar penal fiind depistată în trafic fără a avea permis de conducere. Aceasta a fost oprită de polițiști în ziua de joi, 24 iunie 2021,pe raza localității Fundata. ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 17:15
(1905 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Alegeri Locale parțiale în siguranță

Polițiștii și jandarmii ialomițeni vor fi la datorie în ziua de duminică, 27 iunie 2021, dată la care se desfășoară Alegeri Locale parțiale. În județul Ialomița, acestea vor avea loc în comunele Gura Ialomiței ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 17:00
(1610 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma noilor avertizări meteo de vreme rea în Dobrogea și în restul țării, emise de Administrația Națională de Meteorologie, cu instabilitate atmosferică accentuată, RAJA Constanța a activat Comandamentul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 16:30
(5973 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 25 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10790, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 16:15
(2134 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: S-a înecat într-un canal de irigații

Un bărbat de 50 de ani, din Vlădeni, și-a găsit sfârșitul joi, 24 iunie a.c., într-un canal de irigații de pe raza localității Giurgeni. Acesta a intrat în apă ca să se scalde și s-a înecat. Trupul neînsuflețit ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2021, 18:45
(3345 vizualizări - 0 comentarii)


Nicolești: Doi răniți în urma unui accident rutier

În seara zilei de miercuri, 23 iunie a.c., un bărbat, de 44 de ani, aflat la volanul unui vehicul, a părăsit partea carosabilă și a intrat cu mașina în 4 copaci de pe marginea drumului și în gardul unei ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2021, 18:15
(1959 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Miercuri, 23 iunie a.c., polițiștii din Slobozia au desfășurat o acțiune cu scop preventiv la Centrul de Persoane Vârstnice «Răsărit în Amurg» din Slobozia. Scopul principal al activității a fost cel de ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2021, 18:00
(1286 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică va sista vineri, 25 iunie 2021, în intervalul orar 9,00-17,00, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2021, 17:40
(4004 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 24 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10789, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2021, 16:50
(2517 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Minor dispărut în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au fost sesizați să intervină în cazul dispariției unui minor, de 14 ani, plecat să se scalde în apele Brațului Borcea. Acesta se afla la scăldat împreună cu familia. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 22:30
(4042 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Șoseaua București din Căzănești!

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe Șoseaua București din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile miercuri, 23 iunie 2021, ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 18:20
(2660 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Cinci persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

Polițiștii ialomițeni au identificat pe parcursul zilei de marți, 22 iunie a.c., cinci persoane care nu au respectat măsura izolării sau carantinării la domiciliu. Astfel, au fost efectuate verificări la ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 17:35
(3329 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Desfășurare de forțe pentru găsirea a trei copii și a mamei acestora

Misiune contracronometru a forțelor de ordine noaptea trecută, în localitatea Munteni Buzău,  pentru găsirea unei femei dispărută de la domiciliu împreună cu cei trei copii minori. Aceștia au fost ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 17:25
(6184 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 23 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10789, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 17:05
(1580 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Ministerul Finanțelor lansează o nouă emisiune «FIDELIS» de titluri de stat pentru populație

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita informează că, în perioada 22 iunie-12 iulie 2021, persoanele fizice rezidente și nerezidente, cu vârsta peste 18 ani, pot subscrie prin intermediul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 15:40
(3151 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Tineri răniți într-un accident rutier

Doi tineri, de 25 și 29 de ani, au fost răniți într-un accident rutier, produs în dimineața zilei de marți, 22 iunie a.c., în zona localității Bucu. Din primele informații, șoferul, în vârstă de 25 de ani ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 18:55
(12405 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


IȘJ Ialomița: 1733 de elevi de clasa a VIII-a au susținut prima probă a Evaluării Naționale

Evaluarea Națională a debutat marți, 22 iunie a.c., cu proba scrisă la Limba și Literatura Română. Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la sesiunea din această vară a examenului s-au înscris ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 18:30
(4902 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan în stare de ebrietate, în mini-vacanța de Rusalii

În perioada 19-21 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni de verificare pe șoselele din județ. Astfel, trei șoferi s-au ales cu dosare penale, fiind depistați în trafic în stare de ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 17:30
(3682 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutoare financiare pentru culturile de plante aromatice și legume

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că primește cereri de înscriere în Programele pentru susținerea producției de plante aromatice și legume în spații protejate ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 17:15
(2933 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni de 70 mii lei, aplicate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 84 de evenimente, dintre care 82 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 8 infracțiuni și au aplicat 199 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 16:45
(2170 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...